Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің Бірыңғай тауар номенклатурасынан және Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифінен формалданған түрдегі мәліметтерді қамтитын анықтамалықтар туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2023 жылғы 15 тамыздағы № 113 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық өзара іс-қимыл туралы хаттаманың 4 және 7-тармақтарын (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 3 қосымша) іске асыру мақсатында және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 17 қарашадағы № 155 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың нормативтік-анықтамалық ақпаратының бірыңғай жүйесі туралы ережені басшылыққа ала отырып, Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қоса беріліп отырған:
Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің Бірыңғай тауар номенклатурасы позицияларының және Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифінің кедендік әкелу баждары мөлшерлемелерінің анықтамалығы;
Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің Бірыңғай тауар номенклатурасына ескертпелер анықтамалығы;
Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің Бірыңғай тауар номенклатурасының бөлімдері мен топтарына ескертпелер анықтамалығы;
Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің Бірыңғай тауар номенклатурасы кодтарының оған енгізілетін өзгерістерді ескере отырып қалыптастырылатын тауар позициялары, қосалқы позициялар және кіші қосалқы позициялар деңгейінде сәйкестігі туралы мәліметтер анықтамалығы бекітілсін.
2. Осы Шешіммен бекітілген анықтамалықтар Еуразиялық экономикалық одақтың нормативтік-анықтамалық ақпаратының бірыңғай жүйесі ресурстарының құрамына енгізілсін.
3. Осы Шешіммен бекітілген анықтамалықтардың кодтық белгілерін пайдалану Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде жалпы процестерді іске асыру кезінде міндетті болып табылады деп белгіленсін.
4. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң, бірақ Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің Бірыңғай тауар номенклатурасын және Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифін, оларға қосымша ақпараттық (анықтамалық) материалдарды қалыптастыру, жүргізу және электрондық түрде пайдалану, сондай-ақ Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасының және Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифінің халықаралық негіздерін электрондық түрде жүргізу және пайдалану" жалпы процесін қолданысқа енгізуді көздейтін өкімі күшіне енген күннен ерте емес күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасы Төрағасының
міндетін уақытша атқарушы
В. Назаренко
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2023 жылғы 15 тамыздағы
№ 113 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің Бірыңғай тауар номенклатурасы позицияларының және Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифінің кедендік әкелу баждарының мөлшерлемелерінің АНЫҚТАМАЛЫҒЫ
I. Анықтамалықтың паспорты
№ р/с
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Коды

О справочниках, содержащих в формализованном виде сведения из единой Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза и Единого таможенного тарифа Евразийского экономического союза
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 15 августа 2023 года № 113.
В целях реализации пунктов 4 и 7 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и руководствуясь Положением о единой системе нормативно-справочной информации Евразийского экономического союза, утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 17 ноября 2015 г. № 155, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемые:
справочник позиций единой Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза и ставок ввозных таможенных пошлин Единого таможенного тарифа Евразийского экономического союза;
справочник примечаний к единой Товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза;
справочник примечаний к разделам и группам единой Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза;
справочник сведений о соответствии кодов единой Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза на уровне товарных позиций, субпозиций и подсубпозиций, формируемый с учетом вносимых в нее изменений.
2. Включить справочники, утвержденные настоящим Решением, в состав ресурсов единой системы нормативно-справочной информации Евразийского экономического союза.
3. Установить, что использование кодовых обозначений справочников, утвержденных настоящим Решением, является обязательным при реализации общих процессов в рамках Евразийского экономического союза.
4. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования, но не ранее даты вступления в силу распоряжения Коллегии Евразийской экономической комиссии, предусматривающего введение в действие общего процесса "Формирование, ведение и использование в электронном виде единой Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза и Единого таможенного тарифа Евразийского экономического союза, вспомогательных информационных (справочных) материалов к ним, а также ведение и использование в электронном виде международных основ единой Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза и Единого таможенного тарифа Евразийского экономического союза".
Врио Председателя Коллегии
Евразийской экономической комиссии
В. Назаренко
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 15 августа 2023 г. № 113
справочник
позиций единой Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза и ставок ввозных таможенных пошлин Единого таможенного тарифа Евразийского экономического союза
I. Паспорт справочника
№ п/п Обозначение элемента Описание
1 2 3
1
Код

043
2
Типі
1 – анықтамалық
3
Атауы
Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің Бірыңғай тауар номенклатурасы позицияларының және Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифінің кедендік әкелу баждары мөлшерлемелерінің анықтамалығы
4
Аббревиатурасы
СЭҚТНМЛА
5
Белгіленімі
ЕС 0__- 2023 (1-ред.)
6
Анықтамалықты (сыныптауышты) қабылдау (бекіту) туралы актінің деректемелері
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2023 жылғы 15 тамыздағы № 113 шешімі
7
Анықтамалықтың (сыныптауыштың) қолданысқа енгізілген (қолданыла бастаған) күні
20     жылғы. .
8
Анықтамалықты (сыныптауышты) қолдануды тоқтату туралы актінің деректемелері
9
Анықтамалықты (сыныптауышты) қолданудың аяқталу күні
10
Оператор (операторлар)
Еуразиялық экономикалық комиссия
11
Тағайындалымы
анықтамалық Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің Бірыңғай тауар номенклатурасының құрамындағы позициялар туралы және Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифінің кедендік әкелу баждарының мөлшерлемелері туралы мәліметтерді жүйелеуге және ресімдеуге арналған (оның ішінде Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифінің кедендік әкелу баждарының мөлшерлемелеріне ескертпелер)
12
Аннотация (қолданылу саласы)
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде жалпы процестерді іске асыру кезінде, сондай-ақ Еуразиялық экономикалық одақ құқығында көзделген жағдайларда электрондық құжаттардан (электрондық түрдегі құжаттардан) мәліметтерді қалыптастыру және бақылау кезінде ақпараттық өзара іс-қимылды жүзеге асыру
13
Түйінді сөздер
тауар, тауар номенклатурасы, сыртқы экономикалық қызмет, халықаралық сауда, кедендік құжат, кедендік тариф, бірыңғай кедендік тариф, кедендік әкелу бажы, ЕАЭО СЭҚ ТН, ЕАЭО БКТ
14
Еуразиялық экономикалық одақ органдарының өкілеттіктері іске асырылатын сала
кедендік-тарифтік және тарифтік емес реттеу, кедендік реттеу техникалық реттеу, санитарлық, ветеринариялық-санитариялық және карантиндік фитосанитариялық шаралар, сыртқы және өзара сауда статистикасы, зияткерлік меншік, көлік және тасымалдау
15
Халықаралық (мемлекетаралық, өңірлік) сыныптаманы пайдалану
1 – анықтамалық үшін деректер көзі Дүниежүзілік кеден ұйымының тауарларын сипаттау мен кодтаудың үйлестірілген жүйесіне және Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының сыртқы экономикалық қызметінің Бірыңғай тауар номенклатурасына негізделген Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасы және Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифі болып табылады
16
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік анықтамалықтарының (сыныптауыштарының) болуы
2 – анықтамалықтың Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерде баламасы жоқ
17
Жүйелеу (сыныптау) әдісі
2 – Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің Бірыңғай тауар номенклатурасын кодтау жүйесін сақтай отырып сыныптаудың иерархиялық әдісі
18
Жүргізу әдістемесі
1 – анықтамалықты жүргізудің орталықтандырылған рәсімі. Анықтамалықтың жазбаларын қосуды, өзгертуді немесе алып тастауды оператор Еуразиялық экономикалық комиссияның актілеріне сәйкес орындайды. Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің Бірыңғай тауар номенклатурасының жаңа редакциясына көшу кезінде анықтамалықтың жаңа редакциясына көшу жүргізіледі. Еуразиялық экономикалық комиссияның анықтамалықтың толық өзекті нұсқасын Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына анықтамалықтың толық өзекті нұсқасын ұсыну рәсімі Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2023 жылғы 15 тамыздағы № 113 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің Бірыңғай тауар номенклатурасын және Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифін, оларға қосымша ақпараттық (анықтамалық) материалдарды қалыптастыру, жүргізу және электрондық түрде пайдалану, сондай-ақ Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасының және Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифінің халықаралық негіздерін электрондық түрде жүргізу және пайдалану" жалпы процесіне (бұдан әрі – жалпы процесс) қосылу тәртібімен айқындалады. Анықтамалықтан өзгертілген мәліметтерді Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына ұсыну көрсетілген жалпы процесті іске асыру шеңберінде жүзеге асырылады
19
Құрылымы
анықтамалық құрылымының сипаттамасы (анықтамалық өрістердің құрамы, олардың мәндерінің ауқымы және қалыптастыру қағидалары) осы анықтамалықтың II бөлімінде келтірілген
20
Деректердің құпиялылық дәрежесі
анықтамалықтағы мәліметтер ашық қол жетімді ақпаратқа жатады
21
Қайта қараудың белгіленген кезеңділігі
Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің Бірыңғай тауар номенклатурасына және (немесе) Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифіне өзгерістер енгізу кезінде
22
Өзгерістер
23
Анықтамалықтан (сыныптауыштан) егжей-тегжейлі мәліметтерге сілтеме
24
Анықтамалықтан (сыныптауыштан) мәліметтерді ұсыну тәсілі
Еуразиялық экономикалық одақтың ақпараттық порталында жариялау
II. Анықтамалық құрылымның сипаттамасы

