Жекелеген мемлекеттік органдарда әскери және арнаулы атақтар беруді реттеу жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 1999 жылғы 17 наурыздағы N 18 Өкімі. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 10 қыркүйектегі N 1184 жарлығымен.
1. Қызметкерлерінің погоны бар нысанды әскери киім (киім-кешек) киіп жүруге құқығы бар мемлекеттік органдардың санын қысқарту мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі:
1) 1999 жылдың 15 сәуіріне дейін:
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері, Ұлттық қауіпсіздік комитеті, Республикалық ұланы, Президентінің Күзет қызметі, Ішкі істер министрлігі, Мемлекеттік кіріс министрлігінің Салық полициясы комитеті, Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар жөніндегі агенттігінің мемлекеттік өртке қарсы қызметі әскери қызметшілері мен қызметкерлеріне әскери және арнаулы атақтар берудің тәртібін, олардың нысанды киімдер мен погоны бар нысанды әскери киім (киім-кешек) киіп жүру құқығын сақтауды;
Қазақстан Республикасының прокуратура органдары, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік кіріс министрлігінің кеден органдары қызметкерлерінің, тұрақты судьялардың, сот приставтарының, Қазақстан Республикасы Көлік, коммуникациялар және туризм министрлігі, Табиғи ресурстар және қоршаған ортаны қорғау министрлігі, Төтенше жағдайлар жөніндегі агенттігі жүйесі қызметкерлерінің жекелеген санаттарының нысанды киім (погонсыз) киіп жүру құқығын сақтауды;
мемлекеттік органдар қызметкерлерінің атақтары үшін бұрын белгіленген үстемеақылар мен соларға байланысты жеңілдіктерін сақтауды көздейтін заң актілерінің жобасын әзірлеп, Қазақстан Республикасы Парламентінің Мәжілісіне енгізсін;
2) әскери атақтар сақталатын мемлекеттік органдардағы,
әскерлердегі және әскери құрамалардағы лауазымдар мен соларға сәйкес
шекті атақтар тізбесін қайта қарасын;
3) Қазақстан Республикасы Президентінің бұрын шығарылған
актілерін осы өкімге сәйкес келтіру туралы ұсыныстар енгізсін;
4) Үкіметтің бұрын шығарылған актілерін осы өкімге сәйкес келтірсін;
5) осы өкімнен туындайтын өзге де шаралар қолдансын.
2. Осы өкімнің орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы
Президентінің Әкімшілігіне жүктелсін.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Оқығандар:
(Қасымбеков Б.А.)
(Үмбетова А.М.)

О мерах по упорядочению присвоения воинских и специальных званий в отдельных государственных органах
Распоряжение Президента Республики Казахстан от 17 марта 1999 года № 18. Утратило силу - Указом Президента Республики Казахстан от 10 сентября 2003 года N 1184 (U031184)
1. В целях сокращения числа государственных органов, работники которых имеют право на ношение форменной военной одежды с погонами (обмундирования), Правительству Республики Казахстан:
1) до 15 апреля 1999 года разработать и внести в Мажилис Парламента Республики Казахстан проекты законодательных актов, предусматривающие:
сохранение порядка присвоения воинских и специальных званий, права ношения форменной одежды и форменной военной одежды с погонами (обмундирования) за военнослужащими и сотрудниками Вооруженных Сил, Комитета национальной безопасности, Республиканской гвардии, Службы охраны Президента, Министерства внутренних дел, Комитета налоговой полиции Министерства государственных доходов Республики Казахстан, государственной противопожарной службы Агентства Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям;
сохранение права ношения форменной одежды (без погон) за работниками органов прокуратуры Республики Казахстан, таможенных органов Министерства государственных доходов Республики Казахстан, постоянными судьями, судебными приставами, отдельными категориями работников системы Министерства транспорта, коммуникаций и туризма, Министерства природных ресурсов и охраны окружающей среды, Агентства Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям;
сохранение ранее установленных надбавок за звания и связанных с ними льгот за работниками государственных органов;
2) пересмотреть перечни должностей и соответствующие им предельные звания в государственных органах, войсках и воинских формированиях, в которых сохраняются воинские звания;
3) внести предложения о приведении ранее изданных актов Президента Республики Казахстан в соответствие с настоящим распоряжением;
4) привести ранее изданные акты Правительства в соответствие с настоящим распоряжением;
5) принять иные меры, вытекающие из настоящего распоряжения.
2. Контроль за исполнением настоящего распоряжения возложить на Администрацию Президента Республики Казахстан.
Президент
Республики Казахстан