О перечне продукции, подлежащей обязательной оценке соответствия требованиям технического регламента Евразийского экономического союза "О безопасности продукции, предназначенной для гражданской обороны и защиты от чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера" (ТР ЕАЭС 050/2021), в отношении которой при помещении под таможенные процедуры подтверждается соблюдение мер технического регулирования
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 26 марта 2024 года № 29
В целях реализации подпункта "а" пункта 2 Порядка ввоза на таможенную территорию Евразийского экономического союза продукции, подлежащей обязательной оценке соответствия на таможенной территории Евразийского экономического союза, утвержденного Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 12 ноября 2021 г. № 130, в соответствии с пунктом 8 Протокола о техническом регулировании в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 9 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и пунктом 8 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемый перечень продукции, подлежащей обязательной оценке соответствия требованиям технического регламента Евразийского экономического союза "О безопасности продукции, предназначенной для гражданской обороны и защиты от чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера" (ТР ЕАЭС 050/2021), в отношении которой при помещении под таможенные процедуры подтверждается соблюдение мер технического регулирования.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Б. Сагинтаев
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 26 марта 2024 г. № 29
ПЕРЕЧЕНЬ

Еуразиялық экономикалық одақтың "Азаматтық қорғанысқа және табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардан қорғауға арналған өнімнің қауіпсіздігі туралы" (ЕАЭО ТР 050/2021) техникалық регламентінің талаптарына сәйкестігін міндетті бағалауға жататын өнімнің, оған қатысты кедендік рәсімдерге орналастыру кезінде техникалық реттеу шараларының сақталуы расталатын тізбесі туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2024 жылғы 26 наурыздағы № 29 шешімі
Еуразиялық экономикалық комиссиясы кеңесінің 2021 жылғы 12 қарашадағы шешімімен № 130 бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында сәйкестігін міндетті бағалауға жататын өнімді Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелу тәртібінің 2-тармағының "а" тармақшасын іске асыру мақсатында, Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі техникалық реттеу туралы хаттаманың 8-тармағына (Еуразиялық экономикалық одақ туралы 2014 жылғы 29 мамырдағы шартқа № 9 қосымша) және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссиясы жұмысының регламентіне тіркелген № 2 қосымшаның 8-тармағына сәйкес, Еуразиялық экономикалық комиссиясының алқасы шешті:
1.  Қоса беріліп отырған Еуразиялық экономикалық одақтың "Азаматтық қорғанысқа және табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардан қорғауға арналған өнімнің қауіпсіздігі туралы" (ЕАЭО ТР 050/2021) техникалық регламентінің талаптарына сәйкестігін міндетті бағалауға жататын өнімнің, оған қатысты кедендік рәсімдерге орналастырылған кезде техникалық реттеу шараларының сақталуы расталатын тізбесі бекітілсін.
2.  Осы шешім ресми жарияланған күнінен бастап 30 күнтізбелік күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық
комиссиясы алқасының төрағасы
Б. Сағынтаев
Еуразиялық экономикалық
комиссияcы алқасының
2024 жылғы 26 наурыздағы
№ 29 шешімімен
БЕКІТІЛДІ

продукции, подлежащей обязательной оценке соответствия требованиям технического регламента Евразийского экономического союза "О безопасности продукции, предназначенной для гражданской обороны и защиты от чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера" (ТР ЕАЭС 050/2021), в отношении которой при помещении под таможенные процедуры подтверждается соблюдение мер технического регулирования
Наименование продукции
Код
ТН ВЭД ЕАЭС
Документ
об оценке соответствия
Примечание
1
2
3
4
I. Технические средства защитных сооружений гражданской обороны
1. Защитно-герметические устройства и изделия защитных сооружений гражданской обороны
1. Защитно-герметические и герметические двери, ворота и ставни
7308 30 000 0
7308 90 590 0
сертификат соответствия
2. Противовзрывные защитные секции
7308 30 000 0
7308 90 590 0
сертификат соответствия
3. Расширительные камеры
7309 00 100 0
сертификат соответствия
4. Клапаны герметические
8481 80 710 0
8481 80 739 9
сертификат соответствия
5. Клапаны избыточного давления
8481 10 190 8
8481 10 990 8
8481 30 910 8
8481 30 990 8
8481 40 100 0
8481 40 900 9
сертификат соответствия
6. Регулирующие заглушки
8481 80 591 0
8481 80 599 0
сертификат соответствия
2. Вентиляционные агрегаты, фильтры и регенеративные установки защитных сооружений гражданской обороны
7. Вентиляторы с электроручным приводом
8414 59 200 0
8414 59 400 0
8414 59 800 0
сертификат соответствия
8. Вентиляторы с электрическим приводом
8414 51 000 0
8414 59 200 0
8414 59 400 0
8414 59 800 0
сертификат соответствия
9. Фильтры ячейковые систем вентиляции защитных сооружений гражданской обороны для очистки наружного воздуха от пыли и аэрозольных частиц продуктов горения
8421 39 200 8
8421 99 000 7
сертификат соответствия
10. Предфильтры систем вентиляции защитных сооружений гражданской обороны для очистки наружного воздуха от пыли и аэрозольных частиц продуктов горения
8421 39 200 8
8421 99 000 7
сертификат соответствия
11. Регенеративные патроны и установки (различных технологий регенерации)
8421 39 610 0
8421 39 800 6
сертификат соответствия
II. Технические средства управления, связи и оповещения
1. Технические средства управления и связи
12. Автоматизированное рабочее место оперативного дежурного (комплект оборудования рабочего места, включающий в себя устройство ввода-вывода и отображения информации, ПЭВМ, общее и специальное программное обеспечение, микрофон
и акустические системы)
8471 41 000 0
8471 49 000 0
сертификат соответствия
13. Оконечный абонентский терминал,
в том числе:
IP-телефоны
8517 18 000 0
сертификат соответствия
радиостанции портативные мощностью до 5 Вт с диапазонами частот 134 – 174 МГц
и 451 – 480 МГц

Еуразиялық экономикалық одақтың "Азаматтық қорғанысқа және табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардан қорғауға арналған өнімнің қауіпсіздігі туралы" (ЕАЭО ТР 050/2021) техникалық регламентінің талаптарына сәйкестігін міндетті бағалауға жататын өнімнің, оған қатысты кедендік рәсімдерге орналастыру кезінде техникалық реттеу шараларының сақталуы расталатын тізбесі
Өнімнің атауы
ЕАЭО СЭҚ ТН коды
Сәйкестікті бағалау туралы құжат
Ескерту
1
2
3
4
I.  Азаматтық қорғаныстың қорғаныс құрылыстарының техникалық құралдары
Азаматтық қорғаныстың қорғаныш-герметикалық құрылғылары мен қорғаныш құрылыстарының бұйымдары
Қорғаныс-герметикалық және герметикалық есіктер, қақпалар мен жапқыштар
7308 30 000 0
7308 90 590 0
сәйкестік сертификаты
Жарылысқа қарсы қорғаныс секциялары
7308 30 000 0
7308 90 590 0
сәйкестік сертификаты
Кеңейту камералары
7309 00 100 0
сәйкестік сертификаты
Герметикалық клапандар
8481 80 710 0
8481 80 739 9
сәйкестік сертификаты
Артық қысым клапандары
8481 10 190 8
8481 10 990 8
8481 30 910 8
8481 30 990 8
8481 40 100 0
8481 40 900 9
сәйкестік сертификаты
Реттеу тығындары
8481 80 591 0
8481 80 599 0
сәйкестік сертификаты
Азаматтық қорғаныстың қорғаныс құрылыстарының желдеткіш агрегаттары, сүзгілері және регенеративті қондырғылары
Вентиляторы с электроручным приводом
8414 59 200 0
8414 59 400 0
8414 59 800 0
сәйкестік сертификаты
Электр қолжетегі бар желдеткіштер
8414 51 000 0
8414 59 200 0
8414 59 400 0
8414 59 800 0
сәйкестік сертификаты
Желдету жүйелерін азаматтық қорғаныс қорғаныш құрылыстарының сыртқы ауаны шаңнан және жанатын өнімдердің аэрозольді бөлшектерін тазартуға арналған ұяшықты сүзгілері
8421 39 200 8
8421 99 000 7
сәйкестік сертификаты
Шаңнан сыртқы ауаны және жану өнімдерінің аэрозольді бөлшектерін тазартуға арналған азаматтық қорғаныстың қорғаныс құрылыстарын желдету жүйелерінің алдын ала сүзгілері
8421 39 200 8
8421 99 000 7
сәйкестік сертификаты
Регенеративті патрондар мен қондырғылар (әр түрлі регенерация технологиялары)
8421 39 610 0
8421 39 800 6
сәйкестік сертификаты
II.  Техникалық басқару, байланыс және құлақтандыру құралдары
Техникалық басқару және байланыс құралдары
Жедел кезекшінің автоматтанды-рылған жұмыс орны (ақпаратты енгізу-шығару және көрсету құрылғысын, ДКМ, жалпы және арнайы бағдарламалық қамтамасыз етуді, микрофонды және акустикалық жүйелерді қамтитын жұмыс орны жабдығының жиынтығы)
8471 41 000 0
8471 49 000 0
сәйкестік сертификаты
Соңғы абоненттік терминал, оның ішінде:
IP-телефондар
8517 18 000 0
сәйкестік сертификаты
134 – 174 МГц және 451 – 480 МГц жиілік диапазондары бар қуаты 5 Вт дейінгі портативті радиостанциялар

