Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2024 жылғы 18 маусымдағы № 69 шешімі
Үшінші елдерге қатысты тарифтік емес реттеу шаралары туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа тіркелген № 7 қосымша) 35 және 48-тармақтарына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия алқасы шешті:
1. Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының шешімдеріне қосымшаға сәйкес өзгерістер енгізілсін.
2. Осы шешім ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енетін өзгерістердің 1-тармағын есепке алмағанда (осы Шешімге қосымша), ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң, бірақ 2023 жылғы 24 қарашадағы Еуразиялық экономикалық комиссия кеңесінің № 125 "Үшінші елдермен саудада тарифтік емес реттеу шаралары қолданылатын тауарлардың бірыңғай тізбесіне енгізілген тауарлардың экспортына және (немесе) импортына лицензиялар мен рұқсаттар беру қағидаларын бекіту туралы" шешімі күшіне енген күннен ерте емес күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
алқасының төрағасы
Б. Сағынтаев
Еуразиялық экономикалық
комиссия алқасының
2024 жылғы 18 маусымдағы
№ 69 шешіміне
ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының шешімдеріне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының 2015 жылғы 21 сәуірдегі № 30 "Тарифтік емес реттеу шаралары туралы" шешімінде:
а) Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына адам ағзалары мен тіндерін, қаны мен оның компоненттерін, адамның биологиялық материалдарының үлгілерін әкелу және Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағынан әкету туралы ережеде (көрсетілген Шешімге тіркелген № 3 қосымша):
2-тармақтың төртінші абзацы ", сондай-ақ Еуразиялық экономикалық комиссиясы кеңесінің 2023 жылғы 24 қарашадағы № 125 шешімімен бекітілген Үшінші елдермен саудада тарифтік емес реттеу шаралары қолданылатын тауарлардың бірыңғай тізбесіне енгізілген тауарлардың экспортына және (немесе) импортына лицензиялар мен рұқсаттар беру қағидаларымен" деген сөздермен толықтырылсын (бұдан әрі – Қағида);
10-тармақтағы "Тауарлардың экспортына және (немесе) импортына лицензиялар мен рұқсаттар беру қағидаларының 10-тармағының 1-5-тармақшаларында (Еуразиялық экономикалық одақ туралы 2014 жылғы 29 мамырдағы шартқа тіркелген № 7 қосымшаға тіркелген қосымша) (бұдан әрі – Қағида)" деген сөздер "Қағидалардың 10-тармағының "а" – "д" тармақшаларында" деген сөздермен ауыстырылсын;
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Құжаттардың көшірмелерін (мәліметтерді) өтініш беруші Қағидалардың 11-тармағына сәйкес ұсынады."
12-тармақтың екінші абзацы "құжаттар" деген сөзден кейін "(мәліметтер)" деген сөзбен толықтырылсын;
13-тармақтың мәтіні бойынша "құжаттарды тапсыру" деген сөздер "құжаттарды (мәліметтерді) ұсыну" деген сөздермен ауыстырылсын;

О внесении изменений в некоторые решения Коллегии Евразийской экономической комиссии
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 18 июня 2024 года № 69
В соответствии с пунктами 35 и 48 Протокола о мерах нетарифного регулирования в отношении третьих стран (приложение № 7 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в решения Коллегии Евразийской экономической комиссии изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования, за исключением пункта 1 изменений (приложение к настоящему Решению), который вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты официального опубликования настоящего Решения, но не ранее даты вступления в силу Решения Совета Евразийской экономической комиссии от 24 ноября 2023 г. № 125 "Об утверждении Правил выдачи лицензий и разрешений на экспорт и (или) импорт товаров, включенных в единый перечень товаров, к которым применяются меры нетарифного регулирования в торговле с третьими странами".
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Б. Сагинтаев
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 18 июня 2024 г. № 69
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в решения Коллегии Евразийской экономической комиссии
1. В Решении Коллегии Евразийской экономической комиссии от 21 апреля 2015 года № 30 "О мерах нетарифного регулирования":
а) в Положении о ввозе на таможенную территорию Евразийского экономического союза и вывозе с таможенной территории Евразийского экономического союза органов и тканей человека, крови и ее компонентов, образцов биологических материалов человека (приложение № 3 к указанному Решению):
абзац четвертый пункта 2 дополнить словами ", а также Правилами выдачи лицензий и разрешений на экспорт и (или) импорт товаров, включенных в единый перечень товаров, к которым применяются меры нетарифного регулирования в торговле с третьими странами, утвержденными Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 24 ноября 2023 г. № 125 (далее – Правила)";
в пункте 10 слова "в подпунктах 1 – 5 пункта 10 Правил выдачи лицензий и разрешений на экспорт и (или) импорт товаров (приложение к приложению № 7 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) (далее – Правила)" заменить словами "в подпунктах "а" – "д" пункта 10 Правил";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Копии документов (сведения) представляются заявителем в соответствии с пунктом 11 Правил.";
абзац второй пункта 12 после слова "документы" дополнить словом "(сведения)";
по тексту пункта 13 слова "подачи документов" заменить словами "представления документов (сведений)";

14-тармақтағы "1-4-тармақшаларымен" деген сөздер ""а" – "г" тармақшаларымен" деген сөздермен, "6-тармақшасымен" деген сөз ""е" тармақшасымен" деген сөздермен ауыстырылсын;
16-тармақтың "а" тармақшасының үшінші абзацындағы "5-тармақшадағы" деген сөздер ""д" тармақшасындағы" деген сөздермен ауыстырылсын;
б) Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағынан минералды шикізатты әкету туралы ережеде (көрсетілген шешімге тіркелген №4 қосымша):
2-тармақ "сондай-ақ Еуразиялық экономикалық комиссиясы кеңесінің 2023 жылғы 24 қарашадағы № 125 шешімімен бекітілген Үшінші елдермен саудада тарифтік емес реттеу шаралары қолданылатын тауарлардың бірыңғай тізбесіне енгізілген тауарлардың экспортына және (немесе) импортына лицензиялар мен рұқсаттар беру қағидаларымен (бұдан әрі – Қағида)" деген сөздермен толықтырылсын;
9-тармақтың бірінші абзацындағы "Тауарлардың экспортына және (немесе) импортына лицензиялар мен рұқсаттар беру қағидаларының 10-тармағының 1-5-тармақшаларында (Еуразиялық экономикалық одақ туралы 2014 жылғы 29 мамырдағы шартқа тіркелген №7 қосымшаға тіркелген қосымша) (бұдан әрі – Қағида), сондай-ақ Қағидалардың 10 -тармағының 6-тармақшасына сәйкес" деген сөздер "Қағидалардың 10-тармағының "а" – "д" тармақшаларында, сондай-ақ Қағидалардың 10 -тармағының "е" тармақшасына сәйкес" деген сөздермен ауыстырылсын;
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Құжаттардың көшірмелерін (мәліметтерді) өтініш беруші Қағидалардың 11-тармағына сәйкес ұсынады.";
11-тармақтың екінші абзацының бірінші сөйлемі "құжаттар" деген сөзден кейін "(мәліметтер)" деген сөзбен толықтырылсын;
12-тармақтағы "1-4-тармақшаларымен" деген сөздер ""а" – "г" тармақшаларымен" деген сөздермен, "6-тармақшасымен" деген сөздер ""е" тармақшасымен" деген сөздермен ауыстырылсын;
в) Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағынан жабайы тірі жануарларды, судағы биологиялық ресурстарды, жекелеген жабайы өсімдіктерді және жабайы өсетін дәрілік шикізатты әкету туралы ережедегі (көрсетілген Шешімге тіркелген №5 қосымша):
2-тармақ "сондай-ақ Еуразиялық экономикалық комиссиясы кеңесінің 2023 жылғы 24 қарашадағы № 125 шешімімен бекітілген Үшінші елдермен саудада тарифтік емес реттеу шаралары қолданылатын тауарлардың бірыңғай тізбесіне енгізілген тауарлардың экспортына және (немесе) импортына лицензиялар мен рұқсаттар беру қағидаларымен (бұдан әрі – Қағида)" деген сөздермен толықтырылсын;
9-тармақтың:
бірінші абзацындағы "Тауарлардың экспортына және (немесе) импортына лицензиялар мен рұқсаттар беру қағидаларының 10-тармағының 1-5-тармақшаларында (Еуразиялық экономикалық одақ туралы 2014 жылғы 29 мамырдағы шартқа тіркелген № 7 қосымшаға тіркелген қосымша) (бұдан әрі – Қағида)" деген сөздер "Қағидалардың 10-тармағының "а" - "д" тармақшаларында" деген сөздермен ауыстырылсын;
екінші абзацындағы "6-тармақшамен" деген сөздер "е" тармақшасымен" деген сөздермен ауыстырылсын;
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

в пункте 14 слова "подпунктами 1 – 4" заменить словами "подпунктами "а" – "г", слова "подпунктом 6" заменить словами "подпунктом "е";
в абзаце третьем подпункта "а" пункта 16 слова "в подпункте 5" заменить словами "в подпункте "д";
б) в Положении о вывозе с таможенной территории Евразийского экономического союза минерального сырья (приложение № 4 к указанному Решению):
пункт 2 дополнить словами ", а также Правилами выдачи лицензий и разрешений на экспорт и (или) импорт товаров, включенных в единый перечень товаров, к которым применяются меры нетарифного регулирования в торговле с третьими странами, утвержденными Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 24 ноября 2023 г. № 125 (далее – Правила)";
в абзаце первом пункта 9 слова "в подпунктах 1 – 5 пункта 10 Правил выдачи лицензий и разрешений на экспорт и (или) импорт товаров (приложение к приложению № 7 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) (далее – Правила), а также в соответствии с подпунктом 6 пункта 10 Правил" заменить словами "в подпунктах "а" – "д" пункта 10 Правил, а также в соответствии с подпунктом "е" пункта 10 Правил";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Копии документов (сведения) представляются заявителем в соответствии с пунктом 11 Правил.";
предложение первое абзаца второго пункта 11 после слова "документы" дополнить словом "(сведения)";
в пункте 12 слова "подпунктами 1 – 4" заменить словами "подпунктами "а" – "г", слова "подпунктом 6" заменить словами "подпунктом "е";
в) в Положении о вывозе с таможенной территории Евразийского экономического союза диких живых животных, водных биологических ресурсов, отдельных дикорастущих растений и дикорастущего лекарственного сырья (приложение № 5 к указанному Решению):
пункт 2 дополнить словами ", а также Правилами выдачи лицензий и разрешений на экспорт и (или) импорт товаров, включенных в единый перечень товаров, к которым применяются меры нетарифного регулирования в торговле с третьими странами, утвержденными Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 24 ноября 2023 г. № 125 (далее – Правила)";
в пункте 9:
в абзаце первом слова "в подпунктах 1 – 5 пункта 10 Правил выдачи лицензий и разрешений на экспорт и (или) импорт товаров (приложение к приложению № 7 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) (далее – Правила)" заменить словами "в подпунктах "а" – "д" пункта 10 Правил";
в абзаце втором слова "подпунктом 6" заменить словами "подпунктом "е";
пункт 10 изложить в следующей редакции:

"10. Құжаттардың көшірмелерін (мәліметтерді) өтініш беруші Қағидалардың 11-тармағына сәйкес ұсынады.";
11-тармақтың екінші абзацының бірінші сөйлемі "құжаттар" деген сөзден кейін "(мәліметтер)" деген сөзбен толықтырылсын;
12-тармақтағы "1 – 4 - тармақшаларымен" деген сөздер "а" - "г" тармақшаларымен" деген сөздермен ауыстырылсын, "6-тармақшамен" деген сөздер ""е" тармақшасымен" деген сөздермен ауыстырылсын;
г) Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің қызыл кітаптарына енгізілген жабайы тірі жануарлар мен жабайы өсімдіктердің сирек кездесетін және құрып кету қаупі төнген түрлерін Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағынан әкету туралы ережеде (көрсетілген шешімге тіркелген № 6 қосымша):
2-тармақ ", сондай-ақ Еуразиялық экономикалық комиссиясы кеңесінің 2023 жылғы 24 қарашадағы №125 шешімімен бекітілген Үшінші елдермен саудада тарифтік емес реттеу шаралары қолданылатын тауарлардың бірыңғай тізбесіне енгізілген тауарлардың экспортына және (немесе) импортына лицензиялар мен рұқсаттар беру қағидаларымен (бұдан әрі – Қағида)" деген сөздермен толықтырылсын;
9-тармақтың:
бірінші абзацындағы "Тауарлардың экспортына және (немесе) импортына лицензиялар мен рұқсаттар беру қағидаларының 10-тармағының 1-5-тармақшаларында (Еуразиялық экономикалық одақ туралы 2014 жылғы 29 мамырдағы шартқа тіркелген № 7 қосымшаға тіркелген қосымша) (бұдан әрі – Қағида)" деген сөздер "Қағидалардың 10-тармағының "а" – "д" тармақшаларында" деген сөздермен ауыстырылсын;
екінші абзацындағы "6-тармақшамен" деген сөздер "е" тармақшасымен" деген сөздермен ауыстырылсын;
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Құжаттардың көшірмелерін (мәліметтерді) өтініш беруші Қағидалардың 11-тармағына сәйкес ұсынады.";
11-тармақтың екінші абзацының бірінші сөйлемі "құжаттар" деген сөзден кейін "(мәліметтер)" деген сөзбен толықтырылсын;
12-тармақтағы "1 – 4 - тармақшаларымен" деген сөздер ""а" - "г" тармақшаларымен" деген сөздермен ауыстырылсын, "6-тармақшамен" деген сөздер ""е" тармақшасымен" деген сөздермен ауыстырылсын;
д) Қауіпті қалдықтарды Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелу және Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағынан әкету туралы ережеде (көрсетілген шешімге тіркелген № 7 қосымша):
2-тармақтың екінші абзацы ", сондай-ақ Еуразиялық экономикалық комиссиясы кеңесінің 2023 жылғы 24 қарашадағы № 125 шешімімен бекітілген Үшінші елдермен саудада тарифтік емес реттеу шаралары қолданылатын тауарлардың бірыңғай тізбесіне енгізілген тауарлардың экспортына және (немесе) импортына лицензиялар мен рұқсаттар беру қағидаларымен (бұдан әрі – Қағида)" деген сөздермен толықтырылсын;

