Ұлттық кепілдік берушілердің бірыңғай тізбесіне енгізілетін мәліметтердің құрамы және оларды Еуразиялық экономикалық комиссияға жіберу тәртібі туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2023 жылғы 11 мамырдағы № 56 шешімі.
2022 жылы 19 сәуірде қол қойылған Кедендік транзиттің кедендік рәсіміне сәйкес тауарларды тасымалдау (тасу) кезінде кедендік баждарды, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз етуді қолданудың ерекшеліктері туралы келісімнің 4-бабының 8-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы ш е ш т і:
1. Қоса беріліп отырған Ұлттық кепілдік берушілердің бірыңғай тізбесіне енгізілген мәліметтердің құрамы және оларды Еуразиялық экономикалық комиссияға жіберу тәртібі бекітілсін.
2. Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті кеден органдары ұлттық кепілдік берушілер тізбесін қалыптастыруды бастау мақсатында ұлттық кепілдіктер туралы мәліметтерді немесе олардың жоқ екендігі туралы мәліметтерді осы Шешім күшіне енген күнінен бастап күнтізбелік 30 күннен кешіктірмей Еуразиялық экономикалық комиссияға жіберсін.
3. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң, бірақ 2022 жылғы 19 сәуірде қол қойылған Кедендік транзиттің кедендік рәсіміне сәйкес тауарларды тасымалдау (тасу) кезінде кедендік баждарды, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз етуді қолданудың ерекшеліктері туралы келісім күшіне енген күнінен кейін ғана күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
М. Мясникович
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2023 жылғы 11 мамырдағы
№ 56 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Ұлттық кепілдік берушілердің бірыңғай тізбесіне енгізілетін мәліметтердің құрамы және оларды Еуразиялық экономикалық комиссияға жіберу тәртібі
I. Ұлттық кепілдік берушілердің бірыңғай тізбесіне енгізілетін мәліметтердің құрамы
1. Ұлттық кепілгер деп танылған кепілгердің атауы.
2. Ұлттық кепілгер деп танылған кепілгердің орналасқан жері (елдің атауы).
3. Ұлттық кепілдік беруші деп танылған кепілгердің салық нөмірі:
Армения Республикасында – салық төлеушінің есептік нөмірі (СЕН);
Беларусь Республикасында - төлеушінің есептік нөмірі (СЕН);
Қазақстан Республикасында – бизнес сәйкестендіру нөмірі (БСН);
Қырғыз Республикасында - салық төлеушінің сәйкестендіру нөмірі (ССН);
Ресей Федерациясында - салық төлеушінің сәйкестендіру нөмірі (ССН).
4. Кепілгердің тіркеу нөмірі және оны ұлттық кепілдік беруші деп тану туралы шешімнің кк.аа,жж. форматындағы (күні, айы, күнтізбелік жылдың соңғы 2 саны) күні.
II. Ұлттық кепілдік берушінің бірыңғай тізбесіне енгізілетін мәліметтерді Еуразиялық экономикалық комиссияға жіберу тәртібі

О составе сведений, включаемых в единый перечень национальных гарантов, и порядке их направления в Евразийскую экономическую комиссию
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 11 мая 2023 года № 56.
В соответствии с пунктом 8 статьи 4 Соглашения об особенностях применения обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин при перевозке (транспортировке) товаров в соответствии с таможенной процедурой таможенного транзита, подписанного 19 апреля 2022 г., Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемые состав сведений, включаемых в единый перечень национальных гарантов, и порядок их направления в Евразийскую экономическую комиссию.
2. Уполномоченным таможенным органам государств – членов Евразийского экономического союза не позднее 30 календарных дней с даты вступления настоящего Решения в силу направить в Евразийскую экономическую комиссию сведения о национальных гарантах с целью начала формирования единого перечня национальных гарантов или сведения об их отсутствии.
3. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования, но не ранее даты вступления в силу Соглашения об особенностях применения обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин при перевозке (транспортировке) товаров в соответствии с таможенной процедурой таможенного транзита, подписанного 19 апреля 2022 г.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович
УТВЕРЖДЕНЫ
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 11 мая 2023 г. № 56
Состав сведений, включаемых в единый перечень национальных гарантов, и порядок их направления в Евразийскую экономическую комиссию
I. Состав сведений, включаемых в единый перечень национальных гарантов
1. Наименование поручителя, признанного национальным гарантом.
2. Место нахождения поручителя, признанного национальным гарантом (название страны).
3. Налоговый номер поручителя, признанного национальным гарантом:
в Республике Армения – учетный номер налогоплательщика (УНН);
в Республике Беларусь – учетный номер плательщика (УНП);
в Республике Казахстан – бизнес-идентификационный номер (БИН);
в Кыргызской Республике – идентификационный налоговый номер налогоплательщика (ИНН);
в Российской Федерации – идентификационный номер налогоплательщика (ИНН).
4. Регистрационный номер и дата решения о признании поручителя национальным гарантом в формате дд.мм.гг (день, месяц, 2 последние цифры календарного года).
II. Порядок направления сведений, включаемых в единый перечень национальных гарантов, в Евразийскую экономическую комиссию

1. Кепілгерді Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің уәкілетті кеден органы ұлттық кепілдік беруші деп тану туралы шешім қабылдаған жағдайда, осы құжаттың I бөлімінде көзделген мәліметтер осындай шешім қабылданған күнінен бастап 5 жұмыс күнінен кешіктірілмей қосымшаға сәйкес нысан бойынша Еуразиялық экономикалық комиссияға (бұдан әрі – Кепілгер) жіберіледі.
2. Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің уәкілетті кеден органы кепілгердің ұлттық кепілдік беруші мәртебесін жоғалтуы туралы шешім қабылдаған жағдайда, осындай шешім қабылданған күнінен бастап 5 жұмыс күнінен кешіктірілмей Комиссияға мынадай мәліметтер жіберіледі:
ұлттық кепілгер мәртебесін жоғалтқан кепілдік берушінің аты-жөні;
Кепілгердің ұлттық кепілдік беруші мәртебесін жоғалтқаны туралы тіркеу нөмірі мен шешімнің кк.аа.жж. форматындағы (күні, айы, күнтізбелік жылдың соңғы 2 саны) күні.
3. Осы бөлімнің 1 немесе 2-тармақтарында көрсетілген мәліметтерді алған кезде Комиссия оларды алған күнінен бастап 5 жұмыс күнінен кешіктірмей ұлттық кепілдік берушілердің бірыңғай тізбесін жаңартады.
______________
Ұлттық кепілдік берушілердің
бірыңғай тізбесіне енгізілетін
мәліметтердің құрамы және
оларды Еуразиялық
экономикалық комиссияға
Жіберу тәртібіне
ҚОСЫМША
(нысан)
Ұлттық кепілдік берушілердің бірыңғай тізбесіне енгізілетін
МӘЛІМЕТТЕР
Ұлттық кепілдік беруші деп танылған кепілген туралы мәліметтер
Кепілгерді ұлттық кепілдік беруші деп тану туралы шешімнің деректемелері
атауы
орналасқан жері
салықтық нөмірі
тіркеу нөмірі
күні
1
2
3
4
5
______________

1. В случае принятия решения о признании поручителя национальным гарантом уполномоченным таможенным органом государства – члена Евразийского экономического союза направляются в Евразийскую экономическую комиссию (далее – Комиссия) сведения, предусмотренные разделом I настоящего документа, по форме согласно приложению не позднее 5 рабочих дней с даты принятия такого решения.
2. В случае принятия решения об утрате поручителем статуса национального гаранта уполномоченным таможенным органом государства – члена Евразийского экономического союза в Комиссию направляются не позднее 5 рабочих дней с даты принятия такого решения следующие сведения:
наименование поручителя, который утратил статус национального гаранта;
регистрационный номер и дата решения об утрате поручителем статуса национального гаранта в формате дд.мм.гг (день, месяц, 2 последние цифры календарного года).
3. При получении сведений, указанных в пунктах 1 или 2 настоящего раздела, Комиссия не позднее 5 рабочих дней с даты их получения осуществляет актуализацию единого перечня национальных гарантов.
ПРИЛОЖЕНИЕ
к составу сведений, включаемых
в единый перечень
национальных гарантов, и
порядку их направления
в Евразийскую экономическую
комиссию
(форма)
СВЕДЕНИЯ,
включаемые в единый перечень национальных гарантов
Сведения о поручителе, признанном национальным гарантом
Реквизиты решения о признании поручителя национальным гарантом
наименование
место нахождения
налоговый номер
регистрационный номер
дата
1
2
3
4
5