Тауарларға арналған декларацияны бергенге дейін тауарларды шығару туралы өтініштің құрылымы мен форматына өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2023 жылғы 15 мамырдағы № 62 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ Кеден кодексінің 120-бабының 3-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2017 жылғы 19 желтоқсандағы № 177 шешімімен бекітілген Тауарларға арналған декларацияны бергенге дейін тауарларды шығару туралы өтініштің құрылымы мен форматына қосымшаға сәйкес өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім 2023 жылғы 1 қазаннан бастап күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
М. Мясникович
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2023 жылғы 16 мамырдағы
№ 62 шешіміне
ҚОСЫМША
Тауарларға арналған декларацияны бергенге дейін тауарларды шығару туралы өтініштің құрылымы мен форматына енгізілетін өзгерістер
1. 4-тармақтың екінші – төртінші абзацтары мынадай редакцияда жазылсын:
"Extensible Markup Language (XML) 1.0 (Fifth Edition)" – "Интернет" ақпараттық-телекоммуникациялық желісінде сына мекенжай бойынша жарияланған: https://www.w3.org/TR/xml/;
"Namespaces in XML 1.0 (Third Edition)" – "Интернет" ақпараттық-телекоммуникациялық желісінде сына мекенжай бойынша жарияланған: https://www.w3.org/TR/REC-xml-names/;
"XML Schema Part 1: Structures Second Edition" және "XML Schema Part 2: Datatypes Second Edition" – "Интернет" ақпараттық-телекоммуникациялық желісінде сына мекенжайлар бойынша жарияланған: https://www.w3.org /TR/xmlschema-1/ және https://www.w3.org/TR/xmlschema-2/.".
2. 1-кестеде:
а) 3-бағанның 3-позициясындағы "1.1.0" деген цифрлар "1.2.0" деген цифрлармен ауыстырылсын;
б) 3-бағанның 4-позициясы мынадай редакцияда жазылсын:
"urn:EEC:R:031:GoodsReleaseApplication:v1.2.0";
в) 3-бағанның 6-позициясы мынадай редакцияда жазылсын:
"EEC_R_031_GoodsReleaseApplication_v1.2.0.xsd".
3. 3-кестеде:
а) 11.15, 11.15.1-позициялар, 11.15.1 позициясының "а" тармақшасы, 11.15.2, 11.15.3 және 11.15.4-позициялар мынадай мазмұндағы позициялармен ауыстырылсын:
"11.15. Тұлғаның тізілімге енгізілгенін растайтын құжат
(cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details)
уәкілетті экономикалық операторлардың тізіліміне енгізу туралы куәлік немесе кедендік тасымалдаушылар тізіліміне енгізу туралы куәлік
M.CA.CDE.00381
M.CA.CDT.00303
Енгізілген элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
0..1
11.15.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
құжат түрінің кодтық белгілемесі
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш
(атрибут code‌List‌Id)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгілемесі
M.SDT.00091
1

О внесении изменений в структуру и формат заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 15 мая 2023 года № 62.
В соответствии с пунктом 3 статьи 120 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в структуру и формат заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары, утвержденные Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 декабря 2017 г. № 177, изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу с 1 октября 2023 г.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 16 мая 2023 г. № 62
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в структуру и формат заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары
1. Абзацы второй – четвертый пункта 4 изложить в следующей редакции:
"Extensible Markup Language (XML) 1.0 (Fifth Edition)" – опубликован в информационно-телекоммуникационной сети "Интернет" по адресу: https://www.w3.org/TR/xml/;
"Namespaces in XML 1.0 (Third Edition)" – опубликован в информационно-телекоммуникационной сети "Интернет" по адресу: https://www.w3.org/TR/REC-xml-names/;
"XML Schema Part 1: Structures Second Edition" и "XML Schema Part 2: Datatypes Second Edition" – опубликованы в информационно-телекоммуникационной сети "Интернет" по адресам: https://www.w3.org /TR/xmlschema-1/ и https://www.w3.org/TR/xmlschema-2/.".
2. В таблице 1:
а) в позиции 3 в графе 3 цифры "1.1.0" заменить цифрами "1.2.0";
б) позицию 4 в графе 3 изложить в следующей редакции:
"urn:EEC:R:031:GoodsReleaseApplication:v1.2.0";
в) позицию 6 в графе 3 изложить в следующей редакции:
"EEC_R_031_GoodsReleaseApplication_v1.2.0.xsd".
3. В таблице 3:
а) позиции 11.15, 11.15.1, подпункт "а" позиции 11.15.1, позиции 11.15.2, 11.15.3 и 11.15.4 заменить позициями следующего содержания:
"11.15. Документ, подтверждающий включение лица в реестр
(cacdo: RegisterDocumentId‌Details)
свидетельство о включении в реестр уполномоченных экономических операторов
или свидетельство о включении в реестр таможенных перевозчиков
M.CA.CDE.00381
M.CA.CDT.00303
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
11.15.1. Код вида документа
(csdo: DocKindCode)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора),
в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1

11.15.2. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елдің кодтық белгілемесі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш
(атрибут code‌List‌Id)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгілемесі
M.SDT.00091
1
11.15.3. Тізілімге енгізілген кезде заңды тұлғаның тіркеу нөмірі
(casdo:‌Registration‌Number‌Id)
тізілімге енгізілген кезде оған берілген тұлғаның тіркеу нөмірі немесе тұлғаны тізілімге енгізу туралы құжаттың тіркеу нөмірі
M.CA.SDE.00062
M.SDT.00178
1
11.15.4. Құжатты қайта тіркеу белгілемесінің коды
(casdo:‌Reregistration‌Code)
құжатты қайта тіркеу белгісінің кодтық белгілемесі
M.CA.SDE.00001
M.CA.SDT.00125
0..1
11.15.5. Куәлік типінің коды
(casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)
уәкілетті экономикалық оператордың куәлігі түрінің кодтық белгілемесі
M.CA.SDE.00592
M.SDT.00169
0..1
";
б) 13.9.14.11.3-позициядан кейін мынадай мазмұндағы 13.9.141, 13.9.141.1-позициялармен, 13.9.141.1-позицияның "а" тармақшасымен, 13.9.141.2-позицияның "а" тармақшасымен, 13.9.141.2 позицияның "а" тармақшасымен, 13.9.141.3, 13.9.141.4 және 13.9.141.5-позициялармен толықтырылсын:
"13.9.141. Тұлғаның тізілімге енгізілгенін растайтын құжат (cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details)
тұлғаны тізілімге енгізу туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00381
M.CA.CDT.00303
Енгізілген элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
0..1
*.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
құжат түрінің кодтық белгілемесі
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш
(атрибут code‌List‌Id)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгілемесі
M.SDT.00091
1
*.2. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елдің кодтық белгілемесі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш
(атрибут code‌List‌Id)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгілемесі
M.SDT.00091
1
*.3. Тізілімге енгізілген кезде заңды тұлғаның тіркеу нөмірі
(casdo:‌Registration‌Number‌Id)
тізілімге енгізілген кезде оған берілген тұлғаның тіркеу нөмірі немесе тұлғаны тізілімге енгізу туралы құжаттың тіркеу нөмірі
M.CA.SDE.00062
M.SDT.00178
1
*.4. Құжатты қайта тіркеу белгілемесінің коды
(casdo:‌Reregistration‌Code)
құжатты қайта тіркеу белгісінің кодтық белгілемесі
M.CA.SDE.00001
M.CA.SDT.00125
0..1
*5. Куәлік типінің коды
(casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)
уәкілетті экономикалық оператордың куәлігі түрінің кодтық белгілемесі
M.CA.SDE.00592
M.SDT.00169
0..1
";
в) 13.10.14.11.3-позициядан кейін мынадай мазмұндағы 13.10.141, 13.10.141.1-позициялармен, 13.10.141.1-позицияның "а" тармақшасымен, 13.10.141.2-позицияның "а" тармақшасымен, 13.10.141.3, 13.10.141.4 және 13.10.141.5-позициялармен толықтырылсын:

11.15.2. Код страны
(csdo:UnifiedCountryCode)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора),
в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
11.15.3. Регистрационный номер юридического лица при включении в реестр
(casdo:RegistrationNumberId)
регистрационный номер лица, присвоенный ему при включении в реестр, или регистрационный номер документа о включении лица в реестр
M.CA.SDE.00062
M.SDT.00178
1
11.15.4. Код признака перерегистрации документа
(casdo:ReregistrationCode)
кодовое обозначение признака перерегистрации документа
M.CA.SDE.00001
M.CA.SDT.00125
0..1
11.15.5. Код типа свидетельства
(casdo:AEORegistryKindCode)
кодовое обозначение типа свидетельства уполномоченного экономического оператора
M.CA.SDE.00592
M.SDT.00169
0..1
";
б) после позиции 13.9.14.11.3 дополнить позициями 13.9.141, 13.9.141.1, подпунктом "а" позиции 13.9.141.1, позицией 13.9.141.2, подпунктом "а" позиции 13.9.141.2, позициями 13.9.141.3, 13.9.141.4 и 13.9.141.5 следующего содержания:
"13.9.141. Документ, подтверждающий включение лица в реестр
(cacdo:RegisterDocumentIdDetails)
сведения о включении лица в реестр
M.CA.CDE.00381
M.CA.CDT.00303
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Код вида документа
(csdo:DocKindCode)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.2. Код страны
(csdo:UnifiedCountryCode)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.3. Регистрационный номер юридического лица при включении в реестр
(casdo:RegistrationNumberId)
регистрационный номер лица, присвоенный ему при включении в реестр, или регистрационный номер документа о включении лица в реестр
M.CA.SDE.00062
M.SDT.00178
1
*.4. Код признака перерегистрации документа
(casdo:ReregistrationCode)
кодовое обозначение признака перерегистрации документа
M.CA.SDE.00001
M.CA.SDT.00125
0..1
*5. Код типа свидетельства
(casdo:AEORegistryKindCode)
кодовое обозначение типа свидетельства уполномоченного экономического оператора
M.CA.SDE.00592
M.SDT.00169
0..1
";
в) после позиции 13.10.14.11.3 дополнить позициями 13.10.141, 13.10.141.1, подпунктом "а" позиции 13.10.141.1, позицией 13.10.141.2, подпунктом "а" позиции 13.10.141.2, позициями 13.10.141.3, 13.10.141.4 и 13.10.141.5 следующего содержания:

е) "Көпт." деген бағанның 13.12.8.4.5.6-позициясындағы "0..1" деген цифрлар "0..2" деген цифрлармен ауыстырылсын;
ж) 13.12.8.4.5.7-позиция мынадай редакцияда жазылсын:
"*.4.5.7. Көлем (casdo:‌Volume‌Measure)
тауардың номиналды көлемі (шартқа (келісімшартқа) сәйкес, қабығын, артықтарын және т.б. есепке алмағанда
M.CA.SDE.00259
M.SDT.00122
0..1
";
з) "Деректеменің сипаттамасы" бағанындағы 13.12.8.4.5.8-позиция "(қабығын, ауытқуларын, артықтарын және т. б. ескере отырып)" деген сөздермен толықтырылсын;
и) 13.12.13.11, 13.12.13.11.1, 13.12.13.11.2-позициялар, 13.12.13.11.2-позицияның "а" және "б" тармақшалары, 13.12.13.11.3-позиция, 13.12.13.11.3-позицияның "а" және "б" тармақшалары, 13.12.13.11.4-позиция, 13.12.13.11.4-позицияның "а" және "б" тармақшалары, 13.12.13.11.5, 13.12.13.11.5.1-позициялар, 13.12.13.11.5.1-позицияның "а" және "б" тармақшалары және 13.12.13.11.5.2-позиция мынадай мазмұндағы позициялармен ауыстырылсын:
"*.11. Алдыңғы құжатта мәлімделген тауар туралы мәліметтер
(cacdo:‌Preceding‌Goods‌Details)
алдыңғы құжатта мәлімделген тауар туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00149
M.CA.CDT.00176
Енгізілген элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
0..1
*.11.1. ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша тауар коды
(csdo:‌Commodity‌Code)
алдыңғы құжатта көрсетілген ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес тауардың кодтық белгіленуі
M.SDE.00091
M.SDT.00065
0..1
*.11.2. Брутто салмағы
(csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)
декларацияланатын тауардың брутто салмағы
M.SDE.00168
M.SDT.00122
0..1
а) өлшем бірлігі
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
өлшем бірлігінің кодтық белгілемесі
M.SDT.00074
1
б) анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
өлшем бірлігін сыныптауыштың сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
*.11.3. Нетто салмағы
(csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)
декларацияланатын тауардың не декларацияланатын тауарды дайындау кезінде пайдаланылған немесе оның құрамына кірген тауардың нетто массасы
M.SDE.00174
M.SDT.00122
0..1
а) өлшем бірлігі
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
өлшем бірлігінің кодтық белгілемесі
M.SDT.00074
1
б) анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
өлшем бірлігін сыныптауыштың сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
*.11.4. Алдыңғы құжатта көрсетілген тауардың нетто массасы
(casdo:‌Pre‌Declaration‌Net‌Mass‌Measure)
алдыңғы құжатта көрсетілген тауардың нетто массасы
M.CA.SDE.00297
M.SDT.00122
0..1
а) өлшем бірлігі
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
өлшем бірлігінің кодтық белгілемесі
M.SDT.00074
1
б) анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
өлшем бірлігін сыныптауыштың сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1