8517 62 000 9
14. Вспомогательное оборудование, в том числе:
блоки питания для портативных радиостанций мощностью до 5 Вт
8504 40 300 8
сертификат соответствия
микрофоны, имеющие полосу частот от 300 Гц до 3,4 кГц, диаметром
не более 10 мм и высотой не более
3 мм, используемые для телекоммуникаций
8518 10 300 8
наушники и телефоны головные, объединенные или не объединенные с микрофоном, и комплекты, состоящие из микрофона и одного или более громкоговорителей, прочие
8518 30 950 0
2. Технические средства оповещения населения об опасностях, возникающих при военных конфликтах или вследствие этих конфликтов, а также о чрезвычайных ситуациях
15. Автоматизированное рабочее место оповещения (комплект оборудования рабочего места оповещения населения, включающий в себя устройство ввода-вывода и отображения информации, ПЭВМ со специальным программным обеспечением)
8471 41 000 0
8471 49 000 0
сертификат соответствия
16. Аппаратура запуска и мониторинга оконечных средств оповещения,
в том числе:
устройства (блоки) сопряжения оконечных средств оповещения
8471 80 000 0
сертификат соответствия
комплекты звукоусилительные, усилительно-коммуникационные блоки для оконечных средств оповещения
8518 50 000 0
устройства запуска оконечного средства оповещения типа "сирена" по каналу связи
8531 80 950 0
17. Оконечное средство оповещения,
в том числе:
громкоговорители рупорные, системы акустические, различной мощности
8518 21 000 0
сертификат соответствия
комплекты громкоговорителей, смонтированных в одном корпусе
8518 22 000 9
оконечное средство оповещения типа "сирена"
8518 50 000 0
III. Аварийно-спасательные средства
18. Аварийно-спасательные машины,
в том числе транспортные
и транспортно-погрузочные средства для аварийно-спасательных работ:
сертификат соответствия
автомобили-фургоны для перевозки спасательных формирований, пострадавших, спасательных средств, диагностической аппаратуры, спасательного инструмента и оборудования, снего- и болотоходы, транспортеры и амфибии
8427 20 190 9
8427 20 900 0
8427 90 000 9
8703 10 110 0
8703 10 180 0
8703 21 109 1
8703 21 109 9
8703 22 109 9
8703 23 194 0
8703 23 198 1
8703 23 198 2
8703 23 198 3
8703 23 198 8
8703 24 109 1
8703 24 109 2
8703 24 109 8
8703 31 109 0
8703 32 199 0
8703 33 199 0
8703 40 109 1
8703 40 109 2
8703 40 109 8
8703 40 109 9
8703 40 309 8
8703 40 309 9
8703 40 592 1
8703 40 592 9
8703 40 599 1
8703 40 599 2
8703 40 599 3
8703 40 599 4
8703 40 599 5
8703 40 599 6
8703 40 599 8
8703 40 599 9
8703 40 709 1
8703 40 709 2
8703 40 709 3
8703 40 709 4
8703 40 709 5
8703 40 709 6

8517 62 000 9
Қосалқы жабдық, оның ішінде:
5 Вт дейінгі портативті радиостанцияларға арналған қуат көздері
8504 40 300 8
сәйкестік сертификаты
диаметрі 300 Гц-тен 3,4 кГц-ке дейінгі жиілік диапазоны бар микрофондар телекоммуникация үшін пайдаланылатын 10 мм-ден аспайтын және биіктігі 3 мм-ден аспайтын
8518 10 300 8
микрофонмен біріктірілген немесе біріктірілмеген бас құлаққаптар мен телефондар және микрофоннан және бір немесе одан да көп дауыс зорайтқыштардан тұратын жиынтықтар, өзгелері
8518 30 950 0
Әскери қақтығыстар кезінде немесе осы қақтығыстар салдарынан туындайтын қауіптер туралы, сондай-ақ төтенше жағдайлар туралы халықты хабардар етудің техникалық құралдары
Автоматтандырылған құлақтандыру жұмыс орны (ақпаратты енгізу-шығару және көрсету құрылғысын, арнайы бағдарламалық қамтамасыз етуі бар ДК-ні қамтитын халықты құлақтандыру жұмыс орнының жабдықтар жиынтығы)
8471 41 000 0
8471 49 000 0
сәйкестік сертификаты
Құлақтандырудың соңғы құралдарын іске қосу және мониторингілеу аппаратурасы, оның ішінде:
құлақтандырудың соңғы құралдарын жұптастыру құрылғылары (блоктары)
8471 80 000 0
сәйкестік сертификаты
дыбысты күшейтетін жиынтықтар, соңғы хабарлау құралдарына арналған күшейту-коммуникациялық блоктар
8518 50 000 0
байланыс арнасы бойынша "сирена" түріндегі соңғы хабарландыру құралын іске қосу құрылғылары
8531 80 950 0
Соңғы ескерту құралы, оның ішінде:
рупорлы дауыстағыш, әртүрлі қуаттылықтағы акустикалық жүйелер
8518 21 000 0
сәйкестік сертификаты
бір корпусқа орнатылған дауыс зорайтқыштар жиынтығы
8518 22 000 9
"сирена" түріндегі соңғы ескерту құралы
8518 50 000 0
III.  Авариялық-құтқару құралдары
18.  Авариялық-құтқару машиналары, оның ішінде авариялық-құтқару жұмыстарына арналған көлік және көлік-тиеу құралдары:
сәйкестік сертификаты
құтқару құралымдарын, зардап шеккендерді, құтқару құралдарын, диагностикалық аппаратураны, құтқару құралдары мен жабдықтарын, қар мен батпақты жерлерді, транспортерлер мен қосмекенділерді тасымалдауға арналған автомобиль-фургондар
8427 20 190 9
8427 20 900 0
8427 90 000 9
8703 10 110 0
8703 10 180 0
8703 21 109 1
8703 21 109 9
8703 22 109 9
8703 23 194 0
8703 23 198 1
8703 23 198 2
8703 23 198 3
8703 23 198 8
8703 24 109 1
8703 24 109 2
8703 24 109 8
8703 31 109 0
8703 32 199 0
8703 33 199 0
8703 40 109 1
8703 40 109 2
8703 40 109 8
8703 40 109 9
8703 40 309 8
8703 40 309 9
8703 40 592 1
8703 40 592 9
8703 40 599 1
8703 40 599 2
8703 40 599 3
8703 40 599 4
8703 40 599 5
8703 40 599 6
8703 40 599 8
8703 40 599 9
8703 40 709 1
8703 40 709 2
8703 40 709 3
8703 40 709 4
8703 40 709 5
8703 40 709 6

9032 89 000 0
сертификат соответствия
Примечания:       1. Для целей применения настоящего перечня необходимо руководствоваться как наименованием продукции, так и кодом ТН ВЭД ЕАЭС.
2. Настоящий перечень не распространяется на продукцию, указанную в пункте 3 технического регламента Евразийского экономического союза "О безопасности продукции, предназначенной для гражданской обороны и защиты от чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера" (ТР ЕАЭС 050/2021).

9032 89 000 0
сәйкестік сертификаты
Ескерту:  1.  Осы тізбені қолдану мақсаттары үшін өнімнің атауын да, ЕАЭО СЭҚ ТН кодын да басшылыққа алу қажет.
2.  Осы тізбе Еуразиялық экономикалық одақтың "Азаматтық қорғанысқа және табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардан қорғауға арналған өнімнің қауіпсіздігі туралы" (ЕАЭО ТР 050/2021) техникалық регламентінің 3-тармағында көрсетілген өнімге қолданылмайды.