Еуразиялық экономикалық одақтың интеграциялық ақпараттық жүйесін құру, оның жұмыс істеуін қамтамасыз ету және дамыту жөніндегі 2022 жылға арналған іс-шаралар жоспарына өзгеріс енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2022 жылғы 19 тамыздағы № 23 өкімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық өзара іс-қимыл туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 3 қосымша) 27-тармағына сәйкес:
1. Қосымшаға сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2021 жылғы 2 желтоқсандағы № 25 өкімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың интеграциялық ақпараттық жүйесін құру, оның жұмыс істеуін қамтамасыз ету және дамыту жөніндегі 2022 жылға арналған іс-шаралар жоспарына өзгеріс енгізілсін.
2. Осы Өкім Еуразиялық экономикалық одақтың ресми сайтында жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 10 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің мүшелері:
Армения Беларусь Қазақстан Қырғыз Ресей
Республикасынан Республикасынан Республикасынан Республикасынан
Федерациясынан
М.Григорян И.Петришенко Б.Жұманғарин А.Касымалиев А.Оверчук
Еуразиялық экономикалық
комиссия Кеңесінің 2022 жылғы
19 тамыздағы №23 өкіміне
ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық одақтың интеграциялық ақпараттық жүйесін құру, оның жұмыс істеуін қамтамасыз ету және дамыту жөніндегі 2022 жылға арналған іс-шаралар жоспарына енгізілетін ӨЗГЕРІС
Жоспар мынадай редакцияда жазылсын:
"Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2021 жылғы 2 желтоқсандағы №25 өкімімен
БЕКІТІЛГЕН
(Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2022 жылғы 19 тамыздағы №23 өкімінің редакциясында)
Еуразиялық экономикалық одақтың интеграциялық ақпараттық жүйесін құру, оның жұмыс істеуін қамтамасыз ету және дамыту жөніндегі 2022 жылға арналған іс-шаралар ЖОСПАРЫ
Іс-шара
Тізбедегі позиция*
Күтілетін нәтиже
Орындау мерзімі
Орындаушы
Қаржыландыру көлемі (мың рубль)**
1. Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесін (бұдан әрі тиісінше – Одақ, интеграцияланған жүйе) жалпы жүйелік жобалау
45 742,0
1.1. Одақ шеңберіндегі жалпы процестер тізбесін өзекті ету
өзекті етілген тізбе
тұрақты түрде
Еуразиялық экономикалық комиссия, Одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары (бұдан әрі тиісінше – Комиссия, мүше мемлекеттер, уәкілетті органдар )
1.2. Одақтың деректер моделін дамыту
Одақ деректер моделі, Одақ деректер моделінің сипаттамасы
тұрақты түрде
Комиссия, уәкілетті органдар

О внесении изменения в план мероприятий по созданию, обеспечению функционирования и развитию интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза на 2022 год
Распоряжение Совета Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2022 года № 23.
В соответствии с пунктом 27 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года):
1. Внести в план мероприятий по созданию, обеспечению функционирования и развитию интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза на 2022 год, утвержденный распоряжением Совета Евразийской экономической комиссии от 2 декабря 2021 г. № 25, изменение согласно приложению.
2. Настоящее распоряжение вступает в силу по истечении 10 календарных дней с даты его опубликования на официальном сайте Евразийского экономического союза.
Члены Совета Евразийской экономической комиссии:
От Республики
Армения
От Республики
Беларусь
От Республики
Казахстан
От Кыргызской
Республики
От Российской
Федерации
М. Григорян И. Петришенко С. Жумангарин А. Касымалиев А. Оверчук
ПРИЛОЖЕНИЕ
к распоряжению Совета
Евразийской экономической комиссии
от 19 августа 2022 г. № 23
ИЗМЕНЕНИЕ,
вносимое в план мероприятий по созданию, обеспечению функционирования и развитию интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза на 2022 год
План изложить в следующей редакции:
"УТВЕРЖДЕН
распоряжением Совета
Евразийской экономической комиссии
от 2 декабря 2021 г. № 25
(в редакции распоряжения
Совета Евразийской
экономической комиссии
от 19 августа 2022 г. № 23)
ПЛАН
мероприятий по созданию, обеспечению функционирования и развитию интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза на 2022 год
Мероприятие
Позиция в перечне*
Ожидаемый результат
Срок исполнения
Исполнитель
Объем финансирования (тыс. рублей)**
1. Общесистемное проектирование интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза (далее соответственно – интегрированная система, Союз)
45 742,0
1.1. Актуализация перечня общих процессов в рамках Союза
актуализированный перечень
на постоянной основе
Евразийская экономическая комиссия, уполномоченные органы государств – членов Союза (далее соответственно – Комиссия, уполномоченные органы, государства-члены)
1.2. Развитие модели данных Союза
модель данных Союза, описание модели данных Союза
на постоянной основе
Комиссия, уполномоченные органы

11 600,0
1.3. Одақ шеңберінде жалпы процестерді (бұдан әрі – жалпы процестер) іске асыру, үшінші елдермен және халықаралық ұйымдармен ақпараттық өзара іс-қимыл жасау үшін қажетті нормативтік-техникалық құжаттардың жобаларын әзірлеу және өзекті ету
Комиссия
24 482,0
1.3.1. Жалпы процестерді іске асыру қағидаларының жобаларын әзірлеу
жалпы процестерді іске асыру қағидаларының жобалары
1.3.1.1. "Дәрілік заттарды өндірушілердің өндірістік алаңдарын Еуразиялық экономикалық одақтың тиісті өндірістік практикасы қағидаларының талаптарына сәйкестігіне инспекциялау нәтижелері туралы мәліметтер алмасу"

11 600,0
1.3. Разработка и актуализация проектов нормативно-технических документов, необходимых для реализации общих процессов в рамках Союза (далее – общие процессы), информационного взаимодействия с третьими странами и международными организациями
Комиссия
24 482,0
1.3.1. Разработка проектов правил реализации общих процессов
проекты правил реализации общих процессов
1.3.1.1. "Обмен сведениями о результатах инспектирования производственных площадок производителей лекарственных средств на соответствие требованиям Правил надлежащей производственной практики Евразийского экономического союза"

342
II – III тоқсандар
1.3.1.2. "Клиникалық зерттеулер туралы бірыңғай дерекқорды қалыптастыру, жүргізу және пайдалану"
343
II – III тоқсандар
1.3.1.3. "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында берілген фитосанитариялық сертификаттар туралы ақпарат алмасуды қамтамасыз ету"
60
III тоқсан
1.3.2. Жалпы процестер үшін технологиялық құжаттардың жобаларын әзірлеу (сүйемелдеу және пысықтау)
технологиялық құжаттардың жобалары
1.3.2.1. "Кедендік транзиттің кедендік рәсіміне сәйкес тауарларды тасымалдауды бақылау процесінде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдары арасында электрондық құжаттармен және (немесе) мәліметтермен алмасуды қамтамасыз ету"
13
III тоқсан
1.3.2.2. "Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгілері мен қызмет көрсету белгілерін тіркеу, құқықтық қорғау және пайдалану"
22
IV тоқсан
1.3.2.3. "Еуразиялық экономикалық одақ тауарларының шығарылған жерлерінің атауларын тіркеу, құқықтық қорғау және пайдалану"
23
IV тоқсан
1.3.2.4. "Дәрілік заттардың анықталған жағымсыз реакциялары (әсерлері) бойынша дәрілік заттардың тиімсіздігі туралы хабарларды қамтитын бірыңғай ақпараттық дерекқорды қалыптастыру, жүргізу және пайдалану"
29
III тоқсан
1.3.2.5. "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде тіркелген медициналық бұйымдардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану"
32
III тоқсан
1.3.2.6. "Медициналық бұйымдарды өндірушілердің сапа менеджменті жүйелерін инспекциялау нәтижелері туралы мәліметтермен алмасу"
341
III тоқсан
1.3.2.7. "Дәрілік заттарды өндірушілердің өндірістік алаңдарының Еуразиялық экономикалық одақтың тиісті өндірістік практикасы қағидаларының талаптарына сәйкестігін инспекциялау нәтижелері туралы мәліметтермен алмасу"
342
IV тоқсан
1.3.2.8. "Клиникалық зерттеулер туралы бірыңғай дерекқорды қалыптастыру, жүргізу және пайдалану"
343
IV тоқсан
1.3.2.9. "Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттерінің (Кеден одағының техникалық регламенттерінің) талаптарына берілген сәйкестік сертификаттарының және тіркелген сәйкестік туралы декларациялардың бірыңғай тізіліміне қатысты бөлігінде сәйкестігін бағалау туралы берілген немесе қабылданған құжаттардың бірыңғай тізілімдерін қалыптастыру және жүргізу"
35
IV тоқсан
1.3.2.10. "Еуразиялық экономикалық одақтың ветеринариялық мақсаттағы диагностикалық, дезинфекциялық, дезинсекциялық және дезакаризациялық құралдарының тіркелген ветеринариялық дәрілік препараттардың, жануарларға арналған және жануарлармен тікелей байланысқа түспейтін жемшөп қоспаларының бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану"
44
III тоқсан

342
II – III кварталы
1.3.1.2. "Формирование, ведение и использование единой базы данных о клинических исследованиях"
343
II – III кварталы
1.3.1.3. "Обеспечение обмена между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза информацией о выданных фитосанитарных сертификатах"
60
III квартал
1.3.2. Разработка (сопровождение и доработка) проектов технологических документов для общих процессов
проекты технологических документов
1.3.2.1. "Обеспечение обмена электронными документами и (или) сведениями между таможенными органами государств – членов Евразийского экономического союза в процессе контроля перевозок товаров в соответствии с таможенной процедурой таможенного транзита"
13
III квартал
1.3.2.2. "Регистрация, правовая охрана и использование товарных знаков и знаков обслуживания Евразийского экономического союза"
22
IV квартал
1.3.2.3. "Регистрация, правовая охрана и использование наименований мест происхождения товаров Евразийского экономического союза"
23
IV квартал
1.3.2.4. "Формирование, ведение и использование единой информационной базы данных по выявленным нежелательным реакциям (действиям) на лекарственные средства, включающей сообщения о неэффективности лекарственных средств"
29
III квартал
1.3.2.5. "Формирование, ведение и использование единого реестра медицинских изделий, зарегистрированных в рамках Евразийского экономического союза"
32
III квартал
1.3.2.6. "Обмен сведениями о результатах инспектирования систем менеджмента качества производителей медицинских изделий"
341
III квартал
1.3.2.7. "Обмен сведениями о результатах инспектирования производственных площадок производителей лекарственных средств на соответствие требованиям Правил надлежащей производственной практики Евразийского экономического союза"
342
IV квартал
1.3.2.8. "Формирование, ведение и использование единой базы данных о клинических исследованиях"
343
IV квартал
1.3.2.9. "Формирование и ведение единых реестров выданных или принятых документов об оценке соответствия требованиям технических регламентов Евразийского экономического союза (технических регламентов Таможенного союза) в части, касающейся единого реестра выданных сертификатов соответствия и зарегистрированных деклараций о соответствии"
35
IV квартал
1.3.2.10. "Формирование, ведение и использование единого реестра зарегистрированных ветеринарных лекарственных препаратов, кормовых добавок для животных и не вступающих в непосредственный контакт с животными диагностических, дезинфицирующих, дезинсекционных и дезакаризационных средств ветеринарного назначения Евразийского экономического союза"
44
III квартал

1.3.2.11. "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумақтарында ветеринариялық дәрілік заттардың айналысы саласындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау шеңберінде анықталған сапалы және сапасыз ветеринариялық дәрілік препараттардың, сондай – ақ жалған және (немесе) контрафактілі ветеринариялық дәрілік препараттардың бірыңғай ақпараттық дерекқорын қалыптастыру, жүргізу және пайдалану"
441
III тоқсан
1.3.2.12. "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумақтарында ветеринариялық дәрілік препараттарды қолдану кезінде анықталған жануарлардағы қолайсыз реакциялар бойынша бірыңғай ақпараттық деректер базасын қалыптастыру, жүргізу және пайдалану"

1.3.2.11. "Формирование, ведение и использование единой информационной базы данных качественных и недоброкачественных ветеринарных лекарственных препаратов, а также фальсифицированных и (или) контрафактных ветеринарных лекарственных препаратов, выявленных в рамках государственного контроля и надзора в сфере обращения ветеринарных лекарственных средств на территориях государств – членов Евразийского экономического союза"
441
III квартал
1.3.2.12. "Формирование, ведение и использование единой информационной базы данных по неблагоприятным реакциям у животных, выявленным при применении ветеринарных лекарственных препаратов на территориях государств – членов Евразийского экономического союза"

442
III тоқсан
1.3.2.13. "Өндірілуі Еуразиялық экономикалық одақтың тиісті өндірістік практикасы қағидаларының талаптарына сәйкес деп танылған ветеринариялық дәрілік заттарды өндірушілердің бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану"
443
III тоқсан
1.3.2.14. "Еуразиялық экономикалық одақтың ветеринариялық дәрілік заттардың айналысы саласындағы фармацевтикалық инспекторларының бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану"

442
III квартал
1.3.2.13. "Формирование, ведение и использование единого реестра производителей ветеринарных лекарственных средств, производство которых признано соответствующим требованиям Правил надлежащей производственной практики Евразийского экономического союза"
443
III квартал
1.3.2.14. "Формирование, ведение и использование единого реестра фармацевтических инспекторов Евразийского экономического союза в сфере обращения ветеринарных лекарственных средств"

444
III тоқсан
1.3.2.15. "Асыл тұқымды жануарлар және асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы селекциялық жетістіктер туралы деректер базасын қалыптастыру, жүргізу және пайдалану"
471
IV тоқсан
1.3.2.16. "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында берілген фитосанитариялық сертификаттар туралы ақпарат алмасуды қамтамасыз ету"
60
IV тоқсан
1.3.2.17. "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында өндірілген немесе оған әкелінген, сәйкестендіру құралдарымен таңбалануға жататын тауарлар туралы, оның ішінде осындай тауарлардың Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында трансшекаралық айналысы кезіндегі мәліметтермен алмасуды қамтамасыз ету"
73
IV тоқсан

444
III квартал
1.3.2.15. "Формирование, ведение и использование базы данных о племенных животных и селекционных достижениях в области племенного животноводства"
471
IV квартал
1.3.2.16. "Обеспечение обмена между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза информацией о выданных фитосанитарных сертификатах"
60
IV квартал
1.3.2.17. "Обеспечение обмена сведениями о товарах, подлежащих маркировке средствами идентификации, произведенных или ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза, в том числе при трансграничном обороте таких товаров на таможенной территории Евразийского экономического союза"
73
IV квартал

1.3.2.18. "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің құзыретті органдары арасында еңбекшілерге (олардың отбасы мүшелеріне) зейнетақы белгілеу және төлеу үшін қажетті электрондық құжаттармен және (немесе) мәліметтермен алмасуды қамтамасыз ету"
77
III тоқсан
1.3.2.19. "Еңбекшілерге (олардың отбасы мүшелеріне) зейнетақы төлеу мақсатында Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің құзыретті органдары арасында электрондық құжаттармен және (немесе) мәліметтермен алмасуды қамтамасыз ету"
78
III тоқсан

1.3.2.18. "Обеспечение обмена между компетентными органами государств – членов Евразийского экономического союза электронными документами и (или) сведениями, необходимыми для установления и выплаты пенсий трудящимся (членам их семей)"
77
III квартал
1.3.2.19. "Обеспечение обмена электронными документами и (или) сведениями между компетентными органами государств – членов Евразийского экономического союза в целях выплаты пенсий трудящимся (членам их семей)"
78
III квартал

1.4. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2021 жылғы 27 шілдедегі № 107 өкімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың 2021-2022 жылдарға арналған нормативтік-анықтамалық ақпаратының бірыңғай жүйесін қалыптастыру және жетілдіру жөніндегі іс-шаралар жоспарына сәйкес Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпаратының бірыңғай жүйесінің анықтамалықтары мен сыныптауыштарын әзірлеу және өзекті ету
23 анықтамалық және сыныптауыш
IV тоқсан
Комиссия, уәкілетті органдар, анықтамалықтар мен сыныптауыштарды жүргізу жөніндегі операторлар
9 660,0
1.4.1. Еуразиялық экономикалық одақ органдарына 2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа және Одақ шеңберіндегі халықаралық шарттарға сәйкес өкілеттіктер берілген салалардың анықтамалығы
IV тоқсан
1.4.2. Мекен-жай түрлерінің тізбесі
IV тоқсан
1.4.3. Байланыс құралдары (арналары) түрлерінің тізбесі
IV тоқсан
1.4.4. Еуразиялық экономикалық одақ органдары актілері түрлерінің анықтамалығы
IV тоқсан
1.4.5.  Еуразиялық экономикалық одақтың өлшем бірліктері мен шоттарының сыныптауышы
IV тоқсан
1.4.6. Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі шаруашылық жүргізудің ұйымдық-құқықтық нысандарының сыныптауышы
IV тоқсан
1.4.7. Тауарларды таңбалау үшін пайдаланылатын сәйкестендіру құралдары түрлерінің сыныптауышы
IV тоқсан
1.4.8. Таңбалау объектілері түрлерінің анықтамалығы
IV тоқсан
1.4.9. Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде сәйкестендіру құралдарымен таңбалауға жататын тауарлардың анықтамалығы
IV тоқсан
1.4.10. Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде тауарларды таңбалау кезінде пайдаланылатын қолдану сәйкестендіргіштерінің (AI) тізбесі
IV тоқсан
1.4.11. Таңбаланған тауарлар және оларды сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтермен алмасу кезінде пайдаланылатын таңбаланған тауарлар мәртебелерінің және оларды белгілеу себептерінің тізбесі
IV тоқсан
1.4.12. Таңбалау кодының эмиссиясы жүргізілген Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекетті айқындайтын сәйкестендіргіштердің тізбесі
IV тоқсан
1.4.13. Еуразиялық экономикалық одақта тауарларды таңбалау үшін пайдаланылатын сәйкестендіру құралдарының бірыңғай тізілімі (тізбесі)
IV тоқсан
1.4.14. Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгісінің негізгі сипаттамаларының анықтамалығы (түрі мен басымдығы бойынша)
IV тоқсан
1.4.15. Тауар белгілерін, қызмет көрсету белгілерін және (немесе) Еуразиялық экономикалық одақ тауарларының шығарылған жерлерінің атауларын тіркеуге, құқықтық қорғауға және пайдалануға байланысты заңдық маңызы бар іс-әрекеттер жасау кезінде төленетін баж түрлерінің анықтамалығы
IV тоқсан

1.4. Разработка и актуализация справочников и классификаторов единой системы нормативно-справочной информации Союза в соответствии с планом мероприятий по формированию и совершенствованию единой системы нормативно-справочной информации Евразийского экономического Союза
на 2021 – 2022 годы, утвержденным распоряжением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 июля 2021 г. № 107
23 справочника и классификатора
IV квартал
Комиссия, уполномоченные органы, операторы по ведению справочников и классификаторов
9 660,0
1.4.1. Справочник сфер, в рамках которых органам Евразийского экономического союза предоставлены полномочия в соответствии с Договором о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года и международными договорами в рамках Союза
IV квартал
1.4.2. Перечень видов адреса
IV квартал
1.4.3. Перечень видов средств (каналов) связи
IV квартал
1.4.4. Справочник видов актов органов Евразийского экономического союза
IV квартал
1.4.5. Классификатор единиц измерения и счета Евразийского экономического союза
IV квартал
1.4.6. Классификатор организационно-правовых форм хозяйствования в рамках Евразийского экономического союза
IV квартал
1.4.7. Классификатор видов средств идентификации, используемых для маркировки товаров
IV квартал
1.4.8. Справочник видов объектов маркировки
IV квартал
1.4.9. Справочник товаров, подлежащих маркировке средствами идентификации в рамках Евразийского экономического союза
IV квартал
1.4.10. Перечень идентификаторов применения (AI), используемых при маркировке товаров в рамках Евразийского экономического союза
IV квартал
1.4.11. Перечень статусов маркированных товаров и причин их установления, используемых при обмене сведениями о маркированных товарах и средствах их идентификации
IV квартал
1.4.12. Перечень идентификаторов, определяющих государство – член Евразийского экономического союза, в котором была проведена эмиссия кода маркировки
IV квартал
1.4.13. Единый реестр (перечень) средств идентификации, используемых для маркировки товаров в Евразийском экономическом союзе
IV квартал
1.4.14. Справочник основных характеристик товарного знака Евразийского экономического союза (по виду и приоритету)
IV квартал
1.4.15. Справочник видов пошлин, уплачиваемых при совершении юридически значимых действий, связанных с регистрацией, правовой охраной и использованием товарных знаков, знаков обслуживания и (или) наименований мест происхождения товаров Евразийского экономического союза
IV квартал

1.4.16. Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламентінің талаптарына сәйкес келмейтін өнімге қатысты шаралар тізбесі
IV тоқсан
1.4.17. Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттерінің (Кеден одағының техникалық регламенттерінің) тізбесі
IV тоқсан
1.4.18. Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің өсімдіктер карантині жөніндегі уәкілетті органдарының аумақтық бөлімшелерінің анықтамалығы
IV тоқсан
1.4.19. Ену аймақтары мен жарық аймақтарының анықтамалығы
IV тоқсан
1.4.20. Өсімдіктердің тектері мен түрлерінің сыныптауышы
IV тоқсан
1.4.21. Еуразиялық экономикалық одаққа мүше жекелеген мемлекеттер өздеріне қатысты ЕАЭО БКТ ставкаларынан өзгеше кедендік әкелу баждарының ставкаларын қолданатын тауарлар мен ставкалардың тізбесі
IV тоқсан
1.4.22. Бір тараптан Еуразиялық экономикалық одақ пен оның мүше мемлекеттері және екінші тараптан үшінші елдер арасындағы еркін сауда туралы келісімдерге сәйкес оларға қатысты кедендік әкелу баждарының мөлшерлемелері қолданылатын үшінші елдердің тізбесі және онымен байланысты жекелеген тауарлардың тізбелері
IV тоқсан
1.4.23. Үшінші елдерден шығарылатын және оларға қатысты тарифтік квоталар белгіленген Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінетін ауыл шаруашылығы тауарларының жекелеген түрлерінің тізбесі
IV тоқсан
1.5. Одақтың 2023-2024 жылдарға арналған нормативтік – анықтамалық ақпаратының бірыңғай жүйесін қалыптастыру және жетілдіру жөніндегі іс-шаралар жоспарының жобасын әзірлеу
іс-шаралар жоспарының жобасы
IV тоқсан
Комиссия, уәкілетті органдар

1.4.16. Перечень мер в отношении продукции, не соответствующей требованиям технического регламента Евразийского экономического союза
IV квартал
1.4.17. Перечень технических регламентов Евразийского экономического союза (технических регламентов Таможенного союза)
IV квартал
1.4.18. Справочник территориальных подразделений уполномоченных органов по карантину растений государств – членов Евразийского экономического союза
IV квартал
1.4.19. Справочник зон допуска и световых зон
IV квартал
1.4.20. Классификатор родов и видов растений
IV квартал
1.4.21. Перечень товаров и ставок, в отношении которых отдельными государствами – членами Евразийского экономического союза применяются ставки ввозных таможенных пошлин, отличные от ставок ЕТТ ЕАЭС
IV квартал
1.4.22. Перечень третьих стран и связанные с ним перечни отдельных товаров, в отношении которых применяются ставки ввозных таможенных пошлин в соответствии с соглашениями о свободной торговле между Евразийским экономическим союзом и его государствами-членами, с одной стороны, и третьими странами, с другой стороны
IV квартал
1.4.23. Перечень отдельных видов сельскохозяйственных товаров, происходящих из третьих стран и ввозимых на таможенную территорию Евразийского экономического союза, в отношении которых установлены тарифные квоты
IV квартал
1.5. Разработка проекта плана мероприятий по формированию и совершенствованию единой системы нормативно-справочной информации Союза на 2023 – 2024 годы
проект плана мероприятий
IV квартал
Комиссия, уполномоченные органы

2. Комиссиясының интеграцияланған жүйесінің интеграциялық сегментін жаңғырту және дамыту
329 144,9
2.1. Комиссиясының интеграцияланған жүйесі интеграциялық сегментінің ішкі жүйелері мен компоненттерін жаңғырту және дамыту
Комиссия
296 144,9
2.1.1. Жалпы процестерді іске асыру үшін Комиссияның интеграциялық сегментінде бағдарламалық қамтамасыз етуді құру (жаңғырту және дамыту)
бағдарламалық қамтамасыз ету, техножұмыс жобасының құжаттамасы

2. Модернизация и развитие интеграционного сегмента Комиссии интегрированной системы
329 144,9
2.1. Модернизация и развитие подсистем и компонентов интеграционного сегмента Комиссии интегрированной системы
Комиссия
296 144,9
2.1.1. Создание (модернизация и развитие) программного обеспечения в интеграционном сегменте Комиссии для реализации общих процессов
программное обеспечение, документация технорабочего проекта

2.1.1.1. "Кедендік декларацияларды толтыру үшін пайдаланылатын сыныптауыштарды қалыптастыру, жүргізу және пайдалану"
11
IV тоқсан
2.1.1.2. "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану"
21
IV тоқсан
2.1.1.3. "Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасын және Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифін, оларға қосымша ақпараттық (анықтамалық) материалдарды қалыптастыру, жүргізу және электрондық түрде пайдалану, сондай-ақ Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасының және Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифінің халықаралық негіздерін электрондық түрде жүргізу және пайдалану"
24
IV тоқсан
2.1.1.4. "Еуразиялық экономикалық одақтың тіркелген дәрілік заттардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану"
26
III тоқсан
2.1.1.5. "Еуразиялық экономикалық одақтың дәрілік заттарды өндірушілерінің уәкілетті тұлғаларының бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану"
27
III тоқсан
2.1.1.6. "Сапа жөніндегі талаптарға сәйкес келмейтін дәрілік заттардың, сондай – ақ Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумақтарында анықталған жалған және (немесе) контрафактілі дәрілік заттардың бірыңғай ақпараттық дерекқорын қалыптастыру, жүргізу және пайдалану"
28
III тоқсан
2.1.1.7. "Дәрілік заттардың тиімсіздігі туралы хабарларды қамтитын дәрілік заттардың анықталған жағымсыз реакциялары (әсерлері) бойынша бірыңғай ақпараттық дерекқорды қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" (1-нұсқа)
29
III тоқсан
2.1.1.8. "Дәрілік заттардың тиімсіздігі туралы хабарларды қамтитын дәрілік заттардың анықталған жағымсыз реакциялары (әсерлері) бойынша бірыңғай ақпараттық дерекқорды қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" (2-нұсқа)
29
IV тоқсан
2.1.1.9. "Тоқтатыла тұрған, кері қайтарып алынған және медициналық қолдануға тыйым салынған дәрілік заттар бойынша бірыңғай ақпараттық деректер базасын қалыптастыру, жүргізу және пайдалану"
30
III тоқсан
2.1.1.10. "Еуразиялық экономикалық одақтың фармацевтикалық инспекторларының бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану"
31
III тоқсан
2.1.1.11. "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде тіркелген медициналық бұйымдардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану"
32
III тоқсан
2.1.1.12. "Медициналық бұйымдарды тіркеу мақсатында оларға зерттеулер (сынақтар) жүргізуді жүзеге асыратын Еуразиялық экономикалық одақтың уәкілетті ұйымдарының бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану"
33
III тоқсан