043
2
Тип
1 – справочник
3
Наименование
справочник позиций единой Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза и ставок ввозных таможенных пошлин Единого таможенного тарифа Евразийского экономического союза
4
Аббревиатура
СТНВЭДСТ
5
Обозначение
ЕС 0__- 2023 (ред. 1)
6
Реквизиты акта о принятии (утверждении) справочника (классификатора)
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 15 августа 2023 г. № 113
7
Дата введения в действие (начала применения) справочника (классификатора)
. .20 г.
8
Реквизиты акта о прекращении применения справочника (классификатора)
9
Дата окончания применения справочника (классификатора)
10
Оператор (операторы)
Евразийская экономическая комиссия
11
Назначение
справочник предназначен для систематизации и формализованного представления сведений о позициях из состава единой Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза и о ставках ввозных таможенных пошлин Единого таможенного тарифа Евразийского экономического союза (в том числе примечаний к ставкам ввозных таможенных пошлин Единого таможенного тарифа Евразийского экономического союза)
12
Аннотация (область применения)
осуществление информационного взаимодействия при реализации общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, а также при формировании и контроле сведений из электронных документов (документов в электронном виде) в случаях, предусмотренных правом Евразийского экономического союза
13
Ключевые слова
товар, товарная номенклатура, внешнеэкономическая деятельность, международная торговля, таможенный документ, таможенный тариф, единый таможенный тариф, ввозная таможенная пошлина, ТН ВЭД ЕАЭС, ЕТТ ЕАЭС
14
Сфера, в которой реализуются полномочия органов Евразийского экономического союза
таможенно-тарифное и нетарифное регулирование, таможенное регулирование, техническое регулирование, санитарные, ветеринарно-санитарные и карантинные фитосанитарные меры, статистика внешней и взаимной торговли, интеллектуальная собственность, транспорт и перевозки
15
Использование международной (межгосударственной, региональной) классификации
1 – источником данных для справочника являются единая Товарная номенклатура внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза, основанная на Гармонизированной системе описания и кодирования товаров Всемирной таможенной организации и единой Товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности Содружества Независимых Государств, и Единый таможенный тариф Евразийского экономического союза
16
Наличие государственных справочников (классификаторов)
государств – членов Евразийского экономического союза
2 – справочник не имеет аналогов в государствах – членах Евразийского экономического союза
17
Метод систематизации (классификации)
2 – иерархический метод классификации с сохранением системы кодирования единой Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза
18
Методика ведения
1 – централизованная процедура ведения справочника.
Добавление, изменение или исключение записей справочника выполняется оператором в соответствии с актами Евразийской экономической комиссии. При переходе на новую редакцию единой Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза производится переход на новую редакцию справочника. Процедура представления Евразийской экономической комиссией полной актуальной версии справочника уполномоченным органам государств – членов Евразийского экономического союза определяется порядком присоединения к общему процессу "Формирование, ведение и использование в электронном виде единой Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза и Единого таможенного тарифа Евразийского экономического союза, вспомогательных информационных (справочных) материалов к ним, а также ведение и использование в электронном виде международных основ единой Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза и Единого таможенного тарифа Евразийского экономического союза", утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 15 августа 2023 г. № 113.
Представление измененных сведений из справочника уполномоченным органам государств – членов Евразийского экономического союза осуществляется в рамках реализации указанного общего процесса
19
Структура
описание структуры справочника (состав полей справочника, области их значений и правила формирования) приведено в разделе II настоящего справочника
20
Степень конфиденциальности данных
сведения из справочника относятся к информации открытого доступа
21
Установленная периодичность пересмотра
при внесении изменений в единую Товарную номенклатуру внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза и (или) Единый таможенный тариф Евразийского экономического союза
22
Изменения
23
Ссылка на детализированные сведения из справочника (классификатора)
24
Способ представления сведений из справочника (классификатора)
опубликование на информационном портале Евразийского экономического союза
II. Описание структуры справочника

1. Осы бөлім анықтамалықтың деректемелік құрамы мен құрылымын, оның ішінде деректемелер мәндерінің салаларын және оларды қалыптастыру қағидаларын айқындайды.
2. Анықтамалықтың деректемелік құрамы мен құрылымы кестеде келтірілген, онда келесі жиектер (бағандар) құрылады:
"деректеменің атауы" – деректеменің белгіленген немесе ресми ауызша белгіленуі;
"деректеме мәнінің саласы" – элементтің мағынасын (семантикасын) түсіндіретін мәтін;
"деректеменің мәнін қалыптастыру қағидалары" – деректеменің мақсатын нақтылайтын және оны қалыптастыру (толтыру) қағидаларын айқындайтын мәтін немесе деректеменің ықтимал мәндерінің ауызша сипаттамасы;
"көпт." – деректемелердің көптігі (міндеттілігі (опциондылығы) және деректемелердің қайталану саны).
3. Берілетін деректер деректемелерінің көптігін көрсету үшін мынадай белгіленімдер пайдаланылады:
1 – деректеме міндетті, қайталауға жол берілмейді;
n –  деректеме міндетті, n рет қайталануға тиіс (n > 1);
1..* – деректеме міндетті, шектеусіз қайталануы мүмкін;
n..* – деректеме міндетті, кемінде n рет қайталануға тиіс(n > 1);
n..m – деректеме міндетті, кемінде n рет және m реттен аспайтындай қайталануға тиіс (n > 1, m > n);
0..1 –  деректеме опционалды, қайталануға жол берілмейді;
0..* –  деректеме опционалды, шектеусіз қайталануы мүмкін;
0..m –  деректеме опционалды, m реттен асырмай қайталануы мүмкін (m > 1).
Кесте
Анықтамалықтың құрылымы және деректемелік құрамы
Деректеменің атауы
Деректеме мәнінің саласы
Деректеменің мәнін қалыптастыру қағидалары
Көпт.
1. ЕАЭО СЭҚ ТН позициясы және ЕАЭО БКТ кедендік әкелу баждарының мөлшерлемелері туралы мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің салаларымен анықталады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларымен айқындалады
1..*
1.1. ЕАЭО СЭҚ ТН бөлімінің коды
үлгіге сәйкес таңбалар жолы:
[IVX]{1,5}
рим цифрларымен көрсетілген ЕАЭО СЭҚ ТН құрамындағы бөлім нөміріне сәйкес бөлімнің кодтық белгіленімі
1
1.2. ЕАЭО СЭҚ ТН бөлімінің атауы
таңбалар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 1000
ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес бөлімнің атауы
1
1.3. ЕАЭО СЭҚ ТН позициясы туралы мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің салаларымен анықталады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларымен айқындалады
1..*
1.3.1. ЕАЭО СЭҚ ТН позициясының коды
үлгіге сәйкес таңбалар жолы:
\d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
2, 4, 6, 8, 9 немесе 10 белгілер деңгейінде ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес позицияның кодтық белгіленімі
1
1.3.2. ЕАЭО СЭҚ ТН кіші тобының кодтық белгіленімі
таңбалар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 10
ЕАЭО СЭК ТН кіші тобының кодтық белгіленімі YYN үлгісіне сәйкес қалыптастырылады, мұнда:
YY – ЕАЭО СЭК ТН сәйкес позицияның 2 белгі деңгейінде кодтық белгіленімі;
N – рим цифрларымен айқындалатын кіші топ белгісі
0..1

1. Настоящий раздел определяет реквизитный состав и структуру справочника, в том числе области значений реквизитов и правила их формирования.
2. Реквизитный состав и структура справочника приведены в таблице, в которой формируются следующие поля (графы):
"наименование реквизита" – устоявшееся или официальное словесное обозначение реквизита;
"область значения реквизита" – текст, поясняющий смысл (семантику) элемента;
"правила формирования значения реквизита" – текст, уточняющий назначение реквизита и определяющий правила его формирования (заполнения), или словесное описание возможных значений реквизита;
"мн." – множественность реквизита (обязательность (опциональность) и количество возможных повторений реквизита).
3. Для указания множественности реквизитов передаваемых данных используются следующие обозначения:
1 – реквизит обязателен, повторения не допускаются;
n – реквизит обязателен, должен повторяться n раз (n > 1);
1..* – реквизит обязателен, может повторяться без ограничений;
n..* – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз (n > 1);
n..m – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз и не более m раз (n > 1, m > n);
0..1 – реквизит опционален, повторения не допускаются;
0..* – реквизит опционален, может повторяться без ограничений;
0..m – реквизит опционален, может повторяться не более m раз
(m > 1).
Таблица
Структура и реквизитный состав справочника
Наименование реквизита
Область значения реквизита
Правила формирования значения реквизита
Мн.
1. Сведения о позиции ТН ВЭД ЕАЭС и ставках ввозных таможенных пошлин ЕТТ ЕАЭС
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяется правилами формирования вложенных реквизитов
1..*
1.1. Код раздела ТН ВЭД ЕАЭС
строка символов в соответствии с шаблоном: [IVX]{1,5}
кодовое обозначение раздела в соответствии с номером раздела в составе ТН ВЭД ЕАЭС, указанное римскими цифрами
1
1.2. Наименование раздела ТН ВЭД ЕАЭС
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
наименование раздела в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС
1
1.3. Сведения о позиции ТН ВЭД ЕАЭС
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяется правилами формирования вложенных реквизитов
1..*
1.3.1.Код позиции ТН ВЭД ЕАЭС
строка символов в соответствии с шаблоном: \d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
кодовое обозначение позиции в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС на уровне 2, 4, 6, 8, 9 или 10 знаков
1
1.3.2. Кодовое обозначение подгруппы ТН ВЭД ЕАЭС
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 10
кодовое обозначение подгруппы ТН ВЭД ЕАЭС формируется согласно шаблону YYN, где:
YY – кодовое обозначение позиции в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС на уровне 2 знаков;
N – обозначение подгруппы, определяемое римскими цифрами
0..1

