Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты Пленумының "Есiрткі, психотроптық, күштi әсер ететiн және улы заттарды заңсыз айналымға түсiру жөнiндегі істер бойынша заңдарды қолдану туралы" 1998 жылғы 14 мамырдағы N 3 қаулысына, Пленумның 1999 жылғы 30 сәуірдегі N 2 қаулысымен енгізілген өзгерiстермен бірге, өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Жоғары Сотының Қаулысы 2000 жылғы 22 желтоқсан N 19.
Қазақстан Республикасы Қылмыстық Кодексiнiң K970167_ 259, 263 және 265-баптарының редакциясына Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 5 мамырдағы N 47-II Z000047_ Заңымен енгізілген өзгерiстерге байланысты, сондай-ақ заңдарды қолданудағы бiркелкілiктi қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының Пленумы қаулы етеді:
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты Пленумының "Есірткi, психотроптық, күшті әсер ететiн және улы заттарды заңсыз айналымға түсіру жөнiндегi істер бойынша заңдарды қолдану туралы" 1998 жылғы 14 мамырдағы N 3 қаулысына P98003S_ Пленумның 1999 жылғы 30 сәуiрдегі N 2 Р99002S_ қаулысымен енгізiлген өзгерiстермен бiрге, мынадай өзгерiстер енгізілсін:
1. Қаулының атауындағы және кiрiспедегi, 11-тармақтағы, 13-тармақтың
екiншi абзацындағы "күштi әсер ететiн", "өте күштi әсер ететiн" сөздерi
алынып тасталсын.
2. Қаулының 1 және 5-тармақтары "дайындауға" сөзiнен кейiн "немесе
қайта өңдеуге" сөздерiмен толықтырылсын.
3. 11 тармақ "дайындауға қолданылатын" сөздерiнен кейiн "заттардың,"
сөзiмен толықтырылсын.
4. 7-тармақтың үшiншi абзацы және 8-тармақ алынып тасталсын.
5. 14-тармақ мынадай редакцияда берiлсiн: "Өздерiнiң қызмет бабы
бойынша есiрткi, психотроптық және улы заттарға, оларды дайындауға немесе
қайта өңдеуге пайдаланатын құрал-жабдықтарға қатысы бар лауазымды және
лауазымсыз тұлғалар, сондай-ақ аталғандар оларға қызмет бабы бойынша
пайдалануға немесе сақтауға берiлген адамдар Қылмыстық кодекстiң
K970167_
260-бап екiншi бөлiгiнiң в) тармағында, 263-баптың үшiншi бөлiгінде және
265-бабында көрсетiлген қылмыстардың субъектiлерi болып табылады".
Қазақстан Республикасы
Жоғарғы Сотының Төрағасы
Пленум хатшысы,
Қазақстан Республикасы
Жоғарғы Сотының судьясы
Мамандар:
Қасымбеков Б.А.
Багарова Ж.А.

О внесении изменений в постановление Пленума Верховного Суда Республики Казахстан "О применении законодательства по делам, связанным с незаконным оборотом наркотических средств, психотропных, сильнодействующих и ядовитых веществ" N 3 от 14 мая 1998 года с изменениями, внесенными постановлением Пленума N 2 от 30 апреля 1999 года
Постановление Пленума Верховного Суда Республики Казахстан от 22 декабря 2000 года N 19
В связи с изменениями, внесенными в редакцию статей 259, 263 и 265 K970167_ Уголовного кодекса Республики Казахстан Законом Республики Казахстан Z000047_ N 47-II от 5 мая 2000 года, а также в целях обеспечения единообразия в применении законодательства Пленум Верховного Суда Республики Казахстан постановляет:
Внести в постановление Пленума Верховного Суда Республики Казахстан P98003s_ "О применении законодательства по делам, связанным с незаконным оборотом наркотических средств, психотропных, сильнодействующих и ядовитых веществ" N 3 от 14 мая 1998 года с изменениями, внесенными постановлением Пленума P99002s_ N 2 от 30 апреля 1999 года, следующие изменения:
1. Из названия и преамбулы постановления, пункта 12, первого и второго абзацев пункта 13 исключить слова: "сильнодействующих", "сильнодействующими".
2. В преамбуле постановления после слов: "используемых для изготовления наркотических средств или психотропных" дополнить словами "и ядовитых".
3. Пункты 1, 2, 3 и 5 постановления после слов: "используемых для их изготовления" дополнить словами "или переработки".
4. Пункт 11 после слов "факта пригодности" дополнить словом "веществ".
5. Третий абзац пункта 7 и пункт 8 исключить.
6. Пункт 14 изложить в следующей редакции: "14. Субъектами преступлений, предусмотренных пунктом в) части второй статьи 260, частью третьей статьи 263 и статьей 265 K970167_ УК, являются как должностные, так и недолжностные лица, которые в силу служебных обязанностей имели
доступ к наркотическим средствам, психотропным или ядовитым веществам,
инструментам или оборудованию, используемым для их изготовления или
переработки, либо лица, которым они были выданы для служебного пользования
или переданы под охрану.".
Председатель Верховного Суда
Республики Казахстан
Секретарь Пленума,
судья Верховного Суда
Республики Казахстан
(Специалисты: Умбетова А.М.,
Склярова И.В.)