Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының 2021 жылғы 27 шілдедегі №89 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2024 жылғы 12 қарашадағы № 125 шешімі
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 51-бабы 1-тармағының 11 және 12-тармақшаларына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы №98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне тіркелген №2 қосымшаның 7-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия алқасы шешті:
1. Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының 2021 жылғы 27 шілдедегі "Қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Еттің және ет өнімдерінің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 034/2013) талаптарының сақталуы ерікті негізде қамтамасыз етілетін мемлекетаралық стандарттарды және Кеден одағының "Еттің және ет өнімдерінің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 034/2013) талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қоса алғанда, зерттеу (сынақ) мен өлшеудің қағидалары мен әдістерін қамтитын мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі бағдарлама туралы" № 89 шешіміне өзгерістер қосымшаға сәйкес енгізілсін.
2. Осы шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссиясы
алқасының төрағасы
Б. Сағынтаев
Еуразиялық экономикалық
комиссиясы алқасының
2024 жылғы 12 қарашадағы
№ 125 шешіміне
ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының 2021 жылғы 27 шілдедегі № 89 шешіміне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. Атауы мен 1-тармағы "осы техникалық регламенттің талаптарына" деген сөздермен толықтырылсын.
2. Қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Еттің және ет өнімдерінің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 034/2013) талаптарының сақталуы ерікті негізде қамтамасыз етілетін мемлекетаралық стандарттарды және Кеден одағының "Еттің және ет өнімдерінің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 034/2013) талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қоса алғанда, зерттеу (сынақ) мен өлшеудің қағидалары мен әдістерін қамтитын мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі бағдарламадағы:
а) атауы "осы Техникалық регламенттің талаптарына" деген сөздермен толықтырылсын;
б) 1 және 6-позициялардағы "2024 жыл" деген сөздер "2028 жыл" деген сөздермен ауыстырылсын, "2025 жыл" деген сөздер "2029 жыл" деген сөздермен ауыстырылсын;

О внесении изменений в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 июля 2021 г. № 89
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 12 ноября 2024 года № 125
В соответствии с подпунктами 11 и 12 пункта 1 статьи 51 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года и пунктом 7 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 июля 2021 г. № 89 "О Программе по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности мяса и мясной продукции" (ТР ТС 034/2013), и межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности мяса и мясной продукции" (ТР ТС 034/2013) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования" изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Б. Сагинтаев
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 12 ноября 2024 г. № 125
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 июля 2021 г. № 89
1. Наименование и пункт 1 дополнить словами "требованиям этого технического регламента".
2. В Программе по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности мяса и мясной продукции" (ТР ТС 034/2013), и межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности мяса и мясной продукции" (ТР ТС 034/2013) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования, утвержденной указанным Решением:
а) наименование дополнить словами "требованиям этого технического регламента";
б) в позициях 1 и 6 слова "2024 год" заменить словами "2028 год", слова "2025 год" заменить словами "2029 год";

в) 2 – 4, 7, 11, 21, 38, 40 және 52- позициялар алып тасталсын;
г) 5, 10, 13, 17, 20, 22 және 39- позицияларда "2022 жыл" деген сөздер "2028 жыл" деген сөздермен ауыстырылсын, "2023 жыл" деген сөздер "2029 жыл" деген сөздермен ауыстырылсын;
д) 8, 30, 34 – 37 және 41 – 44-позициялардағы "2022 жыл" деген сөздер "2029 жыл" деген сөздермен ауыстырылсын, "2023 жыл" деген сөздер "2030 жыл" деген сөздермен ауыстырылсын;
е) 9, 12, 16, 18, 19, 23 – 25, 27, 28, 45 және 46-позицияларда "2022 жыл" деген сөздер "2027 жыл" деген сөздермен ауыстырылсын, "2023 жыл" деген сөздер "2028 жыл" деген сөздермен ауыстырылсын;
ж) 14-позициядағы "2023 жыл" деген сөздер "2024 жыл" деген сөздермен ауыстырылсын;
з) 15-позициядағы "МемСТ Р 54754-2011" деген сөздер "МемСТ Р 54754-2021" деген сөздермен ауыстырылсын, "2023 жыл" деген сөздер "2025 жыл" деген сөздермен ауыстырылсын, "2024 жыл" деген сөздер "2026 жыл" деген сөздермен ауыстырылсын;
и) 26 және 47-позициялардағы "2023 жыл" деген сөздер "2028 жыл" деген сөздермен ауыстырылсын, "2024 жыл" деген сөздер "2029 жыл" деген сөздермен ауыстырылсын;
к) 29-позициядағы "2023 жыл" деген сөздер "2025 жыл" деген сөздермен ауыстырылсын;
л) 31-позициядағы "2023 жыл" деген сөздер "2029 жыл" деген сөздермен ауыстырылсын, "2024 жыл" деген сөздер "2030 жыл" деген сөздермен ауыстырылсын;
м) 32, 33 және 53-позициялардағы "2022 жыл" деген сөздер "2025 жыл" деген сөздермен ауыстырылсын, "2023 жыл" деген сөздер "2026 жыл" деген сөздермен ауыстырылсын;
н) мынадай мазмұндағы 471-позициямен толықтырылсын:
"
471
67.050
67.120.10
Ет және ет өнімдері. Дисперсияны анықтау әдісі.
МемСТ Р 54047-2010 негізінде МемСТ әзірлеу
5 және 8 тармақтар
2026 жыл
2027 жыл
Ресей Федерациясы
";
о) 48, 49 және 51-позициялардағы "2022 жыл" деген сөздер "2026 жыл" сөздермен ауыстырылсын, "2023 жыл" деген сөздер "2027 жыл" деген сөздермен ауыстырылсын;
п) 50-позицияда:
"және № 5 қосымшаның 1-кестесі" деген сөздер алып тасталсын;
"2022 жыл" деген сөздер "2026 жыл" деген сөздермен ауыстырылсын, "2024 жыл" деген сөздер "2027 жыл" деген сөздермен ауыстырылсын.

в) позиции 2 – 4, 7, 11, 21, 38, 40 и 52 исключить;
г) в позициях 5, 10, 13, 17, 20, 22 и 39 слова "2022 год" заменить словами "2028 год", слова "2023 год" заменить словами "2029 год";
д) в позициях 8, 30, 34 – 37 и 41 – 44 слова "2022 год" заменить словами "2029 год", слова "2023 год" заменить словами "2030 год";
е) в позициях 9, 12, 16, 18, 19, 23 – 25, 27, 28, 45 и 46 слова "2022 год" заменить словами "2027 год", слова "2023 год" заменить словами "2028 год";
ж) в позиции 14 слова "2023 год" заменить словами "2024 год";
з) в позиции 15 слова "ГОСТ Р 54754-2011" заменить словами "ГОСТ Р 54754-2021", слова "2023 год" заменить словами "2025 год", слова "2024 год" заменить словами "2026 год";
и) в позициях 26 и 47 слова "2023 год" заменить словами "2028 год", слова "2024 год" заменить словами "2029 год";
к) в позиции 29 слова "2023 год" заменить словами "2025 год";
л) в позиции 31 слова "2023 год" заменить словами "2029 год", слова "2024 год" заменить словами "2030 год";
м) в позициях 32, 33 и 53 слова "2022 год" заменить словами "2025 год", слова "2023 год" заменить словами "2026 год";
н) дополнить позицией 471 следующего содержания:
"
471
67.050
67.120.10
Мясо и мясные продукты. Метод определения дисперсности.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 54047-2010
пункты 5 и 8
2026 год
2027 год
Российская Федерация
";
о) в позициях 48, 49 и 51 слова "2022 год" заменить словами "2026 год", слова "2023 год" заменить словами "2027 год";
п) в позиции 50:
слова "и таблица 1 приложения № 5" исключить;
слова "2022 год" заменить словами "2026 год", слова "2024 год" заменить словами "2027 год".