Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына су көлігімен әкелінуі болжанатын тауарлар туралы алдын ала ақпараттың құрылымы мен форматы туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2023 жылғы 15 тамыздағы № 115 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 11-бабының 17-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 28 қарашадағы № 191 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына су көлігімен әкелінуі болжанатын тауарлар туралы алдын ала ақпараттың құрылымы мен форматына өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім 2023 жылғы 1 қазаннан бастап күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасы Төрағасының міндетін
уақытшы атқарушы
В. Назаренко
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2023 жылғы 15 тамыздағы
№ 115 шешіміне
ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына су көлігімен әкелінуі болжанатын тауарлар туралы алдын ала ақпараттың құрылымы мен форматына енгізілетін өзгерістер
1. 4-тармақтың екінші – төртінші абзацтары мынадай редакцияда жазылсын:
"Extensible Markup Language (XML) 1.0 (Fifth Edition)" – "Интернет" ақпараттық-телекоммуникациялық желісінде: https://www.w3.org/TR/xml/ мекенжайы бойынша жарияланған;
"Namespaces in XML 1.0 (Third Edition)" – "Интернет" ақпараттық-телекоммуникациялық желісінде: https://www.w3.org/TR/REC-xml-names/ мекенжайы бойынша жарияланған;
"XML Schema Part 1: Structures Second Edition" және "XML Schema Part 2: Datatypes Second Edition" – Интернет" ақпараттық-телекоммуникациялық желісінде: https://www.w3.org /TR/xmlschema-1/ және https://www.w3.org/TR/xmlschema-2/ мекенжайлары бойынша жарияланған.".
2. 1-кестеде:
а) 3-бағандағы 3-позициясында "1.1.0" деген цифрлар "2.0.0" деген цифрлармен ауыстырылсын;
б) 3-бағандағы 4-позиция мынадай редакцияда жазылсын:
"urn:EEC:R:039:VesselPreliminaryInformation:v2.0.0";
в) 3-бағандағы 6-позиция мынадай редакцияда жазылсын:
"EEC_R_039_VesselPreliminaryInformation_v2.0.0.xsd".
3. 3-кесте мынадай редакцияда жазылсын:
"3-кесте
Су көлігімен әкелінетін тауарлар туралы алдын ала ақпарат құрылымының деректемелік құрамы
Деректеменің аты
Деректеменің сипаттамасы
Сәйкестендіргіш
Деректер типі
Көпт.

О внесении изменений в структуру и формат предварительной информации о товарах, предполагаемых к ввозу на таможенную территорию Евразийского экономического союза водным транспортом
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 15 августа 2023 года № 115.
В соответствии с пунктом 17 статьи 11 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в структуру и формат предварительной информации о товарах, предполагаемых к ввозу на таможенную территорию Евразийского экономического союза водным транспортом, утвержденные Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 ноября 2018 г. № 191, изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу с 1 апреля 2025 г.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решениями Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27.09.2023 № 146 (вступает в силу по истечении 10 календарных дней с даты его официального опубликования); от 26.03.2024 № 26 (вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования).
Врио Председателя Коллегии
Евразийской экономической комиссии
В. Назаренко
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 15 августа 2023 г. № 115
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в структуру и формат предварительной информации о товарах, предполагаемых к ввозу на таможенную территорию Евразийского экономического союза водным транспортом
1. Абзацы второй – четвертый пункта 4 изложить в следующей редакции:
"Extensible Markup Language (XML) 1.0 (Fifth Edition)" – опубликован в информационно-телекоммуникационной сети "Интернет" по адресу: https://www.w3.org/TR/xml/;
"Namespaces in XML 1.0 (Third Edition)" – опубликован в информационно-телекоммуникационной сети "Интернет" по адресу: https://www.w3.org/TR/REC-xml-names/;
"XML Schema Part 1: Structures Second Edition" и "XML Schema Part 2: Datatypes Second Edition" – опубликованы в информационно-телекоммуникационной сети "Интернет" по адресам: https://www.w3.org /TR/xmlschema-1/ и https://www.w3.org/TR/xmlschema-2/.".
2. В таблице 1:
а) в позиции 3 в графе 3 цифры "1.1.0" заменить цифрами "2.0.0";
б) позицию 4 в графе 3 изложить в следующей редакции:
"urn:EEC:R:039:VesselPreliminaryInformation:v2.0.0";
в) позицию 6 в графе 3 изложить в следующей редакции:
"EEC_R_039_VesselPreliminaryInformation_v2.0.0.xsd".
3. Таблицу 3 изложить в следующей редакции:
"Таблица 3
Реквизитный состав структуры предварительной информации о товарах, ввозимых водным транспортом
Имя реквизита
Описание реквизита
Идентификатор
Тип данных
Мн.

1. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) коды
(csdo:‌EDoc‌Code)
электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес электрондық құжаттың (мәліметтердің) кодтық белгіленуі
M.SDE.90001
M.SDT.90001
1
2. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo:‌EDoc‌Id)
электрондық құжатты (мәліметтерді) бірегей сәйкестендіретін таңбалар жолы
M.SDE.90007
M.SDT.90003
1
3. Бастапқы электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo:‌EDoc‌Ref‌Id)
жауапқа осы электрондық құжат (мәліметтер) қалыптастырылған бастапқы электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
M.SDE.90008
M.SDT.90003
0..1
4. Электрондық құжатты (мәліметтерді) жасау күні мен уақыты
(csdo:‌EDoc‌Date‌Time)
электрондық құжатты (мәліметтерді) жасау күні мен уақыты
M.SDE.90002
M.BDT.00006
1
5. Электрондық құжаттың белгісі
(casdo:‌EDoc‌Indicator‌Code)
электрондық құжаттың белгісі
M.CA.SDE.00135
M.CA.SDT.00201
1
6. Алдын ала ақпараттың тіркеу нөмірі
(cacdo:‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)
мәліметтердің міндетті құрамын қамтитын алдын ала ақпараттың тіркеу нөмірі
M.CA.CDE.01200
M.CA.CDT.01183
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
6.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
6.2. Күні
(csdo:‌Event‌Date)
алдын ала ақпаратты тіркеу күні
M.SDE.00131
M.BDT.00005
1
6.3. Алдын ала ақпараттың реттік нөмірі
(casdo:‌Preliminary‌Information‌Seq‌Id)
тіркеу кезінде берілетін алдын ала ақпараттың реттік сәйкестендіргіші
M.CA.SDE.01169
M.CA.SDT.01129
1
7. Алдын ала ақпараттың сілтемелік нөмірі
(cacdo:‌Ref‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)
оған қатысты қайта ұсыну жүзеге асырылатын алдын ала ақпараттың тіркеу нөмірі
M.CA.CDE.01201
M.CA.CDT.01183
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
7.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
7.2. Күні
(csdo:‌Event‌Date)
алдын ала ақпаратты тіркеу күні
M.SDE.00131
M.BDT.00005
1
7.3. Алдын ала ақпараттың реттік нөмірі
(casdo:‌Preliminary‌Information‌Seq‌Id)
тіркеу кезінде берілетін алдын ала ақпараттың реттік сәйкестендіргіші
M.CA.SDE.01169
M.CA.SDT.01129
1
8. Алдын ала ақпарат беру мақсаты
(casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)
алдын ала ақпарат берудің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.01100
M.SDT.00170
0..*

1. Код электронного документа (сведений)
(csdo:EDocCode)
кодовое обозначение электронного документа (сведений) в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений
M.SDE.90001
M.SDT.90001
1
2. Идентификатор электронного документа (сведений)
(csdo:EDocId)
строка символов, однозначно идентифицирующая электронный документ (сведения)
M.SDE.90007
M.SDT.90003
1
3. Идентификатор исходного электронного документа (сведений)
(csdo:EDocRefId)
идентификатор электронного документа (сведений), в ответ на который был сформирован данный электронный документ (сведения)
M.SDE.90008
M.SDT.90003
0..1
4. Дата и время электронного документа (сведений)
(csdo:EDocDateTime)
дата и время создания электронного документа (сведений)
M.SDE.90002
M.BDT.00006
1
5. Признак электронного документа
(casdo:EDocIndicatorCode)
признак электронного документа
M.CA.SDE.00135
M.CA.SDT.00201
1
6. Регистрационный номер предварительной информации
(cacdo:PreliminaryInformationIdDetails)
регистрационный номер предварительной информации, содержащей обязательный состав сведений
M.CA.CDE.01200
M.CA.CDT.01183
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
6.1. Код страны
(csdo:UnifiedCountryCode)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
M.SDT.00112
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
6.2. Дата
(csdo:EventDate)
дата регистрации предварительной информации
M.SDE.00131
M.BDT.00005
1
6.3. Порядковый номер предварительной информации
(casdo:PreliminaryInformationSeqId)
порядковый идентификатор предварительной информации, присваиваемый при регистрации
M.CA.SDE.01169
M.CA.SDT.01129
1
7. Ссылочный номер предварительной информации
(cacdo:RefPreliminaryInformationIdDetails)
регистрационный номер предварительной информации, в отношении которой осуществляется повторное представление предварительной информации
M.CA.CDE.01201
M.CA.CDT.01183
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
7.1. Код страны
(csdo:UnifiedCountryCode)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
M.SDT.00112
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
7.2. Дата
(csdo:EventDate)
дата регистрации предварительной информации
M.SDE.00131
M.BDT.00005
1
7.3. Порядковый номер предварительной информации
(casdo:PreliminaryInformationSeqId)
порядковый идентификатор предварительной информации, присваиваемый при регистрации
M.CA.SDE.01169
M.CA.SDT.01129
1
8. Цель представления предварительной информации
(casdo:PreliminaryInformationUsageCode)
кодовое обозначение цели представления предварительной информации
M.CA.SDE.01100
M.SDT.00170
0..*

9. Келу күні және уақыты
(casdo:‌Arrival‌Date‌Time)
кеменің жоспарланатын келу күні және уақыты
M.CA.SDE.00431
M.BDT.00006
0..1
10. Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына тауарлардың келу орны
(cacdo:‌PIVEntry‌Check‌Point‌Details)
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына тауарлардың келу орны туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01163
M.CA.CDT.01153
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
10.1. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кеден органының кодтық белгіленуі
M.SDE.00255
M.SDT.00184
0..1
10.2. Жердің және географиялық пункттің коды
(casdo:‌Location‌Code)
теңіз және өзен портының кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.01101
M.CA.SDT.01100
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
11. Алдын ала ақпаратты ұсынған тұлға
(cacdo:‌PIDeclarant‌Details)
алдын ала ақпаратты ұсынған тұлға туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01100
M.CA.CDT.01100
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
11.1. Субъектінің атауы
(csdo:‌Subject‌Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің толық атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00224
M.SDT.00056
0..1
11.2. Субъектінің қысқаша атауы
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің қысқартылған атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00225
M.SDT.00055
0..1
11.3. Бірегей кедендік сәйкестендіру нөмірі
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)
кедендік сәйкестендіру (бірегей сәйкестендіру) нөмірі туралы мәліметтер
M.CA.SDE.00626
M.CA.SDT.00188
0..1
а) елдің коды
(countryCode атрибуты)
қағидалары бойынша көрсетілген сәйкестендіру нөмірі қалыптастырылған елдің кодтық белгіленуі
M.SDT.00159
0..1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(countryCode ListId атрибуты)
әлем елдері сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
0..1
11.4. Салық төлеушінің сәйкестендіргіші
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
салық төлеушінің тіркелген елінің салық төлеушілер тізіліміндегі субъектінің сәйкестендіргіші
M.SDE.00025
M.SDT.00025
0..1
11.5. Есепке қою себебінің коды
(csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)
субъектіні Ресей Федерациясында салық есебіне қою себебін сәйкестендіретін код
M.SDE.00030
M.SDT.00030
0..1
11.6. Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші
(casdo:‌Person‌Id)
жеке тұлғаның бірегей сәйкестендіргіші
M.CA.SDE.00129
M.CA.SDT.00190
0..1
11.7. Мекенжай
(ccdo:‌Subject‌Address‌Details)
мекенжай
M.CDE.00058
M.CDT.00064
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
11.7.1. Мекенжай түрінің коды
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
мекенжай түрінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00192
M.SDT.00162
0..1

9. Дата и время прибытия
(casdo:ArrivalDateTime)
планируемые дата и время прихода судна
M.CA.SDE.00431
M.BDT.00006
0..1
10. Место прибытия на таможенную территорию Евразийского экономического союза
(cacdo:PIVEntryCheckPointDetails)
сведения о месте прибытия товаров на таможенную территорию Евразийского экономического союза
M.CA.CDE.01163
M.CA.CDT.01153
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
10.1. Код таможенного органа
(csdo:CustomsOfficeCode)
кодовое обозначение таможенного органа
M.SDE.00255
M.SDT.00184
0..1
10.2. Код места или географического пункта
(casdo:LocationCode)
кодовое обозначение морского или речного порта
M.CA.SDE.01101
M.CA.SDT.01100
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
11. Лицо, представившее предварительную информацию
(cacdo:PIDeclarantDetails)
сведения о лице, представившем предварительную информацию
M.CA.CDE.01100
M.CA.CDT.01100
Определяется областями значений вложенных элементов
1
11.1. Наименование субъекта
(csdo:SubjectName)
полное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица
M.SDE.00224
M.SDT.00056
0..1
11.2. Краткое наименование субъекта
(csdo:SubjectBriefName)
сокращенное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица
M.SDE.00225
M.SDT.00055
0..1
11.3. Уникальный идентификационный таможенный номер
(casdo:CAUniqueCustomsNumberId)
сведения об идентификационном (уникальном идентификационном) таможенном номере
M.CA.SDE.00626
M.CA.SDT.00188
0..1
а) код страны
(атрибут countryCode)
кодовое обозначение страны, по правилам которой сформирован указанный идентификационный номер
M.SDT.00159
0..1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут countryCodeListId)
идентификатор классификатора стран мира
M.SDT.00091
0..1
11.4. Идентификатор налогоплательщика
(csdo: TaxpayerId)
идентификатор субъекта в реестре налогоплательщиков страны регистрации налогоплательщика
M.SDE.00025
M.SDT.00025
0..1
11.5. Код причины постановки на учет
(csdo:TaxRegistrationReasonCode)
код, идентифицирующий причину постановки субъекта на налоговый учет в Российской Федерации
M.SDE.00030
M.SDT.00030
0..1
11.6. Идентификатор физического лица
(casdo:PersonId)
уникальный идентификатор физического лица
M.CA.SDE.00129
M.CA.SDT.00190
0..1
11.7. Адрес
(ccdo:SubjectAddressDetails)
адрес
M.CDE.00058
M.CDT.00064
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
11.7.1. Код вида адреса
(csdo:AddressKindCode)
кодовое обозначение вида адреса
M.SDE.00192
M.SDT.00162
0..1

11.7.2. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
11.7.3. Аумақтың коды
(csdo:‌Territory‌Code)
әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің коды
M.SDE.00031
M.SDT.00031
0..1
11.7.4. Өңір
(csdo:‌Region‌Name)
бірінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00007
M.SDT.00055
0..1
11.7.5. Аудан
(csdo:‌District‌Name)
екінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00008
M.SDT.00055
0..1
11.7.6. Қала
(csdo:‌City‌Name)
қаланың атауы
M.SDE.00009
M.SDT.00055
0..1
11.7.7. Елді мекен
(csdo:‌Settlement‌Name)
елді мекеннің атауы
M.SDE.00057
M.SDT.00055
0..1
11.7.8. Көше
(csdo:‌Street‌Name)
қала инфрақұрылымының көше-жол желісі элементінің атауы
M.SDE.00010
M.SDT.00055
0..1
11.7.9. Үйдің нөмірі
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
үйдің, корпустың, құрылыстың белгіленуі
M.SDE.00011
M.SDT.00093
0..1
11.7.10. Үй-жайдың нөмірі
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
офистің немесе пәтердің белгіленуі
M.SDE.00012
M.SDT.00092
0..1
11.7.11. Пошта индексі
(csdo:‌Post‌Code)
пошта байланысы кәсіпорнының пошта индексі
M.SDE.00006
M.SDT.00006
0..1
11.7.12. Абоненттік жәшіктің нөмірі
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
пошта байланысы кәсіпорнындағы абоненттік жәшіктің нөмірі
M.SDE.00013
M.SDT.00092
0..1
11.8. Тұлғаның тізілімге енгізілгенін растайтын құжат
(cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details)
тұлғаны кеден өкілдерінің тізіліміне енгізу туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00381
M.CA.CDT.00303
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
11.8.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
құжат түрінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
11.8.2. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
11.8.3. Заңды тұлғаның тізілімге енгізілу кезіндегі тіркеу нөмірі
(casdo:‌Registration‌Number‌Id)
тұлғаның оған тізілімге енгізу кезінде берілген тіркеу нөмірі немесе тұлғаны тізілімге енгізу туралы құжаттың тіркеу нөмірі
M.CA.SDE.00062
M.SDT.00178
1
11.8.4. Құжатты қайта тіркеу белгісінің коды
(casdo:‌Reregistration‌Code)
құжатты қайта тіркеу белгісінің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00001
M.CA.SDT.00125
0..1

11.7.2. Код страны
(csdo:UnifiedCountryCode)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
11.7.3. Код территории
(csdo:TerritoryCode)
код единицы административно-территориального деления
M.SDE.00031
M.SDT.00031
0..1
11.7.4. Регион
(csdo:RegionName)
наименование единицы административно-территориального деления первого уровня
M.SDE.00007
M.SDT.00055
0..1
11.7.5. Район
(csdo:DistrictName)
наименование единицы административно-территориального деления второго уровня
M.SDE.00008
M.SDT.00055
0..1
11.7.6. Город
(csdo:CityName)
наименование города
M.SDE.00009
M.SDT.00055
0..1
11.7.7. Населенный пункт
(csdo:SettlementName)
наименование населенного пункта
M.SDE.00057
M.SDT.00055
0..1
11.7.8. Улица
(csdo:StreetName)
наименование элемента улично-дорожной сети городской инфраструктуры
M.SDE.00010
M.SDT.00055
0..1
11.7.9. Номер дома
(csdo:BuildingNumberId)
обозначение дома, корпуса, строения
M.SDE.00011
M.SDT.00093
0..1
11.7.10. Номер помещения
(csdo:RoomNumberId)
обозначение офиса или квартиры
M.SDE.00012
M.SDT.00092
0..1
11.7.11. Почтовый индекс
(csdo:PostCode)
почтовый индекс предприятия почтовой связи
M.SDE.00006
M.SDT.00006
0..1
11.7.12. Номер абонентского ящика
(csdo:PostOfficeBoxId)
номер абонентского ящика на предприятии почтовой связи
M.SDE.00013
M.SDT.00092
0..1
11.8. Документ, подтверждающий включение лица в реестр
(cacdo:RegisterDocumentIdDetails)
сведения о включении лица в реестр таможенных представителей
M.CA.CDE.00381
M.CA.CDT.00303
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
11.8.1. Код вида документа
(csdo:DocKindCode)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
11.8.2. Код страны
(csdo:UnifiedCountryCode)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
11.8.3. Регистрационный номер юридического лица при включении в реестр
(casdo:RegistrationNumberId)
регистрационный номер лица, присвоенный ему при включении в реестр, или регистрационный номер документа о включении лица в реестр
M.CA.SDE.00062
M.SDT.00178
1
11.8.4. Код признака перерегистрации документа
(casdo:ReregistrationCode)
кодовое обозначение признака перерегистрации документа
M.CA.SDE.00001
M.CA.SDT.00125
0..1

11.8.5. Куәлік түрінің коды
(casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)
уәкілетті экономикалық оператордың куәлігі типінің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00592
M.SDT.00169
0..1
11.9. Мәліметтер үйлесімінің белгісі
(casdo:‌Equal‌Indicator)
алдын ала ақпарат берген тұлғаның Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына тауарларды әкелуді жүзеге асыратын тасымалдаушымен сәйкес келу белгісі
M.CA.SDE.00616
M.BDT.00013
0..1
12. Көлік құралы
(cacdo:‌PIVBorder‌Transport‌Details)
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына келетін көлік құралы туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01156
M.CA.CDT.01146
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
12.1. Реттік нөмір
(csdo:‌Object‌Ordinal)
көлік құралының реттік нөмірі
M.SDE.00148
M.SDT.00105
0..1
12.2. Көлік түрінің коды
(csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)
көлік түрінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00166
M.SDT.00140
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
12.3. Контейнерлік тасымалдар белгісі
(casdo:‌Container‌Indicator)
контейнерлік тасымалдар белгісі
M.CA.SDE.00220
M.BDT.00013
1
12.4. Көлік құралының тіркеу нөмірі
(csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)
кеменің атауы
M.SDE.00154
M.SDT.00101
0..1
а) елдің коды
(countryCode атрибуты)
қағидалары бойынша көрсетілген тіркеу нөмірі қалыптастырылған елдің кодтық белгіленуі
M.SDT.00159
0..1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(countryCode ListId атрибуты)
әлем елдері сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
0..1
12.5. Су кемесінің бірегей сәйкестендіргіші
(casdo:‌Vessel‌IMOId)
халықаралық теңіз ұйымы берген нөмір
M.CA.SDE.01102
M.CA.SDT.01122
0..1
12.6. Су кемесі типінің атауы
(casdo:‌Vessel‌Type‌Name)
су кемесі типінің атауы
M.CA.SDE.01103
M.SDT.00204
0..1
12.7. Су кемесі типінің коды
(casdo:‌Vessel‌Type‌Code)
су кемесі типінің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.01104
M.CA.SDT.01101
0..1
12.8. Брутто регистрлік тоннаж
(casdo:‌Gross‌Tonnage‌Measure)
кеменің брутто регистрлік тоннажы
M.CA.SDE.01105
M.SDT.00122
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленуі
M.SDT.00074
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
өлшем бірлігі сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
12.9. Су кемесін ұлттық тіркеу туралы мәліметтер
(cacdo:‌Vessel‌Registration‌Details)
су кемесін ұлттық тіркеу туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01103
M.CA.CDT.01102
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1

11.8.5. Код типа свидетельства
(casdo:AEORegistryKindCode)
кодовое обозначение типа свидетельства уполномоченного экономического оператора
M.CA.SDE.00592
M.SDT.00169
0..1
11.9. Признак совпадения сведений
(casdo:EqualIndicator)
признак совпадения лица, представившего предварительную информацию, с перевозчиком, осуществляющим ввоз товаров на таможенную территорию Евразийского экономического союза
M.CA.SDE.00616
M.BDT.00013
0..1
12. Транспортное средство
(cacdo:PIVBorderTransportDetails)
сведения о транспортном средстве, прибывающем на таможенную территориию Евразийского экономического союза
M.CA.CDE.01156
M.CA.CDT.01146
Определяется областями значений вложенных элементов
1
12.1. Порядковый номер
(csdo:ObjectOrdinal)
порядковый номер транспортного средства
M.SDE.00148
M.SDT.00105
0..1
12.2. Код вида транспорта
(csdo:UnifiedTransportModeCode)
кодовое обозначение вида транспорта
M.SDE.00166
M.SDT.00140
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
12.3. Признак контейнерных перевозок
(casdo:ContainerIndicator)
признак контейнерных перевозок
M.CA.SDE.00220
M.BDT.00013
1
12.4. Регистрационный номер транспортного средства
(csdo:TransportMeansRegId)
наименование судна
M.SDE.00154
M.SDT.00101
0..1
а) код страны
(атрибут countryCode)
кодовое обозначение страны, по правилам которой сформирован указанный регистрационный номер
M.SDT.00159
0..1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут countryCodeListId)
идентификатор классификатора стран мира
M.SDT.00091
0..1
12.5. Уникальный идентификатор водного судна
(casdo:VesselIMOId)
номер, присвоенный Международной морской организацией
M.CA.SDE.01102
M.CA.SDT.01122
0..1
12.6. Наименование типа водного судна
(casdo:VesselTypeName)
наименование типа водного судна
M.CA.SDE.01103
M.SDT.00204
0..1
12.7. Код типа водного судна
(casdo:VesselTypeCode)
кодовое обозначение типа водного судна
M.CA.SDE.01104
M.CA.SDT.01101
0..1
12.8. Брутто регистровый тоннаж
(casdo:GrossTonnageMeasure)
брутто регистровый тоннаж судна
M.CA.SDE.01105
M.SDT.00122
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurementUnitCode)
кодовое обозначение единицы измерения
M.SDT.00074
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurementUnitCodeListId)
идентификатор классификатора единиц измерения
M.SDT.00091
1
12.9. Сведения о национальной регистрации водного судна
(cacdo:VesselRegistrationDetails)
сведения о национальной регистрации водного судна
M.CA.CDE.01103
M.CA.CDT.01102
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1

12.9.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кеме тіркелген елдің (кеме туы мемлекетінің) кодтық белгіленуі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
12.9.2. Су кемесінің тіркеу нөмірі
(casdo:‌Vessel‌Registry‌Id)
тізілімге енгізу кезінде су кемесіне берілген сәйкестендіргіш
M.CA.SDE.01106
M.CA.SDT.01104
1
а) тізілім түрінің сәйкестендіргіші
(registryListId атрибуты)
тізілім түрінің сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
12.9.3. Жердің және географиялық пункттің коды
(casdo:‌Location‌Code)
кемені қосып жазу (тіркеу) портының кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.01101
M.CA.SDT.01100
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
12.9.4. Күні
(csdo:‌Event‌Date)
кеменің тізілімге тіркелу күні
M.SDE.00131
M.BDT.00005
1
12.10. Су көлік құралының рейсі
(cacdo:‌Voyage‌Details)
су кемесінің рейсі туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01179
M.CA.CDT.01165
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
12.10.1. Су кемесі рейсінің нөмірі
(casdo:‌Voyage‌Id)
су кемесі рейсінің нөмірі
M.CA.SDE.01107
M.SDT.00092
1
12.11. Маршрут пункті
(cacdo:‌PIVItinerary‌Point‌Details)
маршрут пункті туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01212
M.CA.CDT.01202
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..4
12.11.1. Жердің және географиялық пункттің коды
(casdo:‌Location‌Code)
маршрут пунктінің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.01101
M.CA.SDT.01100
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
12.11.2. Маршрут пункті типінің коды
(casdo:‌Itinerary‌Point‌Code)
маршрут пункті типінің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.01183
M.SDT.00169
1
12.12. Көлік құралын әкелу мақсатының коды
(casdo:‌Transport‌Means‌Entry‌Purpose‌Code)
халықаралық тасымалдау көлік құралын әкелу мақсатының кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.01109
M.SDT.00169
0..1
12.13. Экипаж мүшелерінің саны
(casdo:‌Crew‌Quantity)
экипаж мүшелерінің саны
M.CA.SDE.01110
M.SDT.00097
0..1
12.14. Жолаушылар саны
(casdo:‌Passengers‌Quantity)
жолаушылар саны
M.CA.SDE.00295
M.SDT.00155
0..1
12.15. Су кемесінің капитаны
(cacdo:‌PIVMaster‌Details)
су кемесінің капитаны туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01202
M.CA.CDT.01185
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
12.15.1. ТАӘ
(ccdo:‌Full‌Name‌Details)
тегі, аты, әкесінің аты
M.CDE.00029
M.CDT.00016
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
*.1. Аты
(csdo:‌First‌Name)
жеке тұлғаның аты
M.SDE.00109
M.SDT.00055
0..1
*.2. Әкесінің аты
(csdo:‌Middle‌Name)
жеке тұлғаның әкесінің аты (екінші немесе орташа аты)
M.SDE.00111
M.SDT.00055
0..1
*.3. Тегі
(csdo:‌Last‌Name)
жеке тұлғаның тегі
M.SDE.00110
M.SDT.00055
0..1

12.9.1. Код страны
(csdo:UnifiedCountryCode)
кодовое обозначение страны регистрации судна (государства флага судна)
M.SDE.00162
M.SDT.00112
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
12.9.2. Регистрационный номер водного судна
(casdo:VesselRegistryId)
идентификатор, присвоенный водному судну при внесении в реестр
M.CA.SDE.01106
M.CA.SDT.01104
1
а) идентификатор вида реестра
(атрибут registryListId)
идентификатор вида реестра
M.SDT.00091
1
12.9.3. Код места или географического пункта
(casdo:LocationCode)
кодовое обозначение порта приписки (регистрации) судна
M.CA.SDE.01101
M.CA.SDT.01100
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
12.9.4. Дата
(csdo:EventDate)
дата регистрации судна в реестре
M.SDE.00131
M.BDT.00005
1
12.10. Рейс водного транспортного средства
(cacdo:VoyageDetails)
сведения о рейсе водного судна
M.CA.CDE.01179
M.CA.CDT.01165
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
12.10.1. Номер рейса водного судна
(casdo:VoyageId)
номер рейса водного судна
M.CA.SDE.01107
M.SDT.00092
1
12.11. Пункт маршрута
(cacdo:PIVItineraryPointDetails)
сведения о пункте маршрута
M.CA.CDE.01212
M.CA.CDT.01202
Определяется областями значений вложенных элементов
0..4
12.11.1. Код места или географического пункта
(casdo:LocationCode)
кодовое обозначение пункта маршрута
M.CA.SDE.01101
M.CA.SDT.01100
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
12.11.2. Код типа пункта маршрута
(casdo:ItineraryPointCode)
кодовое обозначение типа пункта маршрута
M.CA.SDE.01183
M.SDT.00169
1
12.12. Код цели ввоза транспортного средства
(casdo:TransportMeansEntryPurposeCode)
кодовое обозначение цели ввоза транспортного средства международной перевозки
M.CA.SDE.01109
M.SDT.00169
0..1
12.13. Количество членов экипажа
(casdo:CrewQuantity)
количество членов экипажа
M.CA.SDE.01110
M.SDT.00097
0..1
12.14. Количество пассажиров
(casdo:PassengersQuantity)
количество пассажиров
M.CA.SDE.00295
M.SDT.00155
0..1
12.15. Капитан водного судна
(cacdo:PIVMasterDetails)
сведения о капитане водного судна
M.CA.CDE.01202
M.CA.CDT.01185
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
12.15.1. ФИО
(ccdo:FullNameDetails)
фамилия, имя, отчество
M.CDE.00029
M.CDT.00016
Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.1. Имя
(csdo: FirstName)
имя физического лица
M.SDE.00109
M.SDT.00055
0..1
*.2. Отчество
(csdo:MiddleName)
отчество (второе или среднее имя) физического лица
M.SDE.00111
M.SDT.00055
0..1
*.3. Фамилия
(csdo:LastName)
фамилия физического лица
M.SDE.00110
M.SDT.00055
0..1

12.15.2. Азаматтығын иеленген елдің коды
(csdo:‌Nationality‌Country‌Code)
азаматтығын иеленген елдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00243
M.SDT.00112
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
12.15.3. Туған күні
(csdo:‌Birth‌Date)
туған күні
M.SDE.00070
M.BDT.00005
1
12.15.4. Жердің атауы (аты)
(casdo:‌Place‌Name)
туған жері
M.CA.SDE.00636
M.SDT.00055
1
12.15.5. Жеке куәлік
(ccdo:‌Identity‌Doc‌V3‌Details)
жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтер
M.CDE.00056
M.CDT.00062
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
*.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
*.2. Жеке басын куәландыратын құжат түрінің коды
(csdo:‌Identity‌Doc‌Kind‌Code)
жеке басын куәландыратын құжат түрінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00136
M.SDT.00098
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
0..1
*.3. Құжат түрінің атауы
(csdo:‌Doc‌Kind‌Name)
құжат түрінің атауы
M.SDE.00095
M.SDT.00134
0..1
*.4. Құжаттың сериясы
(csdo:‌Doc‌Series‌Id)
құжат сериясының цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгіленуі
M.SDE.00157
M.SDT.00092
0..1
*.5. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
құжатқа оны тіркеу кезінде берілген цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгілену
M.SDE.00044
M.SDT.00093
1
*.6. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжаттың берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
*.7. Құжаттың қолданылу мерзімінің аяқталған күні
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
құжат күшінде болатын мерзімнің аяқталған күні
M.SDE.00052
M.BDT.00005
0..1
*.8. Уәкілетті органның сәйкестендіргіші
(csdo:‌Authority‌Id)
бекітілген құжатты берген немесе бекіткен мемлекеттік немесе мемлекетаралық органды (ұйымды) сәйкестендіретін символдар жолы
M.SDE.00068
M.SDT.00092
0..1
*.9. Уәкілетті органның атауы
(csdo:‌Authority‌Name)
құжатты берген мүше мемлекеттің мемлекеттік билік органының не ол өкілеттік берген ұйымның толық атауы
M.SDE.00066
M.SDT.00056
0..1
12.16. Көлік құралы экипажының мүшесі
(cacdo:‌PIVCrew‌Member‌Details)
экипаж мүшесі туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01159
M.CA.CDT.01150
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
12.16.1. ТАӘ
(ccdo:‌Full‌Name‌Details)
тегі, аты, әкесінің аты
M.CDE.00029
M.CDT.00016
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
*.1. Аты
(csdo:‌First‌Name)
жеке тұлғаның аты
M.SDE.00109
M.SDT.00055
0..1
*.2. Әкесінің аты
(csdo:‌Middle‌Name)
жеке тұлғаның әкесінің аты (екінші немесе орташа аты)
M.SDE.00111
M.SDT.00055
0..1
*.3. Тегі
(csdo:‌Last‌Name)
жеке тұлғаның тегі
M.SDE.00110
M.SDT.00055
0..1

12.15.2. Код страны гражданства
(csdo:NationalityCountryCode)
кодовое обозначение страны гражданства
M.SDE.00243
M.SDT.00112
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
12.15.3. Дата рождения
(csdo:BirthDate)
дата рождения
M.SDE.00070
M.BDT.00005
1
12.15.4. Наименование (название) места
(casdo:PlaceName)
место рождения
M.CA.SDE.00636
M.SDT.00055
1
12.15.5. Удостоверение личности
(ccdo:IdentityDocV3Details)
сведения о документе, удостоверяющем личность
M.CDE.00056
M.CDT.00062
Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.1. Код страны
(csdo:UnifiedCountryCode)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
M.SDT.00112
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.2. Код вида документа, удостоверяющего личность
(csdo:IdentityDocKindCode)
кодовое обозначение вида документа, удостоверяющего личность
M.SDE.00136
M.SDT.00098
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
0..1
*.3. Наименование вида документа
(csdo:DocKindName)
наименование вида документа
M.SDE.00095
M.SDT.00134
0..1
*.4. Серия документа
(csdo:DocSeriesId)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение серии документа
M.SDE.00157
M.SDT.00092
0..1
*.5. Номер документа
(csdo:DocId)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присвоенное документу при его регистрации
M.SDE.00044
M.SDT.00093
1
*.6. Дата документа
(csdo:DocCreationDate)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
*.7. Дата истечения срока действия документа
(csdo:DocValidityDate)
дата окончания срока, в течение которого документ имеет силу
M.SDE.00052
M.BDT.00005
0..1
*.8. Идентификатор уполномоченного органа
(csdo:AuthorityId)
строка, идентифицирующая орган государственной власти либо уполномоченную им организацию, выдавшую документ
M.SDE.00068
M.SDT.00092
0..1
*.9. Наименование уполномоченного органа
(csdo:AuthorityName)
полное наименование органа государственной власти либо уполномоченной им организации, выдавшей документ
M.SDE.00066
M.SDT.00056
0..1
12.16. Член экипажа транспортного средства
(cacdo:PIVCrewMemberDetails)
сведения о члене экипажа
M.CA.CDE.01159
M.CA.CDT.01150
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
12.16.1. ФИО
(ccdo:FullNameDetails)
фамилия, имя, отчество
M.CDE.00029
M.CDT.00016
Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.1. Имя
(csdo:FirstName)
имя физического лица
M.SDE.00109
M.SDT.00055
0..1
*.2. Отчество
(csdo:MiddleName)
отчество (второе или среднее имя) физического лица
M.SDE.00111
M.SDT.00055
0..1
*.3. Фамилия
(csdo:LastName)
фамилия физического лица
M.SDE.00110
M.SDT.00055
0..1

12.17.7. Түсіру орны және күні
(cacdo:‌Disembarkation‌Place‌Details)
көлік құралының бортынан түсіру орны мен күні туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01123
M.CA.CDT.01115
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
*.1. Жердің және географиялық пункттің коды
(casdo:‌Location‌Code)
отырғызу/түсіру орнының кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.01101
M.CA.SDT.01100
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
*.2. Күні
(csdo:‌Event‌Date)
отырғызу/түсіру күні
M.SDE.00131
M.BDT.00005
0..1
13. Тауар партиясы
(cacdo:‌PIVConsignment‌Details)
тауар партиясы туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01180
M.CA.CDT.01148
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
13.1. Реттік нөмір
(csdo:‌Object‌Ordinal)
тауар партиясының реттік нөмірі
M.SDE.00148
M.SDT.00105
1
13.2. Алдын ала ақпарат беру мақсаты
(casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)
алдын ала ақпарат берудің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.01100
M.SDT.00170
0..*
13.3. Көлік (тасымал) құжаты
(cacdo:‌Transport‌Document‌Details)
көлік (тасымал) құжаты туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01116
M.CDT.00081
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
13.3.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
құжат түрінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
13.3.2. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
құжаттың атауы
M.SDE.00108
M.SDT.00134
0..1
13.3.3. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
құжатқа оны тіркеу кезінде берілген цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгілену
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1
13.3.4. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжаттың берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
13.4. Кеден құжатының тіркеу нөмірі
(cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)
соған сәйкес алдын ала кедендік декларациялау жүзеге асырылған кедендік декларацияның тіркеу нөмірі
M.CA.CDE.00475
M.CA.CDT.00433
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
13.4.1. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кеден органының кодтық белгіленуі
M.SDE.00255
M.SDT.00184
1
13.4.2. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжаттың тіркелген күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
1
13.4.3. Кеден құжатының тіркеу журналы бойынша нөмірі
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
кеден құжатының тіркеу журналы бойынша нөмірі
M.CA.SDE.00478
M.CA.SDT.00118
1
13.4.4. Реттік нөмір
(casdo:‌Customs‌Document‌Ordinal‌Id)
енгізілетін өзгерістердің және (немесе) толықтырулардың нөмірі (сәйкестендіргіші)
M.CA.SDE.00627
M.CA.SDT.00183
0..1

12.17.7. Место и дата высадки
(cacdo:DisembarkationPlaceDetails)
сведения о месте и дате высадки с борта транспортного средства
M.CA.CDE.01123
M.CA.CDT.01115
Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.1. Код места или географического пункта
(casdo: LocationCode)
кодовое обозначение места посадки/высадки
M.CA.SDE.01101
M.CA.SDT.01100
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codestId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.2. Дата
(csdo: EventDate)
дата посадки/высадки
M.SDE.00131
M.BDT.00005
0..1
13. Товарная партия
(cacdo:PIVConsignmentDetails)
сведения о товарной партии
M.CA.CDE.01180
M.CA.CDT.01148
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
13.1. Порядковый номер
(csdo:ObjectOrdinal)
порядковый номер товарной партии
M.SDE.00148
M.SDT.00105
1
13.2. Цель представления предварительной информации
(casdo:PreliminaryInformationUsageCode)
кодовое обозначение цели представления предварительной информации
M.CA.SDE.01100
M.SDT.00170
0..*
13.3. Транспортный (перевозочный) документ
(cacdo:TransportDocumentDetails)
сведения о транспортном (перевозочном) документе
M.CA.CDE.01116
M.CDT.00081
Определяется областями значений вложенных элементов
1
13.3.1. Код вида документа
(csdo:DocKindCode)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
13.3.2. Наименование документа
(csdo:DocName)
наименование документа
M.SDE.00108
M.SDT.00134
0..1
13.3.3. Номер документа
(csdo:DocId)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присвоенное документу при его регистрации
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1
13.3.4. Дата документа
(csdo:DocCreationDate)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
13.4. Регистрационный номер таможенного документа
(cacdo:CustomsDocIdDetails)
регистрационный номер таможенной декларации, в соответствии с которой осуществлено предварительное таможенное декларирование
M.CA.CDE.00475
M.CA.CDT.00433
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
13.4.1. Код таможенного органа
(csdo:CustomsOfficeCode)
кодовое обозначение таможенного органа
M.SDE.00255
M.SDT.00184
1
13.4.2. Дата документа
(csdo:DocCreationDate)
дата регистрации документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
1
13.4.3. Номер таможенного документа по журналу регистрации
(casdo:CustomsDocumentId)
номер таможенного документа по журналу регистрации
M.CA.SDE.00478
M.CA.SDT.00118
1
13.4.4. Порядковый номер
(casdo:CustomsDocumentOrdinalId)
номер (идентификатор) вносимых изменений и (или) дополнений
M.CA.SDE.00627
M.CA.SDT.00183
0..1

13.5. Декларацияның типі
(casdo:‌Declaration‌Kind‌Code)
кедендік декларация типінің коды
M.CA.SDE.00687
M.SDT.00170
0..1
13.6. Кедендік декларациялау ерекшелігінің коды
(casdo:‌Declaration‌Feature‌Code)
тауарларды кедендік декларациялау ерекшелігінің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00136
M.CA.SDT.00192
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
13.7. Тауарларды өткізу түрінің коды
(casdo:‌Transit‌Procedure‌Code)
кедендік транзиттің кедендік рәсіміне сәйкес тауарларды өткізу түрінің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00694
M.CA.SDT.00713
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
13.8. Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлардың тағайындалу коды
(casdo:‌Transit‌Feature‌Code)
транзиттік декларацияны толтыру ерекшеліктерін көрсететін тауарлардың мақсатының кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00702
M.SDT.00314
0..1
13.9. Құжаттарды кедендік декларация ретінде пайдалану коды
(casdo:‌Doc‌Usage‌Code)
көлік (тасымалдау), коммерциялық және (немесе) өзге де құжаттарды транзиттік декларация ретінде пайдаланудың кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00558
M.SDT.00314
0..1
13.10. Парақтар саны
(csdo:‌Page‌Quantity)
құжаттағы парақтардың жалпы саны
M.SDE.00018
M.SDT.00097
0..1
13.11. Тауарлар саны
(casdo:‌Goods‌Quantity)
көлік (тасымалдау) құжаты бойынша тауарлардың жалпы саны
M.CA.SDE.00705
M.SDT.00155
0..1
13.12. Жүк орындарының саны
(casdo:‌Cargo‌Quantity)
жүк орындарының жалпы саны
M.CA.SDE.00707
M.SDT.00156
0..1
13.13. Жөнелту елінің коды
(casdo:‌Departure‌Country‌Code)
жөнелту елінің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00728
M.SDT.00112
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
13.14. Межелі елдің коды
(casdo:‌Destination‌Country‌Code)
межелі елдің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00734
M.SDT.00112
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
13.15. Қорытынды (жалпы) сома
(casdo:‌Total‌Amount)
тауарлардың жалпы сомасы
M.CA.SDE.00591
M.CA.SDT.00001
0..1
а) валютаның коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодтық белгіленуі
M.SDT.00144
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCode ListId атрибуты)
валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
13.16. Брутто массасы
(csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)
тауар партиясындағы тауарлардың жалпы брутто салмағы
M.SDE.00168
M.SDT.00122
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленуі
M.SDT.00074
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
өлшем бірлігі сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1

13.5. Тип декларации
(casdo:DeclarationKindCode)
код типа таможенной декларации
M.CA.SDE.00687
M.SDT.00170
0..1
13.6. Код особенности таможенного декларирования
(casdo:DeclarationFeatureCode)
кодовое обозначение особенности таможенного декларирования товаров
M.CA.SDE.00136
M.CA.SDT.00192
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
13.7. Код вида перемещения товаров
(casdo:TransitProcedureCode)
кодовое обозначение вида перемещения товаров в соответствии с таможенной процедурой таможенного транзита
M.CA.SDE.00694
M.CA.SDT.00713
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
13.8. Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации
(casdo:TransitFeatureCode)
кодовое обозначение предназначения товаров, отражающее особенности заполнения транзитной декларации
M.CA.SDE.00702
M.SDT.00314
0..1
13.9. Код использования документов в качестве таможенной декларации
(casdo:DocUsageCode)
кодовое обозначение использования транспортных (перевозочных), коммерческих и (или) иных документов в качестве транзитной декларации
M.CA.SDE.00558
M.SDT.00314
0..1
13.10. Количество листов
(csdo:PageQuantity)
общее количество листов в документе
M.SDE.00018
M.SDT.00097
0..1
13.11. Количество товаров
(casdo:GoodsQuantity)
общее число товаров по транспортному (перевозочному) документу
M.CA.SDE.00705
M.SDT.00155
0..1
13.12. Количество грузовых мест
(casdo:CargoQuantity)
общее количество грузовых мест
M.CA.SDE.00707
M.SDT.00156
0..1
13.13. Код страны отправления
(casdo:DepartureCountryCode)
кодовое обозначение страны отправления
M.CA.SDE.00728
M.SDT.00112
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
13.14. Код страны назначения
(casdo: DestinationCountryCode)
кодовое обозначение страны назначения
M.CA.SDE.00734
M.SDT.00112
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
13.15. Итоговая (общая) сумма
(casdo:TotalAmount)
общая стоимость товаров
M.CA.SDE.00591
M.CA.SDT.00001
0..1
а) код валюты
(атрибут currencyCode)
кодовое обозначение валюты
M.SDT.00144
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currencyCodeListId)
идентификатор классификатора валют
M.SDT.00091
1
13.16. Масса брутто
(csdo:UnifiedGrossMassMeasure)
общий вес брутто товаров в товарной партии
M.SDE.00168
M.SDT.00122
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurementUnitCode)
кодовое обозначение единицы измерения
M.SDT.00074
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurementUnitCodeListId)
идентификатор классификатора единиц измерения
M.SDT.00091
1

13.17. Жөнелтуші
(cacdo:‌PIConsignor‌Details)
жөнелтуші туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01118
M.CA.CDT.00564
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
13.17.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
субъект тіркелген елдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
13.17.2. Субъектінің атауы
(csdo:‌Subject‌Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің толық атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00224
M.SDT.00056
0..1
13.17.3. Субъектінің қысқаша атауы
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің қысқартылған атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00225
M.SDT.00055
0..1
13.17.4. Ұйымдық-құқықтық нысанның коды
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)
шаруашылық жүргізуші субъект тіркелген ұйымдық-құқықтық нысанның кодтық белгіленуі
M.SDE.00023
M.SDT.00140
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
13.17.5. Ұйымдық-құқықтық нысанның атауы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Name)
шаруашылық жүргізуші субъект тіркелген ұйымдық-құқықтық нысанның атауы
M.SDE.00090
M.SDT.00056
0..1
13.17.6. Шаруашылық жүргізуші субъектінің сәйкестендіргіші
(csdo:‌Business‌Entity‌Id)
тізілім (тіркелім) бойынша жазбаның мемлекеттік тіркеу кезінде берілген нөмірі (коды)
M.SDE.00189
M.SDT.00157
0..1
а) сәйкестендіру әдісі
(kindId атрибуты)
шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдісі
M.SDT.00158
1
13.17.7. Бірегей кедендік сәйкестендіру нөмірі
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)
кедендік сәйкестендіру (бірегей сәйкестендіру) нөмірі туралы мәліметтер
M.CA.SDE.00626
M.CA.SDT.00188
0..1
а) елдің коды
(countryCode атрибуты)
қағидалары бойынша көрсетілген сәйкестендіру нөмірі қалыптастырылған елдің кодтық белгіленуі
M.SDT.00159
0..1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(countryCode ListId атрибуты)
әлем елдері сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
0..1
13.17.8. Салық төлеушінің сәйкестендіргіші
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
салық төлеушінің тіркелген елінің салық төлеушілер тізіліміндегі субъектінің сәйкестендіргіші
M.SDE.00025
M.SDT.00025
0..1
13.17.9. Есепке қою себебінің коды
(csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)
субъектіні Ресей Федерациясында салық есебіне қою себебін сәйкестендіретін код
M.SDE.00030
M.SDT.00030
0..1
13.17.10. Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші
(casdo:‌Person‌Id)
жеке тұлғаның бірегей сәйкестендіргіші
M.CA.SDE.00129
M.CA.SDT.00190
0..1

13.17. Отправитель
(cacdo:PIConsignorDetails)
сведения об отправителе
M.CA.CDE.01118
M.CA.CDT.00564
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
13.17.1. Код страны
(csdo:UnifiedCountryCode)
кодовое обозначение страны регистрации субъекта
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
13.17.2. Наименование субъекта
(csdo:SubjectName)
полное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица
M.SDE.00224
M.SDT.00056
0..1
13.17.3. Краткое наименование субъекта
(csdo:SubjectBriefName)
сокращенное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица
M.SDE.00225
M.SDT.00055
0..1
13.17.4. Код организационно-правовой формы
(csdo:BusinessEntityTypeCode)
кодовое обозначение организационно-правовой формы, в которой зарегистрирован хозяйствующий субъект
M.SDE.00023
M.SDT.00140
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
13.17.5. Наименование организационно-правовой формы
(csdo:BusinessEntityTypeName)
наименование организационно-правовой формы, в которой зарегистрирован хозяйствующий субъект
M.SDE.00090
M.SDT.00056
0..1
13.17.6. Идентификатор хозяйствующего субъекта
(csdo:BusinessEntityId)
номер (код) записи по реестру (регистру), присвоенный при государственной регистрации
M.SDE.00189
M.SDT.00157
0..1
а) метод идентификации
(атрибут kindId)
метод идентификации хозяйствующих субъектов
M.SDT.00158
1
13.17.7. Уникальный идентификационный таможенный номер
(casdo:CAUniqueCustomsNumberId)
сведения об идентификационном (уникальном идентификационном) таможенном номере
M.CA.SDE.00626
M.CA.SDT.00188
0..1
а) код страны
(атрибут countryCode)
кодовое обозначение страны, по правилам которой сформирован указанный идентификационный номер
M.SDT.00159
0..1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут countryCodeListId)
идентификатор классификатора стран мира
M.SDT.00091
0..1
13.17.8. Идентификатор налогоплательщика
(csdo:TaxpayerId)
идентификатор субъекта в реестре налогоплательщиков страны регистрации налогоплательщика
M.SDE.00025
M.SDT.00025
0..1
13.17.9. Код причины постановки на учет
(csdo:TaxRegistrationReasonCode)
код, идентифицирующий причину постановки субъекта на налоговый учет в Российской Федерации
M.SDE.00030
M.SDT.00030
0..1
13.17.10. Идентификатор физического лица
(casdo:PersonId)
уникальный идентификатор физического лица
M.CA.SDE.00129
M.CA.SDT.00190
0..1

13.17.13. Байланыс деректемесі
(ccdo:‌Communication‌Details)
субъектінің байланыс деректемесі
M.CDE.00003
M.CDT.00003
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Байланыс түрінің коды
(csdo:‌Communication‌Channel‌Code)
байланыс құралы (арнасы) түрінің (телефон, факс, электрондық пошта және т.б.) кодтық белгіленуі
M.SDE.00014
M.SDT.00163
0..1
*.2. Байланыс түрінің атауы
(csdo:‌Communication‌Channel‌Name)
байланыс құралы (арнасы) түрінің (телефон, факс, электрондық пошта және т.б.) атауы
M.SDE.00093
M.SDT.00055
0..1
*.3. Байланыс арнасының сәйкестендіргіші
(csdo:‌Communication‌Channel‌Id)
байланыс арнасын сәйкестендіретін символдардың дәйектілігі (телефон, факс нөмірлерін, электрондық пошта мекенжайын және т.б. көрсету)
M.SDE.00015
M.SDT.00015
1..*
13.17.14. Мәліметтер үйлесімінің белгісі
(casdo:‌Equal‌Indicator)
сатушымен/сатып алушымен үйлесу белгісі
M.CA.SDE.00616
M.BDT.00013
0..1
13.17.15. Халықаралық пошта жөнелтімдерін алмасу (беру) мекемесінің коды
(casdo:‌Exchange‌Post‌Office‌Code)
халықаралық пошта жөнелтімдерін алмасу (беру) мекемесінің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00307
M.SDT.00181
0..1
13.18. Алушы
(cacdo:‌PIConsignee‌Details)
алушы туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01119
M.CA.CDT.00564
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
13.18.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
субъект тіркелген елдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
13.18.2. Субъектінің атауы
(csdo:‌Subject‌Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің толық атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00224
M.SDT.00056
0..1
13.18.3. Субъектінің қысқаша атауы
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің қысқартылған атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00225
M.SDT.00055
0..1
13.18.4. Ұйымдық-құқықтық нысанның коды
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)
шаруашылық жүргізуші субъект тіркелген ұйымдық-құқықтық нысанның кодтық белгіленуі
M.SDE.00023
M.SDT.00140
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
13.18.5. Ұйымдық-құқықтық нысанның атауы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Name)
шаруашылық жүргізуші субъект тіркелген ұйымдық-құқықтық нысанның атауы
M.SDE.00090
M.SDT.00056
0..1
13.18.6. Шаруашылық жүргізуші субъектінің сәйкестендіргіші
(csdo:‌Business‌Entity‌Id)
тізілім (тіркелім) бойынша жазбаның мемлекеттік тіркеу кезінде берілген нөмірі (коды)
M.SDE.00189
M.SDT.00157
0..1
а) сәйкестендіру әдісі
(kindId атрибуты)
шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдісі
M.SDT.00158
1

13.17.13. Контактный реквизит
(ccdo:CommunicationDetails)
контактный реквизит субъекта
M.CDE.00003
M.CDT.00003
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Код вида связи
(csdo:CommunicationChannelCode)
кодовое обозначение вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00014
M.SDT.00163
0..1
*.2. Наименование вида связи
(csdo:CommunicationChannelName)
наименование вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00093
M.SDT.00055
0..1
*.3. Идентификатор канала связи
(csdo:CommunicationChannelId)
последовательность символов, идентифицирующая канал связи (указание номера телефона, факса, адреса электронной почты и др.)
M.SDE.00015
M.SDT.00015
1..*
13.17.14. Признак совпадения сведений
(casdo:EqualIndicator)
признак совпадения с продавцом/покупателем
M.CA.SDE.00616
M.BDT.00013
0..1
13.17.15. Код учреждения обмена (подачи) международных почтовых отправлений
(casdo:ExchangePostOfficeCode)
кодовое обозначение учреждения обмена (подачи) международных почтовых отправлений
M.CA.SDE.00307
M.SDT.00181
0..1
13.18. Получатель
(cacdo:PIConsigneeDetails)
сведения о получателе
M.CA.CDE.01119
M.CA.CDT.00564
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
13.18.1. Код страны
(csdo:UnifiedCountryCode)
кодовое обозначение страны регистрации субъекта
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
13.18.2. Наименование субъекта
(csdo:SubjectName)
полное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица
M.SDE.00224
M.SDT.00056
0..1
13.18.3. Краткое наименование субъекта
(csdo:SubjectBriefName)
сокращенное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица
M.SDE.00225
M.SDT.00055
0..1
13.18.4. Код организационно-правовой формы
(csdo:BusinessEntityTypeCode)
кодовое обозначение организационно-правовой формы, в которой зарегистрирован хозяйствующий субъект
M.SDE.00023
M.SDT.00140
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
13.18.5. Наименование организационно-правовой формы
(csdo:BusinessEntityTypeName)
наименование организационно-правовой формы, в которой зарегистрирован хозяйствующий субъект
M.SDE.00090
M.SDT.00056
0..1
13.18.6. Идентификатор хозяйствующего субъекта
(csdo:BusinessEntityId)
номер (код) записи по реестру (регистру), присвоенный при государственной регистрации
M.SDE.00189
M.SDT.00157
0..1
а) метод идентификации
(атрибут kindId)
метод идентификации хозяйствующих субъектов
M.SDT.00158
1

13.19. Тауарларды тиеу орны
(cacdo:‌Cargo‌Loading‌Location‌Details)
кемеге тауарларды тиеу орны туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00685
M.CA.CDT.00567
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
13.19.1. Жердің және географиялық пункттің коды
(casdo:‌Location‌Code)
жердің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.01101
M.CA.SDT.01100
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
13.19.2. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
13.19.3. Жердің атауы (аты)
(casdo:‌Place‌Name)
жердің атауы
M.CA.SDE.00636
M.SDT.00055
0..1
13.19.4. Темір жол станциясының коды
(casdo:‌Railway‌Station‌Code)
темір жол станциясының кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00303
M.CA.SDT.00082
0..1
13.19.5. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кеден органының кодтық белгіленуі
M.SDE.00255
M.SDT.00184
0..1
13.19.6. Күні
(csdo:‌Event‌Date)
күні
M.SDE.00131
M.BDT.00005
0..1
13.20. Тауарларды түсіру белгісі
(casdo:‌Unloading‌Indicator)
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің порттарында тауарларды түсіру белгісі
M.CA.SDE.01127
M.BDT.00013
0..1
13.21. Тауарларды түсіру орны
(cacdo:‌Cargo‌Unloading‌Location‌Details)
тауарларды кемеден түсіру орны туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00686
M.CA.CDT.00567
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
13.21.1. Жердің және географиялық пункттің коды
(casdo:‌Location‌Code)
жердің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.01101
M.CA.SDT.01100
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
13.21.2. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
13.21.3. Жердің атауы (аты)
(casdo:‌Place‌Name)
жердің атауы
M.CA.SDE.00636
M.SDT.00055
0..1
13.21.4. Темір жол станциясының коды
(casdo:‌Railway‌Station‌Code)
темір жол станциясының кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00303
M.CA.SDT.00082
0..1
13.21.5. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кеден органының кодтық белгіленуі
M.SDE.00255
M.SDT.00184
0..1
13.21.6. Күні
(csdo:‌Event‌Date)
күні
M.SDE.00131
M.BDT.00005
0..1
13.22. Межелі кеден органының коды
(casdo:‌Destination‌Customs‌Office‌Code)
карантинге жатқызылған өнімге қатысты шешім қабылдау кезінде көрсетілетін межелі кеден органы туралы мәліметтер
M.CA.SDE.00853
M.SDT.00184
0..1

13.19. Место погрузки товаров
(cacdo:CargoLoadingLocationDetails)
сведения о месте погрузки товаров на судно
M.CA.CDE.00685
M.CA.CDT.00567
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
13.19.1. Код места или географического пункта
(casdo:LocationCode)
кодовое обозначение места
M.CA.SDE.01101
M.CA.SDT.01100
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
13.19.2. Код страны
(csdo:UnifiedCountryCode)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
13.19.3. Наименование (название) места
(casdo:PlaceName)
наименование места
M.CA.SDE.00636
M.SDT.00055
0..1
13.19.4. Код железнодорожной станции
(casdo:RailwayStationCode)
кодовое обозначение железнодорожной станции
M.CA.SDE.00303
M.CA.SDT.00082
0..1
13.19.5. Код таможенного органа
(csdo:CustomsOfficeCode)
кодовое обозначение таможенного органа
M.SDE.00255
M.SDT.00184
0..1
13.19.6. Дата
(csdo:EventDate)
дата
M.SDE.00131
M.BDT.00005
0..1
13.20. Признак выгрузки товара
(casdo:UnloadingIndicator)
признак выгрузки товаров в портах государства - члена Евразийского экономического союза
M.CA.SDE.01127
M.BDT.00013
0..1
13.21. Место разгрузки товаров
(cacdo:CargoUnloadingLocationDetails)
сведения о месте выгрузки товаров с судна
M.CA.CDE.00686
M.CA.CDT.00567
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
13.21.1. Код места или географического пункта
(casdo:LocationCode)
кодовое обозначение места
M.CA.SDE.01101
M.CA.SDT.01100
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
13.21.2. Код страны
(csdo:UnifiedCountryCode)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
13.21.3. Наименование (название) места
(casdo:PlaceName)
наименование места
M.CA.SDE.00636
M.SDT.00055
0..1
13.21.4. Код железнодорожной станции
(casdo:RailwayStationCode)
кодовое обозначение железнодорожной станции
M.CA.SDE.00303
M.CA.SDT.00082
0..1
13.21.5. Код таможенного органа
(csdo:CustomsOfficeCode)
кодовое обозначение таможенного органа
M.SDE.00255
M.SDT.00184
0..1
13.21.6. Дата
(csdo:EventDate)
дата
M.SDE.00131
M.BDT.00005
0..1
13.22. Код таможенного органа назначения
(casdo:DestinationCustomsOfficeCode)
сведения о таможенном органе назначения, указываемые при принятии решения в отношении подкарантинной продукции
M.CA.SDE.00853
M.SDT.00184
0..1

13.23. Тауарларды бастапқы жөнелту орны
(cacdo:‌Fact‌Departure‌Location‌Details)
мультимодальды тасымалдау немесе коносаменттер арқылы тасымалдау кезінде тауарлардың бастапқы жөнелту орны туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01109
M.CA.CDT.00567
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
13.23.1. Жердің және географиялық пункттің коды
(casdo:‌Location‌Code)
жердің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.01101
M.CA.SDT.01100
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
13.23.2. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
13.23.3. Жердің атауы (аты)
(casdo:‌Place‌Name)
жердің атауы
M.CA.SDE.00636
M.SDT.00055
0..1
13.23.4. Темір жол станциясының коды
(casdo:‌Railway‌Station‌Code)
темір жол станциясының кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00303
M.CA.SDT.00082
0..1
13.23.5. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кеден органының кодтық белгіленуі
M.SDE.00255
M.SDT.00184
0..1
13.23.6. Күні
(csdo:‌Event‌Date)
күні
M.SDE.00131
M.BDT.00005
0..1
13.24. Контейнер
(cacdo:‌PIContainer‌Details)
контейнер туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01121
M.CA.CDT.01120
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
13.24.1. Контейнердің сәйкестендіргіші
(casdo:‌Container‌Id)
контейнердің нөмірі
M.CA.SDE.00706
M.CA.SDT.00145
1
13.24.2. Елдің коды
(casdo:‌CACountry‌Code)
контейнер тіркелген елдің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00615
M.CA.SDT.00181
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
13.25. Кедендік сәйкестендіру
(cacdo:‌Customs‌Identification‌Details)
кедендік сәйкестендіру туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00585
M.CA.CDT.00521
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
13.25.1. Кедендік сәйкестендіру тәсілінің коды
(casdo:‌Customs‌Identification‌Method‌Code)
кедендік сәйкестендіру тәсілінің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00543
M.SDT.00170
1
13.25.2. Кедендік сәйкестендіру құралы түрінің коды
(casdo:‌Customs‌Identification‌Means‌Kind‌Code)
кедендік сәйкестендіру құралы түрінің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00542
M.SDT.00170
0..1
13.25.3. Кедендік сәйкестендіру құралдарының саны
(casdo:‌Seal‌Quantity)
сәйкестендіру құралдарының саны
M.CA.SDE.00193
M.SDT.00097
0..1
13.25.4. Кедендік сәйкестендіру құралы
(cacdo:‌Customs‌Identification‌Means‌Id‌Details)
сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00669
M.CA.CDT.00658
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Кедендік сәйкестендіру құралының сәйкестендіргіші
(casdo:‌Customs‌Identification‌Means‌Id)
сәйкестендіру құралының бірегей сәйкестендіргіші (нөмірі)
M.CA.SDE.00639
M.SDT.00092
0..1
*.2. Сипаттамасы
(csdo:‌Description‌Text)
ерекше белгілерінің сипаттамасы
M.SDE.00002
M.SDT.00088
0..1
*.3. Кедендік сәйкестендіру құралдарын тану белгісі
(casdo:‌Foreign‌Customs‌Identification‌Means‌Indicator)
кеден органының сәйкестендіру құралдарын тану белгісі
M.CA.SDE.00451
M.BDT.00013
0..1

13.23. Место первоначального отправления товаров
(cacdo:FactDepartureLocationDetails)
сведения о месте первоначального отправления товаров при мультимодальных перевозках или перевозках по сквозным коносаментам
M.CA.CDE.01109
M.CA.CDT.00567
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
13.23.1. Код места или географического пункта
(casdo:LocationCode)
кодовое обозначение места
M.CA.SDE.01101
M.CA.SDT.01100
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
13.23.2. Код страны
(csdo:UnifiedCountryCode)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
13.23.3. Наименование (название) места
(casdo:PlaceName)
наименование места
M.CA.SDE.00636
M.SDT.00055
0..1
13.23.4. Код железнодорожной станции
(casdo:RailwayStationCode)
кодовое обозначение железнодорожной станции
M.CA.SDE.00303
M.CA.SDT.00082
0..1
13.23.5. Код таможенного органа
(csdo:CustomsOfficeCode)
кодовое обозначение таможенного органа
M.SDE.00255
M.SDT.00184
0..1
13.23.6. Дата
(csdo:EventDate)
дата
M.SDE.00131
M.BDT.00005
0..1
13.24. Контейнер
(cacdo:PIContainerDetails)
сведения о контейнере
M.CA.CDE.01121
M.CA.CDT.01120
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
13.24.1. Идентификатор контейнера
(casdo: ContainerId)
номер контейнера
M.CA.SDE.00706
M.CA.SDT.00145
1
13.24.2. Код страны
(casdo:CACountryCode)
кодовое обозначение страны регистрации контейнера
M.CA.SDE.00615
M.CA.SDT.00181
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
13.25. Таможенная идентификация
(cacdo:CustomsIdentificationDetails)
сведения о таможенной идентификации
M.CA.CDE.00585
M.CA.CDT.00521
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
13.25.1. Код способа таможенной идентификации
(casdo:CustomsIdentificationMethodCode)
кодовое обозначение способа идентификации
M.CA.SDE.00543
M.SDT.00170
1
13.25.2. Код вида средства таможенной идентификации
(casdo:CustomsIdentificationMeansKindCode)
кодовое обозначение вида средства идентификации
M.CA.SDE.00542
M.SDT.00170
0..1
13.25.3. Количество средств таможенной идентификации
(casdo:SealQuantity)
количество средств идентификации
M.CA.SDE.00193
M.SDT.00097
0..1
13.25.4. Средство таможенной идентификации
(cacdo:CustomsIdentificationMeansIdDetails)
сведения о средстве идентификации
M.CA.CDE.00669
M.CA.CDT.00658
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Идентификатор средства таможенной идентификации
(casdo: CustomsIdentificationMeansId)
уникальный идентификатор (номер) средства идентификации
M.CA.SDE.00639
M.SDT.00092
0..1
*.2. Описание
(csdo:DescriptionText)
описание отличительных признаков
M.SDE.00002
M.SDT.00088
0..1
*.3. Признак признания средств таможенной идентификации
(casdo:ForeignCustomsIdentificationMeansIndicator)
признак признания таможенным органом средства идентификации
M.CA.SDE.00451
M.BDT.00013
0..1

13.25.5. Сипаттамасы
(csdo:‌Description‌Text)
сәйкестендірудің сипаттамасы
M.SDE.00002
M.SDT.00088
0..*
13.26. Транзит кезіндегі көлік құралы
(cacdo:‌PITransit‌Transport‌Means‌Details)
кедендік транзиттің кедендік рәсіміне сәйкес тауарларды тасымалдау кезінде пайдаланылатын көлік құралдары туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01142
M.CA.CDT.01136
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
13.26.1. Мәліметтер үйлесімінің белгісі
(casdo:‌Equal‌Indicator)
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына келетін көлік құралдарының кедендік транзиттің кедендік рәсіміне сәйкес тауарларды тасымалдауды жүзеге асыратын көлік құралдарымен сәйкес келу белгісі
M.CA.SDE.00616
M.BDT.00013
1
13.26.2. Көлік құралы
(cacdo:‌Transport‌Means‌Item‌Details)
көлік құралы туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00671
M.CA.CDT.00640
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Реттік нөмір
(csdo:‌Object‌Ordinal)
көлік құралының реттік нөмірі
M.SDE.00148
M.SDT.00105
0..1
*.2. Көлік түрінің коды
(csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)
көлік түрінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00166
M.SDT.00140
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
*.3. Көлік құралын тіркеу елінің коды
(casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)
көлік құралын тіркеу елінің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00429
M.CA.SDT.00181
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
*.4. Көлік құралының тіркеу нөмірі
(csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)
автомобиль көлік құралының, тіркеменің, жартылай тіркеменің тіркеу нөмірі, су кемесінің атауы, әуе кемесі рейсінің нөмірі, теміржол көлік құралының нөмірі (вагон, жартылай вагон, платформа, цистерна және т. б.), контейнердің сәйкестендіру нөмірі
M.SDE.00154
M.SDT.00101
0..1
а) елдің коды
(countryCode атрибуты)
қағидалары бойынша көрсетілген тіркеу нөмірі қалыптастырылған елдің кодтық белгіленуі
M.SDT.00159
0..1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(countryCode ListId атрибуты)
әлем елдері сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
0..1
*.5. Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі
(csdo:‌Vehicle‌Id)
дайындаушы берген көлік құралының (көлік құралының шассиі, өздігінен жүретін машина) сәйкестендіру нөмірі
M.SDE.00212
M.SDT.00161
0..1
*.6. Халықаралық тасымалдау көлік құралы түрінің коды
(casdo:‌Transport‌Type‌Code)
көлік құралы типінің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00371
M.CA.SDT.00205
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
*.7. Көлік құралы маркасының коды
(csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)
көлік құралы маркасының кодтық белгіленуі
M.SDE.00303
M.SDT.00203
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
*.8. Көлік құралы моделінің атауы
(csdo:‌Vehicle‌Model‌Name)
көлік құралы моделінің атауы
M.SDE.00314
M.SDT.00068
0..1
*.9. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
көлік құралын тіркеу туралы куәліктің нөмірі
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1

13.25.5. Описание
(csdo: DescriptionText)
описание идентификации
M.SDE.00002
M.SDT.00088
0..*
13.26. Транспортные средства при транзите
(cacdo: PITransitTransportMeansDetails)
сведения о транспортных средствах, используемых при перевозке товаров в соответствии с таможенной процедурой таможенного транзита
M.CA.CDE.01142
M.CA.CDT.01136
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
13.26.1. Признак совпадения сведений
(casdo:EqualIndicator)
признак совпадения транспортных средств, прибывающих на таможенную территорию Евразийского экономического союза, с транспортными средствами, осуществляющими перевозку товаров в соответствии с таможенной процедурой таможенного транзита
M.CA.SDE.00616
M.BDT.00013
1
13.26.2. Транспортное средство
(cacdo:TransportMeansItemDetails)
сведения о транспортном средстве
M.CA.CDE.00671
M.CA.CDT.00640
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Порядковый номер
(csdo:ObjectOrdinal)
порядковый номер транспортного средства
M.SDE.00148
M.SDT.00105
0..1
*.2. Код вида транспорта
(csdo:UnifiedTransportModeCode)
кодовое обозначение вида транспорта
M.SDE.00166
M.SDT.00140
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.3. Код страны регистрации транспортного средства
(casdo:RegistrationNationalityCode)
кодовое обозначение страны регистрации транспортного средства
M.CA.SDE.00429
M.CA.SDT.00181
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.4. Регистрационный номер транспортного средства
(csdo:TransportMeansRegId)
регистрационный номер автомобильного транспортного средства, прицепа, полуприцепа, название водного судна, номер рейса воздушного судна, номер железнодорожного транспортного средства (вагона, полувагона, платформы, цистерны и т.п.), идентификационный номер контейнера
M.SDE.00154
M.SDT.00101
0..1
а) код страны
(атрибут countryCode)
кодовое обозначение страны, по правилам которой сформирован указанный регистрационный номер
M.SDT.00159
0..1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут countryCodeListId)
идентификатор классификатора стран мира
M.SDT.00091
0..1
*.5. Идентификационный номер транспортного средства
(csdo:VehicleId)
идентификационный номер транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины), присвоенный изготовителем
M.SDE.00212
M.SDT.00161
0..1
*.6. Код типа транспортного средства международной перевозки
(casdo:TransportTypeCode)
кодовое обозначение типа транспортного средства
M.CA.SDE.00371
M.CA.SDT.00205
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.7. Код марки транспортного средства
(csdo:VehicleMakeCode)
кодовое обозначение марки транспортного средства
M.SDE.00303
M.SDT.00203
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.8. Наименование модели транспортного средства
(csdo:VehicleModelName)
наименование модели транспортного средства
M.SDE.00314
M.SDT.00068
0..1
*.9. Номер документа
(csdo:DocId)
номер свидетельства о регистрации транспортного средства
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1

13.27. Кеден органы және межелі пункт
(cacdo:‌Transit‌Destination‌Details)
кедендік транзиттің кедендік рәсіміне сәйкес тауарларды тасымалдауды жүзеге асыру кезінде болжанатын кеден органы және межелі пункті туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00177
M.CA.CDT.00191
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
13.27.1. Кеден органы
(ccdo:‌Customs‌Office‌Details)
кеден органы туралы мәліметтер
M.CDE.00102
M.CDT.00104
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
*.1. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кеден органының кодтық белгіленуі
M.SDE.00255
M.SDT.00184
0..1
*.2. Кеден органының атауы
(csdo:‌Customs‌Office‌Name)
кеден органының атауы
M.SDE.00300
M.SDT.00204
0..1
*.3. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
13.27.2. Кедендік бақылау аймағының нөмірі (сәйкестендіргіші)
(casdo:‌Customs‌Control‌Zone‌Id)
кедендік бақылау аймағының нөмірі (тіркеу нөмірі)
M.CA.SDE.00152
M.SDT.00093
0..1
13.27.3. Тұлғаның тізілімге енгізілгенін растайтын құжат
(cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details)
уәкілетті экономикалық операторлардың тізіліміне енгізу туралы куәлік
M.CA.CDE.00381
M.CA.CDT.00303
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
құжат түрінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
*.2. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
*.3. Заңды тұлғаның тізілімге енгізілу кезіндегі тіркеу нөмірі
(casdo:‌Registration‌Number‌Id)
тұлғаның оған тізілімге енгізу кезінде берілген тіркеу нөмірі немесе тұлғаны тізілімге енгізу туралы құжаттың тіркеу нөмірі
M.CA.SDE.00062
M.SDT.00178
1
*.4. Құжатты қайта тіркеу белгісінің коды
(casdo:‌Reregistration‌Code)
құжатты қайта тіркеу белгісінің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00001
M.CA.SDT.00125
0..1
*.5. Куәлік түрінің коды
(casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)
уәкілетті экономикалық оператордың куәлігі типінің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00592
M.SDT.00169
0..1
13.27.4. Темір жол станциясының коды
(casdo:‌Railway‌Station‌Code)
темір жол станциясының кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00303
M.CA.SDT.00082
0..1

13.27. Таможенный орган и пункт назначения
(cacdo:TransitDestinationDetails)
сведения о предполагаемом таможенном органе и пункте назначения при осуществлении перевозки товаров в соответствии с таможенной процедурой таможенного транзита
M.CA.CDE.00177
M.CA.CDT.00191
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
13.27.1. Таможенный орган
(ccdo:CustomsOfficeDetails)
сведения о таможенном органе
M.CDE.00102
M.CDT.00104
Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.1. Код таможенного органа
(csdo:CustomsOfficeCode)
кодовое обозначение таможенного органа
M.SDE.00255
M.SDT.00184
0..1
*.2. Наименование таможенного органа
(csdo:CustomsOfficeName)
наименование таможенного органа
M.SDE.00300
M.SDT.00204
0..1
*.3. Код страны
(csdo:UnifiedCountryCode)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
13.27.2. Номер (идентификатор) зоны таможенного контроля
(casdo:CustomsControlZoneId)
номер (регистрационный номер) зоны таможенного контроля
M.CA.SDE.00152
M.SDT.00093
0..1
13.27.3. Документ, подтверждающий включение лица в реестр
(cacdo:RegisterDocumentIdDetails)
свидетельство о включении в реестр уполномоченных экономических операторов
M.CA.CDE.00381
M.CA.CDT.00303
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Код вида документа
(csdo:DocKindCode)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.2. Код страны
(csdo:UnifiedCountryCode)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.3. Регистрационный номер юридического лица при включении в реестр
(casdo:RegistrationNumberId)
регистрационный номер лица, присвоенный ему при включении в реестр, или регистрационный номер документа о включении лица в реестр
M.CA.SDE.00062
M.SDT.00178
1
*.4. Код признака перерегистрации документа
(casdo:ReregistrationCode)
кодовое обозначение признака перерегистрации документа
M.CA.SDE.00001
M.CA.SDT.00125
0..1
*.5. Код типа свидетельства
(casdo:AEORegistryKindCode)
кодовое обозначение типа свидетельства уполномоченного экономического оператора
M.CA.SDE.00592
M.SDT.00169
0..1
13.27.4. Код железнодорожной станции
(casdo:RailwayStationCode)
кодовое обозначение железнодорожной станции
M.CA.SDE.00303
M.CA.SDT.00082
0..1

13.29.5. Тауарды қоймаға орналастыру күні
(casdo:‌Warehouse‌Date)
тауарларды уақытша сақтауға орналастырудың жоспарланған күні
M.CA.SDE.01115
M.BDT.00005
1
13.29.6. Тауарларды сақтау шарттары
(cacdo:‌Storage‌Requirement‌Details)
тауарларды сақтаудың ерекше шарттары туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01125
M.CA.CDT.01125
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
*.1. Сақтаудың ерекше жағдайларының қажеттілігінің белгісі
(casdo:‌Special‌Storage‌Requirement‌Indicator)
тауарларды сақтаудың ерекше жағдайларын қамтамасыз ету қажеттілігінің белгісі
M.CA.SDE.01116
M.BDT.00013
1
*.2. Сипаттамасы
(csdo:‌Description‌Text)
сақтаудың ерекше шарттарының сипаттамасы
M.SDE.00002
M.SDT.00088
0..1
13.30. Тауар
(cacdo:‌PIVConsignment‌Item‌Details)
тауар туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01158
M.CA.CDT.01149
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1..*
13.30.1. Тауардың реттік нөмірі
(casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)
тауардың реттік нөмірі
M.CA.SDE.00183
M.SDT.00105
1
13.30.2. Тауардың ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша коды
(csdo:‌Commodity‌Code)
тауардың ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес кодтық белгіленуі
M.SDE.00091
M.SDT.00065
0..1
13.30.3. Тауардың атауы
(casdo:‌Goods‌Description‌Text)
тауардың коммерциялық, фирмалық немесе өзге де дәстүрлі атауын қоса алғанда, тауардың сипаттамасы
M.CA.SDE.00164
M.SDT.00072
0..4
13.30.4. Брутто массасы
(csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)
тауардың салмағы, брутто
M.SDE.00168
M.SDT.00122
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленуі
M.SDT.00074
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
өлшем бірлігі сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
13.30.5. Нетто массасы
(csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)
тауардың салмағы, нетто
M.SDE.00174
M.SDT.00122
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленуі
M.SDT.00074
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
өлшем бірлігі сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
13.30.6. Тауардың саны
(cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)
қосымша өлшем бірлігі көрсетілген тауар саны
M.CA.CDE.00153
M.CA.CDT.00109
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Өлшем бірлігі көрсетілген тауардың саны
(casdo:‌Goods‌Measure)
өлшем бірлігін көрсетілген тауардың саны туралы мәліметтер
M.CA.SDE.00215
M.SDT.00122
1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленуі
M.SDT.00074
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
өлшем бірлігі сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
*.2. Өлшем бірлігінің шартты белгіленуі
(casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)
өлшем бірлігінің шартты белгіленуі
M.CA.SDE.00222
M.CA.SDT.00409
0..1

13.29.5. Дата помещения товара на склад
(casdo:‌Warehouse‌Date)
планируемая дата помещения товаров на временное хранение
M.CA.SDE.01115
M.BDT.00005
1
13.29.6. Условия хранения товаров
(cacdo:‌Storage‌Requirement‌Details)
сведения об особых условиях хранения товаров
M.CA.CDE.01125
M.CA.CDT.01125
Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.1. Признак необходимости особых условий хранения
(casdo:‌Special‌Storage‌Requirement‌Indicator)
признак необходимости обеспечения особых условий хранения товаров
M.CA.SDE.01116
M.BDT.00013
1
*.2. Описание
(csdo:‌Description‌Text)
описание особых условий хранения
M.SDE.00002
M.SDT.00088
0..1
13.30. Товар
(cacdo:‌PIVConsignment‌Item‌Details)
сведения о товаре
M.CA.CDE.01158
M.CA.CDT.01149
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
13.30.1. Порядковый номер товара
(casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)
порядковый номер товара
M.CA.SDE.00183
M.SDT.00105
1
13.30.2. Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС
(csdo:‌Commodity‌Code)
кодовое обозначение товара в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС
M.SDE.00091
M.SDT.00065
0..1
13.30.3. Наименование товара
(casdo:‌Goods‌Description‌Text)
описание товара, включая коммерческое, фирменное или иное традиционное наименование товара
M.CA.SDE.00164
M.SDT.00072
0..4
13.30.4. Масса брутто
(csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)
вес товара, брутто
M.SDE.00168
M.SDT.00122
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
M.SDT.00074
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
M.SDT.00091
1
13.30.5. Масса нетто
(csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)
вес товара, нетто
M.SDE.00174
M.SDT.00122
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
M.SDT.00074
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
M.SDT.00091
1
13.30.6. Количество товара
(cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)
количество товара с указанием дополнительной единицы измерения
M.CA.CDE.00153
M.CA.CDT.00109
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Количество товара с указанием единицы измерения
(casdo:‌Goods‌Measure)
сведения о количестве товара с указанием единицы измерения
M.CA.SDE.00215
M.SDT.00122
1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
M.SDT.00074
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
M.SDT.00091
1
*.2. Условное обозначение единицы измерения
(casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)
условное обозначение единицы измерения
M.CA.SDE.00222
M.CA.SDT.00409
0..1

13.30.7. Тыйым салулар мен шектеулерді қолданылмайтын тауардың белгісі
(casdo:‌Goods‌Prohibition‌Free‌Code)
тыйым салулар мен шектеулер қолданылмайтын тауардың белгісі
M.CA.SDE.00142
M.SDT.00169
0..1
13.30.8. Бөлшектелген тауардың компоненттерін декларациялау коды
(casdo:‌Goods‌Component‌Code)
бір немесе бірнеше көлік құралдарымен белгілі бір уақыт кезеңі ішінде екі және одан да көп мүше мемлекеттердің аумақтары бойынша тасымалданатын бөлшектелген тауардың құрамдас бөліктерін декларациялаудың кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00852
M.SDT.00169
0..1
13.30.9. Тауар декларациясындағы тауардың реттік нөмірі
(casdo:‌DTConsignment‌Item‌Ordinal)
соған сәйкес алдын ала кедендік декларациялау жүзеге асырылған кедендік декларациядағы тауардың нөмірі
M.CA.SDE.00313
M.SDT.00105
0..*
13.30.10. Негізгі және қосымша емес өлшем бірлігіндегі тауар саны
(cacdo:‌Add‌Goods‌Measure‌Details)
негізгі және қосымша емес өлшем бірлігіндегі тауар саны
M.CA.CDE.00568
M.CA.CDT.00109
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Өлшем бірлігі көрсетілген тауардың саны
(casdo:‌Goods‌Measure)
өлшем бірлігін көрсетілген тауардың саны туралы мәліметтер
M.CA.SDE.00215
M.SDT.00122
1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленуі
M.SDT.00074
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
өлшем бірлігі сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
*.2. Өлшем бірлігінің шартты белгіленуі
(casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)
өлшем бірлігінің шартты белгіленуі
M.CA.SDE.00222
M.CA.SDT.00409
0..1
13.30.11. Қауіпті жүктің класы
(casdo:‌UNDGClass‌Id)
қауіпті жүктің, заттың немесе бұйымның класы
M.CA.SDE.01117
M.CA.SDT.01123
0..1
13.30.12. Қауіпті жүктің нөмірі
(casdo:‌UNDGNumber‌Id)
қауіпті жүктің, заттың немесе бұйымның нөмірі
M.CA.SDE.01118
M.CA.SDT.01124
0..1
13.30.13. Шығарылған жердің атауы
(casdo:‌Production‌Place‌Name)
тауар шығарылған жердің атауы
M.CA.SDE.00769
M.SDT.00068
0..*
13.30.14. Тауарды маркалау
(casdo:‌Goods‌Label‌Description‌Text)
тауарды маркалаудың сипаттамасы
M.CA.SDE.01121
M.SDT.00088
0..1
13.30.15. Тауардың мақсаты мен қолданылу саласы
(casdo:‌Goods‌Usage‌Description‌Text)
тауардың мақсаты мен қолданылу саласының сипаттамасы
M.CA.SDE.01125
M.SDT.00088
0..1
13.30.16. Өндіруші
(cacdo:‌Manufacturer‌Details)
өнімді өндіруші (дайындаушы) туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01126
M.CA.CDT.01117
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Субъектінің атауы
(csdo:‌Subject‌Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің толық атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00224
M.SDT.00056
0..1
*.2. Субъектінің қысқаша атауы
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің қысқартылған атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00225
M.SDT.00055
0..1
*.3. Бірегей кедендік сәйкестендіру нөмірі
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)
кедендік сәйкестендіру (бірегей сәйкестендіру) нөмірі туралы мәліметтер
M.CA.SDE.00626
M.CA.SDT.00188
0..1
а) елдің коды
(countryCode атрибуты)
қағидалары бойынша көрсетілген сәйкестендіру нөмірі қалыптастырылған елдің кодтық белгіленуі
M.SDT.00159
0..1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(countryCode ListId атрибуты)
әлем елдері сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
0..1
*.4. Салық төлеушінің сәйкестендіргіші
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
салық төлеушінің тіркелген елінің салық төлеушілер тізіліміндегі субъектінің сәйкестендіргіші
M.SDE.00025
M.SDT.00025
0..1
*.5. Есепке қою себебінің коды
(csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)
субъектіні Ресей Федерациясында салық есебіне қою себебін сәйкестендіретін код
M.SDE.00030
M.SDT.00030
0..1
*.6. Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші
(casdo:‌Person‌Id)
жеке тұлғаның бірегей сәйкестендіргіші
M.CA.SDE.00129
M.CA.SDT.00190
0..1
*.7. Мекенжай
(ccdo:‌Subject‌Address‌Details)
мекенжай
M.CDE.00058
M.CDT.00064
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1

13.30.7. Признак товара, свободного от применения запретов и ограничений
(casdo:‌Goods‌Prohibition‌Free‌Code)
признак товара, свободного от применения запретов и ограничений
M.CA.SDE.00142
M.SDT.00169
0..1
13.30.8. Код декларирования компонентов разобранного товара
(casdo:‌Goods‌Component‌Code)
кодовое обозначение декларирования компонентов разобранного товара, перевозимых по территориям двух и более государств-членов в течение определенного периода времени одним или несколькими транспортными средствами
M.CA.SDE.00852
M.SDT.00169
0..1
13.30.9. Порядковый номер товара в декларации на товары
(casdo:‌DTConsignment‌Item‌Ordinal)
номер товара в таможенной декларации, в соответствии с которой осуществлено предварительное таможенное декларирование
M.CA.SDE.00313
M.SDT.00105
0..*
13.30.10. Количество товара в единице измерения, отличной от основной и дополнительной
(cacdo:‌Add‌Goods‌Measure‌Details)
количество товара в единице измерения, отличной от основной и дополнительной
M.CA.CDE.00568
M.CA.CDT.00109
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Количество товара с указанием единицы измерения
(casdo:‌Goods‌Measure)
сведения о количестве товара с указанием единицы измерения
M.CA.SDE.00215
M.SDT.00122
1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
M.SDT.00074
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
M.SDT.00091
1
*.2. Условное обозначение единицы измерения
(casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)
условное обозначение единицы измерения
M.CA.SDE.00222
M.CA.SDT.00409
0..1
13.30.11. Класс опасного груза
(casdo:‌UNDGClass‌Id)
класс опасного груза, вещества или изделия
M.CA.SDE.01117
M.CA.SDT.01123
0..1
13.30.12. Номер опасного груза
(casdo:‌UNDGNumber‌Id)
номер опасного груза, вещества или изделия
M.CA.SDE.01118
M.CA.SDT.01124
0..1
13.30.13. Наименование места происхождения
(casdo:‌Production‌Place‌Name)
наименование места происхождения товара
M.CA.SDE.00769
M.SDT.00068
0..*
13.30.14. Маркировка товара
(casdo:‌Goods‌Label‌Description‌Text)
описание маркировки товара
M.CA.SDE.01121
M.SDT.00088
0..1
13.30.15. Назначение и область применения товара
(casdo:‌Goods‌Usage‌Description‌Text)
описание назначения и области применения товара
M.CA.SDE.01125
M.SDT.00088
0..1
13.30.16. Производитель
(cacdo:‌Manufacturer‌Details)
сведения о производителе (изготовителе) продукции
M.CA.CDE.01126
M.CA.CDT.01117
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Name)
полное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица
M.SDE.00224
M.SDT.00056
0..1
*.2. Краткое наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
сокращенное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица
M.SDE.00225
M.SDT.00055
0..1
*.3. Уникальный идентификационный таможенный номер
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)
сведения об идентификационном (уникальном идентификационном) таможенном номере
M.CA.SDE.00626
M.CA.SDT.00188
0..1
а) код страны
(атрибут country‌Code)
кодовое обозначение страны, по правилам которой сформирован указанный идентификационный номер
M.SDT.00159
0..1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут country‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора стран мира
M.SDT.00091
0..1
*.4. Идентификатор налогоплательщика
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
идентификатор субъекта в реестре налогоплательщиков страны регистрации налогоплательщика
M.SDE.00025
M.SDT.00025
0..1
*.5. Код причины постановки на учет
(csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)
код, идентифицирующий причину постановки субъекта на налоговый учет в Российской Федерации
M.SDE.00030
M.SDT.00030
0..1
*.6. Идентификатор физического лица
(casdo:‌Person‌Id)
уникальный идентификатор физического лица
M.CA.SDE.00129
M.CA.SDT.00190
0..1
*.7. Адрес
(ccdo:‌Subject‌Address‌Details)
адрес
M.CDE.00058
M.CDT.00064
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1

*.7.1. Мекенжай түрінің коды
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
мекенжай түрінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00192
M.SDT.00162
0..1
*.7.2. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
*.7.3. Аумақтың коды
(csdo:‌Territory‌Code)
әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің коды
M.SDE.00031
M.SDT.00031
0..1
*.7.4. Өңір
(csdo:‌Region‌Name)
бірінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00007
M.SDT.00055
0..1
*.7.5. Аудан
(csdo:‌District‌Name)
екінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00008
M.SDT.00055
0..1
*.7.6. Қала
(csdo:‌City‌Name)
қаланың атауы
M.SDE.00009
M.SDT.00055
0..1
*.7.7. Елді мекен
(csdo:‌Settlement‌Name)
елді мекеннің атауы
M.SDE.00057
M.SDT.00055
0..1
*.7.8. Көше
(csdo:‌Street‌Name)
қала инфрақұрылымының көше-жол желісі элементінің атауы
M.SDE.00010
M.SDT.00055
0..1
*.7.9. Үйдің нөмірі
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
үйдің, корпустың, құрылыстың белгіленуі
M.SDE.00011
M.SDT.00093
0..1
*.7.10. Үй-жайдың нөмірі
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
офистің немесе пәтердің белгіленуі
M.SDE.00012
M.SDT.00092
0..1
*.7.11. Пошта индексі
(csdo:‌Post‌Code)
пошта байланысы кәсіпорнының пошта индексі
M.SDE.00006
M.SDT.00006
0..1
*.7.12. Абоненттік жәшіктің нөмірі
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
пошта байланысы кәсіпорнындағы абоненттік жәшіктің нөмірі
M.SDE.00013
M.SDT.00092
0..1
13.30.17. Тауарды айналымға шығарған кәсіпорын
(cacdo:‌Vet‌Release‌Organization‌Details)
ветеринариялық бақылауға жататын тауарларды айналымға шығарған кәсіпорын туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01127
M.CA.CDT.01128
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Субъектінің атауы
(csdo:‌Subject‌Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00224
M.SDT.00056
0..1
*.2. Ветеринариялық-санитариялық қадағалаудың бақылауындағы қызметті жүзеге асыратын кәсіпорынның тіркеу нөмірі
(casdo:‌Veterinary‌Organization‌Id)
тауарларды айналымға шығарған кәсіпорынның нөмірі
M.CA.SDE.01122
M.SDT.00108
0..1
13.30.18. Жүк, ыдыс, қаптама, тұғырық туралы мәліметтер
(cacdo:‌PIVCargo‌Package‌Pallet‌Details)
жүк, ыдыс, қаптама, тұғырық туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01157
M.CA.CDT.01147
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Тауардың қаптамасы туралы ақпарат түрінің коды
(casdo:‌Package‌Availability‌Code)
тауардың қаптамасы туралы ақпарат түрінің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00263
M.SDT.00169
0..1
*.2. Жүк орындарының саны
(casdo:‌Cargo‌Quantity)
тауар орналасқан жүк орындарының жалпы саны
M.CA.SDE.00707
M.SDT.00156
0..1
*.3. Тауар ішінара орналасқан жүк орындарының саны
(casdo:‌Cargo‌Part‌Quantity)
тауар ішінара орналасқан жүк орындарының жалпы саны
M.CA.SDE.00264
M.SDT.00156
0..1
*.4. Жүк орындарының түрі
(casdo:‌Cargo‌Kind‌Name)
жүк орындары түрінің атауы
M.CA.SDE.00265
M.SDT.00067
0..1
*.5. Жүк, ыдыс, қаптама, тұғырық туралы мәліметтер
(cacdo:‌Package‌Pallet‌Details)
жүк, ыдыс, қаптама, тұғырық туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00456
M.CA.CDT.00388
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*

*.7.1. Код вида адреса
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида адреса
M.SDE.00192
M.SDT.00162
0..1
*.7.2. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.7.3. Код территории
(csdo:‌Territory‌Code)
код единицы административно-территориального деления
M.SDE.00031
M.SDT.00031
0..1
*.7.4. Регион
(csdo:‌Region‌Name)
наименование единицы административно-территориального деления первого уровня
M.SDE.00007
M.SDT.00055
0..1
*.7.5. Район
(csdo:‌District‌Name)
наименование единицы административно-территориального деления второго уровня
M.SDE.00008
M.SDT.00055
0..1
*.7.6. Город
(csdo:‌City‌Name)
наименование города
M.SDE.00009
M.SDT.00055
0..1
*.7.7. Населенный пункт
(csdo:‌Settlement‌Name)
наименование населенного пункта
M.SDE.00057
M.SDT.00055
0..1
*.7.8. Улица
(csdo:‌Street‌Name)
наименование элемента улично-дорожной сети городской инфраструктуры
M.SDE.00010
M.SDT.00055
0..1
*.7.9. Номер дома
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
обозначение дома, корпуса, строения
M.SDE.00011
M.SDT.00093
0..1
*.7.10. Номер помещения
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
обозначение офиса или квартиры
M.SDE.00012
M.SDT.00092
0..1
*.7.11. Почтовый индекс
(csdo:‌Post‌Code)
почтовый индекс предприятия почтовой связи
M.SDE.00006
M.SDT.00006
0..1
*.7.12. Номер абонентского ящика
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
номер абонентского ящика на предприятии почтовой связи
M.SDE.00013
M.SDT.00092
0..1
13.30.17. Предприятие, выпустившее товары в оборот
(cacdo:‌Vet‌Release‌Organization‌Details)
сведения о предприятии, выпустившем в оборот товары, подлежащие ветеринарному контролю
M.CA.CDE.01127
M.CA.CDT.01128
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Name)
наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица
M.SDE.00224
M.SDT.00056
0..1
*.2. Регистрационный номер предприятия, осуществляющего деятельность, подконтрольную ветеринарно-санитарному надзору
(casdo:‌Veterinary‌Organization‌Id)
номер предприятия, выпустившего в оборот товары
M.CA.SDE.01122
M.SDT.00108
0..1
13.30.18. Сведения о грузе, таре, упаковке, поддоне
(cacdo:‌PIVCargo‌Package‌Pallet‌Details)
сведения о грузе, таре, упаковке, поддоне
M.CA.CDE.01157
M.CA.CDT.01147
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Код вида информации об упаковке товара
(casdo:‌Package‌Availability‌Code)
кодовое обозначение вида информации об упаковке товара
M.CA.SDE.00263
M.SDT.00169
0..1
*.2. Количество грузовых мест
(casdo:‌Cargo‌Quantity)
общее количество грузовых мест, занятых товаром
M.CA.SDE.00707
M.SDT.00156
0..1
*.3. Количество грузовых мест, частично занятых товаром
(casdo:‌Cargo‌Part‌Quantity)
количество грузовых мест, частично занятых товаром
M.CA.SDE.00264
M.SDT.00156
0..1
*.4. Вид грузовых мест
(casdo:‌Cargo‌Kind‌Name)
наименование вида грузовых мест
M.CA.SDE.00265
M.SDT.00067
0..1
*.5. Сведения о грузе, таре, упаковке, поддоне
(cacdo:‌Package‌Pallet‌Details)
сведения о грузе, таре, упаковке, поддоне
M.CA.CDE.00456
M.CA.CDT.00388
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*

*.5.1. Ақпарат түрінің коды
(casdo:‌Information‌Kind‌Code)
ақпарат түрінің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00559
M.SDT.00160
0..1
*.5.2. Қаптама түрінің коды
(csdo:‌Package‌Kind‌Code)
жүктің, қаптаманың немесе буып-түю материалы түрінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00149
M.SDT.00104
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
*.5.3. Қаптамалар саны
(csdo:‌Package‌Quantity)
қаптамалар, тұғырықтар саны
M.SDE.00150
M.SDT.00156
0..1
*.5.4. Жүк орнының сипаттамасы
(casdo:‌Cargo‌Description‌Text)
жүктің, тұғырықтың, жүк орнының немесе тауардың таңбалануының сипаттамасы
M.CA.SDE.00678
M.SDT.00072
0..*
*.6. Жүкті таңбалау
(casdo:‌Cargo‌Label‌Description‌Text)
жүкті таңбалаудың сипаттамасы
M.CA.SDE.01124
M.SDT.00088
0..1
13.30.19. Контейнер
(cacdo:‌PIContainer‌Details)
контейнер туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01121
M.CA.CDT.01120
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Контейнердің сәйкестендіргіші
(casdo:‌Container‌Id)
контейнердің нөмірі
M.CA.SDE.00706
M.CA.SDT.00145
1
*.2. Елдің коды
(casdo:‌CACountry‌Code)
контейнер тіркелген елдің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00615
M.CA.SDT.00181
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
13.30.20. Шығарылған ел
(cacdo:‌Origin‌Country‌Details)
шығарылған ел туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00098
M.CA.CDT.00079
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Елдің коды
(casdo:‌CACountry‌Code)
елдің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00615
M.CA.SDT.00181
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
*.2. Елдің қысқаша атауы
(casdo:‌Short‌Country‌Name)
елдің қысқаша атауы
M.CA.SDE.00123
M.SDT.00069
0..1
*.3. Аумақтың коды
(csdo:‌Territory‌Code)
әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00031
M.SDT.00031
0..1
13.30.21. Құн
(casdo:‌CAValue‌Amount)
тауардың құны (бағасы)
M.CA.SDE.00383
M.CA.SDT.00001
0..1
а) валютаның коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодтық белгіленуі
M.SDT.00144
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCode ListId атрибуты)
валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
13.30.22. Алдыңғы құжат
(cacdo:‌PIPreceding‌Doc‌Details)
алдыңғы құжат туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01143
M.CA.CDT.00565
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Жазба сәйкестендіргіші
(casdo:‌Line‌Id)
алдыңғы құжат туралы жазба сәйкестендіргіші
M.CA.SDE.00771
M.SDT.00108
0..1
*.2. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
құжат түрінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
*.3. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
құжаттың атауы
M.SDE.00108
M.SDT.00134
0..1
*.4. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
басқа алдыңғы құжаттың тіркеу нөмірі
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1
*.5. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
басқа алдыңғы құжаттың тіркелген күніі
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1

*.5.1. Код вида информации
(casdo:‌Information‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида информации
M.CA.SDE.00559
M.SDT.00160
0..1
*.5.2. Код вида упаковки
(csdo:‌Package‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида груза, упаковки или упаковочного материала
M.SDE.00149
M.SDT.00104
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.5.3. Количество упаковок
(csdo:‌Package‌Quantity)
количество упаковок, поддонов
M.SDE.00150
M.SDT.00156
0..1
*.5.4. Описание грузового места
(casdo:‌Cargo‌Description‌Text)
описание груза, поддона, грузового места или маркировки товара
M.CA.SDE.00678
M.SDT.00072
0..*
*.6. Маркировка груза
(casdo:‌Cargo‌Label‌Description‌Text)
описание маркировки груза
M.CA.SDE.01124
M.SDT.00088
0..1
13.30.19. Контейнер
(cacdo:‌PIContainer‌Details)
сведения о контейнере
M.CA.CDE.01121
M.CA.CDT.01120
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Идентификатор контейнера
(casdo:‌Container‌Id)
номер контейнера
M.CA.SDE.00706
M.CA.SDT.00145
1
*.2. Код страны
(casdo:‌CACountry‌Code)
кодовое обозначение страны регистрации контейнера
M.CA.SDE.00615
M.CA.SDT.00181
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
13.30.20. Страна происхождения
(cacdo:‌Origin‌Country‌Details)
сведения о стране происхождения
M.CA.CDE.00098
M.CA.CDT.00079
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Код страны
(casdo:‌CACountry‌Code)
кодовое обозначение страны
M.CA.SDE.00615
M.CA.SDT.00181
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.2. Краткое название страны
(casdo:‌Short‌Country‌Name)
краткое название страны
M.CA.SDE.00123
M.SDT.00069
0..1
*.3. Код территории
(csdo:‌Territory‌Code)
кодовое обозначение единицы административно-территориального деления
M.SDE.00031
M.SDT.00031
0..1
13.30.21. Стоимость
(casdo:‌CAValue‌Amount)
стоимость (цена) товара
M.CA.SDE.00383
M.CA.SDT.00001
0..1
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты
M.SDT.00144
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
M.SDT.00091
1
13.30.22. Предшествующий документ
(cacdo:‌PIPreceding‌Doc‌Details)
сведения о предшествующем документе
M.CA.CDE.01143
M.CA.CDT.00565
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Идентификатор записи
(casdo:‌Line‌Id)
идентификатор записи о предшествующем документе
M.CA.SDE.00771
M.SDT.00108
0..1
*.2. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.3. Наименование документа
(csdo:‌Doc‌Name)
наименование документа
M.SDE.00108
M.SDT.00134
0..1
*.4. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
регистрационный номер иного предшествующего документа
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1
*.5. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата регистрации иного предшествующего документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1

13.30.23. Қосымша құжат (мәліметтер)
(cacdo:‌PIGoods‌Doc‌Details)
қосымша ақпарат және (немесе) құжаттар (құжаттардан мәліметтер)
M.CA.CDE.01128
M.CA.CDT.01126
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
құжат түрінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
*.2. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
құжаттың атауы
M.SDE.00108
M.SDT.00134
0..1
*.3. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
құжатқа оны тіркеу кезінде берілген цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгілену
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1
*.4. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжаттың берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
*.5. Құжаттың қолданылу мерзімінің басталған күні
(csdo:‌Doc‌Start‌Date)
құжат күшінде болатын мерзімнің басталған күні
M.SDE.00137
M.BDT.00005
0..1
*.6. Құжаттың қолданылу мерзімінің аяқталған күні
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
құжат күшінде болатын мерзімнің аяқталған күні
M.SDE.00052
M.BDT.00005
0..1
*.7. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
*.8. Уәкілетті органның атауы
(csdo:‌Authority‌Name)
құжатты берген органның не ұйымның атауы
M.SDE.00066
M.SDT.00056
0..1
*.9. Уәкілетті органның сәйкестендіргіші
(csdo:‌Authority‌Id)
құжатты берген немесе бекіткен мемлекеттік немесе мемлекетаралық органды (ұйымды) сәйкестендіретін рәміздер жолы
M.SDE.00068
M.SDT.00092
0..1
*.10. Жазба сәйкестендіргіші
(casdo:‌Line‌Id)
бір таңбалы жазба сілтемесінің мақсаттары үшін пайдаланылатын бірегей сәйкестендіргіш немесе жазбаның реттік нөмірі
M.CA.SDE.00771
M.SDT.00108
1
*.11. Құжат бланкісінің нөмірі
(csdo:‌Form‌Number‌Id)
баспаханалық бланк нөмірі
M.SDE.00142
M.SDT.00093
0..1
*.12. Есептік серия
(casdo:‌Registration‌Series‌Id)
азықтың немесе азықтық қоспаның есептік сериясы
M.CA.SDE.01126
M.SDT.00093
0..1
*.13. Тауардың ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша коды
(csdo:‌Commodity‌Code)
тауардың рұқсат ету құжатында көрсетілген ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес кодтық белгіленуі
M.SDE.00091
M.SDT.00065
0..1
*.14. Тауардың атауы
(casdo:‌Goods‌Description‌Text)
тауардың құжатта көрсетілген сауда атауы
M.CA.SDE.00164
M.SDT.00072
0..4
*.15. Тауарды маркалау
(casdo:‌Goods‌Label‌Description‌Text)
тауарды маркалаудың сипаттамасы
M.CA.SDE.01121
M.SDT.00088
0..1
*.16. Өндіруші
(cacdo:‌Manufacturer‌Details)
өнімді өндіруші (дайындаушы) туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01126
M.CA.CDT.01117
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1

13.30.23. Дополнительный документ (сведения)
(cacdo:‌PIGoods‌Doc‌Details)
дополнительная информация и (или) документы (сведения из документов)
M.CA.CDE.01128
M.CA.CDT.01126
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.2. Наименование документа
(csdo:‌Doc‌Name)
наименование документа
M.SDE.00108
M.SDT.00134
0..1
*.3. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присвоенное документу при его регистрации
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1
*.4. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
*.5. Дата начала срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Start‌Date)
дата начала срока, в течение которого документ имеет силу
M.SDE.00137
M.BDT.00005
0..1
*.6. Дата истечения срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
дата окончания срока, в течение которого документ имеет силу
M.SDE.00052
M.BDT.00005
0..1
*.7. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.8. Наименование уполномоченного органа
(csdo:‌Authority‌Name)
наименование органа либо организации, выдавшей документ
M.SDE.00066
M.SDT.00056
0..1
*.9. Идентификатор уполномоченного органа
(csdo:‌Authority‌Id)
строка символов, идентифицирующая государственный или межгосударственный орган (организацию), выдавший или утвердивший документ
M.SDE.00068
M.SDT.00092
0..1
*.10. Идентификатор записи
(casdo:‌Line‌Id)
уникальный идентификатор, используемый для целей однозначной ссылки на запись, или порядковый номер записи
M.CA.SDE.00771
M.SDT.00108
1
*.11. Номер бланка документа
(csdo:‌Form‌Number‌Id)
типографский номер бланка
M.SDE.00142
M.SDT.00093
0..1
*.12. Учетная серия
(casdo:‌Registration‌Series‌Id)
учетная серия корма или кормовой добавки
M.CA.SDE.01126
M.SDT.00093
0..1
*.13. Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС
(csdo:‌Commodity‌Code)
кодовое обозначение товара в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС, указанное в разрешительном документе
M.SDE.00091
M.SDT.00065
0..1
*.14. Наименование товара
(casdo:‌Goods‌Description‌Text)
торговое наименование товара, указанное в документе
M.CA.SDE.00164
M.SDT.00072
0..4
*.15. Маркировка товара
(casdo:‌Goods‌Label‌Description‌Text)
описание маркировки товара
M.CA.SDE.01121
M.SDT.00088
0..1
*.16. Производитель
(cacdo:‌Manufacturer‌Details)
сведения о производителе (изготовителе) продукции
M.CA.CDE.01126
M.CA.CDT.01117
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1

*.16.7.9. Үйдің нөмірі
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
үйдің, корпустың, құрылыстың белгіленуі
M.SDE.00011
M.SDT.00093
0..1
*.16.7.10. Үй-жайдың нөмірі
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
офистің немесе пәтердің белгіленуі
M.SDE.00012
M.SDT.00092
0..1
*.16.7.11. Пошта индексі
(csdo:‌Post‌Code)
пошта байланысы кәсіпорнының пошта индексі
M.SDE.00006
M.SDT.00006
0..1
*.16.7.12. Абоненттік жәшіктің нөмірі
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
пошта байланысы кәсіпорнындағы абоненттік жәшіктің нөмірі
M.SDE.00013
M.SDT.00092
0..1
*.17. Залалсыздандыру туралы мәліметтер
(cacdo:‌Goods‌Disinfection‌Details)
залалсыздандыру туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01129
M.CA.CDT.01130
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.17.1. Залалсыздандыру жүргізу белгісі
(casdo:‌Disinfection‌Indicator)
залалсыздандыру жүргізу белгісі
M.CA.SDE.01123
M.BDT.00013
1
*.17.2. Жүргізілген залалсыздандыру туралы мәліметтер
(cacdo:‌Disinfection‌Details)
жүргізілген залалсыздандырудың сипаттамасы
M.CA.CDE.01205
M.CA.CDT.01192
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.17.2.1. Күні
(csdo:‌Event‌Date)
залалсыздандыру (дезинфекция) жүргізілген күн
M.SDE.00131
M.BDT.00005
1
*.17.2.2. Өңдеу ұзақтығы
(casdo:‌Exposition‌Duration)
залалсыздандыру (экспозиция) жүргізу ұзақтығы
M.CA.SDE.01179
M.BDT.00021
0..1
*.17.2.3. Өңдеу тәсілі
(casdo:‌Disinfection‌Method‌Name)
өңдеу тәсілінің сипаттамасы
M.CA.SDE.01175
M.SDT.00068
0..1
*.17.2.4. Химиялық заттың (субстанцияның) атауы
(casdo:‌Chemical‌Name)
химиялық заттың (әсер етуші заттың) атауы
M.CA.SDE.01151
M.SDT.00068
1
*.17.2.5. Өңдеу температурасы
(casdo:‌Temperature‌Measure)
залалсыздандыру (дезинфекциялау) кезіндегі температура
M.CA.SDE.01176
M.CA.SDT.01130
0..1
*.17.2.6. Заттың концентрациясы
(casdo:‌Concentration‌Measure)
залалсыздандыру (дезинфекциялау) кезінде қолданылатын химиялық заттың (әсер етуші заттың) концентрациясы
M.CA.SDE.01177
M.SDT.00122
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленуі
M.SDT.00074
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
өлшем бірлігі сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
*.17.2.7. Заттың дозасы
(casdo:‌Dose‌Measure)
залалсыздандыру (дезинфекциялау) кезінде қолданылатын химиялық заттың (әсер етуші заттың) дозасы
M.CA.SDE.01178
M.SDT.00122
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленуі
M.SDT.00074
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
өлшем бірлігі сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
*.17.2.8. Сипаттамасы
(csdo:‌Description‌Text)
қосымша ақпарат
M.SDE.00002
M.SDT.00088
0..1
*.18. Құжаттың нақты ұсынылуы туралы мәліметтер
(cacdo:‌Document‌Presenting‌Details)
құжаттың нақты ұсынылуы туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00156
M.CA.CDT.00185
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1

*.16.7.9. Номер дома
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
обозначение дома, корпуса, строения
M.SDE.00011
M.SDT.00093
0..1
*.16.7.10. Номер помещения
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
обозначение офиса или квартиры
M.SDE.00012
M.SDT.00092
0..1
*.16.7.11. Почтовый индекс
(csdo:‌Post‌Code)
почтовый индекс предприятия почтовой связи
M.SDE.00006
M.SDT.00006
0..1
*.16.7.12. Номер абонентского ящика
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
номер абонентского ящика на предприятии почтовой связи
M.SDE.00013
M.SDT.00092
0..1
*.17. Сведения об обеззараживании
(cacdo:‌Goods‌Disinfection‌Details)
сведения об обеззараживании
M.CA.CDE.01129
M.CA.CDT.01130
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.17.1. Признак проведения обеззараживания
(casdo:‌Disinfection‌Indicator)
признак проведения обеззараживания
M.CA.SDE.01123
M.BDT.00013
1
*.17.2. Сведения о проведенном обеззараживании
(cacdo:‌Disinfection‌Details)
описание проведенного обеззараживания
M.CA.CDE.01205
M.CA.CDT.01192
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.17.2.1. Дата
(csdo:‌Event‌Date)
дата проведения обеззараживания (дезинфекции)
M.SDE.00131
M.BDT.00005
1
*.17.2.2. Продолжительность обработки
(casdo:‌Exposition‌Duration)
продолжительность проведения обеззараживания (экспозиция)
M.CA.SDE.01179
M.BDT.00021
0..1
*.17.2.3. Способ обработки
(casdo:‌Disinfection‌Method‌Name)
описание способа обработки
M.CA.SDE.01175
M.SDT.00068
0..1
*.17.2.4. Наименование химического вещества (субстанции)
(casdo:‌Chemical‌Name)
наименование химиката (действующего вещества)
M.CA.SDE.01151
M.SDT.00068
1
*.17.2.5. Температура обработки
(casdo:‌Temperature‌Measure)
температура при проведении обеззараживания (дезинфекции)
M.CA.SDE.01176
M.CA.SDT.01130
0..1
*.17.2.6. Концентрация вещества
(casdo:‌Concentration‌Measure)
концентрация химиката (действующего вещества), примененного при обеззараживании (дезинфекции)
M.CA.SDE.01177
M.SDT.00122
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
M.SDT.00074
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
M.SDT.00091
1
*.17.2.7. Доза вещества
(casdo:‌Dose‌Measure)
доза химиката (действующего вещества), примененного при обеззараживании (дезинфекции)
M.CA.SDE.01178
M.SDT.00122
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
M.SDT.00074
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
M.SDT.00091
1
*.17.2.8. Описание
(csdo:‌Description‌Text)
дополнительная информация
M.SDE.00002
M.SDT.00088
0..1
*.18. Сведения о фактическом представлении документа
(cacdo:‌Document‌Presenting‌Details)
сведения о фактическом представлении документа
M.CA.CDE.00156
M.CA.CDT.00185
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1

*.18.1. Құжатты ұсыну коды
(casdo:‌Doc‌Present‌Kind‌Code)
кедендік декларацияны (өтінішті) беру кезінде құжатты ұсыну белгісі
M.CA.SDE.00770
M.CA.SDT.00165
0..1
*.18.2. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
құжат түрінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
*.18.3. Құжатты ұсыну күні
(casdo:‌Doc‌Present‌Date)
құжатты ұсыну бойынша міндеттемелер орындалуы тиіс күн
M.CA.SDE.00298
M.BDT.00005
0..1
*.18.4. Кеден құжатының тіркеу нөмірі
(cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)
тауарларға арналған декларацияның, транзиттік декларацияның, тауарларға арналған декларация берілгенге дейін тауарларды шығару туралы өтініштің немесе ұсынылған құжат қоса берілген уақытша әкелудің (жіберудің) кедендік рәсімімен орналастырылған тауарлар болып табылатын халықаралық тасымалдаудың уақытша әкетілген көлік құралдарына қатысты операциялар жасау туралы өтініштің тіркеу нөмірі
M.CA.CDE.00475
M.CA.CDT.00433
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.18.4.1. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кеден органының кодтық белгіленуі
M.SDE.00255
M.SDT.00184
1
*.18.4.2. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжаттың тіркелген күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
1
*.18.4.3. Кеден құжатының тіркеу журналы бойынша нөмірі
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
кеден құжатының тіркеу журналы бойынша нөмірі
M.CA.SDE.00478
M.CA.SDT.00118
1
*.18.4.4. Реттік нөмір
(casdo:‌Customs‌Document‌Ordinal‌Id)
енгізілетін өзгерістердің және (немесе) толықтырулардың нөмірі (сәйкестендіргіші)
M.CA.SDE.00627
M.CA.SDT.00183
0..1
*.18.5. Көлік құралына арналған декларацияның тіркеу нөмірі
(cacdo:‌DTMDoc‌Details)
ұсынылған құжат қоса берілетін көлік құралына арналған декларацияның тіркеу нөмірі
M.CA.CDE.00265
M.CA.CDT.00240
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.18.5.1. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кеден органының кодтық белгіленуі
M.SDE.00255
M.SDT.00184
1
*.18.5.2. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжаттың берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
1
*.18.5.3. Кеден құжатының тіркеу журналы бойынша нөмірі
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
тіркеу журналы бойынша нөмірі
M.CA.SDE.00478
M.CA.SDT.00118
1
*.18.5.4. Көлік түрінің коды
(csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)
көлік түрінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00166
M.SDT.00140
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1

*.18.1. Код представления документа
(casdo:‌Doc‌Present‌Kind‌Code)
признак представления документа при подаче таможенной декларации (заявления)
M.CA.SDE.00770
M.CA.SDT.00165
0..1
*.18.2. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.18.3. Дата представления документа
(casdo:‌Doc‌Present‌Date)
дата, до которой должны быть выполнены обязательства по представлению документа
M.CA.SDE.00298
M.BDT.00005
0..1
*.18.4. Регистрационный номер таможенного документа
(cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)
регистрационный номер декларации на товары, транзитной декларации, заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары или заявления о совершении операций в отношении временно вывезенных транспортных средств международной перевозки, являющихся товарами, помещенными под таможенную процедуру временного ввоза (допуска), к которой (которому) был приложен представленный документ
M.CA.CDE.00475
M.CA.CDT.00433
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.18.4.1. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кодовое обозначение таможенного органа
M.SDE.00255
M.SDT.00184
1
*.18.4.2. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата регистрации документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
1
*.18.4.3. Номер таможенного документа по журналу регистрации
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
номер таможенного документа по журналу регистрации
M.CA.SDE.00478
M.CA.SDT.00118
1
*.18.4.4. Порядковый номер
(casdo:‌Customs‌Document‌Ordinal‌Id)
номер (идентификатор) вносимых изменений и (или) дополнений
M.CA.SDE.00627
M.CA.SDT.00183
0..1
*.18.5. Регистрационный номер декларации на транспортное средство
(cacdo:‌DTMDoc‌Details)
регистрационный номер декларации на транспортное средство, к которой был приложен представленный документ
M.CA.CDE.00265
M.CA.CDT.00240
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.18.5.1. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кодовое обозначение таможенного органа
M.SDE.00255
M.SDT.00184
1
*.18.5.2. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
1
*.18.5.3. Номер таможенного документа по журналу регистрации
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
номер по журналу регистрации
M.CA.SDE.00478
M.CA.SDT.00118
1
*.18.5.4. Код вида транспорта
(csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)
кодовое обозначение вида транспорта
M.SDE.00166
M.SDT.00140
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1

*.18.6. ХЖТ кітапшасының тіркеу нөмірі
(cacdo:‌TIRId‌Details)
транзиттік декларация ретінде пайдаланылған және ұсынылған құжат қоса берілген ХЖТ кітапшасының нөмірі
M.CA.CDE.00150
M.CA.CDT.00701
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.18.6.1. ХЖТ кітапшасының сериясы
(casdo:‌TIRSeries‌Id)
ХЖТ кітапшасының сериясы
M.CA.SDE.00421
M.CA.SDT.00094
1
*.18.6.2. ХЖТ кітапшасының сәйкестендіру нөмірі
(casdo:‌TIRId)
ХЖТ кітапшасының нөмірі
M.CA.SDE.00422
M.CA.SDT.00095
1
*.18.7. Алдыңғы құжаттың нөмірі
(casdo:‌Preceding‌Doc‌Id)
ұсынылатын құжат қоса берілген өзге құжаттың тіркеу нөмірі
M.CA.SDE.00199
M.SDT.00093
0..1
*.18.8. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
ұсынылатын құжат қоса берілген өзге құжаттың берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
13.30.24. Тауарды түсіру орны және күні
(cacdo:‌PIShipment‌Location‌Details)
тауарды түсіру орны және күні туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01155
M.CA.CDT.01145
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
*.2. Жердің және географиялық пункттің коды
(casdo:‌Location‌Code)
түсірілетін жердің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.01101
M.CA.SDT.01100
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
*.3. Өңір
(csdo:‌Region‌Name)
бірінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00007
M.SDT.00055
0..1
*.4. Аудан
(csdo:‌District‌Name)
екінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00008
M.SDT.00055
0..1
*.5. Қала
(csdo:‌City‌Name)
қаланың атауы
M.SDE.00009
M.SDT.00055
0..1
*.6. Елді мекен
(csdo:‌Settlement‌Name)
елді мекеннің атауы
M.SDE.00057
M.SDT.00055
0..1
*.7. Күні
(csdo:‌Event‌Date)
күні
M.SDE.00131
M.BDT.00005
0..1
13.31. Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету
(cacdo:‌Transit‌Guarantee‌Details)
кедендік транзиттің кедендік рәсімі кезінде кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00195
M.CA.CDT.00195
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
13.31.1. Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз етуді ұсыну коды
(casdo:‌Guarantee‌Present‌Code)
кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз етуді ұсынудың кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00376
M.SDT.00169
1

*.18.6. Регистрационный номер книжки МДП
(cacdo:‌TIRId‌Details)
номер книжки МДП, которая использовалась в качестве транзитной декларации и к которой был приложен представленный документ
M.CA.CDE.00150
M.CA.CDT.00701
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.18.6.1. Серия книжки МДП
(casdo:‌TIRSeries‌Id)
серия книжки МДП
M.CA.SDE.00421
M.CA.SDT.00094
1
*.18.6.2. Идентификационный номер книжки МДП
(casdo:‌TIRId)
номер книжки МДП
M.CA.SDE.00422
M.CA.SDT.00095
1
*.18.7. Номер предшествующего документа
(casdo:‌Preceding‌Doc‌Id)
регистрационный номер иного документа, к которому был приложен представляемый документ
M.CA.SDE.00199
M.SDT.00093
0..1
*.18.8. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации иного документа, к которому был приложен представляемый документ
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
13.30.24. Место и дата отгрузки товара
(cacdo:‌PIShipment‌Location‌Details)
сведения о месте и дате отгрузки товара
M.CA.CDE.01155
M.CA.CDT.01145
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.2. Код места или географического пункта
(casdo:‌Location‌Code)
кодовое обозначение места отгрузки
M.CA.SDE.01101
M.CA.SDT.01100
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.3. Регион
(csdo:‌Region‌Name)
наименование единицы административно-территориального деления первого уровня
M.SDE.00007
M.SDT.00055
0..1
*.4. Район
(csdo:‌District‌Name)
наименование единицы административно-территориального деления второго уровня
M.SDE.00008
M.SDT.00055
0..1
*.5. Город
(csdo:‌City‌Name)
наименование города
M.SDE.00009
M.SDT.00055
0..1
*.6. Населенный пункт
(csdo:‌Settlement‌Name)
наименование населенного пункта
M.SDE.00057
M.SDT.00055
0..1
*.7. Дата
(csdo:‌Event‌Date)
дата
M.SDE.00131
M.BDT.00005
0..1
13.31. Обеспечение исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей
(cacdo:‌Transit‌Guarantee‌Details)
сведения об обеспечении исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей при таможенной процедуре таможенного транзита
M.CA.CDE.00195
M.CA.CDT.00195
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
13.31.1. Код предоставления обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей
(casdo:‌Guarantee‌Present‌Code)
кодовое обозначение предоставления обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей
M.CA.SDE.00376
M.SDT.00169
1

13.31.2. Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз етуді ұсынбау үшін негіздеме коды
(casdo:‌No‌Guarantee‌Cause‌Code)
кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз етуді ұсынбау үшін негіздеменің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00375
M.CA.SDT.00312
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
13.31.3. Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз етуді ұсынуды (ұсынбауды) растайтын құжат
(cacdo:‌Transit‌Guarantee‌Doc‌Details)
кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз етуді ұсынуды (қабылдауды) не ұсынбау үшін негіздемені растайтын құжат туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00322
M.CA.CDT.00673
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
құжат түрінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
*.2. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
құжаттың атауы
M.SDE.00108
M.SDT.00134
0..1
*.3. Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз ету сертификатының тіркеу нөмірі
(cacdo:‌Guarantee‌Certificate‌Id‌Details)
кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз ету сертификатының тіркеу нөмірі туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00218
M.CA.CDT.00638
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.3.1. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кеден органының кодтық белгіленуі
M.SDE.00255
M.SDT.00184
1
*.3.2. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжаттың тіркелген күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
1
*.3.3. Тіркеу журналы бойынша қамтамасыз ету сертификатының нөмірі
(casdo:‌Guarantee‌Certificate‌Reg‌Id)
тіркеу журналы бойынша қамтамасыз ету сертификатының нөмірі
M.CA.SDE.00651
M.CA.SDT.00176
1
*.4. Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз етуді қабылдағанын растайтын кедендік құжаттың тіркеу нөмірі
(cacdo:‌Guarantee‌Customs‌Doc‌Id‌Details)
кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз етуді қабылдағанын растайтын кедендік құжаттың тіркеу нөмірі туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00723
M.CA.CDT.00258
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.4.1. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кеден органының кодтық белгіленуі
M.SDE.00255
M.SDT.00184
1

13.31.2. Код основания для непредоставления обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей
(casdo:‌No‌Guarantee‌Cause‌Code)
кодовое обозначение основания для непредоставления обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей
M.CA.SDE.00375
M.CA.SDT.00312
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
13.31.3. Документ, подтверждающий предоставление (непредоставление) обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей
(cacdo:‌Transit‌Guarantee‌Doc‌Details)
сведения о документе, подтверждающем предоставление (принятие) либо основание для непредоставления обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей
M.CA.CDE.00322
M.CA.CDT.00673
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.2. Наименование документа
(csdo:‌Doc‌Name)
наименование документа
M.SDE.00108
M.SDT.00134
0..1
*.3. Регистрационный номер сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов
(cacdo:‌Guarantee‌Certificate‌Id‌Details)
сведения о регистрационном номере сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов
M.CA.CDE.00218
M.CA.CDT.00638
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.3.1. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кодовое обозначение таможенного органа
M.SDE.00255
M.SDT.00184
1
*.3.2. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата регистрации документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
1
*.3.3. Номер сертификата обеспечения по журналу регистрации
(casdo:‌Guarantee‌Certificate‌Reg‌Id)
номер сертификата обеспечения по журналу регистрации
M.CA.SDE.00651
M.CA.SDT.00176
1
*.4. Регистрационный номер таможенного документа, подтверждающего принятие обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей
(cacdo:‌Guarantee‌Customs‌Doc‌Id‌Details)
сведения о регистрационном номере таможенного документа, подтверждающего принятие обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей
M.CA.CDE.00723
M.CA.CDT.00258
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.4.1. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кодовое обозначение таможенного органа
M.SDE.00255
M.SDT.00184
1

*.4.2. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжаттың тіркелген күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
1
*.4.3. Кеден құжатының тіркеу журналы бойынша нөмірі
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
кеден құжатының тіркеу журналы бойынша нөмірі
M.CA.SDE.00478
M.CA.SDT.00118
1
*.5. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
өзге құжаттың нөмірі (тіркеу нөмірі)
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1
*.6. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжаттың берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
*.7. Қамтамасыз ету сомасы (мөлшері)
(casdo:‌Guarantee‌Amount)
транзиттік декларация тауарларына қатысты пайдаланылатын кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз етудің ұсынылған сомасы (мөлшері)
M.CA.SDE.00419
M.CA.SDT.00001
0..1
а) валютаның коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодтық белгіленуі
M.SDT.00144
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCode ListId атрибуты)
валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
*.8. Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету тәсілінің коды
(casdo:‌Payment‌Guarantee‌Method‌Code)
кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету тәсілінің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00557
M.CA.SDT.00164
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
*.9. Тауардың сілтемелік нөмірі
(casdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Ordinal)
кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын бас қамтамасыз ету пайдаланылатын тауардың реттік нөмірі
M.CA.SDE.00555
M.SDT.00105
0..*
*.10. Тауарлардың реттік нөмірлерінің сілтемелік диапазоны
(cacdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Range‌Details)
оларға қатысты кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндетті орындауды бас қамтамасыз ету пайдаланылатын тауарлардың реттік нөмірлерінің ауқымы туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00659
M.CA.CDT.00632
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.10.1. Реттік нөмірлер диапазонының бірінші нөмірі
(casdo:‌First‌Reference‌Ordinal)
реттік нөмірлер диапазонының бірінші нөмірі
M.CA.SDE.00648
M.SDT.00105
1
*.10.2. Диапазонының соңғы реттік нөмірі
(casdo:‌Last‌Reference‌Ordinal)
реттік нөмірлер диапазонының соңғы нөмірі
M.CA.SDE.00649
M.SDT.00105
1
13.32. Кедендік транзиттің кедендік рәсімінің декларанты
(cacdo:‌PITransit‌Declarant‌Details)
кедендік транзиттің кедендік рәсімінің декларанты туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01139
M.CA.CDT.00457
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1

*.4.2. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата регистрации документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
1
*.4.3. Номер таможенного документа по журналу регистрации
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
номер таможенного документа по журналу регистрации
M.CA.SDE.00478
M.CA.SDT.00118
1
*.5. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
номер (регистрационный номер) иного документа
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1
*.6. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
*.7. Сумма (размер) обеспечения
(casdo:‌Guarantee‌Amount)
сумма (размер) предоставленного обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей, которая используется в отношении товаров транзитной декларации
M.CA.SDE.00419
M.CA.SDT.00001
0..1
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты
M.SDT.00144
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
M.SDT.00091
1
*.8. Код способа обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов
(casdo:‌Payment‌Guarantee‌Method‌Code)
кодовое обозначение способа обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов
M.CA.SDE.00557
M.CA.SDT.00164
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.9. Ссылочный номер товара
(casdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Ordinal)
порядковый номер товара, в отношении которого используется генеральное обеспечение исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей
M.CA.SDE.00555
M.SDT.00105
0..*
*.10. Ссылочный диапазон порядковых номеров товаров
(cacdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Range‌Details)
сведения о диапазоне порядковых номеров товаров, в отношении которых используется генеральное обеспечение исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей
M.CA.CDE.00659
M.CA.CDT.00632
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.10.1. Первый номер диапазона порядковых номеров
(casdo:‌First‌Reference‌Ordinal)
первый номер диапазона порядковых номеров
M.CA.SDE.00648
M.SDT.00105
1
*.10.2. Последний порядковый номер диапазона
(casdo:‌Last‌Reference‌Ordinal)
последний номер диапазона порядковых номеров
M.CA.SDE.00649
M.SDT.00105
1
13.32. Декларант таможенной процедуры таможенного транзита
(cacdo:‌PITransit‌Declarant‌Details)
сведения о декларанте таможенной процедуры таможенного транзита
M.CA.CDE.01139
M.CA.CDT.00457
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1

16.2. Болу белгісі
(casdo:‌Presence‌Indicator)
болу белгісі
M.CA.SDE.01135
M.BDT.00013
1
16.3. Атауы және саны
(cacdo:‌Item‌Details)
объектілердің атауы (сипаттамасы) және саны туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00587
M.CA.CDT.00482
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
16.3.1. Тауардың атауы
(casdo:‌Goods‌Description‌Text)
атауы және (немесе) сипаттамасы
M.CA.SDE.00164
M.SDT.00072
0..4
16.3.2. Тауардың саны
(cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)
саны туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00153
M.CA.CDT.00109
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Өлшем бірлігі көрсетілген тауардың саны
(casdo:‌Goods‌Measure)
өлшем бірлігін көрсетілген тауардың саны туралы мәліметтер
M.CA.SDE.00215
M.SDT.00122
1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленуі
M.SDT.00074
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
өлшем бірлігі сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
*.2. Өлшем бірлігінің шартты белгіленуі
(casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)
өлшем бірлігінің шартты белгіленуі
M.CA.SDE.00222
M.CA.SDT.00409
0..1
17. Санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау мақсатындағы мәліметтер
(cacdo:‌PIVEpidemic‌Control‌Details)
санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау мақсатында ұсынылатын мәліметтер
M.CA.CDE.01164
M.CA.CDT.01154
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
17.1. Теңіз медициналық-санитарлық декларациясы
(cacdo:‌Maritime‌Health‌Declaration‌Details)
теңіз медициналық-санитариялық декларациясынан мәліметтер
M.CA.CDE.00590
M.CA.CDT.00485
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
17.1.1. Санитарлық бақылаудан босату белгісі
(casdo:‌Sanitary‌Control‌Free‌Indicator)
санитарлық бақылаудан босату белгісі
M.CA.SDE.01130
M.BDT.00013
1
17.1.2. Санитариялық бақылау туралы (санитариялық бақылаудан босату туралы) куәлік
(cacdo:‌Sanitary‌Control‌Doc‌Details)
санитариялық бақылау туралы куәлік (санитариялық бақылаудан босату) туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01176
M.CA.CDT.01162
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
*.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
құжат түрінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
*.2. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
құжаттың атауы
M.SDE.00108
M.SDT.00134
0..1
*.3. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
құжатқа оны тіркеу кезінде берілген цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгілену
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1
*.4. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжаттың берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
*.5. Уәкілетті органның атауы
(csdo:‌Authority‌Name)
құжатты берген органның не ұйымның атауы
M.SDE.00066
M.SDT.00056
0..1
*.6. Уәкілетті органның сәйкестендіргіші
(csdo:‌Authority‌Id)
құжатты берген немесе бекіткен мемлекеттік немесе мемлекетаралық органды (ұйымды) сәйкестендіретін рәміздер жолы
M.SDE.00068
M.SDT.00092
0..1

16.2. Признак наличия
(casdo:‌Presence‌Indicator)
признак наличия
M.CA.SDE.01135
M.BDT.00013
1
16.3. Наименование и количество
(cacdo:‌Item‌Details)
сведения о наименовании (описании) и количестве объектов
M.CA.CDE.00587
M.CA.CDT.00482
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
16.3.1. Наименование товара
(casdo:‌Goods‌Description‌Text)
наименование и (или) описание
M.CA.SDE.00164
M.SDT.00072
0..4
16.3.2. Количество товара
(cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)
сведения о количестве
M.CA.CDE.00153
M.CA.CDT.00109
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Количество товара с указанием единицы измерения
(casdo:‌Goods‌Measure)
сведения о количестве товара с указанием единицы измерения
M.CA.SDE.00215
M.SDT.00122
1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
M.SDT.00074
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
M.SDT.00091
1
*.2. Условное обозначение единицы измерения
(casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)
условное обозначение единицы измерения
M.CA.SDE.00222
M.CA.SDT.00409
0..1
17. Сведения в целях санитарно-эпидемиологического надзора
(cacdo:‌PIVEpidemic‌Control‌Details)
сведения, представляемые в целях санитарно-эпидемиологического надзора
M.CA.CDE.01164
M.CA.CDT.01154
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
17.1. Морская медико-санитарная декларация
(cacdo:‌Maritime‌Health‌Declaration‌Details)
сведения из морской медико-санитарной декларации
M.CA.CDE.00590
M.CA.CDT.00485
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
17.1.1. Признак освобождения от санитарного контроля
(casdo:‌Sanitary‌Control‌Free‌Indicator)
признак освобождения от санитарного контроля
M.CA.SDE.01130
M.BDT.00013
1
17.1.2. Свидетельство о санитарном контроле (об освобождении от санитарного контроля)
(cacdo:‌Sanitary‌Control‌Doc‌Details)
сведения о свидетельстве о санитарном контроле (освобождении от санитарного контроля)
M.CA.CDE.01176
M.CA.CDT.01162
Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.1. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.2. Наименование документа
(csdo:‌Doc‌Name)
наименование документа
M.SDE.00108
M.SDT.00134
0..1
*.3. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присвоенное документу при его регистрации
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1
*.4. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
*.5. Наименование уполномоченного органа
(csdo:‌Authority‌Name)
наименование органа либо организации, выдавшей документ
M.SDE.00066
M.SDT.00056
0..1
*.6. Идентификатор уполномоченного органа
(csdo:‌Authority‌Id)
строка символов, идентифицирующая государственный или межгосударственный орган (организацию), выдавший или утвердивший документ
M.SDE.00068
M.SDT.00092
0..1

17.1.3. Қайта инспекция жүргізу қажеттігінің белгісі
(casdo:‌Re‌Inspection‌Indicator)
қайта инспекция жүргізу қажеттігінің белгісі
M.CA.SDE.01131
M.BDT.00013
1
17.1.4. Залалды аумаққа барудың белгісі
(casdo:‌Affected‌Area‌Visit‌Indicator)
залалды аумаққа барудың белгісі
M.CA.SDE.01132
M.BDT.00013
1
17.1.5. Залалданған аумақтағы портқа кіру туралы мәліметтер
(cacdo:‌Affected‌Port‌Details)
залалданған аумақтағы портқа кіру туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01104
M.CA.CDT.01101
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Жердің атауы (аты)
(casdo:‌Place‌Name)
жердің атауы
M.CA.SDE.00636
M.SDT.00055
0..1
*.2. Жердің және географиялық пункттің коды
(casdo:‌Location‌Code)
теңіз және өзен портының кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.01101
M.CA.SDT.01100
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
*.3. Күні
(csdo:‌Event‌Date)
күні
M.SDE.00131
M.BDT.00005
1
17.1.6. Қайтыс болу жағдайларының белгісі
(casdo:‌Dead‌Indicator)
қайтыс болу жағдайларының белгісі
M.CA.SDE.01133
M.BDT.00013
1
17.1.7. Қайтыс болғандар саны
(casdo:‌Dead‌Quantity)
қайтыс болғандар саны
M.CA.SDE.01146
M.SDT.00097
0..1
17.1.8. Әдеттегіден тыс аурудың болу белгісі
(casdo:‌Abnormal‌Disease‌Person‌Indicator)
әдеттегіден тыс аурудың болу белгісі
M.CA.SDE.01159
M.BDT.00013
1
17.1.9. Ауру адамның болу белгісі
(casdo:‌On‌Board‌Disease‌Person‌Indicator)
ауру жағдайларының немесе жұқпалы ауруларға күдікті адамдардың болу белгісі
M.CA.SDE.01136
M.BDT.00013
1
17.1.10. Ауырғандар саны
(casdo:‌Disease‌Person‌Quantity)
жұқпалы ауруларға күдікті науқастар мен адамдардың саны
M.CA.SDE.01147
M.SDT.00097
0..1
17.1.11. Дәрігермен кеңесу белгісі
(casdo:‌Medical‌Consultation‌Indicator)
дәрігермен кеңесу белгісі
M.CA.SDE.01137
M.BDT.00013
0..1
17.1.12. Аурудың жұғуы немесе таралуы туралы ақпараттың болу белгісі
(casdo:‌Disease‌Spread‌Indicator)
аурудың жұғуына немесе таралуына әкелетін жағдайлар туралы ақпараттың болу белгісі
M.CA.SDE.01138
M.BDT.00013
0..1
17.1.13. Аурудың жұғуына немесе таралуына әкелетін жағдайлар
(casdo:‌Disease‌Spread‌Text)
аурудың жұғуына немесе таралуына әкелетін жағдайлардың сипаттамасы
M.CA.SDE.01162
M.SDT.00088
0..1
17.1.14. Медициналық-санитариялық шараларды жүргізудің белгісі
(casdo:‌Sanitary‌Measure‌Indicator)
медициналық-санитариялық шараларды жүргізудің белгісі
M.CA.SDE.01163
M.BDT.00013
1
17.1.15. Медициналық-санитариялық шаралар туралы мәліметтер
(cacdo:‌Sanitary‌Measure‌Details)
кеме бортында медициналық-санитариялық шараларды жүргізу туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01177
M.CA.CDT.01163
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Қабылданған медициналық-санитариялық шараның коды
(casdo:‌Sanitary‌Measure‌Code)
қабылданған медициналық-санитариялық шараның кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.01149
M.SDT.00169
1
*.2. Сипаттамасы
(csdo:‌Description‌Text)
қабылданған медициналық-санитариялық шараның сипаттамасы
M.SDE.00002
M.SDT.00088
0..1
*.3. Күні
(csdo:‌Event‌Date)
медициналық-санитариялық шараны өткізу күні
M.SDE.00131
M.BDT.00005
1
*.4. Медициналық-санитариялық шараны өткізу орны
(cacdo:‌Sanitary‌Measure‌Location‌Details)
медициналық-санитариялық шараны өткізу орны туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01178
M.CA.CDT.01164
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1

