Электрондық сигареттерді және соларға ұқсас жеке электр буландырғыш құрылғыларды сәйкестендіру құралдарымен таңбалауды енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2022 жылғы 23 қыркүйектегі № 152 шешімі.
2018 жылғы 2 ақпандағы Еуразиялық экономикалық одақта тауарларды сәйкестендіру құралдарымен таңбалау туралы келісімнің 7-бабының 4-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесі шешті:
1. Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер (бұдан әрі – мүше мемлекеттер) осы Шешімге сәйкес өз аумағында электрондық сигареттер мен соларға ұқсас жеке электр буландырғыш құрылғыларды (бұдан әрі – тауарлар) сәйкестендіру құралдарымен таңбалауды (бұдан әрі – таңбалау) енгізу күнін және тәртібін өз бетімен айқындайды және осындай күнге дейін 6 айдан кешіктірмей ол туралы Еуразиялық экономикалық комиссияны (бұдан әрі – Комиссия) хабардар етеді. Бұл ретте таңбаланбаған тауарларды айналымға енгізуге тыйым салу осы Шешіммен бекітілген сәйкестендіру құралдарымен таңбалануға жататын тауарлар тізбесінде (бұдан әрі – тізбе) белгіленген мерзімдерден бұрын енгізілмейді.
2. Мыналар:
тізбеге енгізілген тауарлар таңбалауға жатады;
тізбеге енгізілген тауарлардың қалдықтарын таңбалау мүше мемлекеттің заңнамасында белгіленген тәртіппен және мерзімдерде жүзеге асырылады;
мүше мемлекеттер өз аумағында таңбалауды енгізу кезінде, егер тауар осындай мүше мемлекеттердің заңнамасына сәйкес акцизделетін тауарлар санатына жатқызылған жағдайда, тауарларға қолдан жасаудан қорғау элементтері (құралдары) бар материалдық жеткізгішті (бұдан әрі – қорғалған материалдық жеткізгіш) қондыру туралы талаптарды белгілей алады. Осындай қорғалған материалдық жеткізгішті қондыру тәртібі, форматы мен сипаттамалары мүше мемлекеттердің осындай жеткізгіштерді қондыру туралы талаптар енгізілген заңнамасында белгіленеді;
сәйкестендіру құралдары не тауарлардың тұтыну қаптамасына, не қорғалатын материалдық жеткізгішке немесе қорғалмаған материалдық жеткізгішке (сәйкестендіру құралын қондыруды жүзеге асыратын тауарлар айналымына қатысушының таңдауы бойынша) қондырылуы мүмкін;
мүше мемлекеттер тауарларды таңбалаудың ақпараттық жүйелерінің ұлттық құрамдастарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету мақсатында тауарларды таңбалаудың ақпараттық жүйелерінің ұлттық құрамдастарының (бұдан әрі – ұлттық оператор) ұлттық операторларын (әкімшілерін) айқындайды;
мүше мемлекеттердің өзара іс-қимылы Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2021 жылғы 5 наурыздағы № 19 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақта тауарларды сәйкестендіру құралдарымен таңбалау жүйесінің базалық технологиялық ұйымдық моделінде көзделген тәртіппен жүзеге асырылады;

О введении маркировки сигарет электронных и аналогичных индивидуальных электрических испарительных устройств средствами идентификации
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 23 сентября 2022 года № 152.
В соответствии с пунктом 4 статьи 7 Соглашения о маркировке товаров средствами идентификации в Евразийском экономическом союзе от 2 февраля 2018 года Совет Евразийской экономической комиссии решил:
1. Государства – члены Евразийского экономического союза (далее – государства-члены) самостоятельно определяют дату введения и порядок маркировки средствами идентификации (далее – маркировка) сигарет электронных и аналогичных индивидуальных электрических испарительных устройств (далее – товары) на своей территории в соответствии с настоящим Решением и не позднее чем за 6 месяцев до такой даты уведомляют об этом Евразийскую экономическую комиссию (далее – Комиссия). При этом запрет на ввод в оборот немаркированных товаров не может быть введен ранее сроков, установленных в перечне товаров, подлежащих маркировке средствами идентификации, утвержденном настоящим Решением (далее – перечень).
2. Установить, что:
маркировке подлежат товары, включенные в перечень;
маркировка остатков товаров, включенных в перечень, осуществляется в порядке и сроки, установленные законодательством государства-члена;
государства-члены при введении маркировки на своей территории могут установить требования о нанесении на товары материального носителя, содержащего элементы (средства) защиты от подделки (далее – защищенный материальный носитель), в случае, если товар в соответствии с законодательством таких государств-членов относится к категории подакцизных товаров. Порядок нанесения, формат и характеристики такого защищенного материального носителя устанавливаются законодательством государств-членов, в которых введены требования о нанесении таких носителей;
средства идентификации могут быть нанесены либо на потребительскую упаковку товаров, либо на защищенный материальный носитель или материальный носитель без защиты
(по выбору участника оборота товаров, осуществляющего нанесение средства идентификации);
государства-члены в целях обеспечения функционирования информационной системы маркировки товаров определяют национальных операторов (администраторов) национальных компонентов информационной системы маркировки товаров (далее – национальные операторы);
взаимодействие государств-членов осуществляется в порядке, предусмотренном базовой технологической организационной моделью системы маркировки товаров средствами идентификации в Евразийском экономическом союзе, утвержденной Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 5 марта 2021 г. № 19;

4. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің мүшелері:
Армения Республикасынан
Беларусь Республикасынан
Қазақстан Республикасынан
Қырғыз Республикасынан
Ресей Федерациясынан
М. Григорян
И. Петришенко
С. Жұманғарин
А. Касымалиев
А. Оверчук
Еуразиялық экономикалық
комиссия Кеңесінің
2022 жылғы 23 қыркүйектегі
№ 152 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Сәйкестендіру құралдарымен
таңбалауға жататын тауарлардың
ТІЗБЕСІ
ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес коды
Тауардың атауы
Таңбаланбаған тауарларды айналымға енгізуге тыйым салуды енгізу мерзімі
8543 40 000 0
Электрондық сигареттер және соларға ұқсас жеке электр буландырғыш құрылғылар
2022 жылғы 1 қазан
Еуразиялық экономикалық
комиссия Кеңесінің
2022 жылғы 23 қыркүйектегі
№ 152 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Тауарларды сәйкестендіру құралының сипаттамалары, тауарларды сәйкестендіру құралдарында қамтылған ақпараттың құрамы мен құрылымына қойылатын талаптар, осындай сәйкестендіру құралын жасау және қондыру тәртібі
1. Осы құжат 2018 жылғы 2 ақпандағы Еуразиялық экономикалық одақта тауарларды сәйкестендіру құралдарымен таңбалау туралы келісімнің 5-бабының 1-тармағы "а" тармақшасына сәйкес әзірленді.
2. Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – Одақ) сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасының 8543 40 000 0 тауар позициясында сыныпталатын тауарлардың тұтыну қаптамасын таңбалау үшін сәйкестендіру құралы – ИСО/МЭК 16022:2006 "Ақпараттық технологиялар. Автоматты сәйкестендіру және деректерді жинау технологиялары. Data Matrix штрих коды символикасының ерекшелігі" (ISO/IEC 16022:2006 "Information technology – Automatic identification and data capture techniques – Data Matrix bar code Symbology specification") халықаралық стандартының талаптарына не оған ұқсас Одаққа мүше мемлекеттің оған ұқсас ұлттық стандартына сәйкес машинамен оқуға жарамды Data Matrix GS1 форматында екі өлшемді штрих-код түрінде ұсынылған символдардың бірегей дәйектілігі пайдаланылады. Таңбалау кодын сәйкестендіру құралына түрлендіру кезінде GS1 қолдану идентификаторларының (AI) үлгілік форматына деректердің сәйкестігінің белгісі ретінде FNC1 белгісі пайдаланыла отырып, ESS 200 символикасы қолданылуы тиіс.

4. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Члены Совета Евразийской экономической комиссии:
От Республики
Армения
От Республики
Беларусь
От Республики
Казахстан
От Кыргызской
Республики
От Российской
Федерации
М. Григорян
И. Петришенко
С. Жумангарин
А. Касымалиев
А. Оверчук
УТВЕРЖДЕН
Решением Совета
Евразийской экономической комиссии
от 23 сентября 2022 г. № 152
ПЕРЕЧЕНЬ
товаров, подлежащих маркировке средствами идентификации
Сноска. Перечень с изменением, внесенным решением Совета Евразийской экономической комиссии от 24.11.2023 № 139 (вступает в силу по истечении 10 календарных дней с даты его официального опубликования).
Код
ТН ВЭД ЕАЭС
Наименование товара
Срок введения запрета
на ввод в оборот немаркированных товаров
8543 40 000 0
Сигареты электронные и аналогичные индивидуальные электрические испарительные устройства
1 октября 2022 г.
УТВЕРЖДЕНЫ
Решением Совета
Евразийской экономической комиссии
от 23 сентября 2022 г. № 152 __
ХАРАКТЕРИСТИКИ
средства идентификации товаров, требования к составу и структуре информации, содержащейся в средстве идентификации товаров, порядок генерации и нанесения такого средства идентификации
Сноска. Наименование с изменением, внесенным решением Совета Евразийской экономической комиссии от 24.11.2023 № 139 (вступает в силу по истечении 10 календарных дней с даты его официального опубликования).
1. Настоящий документ разработан в соответствии с подпунктом "а" пункта 1 статьи 5 Соглашения о маркировке товаров средствами идентификации в Евразийском экономическом союзе от 2 февраля 2018 года.
2. Для маркировки потребительской упаковки товаров, классифицируемых в позиции 8543 40 000 0 единой Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза (далее – Союз) используется средство идентификации – уникальная последовательность символов, представленная в виде двумерного штрихового кода в формате Data Matrix GS1, пригодного для машинного считывания, в соответствии с требованиями международного стандарта ИСО/МЭК 16022:2006 "Информационные технологии. Технологии автоматической идентификации и сбора данных. Спецификация символики штрихового кода Data Matrix" (ISO/IEC 16022:2006 "Information technology – Automatic identification and data capture techniques – Data Matrix bar code symbology specification") либо идентичного ему национального стандарта государства-члена Союза. При преобразовании кода маркировки в средство идентификации должна применяться символика ЕСС 200, с использованием знака FNC1 как признака соответствия данных типовому формату идентификаторов применения (AI) GS1.
Сноска. Пункт 2 с изменением, внесенным решением Совета Евразийской экономической комиссии от 24.11.2023 № 139 (вступает в силу по истечении 10 календарных дней с даты его официального опубликования).

3. Сәйкестендіру құралы мынадай деректерді қамтиды:
деректердің бірінші тобы (қолдану сәйкестендіргіші (01)) - 14 цифрлық таңбадан тұратын сауда бірлігінің жаһандық сәйкестендіру нөмірі (GTIN);
деректердің екінші тобы (қолдану сәйкестендіргіші (21)) - 13 таңбадан (цифрлардан, латын әліпбиінің кіші және бас әріптерінен, сондай-ақ арнайы таңбалардан) тұратын тауардың (тауар қаптамасының) жеке сериялық нөмірі (! ” % & ’ * + - . / _ , : ; = < > ?)). Бірінші символ ретінде осы код эмиссияланған мүше мемлекеттің сәйкестендіргіші көрсетіледі (1 – Армения Республикасы, 2 – Беларусь Республикасы, 3 – Қазақстан Республикасы, 4 – Қырғыз Республикасы, 5 – Ресей Федерациясы). Бұл топ үшін соңғы таңба ретінде ASCII таңбалар кестесінде 29 коды бар арнайы бөлгіш таңба пайдаланылады;
үшінші топ (қолдану сәйкестендіргіші (91)) - ұзындығы 4 таңбаға дейін (цифрлар, латын әліпбиінің кіші және бас әріптері). Бұл топ үшін соңғы таңба ретінде ASCII таңбалар кестесінде 29 коды бар арнайы бөлгіш таңба пайдаланылады;
деректердің төртінші тобы (қолдану сәйкестендіргіші (92)) – ұзындығы 44 таңбаға дейін (цифрлар, латын әліпбиінің кіші және бас әріптері, сондай-ақ арнайы таңбалар).
Деректердің үшінші және төртінші топтары Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің "Еуразиялық экономикалық одақта тауарларды сәйкестендіру құралдарымен таңбалау кезінде криптографиялық қорғаудың бірыңғай механизмдері туралы" 2021 жылғы 23 сәуірдегі № 41 шешімінің 1-тармағының "а" және "б" тармақшаларына сәйкес пайдаланылады.
4. Тауарларды сәйкестендіру құралдарын Одаққа мүше мемлекеттердің сәйкестендіру құралдарының эмитенттері немесе тауарлар айналымына қатысушылар қалыптастырады.
5. Тауарлар сәйкестендіру құралын не сәйкестендіру құралы бар материалдық жеткізгіштерді (қорғалған немесе қорғалмаған) тұтынушылық қаптамаға оларды тұтынушылық қаптамадан зақымдалмай бөлуге жол бермейтін тәсілмен қондыру жолымен таңбаланады. Сәйкестендіру құралын тұтыну қаптамасының зақымдалмай конструктивті бөлінетін бөліктеріне қондыруға болмайды.
6. Таңбаланған тауарларды көліктік қаптамаға жинақтау кезінде мұндай көліктік қаптамаға осындай қаптамаға орналастырылған тауарлардың сәйкестендіру құралдарын қоса отырып, көліктік қаптаманың сәйкестендіру кодын қамтитын көліктік қаптаманы сәйкестендіру құралы қондырылуы мүмкін.
Көліктік қаптаманың сәйкестендіру құралын қалыптастыру және көліктік қаптаманы таңбалау GS1 халықаралық стандарттарына сәйкес жүзеге асырылады.
Көліктік қаптаманы таңбалау кезінде көліктік қаптамаға қондырылатын міндетті емес ақпараттық жолақтардың құрамын тауарларды көліктік қаптамаға жинақтауды жүзеге асыратын тауарлар айналымына қатысушы айқындайды.
Еуразиялық экономикалық
комиссия Кеңесінің
2022 жылғы 23 қыркүйектегі
№ 152 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің құзыретті (уәкілетті) органдары арасында және Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің құзыретті (уәкілетті) органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасында берілетін таңбаланған тауарлар туралы мәліметтердің форматына, құрамына және құрылымына қойылатын талаптар, сондай-ақ осындай мәліметтерді беру мерзімдері

3. Средство идентификации включает в себя следующие данные:
первая группа данных (идентификатор применения (01)) - глобальный идентификационный номер торговой единицы (GTIN), который состоит из 14 цифровых символов;
вторая группа данных (идентификатор применения (21)) - индивидуальный серийный номер товара (упаковки товара), который состоит из 13 символов (цифр, строчных и прописных букв латинского алфавита, а также специальных символов (! ” % & ’ * + - . / _ , : ; = < > ?)). В качестве первого символа указывается идентификатор государства-члена, в котором данный код был эмитирован (1 – Республика Армения, 2 – Республика Беларусь, 3 – Республика Казахстан, 4 – Кыргызская Республика, 5 – Российская Федерация). В качестве завершающего символа для данной группы используется специальный символ-разделитель, имеющий код 29 в таблице символов ASCII;
третья группа (идентификатор применения (91)) - имеет длину до 4-х символов (цифр, строчных и прописных букв латинского алфавита). В качестве завершающего символа для данной группы используется специальный символ-разделитель, имеющий код 29 в таблице символов ASCII;
четвертая группа данных (идентификатор применения (92)) – имеет длину до 44 символов (цифр, строчных и прописных букв латинского алфавита, а также специальных символов).
Третья и четвертая группы данных используются в соответствии с подпунктами "а" и "б" пункта 1 Решения Совета Евразийской экономической комиссии от 23 апреля 2021 г. № 41 "О единых механизмах криптографической защиты при маркировке товаров средствами идентификации в Евразийском экономическом союзе".
4. Средства идентификации товаров формируются эмитентами средств идентификации государств – членов Союза или участниками оборота товаров.
5. Товары маркируются путем нанесения средства идентификации, либо материальных носителей (защищенных, либо без защиты), содержащих средство идентификации, на потребительскую упаковку способом, не допускающим их отделения от потребительской упаковки без повреждений. Средство идентификации не может наноситься на конструктивно отделяемые без повреждений части потребительской упаковки.
6. При комплектации маркированных товаров в транспортную упаковку на такую транспортную упаковку может наноситься средство идентификации транспортной упаковки, которое содержит код идентификации транспортной упаковки, с агрегированием средств идентификации товаров, помещенных в такую упаковку.
Формирование средства идентификации транспортной упаковки и маркировка транспортной упаковки осуществляются в соответствии с международными стандартами GS1.
При маркировке транспортной упаковки состав необязательных информационных полей, наносимых на транспортную упаковку, определяется участником оборота товаров, осуществляющим комплектацию товаров в транспортную упаковку.
УТВЕРЖДЕНЫ
Решением Совета
Евразийской экономической комиссии
от 23 сентября 2022 г. № 152
(в редакции Решения Совета
Евразийской экономической комиссии
от 24 ноября 2023 г. № 139)
ТРЕБОВАНИЯ
к формату, составу и структуре сведений о маркированных товарах, передаваемых между компетентными (уполномоченными) органами государств – членов Евразийского экономического союза и между компетентными (уполномоченными) органами государств-членов и Евразийской экономической комиссией, а также срокам передачи таких сведений
Сноска. Требования - в редакции решения Совета Евразийской экономической комиссии от 24.11.2023 № 139 (вступает в силу по истечении 10 календарных дней с даты его официального опубликования).

N2+N18
деректер жолы SSCC нөмірін қамтиды
AI (00) қолданылу сәйкестендіргіші өзінен кейін келетін 18 таңбадан тұратын сандық өріс логистикалық бөлімді белгілеу үшін қолданылатын көліктік қаптаманың (ыдыстың) (SSCC) сериялық кодын қамтитынын көрсетеді
01
Тауар бірлігінің жаһандық сәйкестендіру нөмірі – GTIN
(Global Trade Item Number)
N2+N14
GTIN- Global Trade Item Number – GS1 ашық стандарттар жүйесінде бір атаудағы (артикул) тауарлардың жаһандық сәйкестендіру нөмірі. 14 таңбалы сандық сәйкестендіргіш
AI (01) қолданылу сәйкестендіргіші тікелей өзінен кейін келетін 14 таңбадан тұратын сандық өрісте тауар бірлігін таңбалау үшін пайдаланылатын жаһандық сәйкестендіру нөмірін (GTIN) қамтитынын көрсетеді
21
Сериялық нөмір (Serial Number)
N2+X..13
сериялық нөмір ( Serial Number)
AI қолдану сәйкестендіргіші (21) одан кейінгі 13 таңбадан тұратын өрісте оператор немесе өндіруші тауарға оның бүкіл қызмет ету мерзіміне тағайындайтын тауардың сериялық нөмірі бар екенін көрсетеді. GTIN мен бірге сериялық нөмір әр тауар бірлігінің бірегей сәйкестендіргіші болып табылады
91
Тексеру кілтінің сәйкестендіргіші
тексеру кілтінің сәйкестендіргіші
мүше мемлекеттің заңнамасына сәйкес қолданылады, тауарлардың трансшекаралық өткізілуі туралы мәліметтерде берілмейді
92
Тексеру коды
тексеру коды
мүше мемлекеттің заңнамасына сәйкес қолданылады, тауарлардың трансшекаралық өткізілуі туралы мәліметтерде берілмейді
9-кесте
"Сәйкестендіру құралының деректер блогы" деректемесін қалыптастыру қағидалары
ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес тауардың коды
Сәйкестендіру құралының түрі
"Сәйкестендіру құралының деректер блогы" деректемесін қалыптастыру қағидасы
Тауардың жеке немесе тұтыну қаптамасына басылған сәйкестендіру құралына қатысты "Сәйкестендіру құралының деректер блогы" деректемесін қалыптастыру қағидалары
8543 40 000 0
301
1. "Сәйкестендіру құралының деректер блогы" деректемесінің құрылатын даналарының саны: 4
2. "Сәйкестендіру құралдарының деректер блогы" деректемесінің бірінші данасына қойылатын талаптар:
"Қолдану сәйкестендіргіші (AI)" деректемесінің мәні: "01";
"Ақпарат блогының символдық мәні" деректемесінің мәні: деректемеде тауардың сәйкестендіру нөмірі (GTIN) болуы тиіс.

N2+N18
поле данных содержит номер SSCC
идентификатор применения AI (00) показывает, что цифровое поле из 18 символов, следующих непосредственно за ним, содержит серийный код транспортной упаковки (тары) (SSCC), который используется для маркировки логистической единицы
01
Глобальный идентификационный номер единицы товара –
GTIN (Global Trade Item Number)
N2+N14
GTIN (Global Trade Item Number) –
глобальный идентификационный номер разновидности товара одного наименования (артикула) в системе открытых стандартов GS1.
14-значный цифровой идентификатор
идентификатор применения AI (01) показывает, что цифровое поле из 14 символов, следующих непосредственно за ним, содержит глобальный идентификационный номер единицы товара (GTIN), который используется для идентификации единицы товара
21
Серийный номер (Serial Number)
N2+X..13
серийный номер (Serial Number)
идентификатор применения AI (21) показывает, что поле размером 13 символов, следующих непосредственно за ним, содержит серийный номер товара, который присваивается товару оператором или изготовителем на весь срок его службы. В сочетании с GTIN серийный номер является уникальным идентификатором каждой товарной единицы.
Пояснение: для целей идентификации товаров используется индивидуальный серийный номер товара, состоящий из 13 символов (цифр, строчных и прописных букв латинского алфавита, а также специальных символов (! " % & ' * + - . / _ , : ; = < > ?))
91
Идентификатор ключа проверки
N2+X..4
идентификатор (индивидуальный порядковый номер) ключа проверки
применяется в соответствии с законодательством государства-члена, не передается в сведениях о трансграничном перемещении товаров
92
Код проверки
N2+X..44
значение кода проверки, создаваемого
с использованием асимметричных криптографических алгоритмов
применяется
в соответствии с законодательством государства-члена,
не передается
в сведениях
о трансграничном перемещении товаров
Таблица 3
Правила формирования реквизита "Блок данных средств идентификации"
Код ТН ВЭД ЕАЭС
Вид средства идентификации
Правило формирования реквизита "Блок данных средства идентификации"
Правила формирования реквизита "Блок данных средства идентификации" в части средства идентификации, нанесенного на товар или потребительскую упаковку
8543 40 000 0
301
1. Минимальное количество создаваемых экземпляров реквизита "Блок данных средства идентификации": 2
2. Требования к первому экземпляру реквизита "Блок данных средства идентификации":
значение реквизита "Идентификатор применения (AI)": "01";
значение реквизита "Символьное значение блока информации": реквизит должен содержать идентификационный номер товара (GTIN)

3. "Сәйкестендіру құралдарының деректер блогы" деректемесінің екінші данасына қойылатын талаптар:
"Қолдану сәйкестендіргіші (AI)" деректемесінің мәні: "21";
"Ақпарат блогының символдық мәні" деректемесінің мәні: деректемеде тауардың жеке сериялық нөмірі (SN) болуы тиіс.
4. "Сәйкестендіру құралдарының деректер блогы" деректемесінің үшінші данасына қойылатын талаптар:
"Қолдану сәйкестендіргіші (AI)" деректемесінің мәні: "91";
"Ақпарат блогының символдық мәні" деректемесінің мәні: тексеру кілті (мүше мемлекеттің заңнамасына және Еуразиялық экономикалық Одақ құқығын құрайтын актілерге сәйкес қолданылады).
5. "Сәйкестендіру құралдарының деректер блогы" деректемесінің төртінші данасына қойылатын талаптар:
"Қолдану сәйкестендіргіші (AI)" деректемесінің мәні: "92";
"Ақпарат блогының символдық мәні" деректемесінің мәні: тексеру кілті (мүше мемлекеттің заңнамасына және Еуразиялық экономикалық Одақ құқығын құрайтын актілерге сәйкес қолданылады).
