Мемлекеттік (муниципалдық) сатып алу мақсаттарына арналған тауарлардың жекелеген түрлерінің шығарылған елін айқындау қағидаларының № 1 қосымшасына өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2023 жылғы 30 наурыздағы № 33 шешімі.
Еуразиялық экономикалық комиссиясының кеңесі шешті:
1. Еуразиялық экономикалық комиссиясы кеңесінің 2020 жылғы 23 қарашадағы № 105 шешімімен бекітілген мемлекеттік (муниципалдық) сатып алу мақсаттарына арналған тауарлардың жекелеген түрлерінің шығарылған елін айқындау қағидаларының № 1 қосымшасының I бөліміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
"8602 Теміржол локомотивтері және локомотив тендерлері" деген позицияның алдында мынадай мазмұндағы позициямен толықтырылсын:
"7302 900 00 0
Серпімді клеммалары бар рельсті бекіткіштер
заңды тұлғада – Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің салық резидентінде (бұдан әрі – мүше мемлекет) тиісті өнімді өндіру, жаңғырту және дамыту үшін конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесінің (КҚБЖ) және технологиялық құжаттаманың бірыңғай жүйесінің (ТҚБЖ) талаптарына сәйкес әзірленген техникалық құжаттамаға кемінде 5 жыл < 1> мерзімге құқықтың болуы;
мүше мемлекеттің аумағында мынадай операцияларды жүзеге асыру:
кіріс шикізатын (материалдарды немесе компоненттерді) бақылау;
серпімді клемма өндірісі;
бұрышты бағыттаушы плиталарды өндіру (қысыммен құю);
жол бұрандаларын өндіру;
пластикалық дюбельдер өндірісі (қысыммен құю);
рельсті бекіту төсемдерін өндіру (қысыммен құю);
дайын өнімнің шығуын бақылау";
"8602 Темір жол локомотивтері және локомотивтердің тендерлері" деген позицияның екінші бағандағы бірінші абзацта "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер (бұдан әрі – мүше мемлекет)" деген сөздер "мүше мемлекеттер" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Осы шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 10 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссиясы кеңесінің мүшелері:
Армения Республикасынан
Беларусь Республикасынан
Қазақстан Республикасынан
Қырғыз Республикасынан
Ресей Федерациясынан
М. Григорян
И. Петришенко
С.Жұманғарин
А. Касымалиев
А. Оверчук

О внесении изменений в приложение № 1 к Правилам определения страны происхождения отдельных видов товаров для целей государственных (муниципальных) закупок
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 30 марта 2023 года № 33.
Совет Евразийской экономической комиссии решил:
1. Внести в раздел I приложения № 1 к Правилам определения страны происхождения отдельных видов товаров для целей государственных (муниципальных) закупок, утвержденным Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 23 ноября 2020 г. № 105, следующие изменения:
перед позицией "из 8602 Локомотивы железнодорожные и тендеры локомотивов" дополнить позицией следующего содержания:
"из 7302 900 00 0
Рельсовые скрепления с упругими клеммами
наличие у юридического лица – налогового резидента государства – члена Евразийского экономического союза (далее – государство-член) прав на техническую документацию, разработанную в соответствии
с требованиями единой системы конструкторской документации (ЕСКД) и единой системы технологической документации (ЕСТД), для производства, модернизации и развития соответствующей продукции, на срок не менее 5 лет <1>;
осуществление на территории государства-члена следующих операций:
входной контроль сырья (материалов или комплектующих);
производство упругих клемм;
производство углонаправляющих плит (литье под давлением);
производство путевых шурупов;
производство пластмассовых дюбелей (литье под давлением);
производство прокладок рельсового скрепления (литье под давлением);
выходной контроль готовой продукции";
в позиции "из 8602 Локомотивы железнодорожные и тендеры локомотивов" в графе второй в абзаце первом слова "государства – члена Евразийского экономического союза (далее – государство-член)" заменить словами "государства-члена".
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 10 календарных дней с даты его официального опубликования.
Члены Совета Евразийской экономической комиссии:
От Республики Армения
От Республики Беларусь
От Республики Казахстан
От Кыргызской Республики
От Российской Федерации
М. Григорян
И. Петришенко
С. Жумангарин
А. Касымалиев
А. Оверчук