17.1.3. Признак необходимости проведения повторной инспекции
(casdo:‌Re‌Inspection‌Indicator)
признак необходимости проведения повторной инспекции
M.CA.SDE.01131
M.BDT.00013
1
17.1.4. Признак посещения зараженной территории
(casdo:‌Affected‌Area‌Visit‌Indicator)
признак посещения зараженной территории
M.CA.SDE.01132
M.BDT.00013
1
17.1.5. Сведения о заходе в порт на зараженной территории
(cacdo:‌Affected‌Port‌Details)
сведения о заходе в порт на зараженной территории
M.CA.CDE.01104
M.CA.CDT.01101
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Наименование (название) места
(casdo:‌Place‌Name)
наименование места
M.CA.SDE.00636
M.SDT.00055
0..1
*.2. Код места или географического пункта
(casdo:‌Location‌Code)
кодовое обозначение морского или речного порта
M.CA.SDE.01101
M.CA.SDT.01100
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.3. Дата
(csdo:‌Event‌Date)
дата
M.SDE.00131
M.BDT.00005
1
17.1.6. Признак случаев смерти
(casdo:‌Dead‌Indicator)
признак наличия случаев смерти
M.CA.SDE.01133
M.BDT.00013
1
17.1.7. Число умерших
(casdo:‌Dead‌Quantity)
число умерших
M.CA.SDE.01146
M.SDT.00097
0..1
17.1.8. Признак наличия необычного уровня заболеваемости
(casdo:‌Abnormal‌Disease‌Person‌Indicator)
признак наличия необычного уровня заболеваемости
M.CA.SDE.01159
M.BDT.00013
1
17.1.9. Признак наличия больного лица
(casdo:‌On‌Board‌Disease‌Person‌Indicator)
признак наличия случаев заболеваний или лиц с подозрениями на инфекционные заболевания
M.CA.SDE.01136
M.BDT.00013
1
17.1.10. Число заболевших
(casdo:‌Disease‌Person‌Quantity)
число заболевших и лиц с подозрением на инфекционные заболевания
M.CA.SDE.01147
M.SDT.00097
0..1
17.1.11. Признак проведения консультации с врачом
(casdo:‌Medical‌Consultation‌Indicator)
признак проведения консультации с врачом
M.CA.SDE.01137
M.BDT.00013
0..1
17.1.12. Признак наличия информации о заражении или распространении болезни
(casdo:‌Disease‌Spread‌Indicator)
признак наличия информации об обстоятельствах, ведущих к заражению или распространению болезни
M.CA.SDE.01138
M.BDT.00013
0..1
17.1.13. Обстоятельства, ведущие к заражению или распространению болезни
(casdo:‌Disease‌Spread‌Text)
описание обстоятельств, ведущих к заражению или распространению болезни
M.CA.SDE.01162
M.SDT.00088
0..1
17.1.14. Признак проведения медико-санитарных мер
(casdo:‌Sanitary‌Measure‌Indicator)
признак проведения медико-санитарных мер
M.CA.SDE.01163
M.BDT.00013
1
17.1.15. Сведения о медико-санитарных мерах
(cacdo:‌Sanitary‌Measure‌Details)
сведения о проведении медико-санитарных мер на борту судна
M.CA.CDE.01177
M.CA.CDT.01163
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Код принятой медико-санитарной меры
(casdo:‌Sanitary‌Measure‌Code)
кодовое обозначение принятой медико-санитарной меры
M.CA.SDE.01149
M.SDT.00169
1
*.2. Описание
(csdo:‌Description‌Text)
описание принятой медико-санитарной меры
M.SDE.00002
M.SDT.00088
0..1
*.3. Дата
(csdo:‌Event‌Date)
дата проведения медико-санитарной меры
M.SDE.00131
M.BDT.00005
1
*.4. Место проведения медико-санитарных мер
(cacdo:‌Sanitary‌Measure‌Location‌Details)
сведения о месте проведения медико-санитарных мер
M.CA.CDE.01178
M.CA.CDT.01164
Определяется областями значений вложенных элементов
1

*.4.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
*.4.2. Жердің атауы (аты)
(casdo:‌Place‌Name)
жердің атауы
M.CA.SDE.00636
M.SDT.00055
0..1
*.4.3. Жердің және географиялық пункттің коды
(casdo:‌Location‌Code)
порттың кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.01101
M.CA.SDT.01100
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
17.1.16. Билетсіз жолаушылардың болу белгісі
(casdo:‌Stowaways‌Indicator)
билетсіз жолаушылардың болу белгісі
M.CA.SDE.01139
M.BDT.00013
1
17.1.17. Кемеге отырғызу күні
(casdo:‌Embarkation‌Date)
кемеде билетсіз жолаушылардың пайда болған күні
M.CA.SDE.01153
M.BDT.00005
0..1
17.1.18. Ауру жануарлардың болу белгісі
(casdo:‌Sick‌Animal‌Indicator)
бортта ауру жануарлардың болу белгісі
M.CA.SDE.01140
M.BDT.00013
1
17.2. Кемені санитарлық рейдке орналастыру қажеттілігінің белгісі
(casdo:‌Sanitary‌Roadstead‌Indicator)
кемені санитарлық рейдке орналастыру қажеттілігінің белгісі
M.CA.SDE.01141
M.BDT.00013
0..1
17.3. Борттағы еркін практика
(cacdo:‌Free‌Practice‌Details)
жолаушылар мен экипаж мүшелеріне қатысты портта еркін практикаға рұқсат беру (шектеу) туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00593
M.CA.CDT.00487
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
17.3.1. Еркін практиканы шектеу белгісі
(casdo:‌Free‌Practice‌Restriction‌Indicator)
портта еркін практика үшін шектеулердің бар екендігінің белгісі
M.CA.SDE.01152
M.BDT.00013
1
17.3.2. Құжат
(ccdo:‌Doc‌V4‌Details)
жолаушылар мен экипаж мүшелеріне қатысты портта еркін практикаға рұқсатты (шектеуді) растайтын құжат туралы мәліметтер
M.CDE.00077
M.CDT.00081
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
құжат түрінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
*.2. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
құжаттың атауы
M.SDE.00108
M.SDT.00134
0..1
*.3. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
құжатқа оны тіркеу кезінде берілген цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгілену
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1
*.4. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжаттың берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1

*.4.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.4.2. Наименование (название) места
(casdo:‌Place‌Name)
наименование места
M.CA.SDE.00636
M.SDT.00055
0..1
*.4.3. Код места или географического пункта
(casdo:‌Location‌Code)
кодовое обозначение порта
M.CA.SDE.01101
M.CA.SDT.01100
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
17.1.16. Признак наличия безбилетных пассажиров
(casdo:‌Stowaways‌Indicator)
признак наличия безбилетных пассажиров
M.CA.SDE.01139
M.BDT.00013
1
17.1.17. Дата посадки на корабль
(casdo:‌Embarkation‌Date)
дата появления на судне безбилетных пассажиров
M.CA.SDE.01153
M.BDT.00005
0..1
17.1.18. Признак наличия больных животных
(casdo:‌Sick‌Animal‌Indicator)
признак наличия на борту больных животных
M.CA.SDE.01140
M.BDT.00013
1
17.2. Признак необходимости размещения судна на санитарном рейде
(casdo:‌Sanitary‌Roadstead‌Indicator)
признак необходимости размещения судна на санитарном рейде
M.CA.SDE.01141
M.BDT.00013
0..1
17.3. Свободная практика в порту
(cacdo:‌Free‌Practice‌Details)
сведения о разрешении (ограничении) свободной практики в порту в отношении пассажиров и членов экипажа
M.CA.CDE.00593
M.CA.CDT.00487
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
17.3.1. Признак ограничения свободной практики
(casdo:‌Free‌Practice‌Restriction‌Indicator)
признак наличия ограничений для свободной практики в порту
M.CA.SDE.01152
M.BDT.00013
1
17.3.2. Документ
(ccdo:‌Doc‌V4‌Details)
сведения о документе, подтверждающем разрешение (ограничение) свободной практики в порту в отношении пассажиров и членов экипажа
M.CDE.00077
M.CDT.00081
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.2. Наименование документа
(csdo:‌Doc‌Name)
наименование документа
M.SDE.00108
M.SDT.00134
0..1
*.3. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присвоенное документу при его регистрации
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1
*.4. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1

18.10. Ауру белгілерінің пайда болу күні
(casdo:‌Disease‌Date)
ауру белгілерінің пайда болу күні
M.CA.SDE.01158
M.BDT.00005
1
18.11. Емдеу
(casdo:‌Treatment‌Description‌Text)
емдеу және тағайындалған дәрілік заттардың сипаттамасы
M.CA.SDE.01157
M.SDT.00088
1
18.12. Хабардар ету белгісі
(casdo:‌Information‌Indicator)
портта дәрігерге хабарлау белгісі
M.CA.SDE.01145
M.BDT.00013
1
18.13. Ауру нәтижесінің коды
(casdo:‌Disease‌Outcome‌Code)
ауру нәтижесінің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.01154
M.SDT.00169
1
18.14. Науқастың орналасқан жерінің коды
(casdo:‌Diseased‌Person‌Location‌Code)
науқастың орналасқан жерінің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.01155
M.SDT.00169
1
".
4. 5-кестеде 1, 2 және 4-позицияларда "Мәндер саласы" деген бағанда "МемСТ ИСО 8601-2001" деген сөздер "ISO 8601" деген сөздермен ауыстырылсын.
5. 7-кесте мынадай редакцияда жазылсын:
"7-кесте
Су көлігімен әкелінетін тауарлар туралы алдын ала ақпарат құрылымында пайдаланылатын деректердің жалпы қарапайым түрлері
Р/с №
Сәйкестендіргіш
UML конструкциясы
Аты
Мәндер саласы
1
M.SDT.00006
Post‌Code‌Type
Пошта индексі_ Код. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.
Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
2
M.SDT.00015
CommunicationChannelIdType
Байланыс арнасы_ Сәйкестендіргіш. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 1000
3
M.SDT.00025
TaxpayerIdType
Салық төлеуші _ Сәйкестендіргіш. Типі
салық төлеушінің тіркелген елінде қабылданған қағидаларға сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
4
M.SDT.00030
Tax‌Registration‌Reason‌Code‌Type
Салық есебіне қою себебі_ Код. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.
Шаблон: \d{9}
5
M.SDT.00031
TerritoryCodeType
Аумақ_ Код. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 17
6
M.SDT.00055
Name120‌Type
Аты. 120 символға дейін. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
7
M.SDT.00056
Name300Type
Аты. 300 символға дейін. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 300
8
M.SDT.00064
Sex‌Code‌Type
Жынысы_ Код. Типі
биологиялық жыныс түрлерінің анықтамалығына сәйкес кодтың мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 5
9
M.SDT.00065
CommodityCodeType
ЕАЭО СЭҚ ТН_ Код. Типі
2, 4, 6, 8, 9 немесе 10 белгілер деңгейінде ЕАЭО СЭҚ ТН кодының мәні.
Шаблон: \d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
10
M.SDT.00067
Name20‌Type
Аты. 20 символға дейін. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
11
M.SDT.00068
Name250Type
Аты. 250 символға дейін. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 250
12
M.SDT.00069
Name40Type
Аты. 40 символға дейін. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 40
13
M.SDT.00072
Text250Type
Мәтін. 250 символға дейін. Типі
символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 250
14
M.SDT.00074
Measurement‌Unit‌Code‌Type
Өлшем бірлігі_ Код. Типі
әріптік-цифрлық код.

18.10. Дата проявления симптомов болезни
(casdo:‌Disease‌Date)
дата проявления симптомов болезни
M.CA.SDE.01158
M.BDT.00005
1
18.11. Лечение
(casdo:‌Treatment‌Description‌Text)
описание лечения и назначенных лекарственных средств
M.CA.SDE.01157
M.SDT.00088
1
18.12. Признак информирования
(casdo:‌Information‌Indicator)
признак информирования врача в порту
M.CA.SDE.01145
M.BDT.00013
1
18.13. Код исхода болезни
(casdo:‌Disease‌Outcome‌Code)
кодовое обозначение исхода болезни
M.CA.SDE.01154
M.SDT.00169
1
18.14. Код места нахождения больного
(casdo:‌Diseased‌Person‌Location‌Code)
кодовое обозначение места нахождения больного
M.CA.SDE.01155
M.SDT.00169
1
".
4. В таблице 5 в позициях 1, 2 и 4 в графе "Область значений" слова "ГОСТ ИСО 8601–2001" заменить словами "ISO 8601".
5. Таблицу 7 изложить в следующей редакции:
"Таблица 7
Общие простые типы данных, используемые в структуре предварительной информации о товарах, ввозимых водным транспортом
№ п/п
Идентификатор
Конструкция UML
Имя
Область значений
M.SDT.00006
Post‌Code‌Type
Почтовый индекс_ Код. Тип
нормализованная строка символов.
Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
M.SDT.00015
CommunicationChannelIdType
Канал связи_ Идентификатор. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
M.SDT.00025
TaxpayerIdType
Налогоплательщик_ Идентификатор. Тип
значение идентификатора в соответствии с правилами, принятыми в стране регистрации налогоплательщика.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
M.SDT.00030
Tax‌Registration‌Reason‌Code‌Type
Причина постановки на налоговый учет_ Код. Тип
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{9}
M.SDT.00031
TerritoryCodeType
Территория_ Код. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
M.SDT.00055
Name120‌Type
Имя. До 120 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
M.SDT.00056
Name300Type
Имя. До 300 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
M.SDT.00064
Sex‌Code‌Type
Пол_ Код. Тип
значение кода в соответствии со справочником видов биологических полов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 5
M.SDT.00065
CommodityCodeType
ТН ВЭД ЕАЭС_ Код. Тип
значение кода из ТН ВЭД ЕАЭС на уровне 2, 4, 6, 8, 9 или 10 знаков.
Шаблон: \d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
M.SDT.00067
Name20‌Type
Имя. До 20 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
M.SDT.00068
Name250Type
Имя. До 250 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
M.SDT.00069
Name40Type
Имя. До 40 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
M.SDT.00072
Text250Type
Текст. До 250 символов. Тип
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
M.SDT.00074
Measurement‌Unit‌Code‌Type
Единица измерения_ Код. Тип
буквенно-цифровой код.

Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
15
M.SDT.00088
Text4000Type
Мәтін. 4000 символға дейін. Типі
символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 4000
16
M.SDT.00091
ReferenceDataIdType
Анықтамалық (сыныптауыш)_ Сәйкестендіргіш. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
17
M.SDT.00092
Id20Type
Сәйкестендіргіш. 20 символға дейін. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
18
M.SDT.00093
Id50Type
Сәйкестендіргіш. 50 символға дейін. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 50
19
M.SDT.00097
Quantity4Type
Саны. Төрт таңбалы. Типі
ондық санау жүйесіндегі бүтін оң сан.
Цифрлардың ең көп саны: 4
20
M.SDT.00098
IdentityDocKindCodeType
Жеке басты куәландыратын құжат түрі_ Код. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
21
M.SDT.00101
TransportMeansRegIdType
Көлік құралының тіркеу нөмірі_ Сәйкестендіргіш. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 40
22
M.SDT.00104
PackageKindCodeType
Қаптама түрі_ Код. Типі
сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес қаптама түрі кодының мәні.
Шаблон: [A-Z0-9]{2}
23
M.SDT.00105
Ordinal3Type
Реттік нөмір. Үш таңбалы. Типі
ондық санау жүйесіндегі бүтін оң сан.
Цифрлардың ең көп саны: 3
24
M.SDT.00108
Id40‌Type
Сәйкестендіргіш. 40 символға дейін. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 40
25
M.SDT.00112
UnifiedCountryCodeType
Анықтамалыққа (сыныптауышқа) сілтемемен елдің коды_ Код. Екі әріптік Типі
сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
26
M.SDT.00122
UnifiedPhysicalMeasureType
Физикалық шама_ Өлшеу: 2-нұсқа.Типі
ондық есептеу жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 6
27
M.SDT.00134
Name500Type
Аты. 500 символға дейін. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 500
28
M.SDT.00140
UnifiedCode20Type
Код. 20 символға дейін: 2-нұсқа.Типі
сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
29
M.SDT.00144
Currency‌Code‌V3‌Type
Валюта_ Код. Әріптік: 3-нұсқа. Типі
сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес валютаның әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{3}
30
M.SDT.00155
Quantity5Type
Саны. Бес таңбалы. Типі
ондық санау жүйесіндегі бүтін оң сан.
Цифрлардың ең көп саны: 5
31
M.SDT.00156
Quantity8Type
Саны. Сегіз таңбалы.Типі
ондық санау жүйесіндегі бүтін оң сан.
Цифрлардың ең көп саны: 8
32
M.SDT.00157
Business‌Entity‌Id‌Type
Шаруашылық жүргізуші субъект_Сәйкестендіргіш. Типі
бірыңғайланған символдар жолы
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
33
M.SDT.00158
Business‌Entity‌Id‌Kind‌Id‌Type
Шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдісі_ Сәйкестендіргіш. Типі
шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдістерінің анықтамалығынан сәйкестендіргіштің мәні
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
34
M.SDT.00159
UnqualifiedCountryCodeType
Анықтамалыққа (сыныптауышқа) сілтемесіз елдің коды_Код. Екі әріптік Типі
сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
35
M.SDT.00160
Code20Type
Код. 20 символға дейін. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
36
M.SDT.00161
VehicleIdType
Көлік құралы_ Сәйкестендіргіш. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 17
37
M.SDT.00162
AddressKindCodeType
Мекенжай түрі_Код. Типі
мекенжайлар түрлерінің анықтамалығына сәйкес кодтың мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
38
M.SDT.00163
CommunicationChannelCodeV2Type
Коммуникациялық орта типі_Код: 2-нұсқа.Типі
байланыс құралдары (арналары) түрлерінің тізбесіне сәйкес кодтың мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
39
M.SDT.00169
Code1‌Type
Код. 1 символ. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.
Ұзындығы: 1
40
M.SDT.00170
Code2‌Type
Код. 2 символ. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.
Ұзындығы: 2
41
M.SDT.00178
Id25Type
Сәйкестендіргіш. 25 символға дейін. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 25
42
M.SDT.00181
Code6‌Type
Код. 6 символ. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.
Ұзындығы: 6
43
M.SDT.00184
CustomsOfficeCodeType
Кеден органы_ Код. Типі
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдарының сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.

Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
M.SDT.00088
Text4000Type
Текст. До 4000 символов. Тип
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
M.SDT.00091
ReferenceDataIdType
Справочник (классификатор)_ Идентификатор. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
M.SDT.00092
Id20Type
Идентификатор. До 20 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
M.SDT.00093
Id50Type
Идентификатор. До 50 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
M.SDT.00097
Quantity4Type
Количество. Четырехзначное. Тип
целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 4
M.SDT.00098
IdentityDocKindCodeType
Вид документа, удостоверяющего личность_ Код. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
M.SDT.00101
TransportMeansRegIdType
Регистрационный номер транспортного средства_ Идентификатор. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
M.SDT.00104
PackageKindCodeType
Вид упаковки_ Код. Тип
значение кода вида упаковки в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z0-9]{2}
M.SDT.00105
Ordinal3Type
Порядковый номер. Трехзначный. Тип
целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 3
M.SDT.00108
Id40‌Type
Идентификатор. До 40 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
M.SDT.00112
UnifiedCountryCodeType
Код страны со ссылкой на справочник (классификатор)_ Код. Двухбуквенный. Тип
значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
M.SDT.00122
UnifiedPhysicalMeasureType
Физическая величина_ Измерение: вариант 2. Тип
число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
M.SDT.00134
Name500Type
Имя. До 500 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
M.SDT.00140
UnifiedCode20Type
Код. До 20 символов: вариант 2. Тип
значение кода в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
M.SDT.00144
Currency‌Code‌V3‌Type
Валюта_ Код. Буквенный: вариант 3. Тип
значение буквенного кода валюты в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{3}
M.SDT.00155
Quantity5Type
Количество. Пятизначное. Тип
целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 5
M.SDT.00156
Quantity8Type
Количество. Восьмизначное. Тип
целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 8
M.SDT.00157
Business‌Entity‌Id‌Type
Хозяйствующий субъект_ Идентификатор. Тип
нормализованная строка символов
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
M.SDT.00158
Business‌Entity‌Id‌Kind‌Id‌Type
Метод идентификации хозяйствующих субъектов_ Идентификатор. Тип
значение идентификатора из справочника методов идентификации хозяйствующих субъектов
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
M.SDT.00159
UnqualifiedCountryCodeType
Код страны без ссылки на справочник (классификатор)_ Код. Двухбуквенный. Тип
значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
M.SDT.00160
Code20Type
Код. До 20 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
M.SDT.00161
VehicleIdType
Транспортное средство_ Идентификатор. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
M.SDT.00162
AddressKindCodeType
Вид адреса_ Код. Тип
значение кода в соответствии со справочником видов адресов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
M.SDT.00163
CommunicationChannelCodeV2Type
Тип коммуникационной среды_ Код: вариант 2. Тип
значение кода в соответствии с перечнем видов средств (каналов) связи.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
M.SDT.00169
Code1‌Type
Код. 1 символ. Тип
нормализованная строка символов.
Длина: 1
M.SDT.00170
Code2‌Type
Код. 2 символа. Тип
нормализованная строка символов.
Длина: 2
M.SDT.00178
Id25Type
Идентификатор. До 25 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 25
M.SDT.00181
Code6‌Type
Код. 6 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Длина: 6
M.SDT.00184
CustomsOfficeCodeType
Таможенный орган_ Код. Тип
значение кода в соответствии с классификатором таможенных органов государств – членов Евразийского экономического союза.

Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
44
M.SDT.00203
VehicleMakeCodeType
Көлік құралының маркасы_ Код. Типі
сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес жол көлік құралы маркасы кодының мәні.
Шаблон: \d{3}
45
M.SDT.00204
Name50Type
Аты. 50 символға дейін. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 50
46
M.SDT.00314
Code1to3Type
Код. 1-ден 3 символға дейін. Типі
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 3
47
M.SDT.90001
EDocCodeType
Электрондық құжат (мәліметтер)_ Код. Типі
электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
48
M.SDT.90003
UniversallyUniqueIdType
Әмбебап бірегей_ Сәйкестендіргіш. Типі
ISO / IEC 9834-8 сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
".
6. 9-кесте мынадай редакцияда жазылсын:
"9-кесте
Су көлігімен әкелінетін тауарлар туралы алдын ала ақпарат құрылымында пайдаланылатын "Кедендік әкімшілендіру" пәндік саласы деректерінің қолданбалы қарапайым түрлері
Р/с №
Сәйкестендіргіш
UML конструкциясы
Аты
Мәндер саласы
1
M.CA.SDT.00001
Payment‌Amount‌With‌Currency‌Type
Валютасы көрсетілген төлем_ Ақшалай сома. Типі
ондық есептеу жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 20.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 2
2
M.CA.SDT.00060
GoodsLocationCodeType
Тауар орналасқан жер_ Код. Типі
сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес тауар орналасқан жер кодының мәні.
Ұзындығы: 2
3
M.CA.SDT.00082
RailwayStationCodeType
Темір жол станциясы_ Код. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.
Шаблон: (\d{5})|(\d{6})
4
M.CA.SDT.00094
TIRSeries‌Id‌Type
ХЖТ кітапшасының сериясы_ Сәйкестендіргіш. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.
Шаблон: ([A-Z]{2})
5
M.CA.SDT.00095
TIRId‌Type
ХЖТ кітапшасы_Сәйкестендіргіш. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.
Шаблон: \d{8}
6
M.CA.SDT.00118
CustomsDocumentIdType
Кеден құжатының тіркеу журналы бойынша нөмірі_ Сәйкестендіргіш. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 5.
Ең ұзын ұзындық: 7
7
M.CA.SDT.00125
ReregistrationCodeType
Құжатты қайта тіркеу белгісі_ Код. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.
Шаблон: \d{1}|\d{2}|\d{3}|[А-ЯҢ]{1}
8
M.CA.SDT.00145
ContainerIdType
Контейнер_ Сәйкестендіргіш. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 17
9
M.CA.SDT.00164
PaymentGuaranteeMethodCodeType
Кедендік және өзге де төлемдерді төлеуді қамтамасыз ету тәсілі_ Код. Типі
сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз ету тәсілінің коды.
Шаблон: \d{2}
10
M.CA.SDT.00165
DocPresentKindCodeType
Құжатты ұсыну белгісі_ Код. Типі
құжаттарды ұсыну белгілерінің тізбесіне сәйкес құжаттарды ұсыну түрі кодының мәні.
Ұзындығы: 1
11
M.CA.SDT.00176
Id8‌Type
Сәйкестендіргіш. 8 символға дейін. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 8
12
M.CA.SDT.00181
CACountryCodeType
Ел_ Код. Типі
сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының немесе құжатты (мәліметтерді) толтыру тәртібін регламенттейтін нормативтік құқықтық актілерде айқындалған кодтың мәні .

Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
M.SDT.00203
VehicleMakeCodeType
Марка транспортного средства_ Код. Тип
значение кода марки дорожного транспортного средства в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: \d{3}
M.SDT.00204
Name50Type
Имя. До 50 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
M.SDT.00314
Code1to3Type
Код. От 1 до 3 символов. Тип
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 3
M.SDT.90001
EDocCodeType
Электронный документ (сведения)_ Код. Тип
значение кода в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
M.SDT.90003
UniversallyUniqueIdType
Универсально уникальный_ Идентификатор. Тип
значение идентификатора в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
".
6. Таблицу 9 изложить в следующей редакции:
"Таблица 9
Прикладные простые типы данных предметной области "Таможенное администрирование", используемые в структуре предварительной информации о товарах, ввозимых водным транспортом
№ п/п
Идентификатор
Конструкция UML
Имя
Область значений
M.CA.SDT.00001
Payment‌Amount‌With‌Currency‌Type
Платеж c указанием валюты_ Денежная сумма. Тип
число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 20.
Макс. кол-во дроб. цифр: 2
M.CA.SDT.00060
GoodsLocationCodeType
Место нахождения товаров_ Код. Тип
значение кода места нахождения товаров в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Длина: 2
M.CA.SDT.00082
RailwayStationCodeType
Железнодорожная станция_ Код. Тип
нормализованная строка символов.
Шаблон: (\d{5})|(\d{6})
M.CA.SDT.00094
TIRSeries‌Id‌Type
Серия книжки МДП_ Идентификатор. Тип
нормализованная строка символов.
Шаблон: ([A-Z]{2})
M.CA.SDT.00095
TIRId‌Type
Книжка МДП_ Идентификатор. Тип
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{8}
M.CA.SDT.00118
CustomsDocumentIdType
Номер таможенного документа по журналу регистрации_ Идентификатор. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 5.
Макс. длина: 7
M.CA.SDT.00125
ReregistrationCodeType
Признак перерегистрации документа_ Код. Тип
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{1}|\d{2}|\d{3}|[А-ЯҢ]{1}
M.CA.SDT.00145
ContainerIdType
Контейнер_ Идентификатор. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
M.CA.SDT.00164
PaymentGuaranteeMethodCodeType
Способ обеспечения уплаты таможенных и иных платежей_ Код. Тип
значение кода способа обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: \d{2}
M.CA.SDT.00165
DocPresentKindCodeType
Признак представления документа_ Код. Тип
значение кода вида представления документов в соответствии с перечнем признаков представления документов.
Длина: 1
M.CA.SDT.00176
Id8‌Type
Идентификатор. До 8 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 8
M.CA.SDT.00181
CACountryCodeType
Страна_ Код. Тип
значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)", или кода, определенного нормативными правовыми актами, регламентирующими порядок заполнения документа (сведений).

Шаблон: ([A-Z]{2})|(\d{2})
13
M.CA.SDT.00183
Id2Type
Сәйкестендіргіш. 2 символға дейін. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 2
14
M.CA.SDT.00188
CAUniqueCustomsNumberIdType
Кедендік сәйкестендіру нөмірі_ Сәйкестендіргіш. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 40
15
M.CA.SDT.00190
PersonIdType
Жеке тұлға_ Сәйкестендіргіш. Типі
жеке тұлғаны тіркеу елінде қабылданған қағидаларға сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
16
M.CA.SDT.00192
DeclarationFeatureCodeType
Тауарларды кедендік декларациялаудың ерекшелігі_ Код. Типі
сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес тауарларды кедендік декларациялаудың ерекшеліктері кодының мәні.
Ұзындығы: 3
17
M.CA.SDT.00193
Id6Type
Сәйкестендіргіш. 6 символға дейін
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 6
18
M.CA.SDT.00201
EDoc‌Indicator‌Code‌Type
Электрондық құжаттың белгісі_ Код. Типі
электрондық құжатты ұсыну белгісінің кодтық белгіленуі.
Шаблон: (ЭД)|(ОО)
19
M.CA.SDT.00205
TransportTypeCodeType
Халықаралық тасымал көлік құралының типі_ Код. Типі
сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес халықаралық тасымалдау көлік құралының типі кодының мәні.
Шаблон: \d{3}
20
M.CA.SDT.00312
No‌Guarantee‌Cause‌Code‌Type
Қамтамасыз етуді ұсынбау негіздемесі_ Код. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 10
21
M.CA.SDT.00409
Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code‌Type
Өлшем бірлігінің шартты белгіленуі_ Код. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 50
22
M.CA.SDT.00713
TransitProcedureCodeType
Транзиттік декларацияны өткізу ерекшелігі_ Код. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.
Ұзындығы: 2
23
M.CA.SDT.01100
LocationCodeType
Анықтамалыққа (сыныптауышқа) сілтемемен орналасу орнының коды_ Код. Типі
сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес орналасу орны кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{3}|[А-Я]{3}|[0-9A-Z]{5}
24
M.CA.SDT.01101
VesselTypeCodeType
Су кемесінің типі_ Код. Типі
БҰҰ № 28 ұсынымымен айқындалған көлік құралдары типтері кодтарының тізбесіне сәйкес су кемесі типі кодының мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 4
25
M.CA.SDT.01104
VesselRegistryIdType
Тізілім бойынша су кемесінің тіркеу нөмірі_ Сәйкестендіргіш. Типі
"Тізілім түрінің сәйкестендіргіші" атрибутында анықталған тізілімдегі су кемесінің тіркеу нөмірінің мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
26
M.CA.SDT.01122
VesselIMOIdType
Кеменің бірегей сәйкестендіргіші_ Сәйкестендіргіш. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.
Шаблон: (IMO)\d7
27
M.CA.SDT.01123
UNDGClassIdType
Қауіпті жүктің класы_ Сәйкестендіргіш. Типі
қауіпті жүктерді тасымалдаудың үлгілік қағидаларына сәйкес қауіпті жүктің, заттың немесе бұйымның сыныбының мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 3
28
M.CA.SDT.01124
UNDGNumberIdType
Қауіпті жүктің нөмірі_ Сәйкестендіргіш. Типі
қауіпті жүктерді тасымалдаудың үлгілік қағидаларына сәйкес қауіпті жүктің, заттың немесе бұйымның нөмірінің мәні.
Шаблон: (UN)\d{4}
29
M.CA.SDT.01129
PreliminaryInformationSeqIdType
Алдын ала ақпараттың реттік нөмірі _Сәйкестендіргіш. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.
Ұзындығы: 9
30
M.CA.SDT.01130
Temperature‌Measure‌Type
Жылумен өңдеу температурасы_ Өлшеу. Типі
ондық есептеу жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 4.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 1
".

Шаблон: ([A-Z]{2})|(\d{2})
M.CA.SDT.00183
Id2Type
Идентификатор. До 2 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 2
M.CA.SDT.00188
CAUniqueCustomsNumberIdType
Идентификационный таможенный номер_ Идентификатор. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
M.CA.SDT.00190
PersonIdType
Физическое лицо_ Идентификатор. Тип
значение идентификатора в соответствии с правилами, принятыми в стране регистрации физического лица.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
M.CA.SDT.00192
DeclarationFeatureCodeType
Особенность таможенного декларирования товаров_ Код. Тип
значение кода особенности таможенного декларирования товаров в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Длина: 3
M.CA.SDT.00193
Id6Type
Идентификатор. До 6 символов
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 6
M.CA.SDT.00201
EDoc‌Indicator‌Code‌Type
Признак электронного документа_ Код. Тип
кодовое обозначение признака представления электронного документа.
Шаблон: (ЭД)|(ОО)
M.CA.SDT.00205
TransportTypeCodeType
Тип транспортного средства международной перевозки_ Код. Тип
значение кода типа транспортного средства международной перевозки в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: \d{3}
M.CA.SDT.00312
No‌Guarantee‌Cause‌Code‌Type
Основание непредоставления обеспечения_ Код. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 10
M.CA.SDT.00409
Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code‌Type
Условное обозначение единицы измерения_ Код. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
M.CA.SDT.00713
TransitProcedureCodeType
Особенность перемещения в транзитной декларации _ Код. Тип
нормализованная строка символов.
Длина: 2
M.CA.SDT.01100
LocationCodeType
Код места нахождения со ссылкой на справочник (классификатор)_ Код. Тип
значение кода места нахождения в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{3}|[А-Я]{3}|[0-9A-Z]{5}
M.CA.SDT.01101
VesselTypeCodeType
Тип водного судна_ Код. Тип
значение кода типа водного судна в соответствии с перечнем кодов типов транспортных средств, определенным Рекомендацией ООН № 28.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4
M.CA.SDT.01104
VesselRegistryIdType
Регистрационный номер водного судна по реестру_ Идентификатор. Тип
значение регистрационного номера водного судна в реестре, который определен атрибутом "Идентификатор вида реестра".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
M.CA.SDT.01122
VesselIMOIdType
Уникальный идентификатор судна_ Идентификатор. Тип
нормализованная строка символов.
Шаблон: (IMO)\d7
M.CA.SDT.01123
UNDGClassIdType
Класс опасного груза_ Идентификатор. Тип
значение класса опасного груза, вещества или изделия в соответствии с Типовыми правилами перевозки опасных грузов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 3
M.CA.SDT.01124
UNDGNumberIdType
Номер опасного груза_ Идентификатор. Тип
значение номера опасного груза, вещества или изделия в соответствии с Типовыми правилами перевозки опасных грузов.
Шаблон: (UN)\d{4}
M.CA.SDT.01129
PreliminaryInformationSeqIdType
Порядковый номер предварительной информации _Идентификатор. Тип
нормализованная строка символов.
Длина: 9
M.CA.SDT.01130
Temperature‌Measure‌Type
Температура термической обработки_ Измерение. Тип
число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 4.
Макс. кол-во дроб. цифр: 1
".

7. 12-тармақта:
а) бірінші абзацтағы "келтіріледі" деген сөз "келтірілді" деген сөзбен ауыстырылсын;
б) төртінші абзацтағы "электрондық түрдегі құжаттың" деген сөздер "су көлігімен әкелінетін тауарлар туралы алдын ала ақпараттың" деген сөздермен ауыстырылсын;
в) бесінші абзацтан кейін мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"деректеменің қалыптасу қағидасы" – деректеменің қалыптасу қағидасын айқындайды;";
г) алтыншы абзац "деректеменің қалыптасуы" деген сөздермен толықтырылсын;
д) жетінші – он бірінші абзацтар мынадай редакцияда жазылсын:
"қағиданың түрі" – деректемені қалыптастыру қақағидалары түрінің кодтық белгіленуі. Мынадай мәндердің болуы мүмкін:
1 – әрбір мүше мемлекетте қолданылатын жалпы қағида Еуразиялық экономикалық одақтың құқығымен белгіленеді;
2 – мүше мемлекеттерде деректеменің қалыптасу ерекшеліктерін айқындайтын қағида Еуразиялық экономикалық одақтың құқығымен белгіленеді;
3 – мүше мемлекетте деректемені қалыптастыру ерекшеліктерін айқындайтын қағида мүше мемлекеттің заңнамасында белгіленеді;

7. В пункте 12:
а) в абзаце первом слово "приводится" заменить словом "приведено";
б) в абзаце четвертом слова "электронного вида документа" заменить словами "предварительной информации о товарах, ввозимых водным транспортом";
в) после абзаца пятого дополнить абзацем следующего содержания:
"правило формирования реквизита" – определяет правило формирования реквизита;";
г) абзац шестой дополнить словами "формирования реквизита";
д) абзацы седьмой – одиннадцатый изложить в следующей редакции:
"вид правила" – кодовое обозначение вида правила формирования реквизита. Возможные значения:
1 – общее правило, применяемое в каждом государстве-члене, устанавливается правом Евразийского экономического союза;
2 – правило, определяющее особенности формирования реквизита в государствах-членах, устанавливается правом Евразийского экономического союза;
3 – правило, определяющее особенности формирования реквизита в государстве-члене, устанавливается законодательством государства-члена;

"елдің коды" – "2" немесе "3" түрінің коды мәнімен деректеме қалыптастыру қағидасы қолданылатын әлем елдерінің сыныптауышына (AM, BY, KZ, KG, RU) сәйкес мүше мемлекеттің кодтық белгіленуі;".
8. 10-кесте мынадай редакцияда жазылсын:
"10-кесте
Су көлігімен әкелінетін тауарлар туралы алдын ала ақпарат құрылымының деректемелерін қалыптастыру сипаттамасы
Деректеменің аты
Тәртіптің тармағы (тармақтары)
Көпт.
Деректемені қалыптастыру қағидасы*
Қағида коды
Қағида түрі
Елдің коды
Қағиданың сипаттамасы
1
2
3
4
5
6
7
1. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) коды
(csdo:‌EDoc‌Code)
1
B.039.00001
1
"Электрондық құжаттың (мәліметтердің) коды (csdo:EDocCode)" деректемесі "R.039" мәнін қамтуға тиіс
2. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo:‌EDoc‌Id)
1
B.039.00002
1
"Электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші (csdo:EDocId)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: "[0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}"
3. Бастапқы электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo:‌EDoc‌Ref‌Id)
0..1
B.039.00003
1
егер "Бастапқы электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші (csdo:EDocRefId)" деректемесі толтырылса, онда оның мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: "[0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}"
4. Электрондық құжатты (мәліметтерді) жасау күні мен уақыты
(csdo:‌EDoc‌Date‌Time)
1
B.039.00004
1
"Электрондық құжатты (мәліметтерді) жасау күні мен уақыты (csdo:EDocDateTime)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: "YYYY-MM-DD hh:mm:ss ±hhmm"
5. Электрондық құжаттың белгісі
(casdo:‌EDoc‌Indicator‌Code)
1
B.039.00005
1
"Электрондық құжаттың белгісі (casdo:EDocIndicatorCode)" деректемесі мына мәндердің 1 қамтуға тиіс:
ЭД – егер алдын ала ақпарат электрондық құжат түрінде ұсынылса;
ОО – қалған жағдайларда
6. Алдын ала ақпараттың тіркеу нөмірі
(cacdo:‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)
7
0..1
B.039.00006
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесі түбір деңгейінде "01" мәнін қамтыса, онда "Алдын ала ақпараттың тіркеу нөмірі (cacdo:PreliminaryInformationIdDetails)" деректемесі толтырылмауға тиіс
B.039.00691
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі түбір деңгейінде толтырылмаса, онда "Алдын ала ақпараттың тіркеу нөмірі (cacdo:‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)" деректемесі толтырылуға және мәліметтердің міндетті құрамын қамтитын бұрын ұсынылған алдын ала ақпараттың тіркеу нөмірін қамтуға тиіс

"код страны" – кодовое обозначение государства-члена в соответствии с классификатором стран мира (AM, BY, KZ, KG, RU), в котором применяется правило формирования реквизита со значением кода вида "2" или "3";".
8. Таблицу 10 изложить в следующей редакции:
"Таблица 10
Описание формирования реквизитов структуры предварительной информации о товарах, ввозимых водным транспортом
Имя реквизита
Пункт (пункты) Порядка
Мн.
Правило формирования реквизита*
Код правила
Вид правила
Код страны
Описание правила
1
2
3
4
5
6
7
1. Код электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Code)
1
B.039.00001
1
реквизит "Код электронного документа (сведений) (csdo:‌EDoc‌Code)" должен содержать значение "R.039"
2. Идентификатор электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Id)
1
B.039.00002
1
значение реквизита "Идентификатор электронного документа (сведений) (csdo:‌EDoc‌Id)" должно соответствовать шаблону: "[0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}"
3. Идентификатор исходного электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Ref‌Id)
0..1
B.039.00003
1
если реквизит "Идентификатор исходного электронного документа (сведений) (csdo:EDocRefId)" заполнен, то его значение должно соответствовать шаблону: "[0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}"
4. Дата и время электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Date‌Time)
1
B.039.00004
1
значение реквизита "Дата и время электронного документа (сведений) (csdo:‌EDoc‌Date‌Time)" должно соответствовать шаблону: "YYYY-MM-DD hh:mm:ss ±hhmm"
5. Признак электронного документа
(casdo:‌EDoc‌Indicator‌Code)
1
B.039.00005
1
реквизит "Признак электронного документа (casdo:‌EDoc‌Indicator‌Code)" должен содержать 1 из значений:
ЭД – если предварительная информация представлена в виде электронного документа;
ОО – в остальных случаях
6. Регистрационный номер предварительной информации
(cacdo:‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)
7
0..1
B.039.00006
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне содержит значение "01", то реквизит "Регистрационный номер предварительной информации (cacdo:‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)" не должен быть заполнен
B.039.00691
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне не заполнен, то реквизит "Регистрационный номер предварительной информации (cacdo:‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)" должен быть заполнен и содержать регистрационный номер ранее представленной предварительной информации, содержащей обязательный состав сведений

6.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.039.00007
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс
6.2. Күні
(csdo:‌Event‌Date)
1
B.039.00008
1
"Күні (csdo:EventDate)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
6.3. Алдын ала ақпараттың реттік нөмірі
(casdo:‌Preliminary‌Information‌Seq‌Id)
1
7. Алдын ала ақпараттың сілтемелік нөмірі
(cacdo:‌Ref‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)
11
0..1
B.039.00692
1
егер бұрын берілген алдын ала ақпаратты қайта ұсыну жүзеге асырылса, онда "Алдын ала ақпараттың сілтемелік нөмірі (cacdo:‌Ref‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе онда "Алдын ала ақпараттың сілтемелік нөмірі (cacdo:‌Ref‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)" деректемесі толтырылмайды
7.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.039.00010
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс
7.2. Күні
(csdo:‌Event‌Date)
1

6.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.039.00007
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать значение "2021"
6.2. Дата
(csdo:‌Event‌Date)
1
B.039.00008
1
значение реквизита "Дата (csdo:‌Event‌Date)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
6.3. Порядковый номер предварительной информации
(casdo:‌Preliminary‌Information‌Seq‌Id)
1
7. Ссылочный номер предварительной информации
(cacdo:‌Ref‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)
11
0..1
B.039.00692
1
если осуществляется повторное представление ранее поданной предварительной информации, то реквизит "Ссылочный номер предварительной информации (cacdo:‌Ref‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Ссылочный номер предварительной информации (cacdo:‌Ref‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)" не должен быть заполнен
7.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.039.00010
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать значение "2021"
7.2. Дата
(csdo:‌Event‌Date)
1

B.039.00011
1
"Күні (csdo:EventDate)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
7.3. Алдын ала ақпараттың реттік нөмірі
(casdo:‌Preliminary‌Information‌Seq‌Id)
1
8. Алдын ала ақпарат беру мақсаты
(casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)
5
6 а)
6 б)
Пайдалану тәртібі ПИ
0..*
B.039.00693
1
егер алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты су көлігімен әкелінетін тауарлар туралы алдын ала ақпаратты беру мақсаттарының тізбесінде көрсетілген алдын ала ақпаратты беру мақсаттарына "01", "03", "04", "15", "16", "17", "18" код мәндерімен сәйкес келген жағдайда деректеме толтырылуға тиіс

B.039.00011
1
значение реквизита "Дата (csdo:‌Event‌Date)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
7.3. Порядковый номер предварительной информации
(casdo:‌Preliminary‌Information‌Seq‌Id)
1
8. Цель представления предварительной информации
(casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)
5
6 а)
6 б)
Порядок использования ПИ
0..*
B.039.00693
1
реквизит должен быть заполнен, в случае, если цель представления предварительной информации соответствует целям представления предварительной информации, перечисленным в перечне целей представления предварительной информации о товарах, ввозимых водным транспортом, с кодовыми значениями "01", "03", "04", "15", "16", "17", "18"

B.039.00694
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесі толтырылса, онда деректеменің данасы мына мәндердің 1 қамтуға тиіс: "01", "03", "04", "15", "16", "17", "18"
B.039.00695
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі: "15", "16", "17", "18" мәндерінің 1 қамтыса, "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесінің қалған даналары: "15", "16", "17", "18" мәндерін қамтымауға тиіс

B.039.00694
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" заполнен, то экземпляр реквизита должен содержать 1 из значений: "01", "03", "04", "15", "16", "17", "18"
B.039.00695
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит 1 из значений: "15", "16", "17", "18", остальные экземпляры реквизита "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" не должны содержать значений: "15", "16", "17", "18"

B.039.00696
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі даналарының 1-і: "03", "04", "15", "16", "17", "18" мәндерінің 1 қамтыса, онда "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі даналарының 1-і "01" мәнін қамтуға тиіс
B.039.00697
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі түбір деңгейінде толтырылмаса, онда "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі толтырылуға тиіс

B.039.00696
1
если 1 из экземпляров реквизита "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит 1 из значений: "03", "04", "15", "16", "17", "18", то 1 из экземпляров реквизита "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" должен содержать значение "01"
B.039.00697
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне не заполнен, то реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" должен быть заполнен

9. Келу күні және уақыты
(casdo:‌Arrival‌Date‌Time)
5 е)
6 а)
6 б)
0..1
B.039.00013
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі түбір деңгейінде: "01", "03" мәндерінің 1 қамтыса, онда "Келу күні және уақыты (casdo:‌Arrival‌Date‌Time)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Келу күні және уақыты (casdo:‌Arrival‌Date‌Time)" деректемесі толтырылмайды
B.039.00014
1
егер "Келу күні және уақыты (casdo:ArrivalDateTime)" деректемесі толтырылса, онда деректеменің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DDThh:mm:ss.ccc±hh:mm, мұнда ссс – миллисекундтың мәнін білдіретін таңбалар (болмауы мүмкін)

9. Дата и время прибытия
(casdo:‌Arrival‌Date‌Time)
5 е)
6 а)
6 б)
0..1
B.039.00013
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне содержит 1 из значений: "01", "03", то реквизит "Дата и время прибытия (casdo:‌Arrival‌Date‌Time)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Дата и время прибытия (casdo:‌Arrival‌Date‌Time)" не должен быть заполнен
B.039.00014
1
если реквизит "Дата и время прибытия (casdo:‌Arrival‌Date‌Time)" заполнен, то значение реквизита должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DDThh:mm:ss.ccc±hh:mm, где ccc – символы, обозначающие значение миллисекунд (могут отсутствовать)

10. Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына тауарлардың келу орны
(cacdo:‌PIVEntry‌Check‌Point‌Details)
0..1
B.039.00015
1
"Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына тауарлардың келу орны (cacdo:PIVEntryCheckPointDetails)" деректемесі толтырылуға тиіс
10.1. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
6 г)
6 к)
0..1
B.039.00698
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі: "06", "13" мәндерінің 1 қамтыса, онда "Кеден органының коды (csdo:‌Customs‌Office‌Code)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Кеден органының коды (csdo:‌Customs‌Office‌Code)" деректемесі толтырылмайды
B.039.00017
1
"Кеден органының коды (csdo:CustomsOfficeCode)" деректемесі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекетте қолданылатын Кеден органдарының сыныптауышына сәйкес кеден органының кодын қамтуға тиіс
10.2. Жердің және географиялық пункттің коды
(casdo:‌Location‌Code)
5
6
0..1

10. Место прибытия на таможенную территорию Евразийского экономического союза
(cacdo:‌PIVEntry‌Check‌Point‌Details)
0..1
B.039.00015
1
реквизит "Место прибытия на таможенную территорию Евразийского экономического союза (cacdo:‌PIVEntry‌Check‌Point‌Details)" должен быть заполнен
10.1. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
6 г)
6 к)
0..1
B.039.00698
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" содержит 1 из значений: "06", "13", то реквизит "Код таможенного органа (csdo:‌Customs‌Office‌Code)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Код таможенного органа (csdo:‌Customs‌Office‌Code)" не должен быть заполнен
B.039.00017
1
реквизит "Код таможенного органа (csdo:‌Customs‌Office‌Code)" должен содержать код таможенного органа в соответствии с классификатором таможенных органов, применяемом в государстве – члене Евразийского экономического союза
10.2. Код места или географического пункта
(casdo:‌Location‌Code)
5
6
0..1

B.039.00018
1
"Жердің және географиялық пункттің коды (casdo:LocationCode)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.039.00019
1
Жердің және географиялық пункттің коды (casdo:‌Location‌Code) деректемесі сәйкестендіргіші "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codelistid атрибуты)" атрибутында көрсетілген сыныптауышқа сәйкес Еуразиялық экономикалық одақ аумағына келу портының кодтық белгіленуін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1

B.039.00018
1
реквизит Код места или географического пункта (casdo:‌Location‌Code) должен быть заполнен
B.039.00019
1
реквизит Код места или географического пункта (casdo:‌Location‌Code) должен содержать кодовое обозначение порта прибытия на территорию Евразийского экономического союза в соответствии с классификатором, идентификатор которого указан в атрибуте "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)"
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1

B.039.00020
1
"анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты Одақтың НАА тізілімі бойынша пайдаланылатын сыныптауыштың сәйкестендіргішін қамтуы тиіс
11. Алдын ала ақпаратты ұсынған тұлға
(cacdo:‌PIDeclarant‌Details)
5 а)
6 а)
6 б)
6 в)
6 г)
6 д)
6 е)
6 ж)
6 з)
6 и)
6 к)
1
B.039.00699
1
"Алдын ала ақпаратты ұсынған тұлға (cacdo:PIDeclarantDetails)" деректемесінің құрамындағы "Мәліметтер үйлесімінің белгісі (casdo:EqualIndicator)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.039.00700
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсынған тұлға (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Мәліметтер үйлесімінің белгісі (casdo:‌Equal‌Indicator)" деректемесі "1" мәнін қамтыса, онда "Алдын ала ақпаратты ұсынған тұлға (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" деректемесінің құрамында дәлме-дәл 1 деректеме "Мәліметтер үйлесімінің белгісі (casdo:‌Equal‌Indicator)" толтырылуға тиіс. "Алдын ала ақпаратты ұсынған тұлға (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" деректемесінің өзге деректемелері толтырылмайды
B.039.00701
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсынған тұлға (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Мәліметтер үйлесімінің белгісі (casdo:‌Equal‌Indicator)" деректемесі "0" мәнін қамтыса немесе "Алдын ала ақпаратты ұсынған тұлға (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Мәліметтер үйлесімінің белгісі (casdo:‌Equal‌Indicator)" деректемесі толтырылмаса, онда "Алдын ала ақпаратты ұсынған тұлға (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" деректемесінің құрамындағы деректемелер үшін осы деректемелерді қалыптастыру қағидалары қолданылады
B.039.00021
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсынған тұлға (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Мәліметтер үйлесімінің белгісі (casdo:‌Equal‌Indicator)" деректемесі "0" мәнін қамтыса немесе "Алдын ала ақпаратты ұсынған тұлға (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Мәліметтер үйлесімінің белгісі (casdo:‌Equal‌Indicator)" деректемесі толтырылмаса, онда "Алдын ала ақпаратты ұсынған тұлға (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" деректемесі үшін субъектінің атауы туралы мәліметтерді көрсеткен кезде мына деректемелердің 1 дәлме дәл толтырылуы тиіс: субъектінің атауы туралы мәліметтерді көрсеткен кезде мына деректемелердің 1 дәлме дәл толтырылуы тиіс: "Субъектінің атауы (csdo:‌Subject‌Name)", "Субъектінің қысқаша атауы (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)"
11.1. Субъектінің атауы
(csdo:‌Subject‌Name)
0..1
11.2. Субъектінің қысқаша атауы
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
0..1
11.3. Бірегей кедендік сәйкестендіру нөмірі
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)
0..1
B.039.00702
2
AM,
BY,
KG,
RU
"Бірегей кедендік сәйкестендіру нөмірі (casdo:CAUniqueCustomsNumberId)" деректемесі толтырылмауға тиіс

B.039.00020
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" должен содержать идентификатор используемого классификатора по реестру НСИ Союза**
11. Лицо, представившее предварительную информацию
(cacdo:‌PIDeclarant‌Details)
5 а)
6 а)
6 б)
6 в)
6 г)
6 д)
6 е)
6 ж)
6 з)
6 и)
6 к)
1
B.039.00699
1
реквизит "Признак совпадения сведений (casdo:‌Equal‌Indicator)" в составе реквизита "Лицо, представившее предварительную информацию (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" должен быть заполнен
B.039.00700
1
если реквизит "Признак совпадения сведений (casdo:‌Equal‌Indicator)" в составе реквизита "Лицо, представившее предварительную информацию (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" содержит значение "1", то в составе реквизита "Лицо, представившее предварительную информацию (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" должен быть заполнен в точности 1 реквизит: "Признак совпадения сведений (casdo:‌Equal‌Indicator)". Иные реквизиты в составе реквизита "Лицо, представившее предварительную информацию (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" не должны быть заполнены
B.039.00701
1
если реквизит "Признак совпадения сведений (casdo:‌Equal‌Indicator)" в составе реквизита "Лицо, представившее предварительную информацию (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" содержит значение "0", или реквизит "Признак совпадения сведений (casdo:‌Equal‌Indicator)" в составе реквизита "Лицо, представившее предварительную информацию (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" не заполнен, то для реквизитов, находящихся в составе реквизита "Лицо, представившее предварительную информацию (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" применяются правила формирования этих реквизитов
B.039.00021
1
если реквизит "Признак совпадения сведений (casdo:‌Equal‌Indicator)" в составе реквизита "Лицо, представившее предварительную информацию (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" содержит значение "0", или реквизит "Признак совпадения сведений (casdo:‌Equal‌Indicator)" в составе реквизита "Лицо, представившее предварительную информацию (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" не заполнен, то для реквизита "Лицо, представившее предварительную информацию (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" при указании сведений о наименовании субъекта должен быть заполнен в точности 1 из реквизитов: "Наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Name)", "Краткое наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)"
11.1. Наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Name)
0..1
11.2. Краткое наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
0..1
11.3. Уникальный идентификационный таможенный номер
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)
0..1
B.039.00702
2
AM,
BY,
KG,
RU
реквизит "Уникальный идентификационный таможенный номер (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" не должен быть заполнен

B.039.00022
2
KZ
"Бірегей кедендік сәйкестендіру нөмірі (casdo:CAUniqueCustomsNumberId)" деректемесі толтырылуы мүмкін
а) елдің коды
(countryCode атрибуты)
0..1
B.039.00023
2
KZ
"Бірегей кедендік сәйкестендіру нөмірі (casdo:CAUniqueCustomsNumberId)" деректемесінің "елдің коды (countryCode атрибуты)" атрибуты "KZ" мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(countryCode ListId атрибуты)
0..1
B.039.00024
2
KZ
"Бірегей кедендік сәйкестендіру нөмірі (casdo:CAUniqueCustomsNumberId)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (countryCode ListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс
11.4. Салық төлеушінің сәйкестендіргіші
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
0..1
B.039.00025
2
AM
егер "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:TaxpayerId)" деректемесі толтырылса, онда ол салық төлеушінің есептік нөмірін (СЕН) қамтуға тиіс
B.039.00026
2
BY
егер "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:TaxpayerId)" деректемесі толтырылса, онда ол төлеушінің есептік нөмірін (ТЕН) қамтуға тиіс
B.039.00027
2
KZ
егер "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:TaxpayerId)" деректемесі толтырылса, онда ол бизнес сәйкестендіру нөмірін (БСН) қамтуға тиіс
B.039.00028
2
KG
егер "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:TaxpayerId)" деректемесі толтырылса, онда ол салық сәйкестендіру нөмірін (ССН) қамтуға тиіс
B.039.00029
2
RU
егер "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:TaxpayerId)" деректемесі толтырылса, онда ол салық төлеушінің сәйкестендіру нөмірін (СТСН) қамтуға тиіс
11.5. Есепке қою себебінің коды
(csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)
0..1
B.039.00030
2
RU
егер "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:TaxpayerId)" деректемесін және алдын ала ақпаратты заңды тұлға ұсынса, онда "Есепке қою себебінің коды (csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Есепке қою себебінің коды (csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)" деректемесі толтырылмайды
11.6. Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші
(casdo:‌Person‌Id)
0..1
B.039.00031
2
AM
егер "Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші (casdo:PersonId)" деректемесі толтырылса, онда ол қоғамдық қызметтердің нөмірлік белгісін (ҚҚНБ) немесе ҚҚНБ жоқтығы туралы анықтаманың нөмірін қамтуға тиіс

B.039.00022
2
KZ
реквизит "Уникальный идентификационный таможенный номер (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" может быть заполнен
а) код страны
(атрибут country‌Code)
0..1
B.039.00023
2
KZ
атрибут "код страны (атрибут country‌Code)" реквизита "Уникальный идентификационный таможенный номер (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" должен содержать значение "KZ"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут country‌Code‌List‌Id)
0..1
B.039.00024
2
KZ
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут country‌Code‌List‌Id)" реквизита "Уникальный идентификационный таможенный номер (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" должен содержать значение "2021"
11.4. Идентификатор налогоплательщика
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
0..1
B.039.00025
2
AM
если реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:TaxpayerId)" заполнен, то должен содержать учетный номер налогоплательщика (УНН)
B.039.00026
2
BY
если реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:TaxpayerId)" заполнен, то должен содержать учетный номер плательщика (УНП)
B.039.00027
2
KZ
если реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:TaxpayerId)" заполнен, то должен содержать бизнес-идентификационный номер (БИН)
B.039.00028
2
KG
если реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:TaxpayerId)" заполнен, то должен содержать идентификационный налоговый номер (ИНН)
B.039.00029
2
RU
если реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:TaxpayerId)" заполнен, то должен содержать идентификационный номер налогоплательщика (ИНН)
11.5. Код причины постановки на учет
(csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)
0..1
B.039.00030
2
RU
если реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:‌Taxpayer‌Id)" и предварительная информация представляется юридическим лицом, то реквизит "Код причины постановки на учет (csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Код причины постановки на учет (csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)" не должен быть заполнен
11.6. Идентификатор физического лица
(casdo:‌Person‌Id)
0..1
B.039.00031
2
AM
если реквизит "Идентификатор физического лица (casdo:‌Person‌Id)" заполнен, то должен содержать номерной знак общественных услуг (НЗОУ) или номер справки об отсутствии НЗОУ

B.039.00032
2
BY
егер "Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші (casdo:PersonId)" деректемесі толтырылса, онда ол сәйкестендіру нөмірін қамтуға тиіс
B.039.00033
2
KZ
егер "Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші (casdo:PersonId)" деректемесі толтырылса, онда ол жеке сәйкестендіру нөмірін (ЖСН) қамтуға тиіс
B.039.00034
2
KG
егер "Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші (casdo:PersonId)" деректемесі толтырылса, онда ол дербес сәйкестендіру нөмірін (ДСН) қамтуға тиіс

B.039.00032
2
BY
если реквизит "Идентификатор физического лица (casdo:‌Person‌Id)" заполнен, то должен содержать идентификационный номер
B.039.00033
2
KZ
если реквизит "Идентификатор физического лица (casdo:‌Person‌Id)" заполнен, то должен содержать индивидуальный идентификационный номер (ИИН)
B.039.00034
2
KG
если реквизит "Идентификатор физического лица (casdo:‌Person‌Id)" заполнен, то должен содержать персональный идентификационный номер (ПИН)

11.8.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
0..1
B.039.00889
1
"Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.039.01056
1
"Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесі "09034" мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.039.01057
1
"Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2009" мәнін қамтуға тиіс
11.8.2. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.039.01058
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.039.00046
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес уәкілетті орган адамы тізілімге енгізілген мүше мемлекеттің екі әріптен тұратын кодының мағынасын қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1

11.8.1. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
0..1
B.039.00889
1
реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" должен быть заполнен
B.039.01056
1
реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" должен содержать значение "09034"
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.039.01057
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" должен содержать значение "2009"
11.8.2. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.039.01058
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен быть заполнен
B.039.00046
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать значение двухбуквенного кода государства-члена, уполномоченным органом которого лицо включено в реестр, в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1

B.039.00703
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс
11.8.3. Заңды тұлғаның тізілімге енгізілу кезіндегі тіркеу нөмірі
(casdo:‌Registration‌Number‌Id)
1
B.039.00047
1
"Заңды тұлғаның тізілімге енгізілу кезіндегі тіркеу нөмірі (casdo:‌Registration‌Number‌Id)" деректемесі қайта тіркеу белгісін (қосу әрпін) көрсетпей, адамды кеден өкілдерінің тізіліміне енгізу туралы куәландыратын құжаттың тіркеу нөмірін немесе кеден өкілдерінің тізілімінде тұрған тұлғаның тіркеу нөмірін қамтуға тиіс

B.039.00703
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать значение "2021"
11.8.3. Регистрационный номер юридического лица при включении в реестр
(casdo:‌Registration‌Number‌Id)
1
B.039.00047
1
реквизит "Регистрационный номер юридического лица при включении в реестр (casdo:‌Registration‌Number‌Id)" должен содержать регистрационный номер документа, свидетельствующего о включении лица в реестр таможенных представителей, или регистрационный номер лица в реестре таможенных представителей без указания признака перерегистрации (буквы добавления)

11.8.4. Құжатты қайта тіркеу белгісінің коды
(casdo:‌Reregistration‌Code)
0..1
B.039.00048
1
егер адамды кеден өкілдерінің тізіліміне енгізу туралы куәландыратын құжаттың тіркеу нөмірі немесе кеден өкілдерінің тізіліміндегі тұлғаның тіркеу нөмірі қайта тіркеу белгісін (қосу әрпін) қамтыса, онда "Құжатты қайта тіркеу белгісінің коды (casdo:‌Reregistration‌Code)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе Құжатты қайта тіркеу белгісінің коды (casdo:‌Reregistration‌Code)" деректемесі толтырылмайды

11.8.4. Код признака перерегистрации документа
(casdo:‌Reregistration‌Code)
0..1
B.039.00048
1
если регистрационный номер документа, свидетельствующего о включении лица в реестр таможенных представителей, или регистрационный номер лица в реестре таможенных представителей содержит признак перерегистрации (букву добавления), то реквизит "Код признака перерегистрации документа (casdo:‌Reregistration‌Code)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Код признака перерегистрации документа (casdo:‌Reregistration‌Code)" не должен быть заполнен

11.8.5. Куәлік түрінің коды
(casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)
0..1
B.039.00049
1
"Куәлік түрінің коды (casdo:AEORegistryKindCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс
11.9. Мәліметтер үйлесімінің белгісі
(casdo:‌Equal‌Indicator)
5 а)
5 в)
6 а)
6 б)
6 в)
6 г)
6 д)
6 е)
6 ж)
6 з)
6 и)
6 к)
0..1
B.039.01059
1
"Мәліметтер үйлесімінің белгісі (casdo:EqualIndicator)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.039.00050
1
"Мәліметтер үйлесімінің белгісі (casdo:EqualIndicator)" деректемесі мына мәндердің 1 қамтуға тиіс:
1 – алдын ала ақпарат берген тұлға тауарларды Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелуді жүзеге асыратын тасымалдаушымен үйлеседі;;
0 – алдын ала ақпарат берген тұлға тауарларды Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелуді жүзеге асыратын тасымалдаушымен үйлеспейді
12. Көлік құралы
(cacdo:‌PIVBorder‌Transport‌Details)
5 г)
5 д)
5 и)
5 л)
5 м)
6 а)
6 б)
6 в)
6 г)
6 д)
6 е)
6 ж)
6 з)
6 и)
6 к)
7
1

11.8.5. Код типа свидетельства
(casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)
0..1
B.039.00049
1
реквизит "Код типа свидетельства
(casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)" не должен быть заполнен
11.9. Признак совпадения сведений
(casdo:‌Equal‌Indicator)
5 а)
5 в)
6 а)
6 б)
6 в)
6 г)
6 д)
6 е)
6 ж)
6 з)
6 и)
6 к)
0..1
B.039.01059
1
реквизит "Признак совпадения сведений (casdo:‌Equal‌Indicator)" должен быть заполнен
B.039.00050
1
реквизит "Признак совпадения сведений (casdo:‌Equal‌Indicator)" должен содержать 1 из значений:
1 – лицо, представившее предварительную информцию, совпадает с перевозчиком, осуществляющим ввоз товаров на таможенную территорию Евразийского экономического союза;
0 – лицо, представившее предварительную информцию, не совпадает с перевозчиком, осуществляющим ввоз товаров на таможенную территорию Евразийского экономического союза
12. Транспортное средство
(cacdo:‌PIVBorder‌Transport‌Details)
5 г)
5 д)
5 и)
5 л)
5 м)
6 а)
6 б)
6 в)
6 г)
6 д)
6 е)
6 ж)
6 з)
6 и)
6 к)
7
1

B.039.00051
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі түбір деңгейінде "01" мәнін қамтыса немесе "Тауар партиясы (cacdo:PIVConsignmentDetails)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "05", "07", "08", "09", "11", "12", "13" мәндерінің 1 қамтыса, онда "Көлік құралы (cacdo:‌PIVBorder‌Transport‌Details)" деректемесі үшін мына деректемелердің кемінде 1 толтырылуға тиіс: "Су кемесінің бірегей сәйкестендіргіші (casdo:VesselIMOId)",
"Су кемесін ұлттық тіркеу туралы мәліметтер (cacdo:VesselRegistrationDetails)"

B.039.00051
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне содержит значение "01", или реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)" содержит 1 из значений "05", "07", "08", "09", "11", "12", "13", то для реквизита "Транспортное средство (cacdo:‌PIVBorder‌Transport‌Details)" должно быть заполнено не менее 1 из реквизитов:
"Уникальный идентификатор водного судна (casdo:VesselIMOId)",
"Сведения о национальной регистрации водного судна (cacdo:VesselRegistrationDetails)"

B.039.00704
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі түбір деңгейінде "01" мәнін қамтыса немесе "Тауар партиясы (cacdo:PIVConsignmentDetails)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "05", "07", "08", "09", "11", "12", "13" мәндерінің 1 қамтыса, онда "Көлік құралы (cacdo:‌PIVBorder‌Transport‌Details)" деректемесі үшін мына деректемелердің кемінде 1 толтырылуға тиіс: "Су кемесі типінің атауы (casdo:VesselTypeName)",
"Су кемесі типінің коды (casdo:VesselTypeCode)"

B.039.00704
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне содержит значение "01" или реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)" содержит 1 из значений "05", "07", "08", "09", "11", "12", "13", то для реквизита "Транспортное средство (cacdo:‌PIVBorder‌Transport‌Details)" должно быть заполнено не менее 1 из реквизитов:
"Наименование типа водного судна (casdo:VesselTypeName)",
"Код типа водного судна (casdo:VesselTypeCode)"

B.039.00705
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі түбір деңгейінде "01" мәнін қамтымаса, "Алдын ала ақпараттың тіркеу нөмірі (cacdo:‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)" деректемесі толтырылмаса, онда мына деректемелердің кемінде 1 толтырылуға тиіс: "Су кемесінің бірегей сәйкестендіргіші (casdo:VesselIMOId)", "Су кемесін ұлттық тіркеу туралы мәліметтер (cacdo:VesselRegistrationDetails)"

B.039.00705
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне не содержит значение "01", реквизит "Регистрационный номер предварительной информации (cacdo:‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)" не заполнен, то должно быть заполнено не менее 1 из реквизитов:
"Уникальный идентификатор водного судна (casdo:VesselIMOId)",
"Сведения о национальной регистрации водного судна (cacdo:VesselRegistrationDetails)"

