Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің ағымдағы жай-күйі және даму перспективалары туралы
Еуразиялық Үкіметаралық Кеңестің 2022 жылғы 25 ақпандағы № 2 Өкімі
1. Еуразиялық экономикалық комиссияның "Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің ағымдағы жай-күйі мен даму перспективалары туралы" баяндамасын назарға ала отырып, көрсетілген Баяндамада жазылған мынадай тәсілдер мақұлдансын:
Еуразиялық экономикалық одаққа (бұдан әрі – Одақ) мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарымен бірлесіп, Одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесін дамыту жоспарларын іске асыру үшін бірыңғай операторды (оның ішінде Одаққа мүше мемлекеттердің ұлттық операторларын тарта отырып) айқындау мәселесін пысықтаудың орындылығы туралы;
Одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесін дамытудың орта мерзімді және қысқа мерзімді бағдарламаларын әзірлеудің орындылығы туралы.
2. Еуразиялық экономикалық комиссия Одаққа мүше мемлекеттердің үкіметтерімен бірлесіп:
Одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесін дамытуға арналған техникалық тапсырманың жаңа редакциясын әзірлесін және бекітсін;
Одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесі шеңберінде деректер беру арналарының жұмыс істеуін және қауіпсіздігін ұйымдастыру, қамтамасыз ету жөніндегі нұсқаулықты әзірлесін және бекітсін;
Одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесін дамытудың 2023-2027 жылдар кезеңіне арналған нысаналы бағдарламасының жобасын дайындасын.
Мерзімі – 2022 жылдың екінші тоқсаны;
қосымшаға сәйкес Одақ шеңберіндегі жалпы процестерді өнеркәсіптік пайдалануға беруді және оларға Одаққа мүше мемлекеттерді қосуды қамтамасыз етсін.
3. Осы өкімнің орындалу барысы туралы Еуразиялық үкіметаралық кеңестің кезекті отырыстарында баяндалсын.
4. Осы өкім Еуразиялық экономикалық одақтың ресми сайтында жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 10 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық үкіметаралық кеңес мүшелері:
Армения Республикасынан
Беларусь Республикасынан
Қазақстан Республикасынан
Қырғыз Республикасынан
Ресей Федерациясынан

О текущем состоянии и перспективах развития интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза
Решение Евразийского Межправительственного Совета от 25 февраля 2022 года № 2.
1. Приняв к сведению доклад Евразийской экономической комиссии "О текущем состоянии и перспективах развития интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза", одобрить следующие подходы, изложенные в указанном Докладе:
о целесообразности проработки совместно с уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза вопроса (далее – Союз) определения единого оператора (в том числе с привлечением национальных операторов государств – членов Союза) для реализации планов развития интегрированной информационной системы Союза;
о целесообразности разработки среднесрочных и краткосрочных программ развития интегрированной информационной системы Союза.
2. Евразийской экономической комиссии совместно с правительствами государств – членов Союза:
разработать и утвердить новую редакцию технического задания на развитие интегрированной информационной системы Союза;
разработать и утвердить инструкцию по организации, обеспечению функционирования и безопасности каналов передачи данных в рамках интегрированной информационной системы Союза;
подготовить проект целевой программы развития интегрированной информационной системы Союза на период 2023-2027 гг.
Срок – второй квартал 2022 г.;
обеспечить ввод в промышленную эксплуатацию и подключение государств – членов Союза к общим процессам в рамках Союза в соответствии с приложением.
3. О ходе исполнения настоящего распоряжения докладывать на очередных заседаниях Евразийского межправительственного совета.
4. Настоящее распоряжение вступает в силу по истечении 10 календарных дней с даты его опубликования на официальном сайте Евразийского экономического союза.
Члены Евразийского межправительственного совета:
От Республики
Армения
От Республики
Беларусь
От Республики
Казахстан
От Кыргызской
Республики
От Российской
Федерации