2003 жылы Қазақстанның көрнекті әдебиет және өнер қайраткерлеріне Мемлекеттік стипендия беру туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2004 жылғы 26 қаңтардағы N 441 Өкімі
1. Қоса беріліп отырған 2003 жылы Қазақстанның көрнекті әдебиет және өнер қайраткерлерінің Мемлекеттік стипендиясына ұсынылған адамдардың дербес құрамы бекітілсін.
2. Осы өкім қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2004 жылғы 26 қаңтардағы
N 441 өкіміне
қосымша
2003 жылы Қазақстанның көрнекті әдебиет және
өнер қайраткерлеріне Мемлекеттік стипендия беруге
ұсынылған адамдардың дербес құрамы
Әдебиет қайраткерлері
Ахметова Күләш           - 1946 жылы туған, ақын, Қазақстан Жастар
одағы сыйлығының лауреаты
Әбдікәкімов              - 1953 жылы туған, ақын
Тыныштықбек
Әшіров Ахметжан          - 1938 жылы туған, прозашы
Баянбаев Қастек          - 1936 жылы туған, ақын, Қазақстан
Жазушылар одағы сыйлығының лауреаты
Бөдешев Жәркен           - 1944 жылы туған, ақын, "Алаш"
халықаралық сыйлығының лауреаты
Бұғыбаев Қанипа          - 1942 жылы туған, ақын, "Алаш"
халықаралық сыйлығының лауреаты
Ершуова Маржан           - 1972 жылы туған, ақын
Жақанов Илья             - 1936 жылы туған, жазушы, өнертанушы
Жұмаділов Қабдеш         - 1936 жылы туған, халық жазушысы,
Мемлекеттік сыйлықтың лауреаты
Иманасов Сәкен           - 1938 жылы туған, ақын, "Алаш"
халықаралық сыйлығының лауреаты
Исабаев Нұртас           - 1954 жылы туған, ақын
Кемелбаева Айгүл         - 1965 жылы туған, прозашы
Қанатбаев Дүйсенбек      - 1940 жылы туған, ақын, "Алаш"
халықаралық сыйлығының лауреаты
Қодар Әуезхан            - 1958 жылы туған, әдебиетші
Қондыбаев Серікбол       - 1968 жылы туған, әдебиетші
Құмарова Шәрбану         - 1936 жылы туған, прозашы, "Алаш"
халықаралық сыйлығының лауреаты
Мамасейітов Тұрлыбек     - 1949 жылы туған, прозашы, "Алаш"
халықаралық сыйлығының лауреаты
Мекебаев Адам            - 1940 жылы туған, прозашы
Мұхамедқалиев            - 1940 жылы туған, прозашы
Қажығали
Мырзалиев Қадыр          - 1935 жылы туған, халық жазушысы,
Мемлекеттік сыйлықтың лауреаты
Ниязбеков Рафаэль        - 1943 жылы туған, ақын
Нұрғалиев Өтежан         - 1938 жылы туған, ақын, "Алаш"
халықаралық сыйлығының лауреаты
Нұрмағамбетов            - 1945 жылы туған, прозашы, Қазақ ПЕН-
Тынымбай                   клубы сыйлығының лауреаты
Салықбаева Гүлнар        - 1962 жылы туған, ақын, "Алаш"
халықаралық сыйлығының лауреаты,
Қазақстан Жастар одағы сыйлығының
лауреаты
Сәмитұлы Жақсылық        - 1940 жылы туған, прозашы, Қытай Халық
Республикасы Мемлекеттік сыйлығының
лауреаты
Ысқақов Қалихан          - 1935 жылы туған, прозашы, Мемлекеттік
сыйлықтың лауреаты
Шаваев Шаим              - 1938 жылы туған, прозашы, драматург,
аудармашы
Өнер қайраткерлері
Ахмедияров Қаршымбай     - 1946 жылы туған, халық артисі,
Мемлекеттік сыйлықтың лауреаты
Әбділманов Болат         - 1960 жылы туған, М. Әуезов атындағы
Қазақ мемлекеттік академиялық драма
театрының артисі
Байбосынов Қайрат        - 1950 жылы туған, халық артисі,
Мемлекеттік сыйлықтың лауреаты
Байқошқарова             - 1943 жылы туған, М. Әуезов атындағы
Ғайникамал                 Қазақ мемлекеттік академиялық драма
театрының артисі
Баспақова Жәмила         - 1966 жылы туған, Абай атындағы
Мемлекеттік академиялық опера және
балет театрының солисі
Баяхунов Бәкір           - 1927 жылы туған, композитор,
халық артисі
Дүйсекеев Кеңес          - 1946 жылы туған, композитор
Дүйсенбаев Кенжебай      - 1942 жылы туған, кескіндемеші
Жанысбаева Гүлжахан      - 1934 жылы туған, өнертану ғылымының
кандидаты
Жұмалиева Тамара         - 1939 жылы туған, музыкатанушы,
өнертану ғылымының кандидаты
Каметов Қадырбек         - 1953 жылы туған, суретші-график
Құрманбеков Сәбит        - 1960 жылы туған, киноактер,
кинорежиссер, суретші
Мұхамбетова Әсия         - 1942 жылы туған, Құрманғазы атындағы
Қазақ ұлттық консерваториясының
профессоры
Мырзалиев Ерболат        - 1985 жылы туған, қобызшы, халықаралық
конкурстардың лауреаты, Құрманғазы
атындағы Қазақ ұлттық консерваториясының
студенті
Оразбаев Сәбит           - 1936 жылы туған, халық артисі,
Мемлекеттік сыйлықтың лауреаты
Сапарғалиқызы Шұғыла     - 1972 жылы туған, К. Байсейітова атындағы
Ұлттық опера және балет театрының қоюшы
балетмейстері
Симонова                 - 1968 жылы туған, Н.И.Сац атындағы
Инна Анатольевна           мемлекеттік орыс академиялық балалар
мен жасөспірімдер театрының режиссері
Смағұлов Асылболат       - 1951 жылы туған, Қ. Қуанышбаев
атындағы мемлекеттік музыка-драма
театрының артисі
Стамғазиев Рамазан       - 1967 жылы туған, еңбек сіңірген артист
Тасыбекова Торғын        - 1938 жылы туған, халық артисі М. Әуезов
атындағы Қазақ мемлекеттік академиялық
драма театрының артисі
Телғозиева Гүлмира       - 1970 жылы туған, кескіндемеші
Шарипова Фарида          - 1937 жылы туған, халық артисі, КСРО және
Қазақ ССР мемлекеттік сыйлықтарының
лауреаты, М. Әуезов атындағы Қазақ
мемлекеттік академиялық драма театрының
артисі
Ілиясов Марат            - 1959 жылы туған, композитор, еңбек
сіңірген артист, "Дарын" мемлекеттік
сыйлығының лауреаты

О присуждении Государственной стипендии видным деятелям литературы и искусства Казахстана в 2003 году
Распоряжение Президента Республики Казахстан от 26 января 2004 года N 441
1. Утвердить прилагаемый персональный состав лиц, представленных к присуждению Государственной стипендии видным деятелям литературы и искусства Казахстана в 2003 году.
2. Настоящее распоряжение вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
Приложение
к распоряжению Президента
Республики Казахстан
от 26 января 2004 года N 441
Персональный состав
лиц, представленных к присуждению Государственной
стипендии видным деятелям литературы и искусства
Казахстана в 2003 году
Деятели литературы
Абдикакимов               - 1953 года рождения, поэт
Тыныштыкбек
Ахметова Куляш            - 1946 года рождения, поэтесса, лауреат
премии Союза молодежи Казахстана
Аширов Ахметжан           - 1938 года рождения, прозаик
Баянбаев Кастек           - 1936 года рождения, поэт, лауреат
премии Союза писателей Казахстана
Бодешев Жаркен            - 1944 года рождения, поэт, лауреат
международной премии "Алаш"
Бугыбаева Канипа          - 1942 года рождения, поэтесса, лауреат
международной премии "Алаш"
Ершуова Маржан            - 1972 года рождения, поэтесса
Жаканов Илья              - 1936 года рождения, писатель,
искусствовед
Жумадилов Кабдеш          - 1936 года рождения, народный писатель,
лауреат Государственной премии
Иманасов Сакен            - 1938 года рождения, поэт, лауреат
международной премии "Алаш"
Исабаев Нуртас            - 1954 года рождения, поэт
Искаков Калихан           - 1935 года рождения, прозаик, лауреат
Государственной премии
Канатбаев Дуйсенбек       - 1940 года рождения, поэт, лауреат
международной премии "Алаш"
Кемелбаева Айгуль         - 1965 года рождения, прозаик
Кодар Ауезхан             - 1958 года рождения, литератор
Кондыбаев Серикбол        - 1968 года рождения, литератор
Кумарова Шарбану          - 1936 года рождения, прозаик, лауреат
международной премии "Алаш"
Мамасеитов Турлыбек       - 1949 года рождения, прозаик, лауреат
международной премии "Алаш"
Мекебаев Адам             - 1940 года рождения, прозаик
Мухамедкалиев Кажыгали    - 1942 года рождения, прозаик
Мырзалиев Кадыр           - 1935 года рождения, народный писатель,
лауреат Государственной премии
Ниязбеков Рафаэль         - 1943 года рождения, поэт
Нургалиев Утежан          - 1938 года рождения, поэт, лауреат
международной премии "Алаш"
Нурмаганбетов Тынымбай    - 1945 года рождения, прозаик, лауреат
премии Казахского ПЕН-клуба
Салыкбаева Гульнар        - 1962 года рождения, поэтесса, лауреат
международной премии "Алаш", лауреат
премии Союза молодежи Казахстана
Самитулы Жаксылык         - 1940 года рождения, прозаик, лауреат
Государственной премии Китайской
Народной Республики
Шаваев Шаим               - 1938 года рождения, прозаик, драматург
Деятели искусства
Абдильманов Болат         - 1960 года рождения, артист Казахского
государственного академического театра
драмы им. М. Ауэзова
Ахмедьяров Каршымбай      - 1946 года рождения, народный артист,
лауреат Государственной премии
Байбосынов Кайрат         - 1950 года рождения, народный артист,
лауреат Государственной премии
Байкошкарова Гайникамал   - 1943 года рождения, актриса Казахского
государственного академического театра
драмы им. М. Ауэзова
Баспакова Жамиля          - 1966 года рождения, солистка
Государственного академического театра
оперы и балета им. Абая
Баяхунов Бакир            - 1927 года рождения, композитор,
народный артист
Джумалиева Тамара         - 1939 года рождения, музыковед,
кандидат искусствоведения
Дуйсекеев Кенес           - 1946 года рождения, композитор
Дуйсенбаев Кенжебай       - 1942 года рождения, живописец
Жанысбаева Гулжахан       - 1934 года рождения, кандидат
искусствоведения
Ильясов Марат             - 1959 года рождения, композитор,
заслуженный артист, лауреат
Государственной премии "Дарын"
Каметов Кадырбек          - 1953 года рождения, художник-график
Курманбеков Сабит         - 1960 года рождения, киноактер,
кинорежиссер, художник
Мухамбетова Асия          - 1942 года рождения, профессор
Казахской национальной консерватории
им. Курмангазы
Мырзалиев Ерболат         - 1985 года рождения, кобызист, лауреат
международных конкурсов, студент
Казахской национальной консерватории
им. Курмангазы
Оразбаев Сабит            - 1936 года рождения, народный артист,
лауреат Государственной премии
Сапаргаликызы Шугыла      - 1972 года рождения, балетмейстер-
постановщик Национального театра оперы
и балета им. К. Байсеитовой
Симонова                  - 1968 года рождения, режиссер
Инна Анатольевна            Государственного академического
русского театра для детей и юношества
им. Н.Сац
Смагулов Асылболат        - 1951 года рождения, артист Казахского
музыкально-драматического театра
им. К. Куанышбаева
Стамгазиев Рамазан        - 1967 года рождения, заслуженный артист
Тасыбекова Торгын         - 1938 года рождения, народная артистка,
актриса Казахского государственного
академического театра драмы
им. М. Ауэзова
Тельгозиева Гульмира      - 1970 года рождения, живописец
Шарипова Фарида           - 1937 года рождения, народная артистка,
лауреат государственных премий СССР и
Казахской ССР, актриса Казахского
государственного академического театра
драмы им. М. Ауэзова