Қазақстан Республикасы Президентінің бұқаралық ақпарат құралдары саласындағы сыйлықтары мен гранттарын (стипендияларын) беру туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Өкімі 2002 жылғы 25 маусым N 328.
1. Бұқаралық ақпарат құралдары арқылы елімізде жүргізіліп жатқан
реформаларды қолдауға қосқан үлкен үлесін ескеріп, сондай-ақ Қазақстан
Республикасы Президентінің бұқаралық ақпарат құралдары саласындағы
сыйлықтары мен гранттарын беру жөніндегі Қоғамдық комиссияның ұсыныстарын
қарай келіп, сыйлықтар мен гранттар мыналарға берілсін:
Қазақстан Республикасы Президентінің сыйлықтары:
Сәрсенбай Қалиға          - "Жас Алаш" газеті бас редакторының
бірінші орынбасары, рухани және
мәдени құндылықтар туралы мақалалар
дестесі үшін
Тараков Александр         - "Казахстанская правда" республикалық
Юрьевичке                   газеті "ААҚ-ның" вице-президенті,
елдегі қоғамдық-саяси реформаларды
терең әйгілегені үшін;
Қазақстан Республикасы Президентінің гранттары (стипендиялары):
Ақдәулетұлы Мейірханға    - "Алтын Орда" газетінің бас редакторы,
мемлекеттілігіміздің орнығуы,
қазақстандық патриотизмнің қалыптасуы
мәселелеріне арналған публицистикалық
мақалалары үшін;
Сацук Ольга               - "Хабар" агенттігі" ЖАҚ-ның аға
Георгиевнаға                режиссері, телевизиялық режиссурадағы
шығармашылық жетістіктері үшін.
Қазақстан Республикасы Президентінің алғысы мыналарға жариялансын:
Қазақстан баспасөз клубына - БАҚ саласында әлеуметтік мәнді және
ағарту-ақпараттық жобаларды ойдағыдай жүзеге асырғаны үшін;
Лисаковск қалалық "Акцент" телевизия студиясының ұжымына - шағын
қалалар мысалында нарықтық реформалар барысын белсенді және жан-жақты
көрсеткені үшін;
Халабузарь Николай        - "Экспресс-К" газетінің тілшісі,
Михайловичке                экономиканың отын-энергетика секторын
реформалауға байланысты тақырыптарды
терең зерттегені үшін;
Шпаков Владислав          - "ИнфоЦес" газеті" ЖШС-нің тілшісі,
Владимировичке              Қазақстан астанасының тарихына
арналған мақалалар дестесі үшін.
2. Осы өкім бұқаралық ақпарат құралдарында жариялансын.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Мамандар:
Қасымбеков Б.А.
Омарбекова А.Т.

О присуждении премий и грантов (стипендий) Президента Республики Казахстан в области средств массовой информации
Распоряжение Президента Республики Казахстан от 25 июня 2002 года N 328.
1. Учитывая большой вклад в поддержку проводимых в стране реформ
через средства массовой информации, а также рассмотрев рекомендации
Общественной комиссии по присуждению премий и грантов Президента
Республики Казахстан в области средств массовой информации, присудить:
премии Президента Республики Казахстан:
Сарсенбаю Кали                 - первому заместителю редактора
газеты "Жас Алаш" за цикл статей о
духовных и культурных ценностях;
Таракову Александру            - вице-президенту ОАО "Республиканская
Юрьевичу                         газета "Казахстанская правда" за
глубокое освещение реформ в
общественно-политической жизни
страны;
гранты (стипендии) Президента Республики Казахстан:
Акдаулетулы Меирхану           - главному редактору газеты "Алтын
Орда" за публицистические
выступления, посвященные вопросам
становления государственности,
формирования казахстанского
патриотизма;
Сацук Ольге                    - старшему режиссеру ЗАО "Агентство
Георгиевне                       Хабар" за творческие достижения в
телевизионной режиссуре.
Объявить благодарность Президента Республики Казахстан:
Казахстанскому пресс-клубу за успешную реализацию социально значимых
и информационно-образовательных проектов в области СМИ;
коллективу Лисаковской городской студии телевидения "Акцент" за
активный и всесторонний показ хода рыночных реформ на примере малых
городов;
Халабузарю Николаю            - корреспонденту газеты "Экспресс К" за
Михайловичу                     глубокую разработку тем, связанных с
реформированием топливно-энергетичес-
кого сектора экономики;
Шпакову Владиславу            - корреспонденту ТОО "Газета "Инфо-Цес"
Владимировичу                   за цикл статей, посвященных истории
столицы Казахстана.
2. Настоящее распоряжение опубликовать в средствах массовой
информации.
Президент
Республики Казахстан
(Специалисты: Умбетова А.М.,
Мартина Н.А.)