Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасына сәйкес көлік құралдарының қауіпсіздік белдіктерін сыныптау туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 183 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 22-бабы 1-тармағының екінші абзацына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссиясының алқасы шешті:
1. Сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенклатурасын түсіндірудің негізгі ережелеріне сәйкес жол-көлік оқиғасы немесе күрт тежелу жағдайында жүргізуші мен жолаушыларды өз орындарында ұстау мақсатында Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасының 8701 – 8705- тауар позицияларын көлік құралдарының орындықтарының қаңқасына бекітуге арналған көлік құралдарының қауіпсіздік белдіктері 1 және 6 Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасының 8708 21- субпозициясында жіктеледі.
2. Осы шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссиясы
алқасының төрағасы
М. Мясникович

О классификации ремней безопасности транспортных средств в соответствии с единой Товарной номенклатурой внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 декабря 2023 года № 183.
В соответствии с абзацем вторым пункта 1 статьи 22 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Ремни безопасности транспортных средств, предназначенные для закрепления на каркасе сидений транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705 единой Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза с целью удержания водителя и пассажиров на своих сиденьях в случае дорожно-транспортного происшествия или резкого торможения, в соответствии с Основными правилами интерпретации Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности 1 и 6 классифицируются в субпозиции 8708 21 единой Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович