"Кедендік транзиттің кедендік рәсіміне сәйкес тауарларды тасымалдауды бақылау процесінде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдары арасында электрондық құжаттар және (немесе) мәліметтер алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін іске асыру қағидаларына өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2024 жылғы 6 мамырдағы № 44 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық өзара іс-қимыл туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 3 қосымша) 30-тармағына сәйкес және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 19 желтоқсандағы № 169 шешімін басшылыққа ала отырып, Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 29 қазандағы №185 шешімімен бекітілген "Кедендік транзиттің кедендік рәсіміне сәйкес тауарларды тасымалдауды бақылау процесінде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдары арасында электрондық құжаттар және (немесе) мәліметтер алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін іске асыру қағидаларына өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Б. Сағынтаев
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2024 жылғы 6 мамырдағы
№ 44 шешіміне
ҚОСЫМША
"Кедендік транзиттің кедендік рәсіміне сәйкес тауарларды тасымалдауды бақылау процесінде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдары арасында электрондық құжаттар және (немесе) мәліметтер алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін іске асыру қағидаларына енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. 3-тармақта:
а) сегізінші абзацтағы "Үкіметі" деген сөз "Қаржы министрлігі" деген сөздермен ауыстырылсын;
б) он текінші абзац "бір транзиттік декларация бойынша тасымалданатын тауарларға қатысты (бұдан әрі – біржолғы қамтамасыз ету сертификаты) немесе бірнеше транзиттік декларациялар бойынша тасымалданатын тауарларға қатысты кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз ету сертификаты (бұдан әрі – бас қамтамасыз ету сертификаты)" деген сөздермен толықтырылсын;
в) он үшінші абзац "(оның ішінде навигациялық пломбалар қолданылған жағдайда)" деген сөздермен толықтырылсын.
2. 5-тармақтың "б" тармақшасындағы "кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз ету сертификаты (бұдан әрі-сертификат)" деген сөздер "біржолғы қамтамасыз ету сертификаты (бас қамтамасыз ету сертификаты)" деген сөздермен ауыстырылсын.

О внесении изменений в Правила реализации общего процесса "Обеспечение обмена электронными документами и (или) сведениями между таможенными органами государств – членов Евразийского экономического союза в процессе контроля перевозок товаров в соответствии с таможенной процедурой таможенного транзита"
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 мая 2024 года № 44
В соответствии с пунктом 30 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и руководствуясь Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 декабря 2016 г. № 169, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Правила реализации общего процесса "Обеспечение обмена электронными документами и (или) сведениями между таможенными органами государств – членов Евразийского экономического союза в процессе контроля перевозок товаров в соответствии с таможенной процедурой таможенного транзита", утвержденные Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 29 октября 2019 г. № 185, изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Б. Сагинтаев
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 6 мая 2024 г. № 44
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Правила реализации общего процесса "Обеспечение обмена электронными документами и (или) сведениями между таможенными органами государств – членов Евразийского экономического союза в процессе контроля перевозок товаров в соответствии с таможенной процедурой таможенного транзита"
1. В пункте 3:
а) в абзаце восьмом слово "Правительстве" заменить словами "Министерстве финансов";
б) абзац двенадцатый дополнить словами "в отношении товаров, перевозимых по одной транзитной декларации (далее – разовый сертификат обеспечения), или сертификат обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов в отношении товаров, перевозимых по нескольким транзитным декларациям (далее – генеральный сертификат обеспечения)";
в) абзац тринадцатый дополнить словами "(в том числе в случае применения навигационных пломб)".
2. В подпункте "б" пункта 5 слова "сертификате обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов (далее – сертификат)" заменить словами "разовом сертификате обеспечения (генеральном сертификате обеспечения)".

3. 7-тармақта:
а) "а" тармақшасында:
он үшінші және он төртінші абзацтардағы "сертификат" деген сөз "біржолғы қамтамасыз ету сертификаты" деген сөздермен ауыстырылсын;
он бесінші – он жетінші абзацтардағы "сертификат" деген сөз "біржолғы қамтамасыз ету сертификаты (бас қамтамасыз ету сертификаты)" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"нақты транзиттік декларация бойынша бас қамтамасыз ету сертификатын пайдалану мүмкіндігі туралы сұрау салу";
б) "г" тармақшасы мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
"навигациялық пломбаларды қолдана отырып тасымалдарды қадағалау кезіндегі бақылау шаралары мен нысандары туралы ақпарат;
навигациялық пломбаларды қолдана отырып тасымалдарды қадағалау кезінде бақылау шаралары мен нысандары туралы мәліметтердің өзгеруі туралы ақпарат";
в) "д" тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"д) сертификатты тіркеудің орталық кеден органы:
біржолғы қамтамасыз ету сертификатын (бас қамтамасыз ету сертификатын) тіркеу туралы ақпарат;
кедендік транзиттің кедендік рәсіміне сәйкес тауарларды шығару кезінде біржолғы қамтамасыз ету сертификатын қабылдау туралы сұрау салу;
біржолғы қамтамасыз ету сертификатын бас қамтамасыз ету сертификатын) тіркеудің күшін жою туралы ақпарат;
біржолғы қамтамасыз ету сертификатын (бас қамтамасыз ету сертификатын) тіркеу туралы ақпарат (сұрау салу бойынша);
біржолғы қамтамасыз ету сертификатын (бас қамтамасыз ету сертификатын) тіркеу фактісінің жоқтығы туралы ақпарат (сұрау салу бойынша);
біржолғы қамтамасыз ету сертификатының (бас қамтамасыз ету сертификатының) қолданылуын тоқтату (өтеу), тіркеудің күшін жою туралы ақпарат;
растау үшін біржолғы қамтамасыз ету сертификаты (бас қамтамасыз ету сертификаты) қабылданған кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз ету есебінен өндіріп алынған кедендік баждардың, салықтардың, арнайы демпингке қарсы, өтемақы баждарының аударылған сомалары туралы ақпарат;
нақты транзиттік декларация бойынша бас қамтамасыз ету сертификатын пайдалану мүмкіндігі туралы ақпарат (сұрау салу бойынша);
нақты транзиттік декларация бойынша бас қамтамасыз ету сертификатын пайдалану мүмкін еместігі туралы ақпарат (сұрау салу бойынша).".
4. 9-тармақта:
а) бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Осы Қағидалардың 7-тармағында көрсетілген хабарламаларда берілетін мәліметтердің құрамы № 21 қосымшада айқындалған ("а" тармақшасының он үшінші, он төртінші, он алтыншы, он жетінші және жиырма екінші абзацтарында және осы Қағидалардың 7-тармағының "д" тармақшасының екінші, төртінші-жетінші, тоғызыншы және оныншы абзацтарында көрсетілген хабарламаларды қоспағанда).";
б) үшінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Осы Қағидалардың 7-тармағы "д" тармақшасының он үшінші, он төртінші, он алтыншы, он жетінші және жиырма екінші абзацтарында және екінші, төртінші-жетінші, тоғызыншы және оныншы абзацтарында көрсетілген хабарламаларда берілетін мәліметтердің құрамын Комиссия айқындайды".

3. В пункте 7:
а) в подпункте "а":
в абзацах тринадцатом и четырнадцатом слово "сертификата" заменить словами "разового сертификата обеспечения";
в абзацах пятнадцатом – семнадцатом слово "сертификата" заменить словами "разового сертификата обеспечения (генерального сертификата обеспечения)";
дополнить абзацем следующего содержания:
"запрос о возможности использования генерального сертификата обеспечения по конкретной транзитной декларации";
б) подпункт "г" дополнить абзацами следующего содержания:
"информацию о мерах и формах контроля при отслеживании перевозок с применением навигационных пломб;
информацию об изменении сведений о мерах и формах контроля при отслеживании перевозок с применением навигационных пломб";
в) подпункт "д" изложить в следующей редакции:
"д) центральный таможенный орган регистрации сертификата:
информацию о регистрации разового сертификата обеспечения (генерального сертификата обеспечения);
запрос о принятии разового сертификата обеспечения при выпуске товаров в соответствии с таможенной процедурой таможенного транзита;
информацию об аннулировании регистрации разового сертификата обеспечения (генерального сертификата обеспечения);
информацию о регистрации разового сертификата обеспечения (генерального сертификата обеспечения) (по запросу);
информацию об отсутствии факта регистрации разового сертификата обеспечения (генерального сертификата обеспечения) (по запросу);
информацию о прекращении действия (погашении), аннулировании регистрации разового сертификата обеспечения (генерального сертификата обеспечения);
информацию о перечисленных суммах таможенных пошлин, налогов, специальных антидемпинговых, компенсационных пошлин, взысканных за счет предоставленного обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов, в подтверждение которого принят разовый сертификат обеспечения (генеральный сертификат обеспечения);
информацию о возможности использования генерального сертификата обеспечения по конкретной транзитной декларации (по запросу);
информацию о невозможности использования генерального сертификата обеспечения по конкретной транзитной декларации (по запросу).".
4. В пункте 9:
а) абзац первый изложить в следующей редакции:
"9. Состав сведений, передаваемых в сообщениях, указанных в пункте 7 настоящих Правил, определен в приложении № 21 (за исключением сообщений, указанных в абзацах тринадцатом, четырнадцатом, шестнадцатом, семнадцатом и двадцать втором подпункта "а" и абзацах втором, четвертом – седьмом, девятом и десятом подпункта "д" пункта 7 настоящих Правил).";
б) абзац третий изложить в следующей редакции:
"Состав сведений, передаваемых в сообщениях, указанных в абзацах тринадцатом, четырнадцатом, шестнадцатом, семнадцатом и двадцать втором подпункта "а" и абзацах втором, четвертом – седьмом, девятом и десятом подпункта "д" пункта 7 настоящих Правил, определяются Комиссией".

5. 18-тармақта:
бірінші абзацтағы "сертификат пайдаланыла отырып" деген сөздер "біржолғы қамтамасыз ету сертификаты (бас қамтамасыз ету сертификаты) пайдаланыла отырып" деген сөздермен ауыстырылсын;
екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Біржолғы қамтамасыз ету сертификатын (бас қамтамасыз ету сертификатын) қабылдаудың күші жойылған жағдайда жөнелтуші орталық кеден органы сертификатты тіркеудің орталық кеден органына осындай сертификатты қабылдаудың күшін жою туралы хабарлама жібереді.".
6. Мынадай мазмұндағы 181 тармақпен толықтырылсын:
"181. Егер сертификатты тіркеудің орталық кеден органы бас қамтамасыз ету сертификатын тіркеуді жүзеге асырған жағдайда, онда мұндай сертификатты тіркеу туралы хабарлама аумақтарында жөнелтуші орталық кеден органдары орналасқан, оны пайдалана отырып оларға транзиттік декларациялар беру болжанатын мүше мемлекеттерге жіберіледі.
Егер сертификатты тіркеудің орталық кеден органы бас қамтамасыз ету сертификатын тіркеудің күшін жоюды немесе оның қолданылуын тоқтатуды жүзеге асырған жағдайда, мұндай сертификаттың күшін жою немесе қолданылуын тоқтату туралы хабарлама аумақтарында жөнелтуші орталық кеден органдары орналасқан, оны пайдалана отырып оларға транзиттік декларациялар беру болжанатын мүше мемлекеттерге жіберіледі.".
7. 19 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"19. Орталық кеден органының ұлттық ақпараттық ресурсында біржолғы қамтамасыз ету сертификатын қабылдау туралы ақпарат болмаған жағдайда, біржолғы қамтамасыз ету сертификатын тіркеудің күші жойылған кезде сертификатты тіркеудің орталық кеден органы жөнелтуші орталық кеден органына кедендік транзиттің кедендік рәсіміне сәйкес тауарларды шығару кезінде біржолғы қамтамасыз ету сертификатын қабылдау туралы сұрау салуды жібереді.
Жөнелтуші орталық кеден органы келіп түскен сұрау салуға жауап ретінде біржолғы қамтамасыз ету сертификатын қабылдау не қабылдамау туралы ақпаратты қамтитын хабарламаларды жібереді.".
8. 20-тармақтың үшінші абзацы "аяқтау (тоқтату) туралы" деген сөздерден кейін ", жүргізілген бақылаудың шаралары мен нысандары туралы (навигациялық пломбаларды қолдана отырып, кедендік транзиттің кедендік рәсімін қолдануға сәйкес тасымалданатын тауарларды қадағалау жағдайында)" деген сөздермен толықтырылсын.
9. 21-тармақтың алтыншы абзацы "(орталық кеден органында кедендік транзиттің кедендік рәсімінің қолданылуын ресімдеу мерзімін ұзарту туралы немесе кедендік транзиттің кедендік рәсімінің қолданылуын аяқтау үшін құжаттарды беруді тіркеу туралы ақпарат болмаған жағдайда)" деген сөздермен толықтырылсын.

5. В пункте 18:
в абзаце первом слова "использованием сертификата" заменить словами "использованием разового сертификата обеспечения (генерального сертификата обеспечения)";
абзац второй изложить в следующей редакции:
"В случае аннулирования принятия разового сертификата обеспечения (генерального сертификата обеспечения) центральный таможенный орган отправления направляет в центральный таможенный орган регистрации сертификата сообщение об аннулировании принятия такого сертификата.".
6. Дополнить пунктом 181 следующего содержания:
"181. В случае если центральным таможенным органом регистрации сертификата осуществлена регистрация генерального сертификата обеспечения, то сообщение о регистрации такого сертификата направляется в государства-члены, на территориях которых находятся центральные таможенные органы отправления, которым предполагается подача транзитных деклараций с его использованием.
В случае если центральным таможенным органом регистрации сертификата осуществлено аннулирование регистрации генерального сертификата обеспечения или прекращение его действия, то сообщение об аннулировании или прекращении действия такого сертификата направляется в государства-члены, на территориях которых находятся центральные таможенные органы отправления, которым предполагается подача транзитных деклараций с его использованием.".
7. Пункт 19 изложить в следующей редакции:
"19. При аннулировании регистрации разового сертификата обеспечения в случае отсутствия в национальном информационном ресурсе центрального таможенного органа регистрации сертификата информации о принятии разового сертификата обеспечения центральный таможенный орган регистрации сертификата направляет в центральный таможенный орган отправления запрос о принятии разового сертификата обеспечения при выпуске товаров в соответствии с таможенной процедурой таможенного транзита.
Центральный таможенный орган отправления в ответ на поступивший запрос направляет сообщения, содержащие информацию о принятии либо непринятии разового сертификата обеспечения.".
8. Абзац третий пункта 20 дополнить словами ", о мерах и формах проведенного контроля (в случае отслеживания товаров, перевозимых в соответствии с применением таможенной процедуры таможенного транзита с применением навигационных пломб)".
9. Абзац шестой пункта 21 дополнить словами "(при условии отсутствия в центральном таможенном органе назначения информации о продлении срока оформления завершения действия таможенной процедуры таможенного транзита или о регистрации подачи документов для завершения действия таможенной процедуры таможенного транзита)".

10. Мынадай мазмұндағы 231 тармақпен толықтырылсын:
"231. Навигациялық пломбаларды қолдана отырып, кедендік транзиттің кедендік рәсіміне сәйкес тасымалданатын тауарларды қадағалаған жағдайда, бұрын жоспарланбаған кедендік операцияларды жасайтын орталық кеден органы бақылау шаралары мен нысандарын қолдану аяқталғаннан кейін навигациялық пломбаларды қолдана отырып, тасымалдарды қадағалау кезінде бақылау шаралары мен нысандары туралы ақпаратты қамтитын хабарламаны қалыптастырады.
Осы тармақтың бірінші абзацында көрсетілген хабарлама жөнелтуші орталық кеден органына, межелі орталық кеден органына, сондай-ақ егер тауарларды шығару туралы мәліметтер тасымалдау маршрутын белгілеу туралы және (немесе) тауарлармен жоспарланған түсіру, қайта тиеу (ауыстырып тиеу) және өзге де жүк операциялары туралы, кедендік транзиттің кедендік рәсіміне сәйкес тасымалданатын (тасымалданатын) және (немесе) осындай тауарларды тасымалдайтын көлік құралдарын ауыстыру туралы ақпаратты қамтыған жағдайда орталық аралық кеден органына жіберіледі.
Егер осы тармақтың бірінші абзацында көрсетілген хабарлама жіберілгеннен кейін хабарламада және бақылау шаралары мен нысандары туралы актіде көрсетілген мәліметтер арасында сәйкессіздіктер анықталған жағдайда, бұрын жоспарланбаған кедендік операцияларды жасайтын орталық кеден органы осы тармақтың екінші абзацында көрсетілген орталық кеден органдарына бұрын жіберілген мәліметтерді түзету туралы хабарлама жібереді.".
11. Көрсетілген Қағидаларға № 1 қосымшада:
а) 231-тармақта:
бірінші бағандағы мәтін мынадай редакцияда жазылсын:
"231. Жөнелтуші орталық кеден органы";
үшінші бағандағы мәтін мынадай редакцияда жазылсын:
"орталық аралық кеден органы";
б) 30-тармақтағы екінші бағандағы мәтін мынадай редакцияда жазылсын:
"біржолғы қамтамасыз ету сертификатын (бас қамтамасыз ету сертификатын) тіркеу туралы ақпарат";
в) екінші бағандағы 31 – 33-тармақтардағы "сертификат" деген сөз "біржолғы қамтамасыз ету сертификаты" деген сөздермен ауыстырылсын;
г) 34 – 37-тармақтарда екінші бағандағы "сертификат" деген сөз "біржолғы қамтамасыз ету сертификаты (бас қамтамасыз ету сертификаты)" деген сөздермен ауыстырылсын;
д) мынадай мазмұндағы 371 – 373-тармақтармен толықтырылсын:
"371. Жөнелтуші орталық кеден органы
нақты транзиттік декларация бойынша бас қамтамасыз ету сертификатын пайдалану мүмкіндігі туралы сұрау салу
сертификатты тіркеудің орталық кеден органы
372. Сертификатты тіркеудің орталық кеден органы
нақты транзиттік декларация бойынша бас қамтамасыз ету сертификатын пайдалану мүмкіндігі туралы ақпарат (сұрау салу бойынша)
жөнелтуші орталық кеден органы

10. Дополнить пунктом 231 следующего содержания:
"231. В случае отслеживания товаров, перевозимых в соответствии с таможенной процедурой таможенного транзита с применением навигационных пломб, центральный таможенный орган, совершающий не запланированные ранее таможенные операции, после завершения применения мер и форм контроля формирует сообщение, содержащее информацию о мерах и формах контроля при отслеживании перевозок с применением навигационных пломб.
Сообщение, указанное в абзаце первом настоящего пункта, направляется в центральный таможенный орган отправления, центральный таможенный орган назначения, а также в центральный промежуточный таможенный орган в случае, если сведения о выпуске товаров содержат информацию об установлении маршрута перевозки и (или) о запланированной разгрузке, перегрузке (перевалке) и иных грузовых операциях с товарами, перевозимыми (транспортируемыми) в соответствии с таможенной процедурой таможенного транзита, и (или) о замене транспортных средств, перевозящих такие товары.
В случае если после направления сообщения, указанного в абзаце первом настоящего пункта, выявляются несоответствия между сведениями, указанными в сообщении и в акте о мерах и формах контроля, центральный таможенный орган, совершающий незапланированные ранее таможенные операции, направляет в центральные таможенные органы, указанные в абзаце втором настоящего пункта, сообщение о корректировке ранее направленных сведений.".
11. В приложении № 1 к указанным Правилам:
а) в пункте 231:
в графе первой текст изложить в следующей редакции:
"231. Центральный таможенный орган отправления";
в графе третьей текст изложить в следующей редакции:
"центральный промежуточный таможенный орган";
б) в пункте 30 в графе второй текст изложить в следующей редакции:
"информация о регистрации разового сертификата обеспечения (генерального сертификата обеспечения)";
в) в пунктах 31 – 33 в графе второй слово "сертификата" заменить словами "разового сертификата обеспечения";
г) в пунктах 34 – 37 в графе второй слово "сертификата" заменить словами "разового сертификата обеспечения (генерального сертификата обеспечения)";
д) дополнить пунктами 371 – 373 следующего содержания:
"371. Центральный таможенный орган отправления
запрос о возможности использования генерального сертификата обеспечения по конкретной транзитной декларации
центральный таможенный орган регистрации сертификата
372. Центральный таможенный орган регистрации сертификата
информация о возможности использования генерального сертификата обеспечения по конкретной транзитной декларации (по запросу)
центральный таможенный орган отправления

