Қазақстан Республикасының білім, мәдениет ұйымдарына, сондай-ақ мұнай кен орнына, теміржол бекетіне атау беру және оларды қайта алу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 2000 жылғы 16 ақпан N 257
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996 жылғы 5 наурыздағы N 281 P960281_ қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасындағы кәсіпорындарды, ұйымдарды, мекемелерді, темір жол станцияларын, әуежайларды, сондай-ақ физикалық-географиялық объектілерді атау мен қайта атаудың және олардың атауларының транскрипциясын өзгертудің Тәртібіне сәйкес және Ақмола, Ақтөбе, Алматы, Атырау, Батыс Қазақстан, Жамбыл, Қарағанды, Қостанай, Оңтүстік Қазақстан, Солтүстік Қазақстан облыстары әкімдерінің ұсыныстарын ескере отырып Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. 1-қосымшаға сәйкес білім, мәдениет ұйымдарына, сондай-ақ мұнай кен
орнына есімдер берілсін.
2. 2-қосымшаға сәйкес білім ұйымдары қайта аталсын.
3. Атырау облысы Исатай ауданындағы N 12 теміржол бекетіне
"Сазанқұрақ" атауы берілсін.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2000 жылғы 15 ақпандағы
N 257 қаулысына
1-қосымша
Атақты тарихи тұлғалардың, белгілі мемлекет және қоғам
қайраткерлерінің, көрнекті ғалымдардың, жазушылардың,
ақындардың, ұстаздардың есімдер берілген білім, мәдениет
ұйымдарының, сондай-ақ мұнай кен орнының
тізбесі
Ақмола облысы бойынша
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Кадет корпусына -
Шоқан Уәлихановтың есімі;
Ақтөбе облысы бойынша
облыстық жасөспірімдер кітапханасына - ақын Сағи Жиенбаевтың есімі;
Байғанин ауданындағы N 2 Қарауылкелді орта мектебіне - жазушы Тобық
Жармағанбетовтың есімі;
Алматы облысы бойынша
Балқаш ауданындағы N 2 Бақанас орта мектебіне - Қазақстан Республикасының Халық қаһарманы Бақтыораз Бейсекбаевтың есімі;
Көксу ауданы Балпық би кентіндегі N 1 орта мектепке - Ұлы Отан
соғысына қатысушы, педагог Биғайша Құндақбаеваның есімі;
Көксу ауданы Балпық би кентіндегі N 2 орта мектепке - ғалым,
аудармашы Медеубай Құрмановтың есімі;
Панфилов ауданындағы N 34 Қоңырөлең орта мектебіне - Қожбанбет бидің
есімі;
Еңбекшіқазақ ауданындағы N 1 Шелек орта мектебіне - қоғам қайраткері
Хұсайын Бижановтың есімі;
Атырау облысы бойынша
Исатай ауданындағы "Мартыши" мұнай кен орнына - Қазақстан
Республикасының еңбек сіңірген геологы Салтанат Балғымбаевтың есімі;
Мақат ауданы Мақат кентіндегі N 76 орта мектепке - Социалистік Еңбек
Ері, Құрметті теміржолшы Латип Шахатовтың есімі;
Жамбыл облысы бойынша
Қордай ауданындағы N 35 Ырғайты орта мектебіне - ақын Рза Қунақованың
есімі;
Қарағанды облысы бойынша
Балқаш қаласындағы N 4 кәсіптік мектепке - Қазақстан Республикасының
Халық қаһарманы Рахымжан Қошқарбаевтың есімі;
Қостанай облысы бойынша
Рудный қаласындағы N 11 ора мектепке - академик Қаныш Сәтбаевтың
есімі;
Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша
Мақтаарал ауданы Қызылқұм ауылдық округіндегі N 27 С. Ерубаев
атындағы және N 28 В.И. Ленин атындағы орта мектептердің біріктірілуі
негізінде қайта құрылған N 27 орта мектепке - жазушы Саттар Ерубаевтың
есімі;
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша
Целинный ауданындағы Жаңасу орталау мектебіне - қоғам қайраткері
Еркін Әуелбековтің есімі.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2000 жылғы 16 ақпандағы
N 257 қаулысына
2-қосымша
Қайта аталуға жататын білім ұйымдарының
тізбесі
Алматы облысы бойынша
Алакөл ауданындағы Успеновқа орталау мектебі - Бибакан орталау
мектебі;
Алакөл ауданындағы Константиновка орталау мектебі - Көкжар орталау
мектебі;
Кербұлақ ауданындағы Фурманов атындағы орта мектеп - Беріктас орта
мектебі;
Батыс Қазақстан облысы бойынша
Тасқала ауданының Камен ауылдық округіндегі Карл Маркс атындағы орта
мектеп - Ыбырай Алтынсарин атындағы орта мектеп:
Жамбыл облысы бойынша
Шу ауданының Бірлік кентіндегі Ш.Уәлиханов атындағы орта мектеп -
Мұхаммед Хайдар Дулати атындағы орта мектеп;
Шу ауданының Төле би ауылындағы С. Сейфуллин атындағы орта мектеп -
тарихшы Ермұхан Бекмаханов атындағы орта мектеп;
Меркі ауданындағы N 18 Калинин атындағы орта мектеп - Меркі ұлт-азаттық көтеріліс басшыларының бірі Ақкөз Қосанов атындағы орта мектеп;
Жуалы ауданындағы Н. Крупская атындағы орта мектеп - Дінмұхамед Қонаев атындағы орта мектеп;
Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша
Түркістан қаласындағы "Коммуна" орта мектебі - ақын, ғалым Ахмет Югнаки атындағы орта мектеп;
Мақтаарал ауданының Асықата кентіндегі М. Горкий және А. Байтұрсынов атындағы орта мектептердің біріктірілуі негізінде қайта құрылған N 2 орта мектеп - "Жеңіс" орта мектебі;
Мақтаарал ауданының Атакент кентіндегі N 2 Ильич атындағы орта мектеп - "Мақтаарал" орта мектебі;
Мақтаарал ауданының Жаңаауыл ауылдық округіндегі А. Навои атындағы орта мектеп - ақын Әбдірахман Жәми атындағы орта мектеп;
Мақтаарал ауданының Жаңажол ауылдық округіндегі В.И. Ленин атындағы орта мектеп ақын Қасым Аманжолов атындағы орта мектеп;
Мақтаарал ауданының Иіржар ауылдық округіндегі N 7 А. Макаренко атындағы орта мектеп - "Асыл мұра" орта мектебі;
Мақтаарал ауданының Иіржар ауылдық округіндегі N 9 "Победа" орта мектебі - "Жас алаш" орта мектебі;
Мақтаарал ауданының Ж. Нұрлыбаев ауылдық округіндегі "Мақталы" орта
мектебі - Махамбет Өтемісұлы атындағы орта мектеп;
Мақтаарал ауданының Славянка кентіндегі Қазанның 50 жылдығы атындағы
орта мектеп - Абылайхан атындағы орта мектеп;
Мақтаарал ауданының Ынтымақ ауылдық округіндегі Абай атындағы орта
мектеп - "Асықата" орта мектебі;
Сайрам ауданының Қайнарбұлақ ауылдық округіндегі N 52 ІІІ
Интернационал атындағы орта мектеп - Мұстафа Өзтүрік атындағы орта мектеп;
Сайрам ауданының Қайнарбұлақ ауылдық округіндегі Қазанның 40 жылдығы
атындағы N 51 орта мектеп - Жүнісбек Қауалов атындағы орта мектеп.
Оқығандар:
Қобдалиева Н.М.
Орынбекова Д.К.

О наименовании и переименовании организаций образования, культуры, а также нефтяного месторождения и железнодорожного разъезда Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 16 февраля 2000 года N 257
В соответствии с Порядком наименования и переименования предприятий, организаций, учреждений, железнодорожных станций, аэропортов, а также физико-географических объектов Республики Казахстан и изменения транскрипции их названий, утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 марта 1996 года N 281 P960281_ и с учетом предложений акимов Акмолинской, Актюбинской, Алматинской, Атырауской, Западно-Казахстанской, Жамбылской, Карагандинской, Костанайской, Южно-Казахстанской, Северо-Казахстанской областей Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Присвоить имена организациям образования, культуры, а также нефтяному месторождению согласно приложению 1.
2. Переименовать организации образования согласно приложению 2.
3. Присвоить наименование "Сазанкурак" железнодорожному разъезду N 12 Исатайского района Атырауской области.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 16 февраля 2000 года N 257
Перечень
организаций образования, культуры, а также
нефтяного месторождения, которым присвоены имена видных
исторических личностей, известных государственных и
общественных деятелей, выдающихся ученых, писателей,
поэтов, педагогов
по Акмолинской области
Кадетскому корпусу Министерства обороны Республики Казахстан - имя
Шокана Уалиханова;
по Актюбинской области
областной юношеской библиотеке - имя Саги Жиенбаева - поэта;
Карауылкельдинской средней школе N 2 Байганинского района - имя
Тобыка Жармаганбетова - писателя;
по Алматинской области
Баканасской средней школе N 2 Балхашского района - имя Бактыораза Бейсекбаева - "Халык кахарманы" Республики Казахстан;
средней школе N 1 поселка Балпык би Коксуского района - имя Бигайши
Кундакбаевой - участницы Великой Отечественной войны, педагога;
средней школе N 2 поселка Балпык би Коксуского района - имя Медеубая
Курманова - ученого, переводчика;
Коныроленской средней школе N 34 Панфиловского района - имя Кожбанбет
бия;
Шелекской средней школе N 1 Енбекшиказахского района - имя Хусаина
Бижанова - общественного деятеля;
по Атырауской области
нефтяному месторождению "Мартыши" Исатайского района - имя Салтаната
Балгимбаева - заслуженного геолога Республики Казахстан;
средней школе N 76 поселка Макат Макатского района - имя Латипа
Шахатова - Героя Социалистического труда, Почетного железнодорожника;
по Жамбылской области
Ргайтинской средней школе N 35 Кордайского района - имя Рзы Кунаковой
- поэтессы;
по Карагандинской области
профессиональной школе N 4 города Балхаша - имя Рахымжана Кошкарбаева
- "Халык кахарманы" Республики Казахстан;
по Костанайской области
средней школе N 11 города Рудного - имя Каныша Сатпаева - академика;
по Южно-Казахстанской области
вновь образованной средней школе N 27, созданной на основе объединения средних школ N 27 имени С. Ерубаева и N 28 имени В.И. Ленина Кызылкумского сельского округа Мактааральского района - имя Саттара Ерубаева - писателя;
по Северо-Казахстанской области
Жанасуской неполной средней школе Целинного района - имя Еркина Ауельбекова - общественного деятеля.
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 16 февраля 2000 года N 257
Перечень
организаций образования, подлежащих переименованию
по Алматинской области
Успеновскую неполную среднюю школу Алакольского района в Бибаканскую
неполную среднюю школу;
Константиновскую неполную среднюю школу Алакольского района в
Кокжарскую неполную среднюю школу;
среднюю школу имени Фурманова Кербулакского района в Бериктасскую
среднюю школу;
по Западно-Казахстанской области
среднюю школу имени Карла Маркса Каменского сельского округа Таскалинского района в среднюю школу имени Ыбрая Алтынсарина;
по Жамбылской области
среднюю школу имени Ш.Уалиханова поселка Бирлик Шуского района в среднюю школу имени Мухаммеда Хайдар Дулати;
среднюю школу имени С.Сейфуллина села Толе би Шуского района в среднюю школу имени Ермухана Бекмаханова - историка;
среднюю школу N 18 имени Калинина Меркенского района в среднюю школу имени Аккоза Косанова - одного из предводителей Меркенского национально-освободительного восстания;
среднюю школу имени Н. Крупской Жуалынского района в среднюю школу имени Динмухамеда Кунаева;
по Южно-Казахстанской области
среднюю школу "Коммуна" города Туркестана в среднюю школу имени Ахмета Югнаки - ученого, поэта;
вновь образованную среднюю школу N 2, созданную на основе объединения средних школ имени М. Горького и А. Байтурсынова поселка Асыката Мактааральского района в среднюю школу "Женис";
среднюю школу N 2 имени Ильича поселка Атакент Мактааральского района в среднюю школу "Мактаарал";
среднюю школу имени А.Навои Жанаауылского сельского округа Мактааральского района в среднюю школу имени Абдрахмана Жами - поэта;
среднюю школу имени В.Ленина Жанажолского сельского округа Мактааральского района в среднюю школу имени Касыма Аманжолова - поэта;
среднюю школу N 7 имени А.Макаренко Ииржарского сельского округа Мактааральского района в среднюю школу "Асыл мура";
среднюю школу N 9 "Победа" Ииржарского сельского округа Мактааральского района в среднюю школу "Жас Алаш";
среднюю школу "Макталы" сельского округа имени Ж.Нурлыбаева Мактааральского района в среднюю школу имени Махамбета Утемисова;
среднюю школу имени 50-летия Октября поселка Славянка Мактааральского района в среднюю школу имени Абылайхана;
среднюю школу имени Абая Ынтымакского сельского округа Мактааральского района в среднюю школу "Асыката";
среднюю школу N 52 имени III Интернационала Кайнарбулакского сельского округа Сайрамского района в среднюю школу имени Мустафы Озтурка;
среднюю школу N 51 имени 40-летия Октября Кайнарбулакского сельского округа Сайрамского района в среднюю школу имени Жунисбека Кауалова.
(Специалисты: Умбетова А.М.,
Склярова И.В.)