2.1.1.1. "Формирование, ведение и использование классификаторов, используемых для заполнения таможенных деклараций"
11
IV квартал
2.1.1.2. "Формирование, ведение и использование единого таможенного реестра объектов интеллектуальной собственности государств – членов Евразийского экономического
союза"
21
IV квартал
2.1.1.3. "Формирование, ведение и использование в электронном виде единой Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза и Единого таможенного тарифа Евразийского экономического союза, вспомогательных информационных (справочных) материалов к ним, а также ведение и использование в электронном виде международных основ единой Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза и Единого таможенного тарифа Евразийского экономического союза"
24
IV квартал
2.1.1.4. "Формирование, ведение и использование единого реестра зарегистрированных лекарственных средств Евразийского экономического союза"
26
III квартал
2.1.1.5. "Формирование, ведение и использование единого реестра уполномоченных лиц производителей лекарственных средств Евразийского экономического союза"
27
III квартал
2.1.1.6. "Формирование, ведение и использование единой информационной базы данных лекарственных средств, не соответствующих требованиям по качеству, а также фальсифицированных и (или) контрафактных лекарственных средств, выявленных на территориях государств – членов Евразийского экономического союза"
28
III квартал
2.1.1.7. "Формирование, ведение и использование единой информационной базы данных по выявленным нежелательным реакциям (действиям) на лекарственные средства, включающей сообщения о неэффективности лекарственных средств" (версия 1)
29
III квартал
2.1.1.8. "Формирование, ведение и использование единой информационной базы данных по выявленным нежелательным реакциям (действиям) на лекарственные средства, включающей сообщения о неэффективности лекарственных средств" (версия 2)
29
IV квартал
2.1.1.9. "Формирование, ведение и использование единой информационной базы данных по приостановленным, отозванным и запрещенным к медицинскому применению лекарственным средствам"
30
III квартал
2.1.1.10. "Формирование, ведение и использование единого реестра фармацевтических инспекторов Евразийского экономического союза"
31
III квартал
2.1.1.11. "Формирование, ведение и использование единого реестра медицинских изделий, зарегистрированных в рамках Евразийского экономического союза"
32
III квартал
2.1.1.12. "Формирование, ведение и использование единого реестра уполномоченных организаций Евразийского экономического союза, осуществляющих проведение исследований (испытаний) медицинских изделий в целях их регистрации"
33
III квартал

2.1.1.13. "Медициналық бұйымдардың қауіпсіздігі, сапасы мен тиімділігі мониторингінің бірыңғай ақпараттық дерекқорын қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" (1-нұсқа)
34
III тоқсан
2.1.1.14. "Көлік құралы типінің берілген мақұлдауларының, шасси типінің мақұлдауларының, көлік құралы конструкциясының қауіпсіздігі туралы куәліктердің және Кеден одағының "Доңғалақты көлік құралдарының қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 018/2011) талаптарына сәйкестігін куәландыратын құжаттың күшін жою туралы тіркелген хабарламалардың бірыңғай тізіліміне қатысты бөлігінде Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттерінің (Кеден одағының техникалық регламенттерінің) талаптарына сәйкестігін бағалау туралы берілген немесе қабылданған құжаттардың бірыңғай тізілімдерін қалыптастыру және жүргізу
35
III тоқсан
2.1.1.15. "Қауіпті өнім туралы ақпараттандыру жүйесін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану"
37
III тоқсан
2.1.1.16. "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің ақпараттық қорларында қамтылған өлшем бірлігін қамтамасыз ету саласындағы мәліметтермен алмасуды қамтамасыз ету"
38
IV тоқсан
2.1.1.17. "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумақтарында жануарлардың, оның ішінде адамдар мен жануарларға ортақ жұқпалы аурулардың және (немесе) ветеринариялық – санитариялық тұрғыдан қауіпті жануарлардан алынатын тауарлардың (өнімдердің), сондай-ақ қабылданған ветеринариялық-санитариялық шаралар туралы жұқпалы аурулардың табылу және таралу жағдайлары туралы жағдайлардың деректер базасын қалыптастыру, жүргізу және пайдалану"
40
III тоқсан
2.1.1.18. "Электрондық түрде берілген ветеринариялық ілеспе құжаттармен (ветеринариялық сертификаттармен) алмасуды қамтамасыз ету"
41
III тоқсан
2.1.1.19. "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінетін ветеринариялық-санитариялық қадағалауға (бақылауға) жататын тауарларды өндіруді, қайта өңдеуді және (немесе) сақтауды жүзеге асыратын ұйымдар мен тұлғалардың тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану"
42
III тоқсан
2.1.1.20. "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары берген ветеринариялық қызметтің бақылауындағы жүктерді әкелуге (әкетуге, транзитіне) арналған рұқсаттардың бірыңғай дерекқорын қалыптастыру, жүргізу және пайдалану"
45
III тоқсан
2.1.1.21. "Есептелген және бөлінген кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтермен алмасуды қамтамасыз ету, сондай-ақ осындай мәліметтерді қамтитын дерекқорды қалыптастыру, жүргізу және пайдалану"
49
III тоқсан
2.1.1.22. "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы электрондық құжат айналымын қамтамасыз ету (оның ішінде сенім білдірілген үшінші тараптың сервистерін пайдалана отырып)"
55
III тоқсан

2.1.1.13. "Формирование, ведение и использование единой информационной базы данных мониторинга безопасности, качества и эффективности медицинских изделий" (версия 1)
34
III квартал
2.1.1.14. "Формирование и ведение единых реестров выданных или принятых документов об оценке соответствия требованиям технических регламентов Евразийского экономического союза (технических регламентов Таможенного союза)" в части, касающейся единого реестра выданных одобрений типа транспортного средства, одобрений типа шасси, свидетельств о безопасности конструкции транспортного средства и зарегистрированных уведомлений об отмене документа, удостоверяющего соответствие требованиям технического регламента Таможенного союза "О безопасности колесных транспортных средств" (ТР ТС 018/2011)
35
III квартал
2.1.1.15. "Формирование, ведение и использование системы информирования об опасной продукции"
37
III квартал
2.1.1.16. "Обеспечение обмена сведениями в области обеспечения единства измерений, содержащимися в информационных фондах государств – членов Евразийского экономического союза"
38
IV квартал
2.1.1.17. "Формирование, ведение и использование базы данных о случаях обнаружения и распространения на территориях государств – членов Евразийского экономического союза заразных болезней животных, в том числе общих для человека и животных, и (или) товаров (продукции) животного происхождения, опасных в ветеринарно-санитарном отношении, а также о принятых ветеринарно-санитарных мерах"
40
III квартал
2.1.1.18. "Обеспечение обмена ветеринарными сопроводительными документами (ветеринарными сертификатами), выданными в электронном виде"
41
III квартал
2.1.1.19. "Формирование, ведение и использование реестра организаций и лиц, осуществляющих производство, переработку и (или) хранение подконтрольных ветеринарно-санитарному надзору (контролю) товаров, ввозимых на таможенную территорию Евразийского экономического союза"
42
III квартал
2.1.1.20. "Формирование, ведение и использование единой базы данных разрешений на ввоз (вывоз, транзит) подконтрольных ветеринарной службе грузов, выданных уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза"
45
III квартал
2.1.1.21. "Обеспечение обмена сведениями о суммах зачисленных и распределенных ввозных таможенных пошлин, а также формирование, ведение и использование базы данных, содержащей такие сведения"
49
III квартал
2.1.1.22. "Обеспечение электронного документооборота между
государствами – членами Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией (в том числе с использованием сервисов доверенной третьей стороны)"
55
III квартал