1.3.3. ЕАЭО СЭҚ ТН кіші тобының белгіленімі
таңбалар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
рим цифрларымен айқындалады
0..1
1.3.4. ЕАЭО СЭҚ ТН позициясының атауы туралы мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің салаларымен анықталады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларымен айқындалады
1..*
1.3.4.1. Позиция деңгейінің реттік нөмірі
ондық санау жүйесіндегі бүтін теріс емес сан.
Цифрлардың ең көп саны: 3
ЕАЭО СЭҚ ТН құрылымындағы позиция деңгейінің реттік нөмірі
1
1.3.4.2. ЕАЭО СЭҚ ТН позициясының коды
үлгіге сәйкес таңбалар жолы:
\d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
ЕАЭО СЭҚ ТН құрылымындағы позиция деңгейіне сәйкес келетін 2, 4, 6, 8, 9 немесе 10 белгілер деңгейінде ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес позицияның кодтық белгіленімі (коды бар позициялар үшін қалыптастырылады)
0..1
1.3.4.3.  ЕАЭО СЭҚ ТН кіші тобының кодтық белгіленімі
таңбалар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 10
ЕАЭО СЭК ТН кіші тобының кодтық белгіленімі YYN үлгісіне сәйкес қалыптастырылады, мұнда:
YY – ЕАЭО СЭК ТН сәйкес позицияның 2 белгі деңгейінде кодтық белгіленімі;
N – рим цифрларымен айқындалатын кіші топ белгіленімі
0..1
1.3.4.4. ТН ВЭД ЕАЭС позициясының атауы
таңбалар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 2 000
ЕАЭО СЭҚ ТН құрылымында тиісті деңгейде коды бар немесе коды жоқ позицияның атауы (сипаттамасы)
1
1.3.4.5. Кодсыз позицияның белгісі
екі мағынаның бірі: "true" (шындық) немесе "false" (өтірік)
коды бар немесе жоқ позицияны анықтайтын белгі. Келесі мәндерді қамтуы мүмкін:
"true" (шындық) – позицияның коды жоқ;
"false" (өтірік) – позицияның коды бар
1
1.3.5. ЕАЭО СЭҚ ТН позициясының толық атауы *
екілік октеттердің (байттардың) соңғы тізбегі
анықтамалықтың ағымдағы жазбасы позициясының атауынан және анықтамалықтың ағымдағы жазбасының позициясына қатысты ата-ана болып табылатын жоғары тұрған деңгейлердегі ЕАЭО СЭҚ ТН позициясының атауынан тұратын бинарлық мәтіндік форматтағы ЕАЭО СЭҚ ТН позициясының атауы (сипаттамасы)
1
а) деректер форматының коды
деректер форматтарының анықтамалығына сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 255
деректер форматының кодтық белгісі HTML форматына сәйкес келуі тиіс
1
б) мәтінді кодтау стандартының кодтық белгіленімі
мәтінді кодтау стандарттарының анықтамалығына сәйкес код мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 255
қолданылатын мәтінді кодтау стандартының кодтық белгісі UTF-8 мәтінді кодтау стандартына сәйкес келуі тиіс
1
1.3.6. ЕАЭО СЭҚ ТН-ге ескертпенің коды
үлгіге сәйкес таңбалар жолы:
[0-9]{3}
ЕАЭО СЭҚ ТН-ге ескертулердің анықтамалығына сәйкес көрсетілген ЕАЭО СЭҚ ТН-ге ескертулердің кодын қамтиды
0..*

1.3.3. Обозначение подгруппы ТН ВЭД ЕАЭС
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
определяется римскими цифрами
0..1
1.3.4. Сведения о наименовании позиции ТН ВЭД ЕАЭС
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяется правилами формирования вложенных реквизитов
1..*
1.3.4.1. Порядковый номер уровня позиции
целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 3
порядковый номер уровня позиции в структуре ТН ВЭД ЕАЭС
1
1.3.4.2. Код позиции ТН ВЭД ЕАЭС
строка символов в соответствии с шаблоном: \d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
кодовое обозначение позиции в соответствии сТН ВЭД ЕАЭС на уровне 2, 4, 6, 8, 9 или 10 знаков, соответствующее уровню позиции в структуре ТН ВЭД ЕАЭС (формируется для позиций, имеющих код)
0..1
1.3.4.3. Кодовое обозначение подгруппы ТН ВЭД ЕАЭС
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 10
кодовое обозначение подгруппы ТН ВЭД ЕАЭС формируется согласно шаблону YYN, где:
YY – кодовое обозначение позиции в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС на уровне 2 знаков;
N – обозначение подгруппы, определяемое римскими цифрами
0..1
1.3.4.4. Наименование позиции ТН ВЭД ЕАЭС
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 2 000
наименование (описание) позиции, имеющей код или не имеющей код, на соответствующем уровне
в структуре ТН ВЭД ЕАЭС
1
1.3.4.5. Признак бескодовой позиции
одно из двух значений: "true" (истина) или "false" (ложь)
признак, определяющий позицию, имеющую код или не имеющую код.
Может содержать следующие значения:
"true" (истина) – позиция не имеет код;
"false" (ложь) – позиция имеет код
1
1.3.5. Полное наименование позиции ТН ВЭД ЕАЭС*
конечная последовательность двоичных октетов (байтов)
наименование (описание) позиции ТН ВЭД ЕАЭС, состоящее из наименования позиции текущей записи справочника и наименований позиций ТН ВЭД ЕАЭС вышестоящих уровней, являющихся родительскими по отношению к позиции текущей записи справочника, в бинарном текстовом формате
1
а) код формата данных
значение кода в соответствии со справочником форматов данных.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 255
кодовое обозначение формата данных должно соответствовать формату HTML
1
б) кодовое обозначение стандарта кодирования текста
значение кода в соответствии со справочником стандартов кодирования текста.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 255
кодовое обозначение используемого стандарта кодирования текста должно соответствовать стандарту кодирования текста UTF-8
1
1.3.6. Код примечания к ТН ВЭД ЕАЭС
строка символов в соответствии с шаблоном: [0-9]{3}
содержит код примечания к ТН ВЭД ЕАЭС, указанный в соответствии со справочником примечаний к ТН ВЭД ЕАЭС
0..*

1.3.7. Қосымша өлшем бірлігінің коды
үлгіге сәйкес таңбалар жолы:
[0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
цифрлық кодтың мәні "Сыныптауыштың сәйкестендіргіші" атрибутымен анықталған сыныптауышқа сәйкес көрсетіледі
0..*
а) сыныптауыштың сәйкестендіргіші
жол (#xA) және табуляция (#x9) үзілімінің таңбалары жоқ нормаланған таңбалар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
нақты кедендік бажды есептеу үшін тауардың өлшем бірлігінің коды көрсетілген сыныптауыштың сәйкестендіргіші. Келесі мәндерді қамтуы мүмкін:
2016 – Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешімімен бекітілген өлшем бірліктерінің сыныптауышы
1.3.8. ЕАЭО БКТ кедендік әкелу бажының мөлшерлемесі туралы мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің салаларымен анықталады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларымен айқындалады
0..1
1.3.8.1. ЕАЭО БКТ кедендік әкелу бажының мөлшерлемесі
салынған деректемелер мәндерінің салаларымен анықталады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларымен айқындалады
0..*
1.3.8.1.1. Кедендік әкелу бажының мөлшерлемесінің түрі
үлгіге сәйкес таңбалар жолы:
[0-9]{1}
санамаланғандардың бірін қамтиды:
1 – адвалорлық;
2 – айрықша;
3 – аралас
1
1.3.8.1.2. Кедендік әкелу бажы мөлшерлемесінің адвалорлық бөлігінің мәні
ондық есептеу жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 12.
Бөлшек цифр. ең көп саны: 6
кедендік әкелу бажының мөлшерлемесінің мөлшерін (кедендік құнның пайызымен) қамтиды
0..1
1.3.8.1.3. Кедендік әкелу бажының нақты мөлшерлемесі туралы мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің салаларымен анықталады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларымен айқындалады
0..1
1.3.8.1.3.1. Кедендік әкелу бажының нақты мөлшерлемесінің мәні
ондық есептеу жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 12.
Бөлшек цифр. ең көп саны: 6
көрсетілген валютаға сәйкес кедендік әкелу бажының айрықша мөлшерлемесінің мөлшерін қамтиды
1
1.3.8.1.3.2. Кедендік бажды есептеу үшін валюта коды
үлгіге сәйкес таңбалар жолы:
[A-Z]{3}
әріптік кодтың мәні Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне сәйкес қолданылатын валюталар сыныптауышына сәйкес көрсетіледі
1
1.3.8.1.3.3. Кедендік бажды есептеу үшін тауардың өлшем бірлігінің коды
үлгіге сәйкес таңбалар жолы:
[0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
цифрлық кодтың мәні "Сыныптауыштың сәйкестендіргіші" атрибутымен анықталған сыныптауышқа сәйкес көрсетіледі
0..1
а) сыныптауыштың сәйкестендіргіші
жол (#xA) және табуляция (#x9) үзілімінің таңбалары жоқ нормаланған таңбалар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
нақты кедендік бажды есептеу үшін тауардың өлшем бірлігінің коды көрсетілген сыныптауыштың сәйкестендіргіші. Келесі мәндерді қамтуы мүмкін:

1.3.7. Код дополнительной единицы измерения
строка символов в соответствии с шаблоном:
[0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
значение цифрового кода указывается в соответствии с классификатором, который определен атрибутом "Идентификатор классификатора"
0..*
а) идентификатор классификатора
нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
идентификатор классификатора, в соответствии с которым указан код единицы измерения товара для исчисления специфической таможенной пошлины. Может содержать следующие значения:
2016 – классификатор единиц измерения, утвержденный Решением Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378
1.3.8. Сведения о ставке ввозной таможенной пошлины ЕТТ ЕАЭС
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяется правилами формирования вложенных реквизитов
0..1
1.3.8.1. Ставка ввозной таможенной пошлины ЕТТ ЕАЭС
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяется правилами формирования вложенных реквизитов
0..*
1.3.8.1.1. Вид ставки ввозной таможенной пошлины
строка символов в соответствии с шаблоном: [0-9]{1}
содержит одно значение из перечисления:
1 – адвалорная;
2 – специфическая;
3 – комбинированная
1
1.3.8.1.2. Значение адвалорной части ставки ввозной таможенной пошлины
число в десятичной системе исчисления.
Макс. кол-во цифр: 12.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
содержит размер ставки ввозной таможенной пошлины (в процентах от таможенной стоимости)
0..1
1.3.8.1.3. Сведения о специфической ставке ввозной таможенной пошлины
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяется правилами формирования вложенных реквизитов
0..1
1.3.8.1.3.1. Значение специфической ставки ввозной таможенной пошлины
число в десятичной системе исчисления.
Макс. кол-во цифр: 12.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
содержит размер специфической ставки ввозной таможенной пошлины в соответствии с указанной валютой
1
1.3.8.1.3.2. Код валюты для исчисления таможенной пошлины
строка символов в соответствии с шаблоном:
[A-Z]{3}
значение буквенного кода указывается в соответствии с классификатором валют, применяемым согласно Решению Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378
1
1.3.8.1.3.3. Код единицы измерения товара для исчисления таможенной пошлины
строка символов в соответствии с шаблоном:
[0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
значение цифрового кода указывается в соответствии с классификатором, который определен атрибутом "Идентификатор классификатора"
0..1
а) идентификатор классификатора
нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
идентификатор классификатора, в соответствии с которым указан код единицы измерения товара для исчисления таможенной пошлины. Может содержать следующие значения:

