"Мемлекеттік қызмет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Өкімі 1999 жылғы 23 тамыз N 72. Күші жойылды - ҚР Президентінің 2006.01.09. N 1696 жарлығымен.
"Мемлекеттік қызмет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында:
1. Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі 1999 жылғы 15 қазанға дейінгі мерзімде "Мемлекеттік қызметшілердің еңбегіне ақы төлеу жүйесі туралы" Жарлықтың жобасын Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізсін.
2. Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі 2000 жылғы 1 қаңтарға дейін Саяси мемлекеттік қызметшілер лауазымдарының тізілімін, Саяси мемлекеттік қызметшілердің мемлекеттік қызмет өткеру тәртібі туралы ережені, Саяси мемлекеттік қызметшілерге тәртіптік жаза қолдану тәртібі туралы ережені әзірлеп, Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына табыс етсін.
3. Қазақстан Республикасының Үкіметі 2000 жылғы 1 қаңтарға дейінгі мерзімде Мемлекеттік қызметшілердің мүліктерін сенімді басқаруға беру тәртібі туралы ережені, Мемлекеттік органдар мен олардың аппараттарына техникалық қызмет көрсететін және жұмысын қамтамасыз ететін, мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын адамдардың тізбесін бекітсін.
4. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі 1999 жылғы 15 желтоқсанға дейінгі мерзімде:
1) Әкімшілік мемлекеттік қызметшілер лауазымдарының тізілімін, Әкімшілік мемлекеттік қызметшілер санаттарының тізбесін, Мемлекеттік қызметтің кадр резерві туралы ережені, Әкімшілік мемлекеттік қызметшілерге аттестация жүргізу тәртібі туралы ережені, Әкімшілік мемлекеттік қызметшілерге тәртіптік жаза қолдану тәртібі туралы ережені, Әкімшілік мемлекеттік қызметші антының мәтінін және әкімшілік мемлекеттік қызметшілердің ант қабылдау тәртібін, Әкімшілік мемлекеттік қызметшілердің мемлекеттік қызмет өткеру тәртібі туралы ережені, Мемлекеттік қызметшілердің әдеп кодексін және Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттіктің ережесін әзірлеп, Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына табыс етсін;
2) Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі аумақтық мемлекеттік органдар туралы ережелерді, Әкімшілік мемлекеттік қызметшілер лауазымдарының санаттарына үлгі біліктілік талаптарын, Әкімшілік мемлекеттік лауазымға орналасуға конкурстар өткізу ережесін әзірлеп, бекітсін.
5. Осы өкімнің орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы  Президентінің Әкімшілігіне жүктеледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті

О мерах по реализации Закона Республики Казахстан "О государственной службе"
Распоряжение Президента Республики Казахстан от 23 августа 1999 года N 72. Утратило силу - Указом Президента РК от 9 января 2006 года N 1696 (U061696)(вводится в действие со дня подписания)
В целях реализации Закона Республики Казахстан  Z990453_ "О государственной службе":
1. Премьер-Министру Республики Казахстан в срок до 15 октября 1999 года внести на рассмотрение Президенту Республики Казахстан проект Указа "О системе оплаты труда государственных служащих".
2. Администрации Президента Республики Казахстан до 1 января 2000 года разработать и представить на рассмотрение Президенту Республики Реестр должностей политических государственных служащих, Положение о порядке прохождения государственной службы политическими государственными служащими, Правила о порядке наложения дисциплинарных взысканий на политических государственных служащих.
3. Правительству Республики Казахстан в срок до 1 декабря 2000 года утвердить Положение о порядке передачи имущества государственных служащих в доверительное управление, Перечень лиц, осуществляющих техническое обслуживание и обеспечивающих функционирование государственных органов и их аппаратов, не являющихся государственными служащими.
4. Агентству Республики Казахстан по делам государственной службы в срок до 15 декабря 1999 года:
1) разработать и представить на рассмотрение Президенту Республики Казахстан:
Реестр должностей административных государственных служащих, Перечень категорий административных государственных должностей, Положение о кадровом резерве государственной службы, Положение о порядке проведения аттестации административных государственных служащих, Правила о порядке наложения дисциплинарных взысканий на административных государственных служащих, Текст Присяги административного государственного служащего и порядок принесения присяги государственными административными служащими, Положение о порядке прохождения государственной службы административными государственными служащими, Кодекс этики государственных служащих, структуру и положение Агентства по делам государственной службы;
2) разработать и утвердить положения о территориальных государственных органах по делам государственной службы, типовые квалификационные требования к категориям административных государственных должностей, Правила проведения конкурсов на занятие административной государственной должности.
5. Контроль за исполнением настоящего распоряжения возложить на Администрацию Президента Республики Казахстан.
Президент
Республики Казахстан