Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасына сәйкес уқалау креслоларын жіктеу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2024 жылғы 18 маусымдағы № 70 шешімі
Еуразиялық экономикалық одағының Кеден кодексінің 22-бабының 1-тармағының бірінші абзацына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссиясы алқасы шешті:
1. Әр түрлі базалық формасы бар, (мысалы, төрт формада- немесе бес сәулелі айқастырма, табаны немесе дискі), орындықпен, арқамен, жылыту жүйесімен немесе онсыз, қолтықтары бар немесе онсыз, табанмен немесе онсыз, бас тіреуішпен немесе онсыз, дөңгелектермен немесе онсыз, орындықтың биіктігін реттеу механизмімен (газ-лифтпен), орындықтың арқасын еңкейту құлпымен, баптау тұтқасымен жабдықталған креслолардың тербелісі, креслолардың айналмалы механизмі, сондай-ақ орындыққа және (немесе) креслолардың артына дененің жекелеген бөліктерін уқалауға арналған және қашықтан басқару пульті арқылы басқарылатын механизмдері бар кеңсе (компьютерлік) уқалау креслосы сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенклатурасын түсіндірудің негізгі қағидаларына 1, 3 (б) және Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасының 94-тобына 2-ескертпеге сәйкес Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасының 9401 тауар позициясында жіктеледі.
2. Жұмсақ орындық түріндегі уқалау құрылғысы, арқалық, аяқ тіректері, бас тірегі бар немесе онсыз, тартылатын аяқ тіректері бар немесе онсыз, шот қабылдағышпен жабдықталған немесе онсыз, жылыту жүйесімен немесе онсыз, кіріктірілген және механизмі бар жақтаудан және (мысалы, роликті механизм) пульт көмегімен басқарылатын, денені мойыннан аяққа дейін массаж жасауға арналған массаждың қарқындылығын, уақытын, жылдамдығын, тереңдігін және аймағын басқаруға мүмкіндік беретін, мысалы, шиацу, илеу, сипау, түрту, сипау, діріл, қысу техникаларынан тұратын уқалау креслосы сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенклатурасын түсіндірудің 1, 3 (б) және 6 негізгі қағидаларына сәйкес Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің 10 бірыңғай тауар номенклатурасының 9019 субпозициясында жіктеледі.
3. Осы шешім ресми жарияланған күнінен бастап 30 күнтізбелік күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссиясы
алқасының төрағасы
Б. Сағынтаев

О классификации массажных кресел в соответствии с единой Товарной номенклатурой внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 18 июня 2024 года № 70
В соответствии с абзацем первым пункта 1 статьи 22 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Массажное кресло, представляющее собой офисное (компьютерное) кресло с различной формой основания (например, в форме четырех- или пятилучевой крестовины, полозьев или диска), с сиденьем, спинкой, с системой подогрева или без нее, с подлокотниками или без них, подножкой или без нее, подголовником или без него, колесиками или без них, оснащенное механизмом регулировки высоты сиденья (газ-лифтом), замком наклона спинки кресла, ручкой настройки качания кресла, поворотным механизмом кресла, а также имеющее встроенные в сиденье и (или) спинку кресла механизмы для массажа отдельных частей тела и управляемое с помощью пульта, в соответствии с Основными правилами интерпретации Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности 1, 3 (б) и примечанием 2 к группе 94 единой Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза классифицируется в товарной позиции 9401 единой Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза.
2. Массажное кресло, представляющее собой массажное устройство в виде кресла, состоящее из рамы с мягким сиденьем, спинкой, опорами для ног, подголовником или без него, выдвижными подножками или без них, оснащенное купюроприемником или без него, системой подогрева или без нее, имеющее встроенные массажные элементы (например, воздушно-компрессионные подушки) и механизм (например, роликовый механизм), управляемое с помощью пульта и встроенной системы управления, позволяющих управлять интенсивностью, временем, скоростью, глубиной и областью массажа, предназначенное для осуществления массажа тела от шеи до ног с помощью различных техник, например, шиацу, разминания, похлопывания, постукивания, поглаживания, вибрации, давления, в соответствии с Основными правилами интерпретации Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности 1, 3 (б) и 6 классифицируется в субпозиции 9019 10 единой Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза.
3. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Б. Сагинтаев