2016 – Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешімімен бекітілген өлшем бірліктерінің сыныптауышы;
2020 – Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешімімен бекітілген кедендік баждарды, салықтарды есептеу кезінде пайдаланылатын қосымша сипаттамалар мен параметрлердің сыныптауышын пайдалану кезінде
1
б) өлшем бірлігін қолдану объектісі
жол (#xA) және табуляция (#x9) үзілімінің таңбалары жоқ нормаланған таңбалар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
өлшем бірлігін қолдану объектісінің атауын қамтиды
0..1
1.3.8.1.4. Кедендік әкелу бажының аралас мөлшерлемесін қолдану кезіндегі таңдау шарты
үлгіге сәйкес таңбалар жолы:
[0-9]{1}
кедендік әкелу бажы мөлшерлемесінің аралас түрін қолданған кезде толтырылады. Келесі мәндерді қамтуы мүмкін:
0 – кем емес;
1 – қосу;
2 – аспайды
0..1
1.3.8.2. Кедендік әкелу баждарының бірнеше мөлшерлемелерін көрсету кезінде таңдау шарты
үлгіге сәйкес таңбалар жолы:
[0-9]{1}
егер ЕАЭО СЭҚ ТН бір позициясы үшін "ЕАЭО БКТ кедендік әкелу бажының мөлшерлемесі" деректемесінің бір данадан астамы болған жағдайда толтырылады:
1 – ең үлкені;
2 – ең кішісі
0..1
1.3.8.3. Кедендік әкелу бажы мөлшерлемесінің қолданылу күні
YYYY-MM-DD форматында ИСО 8601 сәйкес күнді белгілеу
кедендік әкелу бажы мөлшерлемесінің қолданылу басталу күнімен толтырылады
0..1
1.3.8.4. Кедендік әкелу бажы мөлшерлемесінің қолданылу мерзімі
YYYY-MM-DD форматында ИСО 8601 сәйкес күнді белгілеу
кедендік әкелу бажы мөлшерлемесінің қолданылу мерзімі аяқталған күнмен толтырылады
0..1
1.3.9. ЕАЭО БКТ-ға ескертпеден алынған мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің салаларымен анықталады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларымен айқындалады
0..1
1.3.9.1. ЕАЭО БКТ-ға ескертпенің коды
таңбалар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 4
кедендік әкелу бажының мөлшерлемесін қолдану шарттары айқындалатын, баждың негізгі мөлшерлемесінен ерекшеленетін ЕАЭО БКТ-ға ескертпе нөмірін қамтиды
1
1.3.9.2. Кедендік әкелу бажының мөлшерлемесін қолдану елінің коды
үлгіге сәйкес таңбалар жолы:
[A-Z]{2}
Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне сәйкес қолданылатын әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес екі әріптен тұратын кодтың мәні
0..*
1.3.9.3. ЕАЭО БКТ-ға ескертпеде көрсетілген кедендік әкелу бажының мөлшерлемесі
салынған деректемелер мәндерінің салаларымен анықталады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларымен айқындалады
0..*
1.3.9.3.1. Кедендік әкелу бажы мөлшерлемесінің түрі
санамаланғандардың бірін қамтиды:
1 – адвалорлық;
2 – айрықша;
3 – аралас
санамаланғандардың бірін қамтиды:
1 – адвалорлық;
2 – айрықша;
3 – аралас
1

2016 – при использовании классификатора единиц измерения, утвержденного Решением Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378;
2020 – при использовании классификатора дополнительных характеристик и параметров, используемых при исчислении таможенных пошлин, налогов, утвержденного Решением Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378
1
б) объект применения единицы измерения
нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
содержит наименование объекта применения единицы измерения
0..1
1.3.8.1.4. Условие выбора при применении комбинированной ставки ввозной таможенной пошлины
строка символов в соответствии с шаблоном: [0-9]{1}
заполняется при применении комбинированного вида ставки ввозной таможенной пошлины. Может содержать следующие значения:
0 – не менее;
1 – плюс;
2 – не более
0..1
1.3.8.2. Условие выбора при указании нескольких ставок ввозных таможенных пошлин
строка символов в соответствии с шаблоном: [0-9]{1}
заполняется в случае, если для одной позиции ТН ВЭД ЕАЭС существует более одного экземпляра реквизита "Ставка ввозной таможенной пошлины ЕТТ ЕАЭС":
1 – наибольшая;
2 – наименьшая
0..1
1.3.8.3. Дата начала действия ставки ввозной таможенной пошлины
обозначение даты в соответствии с ИСО 8601 в формате YYYY-MM-DD
заполняется датой начала действия ставки ввозной таможенной пошлины
0..1
1.3.8.4. Дата окончания действия ставки ввозной таможенной пошлины
обозначение даты в соответствии с ИСО 8601 в формате YYYY-MM-DD
заполняется датой окончания действия ставки ввозной таможенной пошлины
0..1
1.3.9. Сведения из примечания к ЕТТ ЕАЭС
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяется правилами формирования вложенных реквизитов
0..1
1.3.9.1. Номер примечания к ЕТТ ЕАЭС
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4
содержит номер примечания к ЕТТ ЕАЭС, в котором определяются условия применения ставки ввозной таможенной пошлины, отличной от основной ставки пошлины
1
1.3.9.2. Код страны применения ставки ввозной таможенной пошлины
строка символов в соответствии с шаблоном: [A-Z]{2}
значение двухбуквенного кода в соответствии с классификатором стран мира, применяемым согласно Решению Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378
0..*
1.3.9.3. Ставка ввозной таможенной пошлины, указанная в примечании к ЕТТ ЕАЭС
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяется правилами формирования вложенных реквизитов
0..*
1.3.9.3.1. Вид ставки ввозной таможенной пошлины
строка символов в соответствии с шаблоном: [0-9]{1}
содержит одно значение из перечисления:
1 – адвалорная;
2 – специфическая;
3 – комбинированная
1

1.3.9.4. Кедендік әкелу баждарының бірнеше мөлшерлемелерін көрсету кезінде таңдау шарты
үлгіге сәйкес таңбалар жолы:
[0-9]{1}
егер ЕАЭО СЭҚ ТН бір позициясы үшін "ЕАЭО БКТ кедендік әкелу бажының мөлшерлемесі" деректемесінің бір данадан астамы болған жағдайда толтырылады:
1 – ең үлкені;
2 – ең кішісі
0..1
1.3.9.5. Кедендік әкелу бажы мөлшерлемесінің қолданылу күні
YYYY-MM-DD форматында ИСО 8601 сәйкес күнді белгілеу
ЕАЭО БКТ-ға ескертпеде көрсетілген кедендік әкелу бажы мөлшерлемесінің қолданылу басталу күнімен толтырылады
0..1
1.3.9.6. Кедендік әкелу бажы мөлшерлемесінің қолданылу мерзімі
YYYY-MM-DD форматында ИСО 8601 сәйкес күнді белгілеу
ЕАЭО БКТ-ға ескертпеде көрсетілген кедендік әкелу бажы мөлшерлемесінің қолданылу мерзімі аяқталған күнмен толтырылады
0..1
1.3.9.7. Кедендік әкелу бажының мөлшерлемесін қолдануды регламенттейтін акт туралы мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің салаларымен анықталады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларымен айқындалады
1
1.3.9.7.1. Акт түрінің коды
нормаланған таңбалар жолы.
Шаблон: \d{5}
Еуразиялық экономикалық одақ органдарының актілер түрлерінің анықтамалығына сәйкес акт түрінің кодын қамтиды
1
1.3.9.7.2. Актінің атауы
таңбалар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
актінің өз атауы орыс тіліндегі мәтін түрінде қалыптастырылады
0..1
1.3.9.7.3. Актінің нөмірі
таңбалар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
актіге тағайындалған сандық немесе әріптік-цифрлық белгіні қамтиды
1
1.3.9.7.4. Актінің күні
YYYY-MM-DD форматында ИСО 8601 сәйкес күнді белгілеу
актінің қабылданған күніне сәйкес келеді
1
1.3.9.7.5. Актіні қабылдаған органның коды
таңбалар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
Еуразиялық экономикалық одақ органдарының, Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік билік және басқару органдарының, сондай-ақ олар уәкілеттік берген ұйымдардың анықтамалығына сәйкес Еуразиялық экономикалық одақ органының коды орыс тіліндегі мәтін түрінде қалыптастырылады
0..1
1.3.9.7.6. Актіні қабылдаған органның атауы
таңбалар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 300
Еуразиялық экономикалық одақ органдарының, Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік билік және басқару органдарының, сондай-ақ олар уәкілеттік берген ұйымдардың анықтамалығына сәйкес Еуразиялық экономикалық одақ органының коды орыс тіліндегі мәтін түрінде қалыптастырылады
0..1
1.3.10. Анықтамалықтың жазбасы туралы мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің салаларымен анықталады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларымен айқындалады
1
1.3.10.1. Іс-қимылдың күні
ИСО 8601 сәйкес күнді белгілеу
Еуразиялық экономикалық комиссияның актісінде көрсетілген іс-қимылдың басталу күніне сәйкес келеді
1

1.3.9.4. Условие выбора при указании нескольких ставок ввозных таможенных пошлин
строка символов в соответствии с шаблоном: [0-9]{1}
заполняется в случае, если для одной позиции ТН ВЭД ЕАЭС существует более одного экземпляра реквизита "Ставка ввозной таможенной пошлины ЕТТ ЕАЭС":
1 – наибольшая;
2 – наименьшая
0..1
1.3.9.5. Дата начала действия ставки ввозной таможенной пошлины
обозначение даты в соответствии с ИСО 8601 в формате YYYY-MM-DD
заполняется датой начала действия ставки ввозной таможенной пошлины, указанной в примечании к ЕТТ ЕАЭС
0..1
1.3.9.6. Дата окончания действия ставки ввозной таможенной пошлины
обозначение даты в соответствии с ИСО 8601 в формате YYYY-MM-DD
заполняется датой окончания действия ставки ввозной таможенной пошлины, указанной в примечании к ЕТТ ЕАЭС
0..1
1.3.9.7. Сведения об акте, регламентирующем применение ставки ввозной таможенной пошлины
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяется правилами формирования вложенных реквизитов
1
1.3.9.7.1. Код вида акта
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{5}
содержит код вида акта в соответствии со справочником видов актов органов Евразийского экономического союза
1
1.3.9.7.2. Наименование акта
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
собственное наименование акта формируется в виде текста на русском языке
0..1
1.3.9.7.3. Номер акта
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
содержит цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присвоенное акту
1
1.3.9.7.4. Дата акта
обозначение даты в соответствии с ИСО 8601 в формате YYYY-MM-DD
соответствует дате принятия акта
1
1.3.9.7.5. Код органа, принявшего акт
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
содержит код органа Евразийского экономического союза в соответствии со справочником органов Евразийского экономического союза, органов государственной власти и управления государств – членов Евразийского экономического союза, а также уполномоченных ими организаций
0..1
1.3.9.7.6. Наименование органа, принявшего акт
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
формируется в виде текста на русском языке
0..1
1.3.10. Сведения о записи справочника
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяется правилами формирования вложенных реквизитов
1
1.3.10.1. Дата начала действия
обозначение даты в соответствии с ИСО 8601
соответствует дате начала действия, указанной в акте Евразийской экономической комиссии
1

