Қазақстан Республикасының Конституциясына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы ұсыныстарды тұжырымдау жөніндегі жұмыс тобы туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2022 жылғы 28 наурыздағы № 293 өкімі.
1. Мемлекет басшысының 2022 жылғы 16 наурыздағы "Жаңа Қазақстан: жаңару мен жаңғыру жолы" атты Қазақстан халқына Жолдауын іске асыруға бағытталған Қазақстан Республикасының Конституциясына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы ұсыныстарды тұжырымдау мақсатында осы өкімге қосымшаға сәйкес құрамда Жұмыс тобы құрылсын.
2. Жұмыс тобы бір ай мерзімде ұсыныстарды тұжырымдасын.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қ.Тоқаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2022 жылғы 28 наурыздағы
№ 293 өкіміне
ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасының Конституциясына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы ұсыныстарды тұжырымдау жөніндегі жұмыс тобының ҚҰРАМЫ
Жиенбаев Ержан Нұрланұлы
Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігі Басшысының орынбасары, Жұмыс тобының жетекшісі
Мусин Қанат Сергейұлы
Қазақстан Республикасының Әділет министрі, Жұмыс тобы жетекшісінің орынбасары
Жұмыс тобының мүшелері:
Әбдiрәсiлов Ермек Баяхметұлы
Л.Н. Гумилев атындағы Еуразия ұлттық университетінің мемлекет және құқық теориясы мен тарихы, конституциялық құқық кафедрасының профессоры, заң ғылымдарының докторы
Әзімова Эльвира Әбілқасымқызы
Қазақстан Республикасындағы Адам құқықтары жөніндегі уәкіл
Әубәкірова Индира Оралқызы
"М.С. Нәрікбаев атындағы ҚАЗГЗУ университеті" АҚ Құқық жоғары мектебінің профессоры, заң ғылымдарының докторы
Баймолдина Зауреш Хамитқызы
Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты жанындағы Сот төрелігі академиясының ректоры, заң ғылымдарының кандидаты
Бәшімов Марат Советұлы
Еуропалық құқық және адам құқықтары сараптамалық институтының директоры, заң ғылымдарының докторы, профессор
Волков Владимир Васильевич
Қазақстан Республикасы Парламенті Сенатының Конституциялық заңнама, сот жүйесі және құқық қорғау органдары комитетінің төрағасы
Жүгінісов Жаслан Есенғалиұлы
Қазақстан Республикасының Парламенті Мәжілісі Аппараты Басшысының орынбасары
Идрышева Сара Қимәдиқызы
"М.С. Нәрікбаев атындағы ҚАЗГЗУ университеті" АҚ жеке құқық департаментінің профессоры, заң ғылымдарының докторы
Қалиева Эльмира Әбдікқызы
"Парламентаризм институты" ШЖҚ РМК директорының орынбасары, заң ғылымдарының докторы
Қожахметов Арман Төлешұлы
Қазақстан Республикасы Парламенті Мәжілісінің Заңнама және сот-құқықтық реформа комитетінің төрағасы
Нұрмағамбетов Аманжол Мағзұмұлы
Л.Н. Гумилев атындағы Еуразия ұлттық университеті заң факультетінің азаматтық, еңбек және экологиялық құқық кафедрасының меңгерушісі, заң ғылымдарының докторы, профессор
Нұрмұханов Бақыт Маратұлы
Қазақстан Республикасының Конституциялық Кеңесі аппаратының басшысы
Оңғарбаев Еркін Әнуарұлы
Л.Н. Гумилев атындағы Еуразия ұлттық университетінің оқу ісі жөніндегі проректоры, заң ғылымдарының докторы, профессор
Төкиев Аслан Сұлтанұлы
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының әкімшілік істер жөніндегі сот алқасының төрағасы
Уақпаев Марат Сұлтанұлы
Қазақстан Республикасының Парламенті Сенаты Аппараты Басшысының орынбасары
Ударцев Сергей Федорович
"М.С. Нәрікбаев атындағы ҚАЗГЗУ университеті" АҚ құқықтық саясат, конституциялық заңнама және мемлекеттік басқару ғылыми-зерттеу жобаларының жетекшісі, заң ғылымдарының докторы, профессор
Шындалиев Әсет Қазақбайұлы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының орынбасары

О Рабочей группе по выработке предложений о внесении изменений и дополнений в Конституцию Республики Казахстан
Распоряжение Президента Республики Казахстан от 28 марта 2022 года № 293.
Подлежит опубликованию в
Собрании актов Президента и
Правительства Республики
Казахстан
1. В целях выработки предложений о внесении изменений и дополнений в Конституцию Республики Казахстан, направленных на реализацию Послания Главы государства народу Казахстана от 16 марта 2022 года "Новый Казахстан: путь обновления и модернизации", образовать Рабочую группу в составе согласно приложению к настоящему распоряжению.
2. Рабочей группе выработать предложения в месячный срок.
Президент
Республики Казахстан
К. Токаев
ПРИЛОЖЕНИЕ к
распоряжению Президента
Республики Казахстан от 28
марта 2022 года № 293
СОСТАВ
Рабочей группы по выработке предложений о внесении изменений и дополнений в Конституцию Республики Казахстан
Жиенбаев Ержан Нурланович
-
заместитель Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан, руководитель Рабочей группы
Мусин Канат Сергеевич
-
Министр юстиции Республики Казахстан, заместитель руководителя Рабочей группы
члены Рабочей группы:
Абдрасулов Ермек Баяхметович
-
профессор кафедры теории и истории государства и права, конституционного права Евразийского национального университета им. Л. H. Гумилева, доктор юридических наук
Азимова Эльвира Абилхасимовна
-
Уполномоченный по правам человека в Республике Казахстан
Аубакирова Индира Ураловна
-
профессор Высшей школы права АО "Университет КАЗГЮУ им. М.С. Нарикбаева", доктор юридических наук
Баймолдина Зауреш Хамитовна
-
ректор Академии правосудия при Верховном Суде Республики Казахстан, кандидат юридических наук
Башимов Марат Советович
-
директор Экспертного института Европейского права и прав человека, доктор юридических наук, профессор
Волков Владимир Васильевич
-
председатель Комитета по конституционному законодательству, судебной системе и правоохранительным органам Сената Парламента Республики Казахстан
Жугунисов Жаслан Есенгалиевич
-
заместитель Руководителя Аппарата Мажилиса Парламента Республики Казахстан
Идрышева Сара Кимадиевна
-
профессор департамента частного права АО "Университет КАЗГЮУ им. М. С. Нарикбаева", доктор юридических наук
Каляева Эльмира Абдыковна
-
заместитель директора РГП на ПХВ "Институт парламентаризма", доктор юридических наук
Кожахметов Арман Тулешович
-
председатель Комитета по законодательству и судебно-правовой реформе Мажилиса Парламента Республики Казахстан
Нурмагамбетов Аманжол Магзумович
-
заведующий кафедрой гражданского, трудового и экологического права юридического факультета Евразийского национального университета им. Л. H. Гумилева, доктор юридических наук, профессор
Нурмуханов Бакыт Маратович
-
руководитель аппарата Конституционного Совета Республики Казахстан
Онгарбаев Еркин Ануарович
-
проректор по учебной работе Евразийского национального университета им. Л. H. Гумилева, доктор юридических наук, профессор
Тукиев Аслан Султанович
-
председатель судебной коллегии по административным делам Верховного Суда Республики Казахстан
Уакпаев Марат Султанович
-
заместитель Руководителя Аппарата Сената Парламента Республики Казахстан
Ударцев Сергей Федорович
-
руководитель научно-исследовательских проектов правовой политики, конституционного законодательства и государственного управления АО "Университет КАЗГЮУ им. М. С. Нарикбаева", доктор юридических наук, профессор
Чиндалиев Асет Казакбаевич
-
заместитель Генерального Прокурора Республики Казахстан