"10. Копии документов (сведения) представляются заявителем в соответствии с пунктом 11 Правил.";
предложение первое абзаца второго пункта 11 после слова "документы" дополнить словом "(сведения)";
в пункте 12 слова "подпунктами 1 – 4" заменить словами "подпунктами "а" – "г", слова "подпунктом 6" заменить словами "подпунктом "е";
г) в Положении о вывозе с таможенной территории Евразийского экономического союза редких и находящихся под угрозой исчезновения видов диких живых животных и дикорастущих растений, включенных в красные книги государств – членов Евразийского экономического союза (приложение № 6 к указанному Решению):
пункт 2 дополнить словами ", а также Правилами выдачи лицензий и разрешений на экспорт и (или) импорт товаров, включенных в единый перечень товаров, к которым применяются меры нетарифного регулирования в торговле с третьими странами, утвержденными Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 24 ноября 2023 г. № 125 (далее – Правила)";
в пункте 9:
в абзаце первом слова "в подпунктах 1 – 5 пункта 10 Правил выдачи лицензий и разрешений на экспорт и (или) импорт товаров (приложение к приложению № 7 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) (далее – Правила)" заменить словами "в подпунктах "а" – "д" пункта 10 Правил";
в абзаце втором слова "подпунктом 6" заменить словами "подпунктом "е";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Копии документов (сведения) представляются заявителем в соответствии с пунктом 11 Правил.";
предложение первое абзаца второго пункта 11 после слова "документы" дополнить словом "(сведения)";
в пункте 12 слова "подпунктами 1 – 4" заменить словами "подпунктами "а" – "г", слова "подпунктом 6" заменить словами "подпунктом "е";
д) в Положении о ввозе на таможенную территорию Евразийского экономического союза и вывозе с таможенной территории Евразийского экономического союза опасных отходов (приложение № 7 к указанному Решению):
абзац второй пункта 2 дополнить словами ", а также Правилами выдачи лицензий и разрешений на экспорт и (или) импорт товаров, включенных в единый перечень товаров, к которым применяются меры нетарифного регулирования в торговле с третьими странами, утвержденными Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 24 ноября 2023 г. № 125 (далее – Правила)";

10-тармақтағы "Тауарлардың экспортына және (немесе) импортына лицензиялар мен рұқсаттар беру қағидаларының 10-тармағының 1-5-тармақшаларымен (Еуразиялық экономикалық одақ туралы 2014 жылғы 29 мамырдағы шартқа тіркелген № 7 қосымшаға тіркелген қосымша) (бұдан әрі – Қағида), сондай-ақ Қағидалардың 10-тармағының 6-тармақшасына сәйкес" деген сөздер "Қағидалардың 10-тармағының "а" – "д" тармақшаларымен, сондай-ақ Қағидалардың 10-тармағының "е" тармақшасына сәйкес" деген сөздермен ауыстырылсын;
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Құжаттардың көшірмелерін (мәліметтерді) өтініш беруші Қағидалардың 11-тармағына сәйкес ұсынады.";
12-тармақтың екінші абзацының мәтіні бойынша "құжаттар" деген сөзден кейін "(мәліметтер)" деген сөзбен толықтырылсын;
13-тармақтағы "1 – 4-тармақшаларымен" деген сөздер "а" - "г" тармақшаларымен" деген сөздермен ауыстырылсын, "6-тармақшамен" деген сөздер ""е" тармақшасымен" деген сөздермен ауыстырылсын;
е) Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағынан мәдени құндылықтарды, ұлттық мұрағат қорларының құжаттарын және мұрағат құжаттарының түпнұсқаларын әкету ережесінде (көрсетілген шешімге тіркелген № 8 қосымша):
2-тармақтың бесінші абзацы ", сондай-ақ Еуразиялық экономикалық комиссиясы кеңесінің 2023 жылғы 24 қарашадағы № 125 шешімімен бекітілген Үшінші елдермен саудада тарифтік емес реттеу шаралары қолданылатын тауарлардың бірыңғай тізбесіне енгізілген тауарлардың экспортына және (немесе) импортына лицензиялар мен рұқсаттар беру қағидаларымен (бұдан әрі – Қағида)" деген сөздермен толықтырылсын;
12-тармақтың:
бірінші абзацындағы "Тауарлардың экспортына және (немесе) импортына лицензиялар мен рұқсаттар беру қағидаларының 10-тармағының 1-5-тармақшаларымен (Еуразиялық экономикалық одақ туралы 2014 жылғы 29 мамырдағы шартқа тіркелген № 7 қосымшаға тіркелген қосымша) (бұдан әрі – Қағида), сондай-ақ Қағидалардың 10- тармағының 6-тармақшасына сәйкес" деген сөздер, "Қағидалардың 10-тармағының "а" – "д" тармақшаларымен, сондай-ақ Қағидалардың 10-тармағының "е" тармақшасына сәйкес" деген сөздермен ауыстырылсын;
"в" тармақшасы "құжаттар" деген сөзден кейін "және мәліметтер" деген сөздермен толықтырылсын;
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Құжаттардың көшірмелерін (мәліметтерді) өтініш беруші Қағидалардың 11-тармағына сәйкес ұсынады.";
14-тармақтың екінші абзацының мәтіні бойынша "құжаттар" деген сөзден кейін "(мәліметтер)" деген сөзбен толықтырылсын;
15-тармақтағы "1 – 4-тармақшаларымен" деген сөздер "а" - "г" тармақшаларымен" деген сөздермен ауыстырылсын, "6-тармақшамен" деген сөздер ""е" тармақшасымен" деген сөздермен ауыстырылсын;
ж) Шифрлау (криптографиялық) құралдарын Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелу және Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағынан әкету туралы ережеде (көрсетілген шешімге тіркелен № 9 қосымша):

в пункте 10 слова "подпунктами 1 – 5 пункта 10 Правил выдачи лицензий и разрешений на экспорт и (или) импорт товаров (приложение к приложению № 7 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) (далее – Правила), а также в соответствии с подпунктом 6 пункта 10 Правил" заменить словами "подпунктами "а" – "д" пункта 10 Правил, а также в соответствии с подпунктом "е" пункта 10 Правил";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Копии документов (сведения) представляются заявителем в соответствии с пунктом 11 Правил.";
по тексту абзаца второго пункта 12 после слова "документы" дополнить словом "(сведения)";
в пункте 13 слова "подпунктами 1 – 4" заменить словами "подпунктами "а" – "г", слова "подпунктом 6" заменить словами "подпунктом "е";
е) в Положении вывозе с таможенной территории Евразийского экономического союза культурных ценностей, документов национальных архивных фондов и оригиналов архивных документов (приложение № 8 к указанному Решению):
абзац пятый пункта 2 дополнить словами ", а также Правилами выдачи лицензий и разрешений на экспорт и (или) импорт товаров, включенных в единый перечень товаров, к которым применяются меры нетарифного регулирования в торговле с третьими странами, утвержденными Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 24 ноября 2023 г. № 125 (далее – Правила)";
в пункте 12:
в абзаце первом слова "подпунктами 1 – 5 пункта 10 Правил выдачи лицензий и разрешений на экспорт и (или) импорт товаров (приложение к приложению № 7 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) (далее – Правила), а также в соответствии с подпунктом 6 пункта 10 Правил" заменить словами "подпунктами "а" – "д" пункта 10 Правил, а также в соответствии с подпунктом "е" пункта 10 Правил";
подпункт "в" после слова "документы" дополнить словами "и сведения";
пункт 13 изложить в следующей редакции:
"13. Копии документов (сведения) представляются заявителем в соответствии с пунктом 11 Правил.";
по тексту абзаца второго пункта 14 после слова "документы" дополнить словом "(сведения)";
в пункте 15 слова "подпунктами 1 – 4" заменить словами "подпунктами "а" – "г", слова "подпунктом 6" заменить словами "подпунктом "е";
ж) в Положении о ввозе на таможенную территорию Евразийского экономического союза и вывозе с таможенной территории Евразийского экономического союза шифровальных (криптографических) средств (приложение № 9 к указанному Решению):

2-тармақтың бесінші абзацы ", сондай-ақ Еуразиялық экономикалық комиссиясы кеңесінің 2023 жылғы 24 қарашадағы № 125 шешімімен бекітілген Үшінші елдермен саудада тарифтік емес реттеу шаралары қолданылатын тауарлардың бірыңғай тізбесіне енгізілген тауарлардың экспортына және (немесе) импортына лицензиялар мен рұқсаттар беру қағидаларымен (бұдан әрі – Қағида)";
10-тармақтың:
бірінші абзацындағы "Тауарлардың экспортына және (немесе) импортына лицензиялар мен рұқсаттар беру қағидаларының 10-тармағының 1-5-тармақшаларымен (Еуразиялық экономикалық одақ туралы 2014 жылғы 29 мамырдағы шартқа тіркелген № 7 қосымшаға тіркелген қосымша) (бұдан әрі – Қағида), сондай-ақ Қағидалардың 10- тармағының 6-тармақшасына сәйкес" деген сөздер "Қағидалардың 10-тармағының "а" – "д" тармақшаларымен, сондай-ақ Қағидалардың 10-тармағының "е" тармақшасына сәйкес" деген сөздермен ауыстырылсын;
"б" тармақшасы "құжаттар" деген сөзден кейін "және мәліметтер" деген сөздермен толықтырылсын;
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Құжаттардың көшірмелерін (мәліметтерді) өтініш беруші Қағидалардың 11-тармағына сәйкес ұсынады.";
12-тармақтың екінші абзацының мәтіні бойынша "құжаттар" деген сөзден кейін "(мәліметтер)" деген сөзбен толықтырылсын;
13-тармақтағы "1 – 4 – тармақшаларымен" деген сөздер ""а" – "г", тармақшаларымен" деген сөздермен ауыстырылсын, "6-тармақшамен" деген сөздер ""е" тармақшасымен" деген сөздермен ауыстырылсын;
з) Есірткі құралдарын, психотроптық заттар мен олардың прекурсорларын Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелу және Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағынан әкету туралы ережеде (көрсетілген шешімге тіркелген № 10 қосымша):
2-тармақ ", сондай-ақ Еуразиялық экономикалық комиссиясы кеңесінің 2023 жылғы 24 қарашадағы № 125 шешімімен бекітілген Үшінші елдермен саудада тарифтік емес реттеу шаралары қолданылатын тауарлардың бірыңғай тізбесіне енгізілген тауарлардың экспортына және (немесе) импортына лицензиялар мен рұқсаттар беру қағидаларымен (бұдан әрі – Қағида)" деген сөздермен толықтырылсын;
10-тармақтың:
бірінші абзацындағы "Тауарлардың экспортына және (немесе) импортына лицензиялар мен рұқсаттар беру қағидаларының 10-тармағының 1–5-тармақшаларымен (Еуразиялық экономикалық одақ туралы 2014 жылғы 29 мамырдағы шартқа тіркелген № 7 қосымшаға тіркелген қосымша) (бұдан әрі – Қағида)" деген сөздер "Қағидалардың 10-тармағының ""а" – "д" тармақшаларымен" деген сөздермен ауыстырылсын;
екінші абзацындағы "6-тармақшамен" деген сөздер ""е" тармақшасымен" деген сөздермен ауыстырылсын;
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

абзац пятый пункта 2 дополнить словами ", а также Правилами выдачи лицензий и разрешений на экспорт и (или) импорт товаров, включенных в единый перечень товаров, к которым применяются меры нетарифного регулирования в торговле с третьими странами, утвержденными Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 24 ноября 2023 г. № 125 (далее – Правила)";
в пункте 10:
в абзаце первом слова "подпунктами 1 – 5 пункта 10 Правил выдачи лицензий и разрешений на экспорт и (или) импорт товаров (приложение к приложению № 7 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) (далее – Правила), а также в соответствии с подпунктом 6 пункта 10 Правил" заменить словами "подпунктами "а" – "д" пункта 10 Правил, а также в соответствии с подпунктом "е" пункта 10 Правил";
подпункт "б" после слова "документы" дополнить словами "и сведения";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Копии документов (сведения) представляются заявителем в соответствии с пунктом 11 Правил.";
по тексту абзаца второго пункта 12 после слова "документы" дополнить словом "(сведения)";
в пункте 13 слова "подпунктами 1 – 4" заменить словами "подпунктами "а" – "г", слова "подпунктом 6" заменить словами "подпунктом "е";
з) в Положении о ввозе на таможенную территорию Евразийского экономического союза и вывозе с таможенной территории Евразийского экономического союза наркотических средств, психотропных веществ и их прекурсоров (приложение № 10 к указанному Решению):
пункт 2 дополнить словами ", а также Правилами выдачи лицензий и разрешений на экспорт и (или) импорт товаров, включенных в единый перечень товаров, к которым применяются меры нетарифного регулирования в торговле с третьими странами, утвержденными Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 24 ноября 2023 г. № 125 (далее – Правила)";
в пункте 10:
в абзаце первом слова "подпунктами 1 – 5 пункта 10 Правил выдачи лицензий и разрешений на экспорт и (или) импорт товаров (приложение к приложению № 7 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) (далее – Правила)" заменить словами "подпунктами "а" – "д" пункта 10 Правил";
в абзаце втором слова "подпунктом 6" заменить словами "подпунктом "е";
пункт 11 изложить в следующей редакции:

"11. Құжаттардың көшірмелерін (мәліметтерді) өтініш беруші Қағидалардың 11-тармағына сәйкес ұсынады.";
14-тармақтағы "1 – 5-тармақшалармен" деген сөздер ""а" – "д" тармақшаларымен" деген сөздермен ауыстырылсын, "6-тармақшамен" деген сөздер ""е" тармақшасымен" деген сөздермен ауыстырылсын;
и) Өсімдіктерді қорғау құралдарын (пестицидтерді) Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелу туралы ережеде (көрсетілген шешімге тіркелген № 11 қосымша):
2-тармақтың екінші абзацы ", сондай-ақ Еуразиялық экономикалық комиссиясы кеңесінің 2023 жылғы 24 қарашадағы № 125 шешімімен бекітілген Үшінші елдермен саудада тарифтік емес реттеу шаралары қолданылатын тауарлардың бірыңғай тізбесіне енгізілген тауарлардың экспортына және (немесе) импортына лицензиялар мен рұқсаттар беру қағидаларымен (бұдан әрі – Қағида)" деген сөздермен толықтырылсын;
11-тармақтағы "Тауарлардың экспортына және (немесе) импортына лицензиялар мен рұқсаттар беру қағидаларының 10-тармағының 1-5-тармақшаларында (Еуразиялық экономикалық одақ туралы 2014 жылғы 29 мамырдағы шартқа тіркелген № 7 қосымшаға тіркелген қосымша) (бұдан әрі – Қағида)" деген сөздер "Қағидалардың 10-тармағының ""а" – "д" тармақшаларында" деген сөздермен ауыстырылсын;
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Құжаттардың көшірмелерін (мәліметтерді) өтініш беруші Қағидалардың 11-тармағына сәйкес ұсынады.";
13-тармақтың екінші абзацының мәтіні бойынша "құжаттар" деген сөзден кейін "(мәліметтер)" деген сөздермен толықтырылсын;
14-тармақтағы ""1 – 4-тармақшаларымен" деген сөздер ""а" – "г" тармақшаларымен" деген сөздермен ауыстырылсын, "6-тармақшамен" деген сөздер ""е" тармақшасымен" деген сөздермен ауыстырылсын;
к) Минералогия, палеонтология, қазба жануарлардың сүйектері бойынша коллекциялық материалдарды Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағынан әкету туралы ережеде (көрсетілген шешімге тіркелген № 12 қосымша):
2 - тармақтың:
бірінші абзацындағы "Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының 2014 жылғы 6 қарашадағы № 199 шешімімен бекітілген Тауарлардың жекелеген түрлерінің экспортына және (немесе) импортына лицензия беруге өтінішті ресімдеу туралы және осындай лицензияны ресімдеу туралы нұсқаулықпен (бұдан әрі – лицензия)" деген сөздер "Тауарлардың жекелеген түрлерін экспорттауға немесе импорттауға лицензиялар беруге өтініштерді ресімдеу және осындай лицензияларды ресімдеу жөніндегі нұсқаулық (Еуразиялық экономикалық комиссиясы кеңесінің 2023 жылғы 24 қарашадағы № 125 шешімімен бекітілген Үшінші елдермен саудада тарифтік емес реттеу шаралары қолданылатын тауарлардың бірыңғай тізбесіне енгізілген тауарлардың экспортына және (немесе) импортына лицензиялар мен рұқсаттар беру қағидаларына тіркелген № 1 қосымша) (бұдан әрі сәйкесінше – лицензия, Қағидалар)" деген сөздермен ауыстырылсын;
екінші абзац ", сондай-ақ Қағидалармен" деген сөздермен толықтырылсын;
9-тармақтың:
1-абзацындағы "Тауарлардың экспортына және (немесе) импортына лицензиялар мен рұқсаттар беру қағидаларының 10-тармағының 1-5-тармақшаларында (Еуразиялық экономикалық одақ туралы 2014 жылғы 29 мамырдағы шартқа тіркелген № 7 қосымшаға тіркелген қосымша) (бұдан әрі – Қағидалар)" деген сөздер "Қағидалардың 10 – тармағының "а" - "д" тармақшаларында" деген сөздермен ауыстырылсын;
екінші абзацтағы "6-тармақшамен" деген сөздер ""е" тармақшасымен" деген сөздермен ауыстырылсын;
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"11. Копии документов (сведения) представляются заявителем в соответствии с пунктом 11 Правил.";
в пункте 14 слова "подпунктами 1 – 5" заменить словами "подпунктами "а" – "д", слова "подпунктом 6" заменить словами "подпунктом "е";
и) в Положении о ввозе на таможенную территорию Евразийского экономического союза средств защиты растений (пестицидов) (приложение № 11 к указанному Решению):
абзац второй пункта 2 дополнить словами ", а также Правилами выдачи лицензий и разрешений на экспорт и (или) импорт товаров, включенных в единый перечень товаров, к которым применяются меры нетарифного регулирования в торговле с третьими странами, утвержденными Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 24 ноября 2023 г. № 125 (далее – Правила)";
в пункте 11 слова "в подпунктах 1 – 5 пункта 10 Правил выдачи лицензий и разрешений на экспорт и (или) импорт товаров (приложение к приложению № 7 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) (далее – Правила)" заменить словами "в подпунктах "а" – "д" пункта 10 Правил";
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. Копии документов (сведения) представляются заявителем в соответствии с пунктом 11 Правил.";
по тексту абзаца второго пункта 13 после слова "документы" дополнить словами "(сведения)";
в пункте 14 слова "подпунктами 1 – 4" заменить словами "подпунктами "а" – "г", слова "подпунктом 6" заменить словами "подпунктом "е";
к) в Положении о вывозе с таможенной территории Евразийского экономического союза коллекционных материалов по минералогии, палеонтологии, костей ископаемых животных (приложение № 12 к указанному Решению):
в пункте 2:
в абзаце первом слова "Инструкцией об оформлении заявления на выдачу лицензии на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров и об оформлении такой лицензии, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 199 (далее – лицензия)" заменить словами "Инструкцией по оформлению заявлений на выдачу лицензий на экспорт или импорт отдельных видов товаров и оформлению таких лицензий (приложение № 1 к Правилам выдачи лицензий и разрешений на экспорт и (или) импорт товаров, включенных в единый перечень товаров, к которым применяются меры нетарифного регулирования в торговле с третьими странами, утвержденным Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 24 ноября 2023 г. № 125) (далее соответственно – лицензия, Правила)";
абзац второй дополнить словами ", а также Правилами";
в пункте 9:
в абзаце первом слова "в подпунктах 1 – 5 пункта 10 Правил выдачи лицензий и разрешений на экспорт и (или) импорт товаров (приложение к приложению № 7 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) (далее – Правила)" заменить словами "в подпунктах "а" – "д" пункта 10 Правил";
в абзаце втором слова "подпунктом 6" заменить словами "подпунктом "е";
пункт 10 изложить в следующей редакции:

"10. Құжаттардың көшірмелерін (мәліметтерді) өтініш беруші Қағидалардың 11-тармағына сәйкес ұсынады.";
12-тармақтағы "1 – 4-тармақшаларымен" деген сөздер "а" – "г", тармақшаларымен" деген сөздермен ауыстырылсын, "6-тармақшамен" деген сөздер ""е" тармақшасымен" деген сөздермен ауыстырылсын;
л) Бағалы металдарды және құрамында бағалы металдар бар шикізат тауарларын Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелу және Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағынан әкету туралы ережеде (көрсетілген шешімге тіркелген № 14 қосымша):
3-тармақтың тоғызыншы абзацы ", сондай-ақ 2023 Еуразиялық экономикалық комиссиясы кеңесінің жылғы 24 қарашадағы № 125 шешімімен бекітілген Үшінші елдермен саудада тарифтік емес реттеу шаралары қолданылатын тауарлардың бірыңғай тізбесіне енгізілген тауарлардың экспортына және (немесе) импортына лицензиялар мен рұқсаттар беру қағидаларымен (бұдан әрі – Қағидалар)";
13-тармақтағы бірінші абзац "Тауарлардың экспортына және (немесе) импортына лицензиялар мен рұқсаттар беру қағидаларының 10-тармағының 1-5-тармақшаларында" (Еуразиялық экономикалық одақ туралы 2014 жылғы 29 мамырдағы шартқа тіркелген № 7 қосымшаға тіркелген қосымша) (бұдан әрі – Қағида), сондай- ақ Қағидалардың 10-тармағының 6-тармақшасына сәйкес" деген сөздер "Қағидалардың 10-тармағының "а" – "д" тармақшаларында, сондай-ақ Қағидалардың 10-тармағының "е" тармақшасына сәйкес" деген сөздермен ауыстырылсын;
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Құжаттардың көшірмелерін (мәліметтерді) өтініш беруші Қағидалардың 11-тармағына сәйкес ұсынады.";
15-тармақтың екінші абзацының бірінші сөйлемі "құжаттар" деген сөзден кейін "(мәліметтер)" деген сөзбен толықтырылсын;
16-тармақтағы "1 – 4-тармақшаларымен" деген сөздер ""а" – "г" тармақшаларымен" деген сөздермен ауыстырылсын, "6-тармақшамен" деген сөздер ""е" тармақшасымен" деген сөздермен ауыстырылсын;
м) Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына Азаматтық мақсаттағы радиоэлектрондық құралдар мен жоғары жиілікті құрылғыларды, оның ішінде кіріктірілген не басқа тауарлардың құрамына кіретін құрылғыларды әкелу туралы ережеде (көрсетілген шешімге тіркелген № 15 қосымша):
3-тармақтың бесінші абзацы ", сондай-ақ Еуразиялық экономикалық комиссиясы кеңесінің 2023 жылғы 24 қарашадағы № 125 шешімімен бекітілген Үшінші елдермен саудада тарифтік емес реттеу шаралары қолданылатын тауарлардың бірыңғай тізбесіне енгізілген тауарлардың экспортына және (немесе) импортына лицензиялар мен рұқсаттар беру қағидаларымен (бұдан әрі – Қағидалар)" деген сөздермен толықтырылсын;

"10. Копии документов (сведения) представляются заявителем в соответствии с пунктом 11 Правил.";
предложение первое абзаца второго пункта 11 после слова "документы" дополнить словом "(сведения)";
в пункте 12 слова "подпунктами 1 – 4" заменить словами "подпунктами "а" – "г", слова "подпунктом 6" заменить словами "подпунктом "е";
л) в Положении о ввозе на таможенную территорию Евразийского экономического союза и вывозе с таможенной территории Евразийского экономического союза драгоценных металлов и сырьевых товаров, содержащих драгоценные металлы (приложение № 14 к указанному Решению):
абзац девятнадцатый пункта 3 дополнить словами ", а также Правилами выдачи лицензий и разрешений на экспорт и (или) импорт товаров, включенных в единый перечень товаров, к которым применяются меры нетарифного регулирования в торговле с третьими странами, утвержденными Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 24 ноября 2023 г. № 125 (далее – Правила)";
в абзаце первом пункта 13 слова "в подпунктах 1 – 5 пункта 10 Правил выдачи лицензий и разрешений на экспорт и (или) импорт товаров (приложение к приложению № 7 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) (далее – Правила), а также в соответствии с подпунктом 6 пункта 10 Правил" заменить словами "в подпунктах "а" – "д" пункта 10 Правил, а также в соответствии с подпунктом "е" пункта 10 Правил";
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"14. Копии документов (сведения) представляются заявителем в соответствии с пунктом 11 Правил.";
предложение первое абзаца второго пункта 15 после слова "документы" дополнить словом "(сведения)";
в пункте 16 слова "подпунктами 1 – 4" заменить словами "подпунктами "а" – "г", слова "подпунктом 6" заменить словами "подпунктом "е";
м) в Положении о ввозе на таможенную территорию Евразийского экономического союза радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств гражданского назначения, в том числе встроенных либо входящих в состав других товаров (приложение № 15 к указанному Решению):
абзац пятый пункта 3 дополнить словами ", а также Правилами выдачи лицензий и разрешений на экспорт и (или) импорт товаров, включенных в единый перечень товаров, к которым применяются меры нетарифного регулирования в торговле с третьими странами, утвержденными Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 24 ноября 2023 г. № 125 (далее – Правила)";

11-тармақтың бірінші абзацында "Тауарлардың экспортына және (немесе) импортына лицензиялар мен рұқсаттар беру қағидаларының 10-тармағының 1-5-тармақшаларында (Еуразиялық экономикалық одақ туралы 2014 жылғы 29 мамырдағы шартқа тіркелген № 7 қосымшаға тіркелген қосымша) (бұдан әрі – Қағидалар), сондай-ақ Қағидалардың 10- тармағының 6-тармақшасына сәйкес" деген сөздер "Қағидалардың 10-тармағының "а" – "д" тармақшаларында, сондай-ақ Қағидалардың 10-тармағының "е" тармақшасына сәйкес" деген сөздермен ауыстырылсын;
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Құжаттардың көшірмелерін (мәліметтерді) өтініш беруші Қағидалардың 11-тармағына сәйкес ұсынады.";
14-тармақтың екінші абзацының мәтіні бойынша "құжаттар" деген сөзден кейін "(мәліметтер)" деген сөзбен толықтырылсын;
15-тармақтағы "1 – 4-тармақшаларымен" деген сөздер ""а" – "г" тармақшаларымен" деген сөздермен ауыстырылсын, "6-тармақшамен" деген сөздер ""е" тармақшасымен" деген сөздермен ауыстырылсын;
н) Ақпаратты жасырын алуға арналған арнайы техникалық құралдарды Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелу және Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағынан әкету туралы ережеде (көрсетілген шешімге тіркелген № 16 қосымша):
2-тармақ ", сондай-ақ Еуразиялық экономикалық комиссиясы кеңесінің 2023 жылғы 24 қарашадағы № 125 шешімімен бекітілген Үшінші елдермен саудада тарифтік емес реттеу шаралары қолданылатын тауарлардың бірыңғай тізбесіне енгізілген тауарлардың экспортына және (немесе) импортына лицензиялар мен рұқсаттар беру қағидаларымен (бұдан әрі – Қағидалар)" деген сөздермен толықтырылсын;
11-тармақтың:
бірінші абзацындағы "Тауарлардың экспортына және (немесе) импортына лицензиялар мен рұқсаттар беру қағидаларының 10-тармағының 1-5-тармақшаларында (Еуразиялық экономикалық одақ туралы 2014 жылғы 29 мамырдағы шартқа тіркелген № 7 қосымшаға тіркелген қосымша) (бұдан әрі – Қағидалар)" деген сөздер "Қағидалардың 10-тармағының "а" – "д" тармақшаларында" деген сөздермен ауыстырылсын;
екінші абзацындағы "6-тармақшамен" деген сөздер ""е" тармақшасымен" деген сөздермен ауыстырылсын;
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Құжаттардың көшірмелерін (мәліметтерді) өтініш беруші Қағидалардың 11-тармағына сәйкес ұсынады.";
13-тармақтың екінші абзацының бірінші сөйлемі "құжаттар" деген сөзден кейін "(мәліметтер)" деген сөзбен толықтырылсын;
14-тармақтағы "1 – 4-тармақшаларымен" деген сөздер ""а" - "г" тармақшаларымен" деген сөздермен ауыстырылсын, "6-тармақшамен" деген сөздер ""е" тармақшасымен" деген сөздермен ауыстырылсын;
о) Отын-энергетикалық және минералдық шикізат аудандары мен кен орындары бойынша жер қойнауы туралы ақпаратты Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағынан әкету туралы ережеде (көрсетілген шешімге тіркелген № 18 қосымша):

в абзаце первом пункта 11 слова "в подпунктах 1 – 5 пункта 10 Правил выдачи лицензий и разрешений на экспорт и (или) импорт товаров (приложение к приложению № 7 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) (далее – Правила), а также в соответствии с подпунктом 6 пункта 10 Правил" заменить словами "в подпунктах "а" – "д" пункта 10 Правил, а также в соответствии с подпунктом "е" пункта 10 Правил";
пункт 13 изложить в следующей редакции:
"13. Копии документов (сведения) представляются заявителем в соответствии с пунктом 11 Правил.";
по тексту абзаца второго пункта 14 после слова "документы" дополнить словом "(сведения)";
в пункте 15 слова "подпунктами 1 – 4" заменить словами "подпунктами "а" – "г", слова "подпунктом 6" заменить словами "подпунктом "е";
н) в Положении о ввозе на таможенную территорию Евразийского экономического союза и вывозе с таможенной территории Евразийского экономического союза специальных технических средств, предназначенных для негласного получения информации (приложение № 16 к указанному Решению):
пункт 2 дополнить словами ", а также Правилами выдачи лицензий и разрешений на экспорт и (или) импорт товаров, включенных в единый перечень товаров, к которым применяются меры нетарифного регулирования в торговле с третьими странами, утвержденными Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 24 ноября 2023 г. № 125 (далее – Правила)";
в пункте 11:
в абзаце первом слова "в подпунктах 1 – 5 пункта 10 Правил выдачи лицензий и разрешений на экспорт и (или) импорт товаров (приложение к приложению № 7 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) (далее – Правила)" заменить словами "в подпунктах "а" – "д" пункта 10 Правил";
в абзаце втором слова "подпунктом 6" заменить словами "подпунктом "е";
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. Копии документов (сведения) представляются заявителем в соответствии с пунктом 11 Правил.";
предложение первое абзаца второго пункта 13 после слова "документы" дополнить словом "(сведения)";
в пункте 14 слова "подпунктами 1 – 4" заменить словами "подпунктами "а" – "г", слова "подпунктом 6" заменить словами "подпунктом "е";
о) в Положении о вывозе с таможенной территории Евразийского экономического союза информации о недрах по районам и месторождениям топливно-энергетического и минерального сырья (приложение № 18 к указанному Решению):

2-тармақ ", сондай-ақ Еуразиялық экономикалық комиссиясы кеңесінің 2023 жылғы 24 қарашадағы № 125 шешімімен бекітілген Үшінші елдермен саудада тарифтік емес реттеу шаралары қолданылатын тауарлардың бірыңғай тізбесіне енгізілген тауарлардың экспортына және (немесе) импортына лицензиялар мен рұқсаттар беру қағидаларымен (бұдан әрі – Қағидалар)" деген сөздермен толықтырылсын";
8-тармақтың:
бірінші абзацындағы "Тауарлардың экспортына және (немесе) импортына лицензиялар мен рұқсаттар беру қағидаларының 10-тармағының 1-5-тармақшаларында (Еуразиялық экономикалық одақ туралы 2014 жылғы 29 мамырдағы шартқа тіркелген № 7 қосымшаға тіркелген қосымша) (бұдан әрі – Қағидалар)" деген сөздер "Қағидалардың 10-тармағының "а" – "д" тармақшаларында" деген сөздермен ауыстырылсын;
екінші абзацындағы "6-тармақшамен" деген сөздер ""е тармақшасымен" деген сөздермен ауыстырылсын;
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9.  Құжаттардың көшірмелерін (мәліметтерді) өтініш беруші Қағидалардың 11-тармағына сәйкес ұсынады.";
10-тармақтың екінші абзацының бірінші сөйлемі "құжаттар" деген сөзден кейін "(мәліметтер)" деген сөзбен толықтырылсын;
11-тармақтағы "1 – 4-тармақшаларымен" деген сөздер ""а" - "г" тармақшаларымен" деген сөздермен ауыстырылсын, "6-тармақшамен" деген сөздер ""е" тармақшасымен" деген сөздермен ауыстырылсын;
п) Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына есірткі құралдары мен психотроптық заттардың прекурсорлары болып табылмайтын улы заттарды әкелу туралы ережеде (көрсетілген шешімге тіркелген № 19 қосымша):
2-тармақ ", сондай-ақ Еуразиялық экономикалық комиссиясы кеңесінің 2023 жылғы 24 қарашадағы № 125 шешімімен бекітілген Үшінші елдермен саудада тарифтік емес реттеу шаралары қолданылатын тауарлардың бірыңғай тізбесіне енгізілген тауарлардың экспортына және (немесе) импортына лицензиялар мен рұқсаттар беру қағидаларымен (бұдан әрі – Қағидалар)" деген сөздермен толықтырылсын;
11-тармақтың бірінші абзацындағы "Тауарлардың экспортына және (немесе) импортына лицензиялар мен рұқсаттар беру қағидаларының 10-тармағының 1-5-тармақшаларында (Еуразиялық экономикалық одақ туралы 2014 жылғы 29 мамырдағы шартқа № 7 қосымшаға қосымша) (бұдан әрі – Қағидалар), сондай-ақ Қағидалардың 10-тармағының 6-тармақшасына сәйкес" деген сөздер "Қағидалардың 10-тармағының "а" – "д" тармақшаларында, сондай-ақ Қағидалардың 10-тармағының "е" тармақшасына сәйкес" деген сөздермен ауыстырылсын;
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Құжаттардың көшірмелерін (мәліметтерді) өтініш беруші Қағидалардың 11-тармағына сәйкес ұсынады.";
13-тармақтың екінші абзацының бірінші сөйлемі "құжаттар" деген сөзден кейін "(мәліметтер)" деген сөзбен толықтырылсын;
14-тармақтағы "1 – 4-тармақшаларымен" деген сөздер ""а" - "г" тармақшаларымен" деген сөздермен ауыстырылсын, "6-тармақшамен" деген сөздер ""е" тармақшасымен" деген сөздермен ауыстырылсын;
р) Озонды бұзатын заттарды және құрамында озонды бұзатын заттары бар өнімдерді Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелу және Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағынан әкету туралы ережеде (көрсетілген шешімге тіркелген № 20 қосымша):
2-тармақтың төртінші абзацы ", сондай-ақ Еуразиялық экономикалық комиссиясы кеңесінің 2023 жылғы 24 қарашадағы № 125 шешімімен бекітілген Үшінші елдермен саудада тарифтік емес реттеу шаралары қолданылатын тауарлардың бірыңғай тізбесіне енгізілген тауарлардың экспортына және (немесе) импортына лицензиялар мен рұқсаттар беру қағидаларымен (бұдан әрі – Қағидалар)" деген сөздермен толықтырылсын;
11-тармақтың бірінші абзацындағы "Тауарлардың экспортына және (немесе) импортына лицензиялар мен рұқсаттар беру қағидаларының 10-тармағының 1-5-тармақшаларында (Еуразиялық экономикалық одақ туралы 2014 жылғы 29 мамырдағы шартқа тіркелген № 7 қосымшаға тіркелген қосымша) (бұдан әрі – Қағидалар), сондай-ақ Қағидалардың 10-тармағының 6-тармақшасына сәйкес" деген сөздер "Қағидалардың 10-тармағының "а" – "д" тармақшаларында, сондай-ақ Қағидалардың 10-тармағының "е" тармақшасына сәйкес" деген сөздермен ауыстырылсын;
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