1.3.10.2. Анықтамалық жазба әрекетінің басталуын регламенттейтін акт туралы мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің салаларымен анықталады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларымен айқындалады
0..1
1.3.10.2.1. Акт түрінің коды
Нормаланған таңбалар жолы.
Үлгі: \d{5}
Еуразиялық экономикалық одақ органдарының актілер түрлерінің анықтамалығына сәйкес акт түрінің кодын қамтиды
1
1.3.10.2.2. Актінің атауы
таңбалар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
актінің өз атауы орыс тіліндегі мәтін түрінде қалыптастырылады
0..1
1.3.10.2.3. Актінің нөмірі
таңбалар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
актіге тағайындалған сандық немесе әріптік-цифрлық белгіні қамтиды
1
1.3.10.2.4. Актінің күні
YYYY-MM-DD форматында ИСО 8601 сәйкес күнді белгілеу
актінің қабылданған күніне сәйкес келеді
1
1.3.10.2.5. Актіні қабылдаған органның коды
таңбалар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
Еуразиялық экономикалық одақ органдарының, Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік билік және басқару органдарының, сондай-ақ олар уәкілеттік берген ұйымдардың анықтамалығына сәйкес Еуразиялық экономикалық одақ органының кодын қамтиды
0..1
1.3.10.2.6. Актіні қабылдаған органның атауы
таңбалар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 300
орыс тіліндегі мәтін түрінде қалыптасады
0..1
1.3.10.3. Іс-қимылдың күні
YYYY-MM-DD форматында ИСО 8601 сәйкес күнді белгілеу
Еуразиялық экономикалық комиссияның актісінде көрсетілген іс-қимылдың аяқталу күніне сәйкес келеді
0..1
1.3.10.4. Анықтамалық жазба әрекетінің аяқталуын регламенттейтін акт туралы мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің салаларымен анықталады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларымен айқындалады
0..1
1.3.10.4.1. Акт түрінің коды
нормаланған таңбалар жолы.
Шаблон: \d{5}
Еуразиялық экономикалық одақ органдарының актілер түрлерінің анықтамалығына сәйкес акт түрінің кодын қамтиды
0..1
1.3.10.4.2. Актінің атауы
таңбалар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
актіге тағайындалған сандық немесе әріптік-цифрлық белгіні қамтиды
0..1
1.3.10.4.3. Актінің нөмірі
таңбалар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
актінің қабылданған күніне сәйкес келеді
1
1.3.10.4.4. Актінің күні
YYYY-MM-DD форматында ИСО 8601 сәйкес күнді белгілеу
Еуразиялық экономикалық одақ органдарының, Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік билік және басқару органдарының, сондай-ақ олар уәкілеттік берген ұйымдардың анықтамалығына сәйкес Еуразиялық экономикалық одақ органының кодын қамтиды
1
1.3.10.4.5. Актіні қабылдаған органның коды
таңбалар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
орыс тіліндегі мәтін түрінде қалыптасады
0..1

1.3.10.2. Сведения об акте, регламентирующем начало действия записи справочника
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяется правилами формирования вложенных реквизитов
0..1
1.3.10.2.1. Код вида акта
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{5}
содержит код вида акта в соответствии со справочником видов актов органов Евразийского экономического союза
1
1.3.10.2.2. Наименование акта
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
собственное наименование акта формируется в виде текста на русском языке
0..1
1.3.10.2.3. Номер акта
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
содержит цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присвоенное акту
1
1.3.10.2.4. Дата акта
обозначение даты в соответствии с ИСО 8601 в формате YYYY-MM-DD
соответствует дате принятия акта
1
1.3.10.2.5. Код органа, принявшего акт
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
содержит код органа Евразийского экономического союза в соответствии со справочником органов Евразийского экономического союза, органов государственной власти и управления государств – членов Евразийского экономического союза, а также уполномоченных ими организаций
0..1
1.3.10.2.6. Наименование органа, принявшего акт
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
формируется в виде текста на русском языке
0..1
1.3.10.3. Дата окончания действия
обозначение даты в соответствии с ИСО 8601 в формате YYYY-MM-DD
соответствует дате окончания действия, указанной в акте Евразийской экономической комиссии
0..1
1.3.10.4. Сведения об акте, регламентирующем окончание действия записи справочника
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяется правилами формирования вложенных реквизитов
0..1
1.3.10.4.1. Код вида акта
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{5}
содержит код вида акта в соответствии со справочником видов актов органов Евразийского экономического союза
0..1
1.3.10.4.2. Наименование акта
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
собственное наименование акта формируется в виде текста на русском языке
0..1
1.3.10.4.3. Номер акта
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
содержит цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присвоенное акту
1
1.3.10.4.4. Дата акта
обозначение даты в соответствии с ИСО 8601 в формате YYYY-MM-DD
соответствует дате принятия акта
1
1.3.10.4.5. Код органа, принявшего акт
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
содержит код органа Евразийского экономического союза в соответствии со справочником органов Евразийского экономического союза, органов государственной власти и управления государств – членов Евразийского экономического союза, а также уполномоченных ими организаций
0..1

1.3.10.4.6. Актіні қабылдаған органның атауы
таңбалар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 300
орыс тіліндегі мәтін түрінде қалыптасады
0..1
–––––––––––––––
* "1.3.5. ЕАЭО СЭҚ ТН позициясының толық атауы" деректемесінде көзделген атау" анықтамалық сипатта болады, Еуразиялық экономикалық одақтың ақпараттық порталында жариялануға жатпайды, жалпы процесті іске асыру шеңберінде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің уәкілетті органына ұсынылады және Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің уәкілетті органы айқындаған тәртіппен пайдаланылады.
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2023 жылғы 15 тамыздағы
№ 113 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің Бірыңғай тауар номенклатурасына ескертпелер АНЫҚТАМАЛЫҒЫ
I. Анықтамалықтың паспорты
№ р/с
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Коды

1.3.10.4.6. Наименование органа, принявшего акт
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
формируется в виде текста на русском языке
0..1
–––––––––––––––
* Наименование, предусмотренное реквизитом "1.3.5. Полное наименование позиции ТН ВЭД ЕАЭС", носит справочный характер, не подлежит публикации на информационном портале Евразийского экономического союза, предоставляется уполномоченному органу государства-члена Евразийского экономического союза в рамках реализации общего процесса и используется в порядке, определенном уполномоченным органом государства-члена Евразийского экономического союза.
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 15 августа 2023 г. № 113
справочник
примечаний к единой Товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза
I. Паспорт справочника
№ п/п Обозначение элемента Описание
1 2 3
1
Код

044
2
Типі
1 – анықтамалық
3
Атауы
Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің Бірыңғай тауар номенклатурасына ескертпелер анықтамалығы
4
Аббревиатурасы
СЭҚТНЕСА
5
Белгіленімі
ЕС 0__- 20__ (1-ред.)
6
Анықтамалықты (сыныптауышты) қабылдау (бекіту) туралы актінің деректемелері
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2023 жылғы 15 тамыздағы № 113 шешімі
7
Анықтамалықтың (сыныптауыштың) қолданысқа енгізілген (қолданыла бастаған) күні
20     жылғы . .
8
Анықтамалықты (сыныптауышты) қолдануды тоқтату туралы актінің деректемелері
9
Анықтамалықты (сыныптауышты) қолданудың аяқталу күні
10
Оператор (операторлар)
Еуразиялық экономикалық комиссия
11
Тағайындалымы
анықтамалық Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасына ескертпелерден (Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасының бөлімдері мен топтарына ескертпелерді қоспағанда) мәліметтерді жүйелеуге және ресімделген түрде ұсынуға арналған
12
Аннотация (қолданылу саласы)
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде жалпы процестерді іске асыру кезінде, сондай-ақ Еуразиялық экономикалық одақ құқығында көзделген жағдайларда электрондық құжаттардан (электрондық түрдегі құжаттардан) мәліметтерді қалыптастыру және бақылау кезінде ақпараттық өзара іс-қимылды жүзеге асыру
13
Түйінді сөздер
ескерту, тауар, тауар номенклатурасы, сыртқы экономикалық қызмет, кедендік құжат, ЕАЭО СЭҚ ТН
14
Еуразиялық экономикалық одақ органдарының өкілеттіктері іске асырылатын сала
кедендік-тарифтік және тарифтік емес реттеу, кедендік реттеу, техникалық реттеу, санитарлық, ветеринариялық-санитариялық және карантиндік фитосанитариялық шаралар, сыртқы және өзара сауда статистикасы, көлік және тасымалдау
15
Халықаралық (мемлекетаралық, өңірлік) сыныптаманы пайдалану
1 – анықтамалық үшін деректер көзі Дүниежүзілік кеден ұйымының тауарларын сипаттау мен кодтаудың үйлестірілген жүйесіне және Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының сыртқы экономикалық қызметінің Бірыңғай тауар номенклатурасына негізделген Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасы және Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифі болып табылады
16
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік анықтамалықтарының (сыныптауыштарының) болуы
2 – анықтамалықтың Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерде баламасы жоқ
17
Жүйелеу (сыныптау) әдісі
1– жүйелеудің реттік әдісі
18
Жүргізу әдістемесі
1 – анықтамалықты жүргізудің орталықтандырылған рәсімі. Анықтамалықтың жазбаларын қосуды, өзгертуді немесе алып тастауды оператор Еуразиялық экономикалық комиссияның актілеріне сәйкес орындайды. Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасының жаңа редакциясына көшу кезінде анықтамалықтың жаңа редакциясына көшу жүргізіледі. Еуразиялық экономикалық комиссияның анықтамалықтың толық өзекті нұсқасын Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына анықтамалықтың толық өзекті нұсқасын ұсыну рәсімі Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2023 жылғы 15 тамыздағы № 113 шешімімен "Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің Бірыңғай тауар номенклатурасын және Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифін, оларға қосымша ақпараттық (анықтамалық) материалдарды қалыптастыру, жүргізу және электрондық түрде пайдалану, сондай-ақ Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасының және Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифінің халықаралық негіздерін электрондық түрде жүргізу және пайдалану" жалпы процесіне (бұдан әрі – жалпы процесс) қосылу тәртібімен айқындалады. Анықтамалықтан өзгертілген мәліметтерді Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына ұсыну көрсетілген жалпы процесті іске асыру шеңберінде жүзеге асырылады
19
Құрылымы
анықтамалық құрылымының сипаттамасы (анықтамалық өрістердің құрамы, олардың мәндерінің ауқымы және қалыптастыру қағидалары) осы анықтамалықтың II бөлімінде келтірілген
20
Деректердің құпиялылық дәрежесі
анықтамалықтағы мәліметтер ашық қол жетімді ақпаратқа жатады
21
Қайта қараудың белгіленген кезеңділігі
Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасына Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің Бірыңғай тауар номенклатурасына ескертпелер бөлігінде өзгерістер енгізу кезінде (Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасының бөлімдері мен топтарына ескертпелерді қоспағанда)
22
Өзгерістер
23
Анықтамалықтан (сыныптауыштан) егжей-тегжейлі мәліметтерге сілтеме
24
Анықтамалықтан (сыныптауыштан) мәліметтерді ұсыну тәсілі
Еуразиялық экономикалық одақтың ақпараттық порталында жариялау
II. Анықтамалық құрылымының сипаттамасы