Көліктік қаптамаға салынған сәйкестендіру құралына қатысты "Сәйкестендіру құралының деректер блогы" деректемесін қалыптастыру қағидалары
8543 40 000 0
101
Көлік қаптамасының сәйкестендіру коды қоса алғанда 18 ден 74 ке дейін таңбадан және цифрлардан (0 – 9), датын әліпбиінің әріптерінен (A – Z a – z) және арнайы символдардан (% & ' " ( ) * + , - _ . / : ; < = > ? !) тұруы мүмкін
10-кесте
Таңбаланған тауарлар және оларды сәйкестендіру туралы мәліметтермен алмасу кезінде пайдаланылатын таңбаланған тауарлар мәртебелерінің тізбесі
Мәртебесінің коды
Мәртебесінің сипаттамасы
Кодтардың мүмкін болатын мәндері және мәртебе белгілеу себебінің сипаттамасы
00
мән-жайы анықталмаған
"99" – ақпарат жойылған (импортердың жүйесінде белгіленеді);
"34" – трансшекаралық сауда шеңберінде сатушыға тауарды қайтару (импортердың жүйесінде белгіленеді)
10
тауар мүше мемлекетте айналымға енгізілген
"33" – трансшекаралық сауда шеңберінде тауарды есепке қабылдау (импортердың жүйесінде белгіленеді);
"34" – трансшекаралық сауда шеңберінде сатушыға тауарды қайтару (импортердың жүйесінде белгіленеді)
"99" – ақпарат жойылған (импортердың жүйесінде белгіленеді)
20
тауар айналысынан шығарылған
"33" – трансшекаралық сауда шеңберінде тауарды есепке қабылдау (импортердың жүйесінде белгіленеді)
31
тауар трансшекаралық сауда шеңберінде сатылған (сатуға арналған)
11-кесте
Құжат туралы мәліметтердің тізбесі
Элементтің атауы
Элементтің сипаттамасы
Көпт.
1. Құжат түрінің коды
құжат түрінің кодтық белгіленуі (құжаттар мен мәліметтер түрлерінің сыныптауышына сәйкес көрсетіледі (Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне № 8 қосымша))
1
2. Құжаттың атауы
құжаттың атауы
0..1
3. Құжаттың нөмірі
құжаттың тіркеу нөмірі
1
4. Құжаттың берілген күні
құжатты тіркеу (беру) күні
1
Еуразиялық экономикалық
комиссия Кеңесінің
2022 жылғы 23 қыркүйектегі
№ 152 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Тұтынушыларға және өзге де (заңды және жеке) мүдделі тұлғаларға, оның ішінде тауарларды таңбалаудың ұлттық компоненттері мен ақпараттық жүйесінің интеграциялық компоненті құрамындағы ақпараттық сервистер арқылы қолжетімділік берілетін тауарларды таңбалаудың ақпараттық жүйесінде қамтылған таңбаланған тауар туралы мәліметтердің ең аз құрамы
1. Сауда бірлігінің жаһандық нөмірі (Global Trade Item Number (GTIN)).
2. Тауар бірлігінің жеке сериялық нөмірі (SN).
3. Еуразиялық экономикалық одақтың Сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасының коды (10 белгі).
4. Тауардың толық атауы.
5. Тауар белгісі /Бренд.
6. Қуаттағыш құрылғы.
7. Құрамында никотин бар өнімнің типі.
8. Тауардың шығарылған елі.
9. Тауардың қауіпсіздік жөніндегі талаптарға сәйкестігін растайтын құжаттың түрі (мемлекеттік тіркеу туралы куәлік немесе сәйкестік туралы декларация), құжаттың нөмірі мен күні (тауардың сәйкестігін растау туралы талаптар болған кезде).
10. Таңбалануға тиісті өнім туралы ақпаратты ұсынған шаруашылық жүргізуші субъект туралы ақпарат (заңды тұлғаның атауы, дара кәсіпкер ретінде тіркелген жеке тұлғаның (бұдан әрі - дара кәсіпкер) тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), сәйкестендіру коды (нөмірі) (Армения Республикасы үшін - салық төлеушінің есептік нөмірі (СЕН), Беларусь Республикасы үшін - төлеушінің есептік нөмірі (СЕН), Қазақстан Республикасы үшін - жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН) немесе бизнес сәйкестендіру нөмірі (БСН), Қырғыз Республикасы үшін - салық төлеушінің сәйкестендіру нөмірі (ССН), Ресей Федерациясы үшін - салық төлеушінің сәйкестендіру нөмірі (ССН)), заңды тұлғаның немесе дара кәсіпкердің орналасқан жерінің мекенжайы).

3. Требования ко второму экземпляру реквизита "Блок данных средства идентификации":
значение реквизита "Идентификатор применения (AI)": "21";
значение реквизита "Символьное значение блока информации": реквизит должен содержать индивидуальный серийный номер товара (SN)
Правила формирования реквизита "Блок данных средства идентификации" в части средств идентификации, нанесенных на транспортную упаковку
8543 40 000 0
101
или
301
1. Минимальное количество создаваемых экземпляров реквизита "Блок данных средства идентификации": 1
2. Требования к экземпляру реквизита "Блок данных средства идентификации":
Значение реквизита "Идентификатор применения (AI)": "00" или иное значение реквизита в соответствии с международными стандартами GS1
Значение реквизита "Символьное значение блока информации": реквизит должен содержать уникальный идентификатор транспортной упаковки (код идентификации транспортной упаковки), может содержать от 18 до 74 символов включительно и состоять из цифр (0 – 9), букв латинского алфавита (A – Z a – z) и специальных символов (% & ' " ( ) * + , - _ . / : ; < = > ? !)
";
УТВЕРЖДЕН
Решением Совета
Евразийской экономической комиссии
от 23 сентября 2022 г. № 152
Минимальный состав сведений о маркированном товаре, содержащихся в информационной системе маркировки товаров, доступ к которым предоставляется потребителям и иным заинтересованным лицам, в том числе посредством информационных сервисов в составе национальных компонентов и интеграционного компонента информационной системы маркировки товаров
Сноска. Наименование с изменением, внесенным решением Совета Евразийской экономической комиссии от 24.11.2023 № 139 (вступает в силу по истечении 10 календарных дней с даты его официального опубликования).
1. Глобальный номер торговой единицы (Global Trade Item Number (GTIN)).
2. Индивидуальный серийный номер единицы товара (SN).
3. Код единой Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза (10 знаков).
4. Наименование товара на этикетке.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения Совета Евразийской экономической комиссии от 24.11.2023 № 139 (вступает в силу по истечении 10 календарных дней с даты его официального опубликования).
5. Товарный знак/Бренд.
6. Зарядное устройство.
7. Тип никотинсодержащей продукции.
8. Страна происхождения товара.
9. Сведения о документе об оценке соответствия товара требованиям технических регламентов Евразийского экономического союза или обязательным требованиям, установленным законодательством государств – членов Евразийского экономического союза (вид документа, номер и дата документа).
Сноска. Пункт 9 - в редакции решения Совета Евразийской экономической комиссии от 24.11.2023 № 139 (вступает в силу по истечении 10 календарных дней с даты его официального опубликования).
10. Информация о субъекте хозяйствования, предоставившем информацию о маркируемом товаре (наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество (при наличии) физического лица, зарегистрированного в качестве индивидуального предпринимателя (далее – индивидуальный предприниматель), идентификационный код (номер) (для Республики Армения – учетный номер налогоплательщика (УНН), для Республики Беларусь – учетный номер плательщика (УНП), для Республики Казахстан – индивидуальный идентификационный номер (ИИН) или бизнес-идентификационный номер (БИН), для Кыргызской Республики – идентификационный налоговый номер налогоплательщика (ИНН), для Российской Федерации – идентификационный номер налогоплательщика (ИНН)), адрес места нахождения юридического лица или индивидуального предпринимателя).
Сноска. Пункт 10 с изменением, внесенным решением Совета Евразийской экономической комиссии от 24.11.2023 № 139 (вступает в силу по истечении 10 календарных дней с даты его официального опубликования).