12.1. Реттік нөмір
(csdo:‌Object‌Ordinal)
6 г)
0..1
B.039.00890
1
егер "Транзит кезіндегі көлік құралы (cacdo:‌PITransit‌Transport‌Means‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Тауар партиясы (cacdo:PIVConsignmentDetails)" деректемесінің "Мәліметтер үйлесімінің белгісі (casdo:EqualIndicator)" деректемесінің кемінде 1 данасы "1" мәнін қамтыса, онда "Реттік нөмір (csdo:‌Object‌Ordinal)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Реттік нөмір (csdo:‌Object‌Ordinal)" деректемесі толтырылмайды
B.039.01060
1
егер "Реттік нөмір (csdo:ObjectOrdinal)" деректемесі толтырылса, онда "Реттік нөмір (csdo:ObjectOrdinal)" деректемесі "1" мәнінен басталуға тиіс

12.1. Порядковый номер
(csdo:‌Object‌Ordinal)
6 г)
0..1
B.039.00890
1
если не менее чем для 1 экземпляра реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)" реквизит "Признак совпадения сведений (casdo:‌Equal‌Indicator)" в составе реквизита "Транспортные средства при транзите (cacdo:‌PITransit‌Transport‌Means‌Details)" содержит значение "1", то реквизит "Порядковый номер (csdo:‌Object‌Ordinal)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Порядковый номер (csdo:‌Object‌Ordinal)" не должен быть заполнен
B.039.01060
1
если реквизит "Порядковый номер (csdo:‌Object‌Ordinal)" заполнен, то реквизит "Порядковый номер (csdo:‌Object‌Ordinal)" должен начинаться со значения "1"

B.039.01061
1
егер "Реттік нөмір (csdo:ObjectOrdinal)" деректемесі толтырылса, онда "Реттік нөмір (csdo:ObjectOrdinal)" деректемесі қайталама мәндерді қамтымауға тиіс
12.2. Көлік түрінің коды
(csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)
6 г)
0..1
B.039.00053
1
егер "Транзит кезіндегі көлік құралы (cacdo:‌PITransit‌Transport‌Means‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Тауар партиясы (cacdo:PIVConsignmentDetails)" деректемесінің "Мәліметтер үйлесімінің белгісі (casdo:EqualIndicator)" деректемесінің кемінде 1 данасы "1" мәнін қамтыса, онда "Көлік түрінің коды (csdo:UnifiedTransportModeCode)" деректемесі "10" мәнін қамтуға тиіс, әйтпесе деректеме толтырылмайды
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1

B.039.01061
1
если реквизит "Порядковый номер (csdo:‌Object‌Ordinal)" заполнен, то реквизит "Порядковый номер (csdo:‌Object‌Ordinal)" не должен содержать повторяющихся значений
12.2. Код вида транспорта
(csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)
6 г)
0..1
B.039.00053
1
если не менее чем для 1 экземпляра реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)" реквизит "Признак совпадения сведений (casdo:‌Equal‌Indicator)" в составе реквизита "Транспортные средства при транзите (cacdo:‌PITransit‌Transport‌Means‌Details)" содержит значение "1", то реквизит "Код вида транспорта (csdo:UnifiedTransportModeCode)" должен содержать значение "10", иначе реквизит не должен быть заполнен
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1

B.039.00055
1
"Көлік түрінің коды (csdo:UnifiedTransportModeCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2004" мәнін қамтуға тиіс
12.3. Контейнерлік тасымалдар белгісі
(casdo:‌Container‌Indicator)
5 и)
6 а)
6 б)
6 в)
6 г)
6 д)
6 е)
6 ж)
6 з)
6 и)
6 к)
7
1
B.039.00058
1
"Контейнерлік тасымалдар белгісі (casdo:ContainerIndicator)" деректемесі мына мәндердің 1 қамтуға тиіс:
1 – тауарлар контейнермен тасымалданады;
0 – тауарлар контейнермен тасымалданбайды
12.4. Көлік құралының тіркеу нөмірі
(csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)
5 г)
6 а)
6 б)
6 в)
6 г)
6 д)
6 е)
6 ж)
6 з)
6 и)
6 к)
0..1
B.039.01062
1
егер "Транзит кезіндегі көлік құралы (cacdo:‌PITransit‌Transport‌Means‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Тауар партиясы (cacdo:PIVConsignmentDetails)" деректемесінің "Мәліметтер үйлесімінің белгісі (casdo:EqualIndicator)" деректемесінің кемінде 1 данасы "1" мәнін қамтыса, онда "Көлік құралының тіркеу нөмірі (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.039.00059
1
егер "Көлік құралының тіркеу нөмірі (csdo:TransportMeansRegId)" деректемесі толтырылса, онда "Көлік құралының тіркеу нөмірі (csdo:TransportMeansRegId)" деректемесі кеменің атауын қамтуға тиіс
а) елдің коды
(countryCode атрибуты)
0..1
B.039.00060
1
егер "Көлік құралының тіркеу нөмірі (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" деректемесі толтырылса және "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесі түбір деңгейінде "01" мәнін қамтыса, онда Көлік құралының тіркеу нөмірі (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" деректемесінің "елдің коды (countryCode атрибуты)" атрибуты әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес кеменің тіркелген елінің (ту мемлекетінің) кодының екі әріптік мәнін қамтуға тиіс
B.039.00706
егер "Транзит кезіндегі көлік құралы (cacdo:‌PITransit‌Transport‌Means‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Тауар партиясы (cacdo:PIVConsignmentDetails)" деректемесінің "Мәліметтер үйлесімінің белгісі (casdo:EqualIndicator)" деректемесінің кемінде 1 данасы "1" мәнін қамтыса, онда Көлік құралының тіркеу нөмірі (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" деректемесінің "елдің коды (countryCode атрибуты)" атрибуты әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес кеменің тіркелген елінің (ту мемлекетінің) кодының екі әріптік мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(countryCode ListId атрибуты)
0..1
B.039.00062
1
"Көлік құралының тіркеу нөмірі (csdo:TransportMeansRegId)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (countryCode ListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс

B.039.00055
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" должен содержать значение "2004"
12.3. Признак контейнерных перевозок
(casdo:‌Container‌Indicator)
5 и)
6 а)
6 б)
6 в)
6 г)
6 д)
6 е)
6 ж)
6 з)
6 и)
6 к)
7
1
B.039.00058
1
реквизит "Признак контейнерных перевозок (casdo:‌Container‌Indicator)" должен содержать 1 из значений:
1 – товары перевозятся в контейнере;
0 – товары перевозятся не в контейнере
12.4. Регистрационный номер транспортного средства
(csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)
5 г)
6 а)
6 б)
6 в)
6 г)
6 д)
6 е)
6 ж)
6 з)
6 и)
6 к)
0..1
B.039.01062
1
если не менее чем для 1 экземпляра реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)" реквизит "Признак совпадения сведений (casdo:‌Equal‌Indicator)" в составе реквизита "Транспортные средства при транзите (cacdo:‌PITransit‌Transport‌Means‌Details)" содержит значение "1", то реквизит "Регистрационный номер транспортного средства (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" должен быть заполнен
B.039.00059
1
если реквизит "Регистрационный номер транспортного средства (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" заполнен, то реквизит "Регистрационный номер транспортного средства (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" должен содержать наименование судна
а) код страны
(атрибут country‌Code)
0..1
B.039.00060
1
если реквизит "Регистрационный номер транспортного средства (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" заполнен, и реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" на корневом уровне содержит значение "01", то атрибут "код страны (атрибут countryCode)" реквизита "Регистрационный номер транспортного средства (csdo:TransportMeansRegId)" должен содержать двухбуквенное значение кода страны регистрации (государства флага) судна в соответствии с классификатором стран мира
B.039.00706
если не менее чем для 1 экземпляра реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)" реквизит "Признак совпадения сведений (casdo:‌Equal‌Indicator)" в составе реквизита "Транспортные средства при транзите (cacdo:‌PITransit‌Transport‌Means‌Details)" содержит значение "1", то атрибут "код страны (атрибут countryCode)" реквизита "Регистрационный номер транспортного средства (csdo:TransportMeansRegId)" должен содержать двухбуквенное значение кода страны регистрации (государства флага) судна в соответствии с классификатором стран мира
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут country‌Code‌List‌Id)
0..1
B.039.00062
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут country‌Code‌List‌Id)" реквизита "Регистрационный номер транспортного средства (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" должен содержать значение "2021"

12.5. Су кемесінің бірегей сәйкестендіргіші
(casdo:‌Vessel‌IMOId)
5 г)
6 а)
6 б)
6 в)
6 д)
6 е)
6 ж)
6 з)
6 и)
6 к)
7
0..1
B.039.00063
1
егер "Су кемесінің бірегей сәйкестендіргіші (casdo:VesselIMOId) деректемесі толтырылса, онда мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: (IMO)\d{7}
12.6. Су кемесі типінің атауы
(casdo:‌Vessel‌Type‌Name)
5 г)
6 а)
6 б)
6 в)
6 д)
6 е)
6 ж)
6 з)
6 и)
6 к)
0..1
B.039.00064
1
егер "Су кемесі типінің атауы (casdo:VesselTypeName)" деректемесі толтырылса, онда ол кемелер тізіліміндегі үзіндіге сәйкес кеме типінің атауын қамтуға тиіс
12.7. Су кемесі типінің коды
(casdo:‌Vessel‌Type‌Code)
5 г)
6 а)
6 б)
6 в)
6 д)
6 е)
6 ж)
6 з)
6 и)
6 к)
0..1
B.039.00065
1
егер "Су кемесі типінің атауы (casdo:VesselTypeName)" деректемесі толтырылса, онда ол кемелер тізіліміндегі үзіндіге сәйкес су кемесі типінің кодтық белгіленуін қамтуға тиіс
12.8. Брутто регистрлік тоннаж
(casdo:‌Gross‌Tonnage‌Measure)
6 б)
0..1
B.039.00067
1
егер "Санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау мақсатындағы мәліметтер (cacdo:‌PIVEpidemic‌Control‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Теңіз медициналық-санитарлық декларациясы (cacdo:‌Maritime‌Health‌Declaration‌Details)" деректемесі толтырылса, онда "Брутто регистрлік тоннаж (casdo:GrossTonnageMeasure)" деректемесі толтырылуға тиіс
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
1
B.039.00068
1
"Брутто регистрлік тоннаж (casdo:GrossTonnageMeasure)" деректемесінің "өлшем бірлігі (measurementUnitCode атрибуты)" атрибуты "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCodeListId атрибуты)" атрибутында сәйкестендіргіші айқындалған сыныптауышқа сәйкес тоннажы көрсетілген өлшем бірлігі кодының мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
1
B.039.00069
1
"анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCodeListId атрибуты)" атрибуты "2064" мәнін қамтуға тиіс
12.9. Су кемесін ұлттық тіркеу туралы мәліметтер
(cacdo:‌Vessel‌Registration‌Details)
5 г)
5 ж)
6 а)
6 б)
6 в)
6 д)
6 е)
6 ж)
6 з)
6 и)
6 к)
7
0..1

12.5. Уникальный идентификатор водного судна
(casdo:‌Vessel‌IMOId)
5 г)
6 а)
6 б)
6 в)
6 д)
6 е)
6 ж)
6 з)
6 и)
6 к)
7
0..1
B.039.00063
1
если реквизит "Уникальный идентификатор водного судна (casdo:VesselIMOId)" заполнен, то значение должно соответствовать шаблону: (IMO)\d{7}
12.6. Наименование типа водного судна
(casdo:‌Vessel‌Type‌Name)
5 г)
6 а)
6 б)
6 в)
6 д)
6 е)
6 ж)
6 з)
6 и)
6 к)
0..1
B.039.00064
1
если реквизит "Наименование типа водного судна (casdo:VesselTypeName)" заполнен, то должен содержать наименование типа водного судна в соответствии с выпиской из реестра судов
12.7. Код типа водного судна
(casdo:‌Vessel‌Type‌Code)
5 г)
6 а)
6 б)
6 в)
6 д)
6 е)
6 ж)
6 з)
6 и)
6 к)
0..1
B.039.00065
1
если реквизит "Код типа водного судна (casdo:‌Vessel‌Type‌Code)" заполнен, то должен содержать кодовое обозначение типа водного судна в соответствии с выпиской из реестра судов
12.8. Брутто регистровый тоннаж
(casdo:‌Gross‌Tonnage‌Measure)
6 б)
0..1
B.039.00067
1
если реквизит "Морская медико-санитарная декларация (cacdo:‌Maritime‌Health‌Declaration‌Details)" в составе реквизита "Сведения в целях санитарно-эпидемиологического надзора (cacdo:‌PIVEpidemic‌Control‌Details)" заполнен, то реквизит "Брутто регистровый тоннаж (casdo:GrossTonnageMeasure)" должен быть заполнен
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
1
B.039.00068
1
атрибут "единица измерения (атрибут measurement‌Unit‌Code)" реквизита "Брутто регистровый тоннаж (casdo:‌Gross‌Tonnage‌Measure" должен содержать значение кода единицы измерения в которой указан тоннаж в соответствии с классификатором, идентификатор которого определен в атрибуте "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
1
B.039.00069
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)" должен содержать значение "2064"
12.9. Сведения о национальной регистрации водного судна
(cacdo:‌Vessel‌Registration‌Details)
5 г)
5 ж)
6 а)
6 б)
6 в)
6 д)
6 е)
6 ж)
6 з)
6 и)
6 к)
7
0..1

12.9.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
1
B.039.00070
1
"Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесі әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес кемені тіркеу елінің (ту мемлекетінің) екі әріптен тұратын кодының мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.039.00071
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс
12.9.2. Су кемесінің тіркеу нөмірі
(casdo:‌Vessel‌Registry‌Id)
1
а) тізілім түрінің сәйкестендіргіші
(registryListId атрибуты)
1

12.9.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
1
B.039.00070
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать значение двухбуквенного кода страны регистрации (государства флага) судна в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.039.00071
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать значение "2021"
12.9.2. Регистрационный номер водного судна
(casdo:‌Vessel‌Registry‌Id)
1
а) идентификатор вида реестра
(атрибут registry‌List‌Id)
1

B.039.00073
1
"Су кемесінің тіркеу нөмірі (casdo:VesselRegistryId)" деректемесінің "тізілім түрінің сәйкестендіргіші (registryListId атрибуты)" атрибуты мына мәндердің 1 қамтуға тиіс:
1 – Мемлекеттік тізілім (Мемлекеттік кеме тізілімі);
2 – Халықаралық кемелер тізілімі;
3 – Бербоут-чартерлік тізілім;
4 – Шағын көлемді кемелер тізілімі (кеме тізілімі)
12.9.3. Жердің және географиялық пункттің коды
(casdo:‌Location‌Code)
1
B.039.00074
1
"Жердің және географиялық пункттің коды (casdo:LocationCode)" деректемесі "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (CodeListId атрибуты)" атрибутында сәйкестендіргіші көрсетілген сыныптауышқа сәйкес кеменің тіркеу портының кодтық белгісін қамтуы тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.039.00075
1
"анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты Одақтың НАА тізілімі бойынша пайдаланылатын сыныптауыштың сәйкестендіргішін қамтуы тиіс
12.9.4. Күні
(csdo:‌Event‌Date)
1
B.039.00076
1
"Күні (csdo:EventDate)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
12.10. Су көлік құралының рейсі
(cacdo:‌Voyage‌Details)
5 д)
6 а)
6 б)
6 в)
6 д)
6 е)
6 ж)
6 з)
6 и)
6 к)
7
0..1

B.039.00073
1
атрибут "идентификатор вида реестра (атрибут registryListId)" рекизита "Регистрационный номер водного судна (casdo:VesselRegistryId)" должен содержать 1 из значений:
1 – Государственный реестр (Государственный судовой реестр);
2 – Международный реестр судов;
3 – Бербоут-чартерный реестр;
4 – Реестр маломерных судов (судовой реестр)
12.9.3. Код места или географического пункта
(casdo:‌Location‌Code)
1
B.039.00074
1
реквизит "Код места или географического пункта (casdo:LocationCode)" должен содержать кодовое обозначение порта регистрации судна в соответствии с классификатором, идентификатор которого указан в атрибуте "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)"
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.039.00075
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" должен содержать идентификатор используемого классификатора по реестру НСИ Союза**
12.9.4. Дата
(csdo:‌Event‌Date)
1
B.039.00076
1
значение реквизита "Дата (csdo:‌Event‌Date)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
12.10. Рейс водного транспортного средства
(cacdo:‌Voyage‌Details)
5 д)
6 а)
6 б)
6 в)
6 д)
6 е)
6 ж)
6 з)
6 и)
6 к)
7
0..1

B.039.00077
1
"Су көлік құралының рейсі (cacdo:VoyageDetails)" деректемесі рейс нөмірі туралы мәліметтер болған жағдайда толтырылуы тиіс
12.10.1. Су кемесі рейсінің нөмірі
(casdo:‌Voyage‌Id)
1
12.11. Маршрут пункті
(cacdo:‌PIVItinerary‌Point‌Details)
5 д)
6 а)
6 б)
0..4
B.039.00078
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі түбір деңгейінде "01" мәнін қамтыса, онда "Маршрут пункті (cacdo:‌ PIVItineraryPointDetails)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Маршрут пункті (cacdo:‌ PIVItineraryPointDetails)" деректемесі толтырылмайды

B.039.00077
1
реквизит "Рейс водного транспортного средства (cacdo:‌Voyage‌Details)" должен быть заполнен при наличии сведений о номере рейса
12.10.1. Номер рейса водного судна
(casdo:‌Voyage‌Id)
1
12.11. Пункт маршрута
(cacdo:‌PIVItinerary‌Point‌Details)
5 д)
6 а)
6 б)
0..4
B.039.00078
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне содержит значение "01", то реквизит "Пункт маршрута (cacdo:‌ PIVItineraryPointDetails)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Пункт маршрута (cacdo:‌PIVItinerary‌Point‌Details)" не должен быть заполнен

B.039.00888
1
егер "Маршрут пункті (cacdo: PIVItineraryPointDetails)" деректемесі толтырылса, онда "Маршрут пункті (cacdo: PIVItineraryPointDetails)" деректемесінің кемінде 2 данасы толтырылуға тиіс
B.039.00079
1
егер "Маршрут пункті (cacdo:‌ PIVItineraryPointDetails)" деректемесі толтырылса, онда "Маршрут пункті (cacdo:‌ PIVItineraryPointDetails)" деректемесінің 1 данасы толтырылуға тиіс, онда "Маршрут пункті (cacdo:‌ PIVItineraryPointDetails)" деректемесі "1" мәнін қамтиды

B.039.00888
1
если реквизит "Пункт маршрута (cacdo:‌ PIVItineraryPointDetails)" заполнен, то должны быть заполнены не менее 2 экземпляров реквизита "Пункт маршрута (cacdo:‌ PIVItineraryPointDetails)"
B.039.00079
1
если реквизит "Пункт маршрута (cacdo:‌ PIVItineraryPointDetails)" заполнен, то должен быть заполнен 1 экземпляр реквизита "Пункт маршрута (cacdo:‌PIVItineraryPointDetails)", в котором реквизит "Код типа пункта маршрута (casdo:ItineraryPointCode)" содержит значение "1"

B.039.00080
1
егер "Маршрут пункті (cacdo:‌ PIVItineraryPointDetails)" деректемесі толтырылса, онда "Маршрут пункті (cacdo:‌ PIVItineraryPointDetails)" деректемесінің 1 данасы толтырылуға тиіс, онда "Маршрут пункті (cacdo:‌ PIVItineraryPointDetails)" деректемесі "3" мәнін қамтиды
12.11.1. Жердің және географиялық пункттің коды
(casdo:‌Location‌Code)
1
B.039.00081
1
"Жердің және географиялық пункттің коды (casdo:LocationCode)" деректемесі "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (CodeListId атрибуты)" атрибутында сәйкестендіргіші көрсетілген сыныптауышқа сәйкес теңіз немесе өзен портының кодтық белгісін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1

B.039.00080
1
если реквизит "Пункт маршрута (cacdo:‌ PIVItineraryPointDetails)" заполнен, то должен быть заполнен 1 экземпляр реквизита "Пункт маршрута (cacdo:‌ PIVItineraryPointDetails)", в котором реквизит "Код типа пункта маршрута (casdo:ItineraryPointCode)" содержит значение "3"
12.11.1. Код места или географического пункта
(casdo:‌Location‌Code)
1
B.039.00081
1
реквизит "Код места или географического пункта (casdo:LocationCode)" должен содержать кодовое обозначение морского или речного порта соответствии с классификатором, идентификатор которого указан в атрибуте "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)"
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1

B.039.00082
1
"анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты Одақтың НАА тізілімі бойынша пайдаланылатын сыныптауыштың сәйкестендіргішін қамтуы тиіс
12.11.2. Маршрут пункті типінің коды
(casdo:‌Itinerary‌Point‌Code)
1
B.039.00083
1
"Маршрут пункті типінің коды (casdo:ItineraryPointCode)" деректемесі мына мәндердің 1 қамтуға тиіс:
1 – кету порты,
2 – соңғы келу порты,
3 – келу порты,
4 – келесі келу порты
12.12. Көлік құралын әкелу мақсатының коды
(casdo:‌Transport‌Means‌Entry‌Purpose‌Code)
6 а)
0..1
B.039.00084
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесі түбір деңгейінде "03" мәнін қамтыса, онда "Көлік құралын әкелу мақсатының коды (casdo:TransportMeansEntryPurposeCode)" деректемесі мына мәндердің 1 қамтуға тиіс:
1 – кедендік аумақта жүктерді, жолаушыларды және (немесе) багажды халықаралық тасымалдауды бастау үшін;
3 – кедендік аумақта жүктерді, жолаушыларды және (немесе) багажды халықаралық тасымалдауды аяқтау үшін, әйтпесе "Көлік құралын әкелу мақсатының коды (casdo:TransportMeansEntryPurposeCode)" деректемесі толтырылмауы тиіс
12.13. Экипаж мүшелерінің саны
(casdo:‌Crew‌Quantity)
5 л)
6 а)
6 б)
0..1
B.039.00085
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі түбір деңгейінде "01" мәнін қамтыса, онда "Экипаж мүшелерінің саны (casdo:‌Crew‌Quantity)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Экипаж мүшелерінің саны (casdo:‌Crew‌Quantity)" деректемесі толтырылмайды
B.039.00086
1
"Экипаж мүшелерінің саны (casdo:CrewQuantity)" деректемесінің мәні "Су кемесінің капитаны (cacdo:PIVMasterDetails)", "Көлік құралы экипажының мүшесі (cacdo:PIVCrewMemberDetails)" деректемелері даналарының жалпы санына тең болуға тиіс
12.14. Жолаушылар саны
(casdo:‌Passengers‌Quantity)
5 м)
6 а)
6 б)
0..1

B.039.00082
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" должен содержать идентификатор используемого классификатора по реестру НСИ Союза**
12.11.2. Код типа пункта маршрута
(casdo:‌Itinerary‌Point‌Code)
1
B.039.00083
1
реквизит "Код типа пункта маршрута (casdo:ItineraryPointCode)" должен содержать 1 из значений:
1 - порт отхода,
2 - порт последнего захода,
3 - порт прихода,
4 - порт следующего захода
12.12. Код цели ввоза транспортного средства
(casdo:‌Transport‌Means‌Entry‌Purpose‌Code)
6 а)
0..1
B.039.00084
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне содержит значение "03", то реквизит "Код цели ввоза транспортного средства (casdo:‌Transport‌Means‌Entry‌Purpose‌Code)" должен содержать 1 из значений:
1 – для начала международной перевозки грузов, пассажиров и (или) багажа на таможенной территории;
3 – для завершения международной перевозки грузов, пассажиров и (или) багажа на таможенной территории, иначе реквизит "Код цели ввоза транспортного средства (casdo:‌Transport‌Means‌Entry‌Purpose‌Code)" не должен быть заполнен
12.13. Количество членов экипажа
(casdo:‌Crew‌Quantity)
5 л)
6 а)
6 б)
0..1
B.039.00085
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне содержит значение "01", то реквизит "Количество членов экипажа (casdo:‌Crew‌Quantity)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Количество членов экипажа (casdo:‌Crew‌Quantity)" не должен быть заполнен
B.039.00086
1
значение реквизита "Количество членов экипажа (casdo:‌Crew‌Quantity)" должно быть равно общему числу экземпляров реквизитов "Капитан водного судна (cacdo:‌PIVMaster‌Details)", "Член экипажа транспортного средства (cacdo:‌PIVCrew‌Member‌Details)"
12.14. Количество пассажиров
(casdo:‌Passengers‌Quantity)
5 м)
6 а)
6 б)
0..1

B.039.00087
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі түбір деңгейінде "01" мәнін қамтыса, онда "Жолаушылар саны (casdo:‌Passengers‌Quantity)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Жолаушылар саны (casdo:‌Passengers‌Quantity)" деректемесі толтырылмайды
B.039.00707
1
"Жолаушылар саны (casdo:PassengersQuantity)" деректемесінің мәні "Жолаушы (cacdo:PIVPassengerDetail" деректемесі даналарының санына тең болуға тиіс
12.15. Су кемесінің капитаны
(cacdo:‌PIVMaster‌Details)
5 л)
6 а)
6 б)
0..1

B.039.00087
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне содержит значение "01", то реквизит "Количество пассажиров (casdo:‌Passengers‌Quantity)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Количество пассажиров (casdo:‌Passengers‌Quantity)" не должен быть заполнен
B.039.00707
1
значение реквизита "Количество пассажиров (casdo:‌Passengers‌Quantity)" должно быть равно числу экземпляров реквизита "Пассажир (cacdo:‌PIVPassenger‌Detail"
12.15. Капитан водного судна
(cacdo:‌PIVMaster‌Details)
5 л)
6 а)
6 б)
0..1

B.039.00088
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі түбір деңгейінде "01" мәнін қамтыса, онда "Су кемесінің капитаны (cacdo:‌PIVMaster‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Су кемесінің капитаны (cacdo:‌PIVMaster‌Details)" деректемесі толтырылмайды
12.15.1. ТАӘ
(ccdo:‌Full‌Name‌Details)
1
B.039.00089
1
"ТАӘ (ccdo:FullNameDetails)" деректемесі жеке басын куәландыратын құжтқа сәйкес толтырылуға тиіс
*.1. Аты
(csdo:‌First‌Name)
0..1
*.2. Әкесінің аты
(csdo:‌Middle‌Name)
0..1
*.3. Тегі
(csdo:‌Last‌Name)
0..1
12.15.2. Азаматтығын иеленген елдің коды
(csdo:‌Nationality‌Country‌Code)
0..1
B.039.01064
1
"Азаматтығын иеленген елдің коды (csdo:NationalityCountryCode)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.039.00091
1
"Азаматтығын иеленген елдің коды (csdo:NationalityCountryCode)" деректемесі әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес кеме капитанының азаматтығы елінің екі әріптен тұратын кодының мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.039.00092
1
"Азаматтығын иеленген елдің коды (csdo:NationalityCountryCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс
12.15.3. Туған күні
(csdo:‌Birth‌Date)
1
B.039.00093
1
"Туған күні (csdo:BirthDate)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
12.15.4. Жердің атауы (аты)
(casdo:‌Place‌Name)
1
12.15.5. Жеке куәлік
(ccdo:‌Identity‌Doc‌V3‌Details)
1
*.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
1
B.039.00094
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес елдің екі әріптен тұратын кодының мәнін қамтуы тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.039.00095
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс
*.2. Жеке басын куәландыратын құжат түрінің коды
(csdo:‌Identity‌Doc‌Kind‌Code)
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
0..1
B.039.01065
1
"Жеке басын куәландыратын құжат түрінің коды (csdo:IdentityDocKindCode)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.039.00096
1
"Жеке басын куәландыратын құжат түрінің коды (csdo:IdentityDocKindCode)" деректемесі жеке басын куәландыратын құжаттар түрлерінің сыныптауышына сәйкес құжат түрі кодының мәнін қамтуға тиіс
0..1
B.039.00097
1
"Жеке басын куәландыратын құжат түрінің коды (csdo:IdentityDocKindCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2053" мәнін қамтуға тиіс
*.3. Құжат түрінің атауы
(csdo:‌Doc‌Kind‌Name)
0..1
*.4. Құжаттың сериясы
(csdo:‌Doc‌Series‌Id)
0..1
*.5. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
1
*.6. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
0..1

B.039.00088
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне содержит значение "01", то реквизит "Капитан водного судна (cacdo:‌PIVMaster‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Капитан водного судна (cacdo:‌PIVMaster‌Details)" не должен быть заполнен
12.15.1. ФИО
(ccdo:‌Full‌Name‌Details)
1
B.039.00089
1
реквизит "ФИО (ccdo:FullNameDetails)" должен быть заполнен в соответствии с документом, удостоверяющим личность
*.1. Имя
(csdo:‌First‌Name)
0..1
*.2. Отчество
(csdo:‌Middle‌Name)
0..1
*.3. Фамилия
(csdo:‌Last‌Name)
0..1
12.15.2. Код страны гражданства
(csdo:‌Nationality‌Country‌Code)
0..1
B.039.01064
1
реквизит "Код страны гражданства (csdo:NationalityCountryCode)" должен быть заполнен
B.039.00091
1
реквизит "Код страны гражданства (csdo:NationalityCountryCode)" должен содержать значение двухбуквенного кода страны гражданства капитана судна в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.039.00092
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (codeListId)" реквизита "Код страны гражданства (csdo:NationalityCountryCode)" должен содержать значение "2021"
12.15.3. Дата рождения
(csdo:‌Birth‌Date)
1
B.039.00093
1
значение реквизита "Дата рождения (csdo:BirthDate)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
12.15.4. Наименование (название) места
(casdo:‌Place‌Name)
1
12.15.5. Удостоверение личности
(ccdo:‌Identity‌Doc‌V3‌Details)
1
*.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
1
B.039.00094
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать значение двухбуквенного кода страны в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.039.00095
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать значение "2021"
*.2. Код вида документа, удостоверяющего личность
(csdo:‌Identity‌Doc‌Kind‌Code)
0..1
B.039.01065
1
реквизит "Код вида документа, удостоверяющего личность (csdo:‌Identity‌Doc‌Kind‌Code)" должен быть заполнен
B.039.00096
1
реквизит "Код вида документа, удостоверяющего личность (csdo:‌Identity‌Doc‌Kind‌Code)" должен содержать значение кода вида документа в соответствии с классификатором видов документов, удостоверяющих личность
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
0..1
B.039.00097
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код вида документа, удостоверяющего личность (csdo:IdentityDocKindCode)" должен содержать значение "2053"
*.3. Наименование вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Name)
0..1
*.4. Серия документа
(csdo:‌Doc‌Series‌Id)
0..1
*.5. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
1
*.6. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
0..1

B.039.00708
1
"Құжаттың берілген күні (csdo:DocCreationDate)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.039.00098
1
"Құжаттың берілген күні (csdo:DocCreationDate)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
*.7. Құжаттың қолданылу мерзімінің аяқталған күні
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
0..1
B.039.00834
1
егер "Құжаттың қолданылу мерзімінің аяқталған күні (csdo:DocValidityDate)" деректемесі толтырылса, онда деректеменің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
*.8. Уәкілетті органның сәйкестендіргіші
(csdo:‌Authority‌Id)
0..1
*.9. Уәкілетті органның атауы
(csdo:‌Authority‌Name)
0..1

B.039.00708
1
реквизит "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" должен быть заполнен
B.039.00098
1
значение реквизита "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
*.7. Дата истечения срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
0..1
B.039.00834
1
если реквизит "Дата истечения срока действия документа (csdo:‌Doc‌Validity‌Date)" заполнен, то значение реквизита должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
*.8. Идентификатор уполномоченного органа
(csdo:‌Authority‌Id)
0..1
*.9. Наименование уполномоченного органа
(csdo:‌Authority‌Name)
0..1

12.16. Көлік құралы экипажының мүшесі
(cacdo:‌PIVCrew‌Member‌Details)
5 л)
6 а)
6 б)
0..*
B.039.00100
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі түбір деңгейінде "01" мәнін қамтыса, онда "Көлік құралы экипажының мүшесі (cacdo:‌PIVCrew‌Member‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Көлік құралы экипажының мүшесі (cacdo:‌PIVCrew‌Member‌Details)" деректемесі толтырылмайды

12.16. Член экипажа транспортного средства
(cacdo:‌PIVCrew‌Member‌Details)
5 л)
6 а)
6 б)
0..*
B.039.00100
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне содержит значение "01", то реквизит "Член экипажа транспортного средства (cacdo:‌PIVCrew‌Member‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Член экипажа транспортного средства (cacdo:‌PIVCrew‌Member‌Details)" не должен быть заполнен

12.16.6. Лауазымның атауы
(csdo:‌Position‌Name)
1
12.17. Жолаушы
(cacdo:‌PIVPassenger‌Details)
5 м)
6 а)
6 б)
0..*
B.039.00112
1
егер "Жолаушылар саны (casdo:PassengersQuantity)" деректемесі 0-ден артық мәнді қамтыса, онда "Жолаушы (cacdo:PIVPassengerDetails)" деректемесі толтырылуға тиіс
12.17.1. ТАӘ
(ccdo:‌Full‌Name‌Details)
1
B.039.00114
1
"ТАӘ (ccdo:FullNameDetails)" деректемесі жеке басын куәландыратын құжтқа сәйкес толтырылуға тиіс
*.1. Аты
(csdo:‌First‌Name)
0..1
*.2. Әкесінің аты
(csdo:‌Middle‌Name)
0..1
*.3. Тегі
(csdo:‌Last‌Name)
0..1

12.16.6. Наименование должности
(csdo:‌Position‌Name)
1
12.17. Пассажир
(cacdo:‌PIVPassenger‌Details)
5 м)
6 а)
6 б)
0..*
B.039.00112
1
если реквизит "Количество пассажиров (casdo:PassengersQuantity)" содержит значение больше 0, то реквизит "Пассажир (cacdo:‌PIVPassenger‌Details)" должен быть заполнен
12.17.1. ФИО
(ccdo:‌Full‌Name‌Details)
1
B.039.00114
1
реквизит "ФИО (ccdo:FullNameDetails)" должен быть заполнен в соответствии с документом, удостоверяющим личность
*.1. Имя
(csdo:‌First‌Name)
0..1
*.2. Отчество
(csdo:‌Middle‌Name)
0..1
*.3. Фамилия
(csdo:‌Last‌Name)
0..1

12.17.6. Отырғызу орны және күні
(cacdo:‌Embarkation‌Place‌Details)
1
*.1. Жердің және географиялық пункттің коды
(casdo:‌Location‌Code)
0..1
B.039.01070
1
"Жердің және географиялық пункттің коды (casdo:LocationCode)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.039.00124
1
"Жердің және географиялық пункттің коды (casdo:LocationCode)" деректемесі "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (CodeListId атрибуты)" атрибутында сәйкестендіргіші көрсетілген сыныптауышқа сәйкес жолаушыларды отырғызу портының кодтық белгісін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.039.00125
1
"анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты Одақтың НАА тізілімі бойынша пайдаланылатын сыныптауыштың сәйкестендіргішін қамтуы тиіс
*.2. Күні
(csdo:‌Event‌Date)
0..1
B.039.00126
1
егер "Күні (csdo:EventDate)" деректемесі толтырылса, онда деректеменің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD

12.17.6. Место и дата посадки
(cacdo:‌Embarkation‌Place‌Details)
1
*.1. Код места или географического пункта
(casdo:‌Location‌Code)
0..1
B.039.01070
1
реквизит "Код места или географического пункта (casdo:LocationCode)" должен быть заполнен
B.039.00124
1
реквизит "Код места или географического пункта (casdo:LocationCode)" должен содержать кодовое обозначение порта посадки пассажира соответствии с классификатором, идентификатор которого указан в атрибуте "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)"
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.039.00125
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" должен содержать идентификатор используемого классификатора по реестру НСИ Союза**
*.2. Дата
(csdo:‌Event‌Date)
0..1
B.039.00126
1
если реквизит "Дата (csdo:EventDate)" заполнен, то значение реквизита должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD

12.17.7. Түсіру орны және күні
(cacdo:‌Disembarkation‌Place‌Details)
1
*.1. Жердің және географиялық пункттің коды
(casdo:‌Location‌Code)
0..1
B.039.01071
1
"Жердің және географиялық пункттің коды (casdo:LocationCode)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.039.00127
1
"Жердің және географиялық пункттің коды (casdo:LocationCode)" деректемесі "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (CodeListId атрибуты)" атрибутында сәйкестендіргіші көрсетілген сыныптауышқа сәйкес жолаушыларды түсіру портының кодтық белгісін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1

12.17.7. Место и дата высадки
(cacdo:‌Disembarkation‌Place‌Details)
1
*.1. Код места или географического пункта
(casdo:‌Location‌Code)
0..1
B.039.01071
1
реквизит "Код места или географического пункта (casdo:LocationCode)" должен быть заполнен
B.039.00127
1
реквизит "Код места или географического пункта (casdo:LocationCode)" должен содержать кодовое обозначение порта высадки пассажира соответствии с классификатором, идентификатор которого указан в атрибуте "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)"
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1

B.039.00711
1
егер су кемесінің рейсі барысында тауарларды тасымалдау жүзеге асырылса деректеме толтырылуы тиіс
B.039.00132
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі түбір деңгейінде "01" мәнін қамтыса, "Көлік құралы (cacdo:‌PIVBorder‌Transport‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Контейнерлік тасымалдар белгісі (casdo:ContainerIndicator)" деректемесі "1" мәнін қамтыса, онда "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің әрбір данасы үшін мына деректемелердің кемінде 1 толтырылуға тиіс: Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Контейнер (cacdo:‌PIContainer‌Details)", "Тауар (cacdo:PIVConsignmentItemDetails)" деректемесінің құрамындағы "Контейнер (cacdo:‌PIContainer‌Details)"

B.039.00711
1
если в ходе рейса водного судна осуществляется перевозка товаров реквизит должен быть заполнен
B.039.00132
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне содержит значение "01", реквизит "Признак контейнерных перевозок (casdo:ContainerIndicator)" в составе реквизита "Транспортное средство (cacdo:‌PIVBorder‌Transport‌Details)" содержит значение "1", то для каждого экземпляра реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" должно быть заполнено не менее 1 из реквизитов: "Контейнер (cacdo:‌PIContainer‌Details)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)", "Контейнер (cacdo:‌PIContainer‌Details)" в составе реквизита "Товар (cacdo:PIVConsignmentItemDetails)"

B.039.00712
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "05", "07", "08", "09", "11", "12", "13" мәндерінің 1 қамтыса, "Алдын ала ақпараттың тіркеу нөмірі (cacdo:‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)" деректемесі толтырылса, "Көлік құралы (cacdo:‌PIVBorder‌Transport‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Контейнерлік тасымалдар белгісі (casdo:ContainerIndicator)" деректемесі "1" мәнін қамтыса, онда "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің әрбір данасы үшін мына деректемелердің 1 толтырылуға тиіс: "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Контейнер (cacdo:‌PIContainer‌Details)", "Тауар (cacdo:PIVConsignmentItemDetails)" деректемесінің құрамындағы "Контейнер (cacdo:‌PIContainer‌Details)"

B.039.00712
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" содержит 1 из значений "05", "07", "08", "09", "11", "12", "13", реквизит "Регистрационный номер предварительной информации (cacdo:‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)" заполнен,реквизит "Признак контейнерных перевозок (casdo:ContainerIndicator)" в составе реквизита "Транспортное средство (cacdo:‌PIVBorder‌Transport‌Details)" содержит значение "1", то для каждого экземпляра реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" может быть заполнен 1 из реквизитов: "Контейнер (cacdo:‌PIContainer‌Details)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)", "Контейнер (cacdo:‌PIContainer‌Details)" в составе реквизита "Товар (cacdo:PIVConsignmentItemDetails)"

B.039.00713
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "05", "07", "08", "09", "11", "12", "13" мәндерінің 1 қамтыса, "Алдын ала ақпараттың тіркеу нөмірі (cacdo:‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)" деректемесі толтырылмаса, "Көлік құралы (cacdo:‌PIVBorder‌Transport‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Контейнерлік тасымалдар белгісі (casdo:ContainerIndicator)" деректемесі "1" мәнін қамтыса, онда "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің әрбір данасы үшін мына деректемелердің 1 толтырылуға тиіс: "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Контейнер (cacdo:‌PIContainer‌Details)", "Тауар (cacdo:PIVConsignmentItemDetails)" деректемесінің құрамындағы "Контейнер (cacdo:‌PIContainer‌Details)"

B.039.00713
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" содержит 1 из значений "05", "07", "08", "09", "11", "12", "13", реквизит "Регистрационный номер предварительной информации (cacdo:‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)" не заполнен, реквизит "Признак контейнерных перевозок (casdo:ContainerIndicator)" в составе реквизита "Транспортное средство (cacdo:‌PIVBorder‌Transport‌Details)" содержит значение "1", то для каждого экземпляра реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" должно быть заполнено не менее 1 из реквизитов: "Контейнер (cacdo:‌PIContainer‌Details)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)", "Контейнер (cacdo:‌PIContainer‌Details)" в составе реквизита "Товар (cacdo:PIVConsignmentItemDetails)"

B.039.00134
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі түбір деңгейінде "01" мәнін қамтыса, онда мына деректемелердің кемінде 1 толтырылуға тиіс: "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Брутто массасы (csdo:UnifiedGrossMassMeasure)", "Тауар (cacdo:PIVConsignmentItemDetails)" деректемесінің құрамындағы "Брутто массасы (csdo:UnifiedGrossMassMeasure)"

B.039.00134
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне содержит значение "01", то должно быть заполнено не менее 1 из реквизитов "Масса брутто (csdo:UnifiedGrossMassMeasure)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)", "Масса брутто (csdo:UnifiedGrossMassMeasure)" в составе реквизита "Товар (cacdo:PIVConsignmentItemDetails)"

B.039.00714
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "05" мәнін қамтыса, онда "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Брутто массасы (csdo:UnifiedGrossMassMeasure)", "Тауар (cacdo:PIVConsignmentItemDetails)" деректемесінің құрамындағы "Негізгі және қосымша емес өлшем бірлігіндегі тауар саны (cacdo:‌Add‌Goods‌Measure‌Details)" деректемелерінің кемінде 1 деректемесі толтырылуға тиіс

B.039.00714
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" содержит значение "05", то должно быть заполнено не менее 1 из реквизитов "Масса брутто (csdo:UnifiedGrossMassMeasure)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)", "Масса брутто (csdo:UnifiedGrossMassMeasure)" в составе реквизита "Товар (cacdo:PIVConsignmentItemDetails)", "Количество товара в единице измерения, отличной от основной и дополнительной (cacdo:‌Add‌Goods‌Measure‌Details)" в составе реквизита "Товар (cacdo:PIVConsignmentItemDetails)"

13.1. Реттік нөмір
(csdo:‌Object‌Ordinal)
1
B.039.01071
1
"Реттік нөмір (csdo:ObjectOrdinal)" деректемесі "1" мәнінен басталуға тиіс
B.039.01072
1
"Реттік нөмір (csdo:ObjectOrdinal)" деректемесі қайталама мәндерді қамтымауға тиіс
13.2. Алдын ала ақпарат беру мақсаты
(casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)
6 в)
6 г)
6 д)
6 е)
6 ж)
6 з)
6 и)
6 к)
0..*
B.039.00715
1
егер алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты су көлігімен әкелінетін тауарлар туралы алдын ала ақпаратты беру мақсаттарының тізбесінде көрсетілген алдын ала ақпаратты беру мақсаттарына "01", "03", "04", "15", "16", "17", "18" код мәндерімен сәйкес келген жағдайда деректеме толтырылуға тиіс
B.039.00135
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі толтырылса, онда деректеме данасы мына мәндердің 1 қамтуға тиіс: "05", "06", "07", "08", "09", "11" "12", "13"
13.3. Көлік (тасымал) құжаты
(cacdo:‌Transport‌Document‌Details)
5 и)
6 а)
6 б)
6 в)
6 г)
6 д)
6 е)
6 ж)
6 з)
6 и)
6 к)
7
1

13.1. Порядковый номер
(csdo:‌Object‌Ordinal)
1
B.039.01071
1
реквизит "Порядковый номер (csdo:‌Object‌Ordinal)" должен начинаться со значения "1"
B.039.01072
1
реквизит "Порядковый номер (csdo:‌Object‌Ordinal)" не должен содержать повторяющихся значений
13.2. Цель представления предварительной информации
(casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)
6 в)
6 г)
6 д)
6 е)
6 ж)
6 з)
6 и)
6 к)
0..*
B.039.00715
1
реквизит должен быть заполнен, в случае, если цель представления предварительной информации соответствует целям представления предварительной информации, перечисленным в перечне целей представления предварительной информации о товарах, ввозимых водным транспортом, с кодовыми значениями "05", "06", "07", "08", "09", "11" "12", "13"
B.039.00135
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)" заполнен, то экземпляр реквизита должен содержать 1 из значений: "05", "06", "07", "08", "09", "11" "12", "13"
13.3. Транспортный (перевозочный) документ
(cacdo:‌Transport‌Document‌Details)
5 и)
6 а)
6 б)
6 в)
6 г)
6 д)
6 е)
6 ж)
6 з)
6 и)
6 к)
7
1

13.3.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
0..1
B.039.01073
1
"Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.039.00136
1
"Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесі құжаттар мен мәліметтер түрлерінің сыныптауышына сәйкес құжат түрі кодының мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.039.00137
1
"Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2009" мәнін қамтуға тиіс
13.3.2. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
0..1
B.039.01074
1
егер "Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесі "02099" мәнін қамтыса, онда "Құжаттың атауы (csdo:DocName)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Құжаттың атауы (csdo:DocName)" деректемесі толтырылмайды
13.3.3. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
0..1
B.039.00139
1
"Құжаттың нөмірі (csdo:DocId)" деректемесі толтырылуға тиіс
13.3.4. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
0..1
B.039.00716
1
"Құжаттың берілген күні (csdo:DocCreationDate)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.039.00140
1
"Құжаттың берілген күні (csdo:DocCreationDate)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
13.4. Кеден құжатының тіркеу нөмірі
(cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)
8
0..1
B.039.00141
1
егер кеден органы ЕАЭО КК 114-бабында айқындалған кедендік декларациялау ерекшеліктеріне сәйкес берілген электрондық құжат түріндегі кедендік декларацияны тіркеген болса, "Кедендік құжаттың тіркеу нөмірі (cacdo:CustomsDocIdDetails)" деректемесі толтырылуға тиіс
13.4.1. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
1
13.4.2. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
1
B.039.00143
1
"Құжаттың берілген күні (csdo:DocCreationDate)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
13.4.3. Кеден құжатының тіркеу журналы бойынша нөмірі
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
1
13.4.4. Реттік нөмір
(casdo:‌Customs‌Document‌Ordinal‌Id)
0..1
B.039.00144
1
"Реттік нөмір (casdo:CustomsDocumentOrdinalId)" деректемесі толтырылмауға тиіс
13.5. Декларацияның типі
(casdo:‌Declaration‌Kind‌Code)
6 г)
0..1
B.039.00145
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, онда "Декларацияның типі (casdo:‌Declaration‌Kind‌Code)" деректемесі "ТТ" – кедендік транзиттің кедендік рәсіміне сәйкес тауарларды тасымалдау мәнін қамтуға тиіс, әйтпесе "Декларацияның типі (casdo:‌Declaration‌Kind‌Code)" деректемесі толтырылмайды

13.3.1. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
0..1
B.039.01073
1
реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" должен быть заполнен
B.039.00136
1
реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" должен содержать значение кода вида документа в соответствии с классификатором видов документов и сведений
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.039.00137
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" должен содержать значение "2009"
13.3.2. Наименование документа
(csdo:‌Doc‌Name)
0..1
B.039.01074
1
если реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" содержит значение "02099", то реквизит "Наименование документа (csdo:‌Doc‌Name)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Наименование документа (csdo:‌Doc‌Name)" не должен быть заполнен
13.3.3. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
0..1
B.039.00139
1
реквизит "Номер документа (csdo:‌Doc‌Id)" должен быть заполнен
13.3.4. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
0..1
B.039.00716
1
реквизит "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" должен быть заполнен
B.039.00140
1
значение реквизита "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
13.4. Регистрационный номер таможенного документа
(cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)
8
0..1
B.039.00141
1
если таможенным органом зарегистрирована таможенная декларация в виде электронного документа, поданная в соответствии с особенностями таможенного декларирования, определенными статьей 114 ТК ЕАЭС, ревизит "Регистрационный номер таможенного документа (cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)" должен быть заполнен
13.4.1. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
1
13.4.2. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
1
B.039.00143
1
значение реквизита "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
13.4.3. Номер таможенного документа по журналу регистрации
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
1
13.4.4. Порядковый номер
(casdo:‌Customs‌Document‌Ordinal‌Id)
0..1
B.039.00144
1
ревизит "Порядковый номер (casdo:‌Customs‌Document‌Ordinal‌Id)" не должен быть заполнен
13.5. Тип декларации
(casdo:‌Declaration‌Kind‌Code)
6 г)
0..1
B.039.00145
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" содержит значение "06", то реквизит "Тип декларации (casdo:‌Declaration‌Kind‌Code)" должен содержать значение "ТТ" – перевозка товаров в соответствии с таможенной процедурой таможенного транзита, иначе реквизит "Тип декларации (casdo:‌Declaration‌Kind‌Code)" не должен быть заполнен

13.6. Кедендік декларациялау ерекшелігінің коды
(casdo:‌Declaration‌Feature‌Code)
0..1
B.039.01075
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, онда "Кедендік декларациялау ерекшелігінің коды (casdo:‌Declaration‌Feature‌Code)" деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе "Кедендік декларациялау ерекшелігінің коды (casdo:‌Declaration‌Feature‌Code)" деректемесі толтырылмайды
B.039.01076
1
егер "Кедендік декларациялау ерекшелігінің коды (casdo:DeclarationFeatureCode)" деректемесі толтырылса, онда "Кедендік декларациялау ерекшелігінің коды (casdo:DeclarationFeatureCode)" деректемесі "ПТД" мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1

13.6. Код особенности таможенного декларирования
(casdo:‌Declaration‌Feature‌Code)
0..1
B.039.01075
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" содержит значение "06", то реквизит "Код особенности таможенного декларирования (casdo:‌Declaration‌Feature‌Code)" может быть заполнен, иначе реквизит "Код особенности таможенного декларирования (casdo:‌Declaration‌Feature‌Code)" не должен быть заполнен
B.039.01076
1
если реквизит "Код особенности таможенного декларирования (casdo:‌Declaration‌Feature‌Code)" заполнен, то реквизит "Код особенности таможенного декларирования (casdo:‌Declaration‌Feature‌Code)" должен содержать значение "ПТД"
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1

B.039.01077
1
"Кедендік декларациялау ерекшелігінің коды (casdo:DeclarationFeatureCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2007" мәнін қамтуға тиіс
13.7. Тауарларды өткізу түрінің коды
(casdo:‌Transit‌Procedure‌Code)
6 г)
0..1
B.039.00146
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, онда "Тауарларды өткізу түрінің коды (casdo:‌Transit‌Procedure‌Code)" деректемесі кедендік транзиттің кедендік рәсіміне сәйкес тауарларды өткізу түрлерінің сыныптауышына сәйкес тауарларды өткізу түрі кодының мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1

B.039.01077
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код особенности таможенного декларирования (casdo:‌Declaration‌Feature‌Code)" должен содержать значение "2007"
13.7. Код вида перемещения товаров
(casdo:‌Transit‌Procedure‌Code)
6 г)
0..1
B.039.00146
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" содержит значение "06", то реквизит "Код вида перемещения товаров (casdo:‌Transit‌Procedure‌Code)" должен содержать значение кода вида перемещения товаров в соответствии с классификатором видов перемещения товаров в соответствии с таможенной процедурой таможенного транзита
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1

B.039.00892
1
"Тауарларды өткізу түрінің коды (casdo:TransitProcedureCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2019" мәнін қамтуға тиіс
13.8. Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлардың тағайындалу коды
(casdo:‌Transit‌Feature‌Code)
6 г)
0..1
B.039.00147
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, онда "Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлардың тағайындалу коды (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе "Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлардың тағайындалу коды (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" деректемесі толтырылмайды

B.039.00892
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код вида перемещения товаров (casdo:‌Transit‌Procedure‌Code)" должен содержать значение "2019"
13.8. Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации
(casdo:‌Transit‌Feature‌Code)
6 г)
0..1
B.039.00147
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" содержит значение "06", то реквизит "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" может быть заполнен, иначе реквизит "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" не должен быть заполнен

B.039.00148
1
егер "Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлардың тағайындалу коды (casdo:TransitFeatureCode)" деректемесі толтырылса, онда мына мәндердің 1 қамтуға тиіс:
ФЛ – Одақтың кедендік шекарасы арқылы алып жүрілмейтін багажда өткізілетін не тасымалдаушы жеткізетін жеке пайдалануға арналған тауарларды және (немесе) жеке пайдалануға арналған көлік құралдарын кедендік декларациялау жағдайында;;
СП – 2 және одан да көп көлік түрлерімен тасымалданатын (тасымалданатын) тауарларды кедендік декларациялау жағдайында;
МП – халықаралық пошта жөнелтілімдерін кедендік декларациялау жағдайында;
ВН – әскери мақсаттағы тауарларды кедендік декларациялау жағдайында;
ГП – тыйым салулар мен шектеулер қолданылмайтын және дүлей зілзалалардың, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарын жою үшін, сондай-ақ гуманитарлық және техникалық көмекке арналған тауарларға қатысты қажетті тауарларды кедендік декларациялау жағдайында;
ЧМ – 2018 жылғы FIFA футболдан әлем чемпионатын және 2017 жылғы FIFA Конфедерациялар Кубогын, 2020 жылғы UEFA футболдан Еуропа чемпионатын, 2021/2022 маусымдағы UEFA Чемпиондар лигасын ұйымдастыру және өткізу кезінде немесе оларға дайындық бойынша жаттығу іс-шараларын өткізу кезінде пайдалануға арналған шетелдік тауарларды кедендік декларациялау жағдайында
13.9. Құжаттарды кедендік декларация ретінде пайдалану коды
(casdo:‌Doc‌Usage‌Code)
6 г)
0..1
B.039.01078
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, онда "Құжаттарды кедендік декларация ретінде пайдалану коды (casdo:‌Doc‌Usage‌Code)" деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе "Құжаттарды кедендік декларация ретінде пайдалану коды (casdo:‌Doc‌Usage‌Code)" деректемесі толтырылмайды
B.039.01079
1
егер "Құжаттарды кедендік декларация ретінде пайдалану коды (casdo:DocUsageCode)" деректемесі толтырылса, онда "Құжаттарды кедендік декларация ретінде пайдалану коды (casdo:DocUsageCode)" деректемесі мына мәндердің 1 қамтуға тиіс:
АТА – транзиттік декларация ретінде оған қоса берілетін көлік (тасымалдау) және коммерциялық құжаттары бар АТА карнетін пайдаланған кезде;
СД – транзиттік декларация ретінде көлік (тасымалдау), коммерциялық және (немесе) өзге де құжаттарды пайдаланған кезде
13.10. Парақтар саны
(csdo:‌Page‌Quantity)
0..1
13.11. Тауарлар саны
(casdo:‌Goods‌Quantity)
6 г)
0..1

B.039.00148
1
если реквизит "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" заполнен, то должен содержать 1 из значений:
ФЛ – в случае таможенного декларирования товаров для личного пользования и (или) транспортных средств для личного пользования, перемещаемых через таможенную границу Союза в несопровождаемом багаже либо доставляемых перевозчиком;
СП – в случае таможенного декларирования товаров, перевозимых (транспортируемых) 2 и более видами транспорта;
МП – в случае таможенного декларирования международных почтовых отправлений;
ВН – в случае таможенного декларирования товаров военного назначения;
ГП – в случае таможенного декларирования товаров,
в отношении которых не применяются запреты и ограничения и которые необходимы для ликвидации последствий стихийных бедствий, чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, а также в отношении товаров, предназначенных для гуманитарной и технической помощи;
ЧМ – в случае таможенного декларирования иностранных товаров, предназначенных для использования при организации и проведении чемпионата мира по футболу FIFA 2018 года и Кубка конфедераций FIFA 2017 года, чемпионата Европы по футболу UEFA 2020 года, Лиги чемпионов UEFA сезона 2021/2022 или при проведении тренировочных мероприятий по подготовке к ним
13.9. Код использования документов в качестве таможенной декларации
(casdo:‌Doc‌Usage‌Code)
6 г)
0..1
B.039.01078
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" содержит значение "06", то реквизит "Код использования документов в качестве таможенной декларации (casdo:‌Doc‌Usage‌Code)" может быть заполнен, иначе реквизит "Код использования документов в качестве таможенной декларации (casdo:‌Doc‌Usage‌Code)" не должен быть заполнен
B.039.01079
1
если реквизит "Код использования документов в качестве таможенной декларации (casdo:‌Doc‌Usage‌Code)" заполнен, то реквизит "Код использования документов в качестве таможенной декларации (casdo:‌Doc‌Usage‌Code)" должен содержать 1 из значений:
АТА – при использовании в качестве транзитной декларации карнета АТА с прилагаемыми к нему транспортными (перевозочными) и коммерческими документами;
СД – при использовании в качестве транзитной декларации транспортных (перевозочных), коммерческих и (или) иных документов
13.10. Количество листов
(csdo:‌Page‌Quantity)
0..1
13.11. Количество товаров
(casdo:‌Goods‌Quantity)
6 г)
0..1

B.039.00151
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, онда "Тауарлар саны (casdo:‌Goods‌Quantity)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Тауарлар саны (casdo:‌Goods‌Quantity)" деректемесі толтырылмайды
B.039.01080
1
егер "Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлардың тағайындалу коды (casdo:TransitFeatureCode)" деректемесі "МП" мәнін қамтыса, онда "Тауарлар саны (casdo:GoodsQuantity)" деректемесі "1" мәнін қамтуға тиіс

B.039.00151
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" содержит значение "06", то реквизит "Число товаров (casdo:‌Goods‌Quantity)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Число товаров (casdo:‌Goods‌Quantity)" не должен быть заполнен
B.039.01080
1
если реквизит "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" содержит значение "МП", то реквизит "Количество товаров (casdo:‌Goods‌Quantity)" должен содержать значение "1"

13.12. Жүк орындарының саны
(casdo:‌Cargo‌Quantity)
5 и)
6 а)
6 б)
6 г)
0..1
B.039.00152
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі түбір деңгейінде "01" мәнін қамтыса немесе "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, онда "Жүк орындарының саны (casdo:‌Cargo‌Quantity)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе Жүк орындарының саны (casdo:‌Cargo‌Quantity)" деректемесі толтырылмайды
B.039.00832
1
егер "Жүк орындарының саны (casdo:CargoQuantity)" деректемесі толтырылса, онда үйіп, құйып, толтырып және т.б. тасымалдау кезінде "Жүк орындарының саны (casdo:CargoQuantity)" деректемесі "0" мәнін қамтуға тиіс
13.13. Жөнелту елінің коды
(casdo:‌Departure‌Country‌Code)
6 в)
6 г)
6 з)
0..1
B.039.00893
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі: "05", "06", "11" мәндерінің 1 қамтыса, онда "Жөнелту елінің коды (casdo:‌Departure‌Country‌Code) деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Жөнелту елі (cacdo:‌Departure‌Country‌Details)" деректемесі толтырылмайды
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.039.00894
1
"Жөнелту елінің коды (casdo:DepartureCountryCode) деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс
13.14. Межелі елдің коды
(casdo:‌Destination‌Country‌Code)
6 в)
6 г)
6 з)
0..1

13.12. Количество грузовых мест
(casdo:‌Cargo‌Quantity)
5 и)
6 а)
6 б)
6 г)
0..1
B.039.00152
1
если ревизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне содержит значение "01" или реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)" содержит значение "06", то реквизит "Количество грузовых мест (casdo:‌Cargo‌Quantity)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Количество грузовых мест (casdo:‌Cargo‌Quantity)" не должен быть заполнен
B.039.00832
1
если реквизит "Количество грузовых мест (casdo:‌Cargo‌Quantity)" заполнен, то при перевозке насыпом, наливом, навалом и т.п. реквизит "Количество грузовых мест (casdo:‌Cargo‌Quantity)" должен содержать значение "0"
13.13. Код страны отправления
(casdo:‌Departure‌Country‌Code)
6 в)
6 г)
6 з)
0..1
B.039.00893
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)" содержит 1 из значений: "05", "06", "11", то реквизит Код страны отправления (casdo:‌Departure‌Country‌Code) должен быть заполнен, иначе реквизит "Страна отправления (cacdo:‌Departure‌Country‌Details)" не должен быть заполнен
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.039.00894
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны отправления (casdo:‌Departure‌Country‌Code)" должен содержать значение "2021"
13.14. Код страны назначения
(casdo:‌Destination‌Country‌Code)
6 в)
6 г)
6 з)
0..1

B.039.00895
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі: "05", "06", "11" мәндерінің 1 қамтыса, онда "Межелі елдің коды (casdo:‌Destination‌Country‌Code)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Межелі ел (cacdo:‌Destination‌Country‌Details)" деректемесі толтырылмайды
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.039.00896
1
"Межелі елдің коды (casdo:DestinationCountryCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс
13.15. Қорытынды (жалпы) сома
(casdo:‌Total‌Amount)
6 в)
6 г)
0..1
B.039.00717
1

B.039.00895
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)" содержит 1 из значений: "05", "06", "11", то реквизит "Код страны назначения (casdo:‌Destination‌Country‌Code)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Страна назначения (cacdo:‌Destination‌Country‌Details)" не должен быть заполнен
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.039.00896
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны назначения (casdo:‌Destination‌Country‌Code)" должен содержать значение "2021"
13.15. Итоговая (общая) сумма
(casdo:‌Total‌Amount)
6 в)
6 г)
0..1
B.039.00717
1

егер "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі: "05", "06" мәндерінің 1 қамтыса, онда "Қорытынды (жалпы) сома (casdo:‌Total‌Amount)" деректемесі толтырылуы мүмкін
B.039.01081
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "05" мәнін қамтымаса, "Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлардың тағайындалу коды (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" деректемесі "МП" мәнін қамтыса, онда "Қорытынды (жалпы) сома (casdo:‌Total‌Amount)" деректемесі толтырылмауға тиіс
B.039.01082
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, "Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлардың тағайындалу коды (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" деректемесі "МП" мәнін қамтымаса, "Тауар (cacdo:‌PIVConsignment‌Item‌Details" деректемесі данасының құрамындағы "Құн (casdo:‌CAValue‌Amount)", "Тауар партиясы (cacdo:PIVConsignmentDetails) деректемесінің данасы толтырылса, онда "Қорытынды (жалпы) сома (casdo:‌Total‌Amount)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.039.00718
1

если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)" содержит 1 из значений: "05", "06" то реквизит "Итоговая (общая) сумма (casdo:‌Total‌Amount)" может быть заполнен
B.039.01081
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)" содержит значение "06", реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)" не содержит значение "05", реквизит "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" содержит значение "МП", то реквизит "Итоговая (общая) сумма (casdo:‌Total‌Amount)" не должен быть заполнен
B.039.01082
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails) содержит значение "06", реквизит "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" не содержит значение "МП", реквизит "Стоимость (casdo:‌CAValue‌Amount)" в составе экземпляров реквизита "Товар (cacdo:‌PIVConsignment‌Item‌Details" экземпляра реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails) заполнен, то реквизит "Итоговая (общая) сумма (casdo:‌Total‌Amount)" должен быть заполнен
B.039.00718
1

егер "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "05", "06" мәндерін қамтымаса, онда "Қорытынды (жалпы) сома (casdo:‌Total‌Amount)" деректемесі толтырылмауға тиіс
а) валютаның коды
(currencyCode атрибуты)
1
B.039.00167
1
"Қорытынды (жалпы) сома (casdo:TotalAmount)" деректемесінің "валютаның коды (currencyCode атрибуты)" атрибуты валюталар сыныптауышына сәйкес үш әріптен тұратын валюта кодының мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCode ListId атрибуты)
1

если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)" не содержит значения "05", "06", то реквизит "Итоговая (общая) сумма (casdo:‌Total‌Amount)" не должен быть заполнен
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
1
B.039.00167
1
атрибут "код валюты (атрибут currency‌Code)" реквизита "Итоговая (общая) сумма (casdo:‌Total‌Amount)" должен содержать значение трехбуквенного кода валюты в соответствии с классификатором валют
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
1

B.039.00168
1
"Қорытынды (жалпы) сома (casdo:TotalAmount)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (currencyCode ListId атрибуты)" атрибуты "2022" мәнін қамтуға тиіс
13.16. Брутто массасы
(csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)
5 и)
6 а)
6 б)
6 в)
6 г)
0..1
B.039.00719
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі түбір деңгейінде "01" мәнін қамтыса немесе "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "05", "06" мәндерінің 1 қамтыса, онда "Брутто массасы (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе "Брутто массасы (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" деректемесі толтырылмайды
B.039.00897
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі түбір деңгейінде "01" мәнін қамтымаса, "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "05" мәнін қамтымаса, Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлардың тағайындалу коды (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" деректемесі "ЧМ" мәнін қамтымаса, онда "Брутто массасы (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" деректемесі толтырылмауға тиіс
B.039.00170
1
егер "Брутто массасы (csdo:UnifiedGrossMassMeasure)" деректемесі толтырылса, онда деректеме тауар партиясындағы тауарлардың килограмммен көрсетілген жалпы салмағын қамтуға тиіс
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
1
B.039.00171
1
"Брутто массасы (csdo:UnifiedGrossMassMeasure)" деректемесінің "өлшем бірлігі (measurementUnitCode атрибуты)" атрибуты "166" мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
1
B.039.00172
1
"Брутто массасы (csdo:UnifiedGrossMassMeasure)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCodeListId атрибуты)" атрибуты "2064" мәнін қамтуға тиіс
13.17. Жөнелтуші
(cacdo:‌PIConsignor‌Details)
6 в)
6 г)
6 е)
6 з)
6 к)
0..1

B.039.00168
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currency‌Code‌List‌Id)" реквизита "Итоговая (общая) сумма (casdo:‌Total‌Amount)" должен содержать значение "2022"
13.16. Масса брутто
(csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)
5 и)
6 а)
6 б)
6 в)
6 г)
0..1
B.039.00719
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне содержит значение "01" или реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)" содержит 1 из значений, "05", "06", то реквизит "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" может быть заполнен, иначе реквизит "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" не должен быть заполнен
B.039.00897
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)" содержит значение "06", реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне не содержит значение "01", реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)" не содержит значение "05" реквизит "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" не содержит значение "ЧМ", то реквизит "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" не должен быть заполнен
B.039.00170
1
если реквизит "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" заполнен, то реквизит должен содержать общий вес брутто товаров в товарной партии, выраженный в килограммах
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
1
B.039.00171
1
атрибут "единица измерения (атрибут measurement‌Unit‌Code)" реквизита "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" должен содержать значение "166"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
1
B.039.00172
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)" реквизита "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" должен содержать значение "2064"
13.17. Отправитель
(cacdo:‌PIConsignor‌Details)
6 в)
6 г)
6 е)
6 з)
6 к)
0..1

B.039.00173
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "05", "07", "08", "09", "11", "12", "13" мәндерінің 1 қамтыса, онда "Жөнелтуші (cacdo:PIConsignor‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Жөнелтуші (cacdo:PIConsignor‌Details)" деректемесі толтырылмайды
B.039.00174
1
"Жөнелтуші (cacdo:PIConsignorDetails)" деректемесі үшін субъектінің атауы туралы мәліметтерді көрсеткен кезде мына деректемелердің 1 дәлме дәл толтырылуы тиіс: "Субъектінің атауы (csdo:SubjectName)", "Субъектінің қысқаша атауы (csdo:SubjectBriefName)"
13.17.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.039.01083
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
13.17.2. Субъектінің атауы
(csdo:‌Subject‌Name)
0..1
13.17.3. Субъектінің қысқаша атауы
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
0..1
13.17.4. Ұйымдық-құқықтық нысанның коды
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)
0..1
B.039.01084
1
"Ұйымдық-құқықтық нысанның коды (csdo:BusinessEntityTypeCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1

B.039.00173
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)" содержит 1 из значений: "05", "06", "08", "11", "13", то реквизит "Отправитель (cacdo:PIConsignor‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Отправитель (cacdo:‌PIConsignor‌Details)" не должен быть заполнен
B.039.00174
1
для реквизита "Отправитель (cacdo:‌PIConsignor‌Details)" при указании сведений о наименовании субъекта должен быть заполнен в точности 1 из реквизитов: "Наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Name)", "Краткое наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)"
13.17.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.039.01083
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" не должен быть заполнен
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
13.17.2. Наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Name)
0..1
13.17.3. Краткое наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
0..1
13.17.4. Код организационно-правовой формы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)
0..1
B.039.01084
1
реквизит "Код организационно-правовой формы (csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)" не должен быть заполнен
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1

13.17.12. Мекенжай
(ccdo:‌Subject‌Address‌Details)
0..*
B.039.00189
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесі "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесінің бір ғана данасын қамтыса, "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі құжаттың түбір деңгейінде толтырылмаса, "Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлардың тағайындалу коды (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" деректемесі "МП" мәнін қамтыса және "Халықаралық пошта жөнелтімдерін алмасу (беру) мекемесінің коды (casdo:‌Exchange‌Post‌Office‌Code)" деректемесі толтырылса, онда "Мекенжай (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" деректемесі толтырылмауға тиіс, әйтпесе "Мекенжай (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" деректемесі толтырылады

13.17.12. Адрес
(ccdo:‌Subject‌Address‌Details)
0..*
B.039.00189
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)" содержит значение "06", реквизит "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)" содержит строго 1 экземпляр реквизита "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)", реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне документа не заполнен, реквизит "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" содержит значение "МП", и реквизит "Код учреждения обмена (подачи) международных почтовых отправлений (casdo:‌Exchange‌Post‌Office‌Code)" заполнен, то реквизит "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" не должен быть заполнен, иначе реквизит "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" должен быть заполнен

B.039.00196
1
"Пошта индексі (csdo:PostCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс
*.12. Абоненттік жәшіктің нөмірі
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
0..1
B.039.00197
1
"Абоненттік жәшіктің нөмірі (csdo:PostOfficeBoxId)" деректемесі толтырылмауға тиіс
13.17.13. Байланыс деректемесі
(ccdo:‌Communication‌Details)
0..*
B.039.01102
1
"Байланыс деректемесі (ccdo:CommunicationDetails)" деректемесі толтырылмауға тиіс
*.1. Байланыс түрінің коды
(csdo:‌Communication‌Channel‌Code)
0..1
*.2. Байланыс түрінің атауы
(csdo:‌Communication‌Channel‌Name)
0..1
*.3. Байланыс арнасының сәйкестендіргіші
(csdo:‌Communication‌Channel‌Id)
1..*
13.17.14. Мәліметтер үйлесімінің белгісі
(casdo:‌Equal‌Indicator)
0..1
B.039.01103
1
"Мәліметтер үйлесімінің белгісі (casdo:EqualIndicator)" деректемесі толтырылмауға тиіс
13.17.15. Халықаралық пошта жөнелтімдерін алмасу (беру) мекемесінің коды
(casdo:‌Exchange‌Post‌Office‌Code)
0..1
B.039.01104
1
егер "Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлардың тағайындалу коды (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" деректемесі "МП" мәнін қамтыса, онда "Халықаралық пошта жөнелтімдерін алмасу (беру) мекемесінің коды (casdo:‌Exchange‌Post‌Office‌Code)" деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе "Халықаралық пошта жөнелтімдерін алмасу (беру) мекемесінің коды (casdo:‌Exchange‌Post‌Office‌Code)" деректемесі толтырылмайды
13.18. Алушы
(cacdo:‌PIConsignee‌Details)
6 в)
6 г)
6 е)
6 з)
6 к)
0..1

B.039.00196
1
реквизит "Почтовый индекс (csdo:‌Post‌Code)" не должен быть заполнен
*.12. Номер абонентского ящика
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
0..1
B.039.00197
1
реквизит "Номер абонентского ящика (csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)" не должен быть заполнен
13.17.13. Контактный реквизит
(ccdo:‌Communication‌Details)
0..*
B.039.01102
1
реквизит "Контактный реквизит (ccdo:‌Communication‌Details)" не должен быть заполнен
*.1. Код вида связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Code)
0..1
*.2. Наименование вида связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Name)
0..1
*.3. Идентификатор канала связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Id)
1..*
13.17.14. Признак совпадения сведений
(casdo:‌Equal‌Indicator)
0..1
B.039.01103
1
реквизит "Признак совпадения сведений (casdo:‌Equal‌Indicator)" не должен быть заполнен
13.17.15. Код учреждения обмена (подачи) международных почтовых отправлений
(casdo:‌Exchange‌Post‌Office‌Code)
0..1
B.039.01104
1
если реквизит "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" содержит значение "МП", то реквизит "Код учреждения обмена (подачи) международных почтовых отправлений (casdo:‌Exchange‌Post‌Office‌Code)" может быть заполнен, иначе реквизит "Код учреждения обмена (подачи) международных почтовых отправлений (casdo:‌Exchange‌Post‌Office‌Code)" не должен быть заполнен
13.18. Получатель
(cacdo:‌PIConsignee‌Details)
6 в)
6 г)
6 е)
6 з)
6 к)
0..1

B.039.00198
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "05", "06", "08", "11", "13" мәндерінің 1 қамтыса, онда "Алушы (cacdo:‌PIConsignee‌Detail)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.039.00199
1
"Алушы (cacdo:PIConsigneeDetails)" деректемесі үшін субъектінің атауы туралы мәліметтерді көрсеткен кезде мына деректемелердің 1 дәлме дәл толтырылуы тиіс: "Субъектінің атауы (csdo:‌Subject‌Name)", "Субъектінің қысқаша атауы (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)"
13.18.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.039.01105
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
13.18.2. Субъектінің атауы
(csdo:‌Subject‌Name)
0..1
13.18.3. Субъектінің қысқаша атауы
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
0..1
13.18.4. Ұйымдық-құқықтық нысанның коды
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)
0..1
B.039.01106
1
"Ұйымдық-құқықтық нысанның коды (csdo:BusinessEntityTypeCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1

B.039.00198
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)" содержит 1 из значений: "05", "06", "08", "11", "13", то реквизит "Получатель (cacdo:‌PIConsignee‌Detail)" должен быть заполнен
B.039.00199
1
для реквизита "Получатель (cacdo:‌PIConsignee‌Details)" при указании сведений о наименовании субъекта должен быть заполнен в точности 1 из реквизитов: "Наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Name)", "Краткое наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)"
13.18.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.039.01105
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" не должен быть заполнен
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
13.18.2. Наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Name)
0..1
13.18.3. Краткое наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
0..1
13.18.4. Код организационно-правовой формы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)
0..1
B.039.01106
1
реквизит "Код организационно-правовой формы (csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)" не должен быть заполнен
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1

B.039.00223
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесі түбір деңгейінде "01" мәнін қамтыса, онда "Тауарларды тиеу орны (cacdo:‌Cargo‌Loading‌Location‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Тауарларды тиеу орны (cacdo:‌Cargo‌Loading‌Location‌Details)" деректемесі толтырылмайды
13.19.1. Жердің және географиялық пункттің коды
(casdo:‌Location‌Code)
0..1
B.039.01126
1
"Жердің және географиялық пункттің коды (casdo:LocationCode)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.039.00224
1
"Жердің және географиялық пункттің коды (casdo:LocationCode)" деректемесі "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (CodeListId атрибуты)" атрибутында сәйкестендіргіші көрсетілген сыныптауышқа сәйкес тауарларды тиеу портының кодтық белгіленуін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.039.00225
1
"анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты Одақтың НАА тізілімі бойынша пайдаланылатын сыныптауыштың сәйкестендіргішін қамтуы тиіс
13.19.2. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.039.01127
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
13.19.3. Жердің атауы (аты)
(casdo:‌Place‌Name)
0..1
B.039.01128
1
"Жердің атауы (аты) (casdo:PlaceName)" деректемесі толтырылмауға тиіс
13.19.4. Темір жол станциясының коды
(casdo:‌Railway‌Station‌Code)
0..1

B.039.00223
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" на корневом уровне содержит значение "01", то реквизит "Место погрузки товаров (cacdo:‌Cargo‌Loading‌Location‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Место погрузки товаров (cacdo:‌Cargo‌Loading‌Location‌Details)" не должен быть заполнен
13.19.1. Код места или географического пункта
(casdo:‌Location‌Code)
0..1
B.039.01126
1
реквизит "Код места или географического пункта (casdo:LocationCode)" должен быть заполнен
B.039.00224
1
реквизит "Код места или географического пункта (casdo:LocationCode)" должен содержать кодовое обозначение порта погрузки товаров в соответствии с классификатором, идентификатор которого указан в атрибуте "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)"
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.039.00225
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" должен содержать идентификатор используемого классификатора по реестру НСИ Союза**
13.19.2. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.039.01127
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" не должен быть заполнен
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
13.19.3. Наименование (название) места
(casdo:‌Place‌Name)
0..1
B.039.01128
1
реквизит "Наименование (название) места (casdo:‌Place‌Name)" не должен быть заполнен
13.19.4. Код железнодорожной станции
(casdo:‌Railway‌Station‌Code)
0..1

B.039.01129
1
"Темір жол станциясының коды (casdo:RailwayStationCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс
13.19.5. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
0..1
B.039.01130
1
"Кеден органының коды (csdo:CustomsOfficeCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс
13.19.6. Күні
(csdo:‌Event‌Date)
0..1
B.039.01131
1
"Күні (csdo:EventDate)" деректемесі толтырылмауға тиіс
13.20. Тауарларды түсіру белгісі
(casdo:‌Unloading‌Indicator)
5 и)
6 а)
6 б)
0..1
B.039.00722
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесі түбір деңгейінде "01" мәнін қамтыса, онда "Тауарларды түсіру белгісі (casdo:‌Unloading‌Indicator)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Тауарларды түсіру белгісі (casdo:‌Unloading‌Indicator)" деректемесі толтырылмайды
B.039.00226
1
егер "Тауарларды түсіру белгісі (casdo:UnloadingIndicator)" деректемесі толтырылса, то мына мәндердің 1 қамтуға тиіс:
1 – тауарлар Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің портына түсіріледі;
0 – тауарлар Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің портына түсірілмейді
13.21. Тауарларды түсіру орны
(cacdo:‌Cargo‌Unloading‌Location‌Details)
5 и)
6 а)
6 б)
6 д)
6 е)
6 з)
6 и)
6 к)
0..1

B.039.01129
1
реквизит "Код железнодорожной станции (casdo:‌Railway‌Station‌Code)" не должен быть заполнен
13.19.5. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
0..1
B.039.01130
1
реквизит "Код таможенного органа (csdo:‌Customs‌Office‌Code)" не должен быть заполнен
13.19.6. Дата
(csdo:‌Event‌Date)
0..1
B.039.01131
1
реквизит "Дата (csdo:‌Event‌Date)" не должен быть заполнен
13.20. Признак выгрузки товара
(casdo:‌Unloading‌Indicator)
5 и)
6 а)
6 б)
0..1
B.039.00722
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" на корневом уровне содержит значение "01", то реквизит "Признак выгрузки товара (casdo:‌Unloading‌Indicator)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Признак выгрузки товара (casdo:‌Unloading‌Indicator)" не должен быть заполнен
B.039.00226
1
если реквизит "Признак выгрузки товара (casdo:‌Unloading‌Indicator)" заполнен, то должен содержать 1 из значений:
1 – товары выгружаются в порту государства – члена Евразийского экономического союза;
0 – товары не выгружаются в порту государства – члена Евразийского экономического союза
13.21. Место разгрузки товаров
(cacdo:‌Cargo‌Unloading‌Location‌Details)
5 и)
6 а)
6 б)
6 д)
6 е)
6 з)
6 и)
6 к)
0..1

B.039.00227
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесі түбір деңгейінде "01" мәнін қамтыса немесе "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі: "07", "08", "11", "12", "13" мәндерінің 1 қамтыса, онда "Тауарларды түсіру орны (cacdo:‌Cargo‌Unloading‌Location‌Details" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Тауарларды түсіру орны (cacdo:‌Cargo‌Unloading‌Location‌Details" деректемесі толтырылмайды
13.21.1. Жердің және географиялық пункттің коды
(casdo:‌Location‌Code)
0..1
B.039.01132
1
"Жердің және географиялық пункттің коды (casdo:LocationCode)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.039.00228
1
"Жердің және географиялық пункттің коды (casdo:LocationCode)" деректемесі "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (сodeListId атрибуты)" атрибутында сәйкестендіргіші көрсетілген сыныптауышқа сәйкес тауарларды түсіру портының кодтық белгіленуін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.039.00229
1
"анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты Одақтың НАА тізілімі бойынша пайдаланылатын сыныптауыштың сәйкестендіргішін қамтуы тиіс
13.21.2. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.039.01133
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
13.21.3. Жердің атауы (аты)
(casdo:‌Place‌Name)
0..1
B.039.01134
1
"Жердің атауы (аты) (casdo:PlaceName)" деректемесі толтырылмауға тиіс
13.21.4. Темір жол станциясының коды
(casdo:‌Railway‌Station‌Code)
0..1

B.039.00227
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" на корневом уровне содержит значение "01" или реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)" содержит 1 из значений: "07", "08", "11", "12", "13", то реквизит "Место разгрузки товаров (cacdo:‌Cargo‌Unloading‌Location‌Details " должен быть заполнен, иначе рквизит "Место разгрузки товаров (cacdo:‌Cargo‌Unloading‌Location‌Details " не должен быть заполнен
13.21.1. Код места или географического пункта
(casdo:‌Location‌Code)
0..1
B.039.01132
1
реквизит "Код места или географического пункта (casdo:LocationCode)" должен быть заполнен
B.039.00228
1
реквизит "Код места или географического пункта (casdo:LocationCode)" должен содержать кодовое обозначение порта выгрузки товаров в соответствии с классификатором, идентификатор которого указан в атрибуте "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)"
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.039.00229
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" должен содержать идентификатор используемого классификатора по реестру НСИ Союза**
13.21.2. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.039.01133
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" не должен быть заполнен
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
13.21.3. Наименование (название) места
(casdo:‌Place‌Name)
0..1
B.039.01134
1
реквизит "Наименование (название) места (casdo:‌Place‌Name)" не должен быть заполнен
13.21.4. Код железнодорожной станции
(casdo:‌Railway‌Station‌Code)
0..1

B.039.01135
1
"Темір жол станциясының коды (casdo:RailwayStationCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс
13.21.5. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
0..1
B.039.01136
1
"Кеден органының коды (csdo:CustomsOfficeCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс
13.21.6. Күні
(csdo:‌Event‌Date)
0..1
B.039.01137
1
"Күні (csdo:EventDate)" деректемесі толтырылмауға тиіс
13.22. Межелі кеден органының коды
(casdo:‌Destination‌Customs‌Office‌Code)
6 к)
0..1
B.039.00900
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "13" мәнін қамтыса, онда "Межелі кеден органының коды (casdo:‌Destination‌Customs‌Office‌Code)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Межелі кеден органының коды (casdo:‌Destination‌Customs‌Office‌Code)" деректемесі толтырылмайды
B.039.00901
1
егер "Межелі кеден органының коды (casdo:‌Destination‌Customs‌Office‌Code)" деректемесі толтырылса, онда "Межелі кеден органының коды (casdo:‌Destination‌Customs‌Office‌Code)" деректемесі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдарының сыныптауышына сәйкес кеден органының сегіз таңбалы кодының мәнін қамтуға тиіс
13.23. Тауарларды бастапқы жөнелту орны
(cacdo:‌Fact‌Departure‌Location‌Details)
5 и)
6 а)
6 б)
0..1

B.039.01135
1
реквизит "Код железнодорожной станции (casdo:‌Railway‌Station‌Code)" не должен быть заполнен
13.21.5. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
0..1
B.039.01136
1
реквизит "Код таможенного органа (csdo:‌Customs‌Office‌Code)" не должен быть заполнен
13.21.6. Дата
(csdo:‌Event‌Date)
0..1
B.039.01137
1
реквизит "Дата (csdo:‌Event‌Date)" не должен быть заполнен
13.22. Код таможенного органа назначения
(casdo:‌Destination‌Customs‌Office‌Code)
6 к)
0..1
B.039.00900
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)" содержит значение "13", то реквизит "Код таможенного органа назначения (casdo:‌Destination‌Customs‌Office‌Code)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Код таможенного органа назначения (casdo:‌Destination‌Customs‌Office‌Code)" не должен быть заполнен
B.039.00901
1
если реквизит "Код таможенного органа назначения (casdo:‌Destination‌Customs‌Office‌Code)" заполнен, то реквизит "Код таможенного органа назначения (casdo:‌Destination‌Customs‌Office‌Code)" должен содержать значение восьмизначного кода таможенного органа в соответствии с классификатором таможенных органов государств – членов Евразийского экономического союза
13.23. Место первоначального отправления товаров
(cacdo:‌Fact‌Departure‌Location‌Details)
5 и)
6 а)
6 б)
0..1

B.039.00235
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесі түбір деңгейінде "01" мәнін қамтыса және мультимодальды тасымалдау немесе тауарларды коносаменттер арқылы тасымалдау жүзеге асырылса, онда "Тауарларды бастапқы жөнелту орны (cacdo:‌Fact‌Departure‌Location‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Тауарларды бастапқы жөнелту орны (cacdo:‌Fact‌Departure‌Location‌Details)" деректемесі толтырылмайды
13.23.1. Жердің және географиялық пункттің коды
(casdo:‌Location‌Code)
0..1
B.039.01138
1
"Жердің және географиялық пункттің коды (casdo:LocationCode)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.039.00236
1
"Жердің және географиялық пункттің коды (casdo:LocationCode)" деректемесі "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (сodeListId атрибуты)" атрибутында сәйкестендіргіші көрсетілген сыныптауышқа сәйкес тауарларды бастапқы тиеу портының кодтық белгіленуін қамтуы тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.039.00237
1
"анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты Одақтың НАА тізілімі бойынша пайдаланылатын сыныптауыштың сәйкестендіргішін қамтуы тиіс
13.23.2. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.039.01139
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1

B.039.00235
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне содержит значение "01" и осуществлялась мультимодальная перевозка или перевозка товаров по сквозным коносаментам, то реквизит "Место первоначального отправления товаров (cacdo:‌Fact‌Departure‌Location‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Место первоначального отправления товаров (cacdo:‌Fact‌Departure‌Location‌Details)" не должен быть заполнен
13.23.1. Код места или географического пункта
(casdo:‌Location‌Code)
0..1
B.039.01138
1
реквизит "Код места или географического пункта (casdo:LocationCode)" должен быть заполнен
B.039.00236
1
реквизит "Код места или географического пункта (casdo:LocationCode)" должен содержать кодовое обозначение порта первоначальной погрузки товаров в соответствии с классификатором, идентификатор которого указан в атрибуте "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)"
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.039.00237
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" должен содержать идентификатор используемого классификатора по реестру НСИ Союза**
13.23.2. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.039.01139
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" не должен быть заполнен
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1

13.23.6. Күні
(csdo:‌Event‌Date)
0..1
B.039.01143
1
"Күні (csdo:EventDate)" деректемесі толтырылмауға тиіс
13.24. Контейнер
(cacdo:‌PIContainer‌Details)
5 и)
6 а)
6 б)
6 з)
6 и)
6 к)
7
0..*
13.24.1. Контейнердің сәйкестендіргіші
(casdo:‌Container‌Id)
1
13.24.2. Елдің коды
(casdo:‌CACountry‌Code)
0..1
B.039.00723
1
"Елдің коды (casdo:CACountryCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
13.25. Кедендік сәйкестендіру
(cacdo:‌Customs‌Identification‌Details)
5 и)
6 а)
6 г)
0..1
B.039.00241
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесі түбір деңгейінде "01" мәнін қамтыса немесе Тауар партиясы (cacdo:PIVConsignmentDetails)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, онда "Кедендік сәйкестендіру (cacdo:‌Customs‌Identification‌Details)" деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе "Кедендік сәйкестендіру (cacdo:‌Customs‌Identification‌Details)" деректемесі толтырылмайды
13.25.1. Кедендік сәйкестендіру тәсілінің коды
(casdo:‌Customs‌Identification‌Method‌Code)
1
B.039.00902
1
"Кедендік сәйкестендіру тәсілінің коды (casdo:CustomsIdentificationMethodCode)" дкеректемесі "01" – сәйкестендіру құралдарын қолдану мәнін қамтуға тиіс
13.25.2. Кедендік сәйкестендіру құралы түрінің коды
(casdo:‌Customs‌Identification‌Means‌Kind‌Code)
0..1
B.039.00903
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, онда "Кедендік сәйкестендіру құралы түрінің коды (casdo:‌Customs‌Identification‌Means‌Kind‌Code)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Кедендік сәйкестендіру құралы түрінің коды (casdo:‌Customs‌Identification‌Means‌Kind‌Code)" деректемесі толтырылмайды
B.039.00904
1
егер "Кедендік сәйкестендіру құралы түрінің коды (casdo:CustomsIdentificationMeansKindCode)" деректемесі толтырылса, онда Кедендік сәйкестендіру құралы түрінің коды (casdo:CustomsIdentificationMeansKindCode)" деректемесі мына мәндердің 1 қамтуға тиіс:
01-пломбалар;
02-навигациялық пломбалар;
03-басып шығару;
04-сандық, әріптік және өзге де таңбалау;
05-сәйкестендіру белгілері;
06-мөртабандар;
07-қауіпсіз пакеттер;
99-сәйкестендіруді қамтамасыз ететін өзге де құралдар
13.25.3. Кедендік сәйкестендіру құралдарының саны
(casdo:‌Seal‌Quantity)
0..1
B.039.00905
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, онда "Кедендік сәйкестендіру құралдарының саны (casdo:‌Seal‌Quantity)" деректемесі толтырылуға тиіс

13.23.6. Дата
(csdo:‌Event‌Date)
0..1
B.039.01143
1
реквизит "Дата (csdo:‌Event‌Date)" не должен быть заполнен
13.24. Контейнер
(cacdo:‌PIContainer‌Details)
5 и)
6 а)
6 б)
6 з)
6 и)
6 к)
7
0..*
13.24.1. Идентификатор контейнера
(casdo:‌Container‌Id)
1
13.24.2. Код страны
(casdo:‌CACountry‌Code)
0..1
B.039.00723
1
реквизит "Код страны (casdo:‌CACountry‌Code)" не должен быть заполнен
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
13.25. Таможенная идентификация
(cacdo:‌Customs‌Identification‌Details)
5 и)
6 а)
6 г)
0..1
B.039.00241
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" на корневом уровне содержит значение "01" или реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)" содержит значение "06", то реквизит "Таможенная идентификация (cacdo:‌Customs‌Identification‌Details)" может быть заполнен, иначе реквизит "Таможенная идентификация (cacdo:‌Customs‌Identification‌Details)" не должен быть заполнен
13.25.1. Код способа таможенной идентификации
(casdo:‌Customs‌Identification‌Method‌Code)
1
B.039.00902
1
реквизит "Код способа таможенной идентификации (casdo:‌Customs‌Identification‌Method‌Code)" должен содержать значение "01" – применение средств идентификации
13.25.2. Код вида средства таможенной идентификации
(casdo:‌Customs‌Identification‌Means‌Kind‌Code)
0..1
B.039.00903
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)" содержит значение "06", то реквизит "Код вида средства таможенной идентификации (casdo:‌Customs‌Identification‌Means‌Kind‌Code)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Код вида средства таможенной идентификации (casdo:‌Customs‌Identification‌Means‌Kind‌Code)" не должен быть заполнен
B.039.00904
1
если реквизит "Код вида средства таможенной идентификации (casdo:‌Customs‌Identification‌Means‌Kind‌Code)" заполнен, то реквизит "Код вида средства таможенной идентификации (casdo:‌Customs‌Identification‌Means‌Kind‌Code)" должен содержать 1 из значений:
01 – пломбы;
02 – навигационные пломбы;
03 – печати;
04 – цифровая, буквенная и иная маркировка;
05 – идентификационные знаки;
06 – штампы;
07 – сейф-пакеты;
99 – иные средства, обеспечивающие идентификацию
13.25.3. Количество средств таможенной идентификации
(casdo:‌Seal‌Quantity)
0..1
B.039.00905
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)" содержит значение "06", то реквизит "Количество средств таможенной идентификации (casdo:‌Seal‌Quantity)" должен быть заполнен

13.25.4. Кедендік сәйкестендіру құралы
(cacdo:‌Customs‌Identification‌Means‌Id‌Details)
0..*
B.039.00906
1
"Кедендік сәйкестендіру құралы (cacdo:CustomsIdentificationMeansIdDetails)" деректемесі толтырылуға тиіс
*.1. Кедендік сәйкестендіру құралының сәйкестендіргіші
(casdo:‌Customs‌Identification‌Means‌Id)
0..1
B.039.00907
1
"Кедендік сәйкестендіру құралының сәйкестендіргіші (casdo:CustomsIdentificationMeansId)" деректемесі толтырылуға тиіс
*.2. Сипаттамасы
(csdo:‌Description‌Text)
0..1
*.3. Кедендік сәйкестендіру құралдарын тану белгісі
(casdo:‌Foreign‌Customs‌Identification‌Means‌Indicator)
0..1
B.039.00908
1
"Кедендік сәйкестендіру құралдарын тану белгісі (casdo:ForeignCustomsIdentificationMeansIndicator)" деректемесі толтырылмауға тиіс
13.25.5. Сипаттамасы
(csdo:‌Description‌Text)
0..*
13.26. Транзит кезіндегі көлік құралы
(cacdo:‌PITransit‌Transport‌Means‌Details)
6 г)
0..1
B.039.00245
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса және "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлардың тағайындалу коды (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" деректемесі "ВН" мәнін қамтымаса, онда "Транзит кезіндегі көлік құралы (cacdo:‌PITransit‌Transport‌Means‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Транзит кезіндегі көлік құралы (cacdo:‌PITransit‌Transport‌Means‌Details)" деректемесі толтырылмайды
13.26.1. Мәліметтер үйлесімінің белгісі
(casdo:‌Equal‌Indicator)
1
B.039.00246
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесі құжаттың түбір деңгейінде "01" мәнін қамтыса, онда "Мәліметтер үйлесімінің белгісі (casdo:EqualIndicator)" деректемесі мына мәндердің 1 қамтуға тиіс:
1 – Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына келетін көлік құралдары кедендік транзиттің кедендік рәсіміне сәйкес тауарларды тасымалдауды жүзеге асыратын көлік құралдарымен сәйкес келеді;
0 – Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына келетін көлік құралдары кедендік транзиттің кедендік рәсіміне сәйкес тауарларды тасымалдауды жүзеге асыратын көлік құралдарымен сәйкес келмейді

13.25.4. Средство таможенной идентификации
(cacdo:‌Customs‌Identification‌Means‌Id‌Details)
0..*
B.039.00906
1
реквизит "Средство таможенной идентификации (cacdo:‌Customs‌Identification‌Means‌Id‌Details)" должен быть заполнен
*.1. Идентификатор средства таможенной идентификации
(casdo:‌Customs‌Identification‌Means‌Id)
0..1
B.039.00907
1
реквизит "Идентификатор средства таможенной идентификации (casdo:‌Customs‌Identification‌Means‌Id)" должен быть заполнен
*.2. Описание
(csdo:‌Description‌Text)
0..1
*.3. Признак признания средств таможенной идентификации
(casdo:‌Foreign‌Customs‌Identification‌Means‌Indicator)
0..1
B.039.00908
1
реквизит "Признак признания средств таможенной идентификации (casdo:‌Foreign‌Customs‌Identification‌Means‌Indicator)" не должен быть заполнен
13.25.5. Описание
(csdo:‌Description‌Text)
0..*
13.26. Транспортные средства при транзите
(cacdo:‌PITransit‌Transport‌Means‌Details)
6 г)
0..1
B.039.00245
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)" содержит значение "06" и реквизит "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" в составе экземпляра реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" не содержит значение "ВН", то реквизит "Транспортные средства при транзите (cacdo:‌PITransit‌Transport‌Means‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Транспортные средства при транзите (cacdo:‌PITransit‌Transport‌Means‌Details)" не должен быть заполнен
13.26.1. Признак совпадения сведений
(casdo:‌Equal‌Indicator)
1
B.039.00246
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне документа содержит значение "01", то реквизит "Признак совпадения сведений (casdo:‌Equal‌Indicator)" должен содержать 1 из значений:
1 – транспортные средства, прибывающие на таможенную территорию Евразийского экономического союза, совпадают с транспортными средствами, осуществляющими перевозку товаров в соответствии с таможенной процедурой таможенного транзита;
0 – транспортные средства, прибывающие на таможенную территорию Евразийского экономического союза,
не совпадают с транспортными средствами, осуществляющими перевозку товаров в соответствии с таможенной процедурой таможенного транзита

B.039.01266
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесі құжаттың түбір деңгейінде "01" мәнін қамтымаса, онда "Мәліметтер үйлесімінің белгісі (casdo:EqualIndicator)" деректемесі "0" мәнін қамтуға тиіс
13.26.2. Көлік құралы
(cacdo:‌Transport‌Means‌Item‌Details)
0..*
B.039.00909
1
егер "Мәліметтер үйлесімінің белгісі (casdo:EqualIndicator)" деректемесі "01" мәнін қамтыса, онда "Көлік құралы (cacdo:‌Transport‌Means‌Item‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Көлік құралы (cacdo:‌Transport‌Means‌Item‌Details)" деректемесі толтырылмайды
*.1. Реттік нөмір
(csdo:‌Object‌Ordinal)
0..1

B.039.01266
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне документа не содержит значение "01", то реквизит "Признак совпадения сведений (casdo:‌Equal‌Indicator)" должен содержать значение "0"
13.26.2. Транспортное средство
(cacdo:‌Transport‌Means‌Item‌Details)
0..*
B.039.00909
1
если реквизит "Признак совпадения сведений (casdo:‌Equal‌Indicator)" содержит значение "0", то реквизит "Транспортное средство (cacdo:‌Transport‌Means‌Item‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Транспортное средство (cacdo:‌Transport‌Means‌Item‌Details)" не должен быть заполнен
*.1. Порядковый номер
(csdo:‌Object‌Ordinal)
0..1

B.039.00910
1
"Реттік нөмір (csdo:ObjectOrdinal)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.039.00911
1
"Тауар партиясы (cacdo:PIVConsignmentDetails)" деректемесі данасының құрамындағы "Транзит кезіндегі көлік құралы (cacdo:PITransitTransportMeansDetails)" деректемесі үшін "Реттік нөмір (csdo:ObjectOrdinal)" деректемесі "1" мәнінен басталуға тиіс
B.039.00912
1
"Тауар партиясы (cacdo:PIVConsignmentDetails)" деректемесі данасының құрамындағы "Транзит кезіндегі көлік құралы (cacdo:PITransitTransportMeansDetails)" деректемесі үшін "Реттік нөмір (csdo:ObjectOrdinal)" деректемесі қайталама мәндерді қамтымауға тиіс
*.2. Көлік түрінің коды
(csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)
0..1
B.039.00913
1
"Көлік түрінің коды (csdo:UnifiedTransportModeCode)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.039.00914
1
"Көлік түрінің коды (csdo:UnifiedTransportModeCode)" деректемесі көлік түрлері мен тауарларды тасымалдау сыныптауышына сәйкес көлік түрі кодының мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.039.00915
1
"Көлік түрінің коды (csdo:UnifiedTransportModeCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2004" мәнін қамтуға тиіс
*.3. Көлік құралын тіркеу елінің коды
(casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)
0..1
B.039.00916
1
егер "Көлік түрінің коды (csdo:UnifiedTransportModeCode)" деректемесі: "10", "20", "40", "80" мәндерінің 1 қамтыса немесе "Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлардың тағайындалу коды (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" деректемесі "МП" мәнін қамтыса, онда "Көлік құралын тіркеу елінің коды (casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)" деректемесі толтырылмауға тиіс, әйтпесе "Көлік құралын тіркеу елінің коды (casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)" деректемесі толтырылады
B.039.00917
1
егер "Көлік құралын тіркеу елінің коды (casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)" деректемесі толтырылса, онда "Көлік құралын тіркеу елінің коды (casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)" деректемесі әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес елдің екі әріптен тұратын кодының мәнін немесе "00" - белгісіз мәнін қамтуы тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.039.00918
1
"Көлік құралын тіркеу елінің коды (casdo:RegistrationNationalityCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс
*.4. Көлік құралының тіркеу нөмірі
(csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)
0..1
а) елдің коды
(countryCode атрибуты)
0..1

B.039.00910
1
реквизит "Порядковый номер (csdo:‌Object‌Ordinal)" должен быть заполнен
B.039.00911
1
для реквизита "Транспортные средства при транзите (cacdo:‌PITransit‌Transport‌Means‌Details)" в составе экземпляра реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)" реквизит "Порядковый номер (csdo:‌Object‌Ordinal)" должен начинаться со значения "1"
B.039.00912
1
для реквизита "Транспортные средства при транзите (cacdo:‌PITransit‌Transport‌Means‌Details)" в составе экземпляра реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)" реквизит "Порядковый номер (csdo:‌Object‌Ordinal)" не должен содержать повторяющихся значений
*.2. Код вида транспорта
(csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)
0..1
B.039.00913
1
реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" должен быть заполнен
B.039.00914
1
реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" должен содержать значение кода вида транспорта в соответствии с классификатором видов транспорта и транспортировки товаров
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.039.00915
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" должен содержать значение "2004"
*.3. Код страны регистрации транспортного средства
(casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)
0..1
B.039.00916
1
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" содержит 1 из значений: "10", "20", "40", "80" или реквизит "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" содержит значение "МП", то реквизит "Код страны регистрации транспортного средства (casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)" не должен быть заполнен, иначе реквизит "Код страны регистрации транспортного средства (casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)" должен быть заполнен
B.039.00917
1
если реквизит "Код страны регистрации транспортного средства (casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)" заполнен, то реквизит "Код страны регистрации транспортного средства (casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)" должен содержать значение двухбуквенного кода страны в соответствии с классификатором стран мира или значение "00" - неизвестна
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.039.00918
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны регистрации транспортного средства (casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)" должен содержать значение "2021"
*.4. Регистрационный номер транспортного средства
(csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)
0..1
а) код страны
(атрибут country‌Code)
0..1

B.039.00919
1
"Көлік құралының тіркеу нөмірі (csdo:TransportMeansRegId)" деректемесінің "елдің коды (countryCode атрибуты)" атрибуты толтырылмауға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(countryCode ListId атрибуты)
0..1
B.039.00920
1
"Көлік құралының тіркеу нөмірі (csdo:TransportMeansRegId)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты толтырылмауға тиіс
*.5. Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі
(csdo:‌Vehicle‌Id)
0..1
B.039.00921
2
AM, KG, KZ, RU
"Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі (csdo:VehicleId)" деректемесі толтырылмауға тиіс
B.039.01144
2
BY
егер "Көлік түрінің коды (csdo:UnifiedTransportModeCode)" деректемесі: "30", "31", "32" мәндерінің 1 қамтыса, онда "Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі (csdo:VehicleId)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.039.01145
2
BY
егер "Көлік түрінің коды (csdo:UnifiedTransportModeCode)" деректемесі "90" мәнін қамтыса, онда "Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі (csdo:VehicleId)" деректемесі толтырылуы мүмкін

B.039.00919
1
атрибут "код страны (атрибут country‌Code)" реквизита "Регистрационный номер транспортного средства (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" не должен быть заполнен
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут country‌Code‌List‌Id)
0..1
B.039.00920
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут country‌Code‌List‌Id)" реквизита "Регистрационный номер транспортного средства (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" не должен быть заполнен
*.5. Идентификационный номер транспортного средства
(csdo:‌Vehicle‌Id)
0..1
B.039.00921
2
AM, KG, KZ, RU
реквизит "Идентификационный номер транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Id)" не должен быть заполнен
B.039.01144
2
BY
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" содержит 1 из значений: "30", "31", "32", то реквизит "Идентификационный номер транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Id)" должен быть заполнен
B.039.01145
2
BY
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" содержит значение "90", то реквизит "Идентификационный номер транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Id)" может быть заполнен

B.039.01146
2
BY
егер "Көлік түрінің коды (csdo:UnifiedTransportModeCode)" деректемесі: "30", "31", "32", "90" мәндерінің 1 қамтымаса, онда "Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі (csdo:VehicleId)" деректемесі толтырылмауға тиіс
*.6. Халықаралық тасымалдау көлік құралы түрінің коды
(casdo:‌Transport‌Type‌Code)
0..1
B.039.00922
1
егер "Көлік түрінің коды (csdo:UnifiedTransportModeCode)" деректемесі: "20", "30", "31", "32" мәндерінің 1 қамтыса, онда "Халықаралық тасымалдау көлік құралы түрінің коды (casdo:TransportTypeCode)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.039.01147
1
егер "Көлік түрінің коды (csdo:UnifiedTransportModeCode)" деректемесі "90" мәнін қамтыса, онда "Халықаралық тасымалдау көлік құралы түрінің коды (casdo:TransportTypeCode)" деректемесі толтырылуы мүмкін
B.039.01148
1

B.039.01146
2
BY
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" не содержит 1 из значений: "30", "31", "32", "90", то реквизит "Идентификационный номер транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Id)" не должен быть заполнен
*.6. Код типа транспортного средства международной перевозки
(casdo:‌Transport‌Type‌Code)
0..1
B.039.00922
1
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" содержит 1 из значений: "20", "30", "31", "32", то реквизит "Код типа транспортного средства международной перевозки (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" должен быть заполнен
B.039.01147
1
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" содержит значение "90", то реквизит "Код типа транспортного средства международной перевозки (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" может быть заполнен
B.039.01148
1

егер "Көлік түрінің коды (csdo:UnifiedTransportModeCode)" деректемесі: "20", "30", "31", "32", "90" мәндерінің 1 қамтымаса, онда "Халықаралық тасымалдау көлік құралы түрінің коды (casdo:TransportTypeCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс
B.039.01270
1
егер "Халықаралық тасымалдау көлік құралы түрінің коды (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" деректемесі толтырылса, онда "Халықаралық тасымалдау көлік құралы түрінің коды (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" деректемесі халықаралық тасымалдаудың көлік құралдары үлгілерінің сыныптауышына сәйкес халықаралық тасымалдау көлік құралының типі кодының мәнін қамтға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.039.00923
1
"Халықаралық тасымалдау көлік құралы түрінің коды (casdo:TransportTypeCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2024" мәнін қамтуға тиіс
*.7. Көлік құралы маркасының коды
(csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)
0..1

если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" не содержит 1 из значений: "20", "30", "31", "32", "90", то реквизит "Код типа транспортного средства международной перевозки (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" не должен быть заполнен
B.039.01270
1
если реквизит "Код типа транспортного средства международной перевозки (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" заполнен, то реквизит "Код типа транспортного средства международной перевозки (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" должен содержать значение кода типа транспортного средства международной перевозки в соответствии с классификатором типов транспортных средств международной перевозки
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.039.00923
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код типа транспортного средства международной перевозки (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" должен содержать значение "2024"
*.7. Код марки транспортного средства
(csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)
0..1

B.039.00924
2
AM, KG, KZ, RU
"Көлік құралы маркасының коды (csdo:VehicleMakeCode)" толтырылмауға тиіс
B.039.01149
2
BY
егер "Көлік түрінің коды (csdo:UnifiedTransportModeCode)" деректемесі: "30", "31", "32" мәндерінің 1 қамтыса, онда "Көлік құралы маркасының коды (csdo:VehicleMakeCode)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.039.01150
2
BY
егер "Көлік түрінің коды (csdo:UnifiedTransportModeCode)" деректемесі "90" мәнін қамтыса, онда "Көлік құралы маркасының коды (csdo:VehicleMakeCode)" деректемесі толтырылуы мүмкін
B.039.01151
2
BY
егер "Көлік түрінің коды (csdo:UnifiedTransportModeCode)" деректемесі: "30", "31", "32", "90" мәндерінің 1 қамтымаса, онда "Көлік құралы маркасының коды (csdo:VehicleMakeCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс
B.039.01271
2
BY
егер "Көлік құралы маркасының коды (csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)" деректемесі толтырылса, онда "Көлік құралы маркасының коды (csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)" деректемесі жол көлік құралдары маркаларының сыныптауышына сәйкес көлік құралының маркасы кодының мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.039.01152
2
BY
"Көлік құралы маркасының коды (csdo:VehicleMakeCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2025" мәнін қамтуға тиіс
*.8. Көлік құралы моделінің атауы
(csdo:‌Vehicle‌Model‌Name)
0..1
B.039.00925
2
AM, KG, KZ, RU
"Көлік құралы моделінің атауы (csdo:VehicleModelName)" деректемесі толтырылмауға тиіс
B.039.01153
2
BY
егер "Көлік түрінің коды (csdo:UnifiedTransportModeCode)" деректемесі: "30", "31", "32" мәндерінің 1 қамтыса, онда "Көлік құралы моделінің атауы (csdo:VehicleModelName)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.039.01154
2
BY
егер "Көлік түрінің коды (csdo:UnifiedTransportModeCode)" деректемесі "90" мәнін қамтыса, онда "Көлік құралы моделінің атауы (csdo:VehicleModelName)" деректемесі толтырылуы мүмкін
B.039.01155
2
BY
егер "Көлік түрінің коды (csdo:UnifiedTransportModeCode)" деректемесі: "30", "31", "32", "90" мәндерінің 1 қамтымаса, онда "Көлік құралы моделінің атауы (csdo:VehicleModelName)" деректемесі толтырылмауға тиіс
*.9. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
0..1
B.039.00926
2
AM, KG, KZ, RU
"Құжаттың нөмірі (csdo:DocId)" деректемесі толтырылмауға тиіс

B.039.00924
2
AM, KG, KZ, RU
реквизит Код марки транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)" не должен быть заполнен
B.039.01149
2
BY
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" содержит 1 из значений: "30", "31", "32", то реквизит "Код марки транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)" должен быть заполнен
B.039.01150
2
BY
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" содержит значение "90", то реквизит "Код марки транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)" может быть заполнен
B.039.01151
2
BY
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" не содержит 1 из значений: "30", "31", "32", "90", то реквизит "Код марки транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)" не должен быть заполнен
B.039.01271
2
BY
если реквизит "Код марки транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)" заполнен, то реквизит "Код марки транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)" должен содержать значение кода марки транспортного средства в соответствии с классификатором марок дорожных транспортных средств
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.039.01152
2
BY
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код марки транспортного средства (csdo:VehicleMakeCode)" должен содержать значение "2025"
*.8. Наименование модели транспортного средства
(csdo:‌Vehicle‌Model‌Name)
0..1
B.039.00925
2
AM, KG, KZ, RU
реквизит "Наименование модели транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Model‌Name)" не должен быть заполнен
B.039.01153
2
BY
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" содержит 1 из значений: "30", "31", "32", то реквизит "Наименование модели транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Model‌Name)" должен быть заполнен
B.039.01154
2
BY
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" содержит значение "90", то реквизит "Наименование модели транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Model‌Name)" может быть заполнен
B.039.01155
2
BY
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" не содержит 1 из значений: "30", "31", "32", "90", то реквизит "Наименование модели транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Model‌Name)" не должен быть заполнен
*.9. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
0..1
B.039.00926
2
AM, KG, KZ, RU
реквизит "Номер документа (csdo:‌Doc‌Id)" не должен быть заполнен

B.039.01156
2
BY
егер "Көлік түрінің коды (csdo:UnifiedTransportModeCode)" деректемесі: "30", "31", "32" мәндерінің 1 қамтыса, онда "Құжаттың нөмірі (csdo:DocId)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.039.01157
2
BY
егер "Көлік түрінің коды (csdo:UnifiedTransportModeCode)" деректемесі "90" мәнін қамтыса, онда "Құжаттың нөмірі (csdo:DocId)" деректемесі толтырылуы мүмкін
B.039.01158
2
BY
егер "Көлік түрінің коды (csdo:UnifiedTransportModeCode)" деректемесі: "30", "31", "32", "90" мәндерінің 1 қамтымаса, онда "Құжаттың нөмірі (csdo:DocId)" деректемесі толтырылмауға тиіс

B.039.01156
2
BY
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" содержит 1 из значений: "30", "31", "32", то реквизит "Номер документа (csdo:‌Doc‌Id)" должен быть заполнен
B.039.01157
2
BY
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" содержит значение "90", то реквизит "Номер документа (csdo:‌Doc‌Id)" может быть заполнен
B.039.01158
2
BY
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" не содержит 1 из значений: "30", "31", "32", "90", то реквизит "Номер документа (csdo:‌Doc‌Id)" не должен быть заполнен

13.27. Кеден органы және межелі пункт
(cacdo:‌Transit‌Destination‌Details)
6 г)
0..1
B.039.00263
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, онда "Кеден органы және межелі пункт (cacdo:‌Transit‌Destination‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Кеден органы және межелі пункт (cacdo:‌Transit‌Destination‌Details)" деректемесі толтырылмайды

13.27. Таможенный орган и пункт назначения
(cacdo:‌Transit‌Destination‌Details)
6 г)
0..1
B.039.00263
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)" содержит значение "06", то реквизит "Таможенный орган и пункт назначения (cacdo:‌Transit‌Destination‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Таможенный орган и пункт назначения (cacdo:‌Transit‌Destination‌Details)" не должен быть заполнен

13.27.1. Кеден органы
(ccdo:‌Customs‌Office‌Details)
1
*.1. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
0..1
B.039.01159
1
"Кеден органының коды (csdo:CustomsOfficeCode)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.039.00264
1
"Кеден органының коды (csdo:CustomsOfficeCode)" деректемесі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдарының сыныптауышына сәйкес кедендік транзиттің кедендік рәсімі үшін тағайындалған кеден органы болып табылатын кеден органының сегіз таңбалы кодының мәнін қамтуға тиіс
*.2. Кеден органының атауы
(csdo:‌Customs‌Office‌Name)
0..1
B.039.00265
1
"Кеден органының атауы (csdo:CustomsOfficeName)" деректемесі толтырылуға тиіс
*.3. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.039.00266
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
13.27.2. Кедендік бақылау аймағының нөмірі (сәйкестендіргіші)
(casdo:‌Customs‌Control‌Zone‌Id)
0..1
13.27.3. Тұлғаның тізілімге енгізілгенін растайтын құжат
(cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details)
0..1
*.1. Құжат түрінің коды
(csdo: ‌Doc‌Kind‌Code)
0..1
B.039.01160
1
"Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.039.00927
1
"Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесі должен содержать значение "09011"
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.039.00928
1
"Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2009" мәнін қамтуға тиіс
*.2. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.039.01161
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.039.00270
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес уәкілетті орган адамы тізілімге енгізілген мүше мемлекеттің екі әріптен тұратын кодының мағынасын қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.039.00726
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс
*.3. Заңды тұлғаның тізілімге енгізілу кезіндегі тіркеу нөмірі
(casdo:‌Registration‌Number‌Id)
1
B.039.00271
1
"Заңды тұлғаның тізілімге енгізілу кезіндегі тіркеу нөмірі (casdo:RegistrationNumberId)" деректемесі қайта тіркеу белгісін (қосу әрпін) көрсетпей тізілімге енгізу туралы куәліктің нөмірін қамтуға тиіс
*.4. Құжатты қайта тіркеу белгісінің коды
(casdo:‌Reregistration‌Code)
0..1

13.27.1. Таможенный орган
(ccdo:‌Customs‌Office‌Details)
1
*.1. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
0..1
B.039.01159
1
реквизит "Код таможенного органа (csdo:‌Customs‌Office‌Code)" должен быть заполнен
B.039.00264
1
реквизит "Код таможенного органа (csdo:‌Customs‌Office‌Code)" должен содержать в соответствии с классификатором таможенных органов государств – членов Евразийского экономического союза значение восьмизначного кода таможенного органа, который является таможенным органом назначения для таможенной процедуры таможенного транзита
*.2. Наименование таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Name)
0..1
B.039.00265
1
реквизит "Наименование таможенного органа (csdo:‌Customs‌Office‌Name)" должен быть заполнен
*.3. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.039.00266
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" не должен быть заполнен
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
13.27.2. Номер (идентификатор) зоны таможенного контроля
(casdo:‌Customs‌Control‌Zone‌Id)
0..1
13.27.3. Документ, подтверждающий включение лица в реестр
(cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details)
0..1
*.1. Код вида документа
(csdo: ‌Doc‌Kind‌Code)
0..1
B.039.01160
1
реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" должен быть заполнен
B.039.00927
1
реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" должен содержать значение "09011"
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.039.00928
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" должен содержать значение "2009"
*.2. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.039.01161
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен быть заполнен
B.039.00270
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать значение двухбуквенного кода государства-члена, уполномоченным органом которого лицо включено в реестр, в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.039.00726
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать значение "2021"
*.3. Регистрационный номер юридического лица при включении в реестр
(casdo:‌Registration‌Number‌Id)
1
B.039.00271
1
реквизит "Регистрационный номер юридического лица при включении в реестр (casdo:‌Registration‌Number‌Id)" должен содержать номер свидетельства о включении в реестр без указания признака перерегистрации (буквы добавления)
*.4. Код признака перерегистрации документа
(casdo:‌Reregistration‌Code)
0..1

B.039.00272
1
"Құжатты қайта тіркеу белгісінің коды (casdo:ReregistrationCode)" деректемесі толтырылуға тиіс
*.5. Куәлік түрінің коды
(casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)
0..1
B.039.00273
1
"Куәлік түрінің коды (casdo:AEORegistryKindCode)" деректемесі толтырылуға тиіс
13.27.4. Темір жол станциясының коды
(casdo:‌Railway‌Station‌Code)
0..1
13.27.5. Мекенжай
(ccdo:‌Subject‌Address‌Details)
0..1
B.039.00929
1
егер "Тұлғаның тізілімге енгізілгенін растайтын құжат (cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details)" деректемесі толтырылса, онда "Мекенжай (ccdo:SubjectAddressDetails)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Мекенжай (ccdo:SubjectAddressDetails)" деректемесі толтырылмайды
B.039.00930
1
егер "Мекенжай (ccdo:SubjectAddressDetails)" деректемесі толтырылса, онда "Мекенжай (ccdo:SubjectAddressDetails)" деректемесі үшін елді мекен туралы мәліметтерді көрсету кезінде мына деректемелердің кемінде 1 толтырылуы тиіс: "Қала (csdo:‌City‌Name)", "Елді мекен (csdo:‌Settlement‌Name)"
*.1. Мекенжай түрінің коды
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
0..1
B.039.01162
1
"Мекенжай түрінің коды (csdo:AddressKindCode)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.039.00276
1
"Мекенжай түрінің коды (csdo:AddressKindCode)" деректемесі "3" – пошталық мекенжай мәнін қамтуға тиіс
*.2. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.039.01163
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.039.00277
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес тауарларды жеткізу орнының мекенжайы елінің екі әріптен тұратын кодының мәнін қамтуы тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.039.00278
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс
*.3. Аумақтың коды
(csdo:‌Territory‌Code)
0..1
B.039.00931
1
"Аумақтың коды (csdo:TerritoryCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс
*.4. Өңір
(csdo:‌Region‌Name)
0..1
*.5. Аудан
(csdo:‌District‌Name)
0..1
*.6. Қала
(csdo:‌City‌Name)
0..1
*.7. Елді мекен
(csdo:‌Settlement‌Name)
0..1

B.039.00272
1
реквизит "Код признака перерегистрации документа (casdo:ReregistrationCode)" не должен быть заполнен
*.5. Код типа свидетельства
(casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)
0..1
B.039.00273
1
реквизит "Код типа свидетельства (casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)" должен быть заполнен
13.27.4. Код железнодорожной станции
(casdo:‌Railway‌Station‌Code)
0..1
13.27.5. Адрес
(ccdo:‌Subject‌Address‌Details)
0..1
B.039.00929
1
если реквизит "Документ, подтверждающий включение лица в реестр (cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details)" заполнен, то реквизит "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" не должен быть заполнен
B.039.00930
1
если реквизит "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" заполнен, то для реквизита "Адрес (ccdo:SubjectAddressDetails)" при указании сведений о населенном пункте должно быть заполнено не менее 1 из реквизитов: "Город (csdo:‌City‌Name)", "Населенный пункт (csdo:‌Settlement‌Name)"
*.1. Код вида адреса
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
0..1
B.039.01162
1
реквизит "Код вида адреса (csdo:‌Address‌Kind‌Code)" должен быть заполнен
B.039.00276
1
реквизит "Код вида адреса (csdo:‌Address‌Kind‌Code)" должен содержать значение "3" – почтовый адрес
*.2. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.039.01163
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен быть заполнен
B.039.00277
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать значение двухбуквенного кода страны адреса места доставки товаров в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.039.00278
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать значение "2021"
*.3. Код территории
(csdo:‌Territory‌Code)
0..1
B.039.00931
1
реквизит "Код территории (csdo:‌Territory‌Code)" не должен быть заполнен
*.4. Регион
(csdo:‌Region‌Name)
0..1
*.5. Район
(csdo:‌District‌Name)
0..1
*.6. Город
(csdo:‌City‌Name)
0..1
*.7. Населенный пункт
(csdo:‌Settlement‌Name)
0..1

B.039.00282
1
"Абоненттік жәшіктің нөмірі (csdo:PostOfficeBoxId)" деректемесі толтырылмауға тиіс
13.28. Жүк операциялары
(cacdo:‌PITranshipment‌Details)
6 г)
Пайдалану тәртібіПИ
0..*
B.039.00727
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесі түбір деңгейінде: "15", "16", "17", "18" мәндерінің 1 қамтыса, онда "Жүк операциялары (cacdo:PITranshipmentDetails)" деректемесі толтырылуға тиіс

B.039.00282
1
реквизит "Номер абонентского ящика (csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)" не должен быть заполнен
13.28. Грузовые операции
(cacdo:‌PITranshipment‌Details)
6 г)
Порядок использования ПИ
0..*
B.039.00727
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне содержит 1 из значений: "15", "16", "17", "18", то реквизит "Грузовые операции (cacdo:‌PITranshipment‌Details)" должен быть заполнен

B.039.00283
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, онда "Жүк операциялары (cacdo:‌PITranshipment‌Details)" деректемесі толтырылуы мүмкін
B.039.01164
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, "Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлардың тағайындалу коды (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" деректемесі: "ВН", "МП" мәндерінің 1 қамтыса, онда құрамындағы "Жүк операциясы түрінің коды (casdo:‌Cargo‌Operation‌Kind‌Code" деректемесі "3" мәнін қамтитын "Жүк операциялары (cacdo:‌PITranshipment‌Details)" деректемесінің данасы болмауға тиіс

B.039.00283
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)" содержит значение "06", то реквизит "Грузовые операции (cacdo:‌PITranshipment‌Details)" может быть заполнен
B.039.01164
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)" содержит значение "06", реквизит "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" содержит 1 из значений: "ВН", "МП", то должен отсутствовать экземпляр реквизита "Грузовые операции (cacdo:‌PITranshipment‌Details)" в составе которого реквизит "Код вида грузовой операции (casdo:‌Cargo‌Operation‌Kind‌Code" содержит значение 3"

B.039.00728
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі түбір деңгейінде: "15", "16", "17", "18" мәндерін қамтыса және "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтымаса, онда "Жүк операциялары (cacdo:‌PITranshipment‌Details)" деректемесі толтырылмауға тиіс

B.039.00728
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне не содержит значений: "15", "16", "17", "18" и реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)" не содержит значение "06", то реквизит "Грузовые операции (cacdo:‌PITranshipment‌Details)" не должен быть заполнен

13.28.1. Жүк операциясы түрінің коды
(casdo:‌Cargo‌Operation‌Kind‌Code)
1
B.039.00729
1
"Жүк операциясы түрінің коды (casdo:CargoOperation KindCode)" деректемесі мына мәндердің 1 қамтуға тиіс:
1-келу орнында тауарларды түсіру;
2-келу орнында тауарларды қайта тиеу (ауыстырып тиеу), көлік құралдарын ауыстыру;
3-тауарларды кедендік транзиттің кедендік рәсіміне сәйкес тасымалдау кезінде тауарларды қайта тиеу (ауыстырып тиеу), көлік құралдарын ауыстыру

13.28.1. Код вида грузовой операции
(casdo:‌Cargo‌Operation‌Kind‌Code)
1
B.039.00729
1
реквизит "Код вида грузовой операции (casdo:‌Cargo‌Operation‌Kind‌Code)" должен содержать 1 из значений:
1 – разгрузка товаров в месте прибытия;
2 – перегрузка (перевалка) товаров, замена транспортных средств в месте прибытия;
3 – перегрузка (перевалка) товаров, замена транспортных средств при перевозке товаров в соответствии с таможенной процедурой таможенного транзита

13.28.2. Тасымалдаушының реттік нөмірі
(casdo:‌Carrier‌Ordinal)
0..1
B.039.00932
1
егер "Жүк операциясы түрінің коды (casdo:CargoOperationKindCode)" деректемесі "3" мәнін қамтыса, онда "Тасымалдаушының реттік нөмірі (casdo:‌Carrier‌Ordinal)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе Тасымалдаушының реттік нөмірі (casdo:‌Carrier‌Ordinal)" деректемесі толтырылмайды
B.039.00933
1
егер "Тасымалдаушының реттік нөмірі (casdo:‌Carrier‌Ordinal)" деректемесі толтырылса, онда "Тасымалдаушының реттік нөмірі (casdo:‌Carrier‌Ordinal)" деректемесі "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағы бойынша тауарларды тасымалдаушы (cacdo:‌PIUnion‌Carrier‌Details)" деректемесі данасының "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің мәнін қамтуға тиіс
13.28.3. Тауарлардың шамадан тыс жүктелу белгісі
(casdo:‌Goods‌Transhsipment‌Indicator)
0..1
B.039.00285
1
егер "Жүк операциясы түрінің коды (casdo:CargoOperationKindCode)" деректемесі: "2", "3" мәндерінің 1 қамтыса, онда "Тауарлардың шамадан тыс жүктелу белгісі (casdo:GoodsTranshsipmentIndicator)" деректемесі мына мәндердің 1 қамтуға тиіс:
1-егер тауарлар бір контейнерден екіншісіне шамадан тыс жүктелген жағдайда;
0-егер тауарлар бір контейнерден екіншісіне шамадан тыс жүктелмесе,
әйтпесе "Тауарлардың шамадан тыс жүктелу белгісі (casdo:‌Goods‌Transhsipment‌Indicator)" деректемесі толтырылмайды

13.28.2. Порядковый номер перевозчика
(casdo:‌Carrier‌Ordinal)
0..1
B.039.00932
1
если реквизит "Код вида грузовой операции (casdo:‌Cargo‌Operation‌Kind‌Code)" содержит значение "3", то реквизит "Порядковый номер перевозчика (casdo:‌Carrier‌Ordinal)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Порядковый номер перевозчика (casdo:‌Carrier‌Ordinal)" не должен быть заполнен
B.039.00933
1
если реквизит "Порядковый номер перевозчика (casdo:‌Carrier‌Ordinal)" заполнен, то реквизит "Порядковый номер перевозчика (casdo:‌Carrier‌Ordinal)" должен содержать значение реквизита "Порядковый номер перевозчика (casdo:‌Carrier‌Ordinal)" экземпляра реквизита "Перевозчик товаров по таможенной территории Евразийского экономического союза (cacdo:‌PIUnion‌Carrier‌Details)" в составе экземпляра реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)"
13.28.3. Признак перегрузки товаров
(casdo:‌Goods‌Transhsipment‌Indicator)
0..1
B.039.00285
1
если реквизит "Код вида грузовой операции (casdo:‌Cargo‌Operation‌Kind‌Code)" содержит 1 из значений: "2", "3", то реквизит "Признак перегрузки товаров (casdo:‌Goods‌Transhsipment‌Indicator)" должен содержать 1 из значений:
1 – в случае, если товары перегружаются из одного контейнера в другой;
0 – в случае, если товары не перегружаются из одного контейнера в другой,
иначе реквизит "Признак перегрузки товаров (casdo:‌Goods‌Transhsipment‌Indicator)" не должен быть заполнен

13.28.4. Елдің коды
(casdo:‌CACountry‌Code)
0..1
B.039.00286
1
егер "Жүк операциясы түрінің коды (casdo:CargoOperationKindCode)" деректемесі "3" мәнін қамтыса, онда "Елдің коды (casdo:CACountryCode)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Елдің коды (casdo:CACountryCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс
B.039.00934
1
егер "Елдің коды (casdo:CACountryCode)" деректемесі толтырылса, онда "Елдің коды (casdo:CACountryCode)" деректемесі әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес елдің екі әріптен тұратын кодының мәнін қамтуы тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.039.00287
1
"Елдің коды (casdo:CACountryCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс
13.28.5. Жердің атауы (аты)
(casdo:‌Place‌Name)
0..1
B.039.00730
1
егер "Жүк операциясы түрінің коды (casdo:CargoOperationKindCode)" деректемесі "3" мәнін қамтыса, онда "Жердің атауы (аты) (casdo:PlaceName)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Жердің атауы (аты) (casdo:PlaceName)" деректемесі толтырылмайды
13.28.6. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
0..1
B.039.00935
1
егер "Жүк операциясы түрінің коды (casdo:CargoOperationKindCode)" деректемесі "3" мәнін қамтыса, онда "Кеден органының коды (csdo:CustomsOfficeCode)" деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе "Кеден органының коды (csdo:CustomsOfficeCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс
B.039.00936
1
егер "Кеден органының коды (csdo:CustomsOfficeCode)" деректемесі толтырылса, онда "Кеден органының коды (csdo:CustomsOfficeCode)" деректемесі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдарының сыныптауышына сәйкес кеден органының сегіз таңбалы кодының мәнін қамтуға тиіс
13.28.7. Темір жол станциясының коды
(casdo:‌Railway‌Station‌Code)
0..1
B.039.00937
1
"Темір жол станциясының коды (casdo:RailwayStationCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс
13.28.8. Тауарлармен жүк операцияларын жасау және (немесе) көлік құралын ауыстыру кезіндегі көлік құралы
(cacdo:‌Transhipment‌Transport‌Means‌Details)
0..*
B.039.00294
1
егер "Жүк операциясы түрінің коды (casdo:CargoOperationKindCode)" деректемесі: "2", "3" мәндерінің 1 қамтыса, "Тауарлармен жүк операцияларын жасау және (немесе) көлік құралын ауыстыру кезіндегі көлік құралы (cacdo:‌Transhipment‌Transport‌Details)" деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе "Тауарлармен жүк операцияларын жасау және (немесе) көлік құралын ауыстыру кезіндегі көлік құралы (cacdo:‌Transhipment‌Transport‌Details)" деректемесі толтырылмайды

13.28.4. Код страны
(casdo:‌CACountry‌Code)
0..1
B.039.00286
1
если реквизит "Код вида грузовой операции (casdo:‌Cargo‌Operation‌Kind‌Code)" содержит значение "3", то реквизит "Код страны (casdo:‌CACountry‌Code)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Код страны (casdo:‌CACountry‌Code)" не должен быть заполнен
B.039.00934
1
если реквизит "Код страны (casdo:‌CACountry‌Code)" заполнен, то реквизит "Код страны (casdo:‌CACountry‌Code)" должен содержать значение двухбуквенного кода страны в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.039.00287
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (casdo:‌CACountry‌Code)" должен содержать значение "2021"
13.28.5. Наименование (название) места
(casdo:‌Place‌Name)
0..1
B.039.00730
1
если реквизит "Код вида грузовой операции (casdo:‌Cargo‌Operation‌Kind‌Code)" содержит значение "3", реквизит "Наименование (название) места (casdo:‌Place‌Name)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Наименование (название) места (casdo:‌Place‌Name)" не должен быть заполнен
13.28.6. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
0..1
B.039.00935
1
если реквизит "Код вида грузовой операции (casdo:‌Cargo‌Operation‌Kind‌Code)" содержит значение "3", то реквизит "Код таможенного органа (csdo:‌Customs‌Office‌Code)" может быть заполнен, иначе реквизит "Код таможенного органа (csdo:‌Customs‌Office‌Code)" не должен быть заполнен
B.039.00936
1
если реквизит "Код таможенного органа (csdo:‌Customs‌Office‌Code)" заполнен, то реквизит "Код таможенного органа (csdo:‌Customs‌Office‌Code)" должен содержать значение восьмизначного кода таможенного органа в соответствии с классификатором таможенных органов государств – членов Евразийского экономического союза
13.28.7. Код железнодорожной станции
(casdo:‌Railway‌Station‌Code)
0..1
B.039.00937
1
реквизит "Код железнодорожной станции (casdo:‌Railway‌Station‌Code)" не должен быть заполнен
13.28.8. Транспортное средство при совершении грузовых операций с товарами и (или) замене транспортного средства
(cacdo:‌Transhipment‌Transport‌Means‌Details)
0..*
B.039.00294
1
если реквизит "Код вида грузовой операции (casdo:‌Cargo‌Operation‌Kind‌Code)" содержит 1 из значений: "2", "3", реквизит "Транспортное средство при совершении грузовых операций с товарами и (или) замене транспортного средства (cacdo:‌Transhipment‌Transport‌Details)" может быть заполнен, иначе реквизит "Транспортное средство при совершении грузовых операций с товарами и (или) замене транспортного средства (cacdo:‌Transhipment‌Transport‌Details)" не должен быть заполнен

B.039.00938
1
егер "Жүк операциясы түрінің коды (casdo:CargoOperationKindCode)" деректемесі "3" мәнін қамтыса және "Тауарлардың шамадан тыс жүктелу белгісі (casdo:‌Goods‌Transhsipment‌Indicator)" деректемесі "0" мәнін қамтыса, онда "Тауарлармен жүк операцияларын жасау және (немесе) көлік құралын ауыстыру кезіндегі көлік құралы (cacdo:‌Transhipment‌Transport‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс
*.1. Реттік нөмір
(csdo:‌Object‌Ordinal)
0..1
B.039.00939
1
егер "Жүк операциясы түрінің коды (casdo:CargoOperationKindCode)" деректемесі "3" мәнін қамтыса, онда "Реттік нөмір (csdo:ObjectOrdinal)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Реттік нөмір (csdo:ObjectOrdinal)" деректемесі толтырылмайды
B.039.00940
1
егер "Реттік нөмір (csdo:ObjectOrdinal)" деректемесі толтырылса және "Тауар партиясы (cacdo:PIVConsignmentDetails)" деректемесінің данасы үшін "Транзит кезіндегі көлік құралы (cacdo:PITransitTransportMeansDetails)" деректемесінің құрамындағы "Мәліметтер үйлесімінің белгісі (casdo:EqualIndicator)" деректемесі "1" мәнін қамтыса, онда "Реттік нөмір (csdo:ObjectOrdinal)" деректемесінің мәні "Көлік құралы (cacdo:‌PIVBorder‌Transport‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Реттік нөмір (csdo:ObjectOrdinal)" деректемесінің ең көп мәнінен артық болуға тиіс
B.039.01267
1
егер "Реттік нөмір (csdo:ObjectOrdinal)" деректемесі толтырылса және "Тауар партиясы (cacdo:PIVConsignmentDetails)" деректемесінің данасы үшін "Транзит кезіндегі көлік құралы (cacdo:PITransitTransportMeansDetails)" деректемесінің құрамындағы "Мәліметтер үйлесімінің белгісі (casdo:EqualIndicator)" деректемесі "0" мәнін қамтыса, онда "Тауар партиясы (cacdo:PIVConsignmentDetails)" деректемесі данасының "Транзит кезіндегі көлік құралы (cacdo:PITransitTransportMeansDetails)" деректемесінің құрамындағы "Көлік құралы (cacdo:TransportMeansItemDetails)" деректемесі данасының құрамындағы "Реттік нөмір (csdo:ObjectOrdinal)" деректемесінің ең көп мәнінен артық болуға тиіс
B.039.00941
1
"Тауар партиясы (cacdo:PIVConsignmentDetails)" деректемесінің данасы үшін "Жүк операциялары (cacdo:PITranshipmentDetails)" деректемесінің құрамындағы "Реттік нөмір (csdo:ObjectOrdinal)" деректемесі қайталама мәндерді қамтымауға тиіс
*.2. Көлік түрінің коды
(csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)
0..1
B.039.01166
1
"Көлік түрінің коды (csdo:UnifiedTransportModeCode)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.039.00295
1
"Көлік түрінің коды (csdo:UnifiedTransportModeCode)" деректемесі көлік түрлері мен тауарларды тасымалдау сыныптауышына сәйкес көлік түрі кодының мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1

B.039.00938
1
если реквизит "Код вида грузовой операции (casdo:‌Cargo‌Operation‌Kind‌Code)" содержитзначение "3" и реквизит "Признак перегрузки товаров (casdo:‌Goods‌Transhsipment‌Indicator)" содержит значение "0", то реквизит "Транспортное средство при совершении грузовых операций с товарами и (или) замене транспортного средства (cacdo:‌Transhipment‌Transport‌Means‌Item‌Details)" должен быть заполнен
*.1. Порядковый номер
(csdo:‌Object‌Ordinal)
0..1
B.039.00939
1
если реквизит "Код вида грузовой операции (casdo:‌Cargo‌Operation‌Kind‌Code)" содержит значение "3", то реквизит "Порядковый номер (csdo:‌Object‌Ordinal)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Порядковый номер (csdo:‌Object‌Ordinal)" не должен быть заполнен
B.039.00940
1
если реквизит "Порядковый номер (csdo:‌Object‌Ordinal)" заполнен, и для экземпляра реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)" реквизит "Признак совпадения сведений (casdo:EqualIndicator)" в составе реквизита "Транспортные средства при транзите (cacdo:PITransitTransportMeansDetails)" содержит значение "1", то значение реквизита "Порядковый номер (csdo:ObjectOrdinal)" должно быть больше максимального значения реквизита "Порядковый номер (csdo:‌Object‌Ordinal)" в составе экземпляров реквизита "Транспортное средство (cacdo:‌PIVBorder‌Transport‌Details)"
B.039.01267
1
если реквизит "Порядковый номер (csdo:‌Object‌Ordinal)" заполнен, и для экземпляра реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)" реквизит "Признак совпадения сведений (casdo:EqualIndicator)" в составе реквизита "Транспортные средства при транзите (cacdo:PITransitTransportMeansDetails)" содержит значение "0", то значение реквизита "Порядковый номер (csdo:ObjectOrdinal)" должно быть больше максимального значения реквизита "Порядковый номер (csdo:ObjectOrdinal)" в составе экземпляров реквизита "Транспортное средство (cacdo:TransportMeansItemDetails)" в составе реквизита "Транспортные средства при транзите (cacdo:PITransitTransportMeansDetails)" экземпляра реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)"
B.039.00941
1
для экземпляра реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)" реквизит "Порядковый номер (csdo:‌Object‌Ordinal)" в составе всех экземпляров реквизита "Грузовые операции (cacdo:‌PITranshipment‌Details)" не должен содержать повторяющихся значений
*.2. Код вида транспорта
(csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)
0..1
B.039.01166
1
реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" должен быть заполнен
B.039.00295
1
реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" должен содержать значение кода вида транспорта в соответствии с классификатором видов транспорта и транспортировки товаров
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1