044
2
Тип
1 – справочник
3
Наименование
справочник примечаний к единой Товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза
4
Аббревиатура
СТНВЭДПР
5
Обозначение
ЕС 0__- 20__ (ред. 1)
6
Реквизиты акта о принятии (утверждении) справочника (классификатора)
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 15 августа 2023 г. № 113.
7
Дата введения в действие (начала применения) справочника (классификатора)
. .20 г.
8
Реквизиты акта о прекращении применения справочника (классификатора)
9
Дата окончания применения справочника (классификатора)
10
Оператор (операторы)
Евразийская экономическая комиссия
11
Назначение
справочник предназначен для систематизации и представления в формализованном виде сведений из примечаний к единой Товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза (за исключением примечаний к разделам и группам единой Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза)
12
Аннотация (область применения)
осуществление информационного взаимодействия при реализации общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, а также при формировании и контроле сведений из электронных документов (документов в электронном виде) в случаях, предусмотренных правом Евразийского экономического союза
13
Ключевые слова
примечание, товар, товарная номенклатура, внешнеэкономическая деятельность, таможенный документ, ТН ВЭД ЕАЭС
14
Сфера, в которой реализуются полномочия органов Евразийского экономического союза
таможенно-тарифное и нетарифное регулирование, таможенное регулирование, техническое регулирование, санитарные, ветеринарно-санитарные и карантинные фитосанитарные меры, статистика внешней и взаимной торговли, транспорт и перевозки
15
Использование международной (межгосударственной, региональной) классификации
1 – источником данных для справочника являются единая Товарная номенклатура внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза, основанная на Гармонизированной системе описания и кодирования товаров Всемирной таможенной организации и единой Товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности Содружества Независимых Государств
16
Наличие государственных справочников (классификаторов) государств – членов Евразийского экономического союза
2 – справочник не имеет аналогов в государствах – членах Евразийского экономического союза
17
Метод систематизации (классификации)
1– порядковый метод систематизации
18
Методика ведения
1 – централизованная процедура ведения справочника.
Добавление, изменение или исключение записей справочника выполняется оператором в соответствии с актами Евразийской экономической комиссии. При переходе на новую редакцию единой Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза производится переход на новую редакцию справочника. Процедура представления Комиссией полной актуальной версии справочника уполномоченным органам государств – членов Евразийского экономического союза определяется порядком присоединения к общему процессу "Формирование, ведение и использование в электронном виде единой Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза и Единого таможенного тарифа Евразийского экономического союза, вспомогательных информационных (справочных) материалов к ним, а также ведение и использование в электронном виде международных основ единой Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза и Единого таможенного тарифа Евразийского экономического союза", утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 15 августа 2023 г. № 113.
Представление измененных сведений из справочника уполномоченным органам государств – членов Евразийского экономического союза осуществляется в рамках реализации указанного общего процесса
19
Структура
описание структуры справочника (состав полей справочника, области их значений и правила формирования) приведено в разделе II настоящего справочника
20
Степень конфиденциальности данных
сведения из справочника относятся к информации открытого доступа
21
Установленная периодичность пересмотра
при внесении изменений в единую Товарную номенклатуру внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза в части примечаний к единой Товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза (за исключением примечаний к разделам и группам единой Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза)
22
Изменения
23
Ссылка на детализированные сведения из справочника (классификатора)
24
Способ представления сведений из справочника (классификатора)
опубликование на информационном портале Евразийского экономического союза
II. Описание структуры справочника

045
2
Типі
1 – анықтамалық
3
Атауы
Еуразиялық экономикалық одақтың Сыртқы экономикалық қызметінің Бірыңғай тауар номенклатурасының бөлімдері мен топтарына ескертпелер анықтамалығы
4
Аббревиатурасы
СЭҚТНБТЕА
5
Белгіленімі
ЕС 0__- 20__ (1-ред.)
6
Анықтамалықты (сыныптауышты) қабылдау (бекіту) туралы актінің деректемелері
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2023 жылғы 15 тамыздағы № 113 шешімі
7
Анықтамалықтың (сыныптауыштың) қолданысқа енгізілген (қолданыла бастаған) күні
20     жылғы. .
8
Анықтамалықты (сыныптауышты) қолдануды тоқтату туралы актінің деректемелері
9
Анықтамалықты (сыныптауышты) қолданудың аяқталу күні
10
Оператор (операторлар)
Еуразиялық экономикалық комиссия
11
Тағайындалымы
анықтамалық Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің Бірыңғай тауар номенклатурасының бөлімдері мен топтарына жазбаларды ресімделген түрде жүйелеуге және ұсынуға арналған
12
Аннотация (қолданылу саласы)
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде жалпы процестерді іске асыру кезінде, сондай-ақ Еуразиялық экономикалық одақ құқығында көзделген жағдайларда электрондық құжаттардан (электрондық түрдегі құжаттардан) мәліметтерді қалыптастыру және бақылау кезінде ақпараттық өзара іс-қимылды жүзеге асыру
13
Түйінді сөздер
ескерту, тауар, тауар номенклатурасы, сыртқы экономикалық қызмет, кедендік құжат, ЕАЭО СЭҚ ТН
14
Еуразиялық экономикалық одақ органдарының өкілеттіктері іске асырылатын сала
кедендік-тарифтік және тарифтік емес реттеу, кедендік реттеу, Техникалық реттеу, санитарлық, ветеринариялық-санитариялық және карантиндік фитосанитариялық шаралар, сыртқы және өзара сауда статистикасы, көлік және тасымалдау
15
Халықаралық (мемлекетаралық, өңірлік) сыныптаманы пайдалану
1 – анықтамалық үшін деректер көзі Дүниежүзілік кеден ұйымының тауарларын сипаттау мен кодтаудың үйлестірілген жүйесіне және Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының сыртқы экономикалық қызметінің Бірыңғай тауар номенклатурасына негізделген Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің Бірыңғай тауар номенклатурасы және Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифі болып табылады
16
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік анықтамалықтарының (сыныптауыштарының) болуы
2 – анықтамалықтың Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерде баламасы жоқ
17
Жүйелеу (сыныптау) әдісі жүргізу әдістемесі
4 – сыныптаудың аралас әдісі
18
Жүргізу әдістемесі
1 – анықтамалықты жүргізудің орталықтандырылған рәсімі. Анықтамалықтың жазбаларын қосуды, өзгертуді немесе алып тастауды оператор Еуразиялық экономикалық комиссияның актілеріне сәйкес орындайды. Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің Бірыңғай тауар номенклатурасының жаңа редакциясына көшу кезінде анықтамалықтың жаңа редакциясына көшу жүргізіледі. Еуразиялық экономикалық комиссияның анықтамалықтың толық өзекті нұсқасын Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына анықтамалықтың толық өзекті нұсқасын ұсыну рәсімі Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2023 жылғы 15 тамыздағы № 113 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің Бірыңғай тауар номенклатурасын және Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифін, оларға қосымша ақпараттық (анықтамалық) материалдарды қалыптастыру, жүргізу және электрондық түрде пайдалану, сондай-ақ Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің Бірыңғай тауар номенклатурасының және Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифінің халықаралық негіздерін электрондық түрде жүргізу және пайдалану" жалпы процесіне (бұдан әрі – жалпы процесс) қосылу тәртібімен айқындалады. Анықтамалықтан өзгертілген мәліметтерді Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына ұсыну көрсетілген жалпы процесті іске асыру шеңберінде жүзеге асырылады
19
Құрылымы
анықтамалық құрылымының сипаттамасы (анықтамалық өрістердің құрамы, олардың мәндерінің ауқымы және қалыптастыру қағидалары) осы анықтамалықтың II бөлімінде келтірілген
20
Деректердің құпиялылық дәрежесі
анықтамалықтағы мәліметтер ашық қол жетімді ақпаратқа жатады
21
Қайта қараудың белгіленген кезеңділігі
Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің Бірыңғай тауар номенклатурасына бөлімдер мен топтарға ескертпелер бөлігінде өзгерістер енгізу кезінде
22
Өзгерістер
23
Анықтамалықтан (сыныптауыштан) егжей-тегжейлі мәліметтерге сілтеме
24
Анықтамалықтан (сыныптауыштан) мәліметтерді ұсыну тәсілі
Еуразиялық экономикалық одақтың ақпараттық порталында жариялау
II. Анықтамалық құрылымның сипаттамасы