е) в позиции 13.12.8.4.5.6 в графе "Мн." цифры "0..1" заменить цифрами "0..2";
ж) позицию 13.12.8.4.5.7 изложить в следующей редакции:
"*.4.5.7. Объем
(casdo:VolumeMeasure)
номинальный объем товара (в соответствии
с договором (контрактом), без учета коры, припусков и др.)
M.CA.SDE.00259
M.SDT.00122
0..1
";
з) позицию 13.12.8.4.5.8 в графе "Описание реквизита" дополнить словами "(c учетом коры, отклонений, припусков и др.)";
и) позиции 13.12.13.11, 13.12.13.11.1, 13.12.13.11.2, подпункты "а" и "б" позиции 13.12.13.11.2, позицию 13.12.13.11.3, подпункты "а" и "б" позиции 13.12.13.11.3, позицию 13.12.13.11.4, подпункты "а" и "б" позиции 13.12.13.11.4, позиции 13.12.13.11.5, 13.12.13.11.5.1, подпункты "а" и "б" позиции 13.12.13.11.5.1 и позицию 13.12.13.11.5.2 заменить позициями следующего содержания:
"*.11. Сведения о товаре, заявленные в предшествующем документе
(cacdo:PrecedingGoodsDetails)
сведения о товаре, заявленные
в предшествующем документе
M.CA.CDE.00149
M.CA.CDT.00176
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.11.1. Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС
(csdo:CommodityCode)
кодовое обозначение товара в соответствии
с ТН ВЭД ЕАЭС, указанное в предшествующем документе
M.SDE.00091
M.SDT.00065
0..1
*.11.2. Масса брутто
(csdo:UnifiedGrossMassMeasure)
масса брутто декларируемого товара
M.SDE.00168
M.SDT.00122
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurementUnitCode)
кодовое обозначение единицы измерения
M.SDT.00074
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurementUnitCodeListId)
идентификатор классификатора единиц измерения
M.SDT.00091
1
*.11.3. Масса нетто
(csdo:UnifiedNetMassMeasure)
масса нетто декларируемого товара либо товара, использованного при изготовлении или вошедшего в состав декларируемого товара
M.SDE.00174
M.SDT.00122
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurementUnitCode)
кодовое обозначение единицы измерения
M.SDT.00074
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurementUnitCodeListId)
идентификатор классификатора единиц измерения
M.SDT.00091
1
*.11.4. Масса нетто, указанная в предшествующем документе
(casdo:PreDeclarationNetMassMeasure)
масса нетто товара, указанная в предшествующем документе
M.CA.SDE.00297
M.SDT.00122
0..1
а) единица измерения
(атрибут measuremenUnitCode)
кодовое обозначение единицы измерения
M.SDT.00074
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurementUnitCodeListId)
идентификатор классификатора единиц измерения
M.SDT.00091
1

*.11.5. Кедендік құн
(casdo:‌Customs‌Value‌Amount)
алдыңғы құжатта көрсетілген тауардың кедендік құны
M.CA.SDE.00188
M.CA.SDT.00001
0..1
а) валюта коды
(атрибут currency‌Code)
валютаның кодтық белгілемесі
M.SDT.00144
1
б) анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
валюта сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
*.11.6. Тауардың саны
(cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)
декларацияланатын тауардың не декларацияланатын тауарды дайындау кезінде пайдаланылған немесе оның құрамына кірген тауардың саны
M.CA.CDE.00153
M.CA.CDT.00109
Енгізілген элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
0..*
*.11.6.1. Өлшем бірлігі көрсетілген тауар саны
(casdo:‌Goods‌Measure)
өлшем бірлігі көрсетілген тауар саны туралы мәліметтер
M.CA.SDE.00215
M.SDT.00122
1
а) өлшем бірлігі
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
өлшем бірлігінің кодтық белгілемесі
M.SDT.00074
1
б) анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
өлшем бірлігін сыныптауыштың сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
*.11.6.2. Өлшем бірлігінің шартты белгілемесі
(casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)
өлшем бірлігінің шартты белгілемесі
M.CA.SDE.00222
M.CA.SDT.00409
0..1
";
к) 14.1, 14.1.1-позициялар, 14.1.1-позицияның "а" тармақшасы, 14.1.2, 14.1.2.1-позициялар, 14.1.2.1-позицияның "а" тармақшасы, 14.1.2.2, 14.1.2.3 және 14.1.2.4-позициялар мынадай мазмұндағы позициялармен ауыстырылсын:
"14.1. Тұлғаның тізілімге енгізілгенін растайтын құжат
(cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details)
тұлғаны кеден өкілдерінің тізіліміне енгізу туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00381
M.CA.CDT.00303
Енгізілген элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
1
14.1.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
құжат түрінің кодтық белгілемесі
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш
(атрибут code‌List‌Id)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгілемесі
M.SDT.00091
1
14.1.2. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елдің кодтық белгілемесі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш
(атрибут code‌List‌Id)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгілемесі
M.SDT.00091
1
14.1.3. Тізілімге енгізілген кезде заңды тұлғаның тіркеу нөмірі
(casdo:‌Registration‌Number‌Id)
тізілімге енгізілген кезде оған берілген тұлғаның тіркеу нөмірі немесе тұлғаны тізілімге енгізу туралы құжаттың тіркеу нөмірі
M.CA.SDE.00062
M.SDT.00178
1
14.1.4. Құжатты қайта тіркеу белгілемесінің коды
(casdo:‌Reregistration‌Code)
құжатты қайта тіркеу белгісінің кодтық белгілемесі
M.CA.SDE.00001
M.CA.SDT.00125
0..1

*.11.5. Таможенная стоимость
(casdo:CustomsValueAmount)
таможенная стоимость товара, указанная в предшествующем документе
M.CA.SDE.00188
M.CA.SDT.00001
0..1
а) код валюты
(атрибут currencyCode)
кодовое обозначение валюты
M.SDT.00144
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currencyCodeListId)
идентификатор классификатора валют
M.SDT.00091
1
*.11.6. Количество товара
(cacdo:GoodsMeasureDetails)
количество декларируемого товара либо товара, использованного при изготовлении или вошедшего в состав декларируемого товара
M.CA.CDE.00153
M.CA.CDT.00109
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.11.6.1. Количество товара с указанием единицы измерения
(casdo:GoodsMeasure)
сведения о количестве товара с указанием единицы измерения
M.CA.SDE.00215
M.SDT.00122
1
а) единица измерения
(атрибут measurementUnitCode)
кодовое обозначение единицы измерения
M.SDT.00074
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurementUnitCodeListId)
идентификатор классификатора единиц измерения
M.SDT.00091
1
*.11.6.2. Условное обозначение единицы измерения
(casdo:MeasureUnitAbbreviationCode)
условное обозначение единицы измерения
M.CA.SDE.00222
M.CA.SDT.00409
0..1
";
к) позиции 14.1, 14.1.1, подпункт "а" позиции 14.1.1, позиции 14.1.2, 14.1.2.1, подпункт "а" позиции 14.1.2.1, позиции 14.1.2.2, 14.1.2.3 и 14.1.2.4 заменить позициями следующего содержания:
"14.1. Документ, подтверждающий включение лица в реестр
(cacdo:RegisterDocumentIdDetails)
сведения о включении лица в реестр таможенных представителей
M.CA.CDE.00381
M.CA.CDT.00303
Определяется областями значений вложенных элементов
1
14.1.1. Код вида документа
(csdo:DocKindCode)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора),
в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
14.1.2. Код страны
(csdo:UnifiedCountryCode)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
14.1.3. Регистрационный номер юридического лица при включении в реестр
(casdo:RegistrationNumberId)
регистрационный номер лица, присвоенный ему при включении в реестр, или регистрационный номер документа о включении лица в реестр
M.CA.SDE.00062
M.SDT.00178
1
14.1.4. Код признака перерегистрации документа
(casdo:ReregistrationCode)
кодовое обозначение признака перерегистрации документа
M.CA.SDE.00001
M.CA.SDT.00125
0..1

14.1.5. Куәлік типінің коды
(casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)
уәкілетті экономикалық оператордың куәлігі түрінің кодтық белгілемесі
M.CA.SDE.00592
M.SDT.00169
0..1
";
л) "Көпт." деген бағанның 15.1 және 15.1.1-позицияларындағы "1" деген цифр "0..1" деген цифрлармен ауыстырылсын.
4. 5-кестеде 1 және 2-позициялардағы "Мәндер саласы" бағанындағы "ИСО 8601-2001 МемСТ" деген сөздер "ISO 8601"деген сөздермен ауыстырылсын.
5. 7-кестедегі "Мәндер саласы" бағанында:
а) 31-позициядағы "символдардың қалыптандырылған жолы" деген сөздер алып тасталсын;
б) 33-позициядағы "сыныптауышына" деген сөз "анықтамалыққа" деген сөзбен ауыстырылсын;
в) 34-позициядағы "түрлері сыныптауышына" деген сөздер "құралдары (арналары) түрлерінің тізбесіне" деген сөздермен ауыстырылсын.
6. "Мәндер саласы" бағанындағы 9-кестеде:
а) 3-позициядағы "тауарлардың тұрған жері сыныптауышына сәйкес кодтың" деген сөздер "сәйкестендіргіші "Анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш" атрибутында анықталған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес тауарлардың орналасқан жері кодының" деген сөздермен ауыстырылсын;
б) 8-позициядағы "Шаблон: \d{1}|\d{2}|\d{3}|[А-Я]{1}" деген сөздер "Шаблон: \d{1}|\d{2}|\d{3}|[А-ЯҢ]{1}" деген сөздермен ауыстырылсын;
в) 11-позициядаға "кедендік баждарды, салықтарды төлеуді қамтамасыз ету тәсілдері сыныптауышына сәйкес кодтың мәні" деген сөздер "сәйкестендіргіші "Анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттерді орындауды қамтамасыз ету тәсілдері" деген сөздермен ауыстырылсын.".
7. 10-кестеде:
а) 6-бағанның 11.13.1 және 11.14.11.1-позицияларындағы мәтін мынадай редакцияда жазылсын:
"Байланыс түрінің коды (csdo:‌Communication‌Channel‌Code)" деректемесі байланыс құралдары (арналары) түрлерінің тізбесіне сәйкес байланыс құралы (арнасы) түрінің кодының мәнін қамтуға тиіс";
б) 11.15, 11.15.1-позициялар, 11.15.1-позициясының "а" тармақшасы, 11.15.2, 11.15.3 және 11.15.4-позициялар мынадай мазмұндағы позициялармен ауыстырылсын:
"11.15. Тұлғаның тізілімге енгізілгенін растайтын құжат
(cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details)
2-бағ. ("a" тарм.)
O
11.15.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
B
а) анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш
(атрибут code‌List‌Id)
B
11.15.2. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
2-бағ. ("a" тарм.)
M
1
"Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесі уәкілетті органы тұлғаны тізілімге енгізген мүше мемлекеттің әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес екі әріптен тұратын кодының мағынасын қамтуға тиіс
а) анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш
(атрибут code‌List‌Id)
M
1
"Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесінің "Анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш (атрибут codeListId)" "2021" мәнін қамтуға тиіс

14.1.5. Код типа свидетельства
(casdo:AEORegistryKindCode)
кодовое обозначение типа свидетельства уполномоченного экономического оператора
M.CA.SDE.00592
M.SDT.00169
0..1
";
л) в позициях 15.1 и 15.1.1 в графе "Мн." цифру "1" заменить цифрами "0..1".
4. В таблице 5 в позициях 1 и 2 в графе "Область значений" слова "ГОСТ ИСО 8601–2001" заменить словами "ISO 8601".
5. В таблице 7 в графе "Область значений":
а) в позиции 31 слова "Нормализованная строка символов." исключить;
б) в позиции 33 слова "с классификатором" заменить словами "со справочником";
в) в позиции 34 слова "классификатором видов" заменить словами "перечнем видов средств (каналов)".
6. В таблице 9 в графе "Область значений":
а) в позиции 3 слова "в соответствии с классификатором мест нахождения товаров." заменить словами "места нахождения товаров в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".";
б) в позиции 8 слова "Шаблон: \d{1}|\d{2}|\d{3}|[А-Я]{1}" заменить словами "Шаблон: \d{1}|\d{2}|\d{3}|[А-ЯҢ]{1}";
в) в позиции 11 слова "в соответствии с классификатором способов обеспечения уплаты таможенных пошлин, налогов." заменить словами "способа обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен
в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".".
7. В таблице 10:
а) в позициях 11.13.1 и 11.14.11.1 в графе 6 текст изложить в следующей редакции:
"реквизит "Код вида связи (csdo:‌Communication‌Channel‌Code)" должен содержать значение кода вида средства (канала) связи в соответствии с перечнем видов средств (каналов) связи";
б) позиции 11.15, 11.15.1, подпункт "а" позиции 11.15.1, позиции 11.15.2, 11.15.3 и 11.15.4 заменить позициями следующего содержания:
"11.15. Документ, подтверждающий включение лица в реестр
(cacdo:RegisterDocument‌IdDetails)
гр. 2 (подр. "a")
O
11.15.1. Код вида документа
(csdo:DocKindCode)
B
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
B
11.15.2. Код страны
(csdo:UnifiedCountryCode)
гр. 2 (подр. "a")
M
1
реквизит "Код страны (csdo:UnifiedCountryCode)" должен содержать значение двухбуквенного кода государства-члена, уполномоченным органом которого лицо включено в реестр, в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут codeListId)" реквизита "Код страны (csdo:UnifiedCountryCode)" должен содержать значение "2021"

11.15.3. Тізілімге енгізілген кезде заңды тұлғаның тіркеу нөмірі
(casdo:‌Registration‌Number‌Id)
2-бағ. ("a" тарм.)
M
1
"Тізілімге енгізілген кезде заңды тұлғаның тіркеу нөмірі (casdo:RegistrationNumberId)" деректемесі қайта тіркеу белгісі (қосу хаты) көрсетілмей тізілімге енгізу туралы куәліктің нөмірін қамтуға тиіс
11.15.4. Құжатты қайта тіркеу белгілемесінің коды
(casdo:‌Reregistration‌Code)
2-бағ. ("a" тарм.)
O
1
егер тізілімге енгізу туралы куәліктің нөмірінде қайта тіркеу белгісі (қосу әрпі) болса, "Құжатты қайта тіркеу белгілемесінің коды (casdo:‌Reregistration‌Code)" онда деректеме толтырылуы тиіс, әйтпесе "Құжатты қайта тіркеу белгілемесінің коды (casdo:‌Reregistration‌Code)" деректемесі толтырылмауға тиіс
11.15.5. Куәлік типінің коды
(casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)
2-бағ. ("a" тарм.)
O
1
егер уәкілетті экономикалық операторлар тізіліміне енгізу туралы куәліктің нөмірі куәліктің түрі туралы мәліметтерді қамтыса, онда "Куәлік типінің коды (casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)" деректемесі толтырылуы тиіс, әйтпесе "Куәлік түрінің коды (casdo: AEORegistry‌Kind‌Code)" деректемесі толтырылмауы тиіс";
в) 6-бағанның 13.9.13.1 және 13.9.14.11.1-позицияларында мәтін мынадай редакцияда жазылсын:
"Байланыс түрінің коды (csdo: Communication Channel Code)" деректемесі байланыс құралдары (арналары) түрлерінің тізбесіне сәйкес байланыс құралы (арнасы) түрінің кодының мәнін қамтуға тиіс";
г) 13.9.14.11.3-позициядан кейін 13.9.141, 13.9.141.1-позициялармен, 13.9.141.1-позициясының "а" тармақшасымен, 13.9.141.2-позициясының "а" тармақшасымен, 13.9.141.2-позициясының "а" тармақшасымен, мынадай мазмұндағы 13.9.141.3, 13.9.141.4 және 13.9.141.5-позициялармен толықтырылсын:
"13.9.141. Тұлғаның тізілімге енгізілгенін растайтын құжат
(cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details)
B
*.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
B
а) анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш
(атрибут code‌List‌Id)
B
*.2. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
B
а) анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш
(атрибут code‌List‌Id)
B
*.3. Тізілімге енгізілген кезде заңды тұлғаның тіркеу нөмірі
(casdo:‌Registration‌Number‌Id)
B
*.4. Құжатты қайта тіркеу белгілемесінің коды
(casdo:‌Reregistration‌Code)
B
*.5. Куәлік типінің коды
(casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)
B";
д) 13.10.13.1 және 13.10.14.11.1 позицияларында 6-бағанда мәтін мынадай редакцияда жазылсын:
"Байланыс түрінің коды" (csdo:CommunicationChannelCode)" деректемесі байланыс құралдары (арналары) түрлерінің тіліне сәйкес байланыс құралдары (арнасы) түрінің кодының мәнін қамтуға тиіс";
е) 13.10.14.11.3-позициядан кейін 13.10.141, 13.10.141.1-позицияларымен, 13.10.141.1-позицияның "а" тармақшасымен, 13.10.141.2-позицияның "а" тармақшасымен, мынадай мазмұндағы 13.10.141.3, 13.10.141.4-13.10.141.5-позициялармен толықтырылсын:

11.15.3. Регистрационный номер юридического лица при включении в реестр
(casdo:RegistrationNumberId)
гр. 2 (подр. "a")
M
1
реквизит "Регистрационный номер юридического лица при включении
в реестр (casdo:RegistrationNumberId)" должен содержать номер свидетельства
о включении в реестр без указания признака перерегистрации (буквы добавления)
11.15.4. Код признака перерегистрации документа
(casdo:ReregistrationCode)
гр. 2 (подр. "a")
O
1
если номер свидетельства о включении в реестр содержит признак перерегистрации (букву добавления), то реквизит "Код признака перерегистрации документа (casdo:ReregistrationCode)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Код признака перерегистрации документа (casdo:ReregistrationCode)" не должен быть заполнен
11.15.5. Код типа свидетельства
(casdo:AEORegistryKindCode)
гр. 2 (подр. "a")
O
1
если номер свидетельства о включении в реестр уполномоченных экономических операторов содержит сведения о типе свидетельства,
то реквизит "Код типа свидетельства (casdo:AEORegistryKindCode)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Код типа свидетельства (casdo:AEORegistrKindCode)" не должен быть заполнен";
в) в позициях 13.9.13.1 и 13.9.14.11.1 в графе 6 текст изложить в следующей редакции:
"реквизит "Код вида связи (csdo:CommunicationChannelCode)" должен содержать значение кода вида средства (канала) связи в соответствии с перечнем видов средств (каналов) связи";
г) после позиции 13.9.14.11.3 дополнить позициями 13.9.141, 13.9.141.1, подпунктом "а" позиции 13.9.141.1, позицией 13.9.141.2, подпунктом "а" позиции 13.9.141.2, позициями 13.9.141.3, 13.9.141.4 и 13.9.141.5 дополнить позициями следующего содержания:
"13.9.141. Документ, подтверждающий включение лица в реестр
(cacdo:RegisterDocumentIdDetails)
B
*.1. Код вида документа
(csdo:DocKindCode)
B
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
B
*.2. Код страны
(csdo:UnifiedCountryCode)
B
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
B
*.3. Регистрационный номер юридического лица при включении в реестр
(casdo:RegistrationNumberId)
B
*.4. Код признака перерегистрации документа
(casdo:ReregistrationCode)
B
*.5. Код типа свидетельства
(casdo:AEORegistryKindCode)
B";
д) в позициях 13.10.13.1 и 13.10.14.11.1 в графе 6 текст изложить в следующей редакции:
"реквизит "Код вида связи (csdo:CommunicationChannelCode)" должен содержать значение кода вида средства (канала) связи в соответствии с перечнем видов средств (каналов) связи";
е) после позиции 13.10.14.11.3 дополнить позициями 13.10.141, 13.10.141.1, подпунктом "а" позиции 13.10.141.1, позицией 13.10.141.2, подпунктом "а" позиции 13.10.141.2, позициями 13.10.141.3, 13.10.141.4 и 13.10.141.5 следующего содержания:

"13.10.141. Тұлғаның тізілімге енгізілгенін растайтын құжат
(cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details)
B
*.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
B
а) анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш
(атрибут code‌List‌Id)
B
*.2. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
B
а) анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш
(атрибут code‌List‌Id)
B
*.3. Тізілімге енгізілген кездегі заңды тұлғаның тіркеу нөмірі
(casdo:‌Registration‌Number‌Id)
B
*.4. Құжатты қайта тіркеу белгілемесінің коды
(casdo:‌Reregistration‌Code)
B
*.5. Куәлік типінің коды
(casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)
B";
ж) 13.11.5, 13.11.5.1-позициялар, 13.11.5.1 позициясының "а" тармақшасы, 13.11.5.2, 13.11.5.3 және 13.11.5.4-позициялар мынадай мазмұндағы позициялармен ауыстырылсын:
"13.11.5. Тұлғаның тізілімге енгізілгенін растайтын құжат
(cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details)
17-бағ.
O
1
егер "Тауарлардың орналасқан жерінің коды (casdo:GoodsLocationCode)" деректемесінде мына мәндердің 1-еуі болса: "11", "60", онда "Тұлғаның тізілімге енгізілгенін растайтын құжат (cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details)" деректемесі толтырылуы тиіс, әйтпесе "Тұлғаны тізілімге енгізгенін растайтын құжат (cacdo:RegisterDocumentIdDetails)" деректемесі толтырылмауы тиіс
*.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
B
а) анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш
(атрибут code‌List‌Id)
B
*.2. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
17-бағ.
M
1
"Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)"деректемесі уәкілетті органы тұлғаны тізілімге енгізген мүше мемлекеттің әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес екі әріптен тұратын кодының мағынасын қамтуға тиіс
а) анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш
(атрибут code‌List‌Id)
M
1
"Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесінің "анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш (атрибут codeListId)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс
*.3. Тізілімге енгізілген кезде заңды тұлғаның тіркеу нөмірі
(casdo:‌Registration‌Number‌Id)
17-бағ.
M
1
"Тізілімге енгізілген кезде заңды тұлғаның тіркеу нөмірі (casdo:RegistrationNumberId)" деректемесі қайта тіркеу белгісі (қосу хаты) көрсетілмей тізілімге енгізу туралы куәліктің нөмірін қамтуға тиіс
*.4. Құжатты қайта тіркеу белгілемесінің коды
(casdo:‌Reregistration‌Code)
17-бағ.
O
1
егер тізілімге енгізу туралы куәліктің нөмірінде қайта тіркеу белгісі (қосу әрпі) болса, онда "Құжатты қайта тіркеу белгілемесінің коды (casdo:‌Reregistration‌Code)" онда деректеме толтырылуы тиіс, әйтпесе "Құжатты қайта тіркеу белгілемесінің коды (casdo:‌Reregistration‌Code)" деректемесі толтырылмауға тиіс
*.5. Куәлік типінің коды
(casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)
17-бағ.
O
1
егер уәкілетті экономикалық операторлар тізіліміне енгізу туралы куәліктің нөмірі куәліктің түрі туралы мәліметтерді қамтыса, онда "Куәлік типінің коды (casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)" деректемесі толтырылуы тиіс, әйтпесе "Куәлік түрінің коды (casdo: AEORegistry‌Kind‌Code)" деректемесі толтырылмауы тиіс

"13.10.141. Документ, подтверждающий включение лица в реестр
(cacdo:RegisterDocumentIdDetails)
B
*.1. Код вида документа
(csdo:DocKindCode)
B
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
B
*.2. Код страны
(csdo:UnifiedCountryCode)
B
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
B
*.3. Регистрационный номер юридического лица при включении
в реестр
(casdo:RegistrationNumberId)
B
*.4. Код признака перерегистрации документа
(casdo:ReregistrationCode)
B
*.5. Код типа свидетельства
(casdo:AEORegistryKindCode)
B";
ж) позиции 13.11.5, 13.11.5.1, подпункт "а" позиции 13.11.5.1, позиции 13.11.5.2, 13.11.5.3 и 13.11.5.4 заменить позициями следующего содержания:
"13.11.5. Документ, подтверждающий включение лица в реестр
(cacdo:RegisterDocumentIdDetails)
гр. 16
O
1
если реквизит "Код места нахождения товаров (casdo:GoodsLocationCode)" содержит 1 из значений: "11", "60", то реквизит "Документ, подтверждающий включение лица в реестр (cacdo:RegisterDocumentIdDetails)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Документ, подтверждающий включение лица
в реестр (cacdo:RegisterDocumentIdDetails)" не должен быть заполнен
*.1. Код вида документа
(csdo:DocKindCode)
B
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
B
*.2. Код страны
(csdo:UnifiedCountryCode)
гр. 16
M
1
реквизит "Код страны (csdo:UnifiedCountryCode)" должен содержать значение двухбуквенного кода государства-члена, уполномоченным органом которого лицо включено в реестр, в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут codeListId)" реквизита "Код страны (csdo:UnifiedCountryCode)" должен содержать значение "2021"
*.3. Регистрационный номер юридического лица при включении в реестр
(casdo:RegistrationNumberId)
гр. 16
M
1
реквизит "Регистрационный номер юридического лица при включении
в реестр (casdo:RegistrationNumberId)" должен содержать номер свидетельства
о включении в реестр без указания признака перерегистрации (буквы добавления)
*.4. Код признака перерегистрации документа
(casdo:ReregistrationCode)
гр. 16
O
1
если номер свидетельства о включении в реестр содержит признак перерегистрации (букву добавления), то реквизит "Код признака перерегистрации документа (casdo:ReregistrationCode)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Код признака перерегистрации документа (casdo:ReregistrationCode)" не должен быть заполнен
*.5. Код типа свидетельства
(casdo:AEORegistryKindCode)
гр. 16
O
1
если номер свидетельства о включении в реестр уполномоченных экономических операторов содержит сведения о типе свидетельства,
то реквизит "Код типа свидетельства (casdo:AEORegistryKindCode)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Код типа свидетельства (casdo:AEORegistryKindCode)" не должен быть заполнен";

з) 1-бағанның 13.12.8.4.5.7-позициясы мынадай редакцияда жазылсын:
"*.4.5.7. Көлем (casdo: Volume Measure)";
и) 13.12.13.10, 13.12.13.11, 13.12.13.11.1, 13.12.13.11.2-позициялар, 13.12.13.11.2-позицияның "а" және "б" тармақшалары, 13.12.13.11.3-позицияның "а" және "б" тармақшалары, 13.12.13.11.4-позиция, 13.12.13.11.4-позицияның "а" және "б" тармақшалары, 13.12.13.11.5, 13.12.13.11.5.1-позициялар, 13.12.13.11.5.1-позицияның "а" және "б" тармақшалары және 13.12.13.11.5.2-позиция мынадай мазмұндағы позициялармен ауыстырылсын:
"*.10. Тауардың реттік нөмірі
(casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)
11-бағ.
O
1
егер "Мәлімделетін тауарлар санатының коды (casdo:‌Goods‌Category‌Code)" деректемесінде "02" мәні болса, онда "Тауардың реттік нөмірі (casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)" деректемесі толтырылуы тиіс, әйтпесе "Тауардың реттік нөмірі (casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)" деректемесі толтырылмауы тиіс
*.11. Алдыңғы құжатта мәлімделген тауар туралы мәліметтер
(cacdo:‌Preceding‌Goods‌Details)
11-бағ.
O
1
егер "Тауардың реттік нөмірі (casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)" деректемесі толтырылса, онда "Алдыңғы құжатта мәлімделген тауар туралы мәліметтер (cacdo:‌Preceding‌Goods‌Details)" деректемесі толтырылуы тиіс, әйтпесе "Алдыңғы құжатта мәлімделген тауар туралы мәліметтер (cacdo:‌Preceding‌Goods‌Details)" деректемесі толтырылмауға тиіс
*.11.1. ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша тауар коды
(csdo:‌Commodity‌Code)
B
*.11.2. Брутто массасы
(csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)
11-бағ.
O
2
AM, KG, KZ, RU
егер "Тауар саны (cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)" деректемесі толтырылса, онда "Брутто масса (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" деректемесі толтырылмауы тиіс, әйтпесе "Брутто масса (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" деректемесі толтырылуы тиіс
2
BY
"Брутто масса (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" деректемесі толтырылмауы тиіс
а) өлшем бірлігі
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
11-бағ.
M
1
"Брутто масса (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" деректемесінің "өлшем бірлігі (атрибут measurement‌Unit‌Code)" атрибуты мәнін қамтуға тиіс "166"
б) анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
M
1
"Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" деректемесінің "анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)" атрибуты "2016" мәнін қамтуға тиіс
*.11.3. Нетто масса
(csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)
11-бағ.
O
2
AM, KG, KZ, RU
"Нетто масса (csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)" деректемесі толтырылмауы тиіс
2
BY
егер "Тауар саны (cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)" деректемесі толтырылса, онда "Нетто масса (csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)" деректемесі толтырылмауы тиіс, әйтпесе "Нетто масса (csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)" деректемесі толтырылуы тиіс
а) өлшем бірлігі
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
11-бағ.
M
1
"Нетто масса (csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)"деректемесінің "өлшем бірлігі (атрибут measurement‌Unit‌Code)" атрибуты "166" мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
M
1
"Нетто масса (csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)" деректемесінің "анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)" атрибуты "2016" мәнін қамтуға тиіс

з) позицию 13.12.8.4.5.7 в графе 1 изложить в следующей редакции:
"*.4.5.7. Объем
(casdo:VolumeMeasure)";
и) позиции 13.12.13.10, 13.12.13.11, 13.12.13.11.1, 13.12.13.11.2, подпункты "а" и "б" позиции 13.12.13.11.2, позицию 13.12.13.11.3, подпункты "а" и "б" позиции 13.12.13.11.3, позицию 13.12.13.11.4, подпункты "а" и "б" позиции 13.12.13.11.4, позиции 13.12.13.11.5, 13.12.13.11.5.1, подпункты "а" и "б" позиции 13.12.13.11.5.1 и позицию 13.12.13.11.5.2 заменить позициями следующего содержания:
"*.10. Порядковый номер товара
(casdo:ConsignmentItemOrdinal)
гр. 11
O
1
если реквизит "Код категории заявляемых товаров (casdo:GoodsCategoryCode)" содержит значение "02", то реквизит "Порядковый номер товара (casdo:ConsignmentItemOrdinal)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Порядковый номер товара (casdo:ConsignmentItemOrdinal)" не должен быть заполнен
*.11. Сведения о товаре, заявленные
в предшествующем документе
(cacdo:PrecedingGoods‌Details)
гр. 11
O
1
если реквизит "Порядковый номер товара (casdo:ConsignmentItemOrdinal)" заполнен, то реквизит "Сведения о товаре, заявленные в предшествующем документе (cacdo:PrecedingGoodsDetails)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Сведения о товаре, заявленные в предшествующем документе (cacdo:PrecedingGoodsDetails)" не должен быть заполнен
*.11.1. Код товара
по ТН ВЭД ЕАЭС
(csdo:CommodityCode)
B
*.11.2. Масса брутто
(csdo:UnifiedGrossMass‌Measure)
гр. 11
O
2
AM, KG, KZ, RU
если реквизит "Количество товара (cacdo:GoodsMeasureDetails)" заполнен,
то реквизит "Масса брутто (csdo:UnifiedGrossMassMeasure)" не должен быть заполнен, иначе реквизит "Масса брутто (csdo:UnifiedGrossMassMeasure)" должен быть заполнен
2
BY
реквизит "Масса брутто (csdo:UnifiedGrossMass‌Measure)" не должен быть заполнен
а) единица измерения
(атрибут measurementUnitCode)
гр. 11
M
1
атрибут "единица измерения (атрибут measurementUnitCode)" реквизита "Масса брутто (csdo:UnifiedGrossMassMeasure)" должен содержать значение "166"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurementUnitCodeListId)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurementUnitCodeListId)" реквизита "Масса брутто (csdo:UnifiedGrossMassMeasure)" должен содержать значение "2016"
*.11.3. Масса нетто
(csdo:UnifiedNetMassMeasure)
гр. 11
O
2
AM, KG, KZ, RU
реквизит "Масса нетто (csdo:UnifiedNetMassMeasure)" не должен быть заполнен
2
BY
если реквизит "Количество товара (cacdo:GoodsMeasureDetails)" заполнен,
то реквизит "Масса нетто (csdo:UnifiedNetMassMeasure)" не должен быть заполнен, иначе реквизит "Масса нетто (csdo:UnifiedNetMassMeasure)" должен быть заполнен
а) единица измерения
(атрибут measurementUnitCode)
гр. 11
M
1
атрибут "единица измерения (атрибут measurementUnitCode)" реквизита "Масса нетто (csdo:UnifiedNetMassMeasure)" должен содержать значение "166"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurementUnitCodeListId)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurementUnitCodeListId)" реквизита "Масса нетто (csdo:UnifiedNetMassMeasure)" должен содержать значение "2016"

*.11.4. алдыңғы құжатта көрсетілген тауардың нетто массасы
(casdo:‌Pre‌Declaration‌Net‌Mass‌Measure)
B
а) өлшем бірлігі
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
B
б) анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
B
*.11.5. Кедендік құн
(casdo:‌Customs‌Value‌Amount)
B
а) валюта коды
(атрибут currency‌Code)
B
б) анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
B
*.11.6. Тауар саны
(cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)
11-бағ.
O
*.11.6.1. Өлшем бірлігі көрсетілген тауар саны
(casdo:‌Goods‌Measure)
11-бағ.
M
1
"Өлшем бірлігі көрсетілген тауар саны (casdo:‌Goods‌Measure)" деректемесі негізгі және қосымша өлшем бірліктерінен ерекшеленетін өлшем бірлігіндегі тауар саны немесе қосымша өлшем бірлігіндегі тауар саны мәнін қамтуға тиіс
а) өлшем бірлігі
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
11-бағ.
M
1
"Өлшем бірлігі көрсетілген тауар саны (casdo:‌Goods‌Measure)" деректемесінің "өлшем бірлігі (атрибут measurement‌Unit‌Code)" атрибуты өлшем бірліктерінің сыныптауышына немесе кедендік баждарды, салықтарды есептеу кезінде пайдаланылатын қосымша сипаттамалар мен параметрлердің сыныптауышына сәйкес өлшем бірлігі кодының мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
M
1
"Өлшем бірлігі көрсетілген тауар саны (casdo:‌Goods‌Measure)" деректемесінің "анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)" атрибуты мына мәндердің 1-еуін қамтуға тиіс:
2016 – өлшем бірліктерінің сыныптауышын пайдалану кезінде;
2020 – кедендік баждарды, салықтарды есептеу кезінде пайдаланылатын қосымша сипаттамалар мен параметрлердің сыныптауышын пайдалану кезінде
*.11.6.2. Өлшем бірлігінің шартты белгілемесі
(casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)
11-бағ.
M
1
"Өлшем бірлігінің шартты белгілемесі (casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)" деректемесі "өлшем бірлігі (casdo:‌Goods‌Measure) көрсетілген тауар саны" деректемесінің "өлшем бірлігі (атрибут measurement‌Unit‌Code)" атрибутында коды көрсетілген өлшем бірлігінің шартты белгіленуі, өлшем бірліктерінің сыныптауышына немесе кедендік баждарды, салықтарды есептеу кезінде пайдаланылатын қосымша сипаттамалар мен параметрлердің сыныптауышына сәйкес мәнін қамтуға тиіс";
к) 14.1, 14.1.1-позициялар, 14.1.1-позицияның "а" тармақшасы, 14.1.2, 14.1.2.1-позициялар, 14.1.2.1-позицияның "а" тармақшасы, 14.1.2.2, 14.1.2.3 және 14.1.2.4-позициялар мынадай мазмұндағы позициялармен ауыстырылсын:
"14.1. Тұлғаның тізілімге енгізілгенін растайтын құжат
(cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details)
17-бағ. (сол бөл.)
M

*.11.4. Масса нетто, указанная
в предшествующем документе
(casdo:PreDeclarationNetMassMeasure)
B
а) единица измерения
(атрибут measurementUnitCode)
B
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurementUnitCodeListId)
B
*.11.5. Таможенная стоимость
(casdo:CustomsValueAmount)
B
а) код валюты
(атрибут currencyCode)
B
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currencyCodeListId)
B
*.11.6. Количество товара
(cacdo:GoodsMeasureDetails)
гр. 11
O
*.11.6.1. Количество товара
с указанием единицы измерения
(casdo: GoodsMeasure)
гр. 11
M
1
реквизит "Количество товара с указанием единицы измерения (casdo: GoodsMeasure)" должен содержать значение количества товара в единице измерения, отличной от основной и дополнительной единиц измерения,
или в дополнительной единице измерения
а) единица измерения
(атрибут measurementUnitCode)
гр. 11
M
1
атрибут "единица измерения (атрибут measurementUnitCode)" реквизита "Количество товара с указанием единицы измерения (casdo: GoodsMeasure)" должен содержать значение кода единицы измерения в соответствии
с классификатором единиц измерения или классификатором дополнительных характеристик и параметров, используемых при исчислении таможенных пошлин, налогов
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurementUnitCodeListId)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurementUnitCodeListId)" реквизита "Количество товара с указанием единицы измерения (casdo:GoodsMeasure)" должен содержать 1 из значений:
2016 – при использовании классификатора единиц измерения;
2020 – при использовании классификатора дополнительных характеристик
и параметров, используемых при исчислении таможенных пошлин, налогов
*.11.6.2. Условное обозначение единицы измерения
(casdo:MeasureUnitAbbreviationCode)
гр. 11
M
1
реквизит "Условное обозначение единицы измерения (casdo: MeasureUnitAbbreviationCode)" должен содержать значение условного обозначения единицы измерения, код которой указан в атрибуте "единица измерения (атрибут measurementUnitCode)" реквизита "Количество товара с указанием единицы измерения (casdo:GoodsMeasure)", в соответствии с классификатором единиц измерения или классификатором дополнительных характеристик
и параметров, используемых при исчислении таможенных пошлин, налогов";
к) позиции 14.1, 14.1.1, подпункт "а" позиции 14.1.1, позиции 14.1.2, 14.1.2.1, подпункт "а" позиции 14.1.2.1, позиции 14.1.2.2, 14.1.2.3 и 14.1.2.4 заменить позициями следующего содержания:
"14.1. Документ, подтверждающий включение лица в реестр
(cacdo:RegisterDocumentIdDetails)
гр. 17 (лев. подр.)
M

14.1.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
17-бағ. (сол бөл.)
M
1
"Құжат түрінің коды (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" деректемесі құжаттар мен мәліметтер түрлерінің сыныптауышына сәйкес құжат түрінің (мәліметтердің) коды мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш
(атрибут code‌List‌Id)
M
1
"Құжат түрінің коды (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" деректемесінің "анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш (атрибут code‌List‌Id)" атрибуты "2009" мәнін қамтуға тиіс
14.1.2. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
17-бағ. (сол бөл.)
M
1
"Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесі уәкілетті органы тұлғаны тізілімге енгізген мүше мемлекеттің әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес екі әріптен тұратын кодының мағынасын қамтуға тиіс
а) анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш
(атрибут code‌List‌Id)
M
1
"Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесінің "анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш (атрибут code‌List‌Id)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс
14.1.3. Тізілімге енгізілген кезде заңды тұлғаның тіркеу нөмірі
(casdo:‌Registration‌Number‌Id)
17-бағ. (сол бөл.)
M
1
"Тізілімге енгізілген кезде заңды тұлғаның тіркеу нөмірі (casdo:‌Registration‌Number‌Id)" деректемесі қайта тіркеу белгісін (қосу әрпін) көрсетпей тізілімге енгізу туралы куәліктің нөмірін қамтуға тиіс
14.1.4. Құжатты қайта тіркеу белгілемесінің коды
(casdo:‌Reregistration‌Code)
17-бағ. (сол бөл.)
O
1
егер тізілімге енгізу туралы куәліктің нөмірінде қайта тіркеу белгісі (қосу әрпі) болса, онда "Құжатты қайта тіркеу белгілемесінің коды (casdo:‌Reregistration‌Code)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Құжатты қайта тіркеу белгілемесінің коды (casdo:‌Reregistration‌Code)" деректемесі толтырылмауға тиіс
14.1.5. Куәлік типінің коды
(casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)
B";
л) 6-бағанның 15.1.3.1-позициясындағы мәтін мынадай редакцияда жазылсын:
"Байланыс түрінің коды (csdo:‌Communication‌Channel‌Code)" деректемесі байланыс құралдары (арналары) түрлерінің тізбесіне сәйкес байланыс құралы (арнасы) түрінің кодының мәнін қамтуға тиіс".

14.1.1. Код вида документа
(csdo:DocKindCode)
гр. 17 (лев. подр.)
M
1
реквизит "Код вида документа (csdo:DocKindCode)" должен содержать значение кода вида документа (сведений) в соответствии с классификатором видов документов и сведений
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут codeListId)" реквизита "Код вида документа (csdo:DocKindCode)" должен содержать значение "2009"
14.1.2. Код страны
(csdo:UnifiedCountryCode)
гр. 17 (лев. подр.)
M
1
реквизит "Код страны (csdo:UnifiedCountryCode)" должен содержать значение двухбуквенного кода государства-члена, уполномоченным органом которого лицо включено в реестр, в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут codeListId)" реквизита "Код страны (csdo:UnifiedCountryCode)" должен содержать значение "2021"
14.1.3. Регистрационный номер юридического лица при включении в реестр
(casdo:RegistrationNumberId)
гр. 17 (лев. подр.)
M
1
реквизит "Регистрационный номер юридического лица при включении в реестр (casdo:RegistrationNumberId)" должен содержать номер свидетельства
о включении в реестр без указания признака перерегистрации (буквы добавления)
14.1.4. Код признака перерегистрации документа
(casdo:ReregistrationCode)
гр. 17 (лев. подр.)
O
1
если номер свидетельства о включении в реестр содержит признак перерегистрации (букву добавления), то реквизит "Код признака перерегистрации документа (casdo:ReregistrationCode)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Код признака перерегистрации документа (casdo:ReregistrationCode)" не должен быть заполнен
14.1.5. Код типа свидетельства
(casdo:AEORegistryKindCode)
B";
л) в позиции 15.1.3.1 в графе 6 текст изложить в следующей редакции:
"реквизит "Код вида связи (csdo:CommunicationChannelCode)" должен содержать значение кода вида средства (канала) связи в соответствии с перечнем видов средств (каналов) связи".