373. Сертификатты тіркеудің орталық кеден органы
нақты транзиттік декларация бойынша бас қамтамасыз ету сертификатын пайдалану мүмкін еместігі туралы ақпарат (сұрау салу бойынша)
жөнелтуші орталық кеден органы";
е) 38 - 40-тармақтарда екінші бағандағы "сертификат" деген сөз "қамтамасыз етудің біржолғы сертификаты (бас қамтамасыз ету сертификаты)" деген сөздермен ауыстырылсын;
ж) XVI бөліммен толықтырылсын:
"XVI. Тасымалдауды қадағалау кезінде бақылау шаралары мен нысандарын қолдану
42. Бұрын жоспарланбаған кедендік операцияларды жасайтын орталық аралық кеден органы
навигациялық пломбаларды қолдана отырып тасымалдарды қадағалау кезіндегі бақылау шаралары мен нысандары туралы ақпарат
жөнелтуші орталық кеден органы, межелі орталық кеден органы, орталық аралық кеден органы
43. Бұрын жоспарланбаған кедендік операцияларды жасайтын орталық аралық кеден органы
навигациялық пломбаларды қолдана отырып тасымалдарды қадағалау кезінде бақылау шаралары мен нысандары туралы мәліметтердің өзгеруі туралы ақпарат
жөнелтуші орталық кеден органы, межелі орталық кеден органы, орталық аралық кеден органы".
12. Көрсетілген Қағидаларға № 2 қосымша мынадай редакцияда жазылсын:
"Кедендік транзиттің кедендік
рәсіміне сәйкес тауарларды
тасымалдауды бақылау
процесінде Еуразиялық
экономикалық одаққа мүше
мемлекеттердің кеден органдары
арасында электрондық құжаттар
және (немесе) мәліметтер
алмасуды қамтамасыз ету"
жалпы процесін іске асыру
қағидаларына
№2 ҚОСЫМША
"Кедендік транзиттің кедендік рәсіміне сәйкес тауарларды тасымалдауды бақылау процесінде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдары арасында электрондық құжаттар және (немесе) мәліметтер алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылдың ФУНКЦИОНАЛДЫҚ СХЕМАЛАРЫ

373. Центральный таможенный орган регистрации сертификата
информация о невозможности использования генерального сертификата обеспечения по конкретной транзитной декларации (по запросу)
центральный таможенный орган отправления";
е) в пунктах 38 – 40 в графе второй слово "сертификата" заменить словами "разового сертификата обеспечения (генерального сертификата обеспечения)";
ж) дополнить разделом XVI:
"XVI. Применение мер и форм контроля при отслеживании перевозки
42. Центральный промежуточный таможенный орган, совершающий незапланированные ранее таможенные операции
информация о мерах и формах контроля при отслеживании перевозок с применением навигационных пломб
центральный таможенный орган отправления, центральный таможенный орган назначения, центральный промежуточный таможенный орган
43. Центральный промежуточный таможенный орган, совершающий незапланированные ранее таможенные операции
информация об изменении сведений о мерах и формах контроля при отслеживании перевозок с применением навигационных пломб
центральный таможенный орган отправления, центральный таможенный орган назначения, центральный промежуточный таможенный орган".
12. Приложение № 2 к указанным Правилам изложить в следующей редакции:
"ПРИЛОЖЕНИЕ № 2
к Правилам реализации общего
процесса "Обеспечение обмена
электронными документами и
(или) сведениями между
таможенными органами
государств – членов
Евразийского экономического
союза в процессе контроля
перевозок товаров в
соответствии с таможенной
процедурой таможенного
транзита"
ФУНКЦИОНАЛЬНЫЕ СХЕМЫ
информационного взаимодействия при реализации общего процесса "Обеспечение обмена электронными документами и (или) сведениями между таможенными органами государств – членов Евразийского экономического союза в процессе контроля перевозок товаров в соответствии с таможенной процедурой таможенного транзита"