045
2
Тип
1 – справочник
3
Наименование
справочник примечаний к разделам и группам единой Товарной номенклатуры внешнеэкономической Евразийского экономического союза
4
Аббревиатура
СТНВЭДПРРГ
5
Обозначение
ЕС 0__- 20__ (ред. 1)
6
Реквизиты акта о принятии (утверждении) справочника (классификатора)
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 15 августа 2023 г. № 113.
7
Дата введения в действие (начала применения) справочника (классификатора)
. .20 г.
8
Реквизиты акта о прекращении применения справочника (классификатора)
9
Дата окончания применения справочника (классификатора)
10
Оператор (операторы)
Евразийская экономическая комиссия
11
Назначение
справочник предназначен для систематизации и представления в формализованном виде примечаний к разделам и группам единой Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза
12
Аннотация (область применения)
осуществление информационного взаимодействия при реализации общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, а также при формировании и контроле сведений из электронных документов (документов в электронном виде) в случаях, предусмотренных правом Евразийского экономического союза
13
Ключевые слова
примечание, раздел, группа, товар, товарная номенклатура, внешнеэкономическая деятельность, таможенный документ, ТН ВЭД ЕАЭС
14
Сфера, в которой реализуются полномочия органов Евразийского экономического союза
таможенно-тарифное и нетарифное регулирование, таможенное регулирование, техническое регулирование, санитарные, ветеринарно-санитарные и карантинные фитосанитарные меры, статистика внешней и взаимной торговли, интеллектуальная собственность, транспорт и перевозки
15
Использование международной (межгосударственной, региональной) классификации
1 – источником данных для справочника является единая Товарная номенклатура внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза, основанная на Гармонизированной системе описания и кодирования товаров Всемирной таможенной организации и единой Товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности Содружества Независимых Государств
16
Наличие государственных справочников (классификаторов) государств – членов Евразийского экономического союза
2 – справочник не имеет аналогов в государствах – членах Евразийского экономического союза
17
Метод систематизации (классификации)
4 – комбинированный метод классификации
18
Методика ведения
1 – централизованная процедура ведения справочника.
Добавление, изменение или исключение записей справочника выполняется оператором в соответствии с актами Евразийской экономической комиссии. При переходе на новую редакцию единой Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза производится переход на новую редакцию справочника.
Процедура представления Комиссией полной актуальной версии справочника уполномоченным органам государств – членов Евразийского экономического союза определяется порядком присоединения к общему процессу "Формирование, ведение и использование в электронном виде единой Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза и Единого таможенного тарифа Евразийского экономического союза, вспомогательных информационных (справочных) материалов к ним, а также ведение и использование в электронном виде международных основ единой Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза и Единого таможенного тарифа Евразийского экономического союза" (далее – общий процесс), утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 15 августа 2023 г. № 113.
Представление измененных сведений из справочника уполномоченным органам государств – членов Евразийского экономического союза осуществляется в рамках реализации указанного общего процесса
19
Структура
описание структуры справочника (состав полей справочника, области их значений и правила формирования) приведено в разделе II настоящего справочника
20
Степень конфиденциальности данных
сведения справочника относятся к информации открытого доступа
21
Установленная периодичность пересмотра
при внесении изменений в единую Товарную номенклатуру внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза в части примечаний к разделам и группам
22
Изменения
23
Ссылка на детализированные сведения из справочника (классификатора)
24
Способ представления сведений из справочника (классификатора)
опубликование на информационном портале Евразийского экономического союза
II. Описание структуры справочника

1.3.4.5. Актіні қабылдаған органның коды
таңбалар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
Еуразиялық экономикалық одақ органдарының, Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік билік және басқару органдарының, сондай – ақ олар уәкілеттік берген ұйымдардың анықтамалығына сәйкес Еуразиялық экономикалық одақ органының кодын қамтиды
0..1
1.3.4.6. Актіні қабылдаған органның атауы
таңбалар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 300
орыс тіліндегі мәтін түрінде қалыптасады
0..1
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2023 жылғы 15 тамыздағы
№ 113 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің Бірыңғай тауар номенклатурасы кодтарының оған енгізілетін өзгерістерді ескере отырып қалыптастырылатын тауар позициялары, қосалқы позициялар және кіші қосалқы позициялар деңгейінде сәйкестігі туралы мәліметтерАНЫҚТАМАЛЫҒЫ
I. Анықтамалықтың паспорты
№ р/с
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Коды

1.3.4.5. Код органа, принявшего акт
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
содержит код органа Евразийского экономического союза в соответствии со справочником органов Евразийского экономического союза, органов государственной власти и управления
государств – членов Евразийского экономического союза, а также уполномоченных ими организаций
0..1
1.3.4.6. Наименование органа, принявшего акт
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
формируется в виде текста на русском языке
0..1
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 15 августа 2023 г. № 113
справочник
сведений о соответствии кодов единой Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза на уровне товарных позиций, субпозиций и подсубпозиций, формируемый с учетом вносимых в нее изменений
I. Паспорт справочника
№ п/п Обозначение элемента Описание
1 2 3
1
Код

046
2
Типі
1 – анықтамалық
3
Атауы
Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің Бірыңғай тауар номенклатурасы кодтарының оған енгізілетін өзгерістерді ескере отырып қалыптастырылатын тауар позициялары, қосалқы позициялар және кіші қосалқы позициялар деңгейінде сәйкестігі туралы мәліметтер анықтамалығы
4
Аббревиатурасы
СЭҚТНТПА
5
Белгіленімі
ЕС 1__- 20__ (1-ред.)
6
Анықтамалықты (сыныптауышты) қабылдау (бекіту) туралы актінің деректемелері
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2023 жылғы 15 тамыздағы № 113 шешімі
7
Анықтамалықтың (сыныптауыштың) қолданысқа енгізілген (қолданыла бастаған) күні
20     жылғы . .
8
Анықтамалықты (сыныптауышты) қолдануды тоқтату туралы актінің деректемелері
9
Анықтамалықты (сыныптауышты) қолданудың аяқталу күні
10
Оператор (операторлар)
Евразялық экономикалық комиссия
11
Тағайындалымы
анықтамалық Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің Бірыңғай тауар номенклатурасы кодтарының оған енгізілетін өзгерістерді ескере отырып, оның ішінде оның халықаралық негізінің кезекті нұсқасына көшу кезінде қалыптастырылатын тауар позициялары, қосалқы позициялар және кіші қосалқы позициялар деңгейінде сәйкестігі туралы ақпаратты формалданған жүйеленген түрде ұсынуға арналған
12
Аннотация (қолданылу саласы)
ЕАЭО СЭҚ ТН-мен байланысты ақпараттық ресурстарды жүргізу процесінде, кеден органдарының ақпараттық ресурстарын талдаумен және өңдеумен, оның ішінде сыртқы сауда статистикасын қалыптастыру кезінде ақпараттық қолдауды қамтамасыз ету
13
Түйінді сөздер
сәйкестік кестесі, өтпелі кесте, тауар, тауар номенклатурасы, сыртқы экономикалық қызмет, халықаралық сауда, ЕАЭО СЭҚ ТН
14
Еуразиялық экономикалық одақ органдарының өкілеттіктері іске асырылатын сала
кедендік-тарифтік және тарифтік емес реттеу, кедендік реттеу, техникалық реттеу, санитарлық, ветеринариялық-санитариялық және карантиндік фитосанитариялық шаралар, сыртқы және өзара сауда статистикасы, көлік және тасымалдау
15
Халықаралық (мемлекетаралық, өңірлік) сыныптаманы пайдалану
1 – анықтамалық үшін деректер көзі Дүниежүзілік кеден ұйымының тауарларын сипаттау мен кодтаудың үйлестірілген жүйесіне және Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының сыртқы экономикалық қызметінің Бірыңғай тауар номенклатурасына негізделген Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің Бірыңғай тауар номенклатурасы және Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифі болып табылады
16
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік анықтамалықтарының (сыныптауыштарының) болуы
2 – анықтамалықтың Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерде баламасы жоқ
17
Жүйелеу (сыныптау) әдісі жүргізу әдістемесі
1 – жүйелеудің реттік әдісі
18
Жүргізу әдістемесі
1 – анықтамалықты жүргізудің орталықтандырылған рәсімі. Анықтамалықтың жазбаларын қосу, өзгерту немесе алып тастау Еуразиялық экономикалық комиссияның актілеріне сәйкес Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің Бірыңғай тауар номенклатурасына және Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифіне (Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің қаражатын пайдалана отырып) өзгерістер енгізу нәтижелері бойынша автоматтандырылған режимде орындалады. Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасының жаңа редакциясына көшу кезінде анықтамалықтың жаңа редакциясына көшу жүргізіледі. Еуразиялық экономикалық комиссияның анықтамалықтың толық өзекті нұсқасын Еуразиялық экономикалық одаққа мүше Мемлекеттердің уәкілетті органдарына анықтамалықтың толық өзекті нұсқасын ұсыну рәсімі Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2023 жылғы 15 тамыздағы № 113 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің Бірыңғай тауар номенклатурасын және Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифін, оларға қосымша ақпараттық (анықтамалық) материалдарды қалыптастыру, жүргізу және электрондық түрде пайдалану, сондай-ақ Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасының және Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифінің халықаралық негіздерін электрондық түрде жүргізу және пайдалану" жалпы процесіне (бұдан әрі – жалпы процесс) қосылу тәртібімен айқындалады. Анықтамалықтан өзгертілген мәліметтерді Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына ұсыну көрсетілген жалпы процесті іске асыру шеңберінде жүзеге асырылады
19
Құрылымы
анықтамалық құрылымының сипаттамасы (анықтамалық өрістердің құрамы, олардың мәндерінің ауқымы және қалыптастыру ережесі) осы анықтамалықтың II бөлімінде келтірілген
20
Деректердің құпиялылық дәрежесі
анықтамалықтағы мәліметтер ашық қол жетімді ақпаратқа жатады
21
Қайта қараудың белгіленген кезеңділігі
Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің Бірыңғай тауар номенклатурасына өзгерістер енгізу кезінде
22
Өзгерістер
23
Анықтамалықтан (сыныптауыштан) егжей-тегжейлі мәліметтерге сілтеме
24
Анықтамалықтан (сыныптауыштан) мәліметтерді ұсыну тәсілі
анықтамалықтан мәліметтерді ұсыну жалпы процесті іске асыру шеңберінде интеграцияланған жүйе құралдарымен жүзеге асырылады
II. Анықтамалық құрылымының сипаттамасы