пункт 2 дополнить словами ", а также Правилами выдачи лицензий и разрешений на экспорт и (или) импорт товаров, включенных в единый перечень товаров, к которым применяются меры нетарифного регулирования в торговле с третьими странами, утвержденными Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 24 ноября 2023 г. № 125 (далее – Правила)";
в пункте 8:
в абзаце первом слова "в подпунктах 1 – 5 пункта 10 Правил выдачи лицензий и разрешений на экспорт и (или) импорт товаров (приложение к приложению № 7 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) (далее – Правила)" заменить словами "в подпунктах "а" – "д" пункта 10 Правил";
в абзаце втором слова "подпунктом 6" заменить словами "подпунктом "е";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Копии документов (сведения) представляются заявителем в соответствии с пунктом 11 Правил.";
предложение первое абзаца второго пункта 10 после слова "документы" дополнить словом "(сведения)";
в пункте 11 слова "подпунктами 1 – 4" заменить словами "подпунктами "а" – "г", слова "подпунктом 6" заменить словами "подпунктом "е";
п) в Положении о ввозе на таможенную территорию Евразийского экономического союза ядовитых веществ, не являющихся прекурсорами наркотических средств и психотропных веществ (приложение № 19 к указанному Решению):
пункт 2 дополнить словами ", а также Правилами выдачи лицензий и разрешений на экспорт и (или) импорт товаров, включенных в единый перечень товаров, к которым применяются меры нетарифного регулирования в торговле с третьими странами, утвержденными Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 24 ноября 2023 г. № 125 (далее – Правила)";
в абзаце первом пункта 11 слова "в подпунктах 1 – 5 пункта 10 Правил выдачи лицензий и разрешений на экспорт и (или) импорт товаров (приложение к приложению № 7 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) (далее – Правила), а также в соответствии с подпунктом 6 пункта 10 Правил" заменить словами "в подпунктах "а" – "д" пункта 10 Правил, а также в соответствии с подпунктом "е" пункта 10 Правил";
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. Копии документов (сведения) представляются заявителем в соответствии с пунктом 11 Правил.";
предложение первое абзаца второго пункта 13 после слова "документы" дополнить словом "(сведения)";
в пункте 14 слова "подпунктами 1 – 4" заменить словами "подпунктами "а" – "г", слова "подпунктом 6" заменить словами "подпунктом "е";
р) в Положении о ввозе на таможенную территорию Евразийского экономического союза и вывозе с таможенной территории Евразийского экономического союза озоноразрушающих веществ и продукции, содержащей озоноразрушающие вещества (приложение № 20 к указанному Решению):
абзац четвертый пункта 2 дополнить словами ", а также Правилами выдачи лицензий и разрешений на экспорт и (или) импорт товаров, включенных в единый перечень товаров, к которым применяются меры нетарифного регулирования в торговле с третьими странами, утвержденными Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 24 ноября 2023 г. № 125 (далее – Правила)";
в абзаце первом пункта 11 слова "в подпунктах 1 – 5 пункта 10 Правил выдачи лицензий и разрешений на экспорт и (или) импорт товаров (приложение к приложению № 7 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) (далее – Правила), а также в соответствии с подпунктом 6 пункта 10 Правил" заменить словами "в подпунктах "а" – "д" пункта 10 Правил, а также в соответствии с подпунктом "е" пункта 10 Правил";
пункт 12 изложить в следующей редакции:

"12. Құжаттардың көшірмелерін (мәліметтерді) өтініш беруші Қағидалардың 11-тармағына сәйкес ұсынады.";
13-тармақтың екінші абзацының мәтіні бойынша "құжаттар" деген сөзден кейін "(мәліметтер)" деген сөзбен толықтырылсын;
14-тармақтың бірінші абзацындағы "1 – 4-тармақшаларымен" деген сөздер ""а" - "г" тармақшаларымен" деген сөздермен ауыстырылсын, "6-тармақшамен" деген сөздер ""е" тармақшасымен" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының 2023 жылғы 14 қарашадағы № 165 "Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының 2015 жылғы 21 сәуірдегі № 30 шешіміне өзгерістер енгізу және Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы" шешімінің 1-тармағында:
а) "№ 12 қосымшаның 2-тармағының бірінші абзацында" деген сөздер алып тасталсын;
б) "Еуразиялық экономикалық комиссиясы кеңесінің 2023 жылғы 24 қарашадағы № 125 шешімімен бекітілген Үшінші елдермен саудада тарифтік емес реттеу шаралары қолданылатын тауарлардың бірыңғай тізбесіне енгізілген тауарлардың экспортына және (немесе) импортына лицензиялар мен рұқсаттар беру" деген сөздер алып тасталсын.

"12. Копии документов (сведения) представляются заявителем в соответствии с пунктом 11 Правил.";
по тексту абзаца второго пункта 13 после слова "документы" дополнить словом "(сведения)";
в абзаце первом пункта 14 слова "подпунктами 1 – 4" заменить словами "подпунктами "а" – "г", слова "подпунктом 6" заменить словами "подпунктом "е".
2. В пункте 1 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 ноября 2023 г. № 165 "О внесении изменений в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 21 апреля 2015 г. № 30 и признании утратившими силу некоторых решений Коллегии Евразийской экономической комиссии":
а) слова "абзаце первом пункта 2 приложения № 12," исключить;
б) слова "выдачи лицензий и разрешений на экспорт и (или) импорт товаров, включенных в единый перечень товаров, к которым применяются меры нетарифного регулирования в торговле с третьими странами, утвержденным Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 24 ноября 2023 г. № 125" исключить.