Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2017 жылғы 20 желтоқсандағы № 107 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2022 жылғы 19 тамыздағы № 123 шешімі.
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 256-бабының 6-тармағына, 260-бабының 11-тармағына, 266-бабының 2, 3 және 8-тармақтарына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесі шешті:
1. Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің "Жеке пайдалануға арналған тауарларға байланысты жекелеген мәселелер туралы" 2017 жылғы 20 желтоқсандағы № 107 шешіміне қосымшаға сәйкес өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің мүшелері:
Армения Республикасынан
Беларусь Республикасынан
Қазақстан Республикасынан
Қырғыз Республикасынан
Ресей Федерациясынан
М. Григорян
И. Петришенко
С. Жұманғарин
А. Касымалиев
А. Оверчук
Еуразиялық экономикалық
комиссия Кеңесінің
2022 жылғы 19 тамыздағы
№ 123 шешіміне
ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2017 жылғы 20 желтоқсандағы № 107 шешіміне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. 1-тармақтың "к" тармақшасы алып тасталсын.
2. Көрсетілген Шешімге № 1 қосымшада:
а) атауы "*" деген сілтеме белгісімен толықтырылсын;
б) 1-тармақта:
бірінші бағанда:
бірінші абзацтағы "алкоголь сусындарын, сыраны, жеке пайдалануға арналған бөлінбейтін тауарларды" деген сөздер "спирт концентрациясы 0,5 көл.% асатын алкоголь сусындарын" деген сөздермен ауыстырылсын;
екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"темекі; темекі бұйымдары; құрамында темекі, никотин бар және қыздыру арқылы немесе басқа да тәсілдермен (жақпай) иіскеп соруға арналған өнім";
екінші бағанда:
бірінші абзацтағы "(немесе)" деген сөз алып тасталсын;
екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"200 сигарета, немесе 50 сигара (сигарилла), немесе қыздырылатын темекі бар 200 бұйым ("стик"), немесе 250 г темекі, немесе жалпы салмағы 250 г аспайтын ассортименттегі бұйымдар";
в) 2-тармақта:
бірінші бағанда:
бірінші абзацтағы "алкоголь сусындарын, сыраны, жеке пайдалануға арналған бөлінбейтін тауарларды" деген сөздер "спирт концентрациясы 0,5 көл.% асатын алкоголь сусындарын" деген сөздермен ауыстырылсын;
екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"темекі; темекі бұйымдары; құрамында темекі, никотин бар және қыздыру арқылы немесе басқа да тәсілдермен (жақпай) иіскеп соруға арналған өнім";
екінші бағанда:
бірінші абзацтағы және екінші абзацтың мәтініндегі "(немесе)" деген сөз алып тасталсын;
үшінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"200 сигарета, немесе 50 сигара (сигарилла), немесе қыздырылатын темекі бар 200 бұйым ("стик"), немесе 250 г темекі, немесе жалпы салмағы 250 г аспайтын ассортименттегі бұйымдар";
г) 3-тармақта:
бірінші бағандағы бірінші және екінші абзацтар мынадай редакцияда жазылсын:
"Жеке пайдалануға арналған (этил спиртін, спирт концентрациясы 0,5 көл.% асатын алкоголь сусындарын қоспағанда), тасымалдаушы жеткізетін тауарлар, соның ішінде:
темекі; темекі бұйымдары; құрамында темекі, никотин бар және қыздыру арқылы немесе басқа да тәсілдермен (жақпай) иіскеп соруға арналған өнім";
екінші бағанда:
бірінші абзацтың мәтініндегі "(немесе)" деген сөз алып тасталсын;
екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"200 сигарета, немесе 50 сигара (сигарилла), немесе қыздырылатын темекі бар 200 бұйым ("стик"), немесе 250 г темекі, немесе жалпы салмағы 250 г аспайтын ассортименттегі бұйымдар";
д) 4-тармақта:
бірінші бағандағы мәтін мынадай редакцияда жазылсын:
"Халықаралық почта жөнелтімдерінде жіберілетін жеке пайдалануға арналған тауарлар";
екінші бағанның мәтініндегі "(немесе)" деген сөз алып тасталсын;
е) 5-тармақта:
бірінші бағандағы "алкоголь сусындары және сыра" деген сөздер
", спирт концентрациясы 0,5 көл.% асатын алкоголь сусындары" деген сөздермен ауыстырылсын;
екінші бағандағы "18 жасқа толған бір жеке адамға есептегенде" деген сөздер алып тасталсын;
ж) 6-тармақта бірінші бағандағы "Одақтың" деген сөз "Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – Одақ)" деген сөздермен ауыстырылсын;
з) мынадай мазмұндағы "*" белгісі бар сілтемемен толықтырылсын:
"* Жеке пайдалануға арналған көлік құралдарын, жеке пайдалануға арналған көлік құралдарының шанақтарын, сондай-ақ ЕАЭО СЭҚ ТН 8903 тауар позициясында жіктелетін және Одаққа мүше мемлекеттердің заңнамасына сәйкес мемлекеттік тіркеуге жатпайтын кемелерді, қайықтарды және өзге де жүзу құралдарын қоспағанда.";
и) ескертпелерде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 20 декабря 2017 г. № 107
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2022 года № 123.
В соответствии с пунктом 6 статьи 256, пунктом 11 статьи 260, пунктами 2, 3 и 8 статьи 266 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза Совет Евразийской экономической комиссии решил:
1. Внести в Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 20 декабря 2017 г. № 107 "Об отдельных вопросах, связанных с товарами для личного пользования" изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Члены Совета Евразийской экономической комиссии:
От Республики
Армения
От Республики
Беларусь
От Республики
Казахстан
От Кыргызской
Республики
От Российской
Федерации
М. Григорян
И. Петришенко С. Жумангарин А. Касымалиев А. Оверчук
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Совета
Евразийской экономической комиссии
от 19 августа 2022 г. № 123
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Решение Совета Евразийской экономической комиссии
от 20 декабря 2017 г. № 107
1. Подпункт "к" пункта 1 исключить.
2. В приложении № 1 к указанному Решению:
а) наименование дополнить знаком сноски "*";
б) в пункте 1:
в графе первой:
в абзаце первом слова ", пива, неделимых товаров для личного пользования" заменить словами "с концентрацией спирта более 0,5 об.%";
абзац второй изложить в следующей редакции:
"табак; табачные изделия; продукцию, содержащую табак, никотин и предназначенную для вдыхания с помощью нагрева или другими способами (без горения)";
в графе второй:
в абзаце первом слово "(или)" исключить;
абзац второй изложить в следующей редакции:
"200 сигарет, или 50 сигар (сигарилл), или 200 изделий с нагреваемым табаком ("стиков"), или 250 г табака, или изделия в ассортименте общим весом не более 250 г";
в) в пункте 2:
в графе первой:
в абзаце первом слова ", пива, неделимых товаров для личного пользования" заменить словами "с концентрацией спирта более 0,5 об. %";
абзац второй изложить в следующей редакции:
"табак; табачные изделия; продукцию, содержащую табак, никотин и предназначенную для вдыхания с помощью нагрева или другими способами (без горения)";
в графе второй:
в абзаце первом и по тексту абзаца второго слово "(или)" исключить;
абзац третий изложить в следующей редакции:
"200 сигарет, или 50 сигар (сигарилл), или 200 изделий с нагреваемым табаком ("стиков"), или 250 г табака, или изделия в ассортименте общим весом не более 250 г";
г) в пункте 3:
в графе первой абзацы первый и второй изложить в следующей редакции:
"Товары для личного пользования (за исключением этилового спирта, алкогольных напитков с концентрацией спирта более 0,5 об. %), доставляемые перевозчиком, включая:
табак; табачные изделия; продукцию, содержащую табак, никотин и предназначенную для вдыхания с помощью нагрева или другими способами (без горения)";
в графе второй:
по тексту абзаца первого слово "(или)" исключить;
абзац второй изложить в следующей редакции:
"200 сигарет, или 50 сигар (сигарилл), или 200 изделий с нагреваемым табаком ("стиков"), или 250 г табака, или изделия в ассортименте общим весом не более 250 г";
д) в пункте 4:
в графе первой текст изложить в следующей редакции:
"Товары для личного пользования, пересылаемые в международных почтовых отправлениях";
по тексту графы второй слово "(или)" исключить;
е) в пункте 5:
в графе первой слова "и пиво" заменить словами "с концентрацией спирта более 0,5 об. %";
в графе второй слова "в расчете на одно физическое лицо, достигшее 18-летнего возраста" исключить;
ж) в пункте 6 в графе первой слово "Союза" заменить словами "Евразийского экономического союза (далее – Союз)";
з) дополнить сноской со знаком "*" следующего содержания:
"* За исключением транспортных средств для личного пользования, кузовов транспортных средств для личного пользования, а также судов, лодок и прочих плавучих средств, классифицируемых в товарной позиции 8903 ТН ВЭД ЕАЭС и не подлежащих государственной регистрации в соответствии с законодательством государств – членов Союза.";
и) в примечаниях:
пункт 1 изложить в следующей редакции:

"1. Осы құжаттың мақсаттары үшін спирт концентрациясы 0,5 көл.% асатын алкоголь сусындары деп этил спиртін, квасты қоспағанда, ЕАЭО СЭҚ ТН 2203 00 – 2206 00 және 2208 тауар позицияларына енгізілген алкоголь сусындары түсініледі.";
2-тармақтағы "Еуразиялық экономикалық одақтың" деген сөздер "Одақтың" деген сөзбен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 3-тармақпен толықтырылсын:
"3. Спирт концентрациясы 0,5 көл.% асатын алкоголь сусындарын, темекіні, темекі бұйымдарын, құрамында темекі, никотин бар және қыздыру арқылы немесе басқа тәсілдермен (жақпай) иіскеп соруға арналған өнімдерді Одақтың кедендік аумағына әкелу нормалары Қазақстан Республикасына кірген кезде 21 жасқа толған жеке тұлғалар үшін, Одаққа мүше басқа мемлекеттерге кірген кезде 18 жасқа толған жеке тұлғалар үшін қолданылады.".
3. Көрсетілген Шешімге № 2 қосымшада:
а) 1-кестеде:
атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінетін жеке пайдалануға арналған тауарлар*";
1 және 2-тармақтарда:
бірінші бағандағы "алкоголь сусындарын, сыраны, жеке пайдалануға арналған бөлінбейтін тауарларды" деген сөздер "спирт концентрациясы 0,5 көл.% асатын алкоголь сусындарын" деген сөздермен ауыстырылсын;
үшінші бағандағы "құнның 30 пайызы, бірақ құндық және (немесе) салмақтық нормалардан асуы бөлігінде 1 кг салмақ үшін 4 евродан кем емес" деген сөздер "құндық нормадан асып кеткен бөлікте құнның 30 пайызы, бірақ салмақ нормасынан асып кеткен бөлікте 1 кг салмақ үшін 4 евродан кем емес" деген сөздермен ауыстырылсын;
3-тармақта:
бірінші бағандағы мәтін мынадай редакцияда жазылсын:
"Жеке пайдалануға арналған (этил спиртін, спирт концентрациясы 0,5 көл.% асатын алкоголь сусындарын қоспағанда), тасымалдаушы жеткізетін тауарлар";
үшінші бағандағы "құнның 15 пайызы, бірақ құндық және (немесе) салмақтық нормалардан асуы бөлігінде 1 кг салмақ үшін 2 евродан кем емес" деген сөздер "құндық нормадан асып кеткен бөлікте құнның 15 пайызы, бірақ салмақ нормасынан асып кеткен бөлікте 1 кг салмақ үшін 2 евродан кем емес" деген сөздермен ауыстырылсын;
4-тармақта:
бірінші бағандағы мәтін мынадай редакцияда жазылсын:
"Халықаралық почта жөнелтімдерінде жіберілетін жеке пайдалануға арналған тауарлар";
үшінші бағандағы "құнның 30 пайызы, бірақ құндық және (немесе) салмақтық нормалардан асуы бөлігінде 1 кг салмақ үшін 4 евродан кем емес" деген сөздер "құндық нормадан асып кеткен бөлікте құнның 30 пайызы, бірақ салмақ нормасынан асып кеткен бөлікте 1 кг салмақ үшін 2 евродан кем емес" деген сөздермен ауыстырылсын;
5-тармақ алып тасталсын;
6-тармақта бірінші бағандағы "Одақтың кедендік аумағына" деген сөздер алып тасталсын;

"1. Для целей настоящего документа под алкогольными напитками с концентрацией спирта более 0,5 об. % понимаются алкогольные напитки, включенные в товарные позиции 2203 00 – 2206 00 и 2208 ТН ВЭД ЕАЭС, за исключением этилового спирта, кваса.";
в пункте 2 слова "Евразийского экономического союза" заменить словом "Союза";
дополнить пунктом 3 следующего содержания:
"3. Нормы ввоза на таможенную территорию Союза алкогольных напитков с концентрацией спирта более 0,5 об. %, табака, табачных изделий, продукции, содержащей табак, никотин и предназначенной для вдыхания с помощью нагрева или другими способами (без горения), применяются при въезде в Республику Казахстан для физических лиц, достигших 21-летнего возраста, при въезде в другие государства – члены Союза – для физических лиц, достигших 18-летнего возраста.".
3. В приложении № 2 к указанному Решению:
а) в таблице 1:
наименование изложить в следующей редакции:
"Товары для личного пользования, ввозимые на таможенную территорию Евразийского экономического союза*";
в пунктах 1 и 2:
в графе первой слова ", пива, неделимых товаров для личного пользования" заменить словами "с концентрацией спирта более 0,5 об. %";
в графе третьей слова ", но не менее 4 евро за 1 кг веса в части превышения стоимостной и (или) весовой норм" заменить словами "в части превышения стоимостной нормы, но не менее 4 евро за 1 кг веса в части превышения весовой нормы";
в пункте 3:
в графе первой текст изложить в следующей редакции:
"Товары для личного пользования (за исключением этилового спирта, алкогольных напитков с концентрацией спирта более 0,5 об. %), доставляемые перевозчиком";
в графе третьей слова ", но не менее 2 евро за 1 кг веса в части превышения стоимостной и (или) весовой норм" заменить словами "в части превышения стоимостной нормы, но не менее 2 евро за 1 кг веса в части превышения весовой нормы";
в пункте 4:
в графе первой текст изложить в следующей редакции:
"Товары для личного пользования, пересылаемые в международных почтовых отправлениях";
в графе третьей слова ", но не менее 2 евро за 1 кг веса брутто в части превышения стоимостной и (или) весовой норм" заменить словами "в части превышения стоимостной нормы, но не менее 2 евро за 1 кг веса в части превышения весовой нормы";
пункт 5 исключить;
в пункте 6 в графе первой слова "на таможенную территорию Союза" исключить;

7-тармақта бірінші бағандағы "алкоголь сусындары және сыра" деген сөздер ", спирт концентрациясы 0,5 көл.% асатын алкоголь сусындары" деген сөздермен ауыстырылсын;
8-тармақта бірінші бағандағы мәтін мынадай редакцияда жазылсын:
"Спирт концентрациясы 0,5 көл.% асатын, тасымалдаушы жеткізетін алкоголь сусындары";
9-тармақта бірінші бағандағы "Одаққа мүше мемлекеттің заңнамасында" деген сөздер "Еуразиялық экономикалық одаққа (бұдан әрі – Одақ) мүше мемлекеттің заңнамасында" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы "*" белгісі бар сілтемемен толықтырылсын:
"* Жеке пайдалануға арналған көлік құралдарын, жеке пайдалануға арналған көлік құралдарының шанақтарын, сондай-ақ ЕАЭО СЭҚ ТН 8903 тауар позициясында жіктелетін және Одаққа мүше мемлекеттердің заңнамасына сәйкес мемлекеттік тіркеуге жатпайтын кемелерді, қайықтарды және өзге де жүзу құралдарын қоспағанда.";
б) 2-кестеде:
1-тармақта бірінші бағандағы төртінші абзацта "ЕАЭО СЭҚ ТН 8704 21 және 8704 31" деген сөздер "Жоғары радиоактивті материалдарды тасымалдауға арнайы арналған моторлы көлік құралдарын қоспағанда, ЕАЭО СЭҚ ТН 8704 21, 8704 31, 8704 41 және 8704" деген сөздермен ауыстырылсын;
2-тармақтағы бірінші баған ", сондай-ақ ЕАЭО СЭҚ ТН 8903 тауар позициясында жіктелетін және Одаққа мүше мемлекеттердің заңнамасына сәйкес мемлекеттік тіркеуге жатпайтын кемелер, қайықтар және өзге де жүзу құралдары" деген сөздермен толықтырылсын;
ескертпе мынадай редакцияда жазылсын:
"Ескертпелер. 1. Осы құжаттың мақсаттары үшін спирт концентрациясы 0,5 көл.% асатын алкоголь сусындары деп этил спиртін, квасты қоспағанда, ЕАЭО СЭҚ ТН 2203 00 – 2206 00 және 2208 тауар позицияларына енгізілген алкоголь сусындары түсініледі.
2. Спирт концентрациясы 0,5 көл.% асатын алкоголь сусындарына қатысты кедендік баждардың, салықтардың бірыңғай ставкалары Қазақстан Республикасына кірген кезде 21 жасқа толған жеке тұлғалар үшін, Одаққа мүше басқа мемлекеттерге кірген кезде 18 жасқа толған жеке тұлғалар үшін қолданылады.".
4. Көрсетілген Шешімге № 3 қосымшада:
а) 1-тармақта:
"а" және "б" тармақшаларда:
бесінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"қолының түпнұсқалығын шет елдегі мекеменің уәкілетті лауазымды адамы немесе нотариус куәландырған қызметкер немесе оның отбасы мүшесі жасаған жеке пайдалануға арналған тауарлардың тізімдемесін;";
алтыншы абзацтағы "нотариалдық куәландырылған" деген сөздер "шет елдегі мекеменің уәкілетті лауазымды адамы немесе нотариус куәландырған" деген сөздермен ауыстырылсын;
б) 5-тармақ "Мүше мемлекеттің жеке адамы" деген сөздерден кейін "(бұл адамның жалғыз мұрагер болып табылатын-табылмайтынына немесе мұрада үлесі бар-жоғына қарамастан)" деген сөздермен толықтырылсын;
в) 6-тармақта:
"а" тармақшада:
бірінші абзац "тауарларды" деген сөзден кейін "(жеке пайдалануға арналған көлік құралдарын қоспағанда)" деген сөздермен толықтырылсын;
екінші абзац "бұрын тұрған" деген сөздерден кейін ", мүше мемлекет болып табылмайтын" деген сөздермен толықтырылсын;
төртінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"бұрын мұндай жеке тұлға мүше мемлекеттің аумағына осы мүше мемлекетте кедендік баждарды, салықтарды төлеуден босатылып жеке пайдалануға арналған тауарларды әкелуді жүзеге асырмаған жағдайда, егер мұндай адам бұрын осы мүше мемлекетке тұрақты тұрғылықты жеріне қоныс аударған деп танылған болса немесе осы мүше мемлекеттің заңнамасына сәйкес мәжбүрлі қоныс аударған босқын мәртебесін алған болса;";
"б" тармақшада:
екінші абзац "бұрын тұрған" деген сөздерден кейін ", мүше мемлекет болып табылмайтын" деген сөздермен толықтырылсын;
төртінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"бұрын мұндай жеке тұлға мүше мемлекеттің аумағына осы мүше мемлекетте кедендік баждарды, салықтарды төлеуден босатылып жеке пайдалануға арналған көлік құралдары болып табылатын авто- және мотокөлік құралдарын, авто- және мотокөлік құралдарына тіркемелерді әкелуді жүзеге асырмаған жағдайда, егер мұндай адам бұрын осы мүше мемлекетке тұрақты тұрғылықты жеріне қоныс аударған деп танылған болса немесе осы мүше мемлекеттің заңнамасына сәйкес мәжбүрлі қоныс аударған босқын мәртебесін алған болса, әкеле алады.".

в пункте 7 в графе первой слова "и пиво" заменить словами "с концентрацией спирта более 0,5 об. %";
в пункте 8 в графе первой текст изложить в следующей редакции:
"Алкогольные напитки с концентрацией спирта более 0,5 об. %, доставляемые перевозчиком";
в пункте 9 в графе первой слова "лицом государства – члена Союза" заменить словами "лицом государства – члена Евразийского экономического союза (далее – Союз)";
дополнить сноской со знаком "*" следующего содержания:
"* За исключением транспортных средств для личного пользования, кузовов транспортных средств для личного пользования, а также судов, лодок и прочих плавучих средств, классифицируемых в товарной позиции 8903 ТН ВЭД ЕАЭС и не подлежащих государственной регистрации в соответствии с законодательством государств – членов Союза.";
б) в таблице 2:
в пункте 1 в графе первой в абзаце четвертом слова "и 8704 31 ТН ВЭД ЕАЭС" заменить словами ", 8704 31, 8704 41 и 8704 51 ТН ВЭД ЕАЭС, за исключением моторных транспортных средств, специально предназначенных для перевозки высокорадиоактивных материалов";
пункт 2 в графе первой дополнить словами ", а также суда, лодки и прочие плавучие средства, классифицируемые в товарной позиции 8903 ТН ВЭД ЕАЭС и не подлежащие государственной регистрации в соответствии с законодательством государств – членов Союза";
примечание изложить в следующей редакции:
"Примечания. 1. Для целей настоящего документа под алкогольными напитками с концентрацией спирта более 0,5 об. % понимаются алкогольные напитки, включенные в товарные позиции 2203 00 – 2206 00 и 2208 ТН ВЭД ЕАЭС, за исключением этилового спирта, кваса.
