Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасына сәйкес сынық жуу және сыпырып-жуу машиналарын сыныптау туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2023 жылғы 10 қазандағы № 148 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ кеден кодексінің 22-бабы 1-тармағының бірінші абзацына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссиясы алқасы шешті:
1.  Сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенклатурасын интерпретациялаудың 1 және 6 негізгі ережелеріне сәйкес корпус, вакуумдық атқару механизмі, тазалау бастиегі, таза және лас суға арналған бактар, реттелетін басқару тұтқасы, швабра торабы, аккумуляторлық батареялар, жақын орналасқан оператор басқаратын өндірістік, қойма, кеңсе және сауда үй-жайларын тазалауға арналған сыну машинасы, Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасының 84-тобына 8-ескертпе 8479 89 970 7 кіші субпозициясында жіктеледі (сыпырып-жуу машинасы суреттерінің мысалдары қосымшада келтірілген).
2. 1 және 6 сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенклатурасын түсіндірудің негізгі қағидаларына сәйкес, ішкі жану қозғалтқышынан, басқару жүйесі бар оператордың жұмыс орнынан, вакуумдық сорғыдан, таза және лас суға арналған резервуарлардан, қоқыс жәшігінен, щеткалардан, сүрткіштерден және оған орнатылған жабдықпен толық интеграцияланған доңғалақты шассиден тұратын өздігінен жүретін машина болып табылатын сыпырып-жуу машинасы қойма, кеңсе, сауда орындары және ашық аумақтарды жуу мен сыпыруға арналған бірыңғай машиналар Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасының 84-тобына 8-ескертпе 8479 89 970 7 кіші субпозициясында жіктеледі (сыпырып-жуу машинасы суреттерінің мысалдары қосымшада келтірілген).
3.  Осы шешім ресми жарияланған күнінен бастап 30 күнтізбелік күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссиясы
алқасының төрағасы
М. Мясникович
Еуразиялық экономикалық
комиссия алқасының
2023 жылғы 10 қазандағы
№ 148-шешіміне
ҚОСЫМША
Еден жуғыш машинасы суреттерінің МЫСАЛДАРЫ
Сыпырып-жуу машинасы суреттерінің МЫСАЛДАРЫ

О классификации поломоечной и подметально-поломоечной машин в соответствии с единой Товарной номенклатурой внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 10 октября 2023 года № 148.
В соответствии с абзацем первым пункта 1 статьи 22 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Поломоечная машина, предназначенная для уборки производственных, складских, офисных и торговых помещений, управляемая рядом идущим оператором, состоящая из корпуса, вакуумного исполнительного механизма, чистящей головки, баков для чистой и грязной воды, регулируемой ручки управления, узла швабры, аккумуляторных батарей, в соответствии с Основными правилами интерпретации Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности 1 и 6, примечанием 8 к группе 84 единой Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза классифицируется в подсубпозиции 8479 89 970 7 единой Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза (примеры изображений поломоечной машины приведены в приложении).
2. Подметально-поломоечная машина, представляющая собой самоходную машину, состоящую из двигателя внутреннего сгорания, рабочего места оператора с системой управления, вакуумного насоса, резервуаров для чистой и грязной воды, бункера для мусора, щеток, швабр и колесного шасси, полностью интегрированного с установленным на него оборудованием, образующим единую машину, предназначенную для мойки и подметания складских, офисных, торговых помещений и открытых территорий, в соответствии с Основными правилами интерпретации Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности 1 и 6, примечанием 8 к группе 84 единой Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза классифицируется в подсубпозиции 8479 89 970 7 единой Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза (примеры изображений подметально-поломоечной машины приведены в приложении).
3. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 10 октября 2023 г. № 148
ПРИМЕРЫ
изображений поломоечной машины
ПРИМЕРЫ
изображений подметально-поломоечной машины