B.039.00296
1
"Көлік түрінің коды (csdo:UnifiedTransportModeCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2004" мәнін қамтуға тиіс
*.3. Көлік құралын тіркеу елінің коды
(casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)
0..1
B.039.00297
1
егер "Көлік түрінің коды (csdo:UnifiedTransportModeCode)" деректемесі: "10", "20", "40", "80" мәндерінің 1 қамтыса, онда "Көлік құралын тіркеу елінің коды (casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)" деректемесі толтырылмауға тиіс, әйтпесе Көлік құралын тіркеу елінің коды (casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)" деректемесі толтырылуы мүмкін
B.039.00942
1
егер "Көлік құралын тіркеу елінің коды (casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)" деректемесі толтырылса, онда "Көлік құралын тіркеу елінің коды (casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)" деректемесі әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес елдің екі әріптен тұратын кодының мәнін немесе "00" - белгісіз мәнін қамтуы тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.039.00299
1
"Елдің коды (casdo:CACountryCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс
*.4. Көлік құралының тіркеу нөмірі
(csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)
0..1
B.039.01167
1
егер "Жүк операциясы түрінің коды (casdo:CargoOperationKindCode)" деректемесі "2" мәнін қамтыса, онда "Көлік құралының тіркеу нөмірі (csdo:TransportMeansRegId)" деректемесі толтырылуға тиіс
а) елдің коды
(countryCode атрибуты)
0..1

B.039.00296
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" должен содержать значение "2004"
*.3. Код страны регистрации транспортного средства
(casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)
0..1
B.039.00297
1
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" содержит 1 из значений: "10", "20", "40", "80", то реквизит "Код страны регистрации транспортного средства (casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)" не должен быть заполнен, иначе реквизит "Код страны регистрации транспортного средства (casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)" может быть заполнен
B.039.00942
1
если реквизит "Код страны регистрации транспортного средства (casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)" заполнен, то реквизит "Код страны регистрации транспортного средства (casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)" должен содержать значение двухбуквенного кода страны в соответствии с классификатором стран мира или значение "00" - неизвестна
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.039.00299
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (casdo:‌CACountry‌Code)" должен содержать значение "2021"
*.4. Регистрационный номер транспортного средства
(csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)
0..1
B.039.01167
1
если реквизит "Код вида грузовой операции (casdo:‌Cargo‌Operation‌Kind‌Code)" содержит значение "2", то реквизит "Регистрационный номер транспортного средства (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" должен быть заполнен
а) код страны
(атрибут country‌Code)
0..1

B.039.00943
1
"Көлік құралының тіркеу нөмірі (csdo:TransportMeansRegId)" деректемесінің "елдің коды (countryCode атрибуты)" атрибуты толтырылмауға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(countryCode ListId атрибуты)
0..1
B.039.00944
1
"Көлік құралының тіркеу нөмірі (csdo:TransportMeansRegId)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты толтырылмауға тиіс
*.5. Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі
(csdo:‌Vehicle‌Id)
0..1
B.039.00945
2
AM, KG,KZ, RU
"Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі (csdo:VehicleId)" деректемесі толтырылмауға тиіс
B.039.01168
2
BY
егер "Көлік түрінің коды (csdo:UnifiedTransportModeCode)" деректемесі: "30", "31", "32" мәндерінің 1 қамтыса және "Көлік құралының тіркеу нөмірі (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" деректемесі толтырылса, онда "Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі (csdo:‌Vehicle‌Id)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.039.01169
2
BY
егер "Көлік түрінің коды (csdo:UnifiedTransportModeCode)" деректемесі "90" мәнін қамтыса және "Көлік құралының тіркеу нөмірі (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" деректемесі толтырылса, онда "Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі (csdo:‌Vehicle‌Id)" деректемесі толтырылуы мүмкін

B.039.00943
1
атрибут "код страны (атрибут country‌Code)" реквизита "Регистрационный номер транспортного средства (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" не должен быть заполнен
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут country‌Code‌List‌Id)
0..1
B.039.00944
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут country‌Code‌List‌Id)" реквизита "Регистрационный номер транспортного средства (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" не должен быть заполнен
*.5. Идентификационный номер транспортного средства
(csdo:‌Vehicle‌Id)
0..1
B.039.00945
2
AM, KG,KZ, RU
реквизит "Идентификационный номер транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Id)" не должен быть заполнен
B.039.01168
2
BY
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" содержит 1 из значений: "30", "31", "32" и реквизит "Регистрационный номер транспортного средства (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" заполнен, то реквизит "Идентификационный номер транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Id)" должен быть заполнен
B.039.01169
2
BY
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" содержит значение "90" и реквизит "Регистрационный номер транспортного средства (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" заполнен, то реквизит "Идентификационный номер транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Id)" может быть заполнен

B.039.01170
2
BY
егер "Көлік түрінің коды (csdo:UnifiedTransportModeCode)" деректемесі: "30", "31", "32", "90" мәндерінің 1 қамтымаса, онда "Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі (csdo:VehicleId)" деректемесі толтырылмауға тиіс
*.6. Халықаралық тасымалдау көлік құралы түрінің коды
(casdo:‌Transport‌Type‌Code)
0..1
B.039.00946
1
егер "Көлік түрінің коды (csdo:UnifiedTransportModeCode)" деректемесі: "20", "30", "31", "32" мәндерінің 1 қамтыса, онда "Халықаралық тасымалдау көлік құралы түрінің коды (casdo:TransportTypeCode)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Халықаралық тасымалдау көлік құралы түрінің коды (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" деректемесі толтырылмайды
B.039.01273
1
егер "Халықаралық тасымалдау көлік құралы түрінің коды (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" деректемесі толтырылса, онда "Халықаралық тасымалдау көлік құралы түрінің коды (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" деректемесі халықаралық тасымалдаудың көлік құралдары үлгілерінің сыныптауышына сәйкес халықаралық тасымалдау көлік құралының типі кодының мәнін қамтға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1

B.039.01170
2
BY
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" не содержит 1 из значений: "30", "31", "32", "90", то реквизит "Идентификационный номер транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Id)" не должен быть заполнен
*.6. Код типа транспортного средства международной перевозки
(casdo:‌Transport‌Type‌Code)
0..1
B.039.00946
1
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" содержит 1 из значений: "20", "30", "31", "32", то реквизит "Код типа транспортного средства международной перевозки (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Код типа транспортного средства международной перевозки (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" не должен быть заполнен
B.039.01273
1
если реквизит "Код типа транспортного средства международной перевозки (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" заполнен, то реквизит "Код типа транспортного средства международной перевозки (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" должен содержать значение кода типа транспортного средства международной перевозки в соответствии с классификатором типов транспортных средств международной перевозки
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1

B.039.00947
1
"Халықаралық тасымалдау көлік құралы түрінің коды (casdo:TransportTypeCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2024" мәнін қамтуға тиіс
*.7. Көлік құралы маркасының коды
(csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)
0..1
B.039.00948
2
AM, KG, KZ, RU
"Көлік құралы маркасының коды (csdo:VehicleMakeCode)" толтырылмауға тиіс
B.039.01171
2
BY
егер "Көлік түрінің коды (csdo:UnifiedTransportModeCode)" деректемесі: "30", "31", "32" мәндерінің 1 қамтыса және "Көлік құралының тіркеу нөмірі (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" деректемесі толтырылса, онда "Көлік құралы маркасының коды (csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.039.01172
2
BY
егер "Көлік түрінің коды (csdo:UnifiedTransportModeCode)" деректемесі "90" мәнін қамтыса және "Көлік құралының тіркеу нөмірі (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" деректемесі толтырылса, онда "Көлік құралы маркасының коды (csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)" деректемесі толтырылуы мүмкін
B.039.01173
2
BY
егер "Көлік түрінің коды (csdo:UnifiedTransportModeCode)" деректемесі: "30", "31", "32", "90" мәндерінің 1 қамтымаса, онда "Көлік құралы маркасының коды (csdo:VehicleMakeCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс
B.039.01274
2
BY
егер "Көлік құралы маркасының коды (csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)" деректемесі толтырылса, онда "Көлік құралы маркасының коды (csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)" деректемесі жол көлік құралдары маркаларының сыныптауышына сәйкес көлік құралының маркасы кодының мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.039.01174
2
BY
"Көлік құралы маркасының коды (csdo:VehicleMakeCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2025" мәнін қамтуға тиіс
*.8. Көлік құралы моделінің атауы
(csdo:‌Vehicle‌Model‌Name)
0..1
B.039.00950
2
AM, KG, KZ, RU
"Көлік құралы моделінің атауы (csdo:VehicleModelName)" деректемесі толтырылмауға тиіс
B.039.01175
2
BY
егер "Көлік түрінің коды (csdo:UnifiedTransportModeCode)" деректемесі: "30", "31", "32" мәндерінің 1 қамтыса және "Көлік құралының тіркеу нөмірі (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" деректемесі толтырылса, онда "Көлік құралы моделінің атауы (csdo:‌Vehicle‌Model‌Name)" деректемесі толтырылуы мүмкін
B.039.01176
2
BY
егер "Көлік түрінің коды (csdo:UnifiedTransportModeCode)" деректемесі "90" мәнін қамтыса және "Көлік құралының тіркеу нөмірі (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" деректемесі толтырылса, онда "Көлік құралы моделінің атауы (csdo:‌Vehicle‌Model‌Name)" деректемесі толтырылуы мүмкін

B.039.00947
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код типа транспортного средства международной перевозки (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" должен содержать значение "2024"
*.7. Код марки транспортного средства
(csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)
0..1
B.039.00948
2
AM, KG, KZ, RU
реквизит Код марки транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)" не должен быть заполнен
B.039.01171
2
BY
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" содержит 1 из значений: "30", "31", "32" и реквизит "Регистрационный номер транспортного средства (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" заполнен, то реквизит "Код марки транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)" должен быть заполнен
B.039.01172
2
BY
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" содержит значение "90" и реквизит "Регистрационный номер транспортного средства (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" заполнен, то реквизит "Код марки транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)" может быть заполнен
B.039.01173
2
BY
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" не содержит 1 из значений: "30", "31", "32", "90", то реквизит "Код марки транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)" не должен быть заполнен
B.039.01274
2
BY
если реквизит "Код марки транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)" заполнен, то реквизит "Код марки транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)" должен содержать значение кода марки транспортного средства в соответствии с классификатором марок дорожных транспортных средств
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.039.01174
2
BY
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код марки транспортного средства (csdo:VehicleMakeCode)" должен содержать значение "2025"
*.8. Наименование модели транспортного средства
(csdo:‌Vehicle‌Model‌Name)
0..1
B.039.00950
2
AM, KG, KZ, RU
реквизит "Наименование модели транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Model‌Name)" не должен быть заполнен
B.039.01175
2
BY
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" содержит 1 из значений: "30", "31", "32" и реквизит "Регистрационный номер транспортного средства (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" заполнен, то реквизит "Наименование модели транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Model‌Name)" должен быть заполнен
B.039.01176
2
BY
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" содержит значение "90" и реквизит "Регистрационный номер транспортного средства (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" заполнен, то реквизит "Наименование модели транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Model‌Name)" может быть заполнен

B.039.01177
2
BY
егер "Көлік түрінің коды (csdo:UnifiedTransportModeCode)" деректемесі: "30", "31", "32", "90" мәндерінің 1 қамтымаса, онда "Көлік құралы моделінің атауы (csdo:VehicleModelName)" деректемесі толтырылмауға тиіс
*.9. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
0..1
B.039.00951
2
AM, KG, KZ, RU
"Құжаттың нөмірі (csdo:DocId)" деректемесі толтырылмауға тиіс
B.039.01178
2
BY
егер "Көлік түрінің коды (csdo:UnifiedTransportModeCode)" деректемесі: "30", "31", "32" мәндерінің 1 қамтыса және "Көлік құралының тіркеу нөмірі (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" деректемесі толтырылса, онда "Құжаттың нөмірі (csdo:DocId)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.039.01179
2
BY
егер "Көлік түрінің коды (csdo:UnifiedTransportModeCode)" деректемесі "90" мәнін қамтыса және "Көлік құралының тіркеу нөмірі (csdo:TransportMeansRegId)" деректемесі толтырылса, онда "Құжаттың нөмірі (csdo:DocId)" деректемесі толтырылуы мүмкін
B.039.01180
2
BY
егер "Көлік түрінің коды (csdo:UnifiedTransportModeCode)" деректемесі: "30", "31", "32", "90" мәндерінің 1 қамтымаса, онда "Құжаттың нөмірі (csdo:DocId)" деректемесі толтырылмауға тиіс
*.10. Сілтемелік реттік нөмір
(casdo:‌Reference‌Object‌Ordinal)
0..*

B.039.01177
2
BY
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" не содержит 1 из значений: "30", "31", "32", "90", то реквизит "Наименование модели транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Model‌Name)" не должен быть заполнен
*.9. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
0..1
B.039.00951
2
AM, KG, KZ, RU
реквизит "Номер документа (csdo:‌Doc‌Id)" не должен быть заполнен
B.039.01178
2
BY
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" содержит 1 из значений: "30", "31", "32" и реквизит "Регистрационный номер транспортного средства (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" заполнен, то реквизит "Номер документа (csdo:‌Doc‌Id)" должен быть заполнен
B.039.01179
2
BY
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" содержит значение "90" и реквизит "Регистрационный номер транспортного средства (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" заполнен, то реквизит "Номер документа (csdo:‌Doc‌Id)" может быть заполнен
B.039.01180
2
BY
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" не содержит 1 из значений: "30", "31", "32", "90", то реквизит "Номер документа (csdo:‌Doc‌Id)" не должен быть заполнен
*.10. Ссылочный порядковый номер
(casdo:‌Reference‌Object‌Ordinal)
0..*

B.039.00952
1
егер "Сілтемелік реттік нөмір (casdo:‌Reference‌Object‌Ordinal)" деректемесі толтырылса, онда "Тауар партиясы (cacdo:PIVConsignmentDetails)" деректемесінің данасы үшін "Сілтемелік реттік нөмір (casdo:‌Reference‌Object‌Ordinal)" деректемесінің данасы "Көлік құралы (cacdo:‌PIVBorder‌Transport‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Реттік нөмір (csdo:‌Object‌Ordinal)" деректемесінің мәнін немесе "Транзит кезіндегі көлік құралы (cacdo:‌PITransit‌Transport‌Means‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Реттік нөмір (csdo:‌Object‌Ordinal)" деректемесінің мәнін немесе "Жүк операциялары (cacdo:‌PITranshipment‌Details)" деректемесінің басқа данасы құрамындағы "Реттік нөмір (csdo:‌Object‌Ordinal)" деректемесін қамтуға тиіс
13.28.9. Сипаттамасы
(csdo:‌Description‌Text)
0..1
B.039.00735
1
егер "Жүк операциясы түрінің коды (casdo:CargoOperationKindCode)" деректемесі: "1", "2" мәндерінің 1 қамтыса, "Сипаттамасы (csdo:DescriptionText)" деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе "Сипаттамасы (csdo:DescriptionText)" деректемесі толтырылмайды
13.29. Тауарларды уақытша сақтау орны
(cacdo:‌Unload‌Warehouse‌Details)
6 в)
0..1
B.039.00314
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "05" мәнін қамтыса, "Тауарларды уақытша сақтау орны (cacdo:‌Unload‌Warehouse‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Тауарларды уақытша сақтау орны (cacdo:‌Unload‌Warehouse‌Details)" деректемесі толтырылмайды
13.29.1. Тауарлар орналасқан жердің коды
(casdo:‌Goods‌Location‌Code)
1
B.039.00315
1
"Тауарлар орналасқан жердің коды (casdo:GoodsLocationCode)" деректемесі тауарлардың орналасқан жерінің сыныптауышына сәйкес тауарлардың болжамды сақтау орны кодының мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.039.00736
1
"Тауарлар орналасқан жердің коды (casdo:GoodsLocationCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2023" мәнін қамтуға тиіс
13.29.2. Жердің атауы (аты)
(casdo:‌Place‌Name)
0..1
B.039.00316
1
егер "Тауарлар орналасқан жердің коды (casdo:GoodsLocationCode)" деректемесі "95", "97" мәндерін қамтыса, "Жердің атауы (аты) (casdo:PlaceName)" деректемесі толтырылуға тиіс
13.29.3. Тауардың орналасқан жерін айқындайтын құжат туралы мәліметтер
(cacdo:‌Goods‌Location‌Doc‌Details)
0..1
*.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
0..1
B.039.00318
1
"Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
*.2. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
0..1
*.3. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
0..1

B.039.00952
1
если реквизит "Ссылочный порядковый номер (casdo:‌Reference‌Object‌Ordinal)" заполнен, то для экземпляра реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)" экземпляр реквизита "Ссылочный порядковый номер (casdo:‌Reference‌Object‌Ordinal)" должен содержать значение реквизита "Порядковый номер (csdo:‌Object‌Ordinal)" в составе реквизита "Транспортное средство (cacdo:‌PIVBorder‌Transport‌Details)" или значение реквизита "Порядковый номер (csdo:‌Object‌Ordinal)" в составе реквизита "Транспортные средства при транзите (cacdo:‌PITransit‌Transport‌Means‌Details)" или реквизита "Порядковый номер (csdo:‌Object‌Ordinal)" в составе другого экземпляра реквизита "Грузовые операции (cacdo:‌PITranshipment‌Details)"
13.28.9. Описание
(csdo:‌Description‌Text)
0..1
B.039.00735
1
если реквизит "Код вида грузовой операции (casdo:‌Cargo‌Operation‌Kind‌Code)" содержит 1 из значений: "1", "2", реквизит "Описание (csdo:‌Description‌Text)" может быть заполнен, иначе реквизит "Описание (csdo:‌Description‌Text)" не должен быть заполнен
13.29. Место временного хранения товара
(cacdo:‌Unload‌Warehouse‌Details)
6 в)
0..1
B.039.00314
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)" содержит значение "05", то реквизит "Место временного хранения товара (cacdo:‌Unload‌Warehouse‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Место временного хранения товара (cacdo:‌Unload‌Warehouse‌Details)" не должен быть заполнен
13.29.1. Код места нахождения товаров
(casdo:‌Goods‌Location‌Code)
1
B.039.00315
1
ревизит "Код места нахождения товаров (casdo:‌Goods‌Location‌Code)" должен содержать значение кода предполагаемого места хранения товаров в соответствии с классификатором мест нахождения товаров
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.039.00736
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код места нахождения товаров (casdo:‌Goods‌Location‌Code)" должен содержать значение "2023"
13.29.2. Наименование (название) места
(casdo:‌Place‌Name)
0..1
B.039.00316
1
если реквизит "Код места нахождения товаров (casdo:‌Goods‌Location‌Code)" содержит значения "95", "97" реквизит "Наименование (название) места (casdo:‌Place‌Name)" должен быть заполнен
13.29.3. Сведения о документе, определяющем место нахождения товара
(cacdo:‌Goods‌Location‌Doc‌Details)
0..1
*.1. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
0..1
B.039.00318
1
реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" не должен быть заполнен
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
*.2. Наименование документа
(csdo:‌Doc‌Name)
0..1
*.3. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
0..1

B.039.00329
1
"Куәлік түрінің коды (casdo:AEORegistryKindCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс
13.29.5. Тауарды қоймаға орналастыру күні
(casdo:‌Warehouse‌Date)
1
B.039.00330
1
"Тауарды қоймаға орналастыру күні (casdo:WarehouseDate)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс YYYY-MM-DD
13.29.6. Тауарларды сақтау шарттары
(cacdo:‌Storage‌Requirement‌Details)
1
*.1. Сақтаудың ерекше жағдайларының қажеттілігінің белгісі
(casdo:‌Special‌Storage‌Requirement‌Indicator)
1

B.039.00329
1
реквизит "Код типа свидетельства (casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)" не должен быть заполнен
13.29.5. Дата помещения товара на склад
(casdo:‌Warehouse‌Date)
1
B.039.00330
1
значение реквизита "Дата помещения товара на склад (casdo:‌Warehouse‌Date)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
13.29.6. Условия хранения товаров
(cacdo:‌Storage‌Requirement‌Details)
1
*.1. Признак необходимости особых условий хранения
(casdo:‌Special‌Storage‌Requirement‌Indicator)
1

B.039.00331
1
"Сақтаудың ерекше жағдайларының қажеттілігінің белгісі (casdo:SpecialStorageRequirementIndicator)" деректемесі мына мәндердің 1 қамтуға тиіс:
1-тауарларды уақытша сақтаудың ерекше жағдайларын қамтамасыз ету қажет;
0-тауарларды уақытша сақтаудың ерекше жағдайларын қамтамасыз ету қажеттілігі жоқ
*.2. Сипаттамасы
(csdo:‌Description‌Text)
0..1
B.039.00739
1
егер "Сақтаудың ерекше жағдайларының қажеттілігінің белгісі (casdo:‌Special‌Storage‌Requirement‌Indicator)" деректемесі "1" мәнін қамтыса, онда "Сипаттамасы (csdo:‌Description‌Text)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Сипаттамасы (csdo:‌Description‌Text)" деректемесі толтырылмайды
13.30. Тауар
(cacdo:‌PIVConsignment‌Item‌Details)
5 и)
5 о)
6 а)
6 б)
6 в)
6 г)
6 д)
6 е)
6 ж)
6 з)
6 и)
6 к)
1..*
13.30.1. Тауардың реттік нөмірі
(casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)
1
B.039.00333
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесі "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесінің 1 ғана данасын қамтыса, "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі құжаттың түбір деңгейінде толтырылмаса, "Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлардың тағайындалу коды (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" деректемесі "МП" мәнін қамтыса, онда "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің данасындағы "Тауардың реттік нөмірі (casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)" деректемесі "1" мәнін қамтуға тиіс, әйтпесе "Тауардың реттік нөмірі (casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)" деректемесінің мәні "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің данасында бірегей болуға тиіс
13.30.2. Тауардың ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша коды
(csdo:‌Commodity‌Code)
5 и)
6 а)
6 б)
6 в)
6 г)
6 д)
6 ж)
6 з)
6 и)
6 к)
0..1
B.039.00740
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі түбір деңгейінде "01" мәнін қамтыса және "Тауарларды түсіру белгісі (casdo:‌Unloading‌Indicator)" деректемесі "1" мәнін қамтыса, онда "Тауардың ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша коды (csdo:‌Commodity‌Code)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.039.00741
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "05", "07", "09", "11", "12", "13" мәндерінің 1 қамтыса, онда "Тауардың ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша коды (csdo:‌Commodity‌Code)" деректемесі толтырылуға тиіс

B.039.00331
1
ревизит "Признак необходимости особых условий хранения (casdo:‌Special‌Storage‌Requirement‌Indicator)" должен содержать 1 из значений:
1 – необходимо обеспечение особых условий временного хранения товаров;
0 – отсутствует необходимость обеспечения особых условий временного хранения товаров
*.2. Описание
(csdo:‌Description‌Text)
0..1
B.039.00739
1
если реквизит "Признак необходимости особых условий хранения (casdo:‌Special‌Storage‌Requirement‌Indicator)" содержит значение "1", то реквизит "Описание (csdo:‌Description‌Text)", должен быть заполнен, иначе реквизит "Описание (csdo:‌Description‌Text)" не должен быть заполнен
13.30. Товар
(cacdo:‌PIVConsignment‌Item‌Details)
5 и)
5 о)
6 а)
6 б)
6 в)
6 г)
6 д)
6 е)
6 ж)
6 з)
6 и)
6 к)
1..*
13.30.1. Порядковый номер товара
(casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)
1
B.039.00333
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" содержит значение "06", реквизит "Товарная партия (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" содержит строго 1 экземпляр реквизита "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)", реквизит реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне документа не заполнен, реквизит "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" содержит значение "МП", то реквизит "Порядковый номер товара (casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)" в экеземпляре реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" должен содержать значение "1", иначе значение значение реквизита "Порядковый номер товара (casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)" должно быть уникальным в экеземпляре реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)"
13.30.2. Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС
(csdo:‌Commodity‌Code)
5 и)
6 а)
6 б)
6 в)
6 г)
6 д)
6 ж)
6 з)
6 и)
6 к)
0..1
B.039.00740
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне содержит значение "01" и реквизит "Признак выгрузки товара (casdo:‌Unloading‌Indicator)" содержит значение "1", то реквизит "Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС (csdo:‌Commodity‌Code)" может быть заполнен
B.039.00741
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)" содержит 1 из значений "05", "07", "09", "11", "12", "13", то реквизит "Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС (csdo:‌Commodity‌Code)" должен быть заполнен

B.039.00954
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса және "Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлардың тағайындалу коды (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" деректемесі: "МП", "ЧМ" мәндерін қамтымаса, онда "Тауардың ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша коды (csdo:‌Commodity‌Code)" деректемесі толтырылуға тиіс

B.039.00954
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)" содержит значение "06" и реквизит "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" не содержит значений: "МП", "ЧМ", то реквизит "Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС (csdo:‌Commodity‌Code)" должен быть заполнен

B.039.01182
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі түбір деңгейінде толтырылмаса, "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесі "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесінің 1 ғана данасын қамтыса, "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, "Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлардың тағайындалу коды (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" деректемесі "МП", "ЧМ" мәндерін қамтыса, онда "Тауардың ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша коды (csdo:‌Commodity‌Code)" деректемесі толтырылмауға тиіс

B.039.01182
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне не заполнен, реквизит "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)" содержит строго 1 экземпляр реквизита "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)", реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)" содержит значение "06", реквизит "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" содержит 1 из значений: "МП", "ЧМ", то реквизит "Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС (csdo:‌Commodity‌Code)" не должен быть заполнен

B.039.00337
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "13" мәнін қамтыса, "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "05", "06", "07", "09" "11", "12" мәндерін қамтымаса, онда "Тауардың ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша коды (csdo:‌Commodity‌Code)" деректемесі мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: "\d{4}|\d{6}|\d{8,10}"

B.039.00337
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)" содержит значение "13", реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails) не содержит значений "05", "06", "07", "09" "11", "12", то значение реквизита "Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС (csdo:‌Commodity‌Code)" должно соответствовать шаблону: "\d{4}|\d{6}|\d{8,10}"

B.039.00335
1
егер "Тауардың ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша коды (csdo:‌Commodity‌Code)" деректемесі толтырылса, "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі түбір деңгейінде "01" мәнін қамтыса, "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "05", "06", "07", "09" "11", "12" мәндерін қамтымаса, онда "Тауардың ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша коды (csdo:‌Commodity‌Code)" деректемесі мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: "\d{4}|\d{6}|\d{8,10}"

B.039.00335
1
если реквизит "Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС (csdo:‌Commodity‌Code)" заполнен, реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне содержит значение "01", реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails) не содержит значений "05", "06", "07", "09" "11", "12", то значение реквизита "Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС (csdo:‌Commodity‌Code)" должно соответствовать шаблону: "\d{4}|\d{6}|\d{8,10}"

B.039.00336
1
егер "Тауардың ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша коды (csdo:‌Commodity‌Code)" деректемесі толтырылса, "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі: "05", "06", "07", "11", "12" мәндерінің 1 қамтыса, "Тауардың ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша коды (csdo:‌Commodity‌Code)" деректемесі толтырылса, "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "09" мәнін қамтымаса және "Тауардың ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша коды (csdo:‌Commodity‌Code)" деректемесі толтырылса, онда "Тауардың ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша коды (csdo:‌Commodity‌Code)" деректемесі мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: "\d{6}|\d{8,10}"

B.039.00336
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)" содержит 1 из значений: "05", "06", "07", "11", "12", реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)" не содержит значение "09", и реквизит "Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС (csdo:‌Commodity‌Code)" заполнен, то значение реквизита "Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС (csdo:‌Commodity‌Code)" должно соответствовать шаблону: "\d{6}|\d{8,10}"

B.039.00742
1
егер "Тауардың ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша коды (csdo:‌Commodity‌Code)" деректемесі толтырылса, "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі түбір деңгейінде "09" мәнін қамтыса, онда "Тауардың ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша коды (csdo:‌Commodity‌Code)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: "\d{8,10}"
13.30.3. Тауардың атауы
(casdo:‌Goods‌Description‌Text)
5 и)
6 а)
6 б)
6 в)
6 г)
6 к)
0..4
B.039.00338
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі түбір деңгейінде "01" мәнін қамтыса немесе "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "05", "06", "13" мәндерінің 1 қамтыса, онда "Тауардың атауы (casdo:‌Goods‌Description‌Text)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.039.01183
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесі "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесінің 1 ғана данасын қамтыса, "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі түбір деңгейінде толтырылмаса, "Электрондық құжаттың белгісі (casdo:EDocIndicatorCode)" деректемесі "ЭД" мәнін қамтыса, "Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлардың тағайындалу коды (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" "ВН" мәнін қамтыса, онда "Тауардың атауы (casdo:‌Goods‌Description‌Text)" деректемесі "Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлардың тағайындалу коды (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" деректемесінің мәніне сәйкес келетін мәнді қамтуға тиіс
13.30.4. Брутто массасы
(csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)
5 и)
6 а)
6 б)
6 в)
6 г)
6 к)
0..1

B.039.00742
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)" содержит значение "09", то значение реквизита "Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС (csdo:‌Commodity‌Code)" должно соответствовать шаблону: "\d{8,10}"
13.30.3. Наименование товара
(casdo:‌Goods‌Description‌Text)
5 и)
6 а)
6 б)
6 в)
6 г)
6 к)
0..4
B.039.00338
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне содержит значение "01" или реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" содержит 1 из значений: "05", "06", "13", то реквизит "Наименование товара (casdo:‌Goods‌Description‌Text)" должен быть заполнен
B.039.01183
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)" содержит значение "06", реквизит "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)" содержит строго 1 экземпляр реквизита "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)", реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне не заполнен, реквизит "Признак электронного документа (casdo:‌EDoc‌Indicator‌Code)" содержит значение "ЭД", реквизит "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" содержит значение "ВН", то реквизит "Наименование товара (casdo:‌Goods‌Description‌Text)" должен содержать значение, которое совпадает со значением реквизита "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)"
13.30.4. Масса брутто
(csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)
5 и)
6 а)
6 б)
6 в)
6 г)
6 к)
0..1

B.039.00339
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, онда "Брутто массасы (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" деректемесі толтырылмауға тиіс
B.039.00743
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "13" мәнін қамтыса және "Нетто массасы (csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)" деректемесі толтырылмаса, онда "Брутто массасы (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.039.01184
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесі "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесінің 1 ғана данасын қамтыса, Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі құжаттың түбір деңгейінде толтырылмаса, "Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлардың тағайындалу коды (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" деректемесі "ЧМ" мәнін қамтыса, онда "Брутто массасы (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" деректемесі "0" мәнін қамтуға тиіс
B.039.00744
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі түбір деңгейінде "01" мәнін қамтымаса және "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "05", "06", "13" мәндерін қамтымаса, онда "Брутто массасы (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" деректемесі толтырылмауға тиіс
B.039.00745
1
егер "Брутто массасы (csdo:UnifiedGrossMassMeasure)" деректемесі толтырылса, онда оның мәні килограммен көрсетілуге тиіс
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
1
B.039.00341
1
"Брутто массасы (csdo:UnifiedGrossMassMeasure)" деректемесінің "өлшем бірлігі (measurementUnitCode атрибуты)" атрибуты "166" мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
1
B.039.00342
1
"Брутто массасы (csdo:UnifiedGrossMassMeasure)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCodeListId атрибуты)" атрибуты "2064" мәнін қамтуға тиіс

B.039.00339
1
реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" содержит значение "06", то реквизит "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" должен быть заполнен
B.039.00743
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" содержит значение "13" и реквизит "Масса нетто (csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)" не заполнен, то реквизит "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" должен быть заполнен
B.039.01184
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" содержит значение "06", реквизит "Товарная партия (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" содержит строго 1 экземпляр реквизита "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)", реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне документа не заполнен, реквизит "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" содержит значение "ЧМ", то реквизит "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" должен содержать значение "0"
B.039.00744
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне не содержит значение "01" и реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" не содержит значение "05", "06", "13", то реквизит "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" не должен быть заполнен
B.039.00745
1
если реквизит "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" заполнен, то значение должно быть выражено в килограммах
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
1
B.039.00341
1
атрибут "единица измерения (атрибут measurement‌Unit‌Code)" реквизита "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" должен содержать значение "166"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
1
B.039.00342
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)" реквизита "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" должен содержать значение "2064"

13.30.5. Нетто массасы
(csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)
6 к)
0..1
B.039.00343
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "13" мәнін қамтыса және "Брутто массасы (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" деректемесі толтырылмаса, онда "Нетто массасы (csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Нетто массасы (csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)" деректемесі толтырылмайды

13.30.5. Масса нетто
(csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)
6 к)
0..1
B.039.00343
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" содержит значение "13" и реквизит "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" не заполнен, то реквизит должен быть заполнен "Масса нетто (csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)" иначе реквизит "Масса нетто (csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)" не должен быть заполнен

B.039.00344
1
егер "Нетто массасы (csdo:UnifiedNetMassMeasure)" деректемесі толтырылса, деректеменің мәні килограммен көрсетілуге тиіс
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
1
B.039.00345
1
"Брутто массасы (csdo:UnifiedGrossMassMeasure)" деректемесінің "өлшем бірлігі (measurementUnitCode атрибуты)" атрибуты "166" мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
1
B.039.00346
1
"Брутто массасы (csdo:UnifiedGrossMassMeasure)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCodeListId атрибуты)" атрибуты "2064" мәнін қамтуға тиіс
13.30.6. Тауардың саны
(cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)
6 в)
6 г)
0..1
B.039.00746
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "13" мәнін қамтыса және тауар үшін ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес қосымша бірлік белгіленсе, онда "Тауардың саны (cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)" деректемесі толтырылуы мүмкін
B.039.00347
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса және тауар үшін ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес қосымша бірлік белгіленсе, онда "Тауардың саны (cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.039.00747
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі: "05", "06" мәндерін қамтымаса, онда "Тауардың саны (cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)" деректемесі толтырылмауға тиіс
*.1. Өлшем бірлігі көрсетілген тауардың саны
(casdo:‌Goods‌Measure)
1
B.039.00748
1
егер "Тауардың саны (cacdo:GoodsMeasureDetails)" деректемесі толтырылса, онда "Өлшем бірлігі көрсетілген тауардың саны (casdo:GoodsMeasure)" деректемесі өлшем бірліктерінің сыныптауышында келтірілген өлшем бірліктеріндегі тауар санының мәнін қамтуға тиіс
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
1
B.039.00348
1
"Өлшем бірлігі көрсетілген тауардың саны (casdo:GoodsMeasure)" деректемесінің "өлшем бірлігі (measurementUnitCode атрибуты)" атрибуты өлшем бірліктерінің сыныптауышына сәйкес өлшем бірлігі кодының мәнін қамтуы тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
1

B.039.00344
1
если реквизит "Масса нетто (csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)" заполнен, то значение реквизита должно быть выражено в килограммах
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
1
B.039.00345
1
атрибут "единица измерения (атрибут measurement‌Unit‌Code)" реквизита "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" должен содержать значение "166"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
1
B.039.00346
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)" реквизита "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" должен содержать значение "2064"
13.30.6. Количество товара
(cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)
6 в)
6 г)
0..1
B.039.00746
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" содержит значение "05" и для товара установлена дополнительная единица в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС, то реквизит "Количество товара (cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)" может быть заполнен
B.039.00347
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" содержит значение "06" и для товара установлена дополнительная единица в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС, то реквизит "Количество товара (cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)" должен быть заполнен
B.039.00747
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" не содержит значений: "05", "06", то реквизит "Количество товара (cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)" не должен быть заполнен
*.1. Количество товара с указанием единицы измерения
(casdo:‌Goods‌Measure)
1
B.039.00748
1
если реквизит "Количество товара (cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)" заполнен, то реквизит Количество товара с указанием единицы измерения (casdo:‌Goods‌Measure) должен содержать значение количества товара в единицах измерения, приведенных в классификаторе единиц измерения
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
1
B.039.00348
1
атрибут "единица измерения (атрибут measurement‌Unit‌Code)" реквизита "Количество товара с указанием единицы измерения (casdo:‌Goods‌Measure)" должен содержать значение кода единицы измерения в соответствии с классификатором единиц измерения
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
1

B.039.00349
1
"Өлшем бірлігі көрсетілген тауардың саны (casdo:GoodsMeasure)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCodeListId атрибуты)" атрибуты "2064" мәнін қамтуға тиіс
*.2. Өлшем бірлігінің шартты белгіленуі
(casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)
0..1
B.039.00350
1
егер "Өлшем бірлігінің шартты белгіленуі (casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)" деректемесі толтырылса, онда "Өлшем бірлігінің шартты белгіленуі (casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)" деректемесі өлшем бірліктерінің сыныптауышына сәйкес өлшем бірлігінің шартты белгісін қамтуға тиіс

B.039.00349
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)" реквизита "Количество товара с указанием единицы измерения (casdo:‌Goods‌Measure)" должен содержать значение "2064"
*.2. Условное обозначение единицы измерения
(casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)
0..1
B.039.00350
1
если реквизит "Условное обозначение единицы измерения (casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)", то реквизит "Условное обозначение единицы измерения (casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)" должен содержать условное обозначение единицы измерения в соответствии с классификатором единиц измерения

13.30.7. Тыйым салулар мен шектеулер қолданылмайтын тауардың белгісі
(casdo:‌Goods‌Prohibition‌Free‌Code)
0..1
B.039.01185
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, онда "Тыйым салулар мен шектеулер қолданылмайтын тауардың белгісі (casdo:‌Goods‌Prohibition‌Free‌Code)" деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе "Тыйым салулар мен шектеулер қолданылмайтын тауардың белгісі (casdo:‌Goods‌Prohibition‌Free‌Code)" деректемесі толтырылмайды

13.30.7. Признак товара, свободного от применения запретов и ограничений
(casdo:‌Goods‌Prohibition‌Free‌Code)
0..1
B.039.01185
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" содержит значение "06", то реквизит "Признак товара, свободного от применения запретов и ограничений (casdo:‌Goods‌Prohibition‌Free‌Code)" может быть заполнен, иначе реквизит "Признак товара, свободного от применения запретов и ограничений (casdo:‌Goods‌Prohibition‌Free‌Code)" не должен быть заполнен

B.039.01264
1
егер "Тыйым салулар мен шектеулер қолданылмайтын тауардың белгісі (casdo:‌Goods‌Prohibition‌Free‌Code)" деректемесі толтырылса, онда "Тыйым салулар мен шектеулер қолданылмайтын тауардың белгісі (casdo:‌Goods‌Prohibition‌Free‌Code)" деректемесі "С" – тауарға қатысты тыйым салулар мен шектеулер белгіленбеген мәнін қамтуға тиіс
13.30.8. Бөлшектелген тауардың компоненттерін декларациялау коды
(casdo:‌Goods‌Component‌Code)
0..1

B.039.01264
1
если реквизит "Признак товара, свободного от применения запретов и ограничений (casdo:‌Goods‌Prohibition‌Free‌Code)" заполнен, то реквизит "Признак товара, свободного от применения запретов и ограничений (casdo:‌Goods‌Prohibition‌Free‌Code)" должен содержать значение "С" - в отношении товара не установлены запреты и ограничения
13.30.8. Код декларирования компонентов разобранного товара
(casdo:‌Goods‌Component‌Code)
0..1

B.039.01186
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, онда "Бөлшектелген тауардың компоненттерін декларациялау коды (casdo:‌Goods‌Component‌Code)" деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе "Бөлшектелген тауардың компоненттерін декларациялау коды (casdo:‌Goods‌Component‌Code)" деректемесі толтырылмайды

B.039.01186
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" содержит значение "06", то реквизит "Код декларирования компонентов разобранного товара (casdo:‌Goods‌Component‌Code)" может быть заполнен, иначе реквизит "Код декларирования компонентов разобранного товара (casdo:‌Goods‌Component‌Code)" не должен быть заполнен

B.039.01265
1
егер "Бөлшектелген тауардың компоненттерін декларациялау коды (casdo:‌Goods‌Component‌Code)" деректемесі толтырылса, онда "Бөлшектелген тауардың компоненттерін декларациялау коды (casdo:‌Goods‌Component‌Code)" деректемесі "К" - белгілі бір уақыт кезеңі ішінде бір немесе бірнеше көлік құралдарымен 2 және одан да көп мүше мемлекеттердің аумақтары бойынша тасымалданатын тауарларды жиналмаған немесе бөлшектелген түрде, оның ішінде жиынтықталмаған немесе аяқталмаған түрде кедендік декларациялау жағдайында мәнін қамтуға тиіс

B.039.01265
1
если реквизит "Код декларирования компонентов разобранного товара (casdo:‌Goods‌Component‌Code)" заполнен, то реквизит "Код декларирования компонентов разобранного товара (casdo:‌Goods‌Component‌Code)" должен содержать значение "К" - в случае таможенного декларирования товаров в несобранном или разобранном виде, в том числе в некомплектном или незавершенном виде, перевозимых по территориям 2 и более государств-членов в течение определенного периода времени одним или несколькими транспортными средствами

13.30.9. Тауар декларациясындағы тауардың реттік нөмірі
(casdo:‌DTConsignment‌Item‌Ordinal)
8
0..*
B.039.00351
1
егер "Кеден құжатының тіркеу нөмірі (cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)" деректемесі толтырылса, онда "Тауар декларациясындағы тауардың реттік нөмірі (casdo:‌DTConsignment‌Item‌Ordinal)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Тауар декларациясындағы тауардың реттік нөмірі (casdo:‌DTConsignment‌Item‌Ordinal)" деректемесі толтырылмайды

13.30.9. Порядковый номер товара в декларации на товары
(casdo:‌DTConsignment‌Item‌Ordinal)
8
0..*
B.039.00351
1
если реквизит "Регистрационный номер таможенного документа (cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)" заполнен, то реквизит "Порядковый номер товара в декларации на товары (casdo:‌DTConsignment‌Item‌Ordinal)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Порядковый номер товара в декларации на товары (casdo:‌DTConsignment‌Item‌Ordinal)" не должен быть заполнен

13.30.10. Негізгі және қосымша емес өлшем бірлігіндегі тауар саны
(cacdo:‌Add‌Goods‌Measure‌Details)
6 в)
0..*
B.039.00353
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "05" мәнін қамтыса, онда "Негізгі және қосымша емес өлшем бірлігіндегі тауар саны (cacdo:‌Add‌Goods‌Measure‌Details)" деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе "Негізгі және қосымша емес өлшем бірлігіндегі тауар саны (cacdo:‌Add‌Goods‌Measure‌Details)" деректемесі толтырылмайды
*.1. Өлшем бірлігі көрсетілген тауардың саны
(casdo:‌Goods‌Measure)
1

13.30.10. Количество товара в единице измерения, отличной от основной и дополнительной
(cacdo:‌Add‌Goods‌Measure‌Details)
6 в)
0..*
B.039.00353
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" содержит значение "05", то реквизит "Количество товара в единице измерения, отличной от основной и дополнительной (cacdo:‌Add‌Goods‌Measure‌Details)" может быть заполнен, иначе реквизит "Количество товара в единице измерения, отличной от основной и дополнительной (cacdo:‌Add‌Goods‌Measure‌Details)" не должен быть заполнен
*.1. Количество товара с указанием единицы измерения
(casdo:‌Goods‌Measure)
1

B.039.00749
1
"Өлшем бірлігі көрсетілген тауардың саны (casdo:GoodsMeasure)" деректемесі текше метрмен көрсетілген тауар көлемінің мәнін қамтуы тиіс
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
1
B.039.00354
1
"Өлшем бірлігі көрсетілген тауардың саны (casdo:GoodsMeasure)" деректемесінің "өлшем бірлігі (measurementUnitCode атрибуты)" атрибуты "113" мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
1

B.039.00749
1
реквизит "Количество товара с указанием единицы измерения (casdo:‌Goods‌Measure)" должен содержать значение объема товара, выраженное в метрах кубических
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
1
B.039.00354
1
атрибут "единица измерения (атрибут measurement‌Unit‌Code)" реквизита "Количество товара с указанием единицы измерения (casdo:‌Goods‌Measure)" должен содержать значение "113"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
1

B.039.00355
1
"Өлшем бірлігі көрсетілген тауардың саны (casdo:GoodsMeasure)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCode ListId атрибуты)" атрибуты "2064" мәнін қамтуға тиіс
*.2. Өлшем бірлігінің шартты белгіленуі
(casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)
0..1
B.039.01187
1
"Өлшем бірлігінің шартты белгіленуі (casdo:MeasureUnitAbbreviationCode)" деректемесі толтырылуға тиіс

B.039.00355
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)" реквизита "Количество товара с указанием единицы измерения (casdo:‌Goods‌Measure)" должен содержать значение "2064"
*.2. Условное обозначение единицы измерения
(casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)
0..1
B.039.01187
1
реквизит "Условное обозначение единицы измерения (casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)" должен быть заполнен

B.039.00356
1
"Өлшем бірлігінің шартты белгіленуі (casdo:MeasureUnitAbbreviationCode)" деректемесі өлшем бірліктерінің сыныптауышына сәйкес өлшем бірлігінің шартты белгіленімін қамтуға тиіс
13.30.11. Қауіпті жүктің класы
(casdo:‌UNDGClass‌Id)
5 о)
6 а)
6 б)
0..1
B.039.00357
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі түбір деңгейінде "01" мәнін қамтыса және тауар БҰҰ Қауіпті жүктер тізбесіне енгізілсе, онда "Қауіпті жүктің класы (casdo:‌UNDGClass‌Id)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Қауіпті жүктің класы (casdo:‌UNDGClass‌Id)" деректемесі толтырылмайды
13.30.12. Қауіпті жүктің нөмірі
(casdo:‌UNDGNumber‌Id)
5 о)
6 а)
6 б)
0..1
B.039.00358
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі түбір деңгейінде "01" мәнін қамтыса және тауар БҰҰ Қауіпті жүктер тізбесіне енгізілсе, онда "Қауіпті жүктің нөмірі (casdo:‌UNDGNumber‌Id" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Қауіпті жүктің нөмірі (casdo:‌UNDGNumber‌Id" деректемесі толтырылмайды
B.039.00881
1
егер "Қауіпті жүктің нөмірі (casdo:UNDGNumberId" деректемесі толтырылса, онда ол мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: (UN)\d{4}
13.30.13. Шығарылған жердің атауы
(casdo:‌Production‌Place‌Name)
6 к)
0..*
B.039.00359
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "13" мәнін қамтыса, онда "Шығарылған жердің атауы (casdo:‌Production‌Place‌Name)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Шығарылған жердің атауы (casdo:‌Production‌Place‌Name)" деректемесі толтырылмайды
13.30.14. Тауарды маркалау
(casdo:‌Goods‌Label‌Description‌Text)
6 и)
6 к)
0..1
B.039.00360
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі: "12", "13" мәндерінің 1 қамтыса, онда "Тауарды маркалау (casdo:‌Goods‌Label‌Description‌Text)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Тауарды маркалау (casdo:‌Goods‌Label‌Description‌Text)" деректемесі толтырылмайды
13.30.15. Тауардың мақсаты мен қолданылу саласы
(casdo:‌Goods‌Usage‌Description‌Text)
6 з)
0..1
B.039.00361
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "11" мәнін қамтыса, онда "Тауардың мақсаты мен қолданылу саласы (casdo:‌Goods‌Usage‌Description‌Text)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Тауардың мақсаты мен қолданылу саласы (casdo:‌Goods‌Usage‌Description‌Text)" деректемесі толтырылмайды

B.039.00356
1
реквизит "Условное обозначение единицы измерения (casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)" должен содержать условное обозначение единицы измерения в соответствии с классификатором единиц измерения
13.30.11. Класс опасного груза
(casdo:‌UNDGClass‌Id)
5 о)
6 а)
6 б)
0..1
B.039.00357
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне содержит значение "01" и товар внесен в Перечень опасных грузов ООН, то реквизит "Класс опасного груза (casdo:‌UNDGClass‌Id)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Класс опасного груза (casdo:‌UNDGClass‌Id)" не должен быть заполнен
13.30.12. Номер опасного груза
(casdo:‌UNDGNumber‌Id)
5 о)
6 а)
6 б)
0..1
B.039.00358
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне содержит значение "01" и товар внесен в Перечень опасных грузов ООН, то реквизит "Номер опасного груза (casdo:‌UNDGNumber‌Id" должен быть заполнен, иначе реквизит "Номер опасного груза (casdo:‌UNDGNumber‌Id" не должен быть заполнен
B.039.00881
1
если реквизит "Номер опасного груза (casdo:‌UNDGNumber‌Id" заполнен, то должен соответствовать шаблону:(UN)\d{4}
13.30.13. Наименование места происхождения
(casdo:‌Production‌Place‌Name)
6 к)
0..*
B.039.00359
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" содержит значение "13", то реквизит "Наименование места происхождения (casdo:‌Production‌Place‌Name)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Наименование места происхождения (casdo:‌Production‌Place‌Name)" не должен быть заполнен
13.30.14. Маркировка товара
(casdo:‌Goods‌Label‌Description‌Text)
6 и)
6 к)
0..1
B.039.00360
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)" содержит 1 из значений: "12", "13", то реквизит "Маркировка товара (casdo:‌Goods‌Label‌Description‌Text)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Маркировка товара (casdo:‌Goods‌Label‌Description‌Text)" не должен быть заполнен
13.30.15. Назначение и область применения товара
(casdo:‌Goods‌Usage‌Description‌Text)
6 з)
0..1
B.039.00361
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)" содержит значение "11", то реквизит "Назначение и область применения товара (casdo:‌Goods‌Usage‌Description‌Text)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Назначение и область применения товара (casdo:‌Goods‌Usage‌Description‌Text)" не должен быть заполнен

13.30.16. Өндіруші
(cacdo:‌Manufacturer‌Details)
6 з)
6 и)
0..*
B.039.00362
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:PIVConsignmentDetails)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесі "11" мәнін қамтыса, онда "Өндіруші (cacdo:ManufacturerDetails)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.039.00750
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "12" мәнін қамтыса, онда "Өндіруші (cacdo:‌Manufacturer‌Details)" деректемесі толтырылуы мүмкін
B.039.00751
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі: "11", "12" мәндерін қамтымаса, онда "Өндіруші (cacdo:‌Manufacturer‌Details)" деректемесі толтырылмайды
B.039.00364
1
"Өндіруші (cacdo:ManufacturerDetails)" деректемесі үшін субъектінің атауы туралы мәліметтерді көрсеткен кезде мына деректемелердің 1 дәлме дәл толтырылуы тиіс: "Субъектінің атауы (csdo:‌Subject‌Name)", "Субъектінің қысқаша атауы (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)"
*.1. Субъектінің атауы
(csdo:‌Subject‌Name)
0..1
*.2. Субъектінің қысқаша атауы
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
0..1
*.3. Бірегей кедендік сәйкестендіру нөмірі
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)
0..1
B.039.00752
2
AM
BY
KG
RU
"Бірегей кедендік сәйкестендіру нөмірі (casdo:CAUniqueCustomsNumberId)" деректемесі толтырылмауға тиіс
B.039.00753
2
KZ
"Бірегей кедендік сәйкестендіру нөмірі (casdo:CAUniqueCustomsNumberId)" деректемесі толтырылуы мүмкін
а) елдің коды
(countryCode атрибуты)
0..1
B.039.00754
2
KZ
"Бірегей кедендік сәйкестендіру нөмірі (casdo:CAUniqueCustomsNumberId)" деректемесінің "елдің коды (countryCode атрибуты)" атрибуты "KZ" мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(countryCode ListId атрибуты)
0..1
B.039.00755
2
KZ
"Бірегей кедендік сәйкестендіру нөмірі (casdo:CAUniqueCustomsNumberId)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (countryCode ListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс
*.4. Салық төлеушінің сәйкестендіргіші
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
0..1
B.039.00756
2
AM
егер "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:TaxpayerId)" деректемесі толтырылса, онда ол салық төлеушінің есептік нөмірін (СЕН) қамтуға тиіс
B.039.00757
2
BY
егер "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:TaxpayerId)" деректемесі толтырылса, онда ол төлеушінің есептік нөмірін (ТЕН) қамтуға тиіс

13.30.16. Производитель
(cacdo:‌Manufacturer‌Details)
6 з)
6 и)
0..*
B.039.00362
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)" содержит значение "11", то реквизит "Производитель (cacdo:‌Manufacturer‌Details)" должен быть заполнен
B.039.00750
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)" содержит значение "12", то реквизит "Производитель (cacdo:‌Manufacturer‌Details)" может быть заполнен
B.039.00751
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)" не содержит значения: "11", "12" то реквизит "Производитель (cacdo:‌Manufacturer‌Details)" не должен быть заполнен
B.039.00364
1
для реквизита "Производитель (cacdo:‌Manufacturer‌Details)" при указании сведений о наименовании субъекта должен быть заполнен в точности 1 из реквизитов: "Наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Name)", "Краткое наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)"
*.1. Наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Name)
0..1
*.2. Краткое наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
0..1
*.3. Уникальный идентификационный таможенный номер
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)
0..1
B.039.00752
2
AM
BY
KG
RU
реквизит "Уникальный идентификационный таможенный номер (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" не должен быть заполнен
B.039.00753
2
KZ
реквизит "Уникальный идентификационный таможенный номер (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" может быть заполнен
а) код страны
(атрибут country‌Code)
0..1
B.039.00754
2
KZ
атрибут "код страны (атрибут country‌Code)" реквизита "Уникальный идентификационный таможенный номер (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" должен содержать значение "KZ"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут country‌Code‌List‌Id)
0..1
B.039.00755
2
KZ
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут country‌Code‌List‌Id)" реквизита "Уникальный идентификационный таможенный номер (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" должен содержать значение "2021"
*.4. Идентификатор налогоплательщика
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
0..1
B.039.00756
2
AM
если реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:TaxpayerId)" заполнен, то должен содержать учетный номер налогоплательщика (УНН)
B.039.00757
2
BY
если реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:TaxpayerId)" заполнен, то должен содержать учетный номер плательщика (УНП)

13.30.17. Тауарды айналымға шығарған кәсіпорын
(cacdo:‌Vet‌Release‌Organization‌Details)
6 и)
0..*
B.039.00374
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "12" мәнін қамтыса, онда "Тауарды айналымға шығарған кәсіпорын (cacdo:VetReleaseOrganizationDetails)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Тауарды айналымға шығарған кәсіпорын (cacdo:VetReleaseOrganizationDetails)" деректемесі толтырылмайды
*.1. Субъектінің атауы
(csdo:‌Subject‌Name)
0..1
B.039.00767
1
"Субъектінің атауы (csdo:SubjectName)" деректемесі толтырылуға тиіс
*.2. Ветеринариялық-санитариялық қадағалаудың бақылауындағы қызметті жүзеге асыратын кәсіпорынның тіркеу нөмірі
(casdo:‌Veterinary‌Organization‌Id)
0..1

13.30.17. Предприятие, выпустившее товары в оборот
(cacdo:‌Vet‌Release‌Organization‌Details)
6 и)
0..*
B.039.00374
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)" содержит значение "12", то реквизит "Предприятие, выпустившее товары в оборот (cacdo:VetReleaseOrganizationDetails)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Предприятие, выпустившее товары в оборот (cacdo:VetReleaseOrganizationDetails)" не должен быть заполнен
*.1. Наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Name)
0..1
B.039.00767
1
реквизит "Наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Name)" должен быть заполнен
*.2. Регистрационный номер предприятия, осуществляющего деятельность, подконтрольную ветеринарно-санитарному надзору
(casdo:‌Veterinary‌Organization‌Id)
0..1

B.039.00768
1
"Ветеринариялық-санитариялық қадағалаудың бақылауындағы қызметті жүзеге асыратын кәсіпорынның тіркеу нөмірі (casdo:VeterinaryOrganizationId)" деректемесі толтырылуы мүмкін
13.30.18. Жүк, ыдыс, қаптама, тұғырық туралы мәліметтер
(cacdo:‌PIVCargo‌Package‌Pallet‌Details)
5 и)
6 а)
6 б)
6 г)
0..1
B.039.00377
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі түбір деңгейінде "01" мәнін қамтыса және "Тауарларды түсіру белгісі (casdo:‌Unloading‌Indicator)" деректемесі "1" мәнін қамтыса, онда "Жүк, ыдыс, қаптама, тұғырық туралы мәліметтер (cacdo:‌PIVCargo‌Package‌Pallet‌Details) деректемесі толтырылуға тиіс

B.039.00768
1
реквизит "Регистрационный номер предприятия, осуществляющего деятельность, подконтрольную ветеринарно-санитарному надзору (casdo:‌Veterinary‌Organization‌Id)" может быть заполнен
13.30.18. Сведения о грузе, таре, упаковке, поддоне
(cacdo:‌PIVCargo‌Package‌Pallet‌Details)
5 и)
6 а)
6 б)
6 г)
0..1
B.039.00377
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" на корневом уровне содержит значение "01" и реквизит "Признак выгрузки товара (casdo:‌Unloading‌Indicator)" содержит значение "1", то реквизит "Сведения о грузе, таре, упаковке, поддоне (cacdo:‌PIVCargo‌Package‌Pallet‌Details)" должен быть заполнен

B.039.00769
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлардың тағайындалу коды (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" деректемесі "ВН" мәнін қамтымаса, онда "Жүк, ыдыс, қаптама, тұғырық туралы мәліметтер (cacdo:‌PIVCargo‌Package‌Pallet‌Details) деректемесі толтырылуға тиіс
B.039.00955
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі түбір деңгейінде "01" мәнін қамтыса, "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлардың тағайындалу коды (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" "ВН" мәнін қамтыса, онда "Жүк, ыдыс, қаптама, тұғырық туралы мәліметтер (cacdo:‌PIVCargo‌Package‌Pallet‌Details) деректемесі толтырылмауға тиіс
B.039.00770
1

B.039.00769
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)" содержит значение "06", реквизит "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" в составе экземпляра реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" не содержит значение "ВН", то реквизит "Сведения о грузе, таре, упаковке, поддоне (cacdo:‌PIVCargo‌Package‌Pallet‌Details)" должен быть заполнен
B.039.00955
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" на корневом уровне не содержит значение "01" реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)" содержит значение "06", реквизит "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" в составе экземпляра реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" содержит значение "ВН", то реквизит "Сведения о грузе, таре, упаковке, поддоне (cacdo:‌PIVCargo‌Package‌Pallet‌Details)" не должен быть заполнен
B.039.00770
1

егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі түбір деңгейінде "01" мәнін қамтымаса, "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтымаса, онда Жүк, ыдыс, қаптама, тұғырық туралы мәліметтер (cacdo:‌PIVCargo‌Package‌Pallet‌Details) деректемесі толтырылмауға тиіс
*.1. Тауардың қаптамасы туралы ақпарат түрінің коды
(casdo:‌Package‌Availability‌Code)
0..1
B.039.01190
1
"Тауардың қаптамасы туралы ақпарат түрінің коды (casdo:PackageAvailabilityCode)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.039.00378
1
"Тауардың қаптамасы туралы ақпарат түрінің коды (casdo:PackageAvailabilityCode)" деректемесі мына мәндердің 1 қамтуға тиіс:
0-қаптамасыз;
1-қаптамамен;
2-қаптамасыз, көлік құралының жабдықталған сыйымдылықтарында
*.2. Жүк орындарының саны
(casdo:‌Cargo‌Quantity)
0..1
B.039.00379
1
"Жүк орындарының саны (casdo:CargoQuantity)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.039.00833
1
егер "Тауардың қаптамасы туралы ақпарат түрінің коды (casdo:PackageAvailabilityCode)" деректемесі "2" мәнін қамтыса, онда "Жүк орындарының саны (casdo:CargoQuantity)" деректемесі "0" мәнін қамтуға тиіс
*.3. Тауар ішінара орналасқан жүк орындарының жалпы саны
(casdo:‌Cargo‌Part‌Quantity)
0..1
B.039.00771
1
"Тауар ішінара орналасқан жүк орындарының жалпы саны (casdo:CargoPartQuantity)" деректемесі толтырылмауға тиіс
*.4. Жүк орындарының түрі
(casdo:‌Cargo‌Kind‌Name)
0..1
*.5. Жүк, ыдыс, қаптама, тұғырық туралы мәліметтер
(cacdo:‌Package‌Pallet‌Details)
5 и)
6 а)
6 б)
6 г)
0..*
B.039.00772
1
"Жүк, ыдыс, қаптама, тұғырық туралы мәліметтер (cacdo:PackagePalletDetails)" деректемесі толтырылуға тиіс
*.5.1. Ақпарат түрінің коды
(casdo:‌Information‌Kind‌Code)
0..1
B.039.00956
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі түбір деңгейінде "01" мәнін қамтыса, онда "Ақпарат түрінің коды (casdo:‌Information‌Kind‌Code)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Ақпарат түрінің коды (casdo:‌Information‌Kind‌Code)" деректемесі толтырылмайды
B.039.00380
1
егер "Жүк орны (қаптама) туралы ақпарат түрінің коды (casdo:‌Cargo‌Package‌Info‌Kind‌Code)" деректемесі толтырылса, онда "Жүк орны (қаптама) туралы ақпарат түрінің коды (casdo:‌Cargo‌Package‌Info‌Kind‌Code)"‌Information‌Kind‌Code)" деректемесі мына мәндердің 1 қамтуға тиіс:
0-қаптама туралы мәліметтер;
1-ыдыс туралы мәліметтер;
2-жүк туралы мәліметтер;
3-тұғырық туралы мәліметтер;
4 - жеке қаптама туралы мәліметтер

если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" на корневом уровне не содержит значение "01" и реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)" не содержит значение "06", то реквизит "Сведения о грузе, таре, упаковке, поддоне (cacdo:‌PIVCargo‌Package‌Pallet‌Details)" не должен быть заполнен
*.1. Код вида информации об упаковке товара
(casdo:‌Package‌Availability‌Code)
0..1
B.039.01190
1
реквизит "Код вида информации об упаковке товара (casdo:‌Package‌Availability‌Code)" должен быть заполнен
B.039.00378
1
реквизит "Код вида информации об упаковке товара (casdo:‌Package‌Availability‌Code)" должен содержать 1 из значений:
0 – без упаковки;
1 – с упаковкой;
2 – без упаковки, в оборудованных емкостях транспортного средства
*.2. Количество грузовых мест
(casdo:‌Cargo‌Quantity)
0..1
B.039.00379
1
реквизит "Количество грузовых мест (casdo:‌Cargo‌Quantity)" должен быть заполнен
B.039.00833
1
если реквизит "Код вида информации об упаковке товара (casdo:‌Package‌Availability‌Code)" содержит значение "2", то реквизит "Количество грузовых мест (casdo:‌Cargo‌Quantity)" должен содержать значение "0"
*.3. Количество грузовых мест, частично занятых товаром
(casdo:‌Cargo‌Part‌Quantity)
0..1
B.039.00771
1
реквизит "Количество грузовых мест, частично занятых товаром (casdo:‌Cargo‌Part‌Quantity)" не должен быть заполнен
*.4. Вид грузовых мест
(casdo:‌Cargo‌Kind‌Name)
0..1
*.5. Сведения о грузе, таре, упаковке, поддоне
(cacdo:‌Package‌Pallet‌Details)
5 и)
6 а)
6 б)
6 г)
0..*
B.039.00772
1
реквизит "Сведения о грузе, таре, упаковке, поддоне (cacdo:‌Package‌Pallet‌Details)" должен быть заполнен
*.5.1. Код вида информации
(casdo:‌Information‌Kind‌Code)
0..1
B.039.00956
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" на корневом уровне содержит значение "01", то реквизит "Код вида информации (casdo:‌Information‌Kind‌Code)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Код вида информации (casdo:‌Information‌Kind‌Code)" не должен быть заполнен
B.039.00380
1
если реквизит "Код вида информации о грузовом месте (упаковке) (casdo:‌Cargo‌Package‌Info‌Kind‌Code)" заполнен, то реквизит "Код вида информации о грузовом месте (упаковке) (casdo:‌Cargo‌Package‌Info‌Kind‌Code)" должен содержать 1 из значений:
0 – сведения об упаковке;
1 – сведения о таре;
2 – сведения о грузе;
3 – сведения о поддонах;
4 – сведения об индивидуальной упаковке

*.5.2. Қаптама түрінің коды
(csdo:‌Package‌Kind‌Code)
1
B.039.00381
1
"Қаптама түрінің коды (csdo:PackageKindCode)" деректемесі жүктің, қаптаманың және қаптау материалдары түрлерінің сыныптауышына сәйкес қаптама түрі кодының мәнін қамтуы тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.039.00773
1
"Қаптама түрінің коды (csdo:PackageKindCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2013" мәнін қамтуға тиіс

*.5.2. Код вида упаковки
(csdo:‌Package‌Kind‌Code)
1
B.039.00381
1
реквизит "Код вида упаковки (csdo:‌Package‌Kind‌Code)" должен содержать значение кода вида упаковки в соответствии с классификатором видов груза, упаковки и упаковочных материалов
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.039.00773
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код вида упаковки (csdo:‌Package‌Kind‌Code)" должен содержать значение "2013"

*.5.3. Қаптамалар саны
(csdo:‌Package‌Quantity)
0..1
B.039.00774
1
егер "Жүк орны (қаптама) туралы ақпарат түрінің коды (casdo:CargoPackageInfoKindCode)" деректемесі "0", "1", "3", "4" мәндерін қамтыса, онда "Қаптамалар саны (csdo:PackageQuantity)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.039.00775
1
егер "Жүк орны (қаптама) туралы ақпарат түрінің коды (casdo:CargoPackageInfoKindCode)" деректемесі "2" мәнін қамтыса, онда "Қаптамалар саны (csdo:PackageQuantity)" деректемесі толтырылуы мүмкін

*.5.3. Количество упаковок
(csdo:‌Package‌Quantity)
0..1
B.039.00774
1
если реквизит "Код вида информации о грузовом месте (упаковке) (casdo:‌Cargo‌Package‌Info‌Kind‌Code)" содержит значение "0", "1", "3", "4", то реквизит "Количество упаковок (csdo:‌Package‌Quantity)" должен быть заполнен
B.039.00775
1
если реквизит "Код вида информации о грузовом месте (упаковке) (casdo:‌Cargo‌Package‌Info‌Kind‌Code)" содержит значение "2", то реквизит "Количество упаковок (csdo:‌Package‌Quantity)" может быть заполнен

B.039.00957
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса және "Тауардың қаптамасы туралы ақпарат түрінің коды (casdo:PackageAvailabilityCode)" деректемесі "1" мәнін қамтыса, онда "Қаптамалар саны (csdo:‌Package‌Quantity)" деректемесі толтырылуға тиіс
*.5.4. Жүк орнының сипаттамасы
(casdo:‌Cargo‌Description‌Text)
0..*
*.6. Жүкті таңбалау
(casdo:‌Cargo‌Label‌Description‌Text)
5 и)
6 а)
6 б)
0..1
B.039.00382
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі түбір деңгейінде "01" мәнін қамтыса және "Тауарларды түсіру белгісі (casdo:‌Unloading‌Indicator)" деректемесі "1" мәнін қамтыса, онда "Жүкті таңбалау (casdo:‌Cargo‌Label‌Description‌Text)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Жүкті таңбалау (casdo:‌Cargo‌Label‌Description‌Text)" деректемесі толтырылмайды
13.30.19. Контейнер
(cacdo:‌PIContainer‌Details)
5 и)
6 а)
6 б)
6 г)
6 з)
6 и)
6 к)
7
0..*

B.039.00957
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)" содержит значение "06" и реквизит "Код вида информации об упаковке товара (casdo:‌Package‌Availability‌Code)" содержит значение "1", то реквизит "Количество упаковок (csdo:‌Package‌Quantity)" должен быть заполнен
*.5.4. Описание грузового места
(casdo:‌Cargo‌Description‌Text)
0..*
*.6. Маркировка груза
(casdo:‌Cargo‌Label‌Description‌Text)
5 и)
6 а)
6 б)
0..1
B.039.00382
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" на корневом уровне содержит значение "01" и реквизит "Признак выгрузки товара (casdo:‌Unloading‌Indicator)" содержит значение "1", то реквизит "Маркировка груза (casdo:‌Cargo‌Label‌Description‌Text)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Маркировка груза (casdo:‌Cargo‌Label‌Description‌Text)" не должен быть заполнен
13.30.19. Контейнер
(cacdo:‌PIContainer‌Details)
5 и)
6 а)
6 б)
6 г)
6 з)
6 и)
6 к)
7
0..*

B.039.00777
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, "Көлік құралы (cacdo:‌PIVBorder‌Transport‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Контейнерлік тасымалдар белгісі (casdo:ContainerIndicator)" деректемесі "1" мәнін қамтыса, "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлардың тағайындалу коды (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" деректемесі "ВН" мәнін қамтымаса, онда "Контейнер (cacdo:‌PIContainer‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс
*.1. Контейнердің сәйкестендіргіші
(casdo:‌Container‌Id)
1
*.2. Елдің коды
(casdo:‌CACountry‌Code)
0..1
B.039.00778
1
"Елдің коды (casdo:CACountryCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
13.30.20. Шығарылған ел
(cacdo:‌Origin‌Country‌Details)
6 з)
6 к)
0..1
B.039.00384
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі: "11", "13" мәндерінің 1 қамтыса, онда "Шығарылған ел (cacdo:‌Origin‌Country‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Шығарылған ел (cacdo:‌Origin‌Country‌Details)" деректемесі толтырылмайды
*.1. Елдің коды
(casdo:‌CACountry‌Code)
1
B.039.00385
1
"Елдің коды (casdo:CACountryCode)" деректемесі әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес тауарлардың шығарылған елінің екі әріптен тұратын кодының мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.039.00386
1
"Елдің коды (casdo:CACountryCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс
*.2. Елдің қысқаша атауы
(casdo:‌Short‌Country‌Name)
0..1
B.039.00387
1
"Елдің қысқаша атауы (casdo:ShortCountryName)" толтырылмауға тиіс
*.3. Аумақтың коды
(csdo:‌Territory‌Code)
0..1

B.039.00777
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)" содержит значение "06", реквизит "Признак контейнерных перевозок (casdo:‌Container‌Indicator)" в составе реквизита "Транспортное средство (cacdo:‌PIVBorder‌Transport‌Details)" содержит значение "1", реквизит "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" в составе экземпляра реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" не содержит значение "ВН", то реквизит "Контейнер (cacdo:‌PIContainer‌Details)" должен быть заполнен
*.1. Идентификатор контейнера
(casdo:‌Container‌Id)
1
*.2. Код страны
(casdo:‌CACountry‌Code)
0..1
B.039.00778
1
реквизит "Код страны (casdo:‌CACountry‌Code)" не должен быть заполнен
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
13.30.20. Страна происхождения
(cacdo:‌Origin‌Country‌Details)
6 з)
6 к)
0..1
B.039.00384
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)" содержит 1 из значений: "11", "13", то реквизит "Страна происхождения (cacdo:‌Origin‌Country‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Страна происхождения (cacdo:‌Origin‌Country‌Details)" не должен быть заполнен
*.1. Код страны
(casdo:‌CACountry‌Code)
1
B.039.00385
1
реквизит "Код страны (casdo:‌CACountry‌Code)" должен содержать значение двухбуквенного кода страны происхождения товаров в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.039.00386
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (casdo:‌CACountry‌Code)" должен содержать значение "2021"
*.2. Краткое название страны
(casdo:‌Short‌Country‌Name)
0..1
B.039.00387
1
реквизит "Краткое название страны (casdo:‌Short‌Country‌Name)" не должен быть заполнен
*.3. Код территории
(csdo:‌Territory‌Code)
0..1

13.30.21. Құн
(casdo:‌CAValue‌Amount)
6 в)
6 г)
0..1
B.039.00779
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі: "05", "06" мәндерінің 1 қамтыса, онда "Құн (casdo:‌CAValue‌Amount)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Құн (casdo:‌CAValue‌Amount)" деректемесі толтырылмайды
B.039.01191
1

13.30.21. Стоимость
(casdo:‌CAValue‌Amount)
6 в)
6 г)
0..1
B.039.00779
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)" содержит 1 из значений "05", "06", то реквизит "Стоимость (casdo:‌CAValue‌Amount)" может быть заполнен, иначе реквизит "Стоимость (casdo:‌CAValue‌Amount)" не должен быть заполнен
B.039.01191
1

егер "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "05" мәнін қамтымаса, "Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлардың тағайындалу коды (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" деректемесі "МП" мәнін қамтыса, онда "Құн (casdo:‌CAValue‌Amount)" деректемесі толтырылмайды
а) валютаның коды
(currencyCode атрибуты)
1
B.039.00392
1
"Құн (casdo:CAValueAmount)" деректемесінің "валютаның коды (currencyCode атрибуты)" атрибуты валюталар сыныптауышына сәйкес үш әріптен тұратын валюта кодының мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCode ListId атрибуты)
1
B.039.00393
1
"Құн (casdo:CAValueAmount)" деректемесінің "валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші (currencyCode ListId атрибуты)" атрибуты "2022" мәнін қамтуға тиіс

если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)" содержит значение "06", реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)" не содержит значения "05", реквизит "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" содержит значение "МП", то реквизит "Стоимость (casdo:‌CAValue‌Amount)" не должен быть заполнен
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
1
B.039.00392
1
атрибут "код валюты (атрибут currency‌Code)" реквизита "Стоимость (casdo:‌CAValue‌Amount)" должен содержать значение трехбуквенного кода валюты в соответствии с классификатором валют
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
1
B.039.00393
1
атрибут "идентификатор классификатора валют (атрибут currency‌Code‌List‌Id)" реквизита "Стоимость (casdo:‌CAValue‌Amount)" должен содержать значение "2022"

13.30.22. Алдыңғы құжат
(cacdo:‌PIPreceding‌Doc‌Details)
6 г)
0..*
B.039.00394
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, онда "Алдыңғы құжат (cacdo:‌PIPreceding‌Doc‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Алдыңғы құжат (cacdo:‌PIPreceding‌Doc‌Details)" деректемесі толтырылмайды
*.1. Жазба сәйкестендіргіші
(casdo:‌Line‌Id)
0..1

13.30.22. Предшествующий документ
(cacdo:‌PIPreceding‌Doc‌Details)
6 г)
0..*
B.039.00394
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)" содержит значение "06", то реквизит "Предшествующий документ (cacdo:‌PIPreceding‌Doc‌Details)" может быть заполнен, иначе реквизит "Предшествующий документ (cacdo:‌PIPreceding‌Doc‌Details)" не должен быть заполнен
*.1. Идентификатор записи
(casdo:‌Line‌Id)
0..1

B.039.01192
1
"Жазба сәйкестендіргіші (casdo:LineId)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.039.01193
1
"Жазба сәйкестендіргіші (casdo:LineId" деректемесі "1" мәнінен басталуға тиіс
B.039.01194
1
"Тауар (cacdo:PIVConsignmentItemDetails)" деректемесінің құрамындағы "Жазба сәйкестендіргіші (casdo:LineId)" деректемесі қайталама мәндерді қамтымауға тиіс
*.2. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
0..1
B.039.01195
1
"Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесі толтырылуға тиіс

B.039.01192
1
реквизит "Идентификатор записи (casdo:‌Line‌Id)" должен быть заполнен
B.039.01193
1
реквизит "Идентификатор записи (casdo:‌Line‌Id" должен начинаться со значения "1"
B.039.01194
1
реквизит "Идентификатор записи (casdo:‌Line‌Id)" в составе экземпляра реквизита "Товар (cacdo:‌PIVConsignment‌Item‌Details)" не должен содержать повторяющихся значений
*.2. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
0..1
B.039.01195
1
реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" должен быть заполнен

B.039.00783
1
"Құжаттың нөмірі (csdo:DocId)" деректемесі толтырылуға тиіс
*.5. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
0..1
B.039.00784
1
егер "Құжаттың берілген күні (csdo:DocCreationDate)" деректемесі толтырылса, деректеменің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
13.30.23. Қосымша құжат (мәліметтер)
(cacdo:‌PIGoods‌Doc‌Details)
6 в)
6 г)
6 д)
6 е)
6 ж)
6 з)
6 и)
6 к)
0..*
B.039.00395
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "05" мәнін қамтыса, онда "Қосымша құжат (мәліметтер) (cacdo:‌PIGoods‌Doc‌Details)" деректемесі толтырылуы мүмкін

B.039.00783
1
реквизит "Номер документа (csdo:‌Doc‌Id)" должен быть заполнен
*.5. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
0..1
B.039.00784
1
если реквизит "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" заполнен, значение реквизита должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
13.30.23. Дополнительный документ (сведения)
(cacdo:‌PIGoods‌Doc‌Details)
6 в)
6 г)
6 д)
6 е)
6 ж)
6 з)
6 и)
6 к)
0..*
B.039.00395
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)" содержит значение "05", то реквизит "Дополнительный документ (сведения) (cacdo:‌PIGoods‌Doc‌Details)" может быть заполнен

B.039.00785
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі: "06", "07", "08", "09", "11", "12", "13" мәндерінің 1 қамтыса, онда "Қосымша құжат (мәліметтер) (cacdo:‌PIGoods‌Doc‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.039.00786
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі: "05", "06", "07", "08", "09", "11", "12", "13" мәндерін қамтымаса, онда "Қосымша құжат (мәліметтер) (cacdo:‌PIGoods‌Doc‌Details)" деректемесі толтырылмауға тиіс
*.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
0..1
B.039.01196
1
"Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.039.00396
1
"Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесі құжаттар мен мәліметтер түрлерінің сыныптауышына сәйкес құжат түрі кодының мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.039.00397
1
"Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2009" мәнін қамтуға тиіс
*.2. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
0..1
*.3. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
0..1
B.039.01197
1
"Құжаттың нөмірі (csdo:DocId)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.039.00399
1
"Құжаттың нөмірі (csdo:DocId)" деректемесі егер құжаттың нөмірі болмаса, құжат нөмірінің мәнін немесе "БН" мәнін қамтуға тиіс
*.4. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
0..1
B.039.00400
1
егер "Құжаттың берілген күні (csdo:DocCreationDate)" деректемесі толтырылса, то деректеменің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
*.5. Құжаттың қолданылу мерзімінің басталған күні
(csdo:‌Doc‌Start‌Date)
0..1
B.039.00401
1
егер "Құжаттың қолданылу мерзімінің басталған күні (csdo:DocStartDate)" деректемесі толтырылса, онда деректеменің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
*.6. Құжаттың қолданылу мерзімінің аяқталған күні
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
0..1
B.039.00402
1
егер "Құжаттың қолданылу мерзімінің аяқталған күні (csdo:DocValidityDate)" деректемесі толтырылса, онда деректеменің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
*.7. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.039.00403
1
егер "Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі толтырылса, онда деректеме әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес елдің екі әріптен тұратын кодының мәнін қамтуы тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1

B.039.00785
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)" содержит 1 из значений: "06", "07", "08", "09", "11", "12", "13", то реквизит "Дополнительный документ (сведения) (cacdo:‌PIGoods‌Doc‌Details)" должен быть заполнен
B.039.00786
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)" не содержит значения: "05", "06", "07", "08", "09", "11", "12", "13", то реквизит "Дополнительный документ (сведения) (cacdo:‌PIGoods‌Doc‌Details)" не должен быть заполнен
*.1. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
0..1
B.039.01196
1
реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" должен быть заполнен
B.039.00396
1
реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" должен содержать значение кода вида документа в соответствии с классификатором видов документов и сведений
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.039.00397
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" должен содержать значение "2009"
*.2. Наименование документа
(csdo:‌Doc‌Name)
0..1
*.3. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
0..1
B.039.01197
1
реквизит "Номер документа (csdo:‌Doc‌Id)" должен быть заполнен
B.039.00399
1
реквизит "Номер документа (csdo:‌Doc‌Id)" должен содержать значение номера документа или значение "Б/Н", если документ не имеет номера
*.4. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
0..1
B.039.00400
1
если реквизит "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" заполнен, то значение реквизита должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
*.5. Дата начала срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Start‌Date)
0..1
B.039.00401
1
если реквизит "Дата начала срока действия документа (csdo:‌Doc‌Start‌Date)" заполнен, то значение реквизита должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
*.6. Дата истечения срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
0..1
B.039.00402
1
если реквизит "Дата истечения срока действия документа (csdo:‌Doc‌Validity‌Date)" заполнен, то значение реквизита должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
*.7. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.039.00403
1
если реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" заполнен, то реквизит должен содержать значение двухбуквенного кода страны в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1

B.039.00787
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі: "12", "13" мәндерін қамтыса, онда "Тауарды маркалау (casdo:‌Goods‌Label‌Description‌Text)" деректемесі толтырылуы мүмкін
*.16. Өндіруші
(cacdo:‌Manufacturer‌Details)
6 и)
0..1
B.039.00412
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "12" мәнін қамтыса, онда "Өндіруші (cacdo:‌Manufacturer‌Details)" деректемесі толтырылуы мүмкін
B.039.00413
1
егер "Өндіруші (cacdo:ManufacturerDetails)" деректемесі толтырылса, онда "Өндіруші (cacdo:ManufacturerDetails)" деректемесі үшін субъектінің атауы туралы мәліметтерді көрсеткен кезде мына деректемелердің 1 дәлме дәл толтырылуы тиіс: "Субъектінің атауы (csdo:‌Subject‌Name)", "Субъектінің қысқаша атауы (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)"
*.16.1. Субъектінің атауы
(csdo:‌Subject‌Name)
0..1
*.16.2. Субъектінің қысқаша атауы
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
0..1
*.16.3. Бірегей кедендік сәйкестендіру нөмірі
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)
0..1
а) елдің коды
(countryCode атрибуты)
0..1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(countryCode ListId атрибуты)
0..1
*.16.4. Салық төлеушінің сәйкестендіргіші
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
0..1
*.16.5. Есепке қою себебінің коды
(csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)
0..1
*.16.6. Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші
(casdo:‌Person‌Id)
0..1
*.16.7. Мекенжай
(ccdo:‌Subject‌Address‌Details)
0..1
B.039.00414
1
"Мекенжай (ccdo:SubjectAddressDetails)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.039.00415
1
"Мекенжай (ccdo:SubjectAddressDetails)" деректемесі үшін мына деректемелердің кемінде 1 толтырылуға тиіс: "Қала (csdo:CityName)", "Елді мекен (csdo:SettlementName)"
*.16.7.1. Мекенжай түрінің коды
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
0..1
B.039.01200
1
"Мекенжай түрінің коды (csdo:AddressKindCode)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.039.00416
1
"Мекенжай түрінің коды (csdo:AddressKindCode)" "1" – Тіркеу мекенжайы мәнін қамтуға тиіс
*.16.7.2. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.039.01201
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.039.00417
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес тауар өндірушіні тіркеу елінің екі әріптен тұратын кодының мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.039.00418
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс

B.039.00787
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)" содержит значение "12", "13", то реквизит "Маркировка товара (casdo:‌Goods‌Label‌Description‌Text)" может быть заполнен
*.16. Производитель
(cacdo:‌Manufacturer‌Details)
6 и)
0..1
B.039.00412
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)" содержит значение "12", то реквизит "Производитель (cacdo:‌Manufacturer‌Details)" может быть заполнен
B.039.00413
1
если реквизит "Производитель (cacdo:‌Manufacturer‌Details)" заполнен, то для реквизита "Производитель (cacdo:‌Manufacturer‌Details)" при указании сведений о наименовании субъекта должен быть заполнен в точности 1 из реквизитов: "Наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Name)", "Краткое наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)"
*.16.1. Наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Name)
0..1
*.16.2. Краткое наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
0..1
*.16.3. Уникальный идентификационный таможенный номер
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)
0..1
а) код страны
(атрибут country‌Code)
0..1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут country‌Code‌List‌Id)
0..1
*.16.4. Идентификатор налогоплательщика
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
0..1
*.16.5. Код причины постановки на учет
(csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)
0..1
*.16.6. Идентификатор физического лица
(casdo:‌Person‌Id)
0..1
*.16.7. Адрес
(ccdo:‌Subject‌Address‌Details)
0..1
B.039.00414
1
реквизит "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" должен быть заполнен
B.039.00415
1
для реквизита "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" должно быть заполнено не менее 1 из реквизитов: "Город (csdo:‌City‌Name)", "Населенный пункт (csdo:‌Settlement‌Name)"
*.16.7.1. Код вида адреса
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
0..1
B.039.01200
1
реквизит "Код вида адреса (csdo:‌Address‌Kind‌Code)" должен быть заполнен
B.039.00416
1
реквизит "Код вида адреса (csdo:‌Address‌Kind‌Code)" должен содержать значение "1" – адрес регистрации
*.16.7.2. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.039.01201
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен быть заполнен
B.039.00417
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать значение двухбуквенного кода страны регистрации производителя товаров в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.039.00418
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать значение "2021"

B.039.00427
1
"Заттың концентрациясы (casdo:‌Concentration‌Measure)" деректемесінің "өлшем бірлігі (measurementUnitCode атрибуты)" атрибуты "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCodeListId атрибуты)" атрибутында сәйкестендіргіші айқындалған сыныптауышқа сәйкес өлшем бірліктерінің кодын қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
1
B.039.00428
1
"Заттың концентрациясы (casdo:ConcentrationMeasure)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCodeListId атрибуты)" атрибуты "2064" мәнін қамтуға тиіс
*.17.2.7. Заттың дозасы
(casdo:‌Dose‌Measure)
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
1
B.039.00429
1
"Заттың дозасы (casdo:DoseMeasure)" деректемесінің "өлшем бірлігі (measurementUnitCode атрибуты)" атрибуты "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCodeListId атрибуты)" атрибутында сәйкестендіргіші айқындалған сыныптауышқа сәйкес өлшем бірлігі кодының мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
1
B.039.00430
1
"Заттың дозасы (casdo:DoseMeasure)" деректемесінің анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCodeListId атрибуты)" атрибуты "2064" мәнін қамтуға тиіс
*.17.2.8. Сипаттамасы
(csdo:‌Description‌Text)
0..1
*.18. Құжаттың нақты ұсынылуы туралы мәліметтер
(cacdo:‌Document‌Presenting‌Details)
6 г)
0..1
B.039.01202
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, онда "Құжаттың нақты ұсынылуы туралы мәліметтер (cacdo:‌Document‌Presenting‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Құжаттың нақты ұсынылуы туралы мәліметтер (cacdo:‌Document‌Presenting‌Details)" деректемесі толтырылмайды
B.039.01203
1
егер "Құжаттың нақты ұсынылуы туралы мәліметтер (cacdo:‌Document‌Presenting‌Details)" деректемесі толтырылса және "Құжатты ұсыну коды (casdo:‌Doc‌Present‌Kind‌Code)" деректемесі "0" мәнін қамтыса, онда "Құжаттың нақты ұсынылуы туралы мәліметтер (cacdo:‌Document‌Presenting‌Details)" деректемесі үшін құжаттың тіркеу нөмірі туралы мәліметтерді көрсеткен кезде мына деректемелердің 1 дәлме дәл толтырылуы мүмкін: Кеден құжатының тіркеу нөмірі (cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)", "Көлік құралына арналған декларацияның тіркеу нөмірі (cacdo:‌DTMDoc‌Details)", "ХЖТ кітапшасының тіркеу нөмірі (cacdo:‌TIRId‌Details)", "Алдыңғы құжаттың нөмірі (casdo:‌Preceding‌Doc‌Id)", әйтпесе "Кеден құжатының тіркеу нөмірі (cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)", "Көлік құралына арналған декларацияның тіркеу нөмірі (cacdo:‌DTMDoc‌Details)", "ХЖТ кітапшасының тіркеу нөмірі (cacdo:‌TIRId‌Details)", "Алдыңғы құжаттың нөмірі (casdo:‌Preceding‌Doc‌Id)" деректемелері толтырылмауға тиіс

B.039.00427
1
атрибут "единица измерения (атрибут measurement‌Unit‌Code)" реквизита "Концентрация вещества (casdo:‌Concentration‌Measure)" должен содержать значение код единицы измерения в соответствии с классификатором, идентификатор которого определен в атрибуте "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
1
B.039.00428
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)" реквизита "Концентрация вещества (casdo:‌Concentration‌Measure)" должен содержать значение "2064"
*.17.2.7. Доза вещества
(casdo:‌Dose‌Measure)
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
1
B.039.00429
1
атрибут "единица измерения (атрибут measurement‌Unit‌Code)" реквизита "Доза вещества (casdo:‌Dose‌Measure)" должен содержать значение кода единицы измерения в соответствии с классификатором, идентификатор которого определен в атрибуте "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
1
B.039.00430
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)" реквизита "Доза вещества (casdo:‌Dose‌Measure)" должен содержать значение "2064"
*.17.2.8. Описание
(csdo:‌Description‌Text)
0..1
*.18. Сведения о фактическом представлении документа
(cacdo:‌Document‌Presenting‌Details)
6 г)
0..1
B.039.01202
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" содержит значение "06", то реквизит "Сведения о фактическом представлении документа (cacdo:‌Document‌Presenting‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Сведения о фактическом представлении документа (cacdo:‌Document‌Presenting‌Details)" не должен быть заполнен
B.039.01203
1
если реквизит "Сведения о фактическом представлении документа (cacdo:‌Document‌Presenting‌Details)" заполнен и реквизит "Код представления документа (casdo:‌Doc‌Present‌Kind‌Code)" содержит значение "0", то для реквизита "Сведения о фактическом представлении документа (cacdo:‌Document‌Presenting‌Details)" при указании сведений о регистрационном номере документа может быть заполнен в точности 1 из реквизитов: "Регистрационный номер таможенного документа (cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)", "Регистрационный номер декларации на транспортное средство (cacdo:‌DTMDoc‌Details)", "Регистрационный номер книжки МДП (cacdo:‌TIRId‌Details)", "Номер предшествующего документа (casdo:‌Preceding‌Doc‌Id)", иначе реквизиты "Регистрационный номер таможенного документа (cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)", "Регистрационный номер декларации на транспортное средство (cacdo:‌DTMDoc‌Details)", "Регистрационный номер книжки МДП (cacdo:‌TIRId‌Details)", "Номер предшествующего документа (casdo:‌Preceding‌Doc‌Id)" не должны быть заполнены

*.18.1. Құжатты ұсыну коды
(casdo:‌Doc‌Present‌Kind‌Code)
0..1
B.039.01204
1
"Құжатты ұсыну коды (casdo:DocPresentKindCode)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.039.01205
1
"Құжатты ұсыну коды (casdo:DocPresentKindCode)" деректемесі мына мәндердің 1 қамтуға тиіс:
"0" – құжат Еуразиялық экономикалық одақ Кеден кодексінің 109-бабы 8-тармағының бірінші абзацына сәйкес ТД беру кезінде ұсынылмаған,
"1" – құжат транзиттік декларация ретінде алдын ала ақпаратты пайдаланған кезде ұсынылатын болады

*.18.1. Код представления документа
(casdo:‌Doc‌Present‌Kind‌Code)
0..1
B.039.01204
1
реквизит "Код представления документа (casdo:‌Doc‌Present‌Kind‌Code)" должен быть заполнен
B.039.01205
1
реквизит "Код представления документа (casdo:‌Doc‌Present‌Kind‌Code)" должен содержать 1 из значений:
"0" – документ не представлен при подаче ТД в соответствии с абзацем первым пункта 8 статьи 109 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза,
"1" – документ будет представлен при использовании предварительной информации в качестве транзитной декларации

*.18.2. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
0..1
B.039.01206
1
егер "Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесі толтырылса, онда "Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесі құжаттар мен мәліметтер түрлерінің сыныптауышына сәйкес құжат түрі кодының мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.039.01207
1
"Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2009" мәнін қамтуға тиіс
*.18.3. Құжатты ұсыну күні
(casdo:‌Doc‌Present‌Date)
0..1
B.039.01208
1
"Құжатты ұсыну күні (casdo:DocPresentDate)" деректемесі толтырылмауға тиіс
*.18.4. Кеден құжатының тіркеу нөмірі
(cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)
0..1
B.039.01209
1
"Кеден құжатының тіркеу нөмірі (cacdo:CustomsDocIdDetails)" деректемесі нөмірінің құрылымы төмендегі схемаға сәйкес келетін кедендік құжаттың тіркеу нөмірі туралы мәліметтерді көрсету үшін пайдаланылады: ТТТТТТТТ/ДДММГГ/ННННННН/РР, мұнда ТТТТТТТ – кеден органының коды (2, 5 немесе 8 белгі), ДДММГГ – құжаттың тіркелген күні, ННННННН – құжаттың тіркеу журналы бойынша нөмірі, РР – өзгерістердің және (немесе) толықтырулардың реттік нөмірі (РР элементі болмауы мүмкін)
*.18.4.1. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
1
B.039.01210
1
"Құжаттың берілген күні (csdo:DocCreationDate)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
*.18.4.2. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
1
*.18.4.3. Кеден құжатының тіркеу журналы бойынша нөмірі
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
1
*.18.4.4. Реттік нөмір
(casdo:‌Customs‌Document‌Ordinal‌Id)
0..1
*.18.5. Көлік құралына арналған декларацияның тіркеу нөмірі
(cacdo:‌DTMDoc‌Details)
0..1
*.18.5.1. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
1
*.18.5.2. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
1
B.039.01211
1
"Құжаттың берілген күні (csdo:DocCreationDate)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
*.18.5.3. Кеден құжатының тіркеу журналы бойынша нөмірі
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
1
*.18.5.4. Көлік түрінің коды
(csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)
1
B.039.01212
1
"Көлік түрінің коды (csdo:UnifiedTransportModeCode)" деректемесі көлік түрлері мен тауарларды тасымалдау сыныптауышына сәйкес көлік түрі кодының мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.039.01213
1
"Көлік түрінің коды (csdo:UnifiedTransportModeCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2004" мәнін қамтуға тиіс

*.18.2. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
0..1
B.039.01206
1
если реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" заполнен, то реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" должен содержать значение кода вида документа в соответствии с классификатором видов документов и сведений
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.039.01207
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" должен содержать значение "2009"
*.18.3. Дата представления документа
(casdo:‌Doc‌Present‌Date)
0..1
B.039.01208
1
реквизит "Дата представления документа (casdo:‌Doc‌Present‌Date)" не должен быть заполнен
*.18.4. Регистрационный номер таможенного документа
(cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)
0..1
B.039.01209
1
реквизит "Регистрационный номер таможенного документа (cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)" используется для указания сведений о регистрационном номере таможенного документа, структура номера которого соответствует схеме: ТТТТТТТТ/ДДММГГ/ННННННН/РР, где ТТТТТТТ – код таможенного органа (2, 5 или 8 знаков), ДДММГГ – дата регистрации документа, ННННННН – номер документа по журналу регистрации, РР – порядковый номер изменений и (или) дополнений (элемент РР может отсутствовать)
*.18.4.1. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
1
B.039.01210
1
значение реквизита "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
*.18.4.2. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
1
*.18.4.3. Номер таможенного документа по журналу регистрации
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
1
*.18.4.4. Порядковый номер
(casdo:‌Customs‌Document‌Ordinal‌Id)
0..1
*.18.5. Регистрационный номер декларации на транспортное средство
(cacdo:‌DTMDoc‌Details)
0..1
*.18.5.1. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
1
*.18.5.2. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
1
B.039.01211
1
значение реквизита "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
*.18.5.3. Номер таможенного документа по журналу регистрации
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
1
*.18.5.4. Код вида транспорта
(csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)
1
B.039.01212
1
реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" должен содержать значение кода вида транспорта в соответствии с классификатором видов транспорта и транспортировки товаров
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.039.01213
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" должен содержать значение "2004"

*.18.6. ХЖТ кітапшасының тіркеу нөмірі
(cacdo:‌TIRId‌Details)
0..1
*.18.6.1. ХЖТ кітапшасының сериясы
(casdo:‌TIRSeries‌Id)
1
*.18.6.2. ХЖТ кітапшасының сәйкестендіру нөмірі
(casdo:‌TIRId)
1
*.18.7. Алдыңғы құжаттың нөмірі
(casdo:‌Preceding‌Doc‌Id)
0..1
*.18.8. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
0..1
B.039.01214
1
егер "Алдыңғы құжаттың нөмірі (casdo:PrecedingDocId)" деректемесі толтырылса, онда "Құжаттың берілген күні (csdo:DocCreationDate)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Құжаттың берілген күні (csdo:DocCreationDate)" деректемесі толтырылмайды
B.039.01215
1
егер "Құжаттың берілген күні (csdo:DocCreationDate)" деректемесі толтырылса, онда "Құжаттың берілген күні (csdo:DocCreationDate)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD

*.18.6. Регистрационный номер книжки МДП
(cacdo:‌TIRId‌Details)
0..1
*.18.6.1. Серия книжки МДП
(casdo:‌TIRSeries‌Id)
1
*.18.6.2. Идентификационный номер книжки МДП
(casdo:‌TIRId)
1
*.18.7. Номер предшествующего документа
(casdo:‌Preceding‌Doc‌Id)
0..1
*.18.8. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
0..1
B.039.01214
1
если реквизит "Номер предшествующего документа (casdo:‌Preceding‌Doc‌Id)" заполнен, то реквизит "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" не должен быть заполнен
B.039.01215
1
если реквизит "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" заполнен, то значение реквизита "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD

13.30.24. Тауарды түсіру орны және күні
(cacdo:‌PIShipment‌Location‌Details)
6 к)
0..*
B.039.00431
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "13" мәнін қамтыса, онда "Тауарды түсіру орны және күні (cacdo:‌PIShipment‌Location‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Тауарды түсіру орны және күні (cacdo:‌PIShipment‌Location‌Details)" деректемесі толтырылмайды
*.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1

13.30.24. Место и дата отгрузки товара
(cacdo:‌PIShipment‌Location‌Details)
6 к)
0..*
B.039.00431
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" содержит значение "13", то реквизит "Место и дата отгрузки товара (cacdo:‌PIShipment‌Location‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Место и дата отгрузки товара (cacdo:‌PIShipment‌Location‌Details)" не должен быть заполнен
*.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1

B.039.01216
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.039.00433
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес тауарды жөнелту елінің екі әріптен тұратын кодының мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.039.00434
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс
*.2. Жердің және географиялық пункттің коды
(casdo:‌Location‌Code)
0..1
B.039.00435
1
егер "Жердің және географиялық пункттің коды (casdo:‌Location‌Code)" деректемесі толтырылса, онда "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (сodeListId атрибуты)" атрибутында сәйкестендіргіші айқындалған сыныптауышқа сәйкес түсірілетін жердің кодтық белгіленуін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.039.00436
1
"анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты Одақтың НАА тізілімі бойынша пайдаланылатын сыныптауыштың сәйкестендіргішін қамтуы тиіс
*.3. Өңір
(csdo:‌Region‌Name)
0..1
*.4. Аудан
(csdo:‌District‌Name)
0..1
*.5. Қала
(csdo:‌City‌Name)
0..1
*.6. Елді мекен
(csdo:‌Settlement‌Name)
0..1

B.039.01216
1
ревизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен быть заполнен
B.039.00433
1
ревизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать значение двухбуквенного кода страны отгрузки товара в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.039.00434
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать значение "2021"
*.2. Код места или географического пункта
(casdo:‌Location‌Code)
0..1
B.039.00435
1
если реквизит "Код места или географического пункта (casdo:‌Location‌Code)" заполнен, то должен содержать кодовое обозначение места отгрузки в соответствии с классификатором, идентификатор которого указан в атрибуте "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)"
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.039.00436
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" должен содержать идентификатор используемого классификатора по реестру НСИ Союза**
*.3. Регион
(csdo:‌Region‌Name)
0..1
*.4. Район
(csdo:‌District‌Name)
0..1
*.5. Город
(csdo:‌City‌Name)
0..1
*.6. Населенный пункт
(csdo:‌Settlement‌Name)
0..1

B.039.00789
1
егер "Елді мекен (csdo:SettlementName)" деректемесі толтырылса, онда "Елді мекен (csdo:SettlementName)" деректемесі "Қала (csdo:CityName)" деректемесінің мәнінен өзгеше елді мекеннің атауын қамтуға тиіс
*.7. Күні
(csdo:‌Event‌Date)
0..1
B.039.00790
1
"Күні (csdo:EventDate)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.039.00437
1
"Күні (csdo:EventDate)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD

B.039.00789
1
если реквизит "Населенный пункт (csdo:‌Settlement‌Name)" заполнен, то реквизит "Населенный пункт (csdo:‌Settlement‌Name)" должен содержать наименование населенного пункта, отличного от значения реквизита "Город (csdo:‌City‌Name)"
*.7. Дата
(csdo:‌Event‌Date)
0..1
B.039.00790
1
реквизит "Дата (csdo:‌Event‌Date)" должен быть заполнен
B.039.00437
1
значение реквизита "Дата (csdo:‌Event‌Date)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD

13.31. Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету
(cacdo:‌Transit‌Guarantee‌Details)
6 г)
0..*
B.039.00438
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, онда "Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету (cacdo:‌Transit‌Guarantee‌Details" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету (cacdo:‌Transit‌Guarantee‌Details" деректемесі толтырылмайды
13.31.1. Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз етуді ұсыну коды
(casdo:‌Guarantee‌Present‌Code)
1
B.039.00958
1
"Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз етуді ұсыну коды (casdo:Guarantee PresentCode)" деректемесі мына мәндердің 1 қамтуға тиіс:
1-кедендік баждарды, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын төлеу жөніндегі міндеттердің орындалуын қамтамасыз ету;
2-кедендік баждарды, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын төлеу жөніндегі міндеттердің орындалуын қамтамасыз ету ұсынылмайды

13.31. Обеспечение исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей
(cacdo:‌Transit‌Guarantee‌Details)
6 г)
0..*
B.039.00438
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" содержит значение "06", то реквизит "Обеспечение исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей (cacdo:‌Transit‌Guarantee‌Details" должен быть заполнен, иначе реквизит "Обеспечение исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей (cacdo:‌Transit‌Guarantee‌Details)" не должен быть заполнен
13.31.1. Код предоставления обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей
(casdo:‌Guarantee‌Present‌Code)
1
B.039.00958
1
реквизит "Код предоставления обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей (casdo:‌Guarantee‌Present‌Code)" должен содержать 1 из значений:
1 – обеспечение исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин предоставлено;
2 – обеспечение исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин не предоставляется

13.31.2. Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз етуді ұсынбау үшін негіздеме коды
(casdo:‌No‌Guarantee‌Cause‌Code)
0..1
B.039.00959
1
егер "Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз етуді ұсыну коды (casdo:GuaranteePresentCode)" деректемесі "2" мәнін қамтыса, онда "Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз етуді ұсынбау үшін негіздеме коды (casdo:‌No‌Guarantee‌Cause‌Code)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз етуді ұсынбау үшін негіздеме коды (casdo:‌No‌Guarantee‌Cause‌Code)" деректемесі толтырылмайды
B.039.00960
1
егер "Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз етуді ұсынбау үшін негіздеме коды (casdo:‌No‌Guarantee‌Cause‌Code)" деректемесі толтырылса, онда "Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз етуді ұсынбау үшін негіздеме коды (casdo:‌No‌Guarantee‌Cause‌Code)" деректемесі кедендік баждарды, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз етуді ұсынбау жағдайларының сыныптауышына сәйкес қамтамасыз етуді ұсынбау үшін негіздеме кодының мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.039.00961
1
"Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз етуді ұсынбау үшін негіздеме коды (casdo:‌No‌Guarantee‌Cause‌Code)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты Одақтың НАА тізілімі бойынша кедендік баждарды, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз етуді ұсынбау жағдайлары сыныптауышының сәйкестендіргішін қамтуға тиіс**
13.31.3. Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз етуді ұсынуды (ұсынбауды) растайтын құжат
(cacdo:‌Transit‌Guarantee‌Doc‌Details)
0..*

13.31.2. Код основания для непредоставления обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей
(casdo:‌No‌Guarantee‌Cause‌Code)
0..1
B.039.00959
1
если реквизит "Код предоставления обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей (casdo:‌Guarantee‌Present‌Code)" содержит значение "2", то реквизит "Код основания для непредоставления обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей (casdo:‌No‌Guarantee‌Cause‌Code)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Код основания для непредоставления обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей (casdo:‌No‌Guarantee‌Cause‌Code)" не должен быть заполнен
B.039.00960
1
если реквизит "Код основания для непредоставления обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей (casdo:‌No‌Guarantee‌Cause‌Code)" заполнен, то реквизит "Код основания для непредоставления обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей (casdo:‌No‌Guarantee‌Cause‌Code)" должен содержать значение кода основания для непредоставления обеспечения в соответствии с классификатором случаев непредоставления обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.039.00961
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код основания для непредоставления обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей (casdo:‌No‌Guarantee‌Cause‌Code)" должен содержать идентификатор классификатора случаев непредоставления обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин по реестру НСИ Союза**
13.31.3. Документ, подтверждающий предоставление (непредоставление) обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей
(cacdo:‌Transit‌Guarantee‌Doc‌Details)
0..*

B.039.00962
1
егер "Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз етуді ұсыну коды (casdo:GuaranteePresentCode)" деректемесі "1" мәнін қамтыса, онда "Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз етуді ұсынуды (ұсынбауды) растайтын құжат (cacdo:‌Transit‌Guarantee‌Doc‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз етуді ұсынуды (ұсынбауды) растайтын құжат (cacdo:‌Transit‌Guarantee‌Doc‌Details)" деректемесі толтырылуы мүмкін
B.039.00963
1
егер "Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз етуді ұсынуды (ұсынбауды) растайтын құжат (cacdo:‌Transit‌Guarantee‌Doc‌Details)" деректемесі толтырылса, онда "Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз етуді ұсынуды (ұсынбауды) растайтын құжат (cacdo:‌Transit‌Guarantee‌Doc‌Details)" деректемесі құжаттың нөмірі туралы мәліметтерді көрсеткен кезде мына деректемелердің 1 дәлме дәл толтырылуы тиіс: "Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз ету сертификатының тіркеу нөмірі (cacdo:‌Guarantee‌Certificate‌Id‌Details)", "Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз етуді қабылдағанын растайтын кедендік құжаттың тіркеу нөмірі (cacdo:‌Guarantee‌Customs‌Doc‌Id‌Details)", "Құжаттың нөмірі (csdo:‌Doc‌Id)"
*.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
0..1
B.039.00964
1
егер "Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету тәсілінің коды (casdo:‌Payment‌Guarantee‌Method‌Code)" деректемесі толтырылса, онда "Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс, әйтпесе "Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.039.00965
1
егер "Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесі толтырылса, онда "Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесі құжаттар мен мәліметтер түрлерінің сыныптауышына сәйкес құжат түрі кодының мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.039.00966
1
"Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2009" мәнін қамтуға тиіс
*.2. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
0..1
B.039.00967
1
"Құжаттың атауы (csdo:DocName)" деректемесі толтырылмауға тиіс
*.3. Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз ету сертификатының тіркеу нөмірі
(cacdo:‌Guarantee‌Certificate‌Id‌Details)
0..1

B.039.00962
1
если реквизит "Код предоставления обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей (casdo:‌Guarantee‌Present‌Code)" содержит значение "1", то реквизит "Документ, подтверждающий предоставление (непредоставление) обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей (cacdo:‌Transit‌Guarantee‌Doc‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Документ, подтверждающий предоставление (непредоставление) обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей (cacdo:‌Transit‌Guarantee‌Doc‌Details)" может быть заполнен
B.039.00963
1
если реквизит "Документ, подтверждающий предоставление (непредоставление) обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей (cacdo:‌Transit‌Guarantee‌Doc‌Details)" заполнен, то для экземпляра реквизита "Документ, подтверждающий предоставление (непредоставление) обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей (cacdo:‌Transit‌Guarantee‌Doc‌Details)" при указании сведений о номере документа должен быть заполнен в точности 1 из реквизитов: "Регистрационный номер сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов (cacdo:‌Guarantee‌Certificate‌Id‌Details)", "Регистрационный номер таможенного документа, подтверждающего принятие обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей (cacdo:‌Guarantee‌Customs‌Doc‌Id‌Details)", "Номер документа (csdo:‌Doc‌Id)"
*.1. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
0..1
B.039.00964
1
если реквизит "Код способа обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов (casdo:‌Payment‌Guarantee‌Method‌Code)" заполнен, то реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" не должен быть заполнен, иначе реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" должен быть заполнен
B.039.00965
1
если реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" заполнен, то реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" должен содержать значение кода вида документа в соответствии с классификатором видов документов и сведений
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.039.00966
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" должен содержать значение "2009"
*.2. Наименование документа
(csdo:‌Doc‌Name)
0..1
B.039.00967
1
реквизит "Наименование документа (csdo:‌Doc‌Name)" не должен быть заполнен
*.3. Регистрационный номер сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов
(cacdo:‌Guarantee‌Certificate‌Id‌Details)
0..1

B.039.00968
1
егер "Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесі "07040" мәнін қамтыса, онда "Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз ету сертификатының тіркеу нөмірі (cacdo:‌Guarantee‌Certificate‌Id‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз ету сертификатының тіркеу нөмірі (cacdo:‌Guarantee‌Certificate‌Id‌Details)" деректемесі толтырылмайды
*.3.1. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
1
B.039.00969
1
"Кеден органының коды (csdo:CustomsOfficeCode)" деректемесі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдарының сыныптауышына сәйкес кеден органының сегіз таңбалы кодының мәнін қамтуға тиіс
*.3.2. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
1
B.039.00970
1
"Құжаттың берілген күні (csdo:DocCreationDate)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
*.3.3. Тіркеу журналы бойынша қамтамасыз ету сертификатының нөмірі
(casdo:‌Guarantee‌Certificate‌Reg‌Id)
1
*.4. Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз етуді қабылдағанын растайтын кедендік құжаттың тіркеу нөмірі
(cacdo:‌Guarantee‌Customs‌Doc‌Id‌Details)
0..1
B.039.00971
2
AM, KG, KZ, RU
"Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз етуді қабылдағанын растайтын кедендік құжаттың тіркеу нөмірі (cacdo:GuaranteeCustomsDocIdDetails)" деректемесі толтырылмауға тиіс
B.039.00972
2
BY
егер "Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесі "07041" мәнін қамтыса, онда "Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз етуді қабылдағанын растайтын кедендік құжаттың тіркеу нөмірі (cacdo:‌Guarantee‌Customs‌Doc‌Id‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз етуді қабылдағанын растайтын кедендік құжаттың тіркеу нөмірі (cacdo:‌Guarantee‌Customs‌Doc‌Id‌Details)" деректемесі толтырылмайды
B.039.00973
2
BY
егер "Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз етуді қабылдағанын растайтын кедендік құжаттың тіркеу нөмірі (cacdo:‌Guarantee‌Customs‌Doc‌Id‌Details)" деректемесі толтырылса, онда "Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз етуді қабылдағанын растайтын кедендік құжаттың тіркеу нөмірі (cacdo:‌Guarantee‌Customs‌Doc‌Id‌Details)" деректемесі ұсынылған қамтамасыз ету туралы куәліктің тіркеу нөмірін қамтуға тиіс

B.039.00968
1
если реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" содержит значение "07040", то реквизит "Регистрационный номер сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов (cacdo:‌Guarantee‌Certificate‌Id‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Регистрационный номер сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов (cacdo:‌Guarantee‌Certificate‌Id‌Details)" не должен быть заполнен
*.3.1. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
1
B.039.00969
1
реквизит "Код таможенного органа (csdo:‌Customs‌Office‌Code)" должен содержать значение восьмизначного кода таможенного органа в соответствии с классификатором таможенных органов государств – членов Евразийского экономического союза
*.3.2. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
1
B.039.00970
1
значение реквизита "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
*.3.3. Номер сертификата обеспечения по журналу регистрации
(casdo:‌Guarantee‌Certificate‌Reg‌Id)
1
*.4. Регистрационный номер таможенного документа, подтверждающего принятие обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей
(cacdo:‌Guarantee‌Customs‌Doc‌Id‌Details)
0..1
B.039.00971
2
AM, KG, KZ, RU
реквизит "Регистрационный номер таможенного документа, подтверждающего принятие обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей (cacdo:‌Guarantee‌Customs‌Doc‌Id‌Details)" не должен быть заполнен
B.039.00972
2
BY
если реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" содержит значение "07041", то реквизит "Регистрационный номер таможенного документа, подтверждающего принятие обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей (cacdo:‌Guarantee‌Customs‌Doc‌Id‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Регистрационный номер таможенного документа, подтверждающего принятие обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей (cacdo:‌Guarantee‌Customs‌Doc‌Id‌Details)" не должен быть заполнен
B.039.00973
2
BY
если реквизит "Регистрационный номер таможенного документа, подтверждающего принятие обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей (cacdo:‌Guarantee‌Customs‌Doc‌Id‌Details)" заполнен, то реквизит "Регистрационный номер таможенного документа, подтверждающего принятие обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей (cacdo:‌Guarantee‌Customs‌Doc‌Id‌Details)" должен содержать регистрационный номер свидетельства о предоставленном обеспечении

*.4.1. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
1
*.4.2. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
1
B.039.00974
1
"Құжаттың берілген күні (csdo:DocCreationDate)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
*.4.3. Кеден құжатының тіркеу журналы бойынша нөмірі
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
1
*.5. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
0..1
B.039.00975
1
егер "Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесі: "07040", "07041" мәндерінің 1 қамтыса, онда "Құжаттың нөмірі (csdo:DocId)" деректемесі толтырылмауға тиіс, әйтпесе "Құжаттың нөмірі (csdo:DocId)" деректемесі толтырылуға тиіс
*.6. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
0..1
B.039.00976
1
егер "Құжаттың нөмірі (csdo:DocId)" деректемесі толтырылса, онда "Құжаттың берілген күні (csdo:DocCreationDate)" деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе "Құжаттың берілген күні (csdo:DocCreationDate)" деректемесі толтырылмайды
B.039.00977
1
егер "Құжаттың берілген күні (csdo:DocCreationDate)" деректемесі толтырылса, то "Құжаттың берілген күні (csdo:DocCreationDate)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
*.7. Қамтамасыз ету сомасы (мөлшері)
(casdo:‌Guarantee‌Amount)
0..1
B.039.00978
1
егер "Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз етуді ұсыну коды (casdo:GuaranteePresentCode)" деректемесі "1" мәнін қамтыса, онда "Қамтамасыз ету сомасы (мөлшері) (casdo:‌Guarantee‌Amount)" деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе "Қамтамасыз ету сомасы (мөлшері) (casdo:‌Guarantee‌Amount)" деректемесі толтырылмайды
B.039.00979
1
егер "Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз етуді ұсыну коды (casdo:GuaranteePresentCode)" деректемесі "1" мәнін қамтыса және "Құжаттың нөмірі (csdo:‌Doc‌Id)", "Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету тәсілінің коды (casdo:‌Payment‌Guarantee‌Method‌Code)" деректемелерінің 1 толтырылса, онда "Қамтамасыз ету сомасы (мөлшері) (casdo:‌Guarantee‌Amount)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.039.00980
2
BY
егер "Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз етуді ұсыну коды (casdo:GuaranteePresentCode)" деректемесі "1" мәнін қамтыса және "Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз етуді қабылдағанын растайтын кедендік құжаттың тіркеу нөмірі (cacdo:‌Guarantee‌Customs‌Doc‌Id‌Details)" деректемесі толтырылса, онда "Қамтамасыз ету сомасы (мөлшері) (casdo:‌Guarantee‌Amount)" деректемесі толтырылуға тиіс
а) валютаның коды
(currencyCode атрибуты)
1

*.4.1. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
1
*.4.2. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
1
B.039.00974
1
значение реквизита "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
*.4.3. Номер таможенного документа по журналу регистрации
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
1
*.5. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
0..1
B.039.00975
1
если реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" содержит 1 из значений: "07040", "07041", то реквизит "Номер документа (csdo:‌Doc‌Id)" не должен быть заполнен, иначе реквизит "Номер документа (csdo:‌Doc‌Id)" должен быть заполнен
*.6. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
0..1
B.039.00976
1
если реквизит "Номер документа (csdo:‌Doc‌Id)" заполнен, то реквизит "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" может быть заполнен, иначе реквизит "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" не должен быть заполнен
B.039.00977
1
если реквизит "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" заполнен, то значение реквизита "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
*.7. Сумма (размер) обеспечения
(casdo:‌Guarantee‌Amount)
0..1
B.039.00978
1
если реквизит "Код предоставления обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей (casdo:‌Guarantee‌Present‌Code)" содержит значение "1", то реквизит "Сумма (размер) обеспечения (casdo:‌Guarantee‌Amount)" может быть заполнен, иначе реквизит "Сумма (размер) обеспечения (casdo:‌Guarantee‌Amount)" не должен быть заполнен
B.039.00979
1
если реквизит "Код предоставления обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей (casdo:‌Guarantee‌Present‌Code)" содержит значение "1" и заполнен 1 из реквизитов: "Номер документа (csdo:‌Doc‌Id)", "Код способа обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов (casdo:‌Payment‌Guarantee‌Method‌Code)", то реквизит "Сумма (размер) обеспечения (casdo:‌Guarantee‌Amount)" должен быть заполнен
B.039.00980
2
BY
если реквизит "Код предоставления обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей (casdo:‌Guarantee‌Present‌Code)" содержит значение "1" и реквизит "Регистрационный номер таможенного документа, подтверждающего принятие обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей (cacdo:‌Guarantee‌Customs‌Doc‌Id‌Details)" заполнен, то реквизит "Сумма (размер) обеспечения (casdo:‌Guarantee‌Amount)" должен быть заполнен
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
1

B.039.00981
1
"Қамтамасыз ету сомасы (мөлшері) (casdo:Guarantee Amount)" деректемесінің "валютаның коды (currencyCode атрибуты)" атрибуты валюталар сыныптауышына сәйкес үш әріптен тұратын валюта кодының мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCode ListId атрибуты)
1
B.039.00982
1
"Қамтамасыз ету сомасы (мөлшері) (casdo:GuaranteeAmount)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (currencyCode ListId атрибуты)" атрибуты "2022" мәнін қамтуға тиіс
*.8. Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету тәсілінің коды
(casdo:‌Payment‌Guarantee‌Method‌Code)
0..1
B.039.00983
1
егер "Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз етуді ұсыну коды (casdo:GuaranteePresentCode)" деректемесі "1" мәнін қамтыса, онда "Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету тәсілінің коды (casdo:‌Payment‌Guarantee‌Method‌Code)" деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе "Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету тәсілінің коды (casdo:‌Payment‌Guarantee‌Method‌Code)" деректемесі толтырылмайды

B.039.00981
1
атрибут "код валюты (атрибут currency‌Code)" реквизита "Сумма (размер) обеспечения (casdo:‌Guarantee‌Amount)" должен содержать значение трехбуквенного кода валюты в соответствии с классификатором валют
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
1
B.039.00982
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currency‌Code‌List‌Id)" реквизита "Сумма (размер) обеспечения (casdo:‌Guarantee‌Amount)" должен содержать значение "2022"
*.8. Код способа обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов
(casdo:‌Payment‌Guarantee‌Method‌Code)
0..1
B.039.00983
1
если реквизит "Код предоставления обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей (casdo:‌Guarantee‌Present‌Code)" содержит значение "1", то реквизит "Код способа обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов (casdo:‌Payment‌Guarantee‌Method‌Code)" может быть заполнен, иначе реквизит "Код способа обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов (casdo:‌Payment‌Guarantee‌Method‌Code)" не должен быть заполнен

B.039.00984
1
егер "Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесі толтырылса, онда "Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету тәсілінің коды (casdo:‌Payment‌Guarantee‌Method‌Code)" деректемесі толтырылмауға тиіс, әйтпесе "Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету тәсілінің коды (casdo:‌Payment‌Guarantee‌Method‌Code)" деректемесі толтырылады

B.039.00984
1
если реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" заполнен, то реквизит "Код способа обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов (casdo:‌Payment‌Guarantee‌Method‌Code)" не должен быть заполнен, иначе реквизит "Код способа обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов (casdo:‌Payment‌Guarantee‌Method‌Code)" должен быть заполнен

B.039.00985
1
егер "Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету тәсілінің коды (casdo:‌Payment‌Guarantee‌Method‌Code)" деректемесі толтырылса, онда "Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету тәсілінің коды (casdo:‌Payment‌Guarantee‌Method‌Code)" деректемесі кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету тәсілдерінің жіктеуішіне сәйкес қамтамасыз ету тәсілінің кодының мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1

B.039.00985
1
если реквизит "Код способа обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов (casdo:‌Payment‌Guarantee‌Method‌Code)" заполнен, то реквизит "Код способа обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов (casdo:‌Payment‌Guarantee‌Method‌Code)" должен содержать значение кода способа обеспечения в соответствии с классификатором способов обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1

B.039.00986
1
"Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету тәсілінің коды (casdo:PaymentGuaranteeMethodCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2018" мәнін қамтуға тиіс"
*.9. Тауардың сілтемелік нөмірі
(casdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Ordinal)
0..*
B.039.00987
1
егер "Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесі "07040" мәнін қамтыса, онда "Тауардың сілтемелік нөмірі (casdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Ordinal)" деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе "Тауардың сілтемелік нөмірі (casdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Ordinal)" деректемесі толтырылмауға тиіс

B.039.00986
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код способа обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов (casdo:‌Payment‌Guarantee‌Method‌Code)" должен содержать значение "2018"
*.9. Ссылочный номер товара
(casdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Ordinal)
0..*
B.039.00987
1
если реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" содержит значение "07040", то реквизит "Ссылочный номер товара (casdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Ordinal)" может быть заполнен, иначе реквизит "Ссылочный номер товара (casdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Ordinal)" не должен быть заполнен

B.039.00988
1
егер "Тауардың сілтемелік нөмірі (casdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Ordinal)" деректемесі толтырылса, онда "Тауардың сілтемелік нөмірі (casdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Ordinal)" деректемесінің данасы "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details) деректемесінің құрамындағы "Тауар (cacdo:‌PIVConsignment‌Item‌Details)" деректемесі данасының "Тауардың реттік нөмірі (casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)" деректемесінің мәнін қамтуға тиіс
B.039.00989
1
егер "Тауардың сілтемелік нөмірі (casdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Ordinal)" деректемесі толтырылса, онда "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details) деректемесінің данасы үшін "Тауардың сілтемелік нөмірі (casdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Ordinal)" деректемесінің даналары қайталама мәндерді қамтымауға тиіс

B.039.00988
1
если реквизит "Ссылочный номер товара (casdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Ordinal)" заполнен, то экземпляр реквизита "Ссылочный номер товара (casdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Ordinal)" должен содержать значение реквизита "Порядковый номер товара (casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)" экземпляра реквизита "Товар (cacdo:‌PIVConsignment‌Item‌Details)" в составе экземпляра рекзизита "Товарная партия (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)
B.039.00989
1
если реквизит "Ссылочный номер товара (casdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Ordinal)" заполнен, то для экземпляра рекзизита "Товарная партия (cacdo:‌PIVConsignment‌Details), экземпляры реквизита "Ссылочный номер товара (casdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Ordinal)" не должны содержать повторяющихся значений

B.039.00990
1
егер "Тауардың сілтемелік нөмірі (casdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Ordinal)" деректемесі толтырылса, онда "Тауардың сілтемелік нөмірі (casdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Ordinal)" деректемесі данасының мәні "Тауарлардың реттік нөмірлерінің сілтемелік диапазоны (cacdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Range‌Details)" деректемесінің даналары мәндерінің диапазонына тиесілі болмауға тиіс
*.10. Тауарлардың реттік нөмірлерінің сілтемелік диапазоны
(cacdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Range‌Details)
0..*

B.039.00990
1
если реквизит "Ссылочный номер товара (casdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Ordinal)" заполнен, то значение экземпляра реквизита "Ссылочный номер товара (casdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Ordinal)" не должно принадлежать диапазону значений экземпляра реквизита "Ссылочный диапазон порядковых номеров товаров (cacdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Range‌Details)"
*.10. Ссылочный диапазон порядковых номеров товаров
(cacdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Range‌Details)
0..*

B.039.00991
1
егер "Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесі "07040" мәнін қамтыса, онда "Тауарлардың реттік нөмірлерінің сілтемелік диапазоны (cacdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Range‌Details)" деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе "Тауарлардың реттік нөмірлерінің сілтемелік диапазоны (cacdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Range‌Details)" деректемесі толтырылмайды
B.039.00992
1
егер "Тауарлардың реттік нөмірлерінің сілтемелік диапазоны (cacdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Range‌Details)" деректемесі толтырылса, онда "Тауарлардың реттік нөмірлерінің сілтемелік диапазоны (cacdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Range‌Details)" деректемесінің даналары мәндерінің диапазондары кездеспеуге тиіс
*.10.1. Реттік нөмірлер диапазонының бірінші нөмірі
(casdo:‌First‌Reference‌Ordinal)
1
B.039.00993
1
"Реттік нөмірлер диапазонының бірінші нөмірі (casdo:‌First‌Reference‌Ordinal)" "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details) деректемесі данасының құрамындағы "Тауар (cacdo:‌PIVConsignment‌Item‌Details)" деректемесі данасының "Тауардың реттік нөмірі (casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)" деректемесінің мәнін қамтуға тиіс
*.10.2. Диапазонының соңғы реттік нөмірі
(casdo:‌Last‌Reference‌Ordinal)
1
B.039.00994
1
"Диапазонының соңғы реттік нөмірі (casdo:‌Last‌Reference‌Ordinal)" деректемесі "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details) деректемесі данасының құрамындағы "Тауар (cacdo:‌PIVConsignment‌Item‌Details)" деректемесі данасының "Тауардың реттік нөмірі (casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)" деректемесі данасының мәнін қамтуға тиіс
B.039.00995
1
"Диапазонының соңғы реттік нөмірі (casdo:LastReference Ordinal)" деректемесінің мәні "Реттік нөмірлер диапазонының бірінші нөмірі (casdo:FirstReferenceOrdinal)" деректемесінің мәнінен кемінде 2 мәнге артық болуға тиіс
13.32. Кедендік транзиттің кедендік рәсімінің декларанты
(cacdo:‌PITransit‌Declarant‌Details)
6 г)
0..1
B.039.00482
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, онда "Кедендік транзиттің кедендік рәсімінің декларанты (cacdo:‌PITransit‌Declarant‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Кедендік транзиттің кедендік рәсімінің декларанты (cacdo:‌PITransit‌Declarant‌Details)" деректемесі толтырылмайды
B.039.00483
1
"Кедендік транзиттің кедендік рәсімінің декларанты (cacdo:PITransitDeclarantDetails)" деректемесі үшін субъектінің атауы туралы мәліметтерді көрсеткен кезде мына деректемелердің 1 дәлме дәл толтырылуы тиіс: "Субъектінің атауы (csdo:‌Subject‌Name)", "Субъектінің қысқаша атауы (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)"

B.039.00991
1
если реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" содержит значение "07040", то реквизит "Ссылочный диапазон порядковых номеров товаров (cacdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Range‌Details)" может быть заполнен, иначе реквизит "Ссылочный диапазон порядковых номеров товаров (cacdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Range‌Details)" не должен быть заполнен
B.039.00992
1
если реквизит "Ссылочный диапазон порядковых номеров товаров (cacdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Range‌Details)" заполнен, то диапазоны значений экземпляров реквизита "Ссылочный диапазон порядковых номеров товаров (cacdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Range‌Details)" не должны пересекаться
*.10.1. Первый номер диапазона порядковых номеров
(casdo:‌First‌Reference‌Ordinal)
1
B.039.00993
1
реквизит "Первый номер диапазона порядковых номеров (casdo:‌First‌Reference‌Ordinal)" должен содержать значение реквизита "Порядковый номер товара (casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)" экземпляра реквизита "Товар (cacdo:‌PIVConsignment‌Item‌Details)" в составе экземпляра рекзизита "Товарная партия (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)
*.10.2. Последний порядковый номер диапазона
(casdo:‌Last‌Reference‌Ordinal)
1
B.039.00994
1
реквизит "Последний порядковый номер диапазона (casdo:‌Last‌Reference‌Ordinal)" должен содержать значение реквизита "Порядковый номер товара (casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)" экземпляра реквизита "Товар (cacdo:‌PIVConsignment‌Item‌Details)" в составе экземпляра рекзизита "Товарная партия (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)
B.039.00995
1
значение реквизита "Последний порядковый номер диапазона (casdo:‌Last‌Reference‌Ordinal)" должно быть более значения реквизита "Первый номер диапазона порядковых номеров (casdo:‌First‌Reference‌Ordinal)" не менее, чем на 2
13.32. Декларант таможенной процедуры таможенного транзита
(cacdo:‌PITransit‌Declarant‌Details)
6 г)
0..1
B.039.00482
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" содержит значение "06", то реквизит "Декларант таможенной процедуры таможенного транзита (cacdo:‌PITransit‌Declarant‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Декларант таможенной процедуры таможенного транзита (cacdo:‌PITransit‌Declarant‌Details)" не должен быть заполнен
B.039.00483
1
для реквизита "Декларант таможенной процедуры таможенного транзита (cacdo:‌PITransit‌Declarant‌Details)" при указании сведений о наименовании субъекта должен быть заполнен в точности 1 из реквизитов: "Наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Name)", "Краткое наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)"

13.32.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.039.00996
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
13.32.2. Субъектінің атауы
(csdo:‌Subject‌Name)
0..1
13.32.3. Субъектінің қысқаша атауы
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
0..1
13.32.4. Ұйымдық-құқықтық нысанның коды
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)
0..1
B.039.00997
1
"Ұйымдық-құқықтық нысанның коды (csdo:BusinessEntityTypeCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
13.32.5. Ұйымдық-құқықтық нысанның атауы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Name)
0..1
B.039.00998
1
"Ұйымдық-құқықтық нысанның атауы (csdo:BusinessEntityTypeName)" деректемесі толтырылмауға тиіс
13.32.6. Шаруашылық жүргізуші субъектінің сәйкестендіргіші
(csdo:‌Business‌Entity‌Id)
0..1
B.039.00999
1
"Шаруашылық жүргізуші субъектінің сәйкестендіргіші (csdo:BusinessEntityId)" деректемесі толтырылмауға тиіс
а) сәйкестендіру әдісі
(kindId атрибуты)
1
13.32.7. Бірегей кедендік сәйкестендіру нөмірі
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)
0..1
B.039.00812
1
"Бірегей кедендік сәйкестендіру нөмірі (casdo:CAUniqueCustomsNumberId)" деректемесі толтырылмауға тиіс
а) елдің коды
(countryCode атрибуты)
0..1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(countryCode ListId атрибуты)
0..1
13.32.8. Салық төлеушінің сәйкестендіргіші
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
0..1
B.039.01000
1
егер "Мекенжай (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі: "AM", "BY", "KG", "KZ", "RU" мәндерінің 1 қамтымаса, онда "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:‌Taxpayer‌Id)" деректемесі толтырылмауға тиіс, әйтпесе Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:‌Taxpayer‌Id)" деректемесі толтырылуы мүмкін
B.039.00487
1
егер "Мекенжай (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі "AM" мәнін қамтыса және "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:‌Taxpayer‌Id)" деректемесі толтырылса, онда "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:‌Taxpayer‌Id)" деректемесі салық төлеушінің есептік нөмірін (СЕН) қамтуға тиіс
B.039.00488
1
егер "Мекенжай (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі "BY" мәнін қамтыса және "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:‌Taxpayer‌Id)" деректемесі толтырылса, онда "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:‌Taxpayer‌Id)" деректемесі төлеушінің есептік нөмірін (ТЕН) қамтуға тиіс
B.039.00489
1
егер "Мекенжай (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі "KG" мәнін қамтыса және "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:‌Taxpayer‌Id)" деректемесі толтырылса, онда "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:‌Taxpayer‌Id)" деректемесі салықтық сәйкестендіру нөмірін (ССН) қамтуға тиіс

13.32.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.039.00996
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" не должен быть заполнен
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
13.32.2. Наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Name)
0..1
13.32.3. Краткое наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
0..1
13.32.4. Код организационно-правовой формы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)
0..1
B.039.00997
1
реквизит "Код организационно-правовой формы (csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)" не должен быть заполнен
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
13.32.5. Наименование организационно-правовой формы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Name)
0..1
B.039.00998
1
реквизит "Наименование организационно-правовой формы (csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Name)" не должен быть заполнен
13.32.6. Идентификатор хозяйствующего субъекта
(csdo:‌Business‌Entity‌Id)
0..1
B.039.00999
1
реквизит "Идентификатор хозяйствующего субъекта (csdo:‌Business‌Entity‌Id)" не должен быть заполнен
а) метод идентификации
(атрибут kind‌Id)
1
13.32.7. Уникальный идентификационный таможенный номер
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)
0..1
B.039.00812
1
реквизит "Уникальный идентификационный таможенный номер (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" не должен быть заполнен
а) код страны
(атрибут country‌Code)
0..1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут country‌Code‌List‌Id)
0..1
13.32.8. Идентификатор налогоплательщика
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
0..1
B.039.01000
1
если реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" в составе реквизита "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" не содержит 1 из значений: "AM", "BY", "KG", "KZ", "RU", то реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:‌Taxpayer‌Id)" не должен быть заполнен, иначе реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:‌Taxpayer‌Id)" может быть заполнен
B.039.00487
1
если реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" в составе реквизита "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" содержит значение "AM" и реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:‌Taxpayer‌Id)" заполнен, то реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:‌Taxpayer‌Id)" должен содержать учетный номер налогоплательщика (УНН)
B.039.00488
1
если реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" в составе реквизита "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" содержит значение "BY" и реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:‌Taxpayer‌Id)" заполнен, то реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:‌Taxpayer‌Id)" должен содержать учетный номер плательщика (УНП)
B.039.00489
1
если реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" в составе реквизита "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" содержит значение "KG" и реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:‌Taxpayer‌Id)" заполнен, то реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:‌Taxpayer‌Id)" должен содержать идентификационный налоговый номер (ИНН)

B.039.00490
1
егер "Мекенжай (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі "KZ" мәнін қамтыса және "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:‌Taxpayer‌Id)" деректемесі толтырылса, онда "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:‌Taxpayer‌Id)" деректемесі бизнес-сәйкестендіру нөмірін (БСН) қамтуға тиіс
B.039.00491
1
егер "Мекенжай (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі "RU" мәнін қамтыса және "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:‌Taxpayer‌Id)" деректемесі толтырылса, онда "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:‌Taxpayer‌Id)" деректемесі салық төлеушінің сәйкестендіру нөмірін (СТСН) қамтуға тиіс
13.32.9. Есепке қою себебінің коды
(csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)
0..1
B.039.00492
1
егер "Мекенжай (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі "RU" мәнін қамтыса және "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:‌Taxpayer‌Id)" деректемесі толтырылса, онда "Есепке қою себебінің коды (csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)" деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе "Есепке қою себебінің коды (csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)" деректемесі толтырылмайды
13.32.10. Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші
(casdo:‌Person‌Id)
0..1
B.039.01001
1
егер "Мекенжай (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі: "BY", "KG", "KZ" мәндерінің 1 қамтыса, онда "Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші (casdo:PersonId)" деректемесі толтырылмауға тиіс, әйтпесе "Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші (casdo:PersonId)" деректемесі толтырылуы мүмкін
B.039.00494
1
егер "Мекенжай (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі "ВҮ" мәнін қамтыса және "Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші (casdo:PersonId)" деректемесі толтырылса, онда "Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші (casdo:PersonId)" деректемесі сәйкестендіру нөмірін қамтуға тиіс
B.039.00495
1
егер "Мекенжай (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі "KG" мәнін қамтыса және "Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші (casdo:PersonId)" деректемесі толтырылса, онда "Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші (casdo:PersonId)" деректемесі дербес сәйкестендіру нөмірін (ДСН) қамтуға тиіс
B.039.00496
1
егер "Мекенжай (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі "KZ" мәнін қамтыса және "Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші (casdo:PersonId)" деректемесі толтырылса, онда "Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші (casdo:PersonId)" деректемесі жеке сәйкестендіру нөмірін (ЖСН) қамтуға тиіс

B.039.00490
1
если реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" в составе реквизита "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" содержит значение "KZ" и реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:‌Taxpayer‌Id)" заполнен, то реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:‌Taxpayer‌Id)" должен содержать бизнес-идентификационный номер (БИН)
B.039.00491
1
если реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" в составе реквизита "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" содержит значение "RU" и реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:‌Taxpayer‌Id)" заполнен, то реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:‌Taxpayer‌Id)" должен содержать идентификационный номер налогоплательщика (ИНН)
13.32.9. Код причины постановки на учет
(csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)
0..1
B.039.00492
1
если реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" в составе реквизита "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" содержит значение "RU" и реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:‌Taxpayer‌Id)" заполнен, то реквизит "Код причины постановки на учет (csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)" может быть заполнен, иначе реквизит "Код причины постановки на учет (csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)" не должен быть заполнен
13.32.10. Идентификатор физического лица
(casdo:‌Person‌Id)
0..1
B.039.01001
1
если реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" в составе реквизита "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" не содержит 1 из значений: "BY", "KG", "KZ", то реквизит "Идентификатор физического лица (casdo:‌Person‌Id)" не должен быть заполнен, иначе реквизит "Идентификатор физического лица (casdo:‌Person‌Id)" может быть заполнен
B.039.00494
1
если реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" в составе реквизита "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" содержит значение "BY" и реквизит "Идентификатор физического лица (casdo:‌Person‌Id)" заполнен, то реквизит "Идентификатор физического лица (casdo:‌Person‌Id)" должен содержать идентификационный номер
B.039.00495
1
если реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" в составе реквизита "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" содержит значение "KG" и реквизит "Идентификатор физического лица (casdo:‌Person‌Id)" заполнен, то реквизит "Идентификатор физического лица (casdo:‌Person‌Id)" должен содержать персональный идентификационный номер (ПИН)
B.039.00496
1
если реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" в составе реквизита "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" содержит значение "KZ" и реквизит "Идентификатор физического лица (casdo:‌Person‌Id)" заполнен, то реквизит "Идентификатор физического лица (casdo:‌Person‌Id)" должен содержать индивидуальный идентификационный номер (ИИН)

B.039.00502
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс
*.3. Аумақтың коды
(csdo:‌Territory‌Code)
0..1
B.039.00503
2
AM
BY
KZ
RU
"Аумақтың коды (csdo:TerritoryCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс
B.039.00813
2
KG
егер "Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі содержит значение "KG" мәнін қамтыса және "Кедендік транзиттің кедендік рәсімінің декларанты (cacdo:‌PITransit‌Declarant‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші (casdo:‌Person‌Id)" деректемесі толтырылса, онда "Аумақтың коды (csdo:‌Territory‌Code)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Аумақтың коды (csdo:‌Territory‌Code)" деректемесі толтырылмайды

B.039.00502
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать значение "2021"
*.3. Код территории
(csdo:‌Territory‌Code)
0..1
B.039.00503
2
AM
BY
KZ
RU
реквизит "Код территории (csdo:‌Territory‌Code)" не должен быть заполнен
B.039.00813
2
KG
если реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" содержит значение "KG" и реквизит "Идентификатор физического лица (casdo:‌Person‌Id)" в составе реквизита "Декларант таможенной процедуры таможенного транзита (cacdo:‌PITransit‌Declarant‌Details)" заполнен, то реквизит "Код территории (csdo:‌Territory‌Code)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Код территории (csdo:‌Territory‌Code)" не должен быть заполнен

B.039.01016
1
егер тізілімге енгізу туралы куәліктің нөмірінде қайта тіркеу белгісі (қосу әрпі) болса, онда "Құжатты қайта тіркеу белгісінің коды (casdo:‌Reregistration‌Code)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Құжатты қайта тіркеу белгісінің коды (casdo:‌Reregistration‌Code)" деректемесі толтырылады
*.5. Куәлік түрінің коды
(casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)
0..1
B.039.01017
1
егер "Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесі "09011" мәнін қамтыса, онда "Куәлік түрінің коды (casdo:AEORegistryKindCode)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Куәлік түрінің коды (casdo:AEORegistryKindCode)" деректемесі толтырылмайды

B.039.01016
1
если номер свидетельства о включении в реестр содержит признак перерегистрации (букву добавления), то реквизит "Код признака перерегистрации документа (casdo:‌Reregistration‌Code)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Код признака перерегистрации документа (casdo:‌Reregistration‌Code)" не должен быть заполнен
*.5. Код типа свидетельства
(casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)
0..1
B.039.01017
1
если реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" содержит значение "09011", то реквизит "Код типа свидетельства (casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Код типа свидетельства (casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)" не должен быть заполнен

13.33. Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағы бойынша тауарларды тасымалдаушы
(cacdo:‌PIUnion‌Carrier‌Details)
6 г)
Пайдалану тәртібі ПИ
0..*
B.039.01269
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі түбір деңгейінде: "17", "18" мәндерінің 1 қамтыса немесе "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, онда "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағы бойынша тауарларды тасымалдаушы (cacdo:‌PIUnion‌Carrier‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағы бойынша тауарларды тасымалдаушы (cacdo:‌PIUnion‌Carrier‌Details)" деректемесі толтырылмайды

13.33. Перевозчик товаров по таможенной территории Евразийского экономического союза
(cacdo:‌PIUnion‌Carrier‌Details)
6 г)
Порядок использования ПИ
0..*
B.039.01269
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне содержит 1 из значений: "17", "18", или реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" содержит значение "06", то реквизит "Перевозчик товаров по таможенной территории Евразийского экономического союза (cacdo:‌PIUnion‌Carrier‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Перевозчик товаров по таможенной территории Евразийского экономического союза (cacdo:‌PIUnion‌Carrier‌Details)" не должен быть заполнен

B.039.00509
1
"Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағы бойынша тауарларды тасымалдаушы (cacdo:PIUnion CarrierDetails)" деректемесі үшін субъектінің атауы туралы мәліметтерді көрсеткен кезде мына деректемелердің 1 дәлме дәл толтырылуы тиіс: "Субъектінің атауы (csdo:‌Subject‌Name)", "Субъектінің қысқаша атауы (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)"
13.33.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.039.01018
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
13.33.2. Субъектінің атауы
(csdo:‌Subject‌Name)
0..1
13.33.3. Субъектінің қысқаша атауы
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
0..1
13.33.4. Ұйымдық-құқықтық нысанның коды
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)
0..1
B.039.01019
1
"Ұйымдық-құқықтық нысанның коды (csdo:BusinessEntityTypeCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1

B.039.00509
1
для реквизита "Перевозчик товаров по таможенной территории Евразийского экономического союза (cacdo:‌PIUnion‌Carrier‌Details)" при указании сведений о наименовании субъекта должен быть заполнен в точности 1 из реквизитов: "Наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Name)", "Краткое наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)"
13.33.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.039.01018
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" не должен быть заполнен
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
13.33.2. Наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Name)
0..1
13.33.3. Краткое наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
0..1
13.33.4. Код организационно-правовой формы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)
0..1
B.039.01019
1
реквизит "Код организационно-правовой формы (csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)" не должен быть заполнен
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1

13.33.7. Бірегей кедендік сәйкестендіру нөмірі
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)
0..1
B.039.00816
2
AM
BY
KG
RU
"Бірегей кедендік сәйкестендіру нөмірі (casdo:CAUniqueCustomsNumberId)" деректемесі толтырылмауға тиіс
B.039.00510
2
KZ
"Бірегей кедендік сәйкестендіру нөмірі (casdo:CAUniqueCustomsNumberId)" деректемесі толтырылуы мүмкін
B.039.01022
2
KZ
егер "Бірегей кедендік сәйкестендіру нөмірі (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" деректемесі толтырылса, онда "Бірегей кедендік сәйкестендіру нөмірі (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" деректемесі сәйкестендіру кедендік нөмірін қалыптастыру сыныптауышына сәйкес кедендік сәйкестендіру нөмірін (КСН) қамтуға тиіс
а) елдің коды
(countryCode атрибуты)
0..1

13.33.7. Уникальный идентификационный таможенный номер
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)
0..1
B.039.00816
2
AM
BY
KG
RU
реквизит "Уникальный идентификационный таможенный номер (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" не должен быть заполнен
B.039.00510
2
KZ
реквизит "Уникальный идентификационный таможенный номер (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" может быть заполнен
B.039.01022
2
KZ
если реквизит "Уникальный идентификационный таможенный номер (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" заполнен, то реквизит "Уникальный идентификационный таможенный номер (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" должен содержать идентификационный таможенный номер (ИТН) в соответствии с классификатором формирования идентификационного таможенного номера
а) код страны
(атрибут country‌Code)
0..1

B.039.00529
2
AM
BY
KZ
RU
"Аумақтың коды (csdo:TerritoryCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс
B.039.00817
2
KG
егер "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағы бойынша тауарларды тасымалдаушы (cacdo:‌PIUnion‌Carrier‌Details)" деректемесі данасының құрамында "Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші (casdo:‌Person‌Id)" деректемесі толтырылса және "Мекенжай (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі "KG" мәнін қамтыса, онда "Аумақтың коды (csdo:‌Territory‌Code)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Аумақтың коды (csdo:‌Territory‌Code)" деректемесі толтырылмайды

B.039.00529
2
AM
BY
KZ
RU
реквизит "Код территории (csdo:‌Territory‌Code)" не должен быть заполнен
B.039.00817
2
KG
если в составе экземпляра реквизита "Перевозчик товаров по таможенной территории Евразийского экономического союза (cacdo:‌PIUnion‌Carrier‌Details)" реквизит "Идентификатор физического лица (casdo:‌Person‌Id)" заполнен и реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" в составе реквизита "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" содержит значение "KG", то реквизит "Код территории (csdo:‌Territory‌Code)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Код территории (csdo:‌Territory‌Code)" не должен быть заполнен

13.33.14. Тұлғаның тізілімге енгізілгенін растайтын құжат
(cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details)
0..1
B.039.01037
1
"Тұлғаның тізілімге енгізілгенін растайтын құжат (cacdo:RegisterDocumentIdDetails)" деректемесі толтырылмауға тиіс
*.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
*.2. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
*.3. Заңды тұлғаның тізілімге енгізілу кезіндегі тіркеу нөмірі
(casdo:‌Registration‌Number‌Id)
1
*.4. Құжатты қайта тіркеу белгісінің коды
(casdo:‌Reregistration‌Code)
0..1
*.5. Куәлік түрінің коды
(casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)
0..1
13.33.15. Тасымалдаушының өкілі
(cacdo:‌Carrier‌Representative‌Details)
0..*
B.039.00533
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса және "Транзит кезіндегі көлік құралы (cacdo:‌PITransit‌Transport‌Means‌Details" деректемесінің құрамындағы "Көлік түрінің коды (csdo:UnifiedTransportModeCode)" деректемесі "30", "31", "32", "90" мәндерінің 1 қамтыса, онда "Тасымалдаушының өкілі (cacdo:‌Carrier‌Representative‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс
*.1. ТАӘ
(ccdo:‌Full‌Name‌Details)
1
*.1.1. Аты
(csdo:‌First‌Name)
0..1
B.039.01038
1
"Аты (csdo:FirstName)" деректемесі толтырылуға тиіс
*.1.2. Әкесінің аты
(csdo:‌Middle‌Name)
0..1
*.1.3. Тегі
(csdo:‌Last‌Name)
0..1
B.039.01039
1
"Тегі (csdo:LastName)" деректемесі толтырылуға тиіс
*.2. Рөлдің коды
(casdo:‌Role‌Code)
1
B.039.00544
1
"Рөлдің коды (casdo:RoleCode)" деректемесі "1" – халықаралық тасымалдау көлік құралын басқаруға уәкілетті тасымалдаушының өкілі (көлік құралының жүргізушісі) мәнін қамтуға тиіс
13.33.16. Тасымалдаушының реттік нөмірі
(casdo:‌Carrier‌Ordinal)
0..1
B.039.01040
1
"Тасымалдаушының реттік нөмірі (casdo:CarrierOrdinal)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.039.01041
1
"Тауар партиясы (cacdo:PIVConsignmentDetails)" деректемесінің құрамындағы "Тасымалдаушының реттік нөмірі (casdo:CarrierOrdinal)" деректемесі "1" мәнінен басталуға тиіс
B.039.01042
1
"Тауар партиясы (cacdo:PIVConsignmentDetails)" деректемесінің құрамындағы "Тасымалдаушының реттік нөмірі (casdo:CarrierOrdinal)" деректемесі қайталама мәндерді қамтымауға тиіс
13.33.17. Тасымалдаушының сілтемелік нөмірі
(casdo:‌Reference‌Carrier‌Ordinal)
0..1
B.039.01240
1
"Тасымалдаушының сілтемелік нөмірі (casdo:ReferenceCarrierOrdinal)" деректемесі толтырылмауға тиіс

13.33.14. Документ, подтверждающий включение лица в реестр
(cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details)
0..1
B.039.01037
1
реквизит "Документ, подтверждающий включение лица в реестр (cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details)" не должен быть заполнен
*.1. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
*.2. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
*.3. Регистрационный номер юридического лица при включении в реестр
(casdo:‌Registration‌Number‌Id)
1
*.4. Код признака перерегистрации документа
(casdo:‌Reregistration‌Code)
0..1
*.5. Код типа свидетельства
(casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)
0..1
13.33.15. Представитель перевозчика
(cacdo:‌Carrier‌Representative‌Details)
0..*
B.039.00533
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" содержит значение "06" и реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" в составе реквизита "Транспортные средства при транзите (cacdo:‌PITransit‌Transport‌Means‌Details" содержит 1 из значений "30", "31", "32", "90", то реквизит "Представитель перевозчика (cacdo:‌Carrier‌Representative‌Details)" должен быть заполнен
*.1. ФИО
(ccdo:‌Full‌Name‌Details)
1
*.1.1. Имя
(csdo:‌First‌Name)
0..1
B.039.01038
1
реквизит "Имя (csdo:‌First‌Name)" должен быть заполнен
*.1.2. Отчество
(csdo:‌Middle‌Name)
0..1
*.1.3. Фамилия
(csdo:‌Last‌Name)
0..1
B.039.01039
1
реквизит "Фамилия (csdo:‌Last‌Name)" должен быть заполнен
*.2. Код роли
(casdo:‌Role‌Code)
1
B.039.00544
1
реквизит "Код роли (casdo:‌Role‌Code)" должен содержать значение "1" – представитель перевозчика, уполномоченный на управление транспортным средством международной перевозки (водитель транспортного средства)
13.33.16. Порядковый номер перевозчика
(casdo:‌Carrier‌Ordinal)
0..1
B.039.01040
1
реквизит "Порядковый номер перевозчика (casdo:‌Carrier‌Ordinal)" должен быть заполнен
B.039.01041
1
реквизит "Порядковый номер перевозчика (casdo:‌Carrier‌Ordinal)" в составе экземпляра реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" должен начинаться со значения "1"
B.039.01042
1
реквизит "Порядковый номер перевозчика (casdo:‌Carrier‌Ordinal)" в составе экземпляра реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" не должен содержать повторяющихся значений
13.33.17. Ссылочный номер перевозчика
(casdo:‌Reference‌Carrier‌Ordinal)
0..1
B.039.01240
1
реквизит "Ссылочный номер перевозчика (casdo:ReferenceCarrierOrdinal)" не должен быть заполнен

13.34. Кеден құжатын толтыруға (қол қоюға) жауапты кеден өкілі
(cacdo:‌Signatory‌Representative‌Details)
6 г)
0..1
B.039.01221
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, онда "Кеден құжатын толтыруға (қол қоюға) жауапты кеден өкілі (cacdo:‌Signatory‌Representative‌Details)" деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе "Кеден құжатын толтыруға (қол қоюға) жауапты кеден өкілі (cacdo:‌Signatory‌Representative‌Details)" деректемесі толтырылмайды

13.34. Таможенный представитель, ответственный за заполнение (подписание) таможенного документа
(cacdo:‌Signatory‌Representative‌Details)
6 г)
0..1
B.039.01221
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" содержит значение "06", то реквизит "Таможенный представитель, ответственный за заполнение (подписание) таможенного документа (cacdo:‌Signatory‌Representative‌Details)" может быть заполнен, иначе реквизит "Таможенный представитель, ответственный за заполнение (подписание) таможенного документа (cacdo:‌Signatory‌Representative‌Details)" не должен быть заполнен

егер "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, онда "Кедендік құжатты толтырған (қол қойған) жеке тұлға (cacdo:‌Signatory‌Person‌V2‌Details)" деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе "Кедендік құжатты толтырған (қол қойған) жеке тұлға (cacdo:‌Signatory‌Person‌V2‌Details)" деректемесі толтырылмайды

если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" содержит значение "06", то реквизит "Физическое лицо, заполнившее (подписавшее) таможенный документ (cacdo:‌Signatory‌Person‌V2‌Details)" может быть заполнен, иначе реквизит "Физическое лицо, заполнившее (подписавшее) таможенный документ (cacdo:‌Signatory‌Person‌V2‌Details)" не должен быть заполнен

B.039.01262
1
егер "Құжаттың қолданылу мерзімінің басталған күні (csdo:DocStartDate)" деректемесі толтырылса, онда деректеменің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
*.6. Құжаттың қолданылу мерзімінің аяқталған күні
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
0..1
B.039.01263
1
егер "Құжаттың қолданылу мерзімінің аяқталған күні (csdo:DocValidityDate)" деректемесі толтырылса, онда деректеменің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
14. Тасымалдаушы
(cacdo:‌Carrier‌Details)
5 в)
6 а)
6 б)
0..1

B.039.01262
1
если реквизит "Дата начала срока действия документа (csdo:DocStartDate)" заполнен, то значение реквизита должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
*.6. Дата истечения срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
0..1
B.039.01263
1
если реквизит "Дата истечения срока действия документа (csdo:DocValidityDate)" заполнен, то значение реквизита должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
14. Перевозчик
(cacdo:‌Carrier‌Details)
5 в)
6 а)
6 б)
0..1

B.039.00548
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесі құжаттың түбір деңгейінде "01" мәнін қамтыса, онда "Тасымалдаушы (cacdo:‌Carrier‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Тасымалдаушы (cacdo:‌Carrier‌Details)" деректемесі толтырылмайды
B.039.00549
1
"Тасымалдаушы (cacdo:CarrierDetails)" деректемесі үшін субъектінің атауы туралы мәліметтерді көрсеткен кезде мына деректемелердің 1 дәлме дәл толтырылуы тиіс: "Субъектінің атауы (csdo:‌Subject‌Name)", "Субъектінің қысқаша атауы (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)"
14.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.039.01043
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
14.2. Субъектінің атауы
(csdo:‌Subject‌Name)
0..1
14.3. Субъектінің қысқаша атауы
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
0..1
14.4. Ұйымдық-құқықтық нысанның коды
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)
0..1
B.039.01044
1
"Ұйымдық-құқықтық нысанның коды (csdo:BusinessEntityTypeCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1

B.039.00548
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне содержит значение "01", то реквизит "Перевозчик (cacdo:‌Carrier‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Перевозчик (cacdo:‌Carrier‌Details)" не должен быть заполнен
B.039.00549
1
для реквизита "Перевозчик (cacdo:‌Carrier‌Details)" при указании сведений о наименовании субъекта должен быть заполнен в точности 1 из реквизитов: "Наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Name)", "Краткое наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)"
14.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.039.01043
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" не должен быть заполнен
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
14.2. Наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Name)
0..1
14.3. Краткое наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
0..1
14.4. Код организационно-правовой формы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)
0..1
B.039.01044
1
реквизит "Код организационно-правовой формы (csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)" не должен быть заполнен
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1

15.5. Есепке қою себебінің коды
(csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)
0..1
B.039.00583
2
RU
егер "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:‌Taxpayer‌Id)" деректемесі толтырылса және агент заңды тұлға болып табылса, онда "Есепке қою себебінің коды (csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Есепке қою себебінің коды (csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)" деректемесі толтырылмайды
15.6. Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші
(casdo:‌Person‌Id)
0..1

15.5. Код причины постановки на учет
(csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)
0..1
B.039.00583
2
RU
если реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:‌Taxpayer‌Id)" заполнен и агент является юридическим лицом, то реквизит "Код причины постановки на учет (csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Код причины постановки на учет (csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)" не должен быть заполнен
15.6. Идентификатор физического лица
(casdo:‌Person‌Id)
0..1

15.8.2. Лауазымның атауы
(csdo:‌Position‌Name)
0..1
15.8.3. Байланыс деректемесі
(ccdo:‌Communication‌Details)
0..*
B.039.00600
1
"Байланыс деректемесі (ccdo:CommunicationDetails" деректемесі толтырылуға тиіс
B.039.00826
1
құрамында "ТЕ" мәнін қамтитын "Байланыс түрінің коды (csdo:CommunicationChannelCode)" деректемесі бар "Байланыс деректемесі (ccdo:CommunicationDetails)" деректемесінің кемінде 1 данасы толтырылуға тиіс
*.1. Байланыс түрінің коды
(csdo:‌Communication‌Channel‌Code)
0..1
B.039.01245
1
"Байланыс түрінің коды (csdo:CommunicationChannelCode)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.039.00827
1
"Байланыс түрінің коды (csdo:CommunicationChannelCode)" деректемесі байланыс құралдары (арналары) түрлерінің тізбесіне сәйкес байланыс құралы (арнасы) түрі кодының мәнін қамтуға тиіс
*.2. Байланыс түрінің атауы
(csdo:‌Communication‌Channel‌Name)
0..1
*.3. Байланыс арнасының сәйкестендіргіші
(csdo:‌Communication‌Channel‌Id)
1..*
B.039.00828
1
егер "Байланыс түрінің коды (csdo:‌Communication‌Channel‌Code)" деректемесі "ТЕ", "FX" мәндерін қамтыса, "Байланыс арнасының сәйкестендіргіші (csdo:‌Communication‌Channel‌Id)" деректемесі мына шаблонға сәйкес көрсетілуге тиіс: "+ССС РР НННН", мұнда ССС – елдің коды (1-ден 3 цифрға дейін), РР - межелі пункттің ұлттық коды (кемінде 2 цифр (қала, кент коды және т.б.)) немесе ұялы байланыс операторының коды, НННН – абоненттің нөмірі (кемінде 4 цифр). Цифрлар топтары арасындағы бөлгіш бос орын белгісі болып табылады. Нөмірдің ұзындығы 15 цифрдан аспауға тиіс ("+" таңбалары және бос орын ескерілмейді). Басқа таңбалар мен бөлгіштерге жол берілмейді
16. Бақылауға жататын объектілер туралы мәліметтер
(cacdo:‌Controlled‌Items‌Details)
5 к)
5 н)
5 о)
6 а)
6 б)
0..*
B.039.00854
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі түбір деңгейінде "01" мәнін қамтыса, онда құрамындағы "Ақпарат түрінің коды (casdo:‌Information‌Kind‌Code)" деректемесі "1" мәнін қамтитын "Бақылауға жататын объектілер туралы мәліметтер (cacdo:‌Controlled‌Items‌Details)" деректемесінің данасы толтырылуға тиіс
B.039.00855
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі түбір деңгейінде "01" мәнін қамтыса, онда құрамындағы "Ақпарат түрінің коды (casdo:‌Information‌Kind‌Code)" деректемесі "2" мәнін қамтитын "Бақылауға жататын объектілер туралы мәліметтер (cacdo:‌Controlled‌Items‌Details)" деректемесінің данасы толтырылуға тиіс
B.039.00856
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі түбір деңгейінде "01" мәнін қамтыса, онда құрамындағы "Ақпарат түрінің коды (casdo:‌Information‌Kind‌Code)" деректемесі "3" мәнін қамтитын "Бақылауға жататын объектілер туралы мәліметтер (cacdo:‌Controlled‌Items‌Details)" деректемесінің данасы толтырылуға тиіс

15.8.2. Наименование должности
(csdo:‌Position‌Name)
0..1
15.8.3. Контактный реквизит
(ccdo:‌Communication‌Details)
0..*
B.039.00600
1
реквизит "Контактный реквизит (ccdo:‌Communication‌Details" должен быть заполнен
B.039.00826
1
Должно быть заполнено не менее 1 экземпляра реквизита "Контактный реквизит (ccdo:‌Communication‌Details)" в составе которого реквизит "Код вида связи (csdo:‌Communication‌Channel‌Code)" содержит значение "ТЕ"
*.1. Код вида связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Code)
0..1
B.039.01245
1
реквизит "Код вида связи (csdo:‌Communication‌Channel‌Code)" должен быть заполнен
B.039.00827
1
реквизит "Код вида связи (csdo:‌Communication‌Channel‌Code)" должен содержать значение кода вида средства (канала) связи в соответствии с перечнем видов средств (каналов) связи
*.2. Наименование вида связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Name)
0..1
*.3. Идентификатор канала связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Id)
1..*
B.039.00828
1
если реквизит "Код вида связи (csdo:‌Communication‌Channel‌Code)" содержит значение "ТЕ", "FX", реквизит "Идентификатор канала связи (csdo:‌Communication‌Channel‌Id)" должен быть указан в соответствии с шаблоном: "+ССС РР НННН", где ССС – код страны (от 1 до 3 цифр), РР – национальный код пункта назначения (не менее 2 цифр (код города, поселка и т.п.)) или код оператора мобильной связи, НННН – номер абонента (не менее 4 цифр). Разделителем между группами номера является знак пробела. Длина номера должна составлять не более 15 цифр (символы "+" и пробел не учитываются). Иные символы и разделители не допускаются
16. Сведения об объектах, подлежащих контролю
(cacdo:‌Controlled‌Items‌Details)
5 к)
5 н)
5 о)
6 а)
6 б)
0..*
B.039.00854
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне содержит значение "01", то должен быть заполнен экземпляр реквизита "Сведения об объектах, подлежащих контролю (cacdo:‌Controlled‌Items‌Details)" в составе которого реквизит "Код вида информации (casdo:‌Information‌Kind‌Code)" содержит значение "1"
B.039.00855
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне содержит значение "01", то должен быть заполнен экземпляр реквизита "Сведения об объектах, подлежащих контролю (cacdo:‌Controlled‌Items‌Details)" в составе которого реквизит "Код вида информации (casdo:‌Information‌Kind‌Code)" содержит значение "2"
B.039.00856
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне содержит значение "01", то должен быть заполнен экземпляр реквизита "Сведения об объектах, подлежащих контролю (cacdo:‌Controlled‌Items‌Details)" в составе которого реквизит "Код вида информации (casdo:‌Information‌Kind‌Code)" содержит значение "3"

B.039.00858
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесі түбір деңгейінде "01" мәнін қамтыса, онда "Бақылауға жататын объектілер туралы мәліметтер (cacdo:ControlledItemsDetails)" деректемесі толтырылмауға тиіс
16.1. Ақпарат түрінің коды
(casdo:‌Information‌Kind‌Code)
1
B.039.00853
1
"Ақпарат түрінің коды (casdo:InformationKindCode)" деректемесі мына мәндердің 1 қамтуға тиіс:
1-керек-жарақтар;
2-құрамында есірткі, күшті әсер ететін заттар, психотроптық және улы заттар бар дәрілік заттар;
3-қауіпті тауарлар (қаруды және (немесе) оқ-дәрілерді қоспағанда);
4-қосалқы бөлшектер мен жабдықтар;
5-қару және (немесе) оқ-дәрілер
16.2. Болу белгісі
(casdo:‌Presence‌Indicator)
1
B.039.00859
1
"Болу белгісі (casdo:PresenceIndicator)" деректемесі мына мәндердің 1 қамтуға тиіс:
1-көлік құралының бортында коды "Ақпарат түрінің коды (casdo:InformationKindCode)" деректемесінде көрсетілген бақылауға жататын объектілер бар;
0-көлік құралының бортында коды "Ақпарат түрінің коды (casdo:InformationKindCode)" деректемесінде көрсетілген бақылауға жататын объектілер жоқ

B.039.00858
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне не содержит значение "01", то реквизит "Сведения об объектах, подлежащих контролю (cacdo:‌Controlled‌Items‌Details)" не должен быть заполнен
16.1. Код вида информации
(casdo:‌Information‌Kind‌Code)
1
B.039.00853
1
реквизит "Код вида информации (casdo:‌Information‌Kind‌Code)" должен содержать 1 из значений:
1 – припасы;
2 – лекарственные средства, в составе которых содержатся наркотические, сильнодействующие средства, психотропные и ядовитые вещества;
3 – опасные товары (исключая оружие и (или) боеприпасы);
4 – запасные части и оборудование;
5 – оружие и (или) боеприпасы
16.2. Признак наличия
(casdo:‌Presence‌Indicator)
1
B.039.00859
1
реквизит "Признак наличия (casdo:‌Presence‌Indicator)" должен содержать 1 из значений:
1 – на борту транспортного средства имеются объекты, подлежащие контролю, код которых указан в реквизите "Код вида информации (casdo:‌Information‌Kind‌Code)";
0 – на борту транспортного средства отсутствуют объекты, подлежащие контролю, код которых указан в реквизите "Код вида информации (casdo:‌Information‌Kind‌Code)"

16.3. Атауы және саны
(cacdo:‌Item‌Details)
0..*
B.039.00860
1
егер "Болу белгісі (casdo:PresenceIndicator)" деректемесі "0" мәнін қамтыса, онда "Атауы және саны (cacdo:ItemDetails)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.039.00861
1
егер "Ақпарат түрінің коды (casdo:InformationKindCode)" деректемесі "1" мәнін қамтыса және "Болу белгісі (casdo:PresenceIndicator)" деректемесі "1" мәнін қамтыса, онда "Атауы және саны (cacdo:ItemDetails)" деректемесі толтырылуға тиіс

16.3. Наименование и количество
(cacdo:‌Item‌Details)
0..*
B.039.00860
1
если реквизит "Признак наличия (casdo:Presence‌Indicator)" содержит значение "0", то реквизит "Наименование и количество (cacdo:‌Item‌Details)" не должен быть заполнен
B.039.00861
1
если реквизит "Код вида информации (casdo:‌Information‌Kind‌Code)" содержит значение "1" и реквизит "Признак наличия (casdo:‌Presence‌Indicator)" содержит значение "1", то реквизит "Наименование и количество (cacdo:‌Item‌Details)" должен быть заполнен

B.039.00863
1
егер "Ақпарат түрінің коды (casdo:InformationKindCode)" деректемесі "2", "3", "5" мәндерінің 1 қамтыса, онда "Атауы және саны (cacdo:ItemDetails)" деректемесі толтырылмауға тиіс
B.039.00864
1
егер "Ақпарат түрінің коды (casdo:InformationKindCode)" деректемесі "4" мәнін қамтыса және "Болу белгісі (casdo:PresenceIndicator)" деректемесі "1" мәнін қамтыса, онда "Атауы және саны (cacdo:ItemDetails)" деректемесі толтырылуға тиіс
16.3.1. Тауардың атауы
(casdo:‌Goods‌Description‌Text)
0..4
B.039.00882
1
"Тауардың атауы (casdo:GoodsDescriptionText)" деректемесі толтырылуға тиіс
16.3.2. Тауардың саны
(cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)
0..1
B.039.00883
1
"Тауардың саны (cacdo:GoodsMeasureDetails)" деректемесі толтырылуға тиіс
*.1. Өлшем бірлігі көрсетілген тауардың саны
(casdo:‌Goods‌Measure)
1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
1
B.039.00865
1
"Өлшем бірлігі көрсетілген тауардың саны (casdo:GoodsMeasure)" деректемесінің "өлшем бірлігі (measurementUnitCode атрибуты)" атрибуты өлшем бірліктерінің сыныптауышына сәйкес өлшем бірлігі кодының мәнін қамтуы тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
1
B.039.00866
1
"Өлшем бірлігі көрсетілген тауардың саны (casdo:GoodsMeasure)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCodeListId атрибуты)" атрибуты "2064" мәнін қамтуға тиіс
*.2. Өлшем бірлігінің шартты белгіленуі
(casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)
0..1
B.039.01246
1
"Өлшем бірлігінің шартты белгіленуі (casdo:MeasureUnitAbbreviationCode)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.039.00867
1
"Өлшем бірлігінің шартты белгіленуі (casdo:MeasureUnitAbbreviationCode)" деректемесі өлшем бірліктерінің сыныптауышына сәйкес өлшем бірлігінің шартты белгіленімін қамтуға тиіс
17. Санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау мақсатындағы мәліметтер
(cacdo:‌PIVEpidemic‌Control‌Details)
6 б)
0..1
B.039.00620
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі түбір деңгейінде "04" мәнін қамтыса, онда "Санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау мақсатындағы мәліметтер (cacdo:‌PIVEpidemic‌Control‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау мақсатындағы мәліметтер (cacdo:‌PIVEpidemic‌Control‌Details)" деректемесі толтырылмайды
17.1. Теңіз медициналық-санитарлық декларациясы
(cacdo:‌Maritime‌Health‌Declaration‌Details)
0..1
B.039.00873
1
егер "Кемені санитарлық рейдке орналастыру қажеттілігінің белгісі (casdo:‌Sanitary‌Roadstead‌Indicator)" деректемесі толтырылмаса және "Борттағы еркін практика (cacdo:‌Free‌Practice‌Details)" деректемесі толтырылмаса, онда "Теңіз медициналық-санитарлық декларациясы (cacdo:‌Maritime‌Health‌Declaration‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе Теңіз медициналық-санитарлық декларациясы (cacdo:‌Maritime‌Health‌Declaration‌Details)" деректемесі толтырылмайды

B.039.00863
1
если реквизит "Код вида информации (casdo:‌Information‌Kind‌Code)" содержит 1 из значений "2", "3", "5", то реквизит "Наименование и количество (cacdo:‌Item‌Details)" не должен быть заполнен
B.039.00864
1
если реквизит "Код вида информации (casdo:‌Information‌Kind‌Code)" содержит значение "4" и реквизит "Признак наличия (casdo: ‌Presence‌Indicator)" содержит значение "1", то реквизит "Наименование и количество (cacdo:‌Item‌Details)" должен быть заполнен
16.3.1. Наименование товара
(casdo:‌Goods‌Description‌Text)
0..4
B.039.00882
1
реквизит "Наименование товара (casdo:‌Goods‌Description‌Text)" должен быть заполнен
16.3.2. Количество товара
(cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)
0..1
B.039.00883
1
реквизит "Количество товара (cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)" должен быть заполнен
*.1. Количество товара с указанием единицы измерения
(casdo:‌Goods‌Measure)
1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
1
B.039.00865
1
атрибут "единица измерения (атрибут measurement‌Unit‌Code)" реквизита "Количество товара с указанием единицы измерения (casdo:‌Goods‌Measure)" должен содержать значение кода единицы измерения в соответствии с классификатором единиц измерения
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
1
B.039.00866
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)" реквизита "Количество товара с указанием единицы измерения (casdo:‌Goods‌Measure)" должен содержать значение "2064"
*.2. Условное обозначение единицы измерения
(casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)
0..1
B.039.01246
1
реквизит "Условное обозначение единицы измерения (casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)" должен быть заполнен
B.039.00867
1
реквизит "Условное обозначение единицы измерения (casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)" должен содержать условное обозначение единицы измерения в соответствии с классификатором единиц измерения
17. Сведения в целях санитарно-эпидемиологического надзора
(cacdo:‌PIVEpidemic‌Control‌Details)
6 б)
0..1
B.039.00620
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне содержит значение "04", то реквизит "Сведения в целях санитарно-эпидемиологического надзора (cacdo:‌PIVEpidemic‌Control‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Сведения в целях санитарно-эпидемиологического надзора (cacdo:‌PIVEpidemic‌Control‌Details)" не должен быть заполнен
17.1. Морская медико-санитарная декларация
(cacdo:‌Maritime‌Health‌Declaration‌Details)
0..1
B.039.00873
1
если реквизит "Признак необходимости размещения судна на санитарном рейде (casdo:‌Sanitary‌Roadstead‌Indicator)" не заполнен и реквизит "Свободная практика в порту (cacdo:‌Free‌Practice‌Details)" не заполнен, то реквизит "Морская медико-санитарная декларация (cacdo:‌Maritime‌Health‌Declaration‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Морская медико-санитарная декларация (cacdo:‌Maritime‌Health‌Declaration‌Details)" не должен быть заполнен

17.1.1. Санитарлық бақылаудан босату белгісі
(casdo:‌Sanitary‌Control‌Free‌Indicator)
1
B.039.00621
1
"Санитарлық бақылаудан босату белгісі (casdo:SanitaryControlFreeIndicator)" деректемесі мына мәндердің 1 қамтуға тиіс:
1 – кеме үшін санитарлық бақылаудан босату туралы куәлік бар;
0 – кеме үшін санитарлық бақылаудан босату туралы куәлік жоқ
17.1.2. Санитариялық бақылау туралы (санитариялық бақылаудан босату туралы) куәлік
(cacdo:‌Sanitary‌Control‌Doc‌Details)
1

17.1.1. Признак освобождения от санитарного контроля
(casdo:‌Sanitary‌Control‌Free‌Indicator)
1
B.039.00621
1
реквизит "Признак освобождения от санитарного контроля (casdo:‌Sanitary‌Control‌Free‌Indicator)" должен содержать 1 из значений:
1 – для судна имеется свидетельство об освобождении от санитарного контроля;
0 – для судна отсутствует свидетельство об освобождении от санитарного контроля
17.1.2. Свидетельство о санитарном контроле (об освобождении от санитарного контроля)
(cacdo:‌Sanitary‌Control‌Doc‌Details)
1

B.039.00622
1
егер "Санитарлық бақылаудан босату белгісі (casdo:SanitaryControlFreeIndicator)" деректемесі "1" мәнін қамтыса, онда "Санитариялық бақылау туралы (санитариялық бақылаудан босату туралы) куәлік (cacdo:‌Sanitary‌Control‌Doc‌Details)" деректемесі кемені санитарлық бақылаудан босату туралы куәлік туралы мәліметтерді қамтуға тиіс, әйтпесе онда деректемеде кеменің санитарлық бақылаудан өткені туралы куәлік туралы мәліметтер болуға тиіс
*.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
0..1
B.039.00623
1
"Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
*.2. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
0..1
*.3. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
0..1
B.039.00626
1
"Құжаттың нөмірі (csdo:DocId)" деректемесі толтырылуға тиіс
*.4. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
0..1

B.039.00622
1
если реквизит "Признак освобождения от санитарного контроля (casdo:‌Sanitary‌Control‌Free‌Indicator)" содержит значение "1", то реквизит "Свидетельство о санитарном контроле (об освобождении от санитарного контроля) (cacdo:‌Sanitary‌Control‌Doc‌Details)" должен содержать сведения о свидетельстве об освобождении судна от санитарного контроля, иначе реквизит должен содержать сведения о свидетельстве о прохождении судном санитарного контроля
*.1. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
0..1
B.039.00623
1
реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" не должен быть заполнен
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
*.2. Наименование документа
(csdo:‌Doc‌Name)
0..1
*.3. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
0..1
B.039.00626
1
реквизит "Номер документа (csdo:‌Doc‌Id)" должен быть заполнен
*.4. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
0..1

B.039.00630
1
"Қайта инспекция жүргізу қажеттігінің белгісі (casdo:ReInspectionIndicator)" деректемесі мына мәндердің 1 қамтуға тиіс:
1 – кемеге қайта инспекция жүргізу қажет;
0 – кемеге қайта инспекция жүргізу қажеттілігі жоқ
17.1.4. Залалды аумаққа барудың белгісі
(casdo:‌Affected‌Area‌Visit‌Indicator)
1
B.039.00631
1
"Залалды аумаққа барудың белгісі (casdo:AffectedAreaVisitIndicator)" деректемесі мына мәндердің 1 қамтуға тиіс:
1 – кеме Дүниежүзілік денсаулық сақтау ұйымы анықтаған залалды аумаққа кірді;
0 – кеме Дүниежүзілік денсаулық сақтау ұйымы анықтаған залалды аумаққа кірген жоқ

B.039.00630
1
реквизит "Признак необходимости проведения повторной инспекции (casdo:‌Re‌Inspection‌Indicator)" должен содержать 1 из значений:
1 – необходимо проведение повторной инспекции судна;
0 – отсутствует необходимость проведения повторной инспекции судна
17.1.4. Признак посещения зараженной территории
(casdo:‌Affected‌Area‌Visit‌Indicator)
1
B.039.00631
1
реквизит "Признак посещения зараженной территории (casdo:‌Affected‌Area‌Visit‌Indicator)" должен содержать 1 из значений:
1 – судно заходило на зараженную территорию, определенную Всемирной организацией здравоохранения;
0 – судно не заходило на зараженную территорию, определенную Всемирной организацией здравоохранения

17.1.5. Залалданған аумақтағы портқа кіру туралы мәліметтер
(cacdo:‌Affected‌Port‌Details)
0..*
B.039.00632
1
егер "Залалды аумаққа барудың белгісі (casdo:AffectedAreaVisitIndicator)" деректемесі "1" мәнін қамтыса, онда "Залалданған аумақтағы портқа кіру туралы мәліметтер (cacdo:‌Affected‌Port‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Залалданған аумақтағы портқа кіру туралы мәліметтер (cacdo:‌Affected‌Port‌Details)" деректемесі толтырылмайды
*.1. Жердің атауы (аты)
(casdo:‌Place‌Name)
0..1
*.2. Жердің және географиялық пункттің коды
(casdo:‌Location‌Code)
1

17.1.5. Сведения о заходе в порт на зараженной территории
(cacdo:‌Affected‌Port‌Details)
0..*
B.039.00632
1
если реквизит "Признак посещения зараженной территории (casdo:‌Affected‌Area‌Visit‌Indicator)" содержит значение "1", то реквизит "Сведения о заходе в порт на зараженной территории (cacdo:‌Affected‌Port‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Сведения о заходе в порт на зараженной территории (cacdo:‌Affected‌Port‌Details)" не должен быть заполнен
*.1. Наименование (название) места
(casdo:‌Place‌Name)
0..1
*.2. Код места или географического пункта
(casdo:‌Location‌Code)
1

B.039.00634
1
"Жердің және географиялық пункттің коды (casdo:‌Location‌Code)" деректемесі "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (сodeListId атрибуты)" атрибутында сәйкестендіргіші көрсетілген сыныптауышқа сәйкес порттың кодтық белгіленуін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.039.00635
1
"анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты Одақтың НАА тізілімі бойынша пайдаланылатын сыныптауыштың сәйкестендіргішін қамтуы тиіс
*.3. Күні
(csdo:‌Event‌Date)
1
B.039.00636
1
"Күні (csdo:EventDate)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD

B.039.00634
1
реквизит "Код места или географического пункта (casdo:‌Location‌Code)" должен содержать кодовое обозначение порта в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)"
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.039.00635
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" должен содержать идентификатор используемого классификатора по реестру НСИ Союза**
*.3. Дата
(csdo:‌Event‌Date)
1
B.039.00636
1
значение реквизита "Дата (csdo:‌Event‌Date)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD

17.1.6. Қайтыс болу жағдайларының белгісі
(casdo:‌Dead‌Indicator)
1
B.039.00637
1
"Қайтыс болу жағдайларының белгісі (casdo:DeadIndicator)" деректемесі мына мәндердің 1 қамтуға тиіс:
1 – кеме бортында жазатайым оқиғалардан басқа қандай да бір себептермен өлім жағдайлары бар;
0 – кеме бортында жазатайым оқиғалардан басқа қандай да бір себептермен өлім жағдайлары жоқ
17.1.7. Қайтыс болғандар саны
(casdo:‌Dead‌Quantity)
0..1
B.039.00638
1
егер "Қайтыс болу жағдайларының белгісі (casdo:DeadIndicator)" деректемесі "1" мәнін қамтыса, онда "Қайтыс болғандар саны (casdo:‌Dead‌Quantity)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Қайтыс болғандар саны (casdo:‌Dead‌Quantity)" деректемесі толтырылмайды
17.1.8. Әдеттегіден тыс аурудың болу белгісі
(casdo:‌Abnormal‌Disease‌Person‌Indicator)
1
B.039.00639
1
"Әдеттегіден тыс аурудың болу белгісі (casdo:AbnormalDiseasePersonIndicator)" деректемесі мына мәндердің 1 қамтуға тиіс:
1 – кеме бортында сырқаттанушылықтың ерекше жоғары деңгейі байқалды;
0 – кеме бортындағы сырқаттанушылық деңгейі қалыпты мәндер шегінде болады
17.1.9. Ауру адамның болу белгісі
(casdo:‌On‌Board‌Disease‌Person‌Indicator)
1
B.039.00640
1
"Ауру адамның болу белгісі (casdo:OnBoardDiseasePersonIndicator)" деректемесі мына мәндердің 1 қамтуға тиіс:
1 – кеме бортында науқас адам бар;
0 – кеме бортында науқас адам жоқ
17.1.10. Ауырғандар саны
(casdo:‌Disease‌Person‌Quantity)
0..1

17.1.6. Признак случаев смерти
(casdo:‌Dead‌Indicator)
1
B.039.00637
1
реквизит "Признак случаев смерти (casdo:‌Dead‌Indicator)" должен содержать 1 из значений:
1 – на борту судна имеются случаи смерти по каким-либо причинам, кроме несчастных случаев;
0 – на борту судна отсутствуют случаи смерти по каким-либо причинам, кроме несчастных случаев
17.1.7. Число умерших
(casdo:‌Dead‌Quantity)
0..1
B.039.00638
1
если реквизит "Признак случаев смерти (casdo:‌Dead‌Indicator)" содержит значение "1", то реквизит "Число умерших (casdo:‌Dead‌Quantity)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Число умерших (casdo:‌Dead‌Quantity)" не должен быть заполнен
17.1.8. Признак наличия необычного уровня заболеваемости
(casdo:‌Abnormal‌Disease‌Person‌Indicator)
1
B.039.00639
1
реквизит "Признак наличия необычного уровня заболеваемости (casdo:‌Abnormal‌Disease‌Person‌Indicator)" должен содержать 1 из значений:
1 – на борту судна отмечен необычно высокий уровень заболеваемости;
0 – уровень заболеваемости на борту судна находится в пределах обычных значений
17.1.9. Признак наличия больного лица
(casdo:‌On‌Board‌Disease‌Person‌Indicator)
1
B.039.00640
1
реквизит "Признак наличия больного лица (casdo:‌On‌Board‌Disease‌Person‌Indicator)" должен содержать 1 из значений:
1 – на борту судна находится больное лицо;
0 – на борту судна отсутствует больное лицо
17.1.10. Число заболевших
(casdo:‌Disease‌Person‌Quantity)
0..1

B.039.00641
1
егер "Ауру адамның болу белгісі (casdo:OnBoardDiseasePersonIndicator)" деректемесі "1" мәнін қамтыса, онда "Ауырғандар саны (casdo:‌Disease‌Person‌Quantity)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе Ауырғандар саны (casdo:‌Disease‌Person‌Quantity)" деректемесі толтырылмайды
17.1.11. Дәрігермен кеңесу белгісі
(casdo:‌Medical‌Consultation‌Indicator)
0..1
B.039.00642
1
егер "Ауру адамның болу белгісі (casdo:OnBoard DiseasePersonIndicator)" деректемесі "1" мәнін қамтыса, онда "Дәрігермен кеңесу белгісі (casdo:MedicalConsultationIndicator)" деректемесі мына мәндердің 1 қамтуға тиіс:
1 – науқас адамға қатысты дәрігермен кеңесу жүргізілді;
0 – науқас адамға қатысты дәрігермен кеңесу жүргізілмеген, әйтпесе "Дәрігермен кеңесу белгісі (casdo:MedicalConsultation Indicator)" деректемесі толтырылмайды
17.1.12. Аурудың жұғуы немесе таралуы туралы ақпараттың болу белгісі
(casdo:‌Disease‌Spread‌Indicator)
0..1
B.039.00643
1

B.039.00641
1
если реквизит "Признак наличия больного лица (casdo:‌On‌Board‌Disease‌Person‌Indicator)" содержит значение "1", то реквизит "Число заболевших (casdo:‌Disease‌Person‌Quantity)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Число заболевших (casdo:‌Disease‌Person‌Quantity)" не должен быть заполнен
17.1.11. Признак проведения консультации с врачом
(casdo:‌Medical‌Consultation‌Indicator)
0..1
B.039.00642
1
если реквизит "Признак наличия больного лица (casdo:‌On‌Board‌Disease‌Person‌Indicator)" содержит значение "1", то реквизит "Признак проведения консультации с врачом (casdo:‌Medical‌Consultation‌Indicator)" должен содержать 1 из значений:
1 – в отношении больного лица была проведена консультация с врачом;
0 – в отношении больного лица не проводилась консультация с врачом, иначе реквизит "Признак проведения консультации с врачом (casdo:‌Medical‌Consultation‌Indicator)" не должен быть заполнен
17.1.12. Признак наличия информации о заражении или распространении болезни
(casdo:‌Disease‌Spread‌Indicator)
0..1
B.039.00643
1

егер "Ауру адамның болу белгісі (casdo:OnBoardDiseasePersonIndicator)" деректемесі "1" мәнін қамтыса, онда "Аурудың жұғуы немесе таралуы туралы ақпараттың болу белгісі (casdo:DiseaseSpreadIndicator)" деректемесі мына мәндердің 1 қамтуға тиіс:
1 – аурудың таралуына немесе таралуына әкелетін жағдайлар туралы ақпарат бар;
0 – аурудың таралуына немесе таралуына әкелетін жағдайлар туралы ақпарат жоқ, әйтпесе "Аурудың жұғуы немесе таралуы туралы ақпараттың болу белгісі (casdo:‌Disease‌Spread‌Indicator)" деректемесі толтырылмайды
17.1.13. Аурудың жұғуына немесе таралуына әкелетін жағдайлар
(casdo:‌Disease‌Spread‌Text)
0..1
B.039.00644
1
егер "Аурудың жұғуы немесе таралуы туралы ақпараттың болу белгісі (casdo:‌Disease‌Spread‌Indicator)" деректемесі "1" мәнін қамтыса, онда "Аурудың жұғуына немесе таралуына әкелетін жағдайлар (casdo:‌Disease‌Spread‌Text)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Аурудың жұғуына немесе таралуына әкелетін жағдайлар (casdo:‌Disease‌Spread‌Text)" деректемесі толтырылмайды
17.1.14. Медициналық-санитариялық шараларды жүргізудің белгісі
(casdo:‌Sanitary‌Measure‌Indicator)
1
B.039.00645
1
"Медициналық-санитариялық шараларды жүргізудің белгісі (casdo:SanitaryMeasureIndicator)" деректемесі "1" мәнін қамтыса, онда "Аурудың жұғуы немесе таралуы туралы ақпараттың болу белгісі (casdo:DiseaseSpreadIndicator)" деректемесі мына мәндердің 1 қамтуға тиіс:
1 – кеменің бортында медициналық-санитарлық шаралар жүргізілді;
0 – кеменің бортында медициналық-санитарлық шаралар жүргізілмеді
17.1.15. Медициналық-санитариялық шаралар туралы мәліметтер
(cacdo:‌Sanitary‌Measure‌Details)
0..*
B.039.00646
1
егер "Медициналық-санитариялық шараларды жүргізудің белгісі (casdo:SanitaryMeasureIndicator)" деректемесі "1" мәнін қамтыса, онда "Аурудың жұғуы немесе таралуы туралы ақпараттың болу белгісі (casdo:DiseaseSpreadIndicator)" деректемесі "1" мәнін қамтыса, онда "Медициналық-санитарлық шаралар туралы мәліметтер (cacdo:‌Sanitary‌Measure‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Медициналық-санитарлық шаралар туралы мәліметтер (cacdo:‌Sanitary‌Measure‌Details)" деректемесі толтырылмайды
*.1. Қабылданған медициналық-санитариялық шараның коды
(casdo:‌Sanitary‌Measure‌Code)
1
B.039.00647
1
"Қабылданған медициналық-санитариялық шараның коды (casdo:SanitaryMeasureCode)" деректемесі мына мәндердің 1 қамтуға тиіс:
1 – карантин;
2 – оқшаулау;
3 – дезинфекция;
4 – деконтаминация;
9 - өзге
*.2. Сипаттамасы
(csdo:‌Description‌Text)
0..1
*.3. Күні
(csdo:‌Event‌Date)
1

если реквизит "Признак наличия больного лица (casdo:‌On‌Board‌Disease‌Person‌Indicator)" содержит значение "1", то реквизит "Признак наличия информации о заражении или распространении болезни (casdo:‌Disease‌Spread‌Indicator)" должен содержать 1 из значений:
1 – имеется информация об обстоятельствах, ведущих к заражению или распространению болезни;
0 – отсутствует информация об обстоятельствах, ведущих к заражению или распространению болезни, иначе "Признак наличия информации о заражении или распространении болезни (casdo:‌Disease‌Spread‌Indicator)" не должен быть заполнен
17.1.13. Обстоятельства, ведущие к заражению или распространению болезни
(casdo:‌Disease‌Spread‌Text)
0..1
B.039.00644
1
если реквизит "Признак наличия информации о заражении или распространении болезни (casdo:‌Disease‌Spread‌Indicator)" содержит значение "1", то реквизит Обстоятельства, ведущие к заражению или распространению болезни (casdo:‌Disease‌Spread‌Text) должен быть заполнен, иначе реквизит Обстоятельства, ведущие к заражению или распространению болезни (casdo:‌Disease‌Spread‌Text) не должен быть заполнен
17.1.14. Признак проведения медико-санитарных мер
(casdo:‌Sanitary‌Measure‌Indicator)
1
B.039.00645
1
реквизит "Признак проведения медико-санитарных мер (casdo:‌Sanitary‌Measure‌Indicator)" должен содержать 1 из значений:
1 – на борту судна проводились медико-санитарные меры;
0 – на борту сдна не проводились медико-санитарные меры
17.1.15. Сведения о медико-санитарных мерах
(cacdo:‌Sanitary‌Measure‌Details)
0..*
B.039.00646
1
если реквизит "Признак проведения медико-санитарных мер (casdo:‌Sanitary‌Measure‌Indicator)" содержит значение "1", то реквизит "Сведения о медико-манитарных мерах (cacdo:‌Sanitary‌Measure‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Сведения о медико-манитарных мерах (cacdo:‌Sanitary‌Measure‌Details)" не должен быть заполне
*.1. Код принятой медико-санитарной меры
(casdo:‌Sanitary‌Measure‌Code)
1
B.039.00647
1
реквизит "Код принятой медико-санитарной меры (casdo:‌Sanitary‌Measure‌Code)" должен содержать 1 из значений:
1 – карантин;
2 – изоляция;
3 – дезинфекция;
4 – деконтаминация;
9 - иное
*.2. Описание
(csdo:‌Description‌Text)
0..1
*.3. Дата
(csdo:‌Event‌Date)
1

B.039.00648
1
"Күні (csdo:EventDate)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
*.4. Медициналық-санитариялық шараны өткізу орны
(cacdo:‌Sanitary‌Measure‌Location‌Details)
1
B.039.00649
1
"Медициналық-санитариялық шараны өткізу орны (cacdo:‌Sanitary‌Measure‌Location‌Details)" деректемесі үшін мына деректемелердің кемінде 1 толтырылуға тиіс :
"Жердің атауы (аты) (casdo:‌Place‌Name)",
"Жердің және географиялық пункттің коды (casdo:‌Location‌Code)"

B.039.00648
1
значение реквизита "Дата (csdo:‌Event‌Date)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
*.4. Место проведения медико-санитарных мер
(cacdo:‌Sanitary‌Measure‌Location‌Details)
1
B.039.00649
1
для реквизита "Место проведения медико-санитарных мер
(cacdo:‌Sanitary‌Measure‌Location‌Details)" должно быть заполнено не менее 1 из реквизитов:
"Наименование (название) места (casdo:‌Place‌Name)",
"Код места или географического пункта (casdo:‌Location‌Code)"

*.4.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.039.00650
1
егер "Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі толтырылса, онда ол әлем елдерінің жіктеуішіне сәйкес медициналық-санитариялық шаралар өткізілетін елдің екі әріптен тұратын кодының мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.039.00651
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс
*.4.2. Жердің атауы (аты)
(casdo:‌Place‌Name)
0..1
*.4.3. Жердің және географиялық пункттің коды
(casdo:‌Location‌Code)
0..1
B.039.00652
1
егер "Жердің және географиялық пункттің коды (casdo:‌Location‌Code)" деректемесі толтырылса, онда ол "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (сodeListId атрибуты)" атрибутында сәйкестендіргіші көрсетілген сыныптауышқа сәйкес порттың кодтық белгіленуін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1

*.4.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.039.00650
1
если реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" заполнен, то он должен содержать значение двухбуквенного кода страны места проведения медико-санитарных мер в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.039.00651
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора)" реквизита "Код страны (csdo:UnifiedCountryCode)" должен содержать значение "2021"
*.4.2. Наименование (название) места
(casdo:‌Place‌Name)
0..1
*.4.3. Код места или географического пункта
(casdo:‌Location‌Code)
0..1
B.039.00652
1
если реквизит "Код места или географического пункта (casdo:‌Location‌Code)" заполнен, то он должен содержать кодовое обозначение порта в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)"
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1

B.039.00653
1
"анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты Одақтың НАА тізілімі бойынша пайдаланылатын сыныптауыштың сәйкестендіргішін қамтуы тиіс
17.1.16. Билетсіз жолаушылардың болу белгісі
(casdo:‌Stowaways‌Indicator)
1
B.039.00654
1
"Билетсіз жолаушылардың болу белгісі (casdo: StowawaysIndicator)" деректемесі мына мәндердің 1 қамтуға тиіс:
1 – кеменің бортында билетсіз жолаушылар бар;
0 – кеменің бортында билетсіз жолаушылар жоқ
17.1.17. Кемеге отырғызу күні
(casdo:‌Embarkation‌Date)
0..1

B.039.00653
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" должен содержать идентификатор используемого классификатора по реестру НСИ Союза**
17.1.16. Признак наличия безбилетных пассажиров
(casdo:‌Stowaways‌Indicator)
1
B.039.00654
1
реквизит "Признак наличия безбилетных пассажиров (casdo:‌Stowaways‌Indicator)" должен содержать 1 из значений:
1 – на борту судна присутствуют безбилетные пассажиры;
0 – на борту судна отсутствуют безбилетные пассажиры
17.1.17. Дата посадки на корабль
(casdo:‌Embarkation‌Date)
0..1

B.039.00655
1
егер "Билетсіз жолаушылардың болу белгісі (casdo:‌Stowaways‌Indicator)" "1" мәнін қамтыса, онда "Кемеге отырғызу күні (casdo:‌Embarkation‌Date)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе Кемеге отырғызу күні (casdo:‌Embarkation‌Date)" деректемесі толтырылмайды
B.039.00656
1
егер "Кемеге отырғызу күні (casdo:‌Embarkation‌Date)" деректемесі толтырылса, онда ол мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
17.1.18. Ауру жануарлардың болу белгісі
(casdo:‌Sick‌Animal‌Indicator)
1

B.039.00655
1
если реквизит Признак наличия безбилетных пассажиров (casdo:‌Stowaways‌Indicator)" содержит значение "1", то реквизит "Дата посадки на корабль (casdo:‌Embarkation‌Date)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Дата посадки на корабль (casdo:‌Embarkation‌Date)" не должен быть заполнен
B.039.00656
1
если реквизит "Дата посадки на корабль (casdo:‌Embarkation‌Date)" заполнен, то должен соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
17.1.18. Признак наличия больных животных
(casdo:‌Sick‌Animal‌Indicator)
1

B.039.00657
1
"Ауру жануарлардың болу белгісі (casdo:SickAnimal Indicator)" деректемесі мына мәндердің 1 қамтуға тиіс:
1 – кеменің бортында ауру жануарлар бар;
0 – кеменің бортында ауру жануарлар жоқ
17.2. Кемені санитарлық рейдке орналастыру қажеттілігінің белгісі
(casdo:‌Sanitary‌Roadstead‌Indicator)
0..1
B.039.00874
1
егер "Теңіз медициналық-санитарлық декларациясы (cacdo:‌Maritime‌Health‌Declaration‌Details)" деректемесі толтырылмаса, онда "Кемені санитарлық рейдке орналастыру қажеттілігінің белгісі (casdo:‌Sanitary‌Roadstead‌Indicator)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Кемені санитарлық рейдке орналастыру қажеттілігінің белгісі (casdo:‌Sanitary‌Roadstead‌Indicator)" деректемесі толтырылмайды
B.039.00658
1
егер "Кемені санитарлық рейдке орналастыру қажеттілігінің белгісі (casdo:‌Sanitary‌Roadstead‌Indicator)" деректемесі толтырылмаса, онда "Кемені санитарлық рейдке орналастыру қажеттілігінің белгісі (casdo:‌Sanitary‌Roadstead‌Indicator)" деректемесі мына мәндердің 1 қамтуға тиіс:
1 – кемені санитарлық рейдке орналастыру қажет;
0 – кемені санитарлық рейдке орналастыру қажеттілігі жоқ

B.039.00657
1
реквизит "Признак наличия больных животных (casdo:‌Sick‌Animal‌Indicator)" должен содержать 1 из значений:
1 – на борту судна присутствуют больные животные;
0 – на борту судна отсутствуют больные животные
17.2. Признак необходимости размещения судна на санитарном рейде
(casdo:‌Sanitary‌Roadstead‌Indicator)
0..1
B.039.00874
1
если реквизит "Морская медико-санитарная декларация (cacdo:‌Maritime‌Health‌Declaration‌Details)" не заполнен, то реквизит "Признак необходимости размещения судна на санитарном рейде (casdo:‌Sanitary‌Roadstead‌Indicator)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Признак необходимости размещения судна на санитарном рейде (casdo:‌Sanitary‌Roadstead‌Indicator)" не должен быть заполнен
B.039.00658
1
если реквизит "Признак необходимости размещения на судна санитарном рейде (casdo:‌Sanitary‌Roadstead‌Indicator)" заполнен, то реквизит "Признак необходимости размещения на судна санитарном рейде (casdo:‌Sanitary‌Roadstead‌Indicator)" должен содержать 1 из значений:
1 – необходимо размещение судна на санитарном рейде;
0 – отсутствует необходимость размещения судна на санитарном рейде

17.3. Борттағы еркін практика
(cacdo:‌Free‌Practice‌Details)
0..1
B.039.00875
1
егер "Теңіз медициналық-санитарлық декларациясы (cacdo:‌Maritime‌Health‌Declaration‌Details)" деректемесі толтырылмаса, онда "Борттағы еркін практика (cacdo:‌Free‌Practice‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Борттағы еркін практика (cacdo:‌Free‌Practice‌Details)" деректемесі толтырылмайды
17.3.1. Еркін практиканы шектеу белгісі
(casdo:‌Free‌Practice‌Restriction‌Indicator)
1
B.039.00659
1
"Еркін практиканы шектеу белгісі (casdo:‌Free‌Practice‌Restriction‌Indicator)" деректемесі мына мәндердің 1 қамтуға тиіс:
1 – жолаушылар мен экипаж мүшелері үшін портта еркін тәжірибені шектеу қажет;
0 – жолаушылар мен экипаж мүшелері үшін портта еркін тәжірибені шектеу қажеттілігі жоқ

17.3. Свободная практика в порту
(cacdo:‌Free‌Practice‌Details)
0..1
B.039.00875
1
если реквизит "Морская медико-санитарная декларация (cacdo:‌Maritime‌Health‌Declaration‌Details)" не заполнен, то реквизит "Свободная практика в порту (cacdo:‌Free‌Practice‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Свободная практика в порту (cacdo:‌Free‌Practice‌Details)" не должен быть заполнен
17.3.1. Признак ограничения свободной практики
(casdo:‌Free‌Practice‌Restriction‌Indicator)
1
B.039.00659
1
реквизит "Признак ограничения свободной практики (casdo:‌Free‌Practice‌Restriction‌Indicator)" должен содержать 1 из значений:
1 – необходимо ограничение свободной практики в порту для пассажиров и членов экипажа;
0 – отсутствует необходимость ограничения свободной практики в порту для пассажиров и членов экипажа

B.039.01248
1
"Жердің және географиялық пункттің коды (casdo:LocationCode)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.039.00677
1
"Жердің және географиялық пункттің коды (casdo:LocationCode)" деректемесі "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (сodeListId атрибуты)" атрибутында сәйкестендіргіші көрсетілген сыныптауышқа сәйкес отырғызу портының кодтық белгіленуін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.039.00678
1
"анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты Одақтың НАА тізілімі бойынша пайдаланылатын сыныптауыштың сәйкестендіргішін қамтуы тиіс
18.4.2. Күні
(csdo:‌Event‌Date)
0..1
B.039.00830
1
"Күні (csdo:EventDate)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.039.00679
1
"Күні (csdo:EventDate)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
18.5. Түсіру орны және күні
(cacdo:‌Disembarkation‌Place‌Details)
0..1
B.039.00680
1
егер "Науқастың орналасқан жерінің коды (casdo:‌Diseased‌Person‌Location‌Code)" деректемесі "2" мәнін қамтыса, онда "Түсіру орны және күні (cacdo:‌Disembarkation‌Place‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Түсіру орны және күні (cacdo:‌Disembarkation‌Place‌Details)" толтырылмауға тиіс
18.5.1. Жердің және географиялық пункттің коды
(casdo:‌Location‌Code)
0..1
B.039.01249
1
"Жердің және географиялық пункттің коды (casdo:LocationCode)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.039.00681
1
"Жердің және географиялық пункттің коды (casdo:LocationCode)" деректемесі "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (сodeListId атрибуты)" атрибутында сәйкестендіргіші көрсетілген сыныптауышқа сәйкес түсіру портының кодтық белгіленуін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.039.00682
1
"анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты Одақтың НАА тізілімі бойынша пайдаланылатын сыныптауыштың сәйкестендіргішін қамтуы тиіс

B.039.01248
1
реквизит "Код места или географического пункта (casdo:LocationCode)" должен быть заполнен
B.039.00677
1
реквизит "Код места или географического пункта (casdo:LocationCode)" должен содержать кодовое обозначение порта посадки соответствии с классификатором, идентификатор которого указан в атрибуте "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)"
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.039.00678
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" должен содержать идентификатор используемого классификатора по реестру НСИ Союза**
18.4.2. Дата
(csdo:‌Event‌Date)
0..1
B.039.00830
1
реквизит "Дата (csdo:‌Event‌Date)" должен быть заполнен
B.039.00679
1
значение реквизита "Дата (csdo:‌Event‌Date)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
18.5. Место и дата высадки
(cacdo:‌Disembarkation‌Place‌Details)
0..1
B.039.00680
1
если реквизит "Код места нахождения больного (casdo:‌Diseased‌Person‌Location‌Code)" содержит значение "2", то реквизит "Место и дата высадки (cacdo:‌Disembarkation‌Place‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Место и дата высадки (cacdo:‌Disembarkation‌Place‌Details)" не должен быть заполнен
18.5.1. Код места или географического пункта
(casdo:‌Location‌Code)
0..1
B.039.01249
1
реквизит "Код места или географического пункта (casdo:LocationCode)" должен быть заполнен
B.039.00681
1
реквизит "Код места или географического пункта (casdo:LocationCode)" должен содержать кодовое обозначение порта высадки соответствии с классификатором, идентификатор которого указан в атрибуте "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)"
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.039.00682
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" должен содержать идентификатор используемого классификатора по реестру НСИ Союза**

18.12. Хабардар ету белгісі
(casdo:‌Information‌Indicator)
1
B.039.00688
1
"Хабардар ету белгісі (casdo:‌Information‌Indicator)" деректемесі мына мәндердің 1 қамтуға тиіс:
1 – дәрігер науқас адам туралы хабардар болды;
0 – науқас адам туралы ақпарат порттағы дәрігерге берілмеді
18.13. Ауру нәтижесінің коды
(casdo:‌Disease‌Outcome‌Code)
1
B.039.00689
1
"Ауру нәтижесінің коды
(casdo:‌Disease‌Outcome ‌Code)" деректемесі мына мәндердің 1 қамтуға тиіс:
1 – науқас айықты;
2 – науқас ауырып жатыр;
3 – науқас қайтыс болды
18.14. Науқастың орналасқан жерінің коды
(casdo:‌Diseased‌Person‌Location‌Code)
1
B.039.00690
1
"Науқастың орналасқан жерінің коды (casdo:‌Diseased‌Person‌Location‌Code)" деректемесі мына мәндердің 1 қамтуға тиіс:
1 – науқас кеменің бортында;
2 – науқас кемеден кетті;
3 – теңізге жерленді
__________
* Күрделі деректемеге кіретін кірістірілген деректемелер үшін осы күрделі деректеме толтырылған жағдайда қолданылады. Қарапайым деректеме атрибуттары үшін бұл қарапайым деректеме толтырылған жағдайда қолданылады.
Атаулары 7-бағанда көрсетілген деректемелерге қатысты қолданылады. Деректеменің атауына қосымша:
ереже берілген деректемені (кестенің сол жолында орналасқан);
ереже берілген күрделі деректемеге кіретін кірістірілген деректемені;
құжат құрылымының иерархиясының бірдей деңгейінде орналасқан деректемені;
құжаттың құрылымында бірегей деректемені;
құрамына ереже берілген деректеме кіретін күрделі деректеме құрамындағы бірегей деректемені қоспағанда, оның құжат құрылымының иерархиясында орналасу жолы көрсетіледі.
Толтырудың бірегейлігін талап ететін қайталанатын деректеме үшін деректеме бірегей болып табылатын сала көрсетіледі.
** Сәйкестендіргіштің мәні мына шаблонға сәйкес көрсетіледі: 1ХХХ – анықтама үшін, 2ХХХ – сыныптауыш үшін, мұнда ХХХ – Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 17 қарашадағы № 155 шешіміне сәйкес қалыптастырылған Еуразиялық экономикалық одақтың нормативтік-анықтамалық ақпарат тізілімі бойынша анықтамалықтың (сыныптауыштың) коды.".

18.12. Признак информирования
(casdo:‌Information‌Indicator)
1
B.039.00688
1
реквизит "Признак информирования (casdo:‌Information‌Indicator)" должен содержать 1 из значений:
1 – врач в порту проинформирован о больном лице;
0 – информация о больном лице врачу в порту не предоставлялась
18.13. Код исхода болезни
(casdo:‌Disease‌Outcome‌Code)
1
B.039.00689
1
реквизит "Код исхода болезни
(casdo:‌Disease‌Outcome‌Code)" должен содержать 1 из значений:
1 – больной выздоровел;
2 – больной продолжает болеть;
3 – больной умер
18.14. Код места нахождения больного
(casdo:‌Diseased‌Person‌Location‌Code)
1
B.039.00690
1
реквизит "Код места нахождения больного (casdo:‌Diseased‌Person‌Location‌Code)" должен содержать 1 из значений:
1 – больной находится на борту судна;
2 – больной покинул судно;
3 – погребен в море
________________
* Для вложенных реквизитов, входящих в сложный реквизит, применяется в случае заполнения этого сложного реквизита. Для атрибутов простого реквизита применяется в случае заполнения этого простого реквизита.
Применяется в отношении реквизитов, имена которых указаны в графе 7. Дополнительно к имени реквизита указывается путь к его расположению в иерархии структуры документа, за исключением:
реквизита, для которого приведено правило (находится в той же строке таблицы);
вложенного реквизита, входящего в сложный реквизит, для которого приведено правило;
реквизита, расположенного на том же уровне иерархии структуры документа;
реквизита, уникального в структуре документа;
реквизита, уникального в составе сложного реквизита, в состав которого входит реквизит, для которого приведено правило.
Для повторяющегося реквизита, требующего уникальности заполнения, указывается область, в пределах которой реквизит является уникальным.
** Значение идентификатора указывается в соответствии со следующим шаблоном: 1ХХХ – для справочника, 2ХХХ – для классификатора, где ХХХ – код справочника (классификатора) по реестру нормативно-справочной информации Евразийского экономического союза, сформированному в соответствии с Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 17 ноября 2015 г. № 155.".