2023 жылғы 23 маусымдағы Еуразиялық экономикалық комиссиясы кеңесінің № 70-шешімімен Кеден одағының (Еуразиялық экономикалық одақтың) техникалық регламенттеріне енгізілген өзгерістерді қолданысқа енгізу тәртібі туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2024 жылғы 27 ақпандағы № 13 шешімі
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 52-бабының 2-тармағына және 2014 жылғы 23 желтоқсандағы Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің № 98-шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссиясы жұмысының регламентіне № 2-қосымшаның 11-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссиясы алқасы шешті:
1. Белгіленсін:
а) 2023 жылғы 23 маусымдағы Еуразиялық экономикалық комиссиясы кеңесінің № 70-шешімімен "Тамақ өнімдерінің қауіпсіздігі туралы" Кеден одағының техникалық регламентіне (КО ТР) енгізілген ветеринариялық дәрілік заттардың (фармакологиялық белсенді заттар мен олардың метаболиттерінің) тамақ өнімдеріндегі қалдық құрамының барынша рұқсат етілген деңгейлерін белгілеу бөлігінде өзгерістер күшіне енген күннен бастап 18 ай ішінде 021/2011), 2011 жылғы 9 желтоқсандағы Кеден одағының комиссиясының № 880-шешімімен қабылданған "Май өнімдеріне арналған техникалық регламент" Кеден одағының техникалық регламенті (КО ТР 024/2011), 2011 жылғы 9 желтоқсандағы Кеден одағының комиссиясының № 883-шешімімен қабылданған "Сүт және сүт өнімдерінің қауіпсіздігі туралы" Кеден одағының техникалық регламенті (КО ТР 033/2013), 2013 жылғы 9 қазандағы Еуразиялық экономикалық комиссиясы кеңесінің № 67-шешімімен қабылданған "Ет және ет өнімдерінің қауіпсіздігі туралы" Кеден одағының техникалық регламенті (КО ТР 034/2013), 2013 жылғы 9 қазандағы Еуразиялық экономикалық комиссиясы кеңесінің № 68-шешімімен қабылданған, 2016 жылғы 18 қазандағы Еуразиялық экономикалық комиссиясы кеңесінің № 162-шешімімен қабылданған "Балық және балық өнімдерінің қауіпсіздігі туралы" Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенті (ЕАЭО ТР 040/2016), және 2021 жылғы 29 қазандағы Еуразиялық экономикалық комиссиясы кеңесінің № 110-шешімімен қабылданған "Құс еті мен оны қайта өңдеу өнімдерінің қауіпсіздігі туралы" (ЕАЭО ТР 051/2021) Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттерінде белгіленген міндетті талаптарға сәйкес Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында тамақ өнімдерін өндіруге және айналысқа шығаруға жол беріледі;
б)  2023 жылғы 23 маусымдағы Еуразиялық экономикалық комиссиясы кеңесінің № 70-шешімінде көзделген Кеден одағының (Еуразиялық экономикалық одақтың) техникалық регламенттерін техникалық реттеу объектісі болып табылатын тамақ өнімдерінің айналымына оны дайындаушы белгілеген жарамдылық мерзімі ішінде жол беріледі.

О порядке введения в действие изменений, внесенных в технические регламенты Таможенного союза (Евразийского экономического союза) Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 23 июня 2023 г. № 70
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 февраля 2024 года № 13
В соответствии с пунктом 2 статьи 52 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года и пунктом 11 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Установить, что:
а) в течение 18 месяцев с даты вступления в силу изменений в части установления максимально допустимых уровней остаточного содержания в пищевой продукции ветеринарных лекарственных средств (фармакологически активных веществ и их метаболитов), внесенных Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 23 июня 2023 г. № 70 в технический регламент Таможенного союза "О безопасности пищевой продукции" (ТР ТС 021/2011), принятый Решением Комиссии Таможенного союза от 9 декабря 2011 г. № 880, технический регламент Таможенного союза "Технический регламент на масложировую продукцию" (ТР ТС 024/2011), принятый Решением Комиссии Таможенного союза от 9 декабря 2011 г. № 883, технический регламент Таможенного союза "О безопасности молока и молочной продукции" (ТР ТС 033/2013), принятый Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 9 октября 2013 г. № 67, технический регламент Таможенного союза "О безопасности мяса и мясной продукции" (ТР ТС 034/2013), принятый Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 9 октября 2013 г. № 68, технический регламент Евразийского экономического союза "О безопасности рыбы и рыбной продукции" (ТР ЕАЭС 040/2016), принятый Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 18 октября 2016 г. № 162, и технический регламент Евразийского экономического союза "О безопасности мяса птицы и продукции его переработки" (ТР ЕАЭС 051/2021), принятый Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 29 октября 2021 г. № 110, допускаются производство и выпуск в обращение на таможенной территории Евразийского экономического союза пищевой продукции в соответствии с обязательными требованиями, установленными указанными техническими регламентами;
б) обращение пищевой продукции, являющейся объектом технического регулирования технических регламентов Таможенного союза (Евразийского экономического союза), предусмотренных Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 23 июня 2023 г. № 70, допускается в течение срока годности, установленного ее изготовителем.

2.  Осы шешім ресми жарияланған күнінен бастап 30 күнтізбелік күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
алқасының төрағасы
Б. Сағынтаев

2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Б. Сагинтаев