Кеден одағының "Шағын көлемді кемелердің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентіне өзгерістерді қолданысқа енгізу тәртібі туралы (TP КО 026/2012)
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2024 жылғы 16 қаңтардағы № 4 шешімі
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 52-бабының 2-тармағына және 2014 жылғы 23 желтоқсандағы Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің № 98-шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссиясы жұмысының регламентіне тіркелген № 2-қосымшаның 11-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссиясы алқасы шешті:
1. Орнатылсын:
а) 2023 жылғы 20 қазандағы Еуразиялық экономикалық комиссиясы кеңесінің № 119 "Шағын көлемді кемелердің қауіпсіздігі туралы" Кеден одағының техникалық регламентіне өзгерістер енгізу туралы" (КО ТР 026/2012) шешімі күшіне енген күнге дейін берілген 2012 жылғы 15 маусымдағы Еуразиялық экономикалық комиссия кеңесінің № 33 "Шағын көлемді кемелердің қауіпсіздігі туралы" шешімімен қабылданған шағын көлемді кемелердің, шағын көлемді кемелерге арналған құтқару құралдарының және (немесе) жабдықтардың Кеден одағының техникалық регламентінде (бұдан әрі-техникалық регламент) белгіленген міндетті талаптарға сәйкестігін бағалау туралы құжаттар (КО ТР 026/2012), олардың қолданылу мерзімі аяқталғанға дейін жарамды;
б) осы тармақтың "а" тармақшасында көрсетілген сәйкестікті бағалау туралы құжаттар болған кезде Техникалық регламенттің техникалық реттеу объектісі болып табылатын өнімді Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында өндіруге және айналысқа шығаруға осындай құжаттардың қолданылу мерзімі аяқталғанға дейін жол беріледі;
в) осы тармақтың "а" тармақшасында көрсетілген сәйкестікті бағалау туралы құжаттардың қолданылу кезеңінде айналысқа шығарылған техникалық регламенттің техникалық реттеу объектісі болып табылатын өнімнің айналысына осы өнімнің қызмет ету мерзімі ішінде жол беріледі.
2. Осы шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
алқасының төрағасы
М. Мясникович

О порядке введения в действие изменений в технический регламент Таможенного союза "О безопасности маломерных судов" (TP ТС 026/2012)
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 16 января 2024 года № 4.
В соответствии с пунктом 2 статьи 52 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года и пунктом 11 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Установить, что:
а) документы об оценке соответствия маломерных судов, спасательных средств и (или) оборудования для маломерных судов обязательным требованиям, установленным техническим регламентом Таможенного союза "О безопасности маломерных судов" (ТР ТС 026/2012), принятым Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 15 июня 2012 г. № 33 (далее – технический регламент), выданные до дня вступления в силу Решения Совета Евразийской экономической комиссии от 20 октября 2023 г. № 119 "О внесении изменений в технический регламент Таможенного союза "О безопасности маломерных судов" (ТР ТС 026/2012)", действительны до окончания срока их действия;
б) производство и выпуск в обращение на таможенной территории Евразийского экономического союза продукции, являющейся объектом технического регулирования технического регламента, при наличии документов об оценке соответствия, указанных в подпункте "а" настоящего пункта, допускаются до окончания срока действия таких документов;
в) обращение продукции, являющейся объектом технического регулирования технического регламента, выпущенной в обращение в период действия документов об оценке соответствия, указанных в подпункте "а" настоящего пункта, допускается в течение срока службы этой продукции.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович