Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасына сәйкес адсорбциялаушы жемшөп қоспасын сыныптау туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2024 жылғы 26 наурыздағы № 28 шешімі
Еуразиялық экономикалық одағының Кеден кодексінің 22-бабы 1-тармағының бірінші абзацына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссиясы алқасы шешті:
1. Инактивтендірілген ашытқы жасушаларының қабырғаларының, минералды компоненттердің және толтырғыштың (мысалы, сүт ошағанының сығындысы) қоспасы болып табылатын, токсиндерге қарсы адсорбциялық әсері бар, олардың денсаулығын сақтау мақсатында үй және ауыл шаруашылығы жануарларының жеміне, соның ішінде құс жеміне қосуға арналған адсорбциялық жем қоспасы, сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенклатурасын түсіндірудің негізгі ережесіне сәйкес 1 Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасының 2309 тауар позициясында жіктеледі.
2.  Осы шешім ресми жарияланған күнінен бастап 30 күнтізбелік күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссиясы
алқасының төрағасы
Б. Сағынтаев

О классификации адсорбирующей кормовой добавки в соответствии с единой Товарной номенклатурой внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 26 марта 2024 года № 28
В соответствии с абзацем первым пункта 1 статьи 22 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Адсорбирующая кормовая добавка, представляющая собой смесь стенок инактивированных дрожжевых клеток, минеральных компонентов и наполнителя (например, экстракта молочного чертополоха), обладающая адсорбирующим действием в отношении токсинов, предназначенная для добавления в корма для домашних и сельскохозяйственных животных, включая корма для птиц, с целью поддержания их здоровья, в соответствии с Основным правилом интерпретации Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности 1 классифицируется в товарной позиции 2309 единой Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Б. Сагинтаев