"Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң Заң күшi бар Жарлығын жүзеге асыру жөнiндегi шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Өкiмi 1996 жылғы 18 наурыз N 2908
"Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң Заң күшi бар Жарлығын U962828_ жүзеге асыру мақсатында:
Қазақстан Республикасының Үкiметi мыналарды әзiрлесiн және бекiтсiн:
1) 1996 жылғы 1 сәуiрiне дейiн:
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Жер қойнауын пайдалану жөнiндегi құзыреттi органдары туралы ереже;
2) 1996 жылғы 1 шiлдеге дейiн:
жер қойнауын пайдалану операциялары жөнiндегi өтелуге тиiс шығындарды тиесiлеу тәртiбi туралы ереже;
жер қойнауын пайдалану жөнiндегi операцияларды өткiзуге арналған контрактiлердi тiркеу тәртiбi туралы ереже;
жалпы кең таралған пайдалы қазбалардың тiзбесi;
кен орындары мен пайдалы қазбалары бiлемдерiнiң мемлекеттiк кадастрын жүргiзу тәртiбi туралы ереже;
техногендi минералды түзiлiмдердiң мемлекеттiк кадастрын жүргiзу тәртiбi туралы ереже;
зиянды заттарды, радиоактивтi қалдықтарды көму және сарқынды суды жер қойнауына ағызудың мемлекеттiк кадастрын жүргiзудiң тәртiбi туралы ереже;
3) 1996 жылғы 1 қыркүйекке дейiн:
пайдалы қазбаларды барлауға және /немесе өндiруге лицензия алу
құқығына арналған инвестициялық бағдарламалардың конкурсын өткiзу
тәртiбi мен шарттары туралы ереже;
пайдалы қазбалары қорының мемлекеттiк балансын жүргiзу тәртiбi
туралы ереже;
жер қойнауын қорғауды  мемлекеттiк бақылау туралы ереже;
астында пайдалы қазбалары бар алаңдарға құрылыс салуға рұқсат
беру тәртiбi туралы ереже;
қатты пайдалы қазбаларды, мұнайды, газды, жерасты сулары кен
орындарын игеру кезiнде жер қойнауын қорғаудың бiрыңғай ережесi;
жер қойнауын ұтымды пайдаланбағаны үшiн айыппұл төлемдерi
туралы ереже;
жер қойнауының мемлекеттiк мониторингi туралы ереже;
жер қойнауын мемлекеттiк сараптау туралы ереже;
радиоактивтi қалдықтарды көму тәртiбi туралы ереже;
зиянды заттарды жер қойнауына көму және сарқынды суды жер
қойнауына ағызу тәртiбi туралы ереже.
Қазақстан Республикасының
Президентi

О мерах по реализации Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, "О недрах и недропользовании"
Распоряжение Президента Республики Казахстан от 18 марта 1996 г. N 2908
В целях реализации Указа Президента Республики Казахстан,
имеющего силу Закона, "О недрах и недропользовании":
Правительству Республики Казахстан разработать и утвердить:
1) до 1 апреля 1996 года:
положение о Компетентных органах Правительства Республики
Казахстан по использованию недр;
2) до 1 июля 1996 года:
положение о порядке отнесения затрат по операциям
недропользования, подлежащих возмещению;
положение о порядке регистрации контрактов на проведение
операций по недропользованию;
перечень общераспространенных полезных ископаемых;
положение о порядке ведения государственного кадастра
месторождений и проявлений полезных ископаемых;
положение о порядке ведения государственного кадастра
техногенных минеральных образований;
положение о порядке ведения государственного кадастра захоронения вредных веществ, радиоактивных отходов и сброса сточных вод в недра;
3) до 1 сентября 1996 года:
положение о порядке и условиях проведения конкурса
инвестиционных программ на право получения лицензии на разведку
и/или добычу полезных ископаемых;
положение о порядке ведения государственных балансов запасов
полезных ископаемых;
положение о государственном контроле за охраной недр;
положение о порядке выдачи разрешений на застройку площадей
залегания полезных ископаемых;
единые правила охраны недр при разработке месторождений твердых
полезных ископаемых, нефти, газа, подземных вод;
положение о штрафных платежах за нерациональное использование
недр;
положение о государственном мониторинге недр;
положение о государственной экспертизе недр;
положение о порядке захоронения радиоактивных отходов;
положение о порядке захоронения вредных веществ в недрах и
сброса сточных вод в недра.
Президент
Республики Казахстан