8.6.2-позицияда екінші бағандағы мәтін мынадай редакцияда жазылсын:
"Тасымалдаушы туралы мәліметтер (олар транзиттік декларацияда болмаған жағдайда)";
з) № 9 кестеде:
6.2-позиция мынадай редакцияда жазылсын:
"6.2.
Апат туралы немесе еңсерілмейтін күштің әрекеті туралы акт
1";
6.2.1-позицияда екінші бағандағы мәтін мынадай редакцияда жазылсын:
"Апат туралы немесе еңсерілмейтін күштің әрекеті туралы актінің нөмірі";
6.2.2-позицияда екінші бағандағы мәтін мынадай редакцияда жазылсын:
"Апат туралы немесе еңсерілмейтін күштің әрекеті туралы акт жасалған күн";

в позиции 8.6.2 в графе второй текст изложить в следующей редакции:
"Сведения о перевозчике (в случае их отсутствия в транзитной декларации)";
з) в таблице № 9:
позицию 6.2 изложить в следующей редакции:
"6.2.
Акт об аварии или о действии непреодолимой силы
1";
в позиции 6.2.1 в графе второй текст изложить в следующей редакции:
"Номер акта об аварии или о действии непреодолимой силы";
в позиции 6.2.2 в графе второй текст изложить в следующей редакции:
"Дата составления акта об аварии или о действии непреодолимой силы";

6.2.3-позиция алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 6.3 және 6.4-позициялармен толықтырылсын:
"6.3.
Кедендік бақылау нәтижелерін тіркеу күні
0..1
6.4.
Кедендік бақылау нәтижелерін тіркеу уақыты
0..1";
7-позицияда екінші бағандағы мәтін мынадай редакцияда жазылсын:
"Тауарлардың жоғалуы (болмауы, бүлінуі, жойылуы) туралы мәліметтер)";
7.2-позиция мынадай редакцияда жазылсын:
"7.2.
Жоғалған (жоқ, бүлінген, жойылған) тауарлар
0..*";

позицию 6.2.3 исключить;
дополнить позициями 6.3 и 6.4 следующего содержания:
"6.3.
Дата фиксации результатов таможенного контроля
0..1
6.4.
Время фиксации результатов таможенного контроля
0..1";
в позиции 7 в графе второй текст изложить в следующей редакции:
"Сведения об утрате (отсутствии, повреждении, уничтожении) товаров)";
позицию 7.2 изложить в следующей редакции:
"7.2.
Утраченные (отсутствующие, поврежденные, уничтоженные) товары
0..*";

14. Көрсетілген Қағидаларға № 4 қосымшада:
14-18-тармақтардағы бірінші бағандағы "қамтамасыз ету сертификатының" деген сөздер "біржолғы қамтамасыз ету сертификатының (бас қамтамасыз ету сертификатының)" деген сөздермен ауыстырылсын;
2-ескертпеде "қамтамасыз ету сертификаты" деген сөздер "біржолғы қамтамасыз ету сертификаты (бас қамтамасыз ету сертификаты)" деген сөздермен ауыстырылсын.

14. В приложении № 4 к указанным Правилам:
в пунктах 14 – 18 в графе первой слова "сертификата обеспечения" заменить словами "разового сертификата обеспечения (генерального сертификата обеспечения)";
в сноске 2 слова "сертификат обеспечения" заменить словами "разового сертификата обеспечения (генерального сертификата обеспечения)".