2.1.1.23. "Өнімді мемлекеттік тіркеу туралы куәліктердің бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану"
56
III тоқсан
2.1.1.24. "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында инфекциялық және жаппай инфекциялық емес ауруларды (улануларды) анықтау және (немесе) адам өмірі, денсаулығы және оның мекендеу ортасы үшін қауіпті өнімдердің таралуы жағдайлары туралы, сондай-ақ қабылданған санитариялық шаралар туралы деректер базасын қалыптастыру, жүргізу және пайдалану"
57
III тоқсан
2.1.1.25. "Уақытша санитариялық шараларды енгізу туралы ақпарат алмасуды қамтамасыз ету"
58
III тоқсан
2.1.1.26. "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында карантиндік объектілердің анықталуы және таралуы жағдайлары туралы, сондай-ақ қабылданған карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтер базасын қалыптастыру, жүргізу және пайдалану"
59
III тоқсан
2.1.1.27. "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында берілген фитосанитариялық сертификаттар туралы ақпарат алмасуды қамтамасыз ету"
60
III тоқсан
2.1.1.28. "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында уақытша карантиндік фитосанитариялық шараларды енгізу туралы ақпаратпен алмасуды қамтамасыз ету"
61
III тоқсан
2.1.1.29. "Трансшекаралық нарықтардағы бәсекелестіктің жалпы қағидаларының және бәсекелестік (монополияға қарсы) заңнаманың сақталуын бақылауды жүзеге асыру кезінде Еуразиялық экономикалық комиссия мен Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында құжаттармен және (немесе) мәліметтермен алмасуды, сондай – ақ мемлекеттік бағалық реттеуді енгізуді және оны енгізу туралы Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің шешімдеріне дау айтуды қамтамасыз ету"
62
III тоқсан
2.1.1.30. "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында өндірілген немесе әкелінген тауарлардың, оның ішінде осындай тауарлардың Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағындағы трансшекаралық айналымы кезінде сәйкестендіру құралдарымен таңбалануға жататын тауарлар туралы мәліметтер алмасуды қамтамасыз ету"
73
III тоқсан
2.1.1.31. "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында қадағалануға жататын тауарлар және осындай тауарлардың айналымына байланысты операциялар туралы мәліметтермен алмасуды қамтамасыз ету"
731
III тоқсан
2.1.1.32. "Есептелген және бөлінген арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарының сомалары туралы мәліметтер алмасуды қамтамасыз ету, сондай-ақ осындай мәліметтерді қамтитын дерекқорды қалыптастыру, жүргізу және пайдалану"
75
III тоқсан

2.1.1.23. "Формирование, ведение и использование единого реестра свидетельств о государственной регистрации продукции"
56
III квартал
2.1.1.24. "Формирование, ведение и использование базы данных о случаях обнаружения инфекционных и массовых неинфекционных болезней (отравлений) и (или) распространения на таможенной территории Евразийского экономического союза продукции, опасной для жизни, здоровья человека и среды его обитания, а также о принятых санитарных мерах"
57
III квартал
2.1.1.25. "Обеспечение обмена информацией о введении временных санитарных мер"
58
III квартал
2.1.1.26. "Формирование, ведение и использование базы данных о случаях обнаружения и распространения карантинных объектов на таможенной территории Евразийского экономического союза, а также о принятых карантинных фитосанитарных мерах"
59
III квартал
2.1.1.27. "Обеспечение обмена между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза информацией о выданных фитосанитарных сертификатах"
60
III квартал
2.1.1.28. "Обеспечение обмена между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза информацией о введении временных карантинных фитосанитарных мер"
61
III квартал
2.1.1.29. "Обеспечение обмена документами и (или) сведениями между Евразийской экономической комиссией и уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза при осуществлении контроля соблюдения общих правил конкуренции на трансграничных рынках и конкурентного (антимонопольного) законодательства,
а также введения государственного ценового регулирования и оспаривания решений государств – членов Евразийского экономического союза о его введении"
62
III квартал
2.1.1.30. "Обеспечение обмена сведениями о товарах, подлежащих маркировке средствами идентификации, произведенных или ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза, в том числе при трансграничном обороте таких товаров на таможенной территории Евразийского экономического союза"
73
III квартал
2.1.1.31. "Обеспечение обмена между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза сведениями о товарах, подлежащих прослеживаемости, и связанных с оборотом таких товаров операциях"
731
III квартал
2.1.1.32. "Обеспечение обмена сведениями о суммах зачисленных и распределенных специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, а также формирование, ведение и использование базы данных, содержащей такие сведения"
75
III квартал

2.1.2. Жалпы процестерді іске асыру үшін интеграцияланған жүйенің ұлттық сегменттерінде пайдалануға арналған базалық іске асыру компоненттерінің бағдарламалық қамтамасыз етуін құру (жаңғырту және дамыту)
бағдарламалық қамтамасыз ету, техножұмыс жобасының құжаттамасы
2.1.2.1. "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану"
21
III тоқсан

2.1.2. Создание (модернизация и развитие) программного обеспечения компонентов базовой реализации, предназначенных для использования в национальных сегментах интегрированной системы для реализации общих процессов
программное обеспечение, документация технорабочего проекта
2.1.2.1. "Формирование, ведение и использование единого таможенного реестра объектов интеллектуальной собственности государств – членов Евразийского экономического союза"
21
III квартал

2.1.2.15. "Электрондық түрде берілген ветеринариялық ілеспе құжаттармен (ветеринариялық сертификаттармен) алмасуды қамтамасыз ету"
41
III тоқсан
2.1.2.16. "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінетін ветеринариялық-санитариялық қадағалауға (бақылауға) жататын тауарларды өндіруді, қайта өңдеуді және (немесе) сақтауды жүзеге асыратын ұйымдар мен тұлғалардың тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану"
42
III тоқсан
2.1.2.17. "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары берген ветеринариялық қызметтің бақылауындағы жүктерді әкелуге (әкетуге, транзитіне) арналған рұқсаттардың бірыңғай дерекқорын қалыптастыру, жүргізу және пайдалану"
45
III тоқсан
2.1.2.18.  "Есептелген және бөлінген кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтермен алмасуды қамтамасыз ету, сондай-ақ осындай мәліметтерді қамтитын дерекқорды қалыптастыру, жүргізу және пайдалану"
49
III тоқсан
2.1.2.19.  "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы электрондық құжат айналымын қамтамасыз ету (оның ішінде сенім білдірілген үшінші тараптың сервистерін пайдалана отырып)"
55
III тоқсан
2.1.2.20. "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында карантиндік объектілердің анықталуы және таралуы жағдайлары туралы, сондай-ақ қабылданған карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтер базасын қалыптастыру, жүргізу және пайдалану"
59
III тоқсан
2.1.2.21. "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында берілген фитосанитариялық сертификаттар туралы ақпарат алмасуды қамтамасыз ету"
60
III тоқсан
2.1.2.22. "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында уақытша карантиндік фитосанитариялық шараларды енгізу туралы ақпарат алмасуды қамтамасыз ету"
61
III тоқсан
2.1.2.23. "Трансшекаралық нарықтардағы бәсекелестіктің жалпы қағидаларының және бәсекелестік (монополияға қарсы) заңнаманың сақталуын бақылауды жүзеге асыру кезінде Еуразиялық экономикалық комиссия мен Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында құжаттармен және (немесе) мәліметтермен алмасуды, сондай – ақ мемлекеттік бағалық реттеуді енгізуді және оны енгізу туралы Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің шешімдеріне дау айтуды қамтамасыз ету"
62
III тоқсан
2.1.2.24. "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында қызметтік және азаматтық қарудың Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағы бойынша өткізілуі және ішкі транзиті кезінде мәліметтермен алмасуды қамтамасыз ету"
64
III тоқсан

2.1.2.15. "Обеспечение обмена ветеринарными сопроводительными документами (ветеринарными сертификатами), выданными в электронном виде"
41
III квартал
2.1.2.16. "Формирование, ведение и использование реестра организаций и лиц, осуществляющих производство, переработку и (или) хранение подконтрольных ветеринарно-санитарному надзору (контролю) товаров, ввозимых на таможенную территорию Евразийского экономического союза"
42
III квартал
2.1.2.17. "Формирование, ведение и использование единой базы данных разрешений на ввоз (вывоз, транзит) подконтрольных ветеринарной службе грузов, выданных уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза"
45
III квартал
2.1.2.18. "Обеспечение обмена сведениями о суммах зачисленных и распределенных ввозных таможенных пошлин, а также формирование, ведение и использование базы данных, содержащей такие сведения"
49
III квартал
2.1.2.19. "Обеспечение электронного документооборота между государствами – членами Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией (в том числе с использованием сервисов доверенной третьей стороны)"
55
III квартал
2.1.2.20. "Формирование, ведение и использование базы данных о случаях обнаружения и распространения карантинных объектов на таможенной территории Евразийского экономического союза, а также о принятых карантинных фитосанитарных мерах"
59
III квартал
2.1.2.21. "Обеспечение обмена между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза информацией о выданных фитосанитарных сертификатах"
60
III квартал
2.1.2.22. "Обеспечение обмена между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза информацией о введении временных карантинных фитосанитарных мер"
61
III квартал
2.1.2.23. "Обеспечение обмена документами и (или) сведениями между Евразийской экономической комиссией и уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза при осуществлении контроля соблюдения общих правил конкуренции на трансграничных рынках и конкурентного (антимонопольного) законодательства, а также введения государственного ценового регулирования и оспаривания решений государств – членов Евразийского экономического союза о его введении"
62
III квартал
2.1.2.24. "Обеспечение обмена между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза сведениями при перемещении и внутреннем транзите служебного и гражданского оружия по таможенной территории Евразийского экономического союза"
64
III квартал

2.1.3. Жалпы процестер шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимылды тестілеуді өткізу кезінде пайдалануға арналған базалық іске асыру компоненттерінің бағдарламалық қамтамасыз етуін құру (жаңғырту және дамыту)
бағдарламалық қамтамасыз ету, техножұмыс жобасының құжаттамасы
2.1.3.1. "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдары арасында тауарларды Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағынан тыс жерлерге іс жүзінде әкетуді бақылау және растау процесінде мәліметтер алмасуды қамтамасыз ету"
14
IV тоқсан
2.1.3.2. "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдары арасында жеке тұлғалар жеке пайдалану үшін Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына уақытша әкелетін көлік құралдарына қатысты ақпарат алмасуды қамтамасыз ету"
16
III тоқсан
2.1.3.3. "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінген және ішкі тұтыну үшін шығарылған автомобильдерге қатысты Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдары арасында ақпарат алмасуды қамтамасыз ету"
17
III тоқсан
2.1.3.4. "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану"
21
IV тоқсан
2.1.3.5. "Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасын және Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифін, оларға қосымша ақпараттық (анықтамалық) материалдарды қалыптастыру, жүргізу және электрондық түрде пайдалану, сондай-ақ Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасының және Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифінің халықаралық негіздерін электрондық түрде жүргізу және пайдалану"
24
IV тоқсан
2.1.3.6. "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында қызметтік және азаматтық қарудың Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағы бойынша өткізілуі және ішкі транзиті кезінде мәліметтермен алмасуды қамтамасыз ету"
64
III тоқсан

2.1.3. Создание (модернизация и развитие) программного обеспечения компонентов базовой реализации, предназначенных для использования при проведении тестирования информационного взаимодействия в рамках общих процессов
программное обеспечение, документация технорабочего проекта
2.1.3.1. "Обеспечение обмена сведениями между таможенными органами государств – членов Евразийского экономического союза в процессе контроля и подтверждения фактического вывоза товаров за пределы таможенной территории Евразийского экономического союза"
14
IV квартал
2.1.3.2. "Обеспечение обмена информацией в отношении транспортных средств, временно ввозимых на таможенную территорию Евразийского экономического союза физическими лицами для личного пользования, между таможенными органами государств – членов Евразийского экономического союза"
16
III квартал
2.1.3.3. "Обеспечение обмена информацией в отношении автомобилей, ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза и выпущенных для внутреннего потребления, между таможенными органами государств – членов Евразийского экономического союза"
17
III квартал
2.1.3.4. "Формирование, ведение и использование единого таможенного реестра объектов интеллектуальной собственности государств – членов Евразийского экономического союза"
21
IV квартал
2.1.3.5. "Формирование, ведение и использование в электронном виде единой Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза и Единого таможенного тарифа Евразийского экономического союза, вспомогательных информационных (справочных) материалов к ним, а также ведение и использование в электронном виде международных основ единой Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза и Единого таможенного тарифа Евразийского экономического союза"
24
IV квартал
2.1.3.6. "Обеспечение обмена между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза сведениями при перемещении и внутреннем транзите служебного и гражданского оружия по таможенной территории Евразийского экономического союза"
64
III квартал

2.1.4. Интеграцияланған жүйенің кіші жүйелерін жаңарту
бағдарламалық қамтамасыз ету, техножұмыс жобасының құжаттамасы
Комиссия
2.1.4.1. Статистика
III тоқсан
2.1.4.2. Жалпы ақпараттық ресурстар және ашық деректер порталы
III тоқсан
2.1.4.3. Жалпы процестерді басқару
IV тоқсан
2.1.4.4. Нормативтік-анықтамалық ақпаратты, тізілімдер мен тіркелімдерді жүргізу
IV тоқсан
2.2. Одақтың ақпараттық порталын жаңғырту және дамыту (ақпараттық өзара іс-қимылды ұйымдастырумен байланысты емес бөлігінде) :
Одақтың тұтас ақпараттық порталы;
Комиссияның ресми сайты;
Одақ порталының мобильді қосымшасы;
ресми нормативтік-құқықтық ақпарат порталы;
цифрлық күн тәртібі порталы;
Комиссияның ішкі ақпараттық порталы;
Одақтың оқыту порталы
бағдарламалық қамтамасыз ету, техножұмыс жобасының құжаттамасы
IV тоқсан
Комиссия
33 000,0
3. Трансшекаралық сенім кеңістігінің инфрақұрылымын сүйемелдеу және дамыту
59 872,7
3.1. Трансшекаралық сенім кеңістігінің инфрақұрылымын сүйемелдеу, ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарын тасымалдау
есептер, орындалған жұмыстардың актілері
I – IV
тоқсандар
Комиссия, уәкілетті органдар
52 453,4
3.2. Трансшекаралық сенім кеңістігін дамыту мен оның жұмыс істеуіне қойылатын талаптарды іске асыру үшін Одақ органдары актілерінің және ұйымдастырушылық-техникалық құжаттардың жобаларын әзірлеу
Одақ органдары актілерінің, ұйымдастыру-техникалық құжаттарының жобалары
I – IV
тоқсандар
Комиссия, уәкілетті органдар

2.1.4. Модернизация подсистем интегрированной системы
программное обеспечение, документация технорабочего проекта
Комиссия
2.1.4.1. Статистика
III квартал
2.1.4.2. Портал общих информационных ресурсов и открытых данных
III квартал
2.1.4.3. Управление общими процессами
IV квартал
2.1.4.4. Ведение нормативно-справочной информации, реестров и регистров
IV квартал
2.2. Модернизация и развитие информационного портала Союза (в части, не связанной с организацией информационного взаимодействия):
информационный портал Союза в целом;
официальный сайт Комиссии;
мобильное приложение портала Союза;
портал официальной нормативно-правовой информации;
портал цифровой повестки;
внутренний информационный портал Комиссии;
обучающий портал Союза
программное обеспечение, документация
технорабочего проекта
IV квартал
Комиссия
33 000,0
3. Сопровождение и развитие инфраструктуры трансграничного пространства доверия
59 872,7
3.1. Сопровождение инфраструктуры трансграничного пространства доверия, транспортировка средств криптографической защиты информации
отчеты, акты выполненных работ
I – IV
кварталы
Комиссия, уполномоченные органы
52 453,4
3.2. Разработка проектов актов органов Союза и организационно-технических документов для реализации требований к развитию и функционированию трансграничного пространства доверия
проекты актов органов Союза, организационно-технических документов
I – IV
кварталы
Комиссия, уполномоченные органы

2 200,0
3.3. Деректерді беру арналары үшін ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарын сатып алу
жабдық және техникалық қолдау сертификаттары
IV тоқсан
Комиссия
5 219,3
4. Интеграцияланған жүйенің ақпараттық-телекоммуникациялық және есептеу инфрақұрылымының жұмыс істеуін қолдау
290 298,4
4.1. Интеграцияланған жүйенің ақпараттық-телекоммуникациялық және есептеу инфрақұрылымының жұмыс істеуін қолдау жөніндегі қызметтерді сатып алу
тұрақты түрде
Комиссия, уәкілетті органдар***

2 200,0
3.3. Закупка средств криптографической защиты информации для каналов передачи данных
оборудование и сертификаты технической поддержки
IV квартал
Комиссия
5 219,3
4. Поддержка функционирования информационно-телекоммуникационной и вычислительной инфраструктуры интегрированной системы
290 298,4
4.1. Приобретение услуг по поддержке функционирования информационно-телекоммуникационной и вычислительной инфраструктуры интегрированной системы
на постоянной основе
Комиссия, уполномоченные органы***

138 508,0
4.1.1. Интеграцияланған жүйені сүйемелдеу және оған техникалық қызмет көрсету
есептер, орындалған жұмыстардың актілері
4.1.2. Жалпы процестерді қолданысқа енгізу мақсатында ақпараттық өзара іс-қимылды тестілеуді өткізу
тестілеу хаттамалары
4.1.2.1. "Сыртқы және өзара сауданы реттеу кезінде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары ресімдейтін, оның ішінде тыйым салулар мен шектеулердің сақталуын растау мақсатында кедендік операцияларды жасау кезінде ұсынылатын құжаттардың дерекқорларын пайдалану"
1
III тоқсан

138 508,0
4.1.1. Сопровождение и техническое обслуживание интегрированной системы
отчеты, акты выполненных работ
4.1.2. Проведение тестирования информационного взаимодействия в целях введения в действие
общих процессов
протоколы тестирования
4.1.2.1. "Использование баз данных документов, оформляемых уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза, при регулировании внешней и взаимной торговли, в том числе представляемых при совершении таможенных операций для целей подтверждения соблюдения запретов и ограничений"
1
III квартал

4.1.2.2. "Кедендік декларацияларды толтыру үшін пайдаланылатын сыныптауыштарды қалыптастыру, жүргізу және пайдалану"
11
IV тоқсан
4.1.2.3. "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдары арасында тауарларды Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағынан тыс жерлерге іс жүзінде әкетуді бақылау және растау процесінде мәліметтер алмасуды қамтамасыз ету"
14
IV тоқсан
4.1.2.4. "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің аумағына уақытша әкелінген және осындай аумақтан уақытша әкетілген халықаралық тасымалдау көлік құралдарын есепке алу және бақылау процесінде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдары арасында мәліметтер алмасуды қамтамасыз ету"
15
III тоқсан
4.1.2.5. "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдары арасында жеке тұлғалар жеке пайдалану үшін Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына уақытша әкелетін көлік құралдарына қатысты ақпарат алмасуды қамтамасыз ету"
16
III тоқсан
4.1.2.6. "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінген және ішкі тұтыну үшін шығарылған автомобильдерге қатысты Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдары арасында ақпарат алмасуды қамтамасыз ету"
17
III тоқсан
4.1.2.7. "Еуразиялық экономикалық одақтың сәйкестікті бағалау жөніндегі органдарының (оның ішінде сертификаттау жөніндегі органдардың, сынақ зертханаларының (орталықтарының) бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу)"
36
III тоқсан
4.1.2.8. "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің ақпараттық қорларында қамтылған өлшем бірлігін қамтамасыз ету саласындағы мәліметтермен алмасуды қамтамасыз ету"
38
IV тоқсан
4.1.2.9.  "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумақтарында жануарлардың, оның ішінде адамдар мен жануарларға ортақ жұқпалы аурулардың және (немесе) ветеринариялық – санитариялық тұрғыдан қауіпті жануарлардан алынатын тауарлардың (өнімдердің), сондай-ақ қабылданған ветеринариялық-санитариялық шаралар туралы жұқпалы аурулардың табылу және таралу жағдайлары туралы жағдайлардың деректер базасын қалыптастыру, жүргізу және пайдалану"
40
IV тоқсан
4.1.2.10.  "Электрондық түрде берілген ветеринариялық ілеспе құжаттармен (ветеринариялық сертификаттармен) алмасуды қамтамасыз ету"
41
IV тоқсан
4.1.2.11.  "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінетін ветеринариялық-санитариялық қадағалауға (бақылауға) жататын тауарларды өндіруді, қайта өңдеуді және (немесе) сақтауды жүзеге асыратын ұйымдар мен тұлғалардың тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану"
42
IV тоқсан

4.1.2.2. "Формирование, ведение и использование классификаторов, используемых для заполнения таможенных деклараций"
11
IV квартал
4.1.2.3. "Обеспечение обмена сведениями между таможенными органами государств – членов Евразийского экономического союза в процессе контроля и подтверждения фактического вывоза товаров за пределы таможенной территории Евразийского экономического союза"
14
IV квартал
4.1.2.4. "Обеспечение обмена сведениями между таможенными органами государств – членов Евразийского экономического союза в процессе учета и контроля временно ввезенных на территорию государства – члена Евразийского экономического союза и временно вывезенных с такой территории транспортных средств международной перевозки"
15
III квартал
4.1.2.5. "Обеспечение обмена информацией в отношении транспортных средств, временно ввозимых на таможенную территорию Евразийского экономического союза физическими лицами для личного пользования, между таможенными органами государств – членов Евразийского экономического союза"
16
III квартал
4.1.2.6. "Обеспечение обмена информацией в отношении автомобилей, ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза и выпущенных для внутреннего потребления, между таможенными органами государств – членов Евразийского экономического союза"
17
III квартал
4.1.2.7. "Формирование и ведение единого реестра органов по оценке соответствия Евразийского экономического союза (в том числе органов по сертификации, испытательных лабораторий (центров))"
36
III квартал
4.1.2.8. "Обеспечение обмена сведениями в области обеспечения единства измерений, содержащимися в информационных фондах государств – членов Евразийского экономического союза"
38
IV квартал
4.1.2.9. "Формирование, ведение и использование базы данных о случаях обнаружения и распространения на территориях государств – членов Евразийского экономического союза заразных болезней животных, в том числе общих для человека и животных, и (или) товаров (продукции) животного происхождения, опасных в ветеринарно-санитарном отношении, а также о принятых ветеринарно-санитарных мерах"
40
IV квартал
4.1.2.10. "Обеспечение обмена ветеринарными сопроводительными документами (ветеринарными сертификатами), выданными в электронном виде"
41
IV квартал
4.1.2.11. "Формирование, ведение и использование реестра организаций и лиц, осуществляющих производство, переработку и (или) хранение подконтрольных ветеринарно-санитарному надзору (контролю) товаров, ввозимых на таможенную территорию Евразийского экономического союза"
42
IV квартал

731
IV тоқсан
4.1.2.25. "Есептелген және бөлінген арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарының сомалары туралы мәліметтер алмасуды қамтамасыз ету, сондай-ақ осындай мәліметтерді қамтитын дерекқорды қалыптастыру, жүргізу және пайдалану"
75
IV тоқсан
4.1.2.26. "Тауарлардың шығу тегін сертификаттау мен верификациялаудың электрондық жүйесі шеңберінде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер мен үшінші елдер арасында электрондық ақпараттық алмасуды іске асыруды қамтамасыз ету"
76
III тоқсан
4.1.3. Жаңа қатысушыларды жалпы процестерге қосу мақсатында ақпараттық өзара іс-қимылға тестілеу өткізу
тестілеу хаттамалары
4.1.3.1. "Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы шекарасы арқылы өткізу пункттері паспорттарының дерекқорын қалыптастыру, жүргізу және пайдалану"
3
III тоқсан
4.1.3.2. "Еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақтар резиденттерінің (қатысушыларының) жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану"
4
III тоқсан
4.1.3.3. "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына тауарлардың келу орындарының және осындай аумақтан тауарлардың кету орындарының жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану"
5
III тоқсан
4.1.3.4. "Кеден өкілдерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану"
6
III тоқсан
4.1.3.5. "Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану"
7
III тоқсан
4.1.3.6. "Еркін қоймалар иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану"
8
III тоқсан
4.1.3.7. "Уақытша сақтау қоймалары иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану"
9
III тоқсан
4.1.3.8. "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану"
10
III тоқсан
4.1.3.9. "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану"
121
IV тоқсан
4.1.3.10. "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше бір мемлекеттің аумағынан Еуразиялық экономикалық одаққа мүше екінші мемлекеттің аумағына өткізілетін тауарларды өндіруді, қайта өңдеуді және (немесе) сақтауды жүзеге асыратын ұйымдар мен тұлғалардың тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану"
43
III тоқсан
4.1.3.11. "Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы шекарасында көліктік (автомобильдік) бақылауды ақпараттық қамтамасыз ету"
46
III тоқсан

731
IV квартал
4.1.2.25. "Обеспечение обмена сведениями о суммах зачисленных и распределенных специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, а также формирование, ведение и использование базы данных, содержащей такие сведения"
75
IV квартал
4.1.2.26. "Обеспечение реализации электронного информационного обмена между государствами – членами Евразийского экономического союза и третьими странами в рамках электронной системы сертификации и верификации происхождения товаров"
76
III квартал
4.1.3. Проведение тестирования информационного взаимодействия в целях присоединения новых участников к общим процессам
протоколы тестирования
4.1.3.1. "Формирование, ведение и использование базы данных паспортов пунктов пропуска через внешнюю границу Евразийского экономического союза"
3
III квартал
4.1.3.2. "Формирование, ведение и использование общего реестра резидентов (участников) свободных (специальных, особых) экономических зон"
4
III квартал
4.1.3.3. "Формирование, ведение и использование общего реестра мест прибытия товаров на таможенную территорию Евразийского экономического союза и мест убытия товаров с такой территории"
5
III квартал
4.1.3.4. "Формирование, ведение и использование общего реестра таможенных представителей"
6
III квартал
4.1.3.5. "Формирование, ведение и использование общего реестра таможенных перевозчиков"
7
III квартал
4.1.3.6. "Формирование, ведение и использование общего реестра владельцев свободных складов"
8
III квартал
4.1.3.7. "Формирование, ведение и использование общего реестра владельцев складов временного хранения"
9
III квартал
4.1.3.8. "Формирование, ведение и использование общего реестра владельцев таможенных складов"
10
III квартал
4.1.3.9. "Формирование, ведение и использование общего реестра уполномоченных экономических операторов"
121
IV квартал
4.1.3.10. "Формирование, ведение и использование реестра организаций и лиц, осуществляющих производство, переработку и (или) хранение товаров, перемещаемых с территории одного государства – члена Евразийского экономического союза на территорию другого государства – члена Евразийского экономического союза"
43
III квартал
4.1.3.11. "Информационное обеспечение транспортного (автомобильного) контроля на внешней границе Евразийского экономического союза"
46
III квартал

4.1.3.12. "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелуге рұқсат етілген, оның ішінде ендірілген не басқа тауарлардың құрамына кіретін радиоэлектрондық құралдар мен жоғары жиілікті құрылғылардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу"
65
III тоқсан
4.1.3.13. "Нотификациялардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану"
67
III тоқсан
4.1.3.14. "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында өндірілген немесе оған әкелінген, сәйкестендіру құралдарымен таңбалануға жататын тауарлар туралы, оның ішінде осындай тауарлардың Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында трансшекаралық айналысы кезіндегі мәліметтермен алмасуды қамтамасыз ету"
73
III тоқсан

4.1.3.12. "Формирование и ведение единого реестра радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств, в том числе встроенных либо входящих в состав других товаров, разрешенных для ввоза на таможенную территорию Евразийского экономического союза"
65
III квартал
4.1.3.13. "Формирование, ведение и использование единого реестра нотификаций"
67
III квартал
4.1.3.14. "Обеспечение обмена сведениями о товарах, подлежащих маркировке средствами идентификации, произведенных или ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза, в том числе при трансграничном обороте таких товаров на таможенной территории Евразийского экономического союза"
73
III квартал

4.1.3.15. "Үшінші елдермен кедендік ақпарат алмасу мақсатында Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер арасындағы электрондық ақпараттық өзара іс – қимылды іске асыруды қамтамасыз ету"
761
III тоқсан
4.1.4. Ақпараттық өзара іс-қимылды жалпы процестердің технологиялық құжаттарының жаңа редакциясына сәйкестігіне тестілеуден өткізу
тестілеу хаттамалары
4.1.4.1. "Еуразиялық экономикалық одақтың тіркелген дәрілік заттарының бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану"
26
IV тоқсан
4.1.4.2. "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде тіркелген медициналық бұйымдардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану"
32
IV тоқсан
4.1.4.3. "Медициналық бұйымдарды тіркеу мақсатында оларға зерттеулер (сынақтар) жүргізуді жүзеге асыратын Еуразиялық экономикалық одақтың уәкілетті ұйымдарының бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану"
33
IV тоқсан
4.1.4.4. "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында өндірілген немесе оған әкелінген, сәйкестендіру құралдарымен таңбалануға жататын тауарлар туралы, оның ішінде осындай тауарлардың Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында трансшекаралық айналысы кезіндегі мәліметтермен алмасуды қамтамасыз ету"
73
IV тоқсан
4.2. Одақтың ақпараттық порталын сүйемелдеу және оған техникалық қызмет көрсету
есептер
IV тоқсан
Комиссия
12 370,0
4.3. Комиссияның интеграциялық сегментінің жұмыс істеуін қамтамасыз ету үшін деректер орталығының қызметтерін сатып алу, Комиссияның интеграциялық сегментінің жұмыс істеуі үшін қажетті жалпы жүйелік және қолданбалы бағдарламалық қамтамасыз етуге лицензияларды жалға алу, Комиссияның интеграциялық сегменті мен интеграцияланған жүйенің ұлттық сегменттері арасындағы өзара іс-қимыл үшін деректерді беру арналарын жалға алу
есептер
тұрақты түрде
Комиссия
132 220,4
4.4. Интеграцияланған жүйенің ұлттық сегменттерінің интеграциялық шлюздерін сүйемелдеу және олардың жұмыс істеуін қамтамасыз ету
есептер, орындалған жұмыстардың актілері
тұрақты түрде
Комиссия, уәкілетті органдар
7 200,0
Осы жоспардың 1 – 4-тармақтары бойынша жиыны
725 058,0
5. Одақтың цифрлық күн тәртібін іске асырудың негізгі бағыттарын орындау жөніндегі іс-шаралар мен жобалар
тұрақты түрде
Комиссия, уәкілетті органдар
410 399,9****
5.1. "Еуразиялық өнеркәсіптік кооперация, субконтрактация және технологиялар трансфері желісі" жобасы
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2019 жылғы 28 мамырдағы № 21 өкіміне және Еуразиялық үкіметаралық кеңестің 2019 жылғы 9 тамыздағы № 8 шешіміне сәйкес
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2019 жылғы 28 мамырдағы № 21 өкіміне сәйкес

4.1.3.15. "Обеспечение реализации электронного информационного взаимодействия между государствами – членами Евразийского экономического союза в целях обмена таможенной информацией с третьими странами"
761
III квартал
4.1.4. Проведение тестирования информационного взаимодействия на соответствие новой редакции технологических документов общих процессов
протоколы тестирования
4.1.4.1. "Формирование, ведение и использование единого реестра зарегистрированных лекарственных средств Евразийского экономического союза"
26
IV квартал
4.1.4.2. "Формирование, ведение и использование единого реестра медицинских изделий, зарегистрированных в рамках Евразийского экономического союза"
32
IV квартал
4.1.4.3. "Формирование, ведение и использование единого реестра уполномоченных организаций Евразийского экономического союза, осуществляющих проведение исследований (испытаний) медицинских изделий в целях их регистрации"
33
IV квартал
4.1.4.4. "Обеспечение обмена сведениями о товарах, подлежащих маркировке средствами идентификации, произведенных или ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза, в том числе при трансграничном обороте таких товаров на таможенной территории Евразийского экономического союза"
73
IV квартал
4.2. Сопровождение и техническое обслуживание информационного портала Союза
отчеты
IV квартал
Комиссия
12 370,0
4.3. Приобретение услуг центра обработки данных для обеспечения функционирования интеграционного сегмента Комиссии, аренда лицензий на общесистемное и прикладное программное обеспечение, необходимое для функционирования интеграционного сегмента Комиссии, аренда каналов передачи данных для взаимодействия между интеграционным сегментом Комиссии и национальными сегментами интегрированной системы
отчеты
на постоянной основе
Комиссия
132 220,4
4.4. Сопровождение и обеспечение функционирования интеграционных шлюзов национальных сегментов интегрированной системы
отчеты, акты выполненных работ
на постоянной основе
Комиссия, уполномоченные органы
7 200,0
Итого по пунктам 1 – 4 настоящего плана
725 058,0
5. Мероприятия и проекты по выполнению основных направлений реализации цифровой повестки Союза
на постоянной основе
Комиссия, уполномоченные органы
410 399,9****
5.1. Проект "Евразийская сеть промышленной кооперации, субконтрактации и трансфера технологий"
в соответствии с распоряжением Совета Евразийской экономической комиссии от 28 мая 2019 г. № 21 и Решением Евразийского межправительствен-ного совета
от 9 августа 2019 г. № 8
в соответ-ствии с распоря-жением Совета Евразийской экономи-ческой комиссии от 28 мая 2019 г. № 21

54 860,0
5.2. "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі цифрлық техникалық реттеу" жобасы
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2021 жылғы 14 шілдедегі № 63 шешіміне сәйкес
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2021 жылғы 14 шілдедегі № 63 шешіміне сәйкес
64 710,0
5.3. "ЕАЭО цифрлық көлік дәліздері экожүйесінің ұлттық сервистерінің ақпараттық-коммуникациялық "витринасын" құру" жобасы
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2021 жылғы 14 қыркүйектегі № 87 шешіміне сәйкес
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2021 жылғы 14 қыркүйектегі № 87 шешіміне сәйкес
281 633,3
Барлығы

54 860,0
5.2. Проект "Цифровое техническое регулирование в рамках Евразийского экономического союза"
в соответствии с Решением Совета Евразийской экономической комиссии
от 14 июля 2021 г. № 63
в соответ- ствии с Решением Совета Евразийской экономи-ческой комиссии от 14 июля 2021 г. № 63
64 710,0
5.3. Проект "Создание информационно-коммуникационной "витрины" национальных сервисов экосистемы цифровых транспортных коридоров ЕАЭС"
в соответствии с Решением Совета Евразийской экономической комиссии
от 14 сентября 2021 г. № 87
в соответ-ствии с Решением Совета Евразийской экономи-ческой комиссии от 14 сентября 2021 г. № 87
281 633,3
Всего

1 135 457,9
_________________
* Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестердің тізбесі.
** Іс-шараларды қаржыландыру Одақтың 2022 жылға арналған бюджетінде интеграцияланған жүйені құруға, оның жұмыс істеуін қамтамасыз етуге және дамытуға көзделген қаражат және 2022 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша комиссия шоттарындағы қаражат есебінен жүзеге асырылады.
*** Ұлттық сегменттерді дамыту жөніндегі іс-шараларды қаржыландыру мүше мемлекеттердің заңнамасына сәйкес және мүше мемлекеттердің бюджеттерінің қаражаты есебінен жүзеге асырылады.
**** Жобаларды қаржыландыру Одақ органдарының жобаларды іске асыру туралы актілері қабылданғаннан кейін жүзеге асырылады.".

1 135 457,9
_________________
* Перечень общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденный Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29.
** Финансирование мероприятий осуществляется за счет средств, предусмотренных в бюджете Союза на 2022 год на создание, обеспечение функционирования и развитие интегрированной системы, и средств, образовавшихся на счетах Комиссии по состоянию на 1 января 2022 г.
*** Финансирование мероприятий по развитию национальных сегментов осуществляется в соответствии с законодательством государств-членов и за счет средств бюджетов государств-членов.
**** Финансирование проектов осуществляется после принятия актов органов Союза о реализации проектов.".