Кеден одағының "Қаптаманың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентіне (КО ТP 005/2011) өзгерістерді қолданысқа енгізу тәртібі туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2024 жылғы 29 қазандағы № 118 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ туралы 2014 жылғы 29 мамырдағы шарттың 52-бабы 2-тармағына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне тіркелген № 2 қосымшаның 11-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия алқасы шешті:
1. Осымен:
а) Еуразиялық экономикалық комиссиясы кеңесінің 2024 жылғы 6 қыркүйектегі № 61 шешімі күшіне енген күнге дейін берілген немесе қабылданған Кеден одағы комиссиясының 2011 жылғы 16 тамыздағы № 769 шешімімен қабылданған Кеден одағы комиссиясының "Қаптама қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінде (КО ТР 005/2011) (бұдан әрі – техникалық регламент) белгіленген талаптарға қаптаманың (тығындау құралдарының) сәйкестігі туралы құжаттар олардың қолданылу мерзімі аяқталғанға дейін жарамды екендігі;
б) Техникалық регламенттің техникалық реттеу объектісі болып табылатын өнімді осы тармақтың "а" тармақшасында көрсетілген сәйкестікті бағалау туралы құжаттар болған кезде Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында айналымға шығаруға осындай құжаттардың қолданылу мерзімі аяқталғанға дейін жол берілетіндігі;
в) осы тармақтың "а" тармақшасында көрсетілген сәйкестікті бағалау туралы құжаттардың қолданылу кезеңінде айналысқа шығарылған, техникалық регламенттің техникалық реттеу объектісі болып табылатын өнімнің айналысына осы өнімді сақтау мерзімі ішінде жол берілетіндігі анықталсын.
2. Осы шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң, бірақ Еуразиялық экономикалық комиссиясы кеңесінің 2024 жылғы 6 қыркүйектегі № 61 шешімі күшіне енген күннен ерте емес күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық
комиссиясы алқасының төрағасы
Б. Сағынтаев

О порядке введения в действие изменений в технический регламент Таможенного союза "О безопасности упаковки" (TP ТС 005/2011)
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 29 октября 2024 года № 118
В соответствии с пунктом 2 статьи 52 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года и пунктом 11 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Установить, что:
а) документы об оценке соответствия упаковки (укупорочных средств) требованиям, установленным техническим регламентом Таможенного союза "О безопасности упаковки" (TP ТС 005/2011), принятым Решением Комиссии Таможенного союза от 16 августа 2011 г. № 769 (далее – технический регламент), выданные или принятые до даты вступления в силу Решения Совета Евразийской экономической комиссии от 6 сентября 2024 г. № 61, действительны до окончания срока их действия;
б) выпуск в обращение на таможенной территории Евразийского экономического союза продукции, являющейся объектом технического регулирования технического регламента, при наличии документов об оценке соответствия, указанных в подпункте "а" настоящего пункта, допускается до окончания срока действия таких документов;
в) обращение продукции, являющейся объектом технического регулирования технического регламента, выпущенной в обращение в период действия документов об оценке соответствия, указанных в подпункте "а" настоящего пункта, допускается в течение срока хранения этой продукции.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования, но не ранее даты вступления в силу Решения Совета Евразийской экономической комиссии от 6 сентября 2024 г. № 61.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Б. Сагинтаев