"Актурбо" ашық акционерлік қоғамы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 2000 жылғы 29 ақпан N 324
"Актурбо" ашық акционерлік қоғамының қиын қаржы-экономикалық жағдайына орай, оның маңызды стратегиялық мәнін ескере отырып, "Байерише Ландесбанк Гирозентраленің" (Германия) ұзақ мерзімді несиесі бойынша міндеттемелерді уақытында өтеуді қамтамасыз ету мақсатында, "Банкроттық туралы" 1997 жылғы 21 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік кіріс министрлігі заңдарда белгіленген тәртіппен "Актурбо" ашық акционерлік қоғамының (бұдан әрі - "Актурбо" ААҚ) банкроттығына бастамашылық етсін.
2. "Актурбо" ААҚ-ның конкурстық массасын сатудың:
1) "Актурбо" ААҚ-ның конкурстық массасын әкімшілік шығыстардың сомасынан төмен емес ең төменгі бағасын белгілеу арқылы аукциондық саудаластықта бірыңғай лотпен сатуды;
2) банкроттық рәсімі кезінде өндіріс циклының үздіксіздігін сақтауды және осы мақсат үшін электр станциясының тұрақты жұмысын қаржыландыру, айналымдық қаражатты толықтыру және қажетті тауарлық-материалдық запастар жасау үшін конкурстық іс жүргізу кезеңіне әлеуетті инвесторды тартуды;
3) конкурстық басқарушыға заңдарға сәйкес "Актурбо" ААҚ-ның үзіліссіз жұмысын қамтамасыз ету мақсатында шарттар жасасу құқығын беруді көздейтін ерекше шарттары мен тәртібі белгіленсін.
3. "Актурбо" ААҚ-ның конкурстық массасын сатып алушыларға мынадай қосымша талаптар:
1) саудаластыққа қатысу үшін әкімшілік шығыстар сомасының 100 процентінен кем емес мөлшерде кепілдік жарна енгізуі;
2) сатып алушының шетелдік кредитордың алдында "Қазақстан Эксимбанкі" жабық акционерлік қоғамымен Несиелік келісімге қол қою жолымен, қосымшаға сәйкес мемлекеттік емес сыртқы заем бойынша міндеттемелерді өтеудің кестесіне сәйкес Германияның несие желісі бойынша Қазақстан Республикасының мемлекеттік кепілдемесі бар мемлекеттік емес сыртқы заемдар бойынша міндеттеме қабылдауы;
3) сатып алушының конкурстық массаны сатудан түскен қаражаттың жеткіліксіздігі жағдайында бірінші, үшінші және төртінші кезектердегі кредиторлардың талаптарын өтеу жөнінде міндеттеме қабылдауы;
4) "Актурбо" ААҚ-ның қызметкерлерімен еңбек шарттарының үзіліссіздігін қамтамасыз етуі мен сатып алушының осы шарттар бойынша мүліктік кешенінің құқықтық мұрагерлігі;
5) қуаты 38 мегаватт булы генераторлық қондырғы құрылысының жобасын аяқтауы;
6) "Актурбо" ААҚ-ның конкурстық массасын сатып алу үшін есеп айырысудың саудаластық өткізілген күннен бастап 15 банктік күннен кеш емес түпкілікті мерзімін белгілеуі;

Об открытом акционерном обществе "Актурбо"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 февраля 2000 года N 324
Ввиду тяжелого финансово-экономического положения открытого акционерного общества "Актурбо", учитывая его важное стратегическое значение, в целях обеспечения своевременного погашения обязательств по долгосрочному кредиту "Байерише Ландесбанк Гирозентрале" (Германия) и в соответствии с Законом Республики Казахстан от 21 января 1997 года Z970067_ "О банкротстве" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Министерству государственных доходов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке инициировать банкротство открытого акционерного общества "Актурбо" (далее - ОАО "Актурбо").
2. Установить особые условия и порядок реализации конкурсной массы ОАО "Актурбо", предусматривающие:
1) продажу конкурсной массы ОАО "Актурбо" на аукционных торгах единым лотом с установлением минимальной цены не ниже суммы административных расходов;
2) соблюдение непрерывности цикла производства во время процедуры банкротства и привлечение для этой цели потенциального инвестора на период конкурсного производства для финансирования стабильной работы электростанции, пополнение оборотных средств и создание необходимых товарно-материальных запасов;
3) предоставление конкурсному управляющему права заключения договоров с целью обеспечения бесперебойной работы ОАО "Актурбо" в соответствии с законодательством.
3. Предусмотреть дополнительные требования к покупателям имущественного комплекса ОАО "Актурбо":
1) гарантийный взнос для участия в торгах не менее 100 процентов суммы административных расходов;
2) принятие покупателем в установленном порядке обязательств по погашению негосударственного внешнего займа, имеющего государственную гарантию Республики Казахстан, по кредитной линии Германии, в соответствии с графиком погашения обязательств по негосударственному внешнему займу согласно приложению, путем подписания Кредитного соглашения с закрытым акционерным обществом "Эксимбанк Казахстан";
3) принятие покупателем обязательств по погашению требований кредиторов первой, третьей и четвертой очередей в случае недостаточности средств от реализации конкурсной массы;
4) обеспечение непрерывности трудовых договоров с работниками ОАО "Актурбо";
5) завершение проекта строительства парогенераторной установки мощностью 38 мегаватт;
6) установление окончательного срока расчетов за выкуп конкурсной массы ОАО "Актурбо" не позднее 15 банковских дней со дня проведения торгов;

7) саудаластық өткізілген күннен бастап 7 банктік күннің ішінде Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігімен 1999 жылдың желтоқсаны үшін сыртқы заем бойынша төлемдердің 31188240, 65 (үш миллион жүз он сегіз мың екі жүз қырық) АҚШ доллары 65 цент мөлшеріндегі соманы кесте бойынша 2000 жылдың соңына дейін республикалық бюджетке өтеу жөніндегі келісімге қол қоюы;
8) әлеуетті инвестордың өндірістің тұрақты жұмысын қамтамасыз ету үшін банкроттық рәсімдері кезінде шеккен бұл өндірістен алынған кірісінен артық шығындарының бір бөлігін жабу көзделсін.
4. Тартылған инвестор саудаластықта "Актурбо" ААҚ-ның конкурстық
массасын сатып алған жағдайда тартылған инвестордың салынған
инвестициялары мен барлық өтелмеген шығыстары жарна төлеу мен конкурстық
массаны сатып алудың есебіне есептелсін.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары Д.К.Ахметовке жүктелсін.
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2000 жылғы 29 ақпандағы
N 324 қаулысына
қосымша
Мемлекеттік емес сыртқы заем бойынша
міндеттемелерді өтеудің кестесі
___________________________________________________________________
Валюта      Төлем      Негізгі       Проценттер        Жиыны:
күні       борыш
_________________________
Сомасы       Сомасы
___________________________________________________________________
USD         01.06.00   5 425 596,75   810 582,93    6 236 179,68
USD         01.12.00.  5 425 596,75   566 431,06    5 992 027,81
USD         01.06.01.  5 425 596,75   322 278,98    5 747 875,73
USD         01.12.01.  1 736 163,39   78 127,36     1 814 290,95
USD         01.06.02.  1 736 163,39        0,00     1 736 163,59
___________________________________________________________________
USD                    19 749 117,43  1 777 420,33  21 526 537,76
Оқығандар:
Қобдалиева Н.М.
Орынбекова Д.К.

7) подписание в течение 7 банковских дней со дня проведения торгов с Министерством финансов Республики Казахстан соглашения по возмещению в республиканский бюджет суммы платежей по внешнему займу за декабрь 1999 года в размере 3118240,65 (три миллиона сто восемнадцать тысяч двести сорок) долларов США 65 центов по графику до конца 2000 года;
8) погашение части затрат потенциального инвестора, понесенных в период процедуры банкротства для обеспечения стабильной работы производства, превысивших полученные доходы от этого производства.
4. В случае приобретения привлеченным инвестором на торгах конкурсной массы ОАО "Актурбо" засчитать вложенные инвестиции и все невозмещенные затраты привлеченного инвестора в счет оплаты взноса и выкупа конкурсной массы.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Ахметова Д.К.
6. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 февраля 2000 года N 324
График погашения обязательств по
негосударственному внешнему займу
---------------------------------------------------------------------------
Валюта  ! Дата платежа ! Основной долг !  Проценты   !  Итого
!              !-----------------------------!
!              !     сумма     !    сумма    !
---------------------------------------------------------------------------
USD       01.06.00.     5 425 596, 75   810 582, 93    6 236 179, 68
USD       01.12.00.     5 425 596, 75   566 431, 06    5 992 027, 81
USD       01.06.01.     5 425 596, 75   322 278, 98    5 747 875, 73
USD       01.12.01.     1 736 163, 39    78 127, 36    1 814 290, 95
USD       01.06.02.     1 736 163, 39         0, 00    1 736 163, 59
USD                    19 749 117, 43 1 777 420, 33   21 526 537, 76
(Специалисты: Умбетова А.М.,
Склярова И.В.)