Еуразиялық экономикалық одақтың бірыңғай кедендік тарифінің табиғи кальций фосфаттарына, табиғи алюминий-кальций фосфаттарына және үгілген фосфатты борға қатысты кедендік әкелу бажының мөлшерлемесін белгілеу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 186 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ туралы 2014 жылғы 29 мамырдағы шарттың 42 және 45-баптарына, Еуразиялық экономикалық комиссия туралы ереженің 18-тармағына (Еуразиялық экономикалық одақ туралы 2014 жылғы 29 мамырдағы шартқа тіркелген № 1 қосымша) сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссиясының алқасы шешті:
1. Еуразиялық экономикалық комиссиясы кеңесінің 2021 жылғы 14 қыркүйектегі № 80 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың бірыңғай кедендік тарифінің ЕАЭО СЭҚ ТН 2510 20 000 0 кодымен сыныпталатын табиғи кальций фосфаттарына, табиғи алюминий-кальций фосфаттарына және үгілген фосфатты борға қатысты кедендік әкелу бажының мөлшерлемесі 2024 жылғы 5 қаңтардан 2026 жылғы 4 қаңтарды қоса алғандағы аралықта 0% мөлшерінде белгіленсін.
2. Еуразиялық экономикалық комиссиясы кеңесінің 2021 жылғы 14 қыркүйектегі № 80 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың бірыңғай кедендік тарифіне мынадай өзгерістер енгізілсін:
а) ЕАЭО СЭҚ ТН 2510 20 000 0- коды бар позицияда Еуразиялық экономикалық одақтың бірыңғай кедендік тарифіне ескертуге ")" сілтемесі "883С)" сілтемесімен ауыстырылсын;
б) Еуразиялық экономикалық одақтың бірыңғай кедендік тарифіне ескертулерде:
6С - ескерту күші жойылды деп танылсын;
мынадай мазмұндағы 83С ескертпемен толықтырылсын:
"83С) Кедендік құнның 0 (нөл) % мөлшерінде кедендік әкелу бажының мқлшерлемесі 05.01.2024 бастап 04.01.2026 қоса алғанда қолданылады.".
3. Осы шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді және 2024 жылғы 5 қаңтардан бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады.
Еуразиялық экономикалық комиссиясы
алқасының төрағасы
М. Мясникович

Об установлении ставки ввозной таможенной пошлины Единого таможенного тарифа Евразийского экономического союза в отношении фосфатов кальция природных, фосфатов алюминиево-кальциевых природных и мела фосфатного, размолотых
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 декабря 2023 года № 186.
В соответствии со статьями 42 и 45 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года, пунктом 18 Положения о Евразийской экономической комиссии (приложение № 1 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Установить ставку ввозной таможенной пошлины Единого таможенного тарифа Евразийского экономического союза, утвержденного Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 14 сентября 2021 г. № 80, в отношении фосфатов кальция природных, фосфатов алюминиево-кальциевых природных и мела фосфатного, размолотых, классифицируемых кодом 2510 20 000 0 ТН ВЭД ЕАЭС, в размере 0 процентов от таможенной стоимости с 5 января 2024 г. по 4 января 2026 г. включительно.
2. Внести в Единый таможенный тариф Евразийского экономического союза, утвержденный Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 14 сентября 2021 г. № 80, следующие изменения:
а) в позиции с кодом 2510 20 000 0 ТН ВЭД ЕАЭС ссылку на примечание к Единому таможенному тарифу Евразийского экономического союза "6С)" заменить ссылкой "83С)";
б) в примечаниях к Единому таможенному тарифу Евразийского экономического союза:
примечание признать утратившим силу;
дополнить примечанием 83С следующего содержания:
"83С) Ставка ввозной таможенной пошлины в размере 0 (ноль) % от таможенной стоимости применяется с 05.01.2024 по 04.01.2026 включительно.".
3. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 5 января 2024 г.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович