Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 18 қыркүйектегі N 1408 қаулысына толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 12 ақпан N 230 Қаулысы. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2004 жылғы 27 желтоқсандағы N 1405 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. "Қазақстан Республикасының Үкіметі резервінің қаражатын пайдаланудың тәртібін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 18 қыркүйектегі N 1408  P991408_  қаулысына мынадай толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының Үкіметі резервінің қаражатын пайдаланудың тәртібінде:
2-тармақта:
мынадай мазмұндағы 4) тармақшамен толықтырылсын:
"4) Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімдерімен айқындалатын өзге де күтілмеген шығыстар";
тоғызыншы абзац алынып тасталсын;
15-тармақ мынадай мазмұндағы 4) тармақшамен толықтырылсын:
"4) бөлінетін несиенің сомасы Қазақстан Республикасының Үкіметі тиісті қаржы жылына белгілеген жергілікті атқарушы органдардың қарыз алу лимиттерінің сомасынан аспауы тиіс";
мынадай мазмұндағы 5-1-бөліммен толықтырылсын:
"5-1. Өзге де күтілмеген шығыстарға қаражат бөлу
17-1. Қазақстан Республикасы Үкіметінің резервінен өзге де болжанбаған шығыстарға қаражат бөлу үшін республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігіне тиісті негіздемелері мен есептері бар қаражат бөлу туралы өтініш ұсынады.
17-2. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі ұсынылған өтініштің негізінде Қазақстан Республикасы Үкіметінің резервінен қаражат бөлудің мүмкіндігі не мүмкін еместігі туралы қорытынды береді.
Қаражатты қаржы жылының ішінде табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жоюға және өзге де күтілмеген шығыстарға ұтымды бөлу мақсатында өтінішті қарау кезінде, Қазақстан Республикасы Үкіметінің резервінен өзге де күтілмеген шығыстарға бөлінетін қаражаттың сомасы, әрбір ағымдағы тоқсанда республикалық бюджетте табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жоюға және өзге де күтілмеген шығыстарға көзделген жылдық соманың 25%-інен аспауы тиіс. Бұл ретте Қазақстан Республикасы Үкіметінің резервінен табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жоюға және өзге де күтілмеген шығыстарға қаражат бөлу туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің бұрын қабылданған шешімдері есепке алынады.

О внесении дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 18 сентября 1999 года N 1408
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 февраля 2000 года N 230. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 27 декабря 2004 года N 1405 (вступает в силу с 1 января 2005 года)
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 18 сентября 1999 года N 1408 P991408_  "Об утверждении Правил использования средств резерва Правительства Республики Казахстан" следующие дополнения:
в Правилах использования средств резерва Правительства Республики Казахстан, утвержденных указанным постановлением:
в пункте 2:
дополнить подпунктом 4) следующего содержания:
"4) иные непредвиденные расходы, определяемые решениями Правительства Республики Казахстан";
абзац девятый исключить;
пункт 15 дополнить подпунктом 4) следующего содержания:
"4) сумма выделяемого кредита не должна превышать сумму лимита заимствования местного исполнительного органа, установленного Правительством Республики Казахстан на соответствующий финансовый год";
дополнить разделом 5-1 следующего содержания:
"5-1. Выделение средств на иные непредвиденные расходы
17-1. Для выделения средств из резерва Правительства Республики Казахстан на иные непредвиденные расходы администратор республиканских бюджетных программ, акимы областей, городов Астаны и Алматы представляют в Министерство финансов Республики Казахстан ходатайство о выделении средств с соответствующими обоснованиями и расчетами.
17-2. Министерство финансов Республики Казахстан на основании представленного ходатайства дает заключение о возможности либо невозможности выделения средств из резерва Правительства Республики Казахстан.
При рассмотрении ходатайства в целях рационального распределения средств на ликвидацию чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера и иных непредвиденных расходов в течение финансового года сумма средств, выделяемая из резерва Правительства Республики Казахстан на иные непредвиденные расходы, в каждом текущем квартале не должна превышать 25 процентов от годовой суммы, предусмотренной в республиканском бюджете на ликвидацию чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера и иные непредвиденные расходы. При этом в расчет принимаются ранее принятые решения Правительства Республики Казахстан о выделении средств из резерва Правительства Республики Казахстан на ликвидацию чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера и иные непредвиденные расходы.

17-4. Республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің өтініші бойынша оң қорытынды болған жағдайда Қазақстан Республикасы Үкіметінің резервінен өзге де күтілмеген шығыстарға қаражат бөлу туралы Қазақстан Республикасының Үкіметі шешімінің жобасын заңдарда белгіленген тәртіппен аталған республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі дайындайды.
17-5. Облыстар, Астана және Алматы қалалары әкімдерінің өтініші бойынша оң қорытынды болған жағдайда Қазақстан Республикасы Үкіметінің резервінен өзге де күтілмеген шығыстарға қаражат бөлу туралы Қазақстан Республикасының Үкіметі шешімінің жобасын заңдарда белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі дайындайды.".
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

17-4. При положительном заключении по ходатайству администратора республиканских бюджетных программ проект решения Правительства Республики Казахстан о выделении средств из резерва Правительства Республики Казахстан на иные непредвиденные расходы подготавливается данным администратором республиканских бюджетных программ в установленном законодательством порядке.
17-5. При положительном заключении по ходатайству акимов областей, городов Астаны и Алматы проект решения Правительства Республики Казахстан о выделении средств из резерва Правительства Республики Казахстан на иные непредвиденные расходы подготавливается Министерством финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке.".
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан