Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 21 сәуірдегі № 30 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2023 жылғы 20 маусымдағы № 83 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ туралы 2014 жылғы 29 мамырдағы шарттың 46 бабына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 21 сәуірдегі № 30 "тарифтік емес реттеу шаралары туралы" шешіміне қосымшаға сәйкес өзгерістер енгізілсін.
2. Осы шешім ресми жарияланған күнінен бастап 30 күнтізбелік күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының төрағасы
М. Мясникович
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2023 жылғы 20 маусымдағы
№ 83 шешіміне
ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 21 сәуірдегі № 30 шешіміне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелуге және (немесе) Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағынан әкетуге тыйым салу Белгіленген тауарлардың тізбесі (көрсетілген Шешімге № 1 қосымша) мынадай мазмұндағы 1.12-бөліммен толықтырылсын:
"1.12. Алып кетуге тыйым салынған киттер, дельфиндер және шошқалар (Cetacea отрядының сүтқоректілері)*
Тауардың атауы
ЕАЭО СЭҚ ТН коды
Киттер, дельфиндер және шошқалар (Cetacea отрядының сүтқоректілері)
0106 12 00
_____________
* Қазақстан Республикасында орналасқан Cetacea отрядының сүтқоректілеріне қатысты 2023 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша осы бөлімде көзделген тыйым қолданылмайды:
2024 жылғы 31 желтоқсанды қоса алғанда – Қазақстан Республикасына жылжымалы менеджерлер, байланыс хайуанаттар бағы, жылжымалы океанариумдар, жылжымалы көрмелер уақытша әкелген Cetacea отрядының сүтқоректілерін әкету кезінде;
2028 жылғы 31 желтоқсанды қоса алғанда – Қазақстан Республикасындағы океанариумда ұсталатын Cetacea отрядының сүтқоректілерін әкету кезінде.
Бөлімге ескерту. Осы бөлімнің мақсаттары үшін ЕАЭО СЭҚ ТН кодын да, тауардың атауын да басшылыққа алу қажет.
2. Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелудің және (немесе) Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағынан әкетудің рұқсат беру тәртібі белгіленген тауарлардың тізбесінде (көрсетілген шешімге № 2 қосымша):
а) 2.7 бөлімінде:
3-тармақтың бірінші абзацы 1 КЕСТЕДЕ мынадай редакцияда жазылсын:
"CETACEA * Кит тәрізділер *";
1-кестеден кейін мынадай мазмұндағы "*" белгісі бар ескертпемен толықтырылсын:
"*Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 21 сәуірдегі №30 шешіміне № 1 қосымшаның 1.12-бөліміне сәйкес тауарларды Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағынан әкетуге тыйым салынады.";

О внесении изменений в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 21 апреля 2015 г. № 30
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 20 июня 2023 года № 83.
В соответствии со статьей 46 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 21 апреля 2015 г. № 30 "О мерах нетарифного регулирования" изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 20 июня 2023 г. № 83
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 21 апреля 2015 г. № 30
1. Перечень товаров, в отношении которых установлен запрет ввоза на таможенную территорию Евразийского экономического союза и (или) вывоза с таможенной территории Евразийского экономического союза (приложение № 1 к указанному Решению), дополнить разделом 1.12 следующего содержания:
"1.12. Киты, дельфины и морские свиньи (млекопитающие отряда Cetacea), запрещенные к вывозу*
Наименование товара
Код ТН ВЭД ЕАЭС
Киты, дельфины и морские свиньи
(млекопитающие отряда Cetacea)
0106 12 00
_____________
* В отношении млекопитающих отряда Cetaсea, находящихся в Республике Казахстан по состоянию на 1 января 2023 г., запрет, предусмотренный настоящим разделом, не применяется:
по 31 декабря 2024 г. включительно – при вывозе млекопитающих отряда Cetaсea, временно ввезенных в Республику Казахстан передвижными зверинцами, контактными зоопарками, передвижными океанариумами, передвижными выставками;
по 31 декабря 2028 г. включительно – при вывозе млекопитающих отряда Cetacea, содержащихся в океанариуме в Республике Казахстан.
Примечание к разделу.
Для целей настоящего раздела необходимо руководствоваться как кодом ТН ВЭД ЕАЭС, так
и наименованием товара.
2. В перечне товаров, в отношении которых установлен разрешительный порядок ввоза на таможенную территорию Евразийского экономического союза и (или) вывоза с таможенной территории Евразийского экономического союза (приложение № 2 к указанному Решению):
а) в разделе 2.7:
абзац первый пункта 3 в таблице 1 изложить в следующей редакции:
"CETACEA* КИТООБРАЗНЫЕ*";
после таблицы 1 дополнить сноской со знаком "*" следующего содержания:
"* Вывоз товаров с таможенной территории Евразийского экономического союза запрещен в соответствии с разделом 1.12 приложения № 1 к Решению Коллегии Евразийской экономической комиссии от 21 апреля 2015 г. № 30.";

б) 2.8-бөлімнің 1-кестесінде Кит тәрізділер отрядына қатысты позициялар (орыс және латын тілдерінде) алынып тасталсын.

б) в таблице 1 раздела 2.8 позиции, касающиеся отряда Китообразные (на русском и на латинском языках), исключить.