Қазақстан Республикасының Жер қатынастары және жерге орналастыру жөнiндегi мемлекеттiк комитетiнiң құрылымы туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Қаулысы 19 наурыз 1992 ж. N 690. Күші жойылды - ҚР Президентінің 2006.01.09. N 1696 жарлығымен.
Жер реформасы жөнiндегi жұмыстарды тiкелей орындауды ұйымдастыруда бiртұтас мемлекеттiк саясат жүргiзудi қамтамасыз ететiн жер ресурстарын басқару құрылымдарын құру, жер қатынастарын қайта құру және жерде шаруашылық жүргiзудiң түрлi нысандарының тиiмдi жұмыс iстеуiне жағдай жасау, сондай-ақ Қазақстан Республикасының жер ресурстарын ұтымды пайдалану мен қорғауға мемлекеттiк бақылауды жүзеге асыру мақсатында қаулы етемiн:
1. Республикалық, облыстық және аудандық деңгейде ұстау шығындары республикалық бюджеттен орталықтандырылып қаржыландырылатын жер қатынастары және жерге орналастыру жөнiндегi мемлекеттiк басқару органдарының бiртұтас сатылы жүйесi құрылсын.
2. Жер қатынастары және жерге орналастыру жөнiндегi облыстық және аудандық комитеттер Қазақстан Республикасының Жер қатынастары және жерге орналастыру жөнiндегi мемлекеттiк комитетiнiң территориялық органдары қарамағына берiлсiн.
Қазақстан Республикасының
Президентi

О стpуктуpе Госудаpственного комитета Республики Казахстан по земельным отношениям и землеустpойству
ПОСТАНОВЛЕНИЕ Пpезидента Республики Казахстан от 19 маpта 1992 г. N 690. Утратило силу - Указом Президента РК от 9 января 2006 года N 1696 (U061696) (вводится в действие со дня подписания)
В целях образования структуры управления земельными ресурсами, обеспечивающей проведение единой государственной политики в организации непосредственного выполнения работ по земельной реформе, преобразовании земельных отношений и создании условий для эффективного функционирования различных форм хозяйствования на земле, а также осуществления государственного контроля за рациональным использованием и охраной земельных ресурсов Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Сформировать на республиканском, областном и районном уровнях единую вертикальную систему органов государственного управления по земельным отношениям и землеустройству с централизованным финансированием затрат на их содержание из республиканского бюджета.
2. Отнести областные и районные комитеты по земельным отношениям и землеустройству к территориальным органам Государственного комитета Республики Казахстан по земельным отношениям и землеустройству.
Президент
Республики Казахстан