2. Единые ставки таможенных пошлин, налогов в отношении алкогольных напитков с концентрацией спирта более 0,5 об. %, этилового спирта применяются при въезде в Республику Казахстан для физических лиц, достигших 21-летнего возраста, при въезде в другие государства – члены Союза – для физических лиц, достигших 18-летнего возраста.".
4. В приложении № 3 к указанному Решению:
а) в пункте 1:
в подпунктах "а" и "б":
абзац пятый изложить в следующей редакции:
"опись товаров для личного пользования, составленная сотрудником или членом его семьи, подлинность подписи которого засвидетельствована уполномоченным должностным лицом загранучреждения или нотариусом;";
в абзаце шестом слова "нотариально заверенная" заменить словами "удостоверенная уполномоченным должностным лицом загранучреждения или нотариусом";
б) пункт 5 после слов "Физическим лицом государства-члена" дополнить словами "(независимо от того, является ли это лицо единственным наследником или обладает долей в наследстве)";
в) в пункте 6:
в подпункте "а":
абзац первый после слов "личного пользования" дополнить словами "(за исключением транспортных средств для личного пользования)";
абзац второй после слов "предыдущего проживания" дополнить словами ", не являющейся государством-членом,";
абзац четвертый изложить в следующей редакции:
"ранее такое физическое лицо не осуществляло ввоз на территорию государства-члена товаров для личного пользования с освобождением от уплаты таможенных пошлин, налогов в этом государстве-члене в случае, если такое лицо ранее было признано переселившимся на постоянное место жительства в это государство-член или получило статус беженца, вынужденного переселенца в соответствии с законодательством этого государства-члена;";
в подпункте "б":
абзац второй после слов "предыдущего проживания" дополнить словами ", не являющейся государством-членом,";
абзац четвертый изложить в следующей редакции:
"ранее такое физическое лицо не осуществляло ввоз на территорию государства-члена авто- и мототранспортных средств, прицепов к авто- и мототранспортным средствам, являющихся транспортными средствами для личного пользования, с освобождением от уплаты таможенных пошлин, налогов в этом государстве-члене в случае, если такое лицо ранее было признано переселившимся на постоянное место жительства в это государство-член или получило статус беженца, вынужденного переселенца в соответствии с законодательством этого государства-члена.".

5. Көрсетілген Шешімге № 5 қосымшаның 1-тармағында:
а) төртінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"қолының түпнұсқалығын шет елдегі мекеменің уәкілетті лауазымды адамы немесе нотариус куәландырған қызметкер немесе оның отбасы мүшесі жасаған жеке пайдалануға арналған тауарлардың тізімдемесі;";
б) бесінші абзацтағы "нотариалдық куәландырылған" деген сөздер "шет елдегі мекеменің уәкілетті лауазымды адамы немесе нотариус куәландырған" деген сөздермен ауыстырылсын.
6. Көрсетілген Шешімге № 6 қосымшада:
а) 3 – 6-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Қазақстан Республикасына 21 жасқа толған адам әкелетін, Еуразиялық экономикалық одаққа (бұдан әрі – Одақ) мүше басқа мемлекеттерге 18 жасқа толған адам әкелетін этил спирті, спирт концентрациясы 0,5 көл.% асатын, жалпы көлемі 5 л астам алкоголь сусындары.
4. Қазақстан Республикасына 21 жасқа толмаған адам әкелетін, Одаққа мүше басқа мемлекеттерге 18 жасқа толмаған адам әкелетін этил спирті, спирт концентрациясы 0,5 көл.% асатын алкоголь сусындары.
5. Қазақстан Республикасына 21 жасқа толған адам әкелетін, Одаққа мүше басқа мемлекеттерге 18 жасқа толған адам әкелетін темекі, темекі бұйымдары, құрамында темекі, никотин бар және қыздыру арқылы немесе басқа да тәсілдермен (жақпай) иіскеп соруға арналған, саны 200 сигаретадан, немесе 50 сигарадан (сигарилладан), немесе қыздырылатын темекі бар 200 бұйымнан ("стиктен"), немесе 250 г темекіден асатын өнім немесе жалпы салмағы 250 г асатын ассортименттегі бұйымдар.
6. Қазақстан Республикасына 21 жасқа толмаған адам әкелетін, Одаққа мүше басқа мемлекеттерге 18 жасқа толмаған адам әкелетін темекі, темекі бұйымдары, құрамында темекі, никотин бар және қыздыру арқылы немесе басқа да тәсілдермен (жақпай) иіскеп соруға арналған өнім.";
б) 7-тармақтағы "Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – Одақ)" деген сөздер "Одақтың" деген сөзбен ауыстырылсын;
в) 9-тармақтағы "арналған көлік құралдары" деген сөздер "арналған авто- және мотокөлік құралдары мен авто- және мотокөлік құралдарына тіркемелер" деген сөздермен ауыстырылсын;
г) мынадай мазмұндағы ескертпемен толықтырылсын:
"Ескертпе.  Осы құжаттың мақсаттары үшін спирт концентрациясы 0,5 көл.% асатын алкоголь сусындары деп этил спиртін, квасты қоспағанда, ЕАЭО СЭҚ ТН 2203 00 – 2206 00 және 2208 тауар позицияларына енгізілген алкоголь сусындары түсініледі.".

5. В пункте 1 приложения № 5 к указанному Решению:
а) абзац четвертый изложить в следующей редакции:
"опись товаров для личного пользования, составленная сотрудником или членом его семьи, подлинность подписи которого засвидетельствована уполномоченным должностным лицом загранучреждения или нотариусом;";
б) в абзаце пятом слова "нотариально заверенная" заменить словами "удостоверенная уполномоченным должностным лицом загранучреждения или нотариусом".
6. В приложении № 6 к указанному Решению:
а) пункты 3 – 6 изложить в следующей редакции:
"3. Этиловый спирт, алкогольные напитки с концентрацией спирта более 0,5 об. % общим объемом более 5 л, ввозимые в Республику Казахстан лицом, достигшим 21-летнего возраста, ввозимые в другие государства – члены Евразийского экономического союза (далее – Союз) лицом, достигшим 18-летнего возраста.
4. Этиловый спирт, алкогольные напитки с концентрацией спирта более 0,5 об. %, ввозимые в Республику Казахстан лицом, не достигшим 21-летнего возраста, ввозимые в другие государства – члены Союза лицом, не достигшим 18-летнего возраста.
5. Табак, табачные изделия, продукция, содержащая табак, никотин и предназначенная для вдыхания с помощью нагрева или другими способами (без горения), в количестве более 200 сигарет, или 50 сигар (сигарилл), или 200 изделий с нагреваемым табаком ("стиков"), или 250 г табака или изделия в ассортименте общим весом более 250 г, ввозимые в Республику Казахстан лицом, достигшим 21-летнего возраста, ввозимые в другие государства – члены Союза лицом, достигшим 18-летнего возраста.
6. Табак, табачные изделия, продукция, содержащая табак, никотин и предназначенная для вдыхания с помощью нагрева или другими способами (без горения), ввозимые в Республику Казахстан лицом, не достигшим 21-летнего возраста, ввозимые в другие государства – члены Союза лицом, не достигшим 18-летнего возраста.";
б) в пункте 7 слова "Евразийского экономического союза (далее – Союз)" заменить словом "Союза";
в) в пункте 9 слова "Транспортные средства" заменить словами "Авто- и мототранспортные средства и прицепы к авто- и мототранспортным средствам";
г) дополнить примечанием следующего содержания:
"Примечание. Для целей настоящего документа под алкогольными напитками с концентрацией спирта более 0,5 об. % понимаются алкогольные напитки, включенные в товарные позиции 2203 00 – 2206 00 и 2208 ТН ВЭД ЕАЭС, за исключением этилового спирта, кваса.".