Вячеслав су қоймасынан Астана қаласына дейін суағардың үшінші желісі құрылысын салу жобасын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2000 жылғы 4 ақпан N 164. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001.05.21. N 675 қаулысымен. ~P010675
Вячеслав су қоймасынан Астана қаласына дейін суағардың үшінші желісі құрылысын салу жобасының басымдылығын ескере отырып және Астана қаласын сумен жабдықтауды одан әрі дамыту және жақсарту мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Өткізілген конкурстың нәтижелері бойынша Вячеслав су қоймасынан Астана қаласына дейін суағардың үшінші желісі құрылысын салу үшін "General des eaux - SOGEA" фирмасын мердігер ретінде айқындау жөніндегі Конкурстық комиссиясының шешімі назарға алынсын.
2. Вячеслав су қоймасынан Астана қаласына дейін суағардың үшінші желісі құрылысын салу жобасын қаржыландыру Қазақстан Республикасының мемлекеттік кепілдігімен тартылатын жалпы сомасы 38 000 000 (отыз сегіз миллион) АҚШ долларынан аспайтын мемлекеттік емес сыртқы заемның қаражаты есебінен жүзеге асырылады, ол бойынша заемшы "Горводоканал" тресі қазыналық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі - Кәсіпорын) болады деп айқындалсын.
3. Кәсіпорын Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігіне тартылатын заем бойынша кепілдік міндеттемені қамтамасыз ету жөніндегі тиісті құжаттарды тапсырсын.
4. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі 2000 жылғы 10 сәуірге дейінгі мерзімде заңдарда белгіленген тәртіппен: "Мемлекеттік және мемлекет кепілдік берген қарыз алу мен борыш туралы" Қазақстан Республикасы Заңынан 20-бабының талаптарын ескере отырып, Кәсіпорынмен Қазақстан Республикасының көрсетілген мемлекеттік кепілдігін беруге байланысты туындайтын республикалық бюджет алдындағы кепілдік міндеттемені оның қамтамасыз ететіні туралы келісім жасассын;
"2000 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңымен Z990473_ белгіленген Қазақстан Республикасының мемлекеттік кепілдіктерін берудің лимиті шегінде шетелдік несие берушіге Қазақстан Республикасының мемлекеттік кепілдігін беру туралы шетелдік несие берушімен кепілдік келісімін ресімдесін;
жоба және заемды кепілдікті қамтамасыз ету жөніндегі тиісті құжаттамаларды ресімдеу аяқталғаннан кейін шетелдік несие берушіге Қазақстан Республикасының мемлекеттік кепілдігін берсін;
Қазақстан Республикасының Әділет министрлігімен бірлесіп Вячеслав су қоймасынан Астана қаласына дейін суағардың үшінші желісі құрылысын салуға арналған келісімшарттың жобасына тиісінше қаржылық және заңдық сараптама жүргізсін.

О мерах по реализации проекта строительства третьей нитки водовода от Вячеславского водохранилища до города Астаны
Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 февраля 2000 года N 164. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 21 мая 2001 г. N 675 ~P010675
Учитывая приоритетность проекта строительства третьей нитки водовода от Вячеславского водохранилища до города Астаны и в целях дальнейшего развития и улучшения водоснабжения города Астаны Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Принять к сведению решение Конкурсной комиссии по определению подрядчиком фирмы "General des eaux - SOGEA" на строительство третьей нитки, водовода от Вячеславского водохранилища до города Астаны по результатам проведенного конкурса.
2. Определить, что финансирование проекта строительства третьей нитки водовода от Вячеславского водохранилища до города Астаны осуществляется за счет средств негосударственного внешнего займа на общую сумму, не превышающую 38 000 000 (тридцать восемь миллионов) долларов США, привлекаемого под государственную гарантию Республики Казахстан, заемщиком по которому выступает коммунальное Казенное государственное предприятие трест "Горводоканал" (далее - Предприятие).
3. Предприятию представить в Министерство финансов Республики Казахстан соответствующие документы по обеспечению залогового обязательства по привлекаемому займу.
4. Министерству финансов Республики Казахстан в срок до 10 апреля 2000 года в установленном законодательством порядке:
заключить с Предприятием соглашение с учетом требований статьи 20 Закона Республики Казахстан Z990464_ "О государственном и гарантированном государством заимствовании и долге" об обеспечении им залогового обязательства перед республиканским бюджетом, возникающего в связи с предоставлением указанной государственной гарантии Республики Казахстан;
оформить с иностранным кредитором гарантийное соглашение о предоставлении государственной гарантии Республики Казахстан иностранному кредитору в пределах лимита предоставления государственных гарантий Республики Казахстан, установленного Законом Республики Казахстан Z990473_ "О республиканском бюджете на 2000 год";
предоставить иностранному кредитору государственную гарантию Республики Казахстан после завершения оформления соответствующей документации по проекту и залоговому обеспечению займа;
совместно с Министерством юстиции Республики Казахстан провести соответственно финансовую и юридическую экспертизу проекта контракта на строительство третьей нитки водовода от Вячеславского водохранилища до города Астаны.

5. Вячеслав су қоймасынан Астана қаласына дейін суағардың үшінші
желісі құрылысын салу жобасын іске асыру шеңберінде қосылған құн салығын,
кеден бажын және алымдарды Астана қаласы бюджетінің қаражатынан
қаржыландыру туралы ұсынысқа келісім берілсін.
6. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары Е.Ә. Өтембаевқа жүктелсін.
7. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Оқығандар:
Орынбекова Д.К.
Омарбекова А.Т.

5. Согласиться с предложением о финансировании в рамках реализации проекта строительства третьей нитки водовода от Вячеславского водохранилища до города Астаны налога на добавленную стоимость, таможенных пошлин и сборов из средств бюджета города Астаны.
6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Утембаева Е.А.
7. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Умбетова А.М.,
Цай Л.Г.)