Қазақстан Республикасы Президентінің бұқаралық ақпарат құралдары саласындағы сыйлықтарын беру, гранттарын тапсыру және Алғысын жариялау туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2022 жылғы 27 маусымдағы № 336 өкімі.
1.Елдің əлеуметтік-экономикалық жəне қоғамдық-саяси дамуын ақпараттық тұрғыдан қамтамасыз ету ісіндегі бұқаралық ақпарат құрал дарының елеулі рөлін ескере отырып, Қазақстан Республикасы Президентінің бұқаралық ақпарат құралдары саласындағы сыйлықтарын беру, гранттарын тапсыру жəне Алғысын жариялау жөніндегі қоғамдық комиссияның ұсынымын қарай келіп:
Қазақстан Республикасы Президентінің бұқаралық ақпарат құралдары саласындағы сыйлықтары:
Абибуллаев Дулат Орынбасарұлына – "Qazaq radiosy" радиостанциясының бас редакторына, ұлттық радионы дамытуға үлес қосқаны үшін;
Көпжасарұлы Ерқанатқа – "31 арна" телерадиокомпаниясының тілшісіне, отандық тележурналистиканы дамытуға үлес қосқаны үшін;
Мягких Оксана Вячеславовнаға – "Индустриальная Караганда" газетінің бас редакторына, Қазақстанның өңірлік саясатын ақпараттық тұрғыдан тиімді сүйемелдеуге үлес қосқаны үшін;
Мұхамеджанов Еркін Таңатқанұлына – "Qazaqstan" ұлттық телеарнасының директорына, Қазақстан журналистикасының жəне ұлттық бұқаралық ақпарат құралдарының дамуына үлес қосқаны үшін берілсін;
Қазақстан Республикасы Президентінің бұқаралық ақпарат құралдары саласындағы гранттары:
Байтарова Сəния Бақытқызына – "Жетісу" телеарнасының редакторына, өңірлік журналистиканы дамытуға үлес қосқаны үшін;
Байтибаев Диаскен Үсенғалиұлына – "Almaty" телерадиокомпаниясының арнайы техника операторына, еліміздің телевизиясын дамытуға үлес қосқаны үшін;
Бірімжанов Əнуарбек Жəлелұлына – "Хабар 24" телеарнасының жүргізушісіне, Мемлекет басшысының қызметін белсенді əрі жан-жақты түсіндіріп, жариялап-көрсеткені үшін;
Жолмұхаметова Жадыра Ерболқызына – "Baigenews.kz" ақпарат агенттігінің тілшісіне, интернет кеңістігінде ақпарат тарату ісін дамытуға үлес қосқаны үшін тапсырылсын;
Қазақстан Республикасы Президентінің бұқаралық ақпарат құралдары саласындағы Алғысы:
"Adyrna" ұлттық порталының шығармашылық ұжымына – Қазақстанның дамуының өзекті мəселелерін қамтыған ақпараттық-талдамалық қызметі үшін;
"Ashyq alań" қоғамдық-саяси ток-шоуының шығармашылық ұжымына – қоғамдық-саяси, əлеуметтік-экономикалық жəне мəдени-гуманитарлық салалардың дамуын ақпараттық тұрғыдан қамтамасыз етуге үлес қосқаны үшін;
Astana" радиосының шығармашылық ұжымына – отандық радионы дамытуға үлес қосқаны үшін;
"Вечерняя Астана" қоғамдық-саяси газетінің шығармашылық ұжымына – баспа бұқаралық ақпарат құралдарын дамытуға үлес қосқаны үшін жариялансын.

О присуждении премий, вручении грантов и объявлении Благодарности Президента Республики Казахстан в области средств массовой информации
Распоряжение Президента Республики Казахстан от 24 июня 2022 года № 336
1. Учитывая значительную роль средств массовой информации в информационном обеспечении социально-экономического и общественно-политического развития страны, рассмотрев рекомендации Общественной комиссии по присуждению премий, вручению грантов и объявлению Благодарности Президента Республики Казахстан в области средств массовой информации:
присудить премии Президента Республики Казахстан в области средств массовой информации:
Абибуллаеву Дулату Орынбасаровичу – главному редактору радиостанции "Qazaq radiosy" за вклад в развитие национального радио;
Копжасарулы Ерканату – корреспонденту телерадиокомпании "31 канал" за вклад в развитие отечественной тележурналистики;
Мягких Оксане Вячеславовне – главному редактору газеты "Индустриальная Караганда" за вклад в эффективное информационное сопровождение региональной политики Казахстана;
Мухамеджанову Еркину Танаткановичу – директору национального телеканала "Qazaqstan" за вклад в развитие журналистики Казахстана и национальных средств массовой информации;
вручить гранты Президента Республики Казахстан в области средств массовой информации:
Байтаровой Сание Бакытовне – редактору телеканала "Жетісу" за вклад в развитие региональной журналистики;
Байтибаеву Диаскену Усенгалиевичу – оператору специальной техники телерадиокомпании "Almaty" за вклад в развитие телевидения страны;
Бримжанову Ануарбеку Жалеловичу – ведущему телеканала "Хабар 24" за активное всестороннее разъяснение и освещение деятельности Главы государства;
Жолмухаметовой Жадре Ерболовне – корреспонденту информационного агентства "Baigenews.kz" за вклад в развитие информационного освещения в интернет-пространстве;
объявить Благодарность Президента Республики Казахстан в области средств массовой информации:
творческому коллективу национального портала "Adyrna" за информационно-аналитическую деятельность, освещающую актуальные вопросы развития Казахстана;
творческому коллективу общественно-политического ток-шоу "Ashyq alań" – за вклад в информационное обеспечение развития общественно-политической, социально-экономической и культурно-гуманитарной сфер;
творческому коллективу радио "Astana" – за вклад в развитие отечественного радио;
творческому коллективу общественно-политической газеты "Вечерняя Астана" – за вклад в развитие печатных средств массовой информации.

2. Осы өкім бұқаралық ақпарат құралдарында жариялансын.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қ.ТОҚАЕВ

2. Настоящее распоряжение опубликовать в средствах массовой информации.
Президент Республики Казахстан К. ТОКАЕВ