046
2
Тип
1 – справочник
3
Наименование
справочник сведений о соответствии кодов единой Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза на уровне товарных позиций, субпозиций и подсубпозиций, формируемый с учетом вносимых в нее изменений
4
Аббревиатура
СТНВЭДПТ
5
Обозначение
ЕС 1__- 20__ (ред. 1)
6
Реквизиты акта о принятии (утверждении) справочника (классификатора)
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 15 августа 2023 г. № 113.
7
Дата введения в действие (начала применения) справочника (классификатора)
. .20 г.
8
Реквизиты акта о прекращении применения справочника (классификатора)
9
Дата окончания применения справочника (классификатора)
10
Оператор (операторы)
Евразийская экономическая комиссия
11
Назначение
справочник предназначен для представления в формализованном систематизированном виде информации о соответствии кодов единой Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза на уровне товарных позиций, субпозиций и подсубпозиций, формируемой с учетом вносимых в нее изменений, в том числе при переходе на очередную версию ее международной основы
12
Аннотация (область применения)
обеспечение информационной поддержки в процессе ведения информационных ресурсов, связанном с ТН ВЭД ЕАЭС, анализом и обработкой информационных ресурсов таможенных органов, в том числе при формировании статистики внешней торговли
13
Ключевые слова
таблица соответствия, переходная таблица, товар, товарная номенклатура, внешнеэкономическая деятельность, международная торговля, ТН ВЭД ЕАЭС
14
Сфера, в которой реализуются полномочия органов Евразийского экономического союза
таможенно-тарифное и нетарифное регулирование, таможенное регулирование, техническое регулирование, санитарные, ветеринарно-санитарные и карантинные фитосанитарные меры, статистика внешней и взаимной торговли, транспорт и перевозки
15
Использование международной (межгосударственной, региональной) классификации
1 – источником данных для справочника является единая Товарная номенклатура внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза, основанная на Гармонизированной системе описания и кодирования товаров Всемирной таможенной организации и единой Товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности Содружества Независимых Государств
16
Наличие государственных справочников (классификаторов) государств – членов Евразийского экономического союза
2 – справочник не имеет аналогов в государствах – членах Евразийского экономического союза
17
Метод систематизации (классификации)
1 – порядковый метод систематизации
18
Методика ведения
1 – централизованная процедура ведения справочника.
Добавление, изменение или исключение записей справочника выполняется в автоматизированном режиме по результатам внесения в соответствии с актами Евразийской экономической комиссии изменений в единую Товарную номенклатуру внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза и Единый таможенный тариф Евразийского экономического союза (с использованием средств интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза). При переходе на новую редакцию Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза производится переход на новую редакцию справочника.
Процедура представления Комиссией полной актуальной версии справочника уполномоченным органам государств – членов Евразийского экономического союза определяется порядком присоединения к общему процессу "Формирование, ведение и использование в электронном виде единой Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза и Единого таможенного тарифа Евразийского экономического союза, вспомогательных информационных (справочных) материалов к ним, а также ведение и использование в электронном виде международных основ единой Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза и Единого таможенного тарифа Евразийского экономического союза" (далее – общий процесс), утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 15 августа 2023 г. № 113.
Представление измененных сведений из справочника уполномоченным органам государств – членов Евразийского экономического союза осуществляется в рамках реализации указанного общего процесса
19
Структура
описание структуры справочника (состав полей справочника, области их значений и правила формирования) приведено в разделе II настоящего справочника
20
Степень конфиденциальности данных
сведения из справочника относятся к информации открытого доступа
21
Установленная периодичность пересмотра
при внесении изменений в единую Товарную номенклатуру внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза
22
Изменения
23
Ссылка на детализированные сведения из справочника (классификатора)
24
Способ представления сведений из справочника (классификатора)
представление сведений из справочника осуществляется средствами интегрированной системы в рамках реализации общего процесса
II. Описание структуры справочника

1.2.4. Актінің күні
YYYY-MM-DD форматында ИСО 8601 сәйкес күнді белгілеу
актінің қабылданған күніне сәйкес келеді
1
1.2.5. Актіні қабылдаған органның коды
таңбалар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
Еуразиялық экономикалық одақ органдарының, Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік билік және басқару органдарының, сондай–ақ олар уәкілеттік берген ұйымдардың анықтамалығына сәйкес Еуразиялық экономикалық одақ органының кодын қамтиды
0..1
1.3. ТН ВЭД ЕАЭС өзгерістері түрінің коды
үлгіге сәйкес таңбалар жолы:
[0-9]{2}
тауар позициялары, қосалқы позициялар және кіші қосалқы позициялар деңгейінде ЕАЭО СЭҚ ТН кодтарының өзгерістер түрінің кодтық белгіленімін қамтиды. Келесі мәндерді қамтуы мүмкін:
"01" – тауарларды сипаттау мен кодтаудың үйлестірілген жүйесінің кезекті басылымына көшуіне байланысты ЕАЭО СЭҚ ТН кодтарын өзгерту;
"02" – тауарларды сипаттау мен кодтаудың үйлестірілген жүйесінің кезекті басылымына көшумен байланысты емес ТМД СЭҚ ТН-дағы өзгерістерге байланысты кодтардың өзгеруі;
"03" - "01" және "02" кодтарында айқындалған өзгерістер түрлерімен байланысты емес себептерге байланысты кодтық белгіленімнің оныншы разряды деңгейінде ЕАЭО СЭҚ ТН кодтарының өзгеруі
0..1
1.4. Қолданудың басталу күні
ИСО 8601 сәйкес күнді белгілеу
Еуразиялық экономикалық одақ органының актісінде көрсетілген ЕАЭО СЭҚ ТН-ға өзгерістер енгізу нәтижелері бойынша қалыптастырылған ЕАЭО СЭҚ ТН кодтарын қолдану басталған күнге сәйкес келеді
0..1
1.5. ЕАЭО СЭҚ ТН өзгертілген кодтарының тауарлық позициялар, қосалқы позициялар және кіші қосалқы позициялар деңгейінде сәйкестігі туралы мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің салаларымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларымен айқындалады
1..*
1.5.1. Өзгерістер енгізілгенге дейін қолданылатын ЕАЭО СЭҚ ТН позициясының коды
үлгіге сәйкес таңбалар жолы:
\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
ЕАЭО СЭҚ ТН-ға өзгерістер енгізілгенге дейін қолданылатын 10 белгі деңгейіндегі ЕАЭО СЭҚ ТН-ға сәйкес позицияның кодтық белгіленімі
0..*
а) ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес кодты толық қолданбау белгісі
екі мағынаның бірі: "true" (шындық) немесе "false" (өтірік)
егер ЕАЭО СЭҚ ТН тауар позициясына, қосалқы позициясына немесе кіші қосалқы позициясына жататын тауарлардың барлық түрлері сәйкестікке жатпаса, "true" (шындық) мәнімен толтырылады, қалған жағдайларда "false" (өтірік) мәнімен толтырылады
1
1.5.2. Өзгерістер енгізу нәтижелері бойынша қалыптастырылған ЕАЭО СЭҚ ТН позициясының коды
үлгіге сәйкес таңбалар жолы:
\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
ЕАЭО СЭҚ ТН-ға өзгерістер енгізу нәтижелері бойынша қалыптастырылған 10 белгі деңгейінде ЕАЭО СЭҚ ТН-ға сәйкес позицияның кодтық белгіленімі
0..*
а) ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес кодты толық қолданбау белгісі
екі мағынаның бірі: "true" (шындық) немесе "false" (өтірік)
егер ЕАЭО СЭҚ ТН тауар позициясына, қосалқы позициясына немесе кіші қосалқы позициясына жататын тауарлардың барлық түрлері сәйкестікке жатпаса, "true" (шындық) мәнімен толтырылады, қалған жағдайларда "false" (өтірік) мәнімен толтырылады
1

1.2.4. Дата акта
обозначение даты в соответствии с ИСО 8601 в формате YYYY-MM-DD
соответствует дате принятия акта
1
1.2.5. Код органа, принявшего акт
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
содержит код органа Евразийского экономического союза в соответствии со справочником органов Евразийского экономического союза, органов государственной власти и управления государств – членов Евразийского экономического союза, а также уполномоченных ими организаций
0..1
1.3. Код вида изменений
ТН ВЭД ЕАЭС
строка символов в соответствии с шаблоном:
[0-9]{2}
содержит кодовое обозначение вида изменений кодов ТН ВЭД ЕАЭС на уровне товарных позиций, субпозиций и подсубпозиций. Может содержать следующие значения:
"01" – изменение кодов ТН ВЭД ЕАЭС в связи с переходом на очередное издание Гармонизированной системы описания и кодирования товаров;
"02" – изменение кодов в связи с изменениями в ТН ВЭД СНГ, не связанными с переходом на очередное издание Гармонизированной системы описания и кодирования товаров;
"03" – изменение кодов ТН ВЭД ЕАЭС на уровне десятого разряда кодового обозначения в связи с причинами, не связанными с видами изменений, определенными кодами "01" и "02"
0..1
1.4. Дата начала применения
обозначение даты в соответствии с ИСО 8601
соответствует дате начала применения кодов ТН ВЭД ЕАЭС, сформированных по результатам внесения изменений в ТН ВЭД ЕАЭС, указанной в акте органа Евразийского экономического союза
0..1
1.5. Сведения о соответствии измененных кодов ТН ВЭД ЕАЭС на уровне товарных позиций, субпозиций и подсубпозиций
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяется правилами формирования вложенных реквизитов
1..*
1.5.1. Код позиции ТН ВЭД ЕАЭС, применяемый до внесения изменений
строка символов в соответствии с шаблоном: \d{4}|\d{6}|\d{8,10}
кодовое обозначение позиции в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС на уровне 10 знаков, применяемое до внесения изменений в ТН ВЭД ЕАЭС
0..*
а) признак неполного применения кода в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС
одно из двух значений: "true" (истина) или "false" (ложь)
заполняется значением "true" (истина) в случае, если соответствию подлежат не все виды товаров, относящиеся к товарной позиции, субпозиции или подсубпозиции ТН ВЭД ЕАЭС, в остальных случаях заполняется значением "false" (ложь)
1
1.5.2. Код позиции ТН ВЭД ЕАЭС, сформированный по результатам внесения изменений
строка символов в соответствии с шаблоном: \d{4}|\d{6}|\d{8,10}
кодовое обозначение позиции в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС на уровне 10 знаков, сформированной по результатам внесения изменений в ТН ВЭД ЕАЭС
0..*
а) признак неполного применения кода в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС
одно из двух значений: "true" (истина) или "false" (ложь)
заполняется значением "true" (истина) в случае, если соответствию подлежат не все виды товаров, относящиеся к товарной позиции, субпозиции или подсубпозиции ТН ВЭД ЕАЭС, в остальных случаях заполняется значением "false" (ложь)
1