Кредиторлық берешекті өтеуді ұйымдастыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің ҚАУЛЫСЫ 2000 жылғы 1 наурыз N 337. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2005.05.06. N 434 қаулысымен
"2000 жылға арналған республикалық бюджет туралы" 1999 жылғы 11 қарашадағы Қазақстан Республикасы  Заңының  17-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса берiлiп отырған 2000 жылға арналған республикалық бюджетке кредиторлық берешектi өтеудiң тәртiбi туралы ереже бекiтiлсiн.
2. Мынадай құрамда Кредиторлық берешектi өтеуге байланысты мәселелердi қарау жөнiнде комиссия (бұдан әрi - Комиссия) құрылсын:
Өтембаев Ержан Әбiлқайырұлы - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң орынбасары, төраға
Жәмiшев Болат Бидахметұлы - Қазақстан Республикасының Қаржы бiрiншi вице-министрi, төрағаның орынбасары
Бахмутова Елена Леонидовна - Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Бюджет департаментiнiң директоры
Нұрпейiсов Қайрат Айтмұхамбетұлы - Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк кiрiс вице-министрi
Кәрiбжанов Қайрат Сәлiмұлы - Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар вице-министрi
Константинов Анатолий Васильевич - Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының орынбасары (келiсiм бойынша)
Күлекеев Жақсыбек Әбдiрахметұлы - Қазақстан Республикасының Экономика министрi
Құзытбаева Ажар Қилымбекқызы - Қазақстан Республикасының Әдiлет вице-министрi
Сейiтқұл Қайырбек Сейiтқұлұлы - Республикалық бюджеттiң атқарылуына бақылау жасау жөнiндегi есеп комитетiнiң мүшесi (келiсiм бойынша)
Тiлеубердин Алтай Абылайұлы - Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу, бәсекелестiктi қорғау және шағын бизнестi қолдау жөнiндегi агенттiгiнiң төрағасы
Школьник Владимир Сергеевич - Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрі
Мыңбаев Сауат Мұхабетбайұлы - Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрі.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары Е.Ә. Өтембаевқа жүктелсін.
4. Осы қаулы жарияланған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2000 жылғы 1 наурыздағы
N 337 қаулысымен
бекiтiлген
2000 жылға арналған республикалық бюджетке
кредиторлық берешектердi өтеудің
ЕРЕЖЕСI
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ереже мемлекеттiк мекемелердiң тауарларды (жұмыстарды, қызмет көрсетулердi) берушiлер алдында 2000 жылғы (осы Ереженiң 6-1-бөлiмінде көзделген міндеттемелерден басқа) 1 қаңтардағы жағдай бойынша шығыстар сметасының атқарылу балансында көрсетiлген республикалық бюджеттiң қаражаты есебiнен орындалатын мiндеттемелер бойынша өткен жылдары пайда болған кредиторлық берешектердi өтеу жөнiнде есептемелер жүргiзудiң тәртiбiн реттейдi.<*>
Кредиторлық берешектi өтеудi:
тауарларды (жұмыстарды, қызмет көрсетулердi) берушiлер алдында, оның ішінде 1999 жылғы мемлекеттiк тапсырысты атқарушылар (бұдан әрi - мемлекеттiк мекемелер) алдында орталық мемлекеттiк органдар (республикалық бюджеттiк бағдарламалардың экiмшiлерi);
тауарларды (жұмыстарды, қызмет көрсетулердi) берушілер (бұдан әрi - мемлекеттiк мекемелер) алдында орталық мемлекеттiк органдарға ведомстволық бағынысты мемлекеттiк мекемелер (республикалық бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерi) жүзеге асыруы мүмкiн;

О мерах по организации погашения кредиторской задолженности
Постановление Правительства Республики Казахстан от 1 марта 2000 года N 337. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 6 мая 2005 г. N 434 (P050434)
В соответствии со статьей 17 Закона Республики Казахстан от 11 ноября 1999 года Z990473_  "О республиканском бюджете на 2000 год" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые Правила погашения кредиторской задолженности в республиканский бюджет на 2000 год.
2. Создать Комиссию по рассмотрению вопросов, связанных с погашением
кредиторской задолженности (далее - Комиссия) в следующем составе:
Утембаев Ержан Абулхаирович - Заместитель Премьер-Министра Республики
Казахстан, председатель
Жамишев Болат Бидахметович - первый вице-Министр финансов Республики
Казахстан, заместитель председателя
Бахмутова Елена Леонидовна - директор Бюджетного департамента
Министерства финансов Республики Казахстан
Нурпеисов Кайрат Айтмухамбетович - вице-Министр государственных
доходов Республики Казахстан
Карибжанов Хайрат Салимович - вице-Министр транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
Константинов Анатолий Васильевич - заместитель Генерального Прокурора
Республики Казахстан (по согласованию)
Кулекеев Жаксыбек Абдрахметович - Министр экономики Республики
Казахстан
Кузутбаева Ажар Килмбековна - вице-Министр юстиции Республики
Казахстан
Сейткул Каирбек Сейткулович - член Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета (по согласованию)
Тлеубердин Алтай Аблаевич - Председатель Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий, защите конкуренции и поддержке малого бизнеса
Школьник Владимир Сергеевич - Министр энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан
Мынбаев Сауат Мухаметбаевич - Министр сельского хозяйства Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Утембаева Е. А.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 1 марта 2000 года N 337
Правила
погашения кредиторской задолженности в
республиканский бюджет на 2000 год
1. Общие положения
1. Настоящие Правила регулируют порядок проведения расчетов по погашению кредиторской задолженности государственных учреждений, образовавшейся за предыдущие годы перед поставщиками товаров (работ, услуг) по обязательствам, выполняемым за счет средств республиканского бюджета, отраженной в балансе исполнения сметы расходов по состоянию на 1 января 2000 года (за исключением обязательств, предусмотренных в главе 6-1 настоящих Правил).
Погашение кредиторской задолженности может быть осуществлено:
центральными государственными органами (администраторами республиканских бюджетных программ) перед поставщиками товаров (работ, услуг), в том числе перед исполнителями государственного заказа за 1999 год (далее - государственные учреждения);
государственными учреждениями, подведомственными центральным государственным органам (администраторам республиканских бюджетных программ), перед поставщиками товаров (работ, услуг) (далее - государственные учреждения);

осы Ереженiң 6-1-бөлiмiне сәйкес несие берушiлер алдында орталық мемлекеттiк органдарды (мемлекеттiк мекемелерді).<*>
Ескерту. 1-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2000.03.21. N 430  қаулысымен .
2. Мемлекеттiк мекемелердiң кредиторлық берешектi өтеуi шаруашылық жүргiзушi субъектілердiң республикалық бюджетке төленетiн төлемдер бойынша кредиторлық берешектiң бар-жоғы туралы анықтаманы салық органы растаған сәтiнде қалыптасқан, "Бюджет жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес республикалық және жергiлiктi бюджеттер арасында бөлiнетiн салықтардан және басқа да мiндеттi төлемдерден басқа, негiзгi борышты, өсiмақыны және айыппұлдарды қоса есептегенде, республикалық бюджетке төленетiн төлемдерi бойынша берешегiн өтеу есебiнен жүргiзiледi, бiрақ салық төлеушiнiң дербес шоты бойынша 2000 жылға арналған республикалық бюджетте осы мақсатқа көзделген сомалардың шегiнде, өткен жылдардағыны қоса алғанда, 2000 жылғы 20 қаңтардағы (осы Ереженiң 6-1-бөлiміне сәйкес берешектi өтеуден басқа)жағдай бойынша пайда болған осындай берешектiң (бұдан әрi - республикалық бюджетке төленетiн төлемдер бойынша кредиторлық берешек) сомасынан аспауы тиiс.*>
Ескерту. 2-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2000.03.21. N 430 қаулысымен.
3. Республикалық бюджетке төлемдер бойынша кредиторлық берешектi өтеудi ресми түрде банкрот деп жарияланбаған не олар бойынша таратудың соттан тыс рәсiмiн жүргiзу туралы шешiмдер қабылданбаған:
мемлекеттiк мекемелердiң тiкелей тауарлар (жұмыстар, қызмет көрсетулер) берушiлерi;
мемлекеттiк мекемелердiң тiкелей тауарлар (жұмыстар, қызмет көрсетулер) берушiнiң одан кейiнгi берушiлерiнiң (бұдан әрi - Берушiлер) бiрi болып табылатын шаруашылық жүргізушi субъектiлер жүзеге асыруы мүмкiн;
Республикалық бюджетке төленетiн төлемдер бойынша кредиторлық берешектi өтеудi, сондай-ақ осы Ереженiң 6-1 бөлiмiнде белгiленген талаптарға сәйкес келетiн шаруашылық жүргізушi субъектiлер де жүзеге асырады.<*>
Ескерту. 3-тармақ 4-абзацпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2000.03.21. N 430 қаулысымен.
4. 1999 жылдың 1 қаңтарынан кейiн Астана қаласындағы салық органдарында тiркелген берушiлердiң кредиторлық берешегiн өтеу "Бюджет жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес республикалық және жергiлiктi бюджеттер арасында бөлiнетiн салықтарды және басқа да мiндеттi төлемдердi қоспағанда, республикалық бюджетке төленетiн төлемдер бойынша жүргiзiледi. Бұл ретте берешектiң сомасын республикалық бюджеттiң кiрiсiне есептеу Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Астана қаласының арнайы экономикалық аймағын құру туралы" 1996 жылғы 9 қазандағы N 3127  Жарлығымен  белгiленген нормативтер бойынша бөлмей-ақ жүзеге асырылады.

центральными государственными органами (государственными учреждениями) перед кредиторами в соответствии с разделом 6-1 настоящих Правил. <*>
Сноска. В пункт 1 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 21 марта 2000 г. N 430 P000430_  .
2. Погашение кредиторской задолженности государственных учреждений производится за счет погашения задолженности хозяйствующих субъектов по платежам в республиканский бюджет, включая основной долг, пени и штрафы, кроме налогов и других обязательных платежей, распределяемых между республиканским и местными бюджетами согласно Закону Республики Казахстан Z990357_  "О бюджетной системе", сложившейся на момент подтверждения налоговым органом справки о наличии кредиторской задолженности по платежам в республиканский бюджет, но не более суммы такой задолженности, образовавшейся по состоянию на 20 января 2000 года (за исключением погашения задолженности в соответствии с разделом 6-1 настоящих Правил), отраженной по лицевому счету налогоплательщика (далее - кредиторская задолженность по платежам в республиканский бюджет), в пределах суммы, предусмотренной в республиканском бюджете на 2000 год на эти цели. <*>
Сноска. В пункт 2 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 21 марта 2000 г. N 430 P000430_  .
3. Погашение кредиторской задолженности по платежам в республиканский бюджет может быть осуществлено хозяйствующими субъектами, которые официально не объявлены банкротами, либо по ним не приняты решения о проведении внесудебной процедуры ликвидации, являющимися:
непосредственным поставщиком товаров (работ, услуг) государственных учреждений;
одним из последующих поставщиков непосредственного поставщика товаров (работ, услуг) государственных учреждений (далее - Поставщики).
Погашение кредиторской задолженности по платежам в республиканский бюджет осуществляется также хозяйствующими субъектами, соответствующими требованиям, установленным разделом 6-1 настоящих Правил. <*>
Сноска. В пункт 3 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 21 марта 2000 г. N 430 P000430_  .
4. Погашение кредиторской задолженности поставщиков, зарегистрированных в налоговых органах в городе Астане после 1 января 1999 года, производится по платежам в республиканский бюджет, кроме налогов и сборов, распределяемых между республиканским и местными бюджетами согласно Закону Республики Казахстан Z990357_  "О бюджетной системе". При этом зачисление сумм задолженности в доход республиканского бюджета осуществляется без распределения по нормативам, установленным Указом Президента Республики Казахстан от 9 октября 1996 года N 3127 U963127_  "О создании специальной экономической зоны города Астаны".

5. Қазақстан Республикасының Yкiметi өзiнiң консультативтiк-кеңесшi органы ретiнде кредиторлық берешектi өтеуге байланысты мәселелердi қарау жөнiнде комиссия (бұдан әрi - Комиссия) құрады.
Комиссия мемлекеттiк мекемелердiң тауарларды (жұмыстарды, қызмет көрсетулердi) берушiлер алдындағы кредиторлық берешегiн өтеуге байланысты мәселелердi реттеу жөнiндегi ұсыныстарды пысықтау мақсатында құрылады.
Комиссия мемлекеттiк мекемелердiң кредиторлық берешегiн өтеудiң кезектiлiгi мен басымдылығы бойынша ұсыныстар жасауға құқылы.
Комиссияның мәжiлiсi, егер оған Комиссияның жалпы құрамының көпшiлiгi қатысса, қабылдануы мүмкiн.
Комиссияның шешiмi ашық дауыспен қабылданады және егер, оған Комиссия мүшелерiнiң жалпы санының көпшiлiгi дауыс бергенде қабылданған деп саналады. Дауыстар тең болған жағдайда, төраға дауыс берген шешiм қабылданды деп саналады.
Комиссия мүшелерi ерекше пiкiрге құқылы, егер оны айтқан жағдайда, ол хаттамада баяндалуы тиiс.
Комиссия отырысын өткiзу нәтижелерi бойынша, мәжiлiске қатысқан, оның мүшелерi қол қоятын хаттама жасалады.
Жұмыс пен консультациялар үшiн Комиссияның белгiленген тәртiппен консультанттарды, сарапшылар мен мемлекеттiк органдардың қызметшiлерiн тартуға құқығы бар.
Комиссияның қаралатын кредиторлық берешектi өтеудiң сызбалары туралы жиынтық ақпарат беруiн және Комиссиямен келiсiм бойынша оның мәжiлiстерінің өткiзiлу күнi мен уақытын айқындауды қамтамасыз ететiн жұмыс органы Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi болып табылады.
2. Мемлекеттiк мекемелердің кредиторлық
берешегiн тiркеудің тәртiбi
6. Мемлекеттiк мекеме әрбiр тiкелей берушiмен республикалық бюджеттің қаражаты есебiнен орындалатын мiндеттемелер бойынша пайда болған өзiнiң кредиторлық берешектерiн салыстыру актiсiн жасайды. Ұсынылған актiлер бойынша кредиторлық берешектiң жалпы сомасы мемлекеттiк мекеменiң 2000 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша жылдық бухгалтерлiк есебiнде көрсетілген кредиторлық берешегiнiң сомасынан аспауы тиiс. Мемлекеттік мекеме Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Қазынашылық комитетiнiң осы мемлекеттiк мекеменiң бюджеттік шоты ашылған жердегi аумақтық органына (бұдан әрi - қазынашылықтың аумақтық органы) бес данада кредиторлық берешекті салыстыру кесiмдерiнiң түпнұсқаларын және мемлекеттік мекеменiң басшысы растаған, бастапқы бухгалтерлiк есеп құжаттарының көшiрмелерiн ұсынады.<*>
Мемлекеттік мекеменiң осы Ережеге сәйкес бастапқы бухгалтерлiк есебiнiң құжаттары:

5. Правительство Республики Казахстан создает Комиссию по рассмотрению вопросов, связанных с погашением кредиторской задолженности (далее - Комиссия), как консультативно-совещательный орган Правительства Республики Казахстан.
Комиссия создается в целях выработки предложений по урегулированию вопросов, связанных с погашением кредиторской задолженности государственных учреждений перед поставщиками товаров (работ, услуг).
Комиссия вправе вырабатывать предложения по очередности и приоритетности погашения кредиторской задолженности государственных учреждений.
Заседание Комиссии может быть проведено, если на нем присутствует большинство от общего состава Комиссии.
Решения Комиссии принимаются открытым голосованием и считаются принятыми, если за них подано большинство голосов от общего количества членов Комиссии. В случае равенства голосов принятым считается решение, за которое проголосовал председатель.
Члены Комиссии имеют право на особое мнение, которое в случае его выражения, должно быть изложено в протоколе.
По результатам проведения заседаний Комиссии составляется протокол, подписываемый присутствующими на заседании ее членами.
Для работы и консультаций Комиссия вправе в установленном порядке привлекать консультантов, экспертов и служащих государственных органов.
Рабочим органом, обеспечивающим представление Комиссии сводной информации о рассматриваемых схемах погашения кредиторской задолженности и определение по согласованию с Комиссией даты и времени проведения ее заседаний, является Министерство финансов Республики Казахстан.
2. Порядок регистрации кредиторской задолженности
государственных учреждений
6. Государственное учреждение составляет акт сверки своей кредиторской задолженности с каждым непосредственным поставщиком, образовавшейся по обязательствам, выполняемым за счет средств республиканского бюджета. Общая сумма кредиторской задолженности по представленным актам не должна превышать суммы кредиторской задолженности, отраженной в годовой бухгалтерской отчетности государственного учреждения по состоянию на 1 января 2000 года. Государственное учреждение представляет в территориальный орган Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан (далее - территориальный орган казначейства), где открыт бюджетный счет данного государственного учреждения, оригиналы актов сверок кредиторской задолженности в пяти экземплярах и копии документов первичного бухгалтерского учета, заверенные руководителем государственного учреждения.
Документами первичного бухгалтерского учета государственного учреждения, применительно к настоящим Правилам, являются:

1) Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Қазынашылық департаментiнiң 1998 жылғы 1 желтоқсандағы N 548 бұйрығымен бекiтiлген мемлекеттiк бюджеттiң есебiнен ұсталатын ұйымдарға арналған бухгалтерлiк құжаттаманың нысандары альбомының нысандары:
408-нысандағы (6 мемориалдық ордер) әртүрлi ұйымдармен есеп айырысу жөнiндегi жинақтаушы ведомость;
292-а нысандағы кәртiшке немесе 292-нысанды Есеп айырысулар кiтабы;
2) Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Қазынашылық департаментінiң 1998 жылғы 23 шiлдедегi N 335 бұйрығымен бекiтiлген нысан бойынша 2000 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша есеп айырысуларды түгендеу кесімі болып табылады.<*>
Ескерту. 6-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2000.07.27. N 1134  қаулысымен .
7. Қазынашылықтың аумақтық органының жауапты орындаушысы салыстыру кесімдерінің деректерін жылдық бухгалтерлік баланс пен бастапқы бухгалтерлік есептің деректерімен салыстырады және N 1 нысан бойынша төрт данада, қазынашылықтың аумақтық органы мен мемлекеттік мекеменің басшылары қол қоятын және тиісті мөрлермен бекітілетін, 2000 жылғы 1 қаңтарға кредиторлық берешектің бар екендігі туралы анықтама жасайды. Бұл ретте бір тікелей берушіге бір анықтама беріледі.<*>
Анықтамалар N 2 нысан бойынша нөмiрленуi, жiппен баулануы және мастикалық мөр басылуы тиiс кредиторлық берешектiң бар-жоғы туралы анықтамаларды тiркеу журналында бiр нөмiрмен тiркеледi. Журналдағы парақтардың саны қазынашылықтың аумақтық органы басшысының қолымен расталады. Анықтаманың нөмiрi журналдағы нөмiрдiң ретi бойынша қойылады.
Одан басқа, анықтамада салық органдарының анықтамалығы бойынша облыстың екi мәндi салықтық коды, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетiмен құрылған, республикалық бюджеттiң есебiнен ұсталатын мемлекеттiк мекемелердiң анықтамалығы бойынша мемлекеттiк мекеменiң жетi мәндi коды, тiкелей берушiнiң реттiк нөмiрi қойылады. Бұл кодтар арнаулы тiркеу кодын (тоғыз мәндi код/тiкелей берушiнiң реттiк нөмiрi) құрайды.
Ескерту. 7-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2000.07.27. N 1134 қаулысымен.
8. Салыстыру актiсi бiр данада, қоса берiлген кредиторлық берешектiң сомасын растайтын анықтаманың бiр данасы қазынашылықтың аумақтық органында қалады және әрбiр мемлекеттiк мекеме бойынша арнаулы жүргiзiлген iс-қағазда сақталады. Қазынашылықтың жауапты атқарушысы мемлекеттiк мекемеге үш данада анықтаманы және актiлерге кредиторлық берешектiң тiркелгендiгiн растайтын қазынашылықтың мөртабанын алдын ала қойып, салыстыру актiлерiнiң қалған төрт данасын жiбередi.

1) формы Альбома форм бухгалтерской документации для организаций, содержащихся за счет государственного бюджета, утвержденного приказом Департамента казначейства Министерства финансов Республики Казахстан от 1 декабря 1998 года N 548:
накопительная ведомость по расчетам с разными организациями формы 408 (мемориальный ордер 6);
карточка формы 292-а или Книга расчетов формы 292;
2) акт инвентаризации расчетов по состоянию на 1 января 2000 года по форме, утвержденной приказом Департамента казначейства Министерства финансов Республики Казахстан от 23 июля 1998 года N 335. <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 27 июля 2000 г. N 1134 P001134_  .
7. Ответственный исполнитель территориального органа казначейства сверяет данные актов сверок с данными годового бухгалтерского баланса и первичного бухгалтерского учета и составляет справки о наличии кредиторской задолженности на 1 января 2000 года по форме N 1 в четырех экземплярах, которые подписываются руководителями территориального органа казначейства и государственного учреждения и скрепляются соответствующими печатями. При этом на одного непосредственного поставщика выдается одна справка.
Справки регистрируются под одним номером в журнале регистрации справок о наличии кредиторской задолженности по форме N 2, который должен быть пронумерован, прошнурован и опечатан мастичной печатью. Количество листов в журнале заверяется подписью руководителя территориального органа казначейства. Номер справки проставляется согласно номеру по порядку журнала.
Кроме того, в справке проставляется двузначный налоговый код области по справочнику налоговых органов, семизначный код государственного учреждения по справочнику государственных учреждений, содержащихся за счет республиканского бюджета, формируемому Комитетом казначейства Министерства финансов Республики Казахстан, порядковый номер непосредственного поставщика. Эти коды формируют специальный код регистрации (девятизначный код/порядковый номер непосредственного поставщика). <*>
Сноска. В пункт 7 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 27 июля 2000 г. N 1134 P001134_  .
8. Один экземпляр справки, подтверждающей сумму кредиторской задолженности, с приложенными в одном экземпляре актами сверок остается в территориальном органе казначейства и хранится в специально заведенном деле по каждому государственному учреждению. Ответственный исполнитель казначейства направляет государственному учреждению справку в трех экземплярах и оставшиеся четыре экземпляра актов сверок, предварительно проставив на актах штамп территориального органа казначейства, подтверждающего регистрацию кредиторской задолженности.

3. Мемлекеттiк мекеменің кредиторлық берешектi өтеу үшін
құжаттарды дайындауы және ұсынуы
9. Мемлекеттiк мекеме тiкелей берушiлерден республикалық бюджетке төленетiн төлемдер бойынша олардың кредиторлық берешегi туралы ақпарат сұратады.
10. Республикалық бюджетке төленетiн төлемдер бойынша кредиторлық берешегi бар тiкелей берушi тiркелген жерi бойынша аумақтық салық органынан кредиторлық берешектiң бар-жоғы туралы анықтама сұратады. Салық органы N 3 нысан бойынша негiзгi борышты, өсiмақыны және айыппұлдарды көрсете отырып, төлемнiң әрбiр түрi бойынша республикалық бюджетке төленетiн төлемдер бойынша кредиторлық берешектiң бар-жоғы туралы: 1 - тiкелей берушiге (Берушiлерге); 2 - мемлекеттiк мекемеге; 3 - қазынашылықтың аумақтық органына; 4 - республикалық бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiсіне; 5 - Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiне; 6 - салық органына алты данада анықтама дайындайды.
Салық органындағы дербес шотында берешегi жоқ, бiрақ бұл ретте, оның бөлiмшелерiнiң кредиторлық берешегi бар заңды тұлға берушi болып табылса, онда кредиторлық берешектi өтеу сызбасына бөлiмшелердiң орналасқан жерi бойынша салық органының деректерi бойынша, берешектiң жалпы сомасы көрсетiле отырып, заңды тұлға енгiзiледi. Бұл ретте, берешек тiзбесiне төленбеген төлемдерi енгiзiлген барлық бөлiмшелер тiзбеде көрсетіледi.
11. Салық органы N 4 нысан бойынша нөмiрленуi, тiгiлуi және мастикалық мөр басылуы тиiс республикалық бюджетке төленетiн төлемдер бойынша кредиторлық берешектiң бар-жоғы туралы анықтамаларды тiркеу журналын жүргiзедi. Журналдағы парақтардың саны салық органы басшысының қолы қойылып расталады. Анықтамада мiндеттi түрде мемлекеттiк мекеменің атауы көрсетiле отырып, "Мемлекеттiк мекеменiң кредиторлық берешектерiн өтеу үшiн" деген белгi қойылады.
Егер тiкелей берушiден бiр мезгiлде бiрнеше мемлекеттiк мекемелер республикалық бюджетке төленетiн төлемдер бойынша берешектiң бар-жоғы туралы анықтама сұрататын болса, салық органы әрбiр мемлекеттiк мекеме үшiн әр түрлi нөмiрлермен жеке анықтама бередi. Бұл ретте бiр тiкелей берушi бойынша көрсетiлген берешектiң жалпы сомасы оның республикалық бюджетке төленетiн төлемдер бойынша кредиторлық берешегiнен аспауы тиiс.
12. Тiкелей берушiнiң республикалық бюджетке төленетiн төлемдер бойынша кредиторлық берешегi болмаған жағдайда, сондай-ақ егер мемлекеттiк мекеменің кредиторлық берешегi тiкелей берушiнiң республикалық бюджетке төленетiн төлемдер бойынша берешегiнiң сомасынан асатын болса, тiкелей берушi олардың алдында өзiнiң кредиторлық берешегi бар Берушiлерден, сондай-ақ одан кейiнгi Берушiлерден олардың 2000 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша республикалық бюджетке төленетiн төлемдер бойынша кредиторлық берешегiнiң бар-жоғы туралы ақпарат сұратады. Республикалық бюджетке төленетiн төлемдер бойынша берешегi бар Берушiлер тiкелей берушiге осы Ереженiң 10-тармағына сәйкес аумақтық салық органдарының анықтамаларын ұсынады.

3. Подготовка и представление документов государственными
учреждениями для погашения кредиторской задолженности
9. Государственное учреждение запрашивает у непосредственных поставщиков информацию об их кредиторской задолженности по платежам в республиканский бюджет.
10. Непосредственный поставщик, имеющий кредиторскую задолженность по платежам в республиканский бюджет, запрашивает в территориальном налоговом органе по месту регистрации справку о наличии кредиторской задолженности. Налоговый орган готовит справку о наличии кредиторской задолженности с отражением в ней видов платежей в республиканский бюджет по форме N 3 с указанием по каждому виду платежа основного долга, пени и штрафов в шести экземплярах: 1 - непосредственному поставщику (Поставщикам); 2 - государственному учреждению; 3 - территориальному органу казначейства; 4 - администратору республиканских бюджетных программ; 5 - Министерству финансов Республики Казахстан; 6 - налоговому органу.
В случае, когда поставщиком является юридическое лицо, у которого по лицевому счету в налоговом органе нет задолженности, но при этом имеется кредиторская задолженность у его подразделений, то в схему погашения кредиторской задолженности включается юридическое лицо с указанием общей суммы задолженности по данным налоговых органов по месту нахождения подразделений. При этом в схеме перечисляются все подразделения, чья задолженность включена в схему погашения.
11. Налоговый орган ведет журнал регистрации справок о наличии кредиторской задолженности по платежам в республиканский бюджет по форме N 4, который должен быть пронумерован, прошнурован и опечатан мастичной печатью. Количество листов в журнале заверяется подписью руководителя налогового органа. На справке в обязательном порядке делается отметка "Для погашения кредиторской задолженности государственного учреждения" с указанием названия государственного учреждения.
Если у непосредственного поставщика запросили справку о наличии задолженности по платежам в республиканский бюджет одновременно несколько государственных учреждений, налоговый орган выдает справки отдельно для каждого государственного учреждения под разными номерами.
12. В случае отсутствия у непосредственного поставщика кредиторской задолженности по платежам в республиканский бюджет, а также если кредиторская задолженность государственного учреждения превышает сумму задолженности непосредственного поставщика по платежам в республиканский бюджет, непосредственный поставщик запрашивает у Поставщиков, а также у последующих Поставщиков, перед которыми у него имеется кредиторская задолженность по состоянию на 1 января 2000 года, информацию о наличии у них кредиторской задолженности по платежам в республиканский бюджет. Поставщики, имеющие кредиторскую задолженность по платежам в республиканский бюджет, представляют непосредственному поставщику справки территориальных налоговых органов согласно пункту 10 настоящих Правил.

13. Тiкелей берушi Берушiмен, бес данада тiкелей беруші мен Берушiнiң басшылары және бас бухгалтерлерi қол қойған, кредиторлық берешектi салыстыру актiсiн жасайды. Әрбiр салыстыру актiсi мен салық органдары анықтамаларының үш данасы мемлекеттiк мекемеге жолданады.
2000 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша берушiлер арасында кредиторлық берешек болмаған жағдайда, ағымдағы жылдың басынан бастапқы кезеңде пайда болған осы берушiлер арасында кредиторлық берешектiң салыстыру актiсiн жасауға рұқсат етіледi.
14. Мемлекеттiк мекеме тiкелей берушi мен Берушiнiң тiркелген жерi бойынша салық органдарының кредиторлық берешектiң бар-жоғы туралы анықтамаларында көрсетiлген сомаларды, салыстыру актiлерiнде көрсетiлген сомалармен және өзiнiң кредиторлық берешегiнiң сомасымен салыстырады және N 5 нысан бойынша, осы Ереженiң 4-бөлiмiне сәйкес тәртiппен төрт данада кредиторлық берешектi өтеудiң сызбасын жасайды.
15. Мемлекеттiк мекеме кредиторлық берешектi өтеу сызбасының, тiкелей берушi мен оның Берушiлерiнiң арасындағы кредиторлық берешектi салыстыру актiлерiнiң барлық даналарын және тiкелей берушiнiң, Берушiлердің республикалық бюджетке төленетiн төлемдер бойынша кредиторлық берешегінің бар-жоғы туралы салық органдарының анықтамаларын бiр-бiр данадан қазынашылықтың аумақтық органына тiркеуге жолдайды.
Мемлекеттiк мекеме тiкелей берушiге құжаттардың алынғандығы және оның Берушiлерiнiң өтеу сызбасына енгiзiлгендiгi туралы жазбаша хабарлайды. Тiкелей берушi мемлекеттiк мекеменiң жазбаша хабарлауын өзi тiркелген және өтеу сызбасына қатысушы Берушілер тiркелген жер бойынша салық органдарына жолдайды.
16. Қазынашылықтың аумақтық органы берушiлердiң кредиторлық берешегiнiң салыстыру актiлерiне өзiнiң мөртабанын қояды.
Қазынашылықтың аумақтық органы осы Ереженiң 28-тармағында көрсетiлген кредиторлық берешектi өтеу сызбасына қоса берiлген қажеттi құжаттардың бар-жоғын тексередi.
Кредиторлық берешектi өтеу сызбасы N 6 нысан бойынша кредиторлық берешектi тiркеу журналында тiркеледi. Тiркелген кредиторлық берешектi өтеу сызбасының көшiрмесiн мемлекеттiк мекемеге қызмет көрсететiн қазынашылық органына есеп айырысуға қатысатын қазынашылықтың барлық аумақтық органдарына жеткiзедi.
17. Қазынашылықтың аумақтық органдары есеп айрысулар жүргiзу үшiн мынадай шоттар:
2000 жылы республикалық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттiк мекемелердiң Анықтамалығы және бюджеттiк ақшаны бас және төмен тұрған бөлушiлердiң рұқсаты негiзiнде N 2, N 2-а нысанында олардың орналасқан жерi бойынша ашылатын мемлекеттiк мекемелердiң бюджеттiк шоттарын;
кредиторлық берешектi өтеу сызбасының негiзiнде тiкелей берушi мен Берушiлердiң орналасқан жерi бойынша қазынашылықтың аумақтық органдарында кредиторлық берешектi өтеу сызбасына енгiзілген тiкелей берушi мен Берушiлерге жұмсау құқығынсыз ағымдағы шоттарды пайдаланады.
Ағымдағы шоттар (уақытша) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi басқармасының 1997 жылғы 4 наурыздағы N 61 қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң "Екіншi деңгейдегi банктерде клиенттердiң банктiк шоттарын ашудың, жүргiзудiң және жабудың тәртiбi туралы" Нұсқаулығының талаптарына сәйкес ресiмделген қолдардың мiндеттi түрде ұсынылған үлгiлерiмен ашылады.
Банкрот деп жарияланған не олар бойынша таратудың соттан тыс рәсiмдерi жүргiзілетiн шаруашылық жүргiзушi субъектiлерге ағымдағы шоттар ашылмайды.
Ағымдағы шоттарды ашқан қазынашылықтың аумақтық органдары аталған шоттардың ашылғандығы туралы мемлекеттiк мекемеге қызмет көрсетiлетiн қазынашылықтың аумақтық органына хабарлайды.

13. Непосредственный поставщик составляет акт сверки кредиторской задолженности с Поставщиком в пяти экземплярах, подписанных руководителями и главными бухгалтерами непосредственного поставщика и Поставщика. Три экземпляра каждого акта сверки и справок налоговых органов направляются государственному учреждению.
В случае отсутствия кредиторской задолженности между поставщиками по состоянию на 1 января 2000 года, допускается составление акта сверки между этими поставщиками по кредиторской задолженности, образовавшейся за период с начала текущего года.
14. Государственное учреждение сверяет суммы, указанные в справках налоговых органов по месту регистрации непосредственного поставщика и Поставщика о наличии кредиторской задолженности, с суммами, указанными в актах сверки, и с суммой своей кредиторской задолженности и составляет схему погашения кредиторской задолженности по форме N 5 в четырех экземплярах в порядке согласно разделу 4 настоящих Правил.
15. Государственное учреждение все экземпляры схемы погашения кредиторской задолженности, актов сверок кредиторской задолженности между непосредственным поставщиком и его Поставщиками и по одному экземпляру справок налоговых органов о наличии кредиторской задолженности непосредственного поставщика, Поставщиков по платежам в республиканский бюджет направляет в территориальный орган казначейства на регистрацию.
Государственное учреждение письменно уведомляет непосредственного поставщика о получении документов и включении его и Поставщиков в схему погашения. Непосредственный поставщик направляет письменное уведомление государственного учреждения в налоговые органы по месту своей регистрации и регистрации Поставщиков, участвующих в схеме погашения.
16. Территориальный орган казначейства на актах сверки кредиторской задолженности поставщиков проставляет свой штамп.
Территориальный орган казначейства проверяет наличие необходимых документов, приложенных к схеме погашения кредиторской задолженности, указанных в пункте 28 настоящих Правил.
Схема погашения кредиторской задолженности регистрируется в журнале регистрации схем погашения кредиторской задолженности по форме N 6. Копия зарегистрированной схемы погашения кредиторской задолженности доводится органом казначейства, в котором обслуживается государственное учреждение, во все территориальные органы казначейства, участвующие в расчетах.
17. Территориальные органы казначейства используют следующие счета для проведения расчетов:
бюджетные счета государственных учреждений, открываемых на основании Справочника финансируемых из республиканского бюджета в 2000 году государственных учреждений и разрешений главных и нижестоящих распорядителей бюджетных денег по формам N 2, N 2-а по месту их нахождения;
текущие счета без права расходования непосредственному поставщику и Поставщикам, включенным в схему погашения кредиторской задолженности, в территориальных органах казначейства по месту нахождения непосредственного поставщика и Поставщиков на основании схемы погашения кредиторской задолженности.
Текущие счета (временные) открываются с обязательным представлением образцов подписей, оформленных в соответствии с требованиями Инструкции Национального Банка Республики Казахстан V970307_  "О порядке открытия, ведения и закрытия банковских счетов клиентов в банках второго уровня", утвержденной постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 4 марта 1997 года N 61.
Хозяйствующим субъектам, которые объявлены банкротами, либо по которым проводятся внесудебные процедуры ликвидации, текущие счета не открываются.
Территориальные органы казначейства, открывающие текущие счета, сообщают об открытии данных счетов в территориальный орган казначейства, где обслуживается государственное учреждение.

18. Мемлекеттiк мекеме республикалық бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiсiне екi данада:
белгiленген тәртiппен жасалған және тiркелген кредиторлық берешектi өтеу сызбасын;
осы Ереженiң 28-тармағында көрсетiлген құжаттарды ұсынады.
Қажет болған жағдайда республикалық бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiсi мемлекеттiк мекемеден қосымша құжаттар талап етуге құқығы бар.
19. Республикалық бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiсi ұсынылған сызбалар мен құжаттардың бар-жоғын, растығын және сәйкестiгiн тексередi, N 7 нысан бойынша кредиторлық берешектi өтеуге қатысатын мемлекеттiк мекемелердiң тiзiлiмiн жасайды, бiр данада осы Ереженiң 28-тармағында көрсетiлген сызбалар мен құжаттарды қоса бередi және Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнің қарауына және құжаттардың көшiрмесiн Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк кiрiс министрлiгiне жолдайды.
4. Кредиторлық берешектi өтеудiң сызбаларын жасаудың тәртiбi
20. Мемлекеттiк мекеме республикалық бюджетке төленетін төлемдер бойынша Берушiлердiң кредиторлық берешегiнiң бар-жоғы туралы салық органдарының анықтамалары мен Берушiлердiң кредиторлық берешегiн салыстыру актiлерiн алғаннан кейiн оларды өздерiнiң тiкелей берушінің алдындағы кредиторлық берешегiнiң сомасымен салыстырады және сызбаға кiргiзу үшiн берешектiң сомасын айқындайды.
Сызба тiкелей берушi мен Берушiлердің республикалық бюджетке төленетiн төлемдер бойынша берешектерiнiң сомасына, бiрақ мемлекеттiк мекеменiң тиiстi тiкелей берушi алдындағы кредиторлық берешегiнiң сомасынан аспайтын сомаға жасалады.
21. Сызба әрбiр тiкелей берушiге жасалады. Тiкелей берушiде республикалық бюджетке жасалатын төлемдер бойынша кредиторлық берешегі болмаған жағдайда сызбада есеп айыруға қатысатын барлық Берушiлер көрсетiледi.
Заңды тұлғалардың бөлiмшелерiнің кредиторлық берешегiн өтеу сызбасына қатысу жағдайында, 7, 8, 9-бағандарда заңды тұлға және бөлiмшелерге берiлген салық органдарының анықтамалары бойынша республикалық бюджетке төленетiн төлемдер бойынша берешектiң жалпы сомасы көрсетiледi, сондай-ақ берешегiнiң сомасы көрсетiле отырып, барлық бөлiмшелер жол-жолымен санамаланады.
22. N 5 нысанның 1-бағанында олар бойынша тiкелей берушінің алдында кредиторлық берешек бар экономикалық жiктеудiң ерекшелiктерi, 2-бағанында - әр ерекшелiк бойынша кредиторлық берешектiң сомасы көрсетiледi. Тiкелей берушінің республикалық бюджеттiң алдындағы берешегi 7-бағанда тiкелей берушінің атауы, орналасқан жерi және СТН-i мен 8-бағанда олар бойынша республикалық бюджеттiң алдында кредиторлық берешегi бар кiрiстердің кодтары көрсетiле отырып 9-бағанда көрсетiледi.

18. Государственное учреждение представляет администратору республиканских бюджетных программ по два экземпляра:
схемы погашения кредиторской задолженности, составленной и зарегистрированной в установленном порядке;
документов, указанных в пункте 28 настоящих Правил.
При необходимости администратор республиканских бюджетных программ имеет право затребовать у государственных учреждений дополнительные документы.
19. Администратор республиканских бюджетных программ проверяет наличие, достоверность и соответствие представленных схем и документов, составляет реестр государственных учреждений, участвующих в погашении кредиторской задолженности по форме N 7, прилагает в одном экземпляре схемы и документы, указанные в пункте 28 настоящих Правил, и направляет на рассмотрение в Министерство финансов Республики Казахстан и копию документов в Министерство государственных доходов Республики Казахстан.
4. Порядок составления схемы погашения
кредиторской задолженности
20. После получения справок налоговых органов о наличии кредиторской задолженности поставщиков по платежам в республиканский бюджет и актов сверок кредиторской задолженности поставщиков, государственное учреждение сверяет их с суммой своей кредиторской задолженности перед непосредственным поставщиком и определяет сумму задолженности для включения в схему.
Схема составляется на сумму задолженности по платежам в республиканский бюджет непосредственного поставщика и Поставщиков, но не превышающую сумму кредиторской задолженности государственного учреждения перед соответствующим непосредственным поставщиком.
21. Схема составляется на каждого непосредственного поставщика. В случае отсутствия у непосредственного поставщика кредиторской задолженности по платежам в республиканский бюджет в схеме указываются все Поставщики, участвующие в расчетах.
В случае участия в схеме погашения кредиторской задолженности подразделений юридических лиц, то в графе 7, 8, 9 указывается юридическое лицо и общая сумма задолженности по платежам в республиканский бюджет по справкам налоговых органов, выданным подразделениям, а также построчно перечисляются все подразделения с указанием сумм задолженности.
22. В графе 1 формы N 5 указываются специфики экономической классификации, по которым имеется кредиторская задолженность перед непосредственным поставщиком, в графе 2 - суммы кредиторской задолженности по каждой специфике. Задолженность непосредственного поставщика перед республиканским бюджетом отражается в графе 9 с указанием наименования, местонахождения и РНН непосредственного поставщика в графе 7 и кодов доходов, по которым имеется кредиторская задолженность перед республиканским бюджетом, в графе 8.

23. Тiкелей берушiде республикалық бюджетке төленетiн төлемдер бойынша кредиторлық берешегi болмауы және оның басқа Берушiде болуы жағдайында тiкелей берушiнiң аталған Берушiнiң (2-берушiнің) алдындағы өтеу сомасына кредиторлық берешегi 4-бағанда көрсетiледi. 3-бағанда тiкелей берушiнiң атауы, орналасқан жерi және СТН-i көрсетiледi.
24. Егер, өз кезегiнде 2-Берушінің республикалық бюджеттiң алдында кредиторлық берешегi болмаса, бiрақ, өз кезегiнде, республикалық бюджеттiң алдында кредиторлық берешегi бар 3-Берушiнiң алдында кредиторлық берешегi болса, 2-Берушiнiң 3-Берушiнің алдындағы өтеу сомасына кредиторлық берешегi 6-бағанда көрсетiледi. 5-бағанда 2-Берушiнiң атауы, орналасқан жерi және СТН-i көрсетiледi.
25. Берушiлердiң саны көбейген жағдайда, республикалық бюджеттiң алдында кредиторлық берешегi жоқ 2-Берушiден бастап барлық Берушiлер 6-бағанда өтеу сомалары көрсетiле отырып 5-бағанда жеке жолдарда көрсетiледi.
26. Берушiлердiң республикалық бюджеттiң алдындағы кредиторлық берешегi 7-бағанда салық төлеушiнiң атауы, орналасқан жерi және СТН-i мен 8-бағанда ол бойынша республикалық бюджеттiң алдындағы кредиторлық берешегi бар кiрiстердiң кодтары көрсетiле отырып 9-бағанда көрсетiледi.
27. 2 және 9-бағандардың сомасы тең болуы тиiс және мемлекеттiк мекеменiң қазынашылықтың аумақтық органдарында тiркелген тiкелей берушiнiң алдындағы және соңғы Берушiнiң салық органының анықтамасында көрсетiлген республикалық бюджеттің алдындағы кредиторлық берешектерiнiң сомаларынан аспауы қажет.
28. Сызбаға мынадай құжаттар:
нөмiрi мен берiлген күнi көрсетiле отырып, Берушiлердiң республикалық бюджеттiң алдында кредиторлық берешегiнiң бар-жоғы туралы салық органдарының анықтамалары;
нөмiрi мен берiлген күнi көрсетiле отырып, мемлекеттiк мекеменiң тiкелей берушінің алдындағы кредиторлық берешегiнiң бар-жоғы туралы қазынашылықтың аумақтық органдарының анықтамалары;
нөмiрлерi, қол қойылған күндерi көрсетiле отырып және қазынашылықтың аумақтық органының мөртабанымен берушiлердiң кредиторлық берешегiнiң салыстыру актiсi қоса берiледi.
29. Кредиторлық берешектi өтеудiң сызбасына мемлекеттiк мекеменiң және тiкелей берушiнің, есеп айырысуға енгізiлген басқа да Берушiлердің басшылары қол қояды, мемлекеттiк мекеменің кредиторлық берешектерiнiң бар-жоғы туралы анықтама тiркелген қазынашылықтың аумақтық органында тiркеледi.
30. Қазынашылықтың аумақтық органы сызбаға нөмiр бередi, сызбаға қазынашылықтың басшысы қол қояды, мөрмен куәландырады және есеп айырысуға қатысушы барлық берушiлердiң орналасқан жерi бойынша қазынашылықтың аумақтық органдарына жолдайды.

23. В случае отсутствия у непосредственного поставщика кредиторской задолженности по платежам в республиканский бюджет и наличия ее у другого Поставщика, кредиторская задолженность непосредственного поставщика перед данным поставщиком (поставщиком 2) на сумму погашения отражается в графе
4. В графе 3 указывается наименование, местонахождение и РНН непосредственного поставщика.
24. Если, в свою очередь, поставщик 2 не имеет кредиторской задолженности перед республиканским бюджетом, но имеет кредиторскую задолженность перед поставщиком 3, который, в свою очередь, имеет кредиторскую задолженность перед республиканским бюджетом, кредиторская задолженность поставщика 2 перед поставщиком 3 на сумму погашения отражается в графе 6. В графе 5 указывается наименование, местонахождение и РНН поставщика 2.
25. В случае увеличения количества поставщиков, все поставщики, начиная с поставщика 2, не имеющие кредиторской задолженности перед республиканским бюджетом, указываются построчно в графе 5 с указанием сумм погашения в графе 6.
26. Кредиторская задолженность поставщиков перед республиканским бюджетом отражается в графе 9 с указанием наименования, местонахождения и РНН налогоплательщика в графе 7 и кодов доходов, по которым имеется кредиторская задолженность перед республиканским бюджетом, в графе 8.
27. Суммы граф 2 и 9 должны быть равны построчно и итоговые суммы не должны превышать сумм кредиторской задолженности государственного учреждения перед непосредственным поставщиком, зарегистрированной в территориальных органах казначейства, и последнего Поставщика перед республиканским бюджетом, указанной в справке налогового органа.
28. К схеме прилагаются следующие документы:
справки налоговых органов о наличии кредиторской задолженности поставщиков перед республиканским бюджетом с указанием номера и даты выдачи;
справки территориальных органов казначейства о наличии кредиторской задолженности государственного учреждения перед непосредственным поставщиком с указанием номера и даты выдачи;
акты сверки кредиторской задолженности поставщиков с указанием номера, даты подписания и штампом территориального органа казначейства.
29. Схема погашения кредиторской задолженности подписывается руководителями государственного учреждения и непосредственного поставщика, других Поставщиков, включенных в расчеты, регистрируется территориальным органом казначейства, где зарегистрирована справка о наличии кредиторской задолженности государственного учреждения.
30. Территориальным органом казначейства присваивается схеме номер, схема подписывается руководителем казначейства, скрепляется печатью и направляется территориальным органам казначейства по месту нахождения всех поставщиков, участвующих в расчетах.

5. Кредиторлық берешектi өтеу жөніндегі
есеп айырысуларды жүргiзудің тәртiбi
31. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi құжаттар осы Ереженiң 6-дан бастап 30-ды қоса алғандағы тармақтарында айтылған талаптарға сәйкес болған жағдайда, ұсынылған құжаттар бойынша қорытынды дайындайды.
Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк кiрiс министрлiгi республикалық бюджетке төленетiн төлемдер бойынша кредиторлық берешектiң бар-жоғы туралы салық органдарының анықтамалары бойынша қорытындылар дайындайды.
Республикалық бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiсi құжаттарды Комиссияның Жұмыс органында тiркегеннен кейiн Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк кiрiс министрлiгi мен Қаржы министрлiгiнiң түсiндiрулерiмен және қорытындыларымен бiрге сызбалардың көшiрмелерiн Комиссияның мүшелерiне жолдайды.
32. Комиссия ұсынылған құжаттарды қарайды және олар бойынша ұсыныстар әзiрлейдi. Республикалық бюджеттiк бағдарламалардың әкімшiсi Комиссия мәжiлiсiнiң хаттамасы негiзiнде Комиссия мақұлдаған сызбалар бойынша кредиторлық берешек туралы Қазақстан Республикасы Yкiметi шешiмінің жобасын дайындайды және белгiленген тәртiппен оны Қазақстан Республикасының Үкiметiне қарауға енгiзедi.
33. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кредиторлық берешектi өтеу туралы шешiмiнiң негiзiнде Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнің Қазынашылық комитетi республикалық бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiсiне қазынашылық рұқсат жазады. Республикалық бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiсi мемлекеттiк мекемелердiң тiзiлiміне сәйкес мемлекеттiк мекемеге рұқсат жазады.
34. Мемлекеттiк мекеменiң шоты ашылған қазынашылықтың аумақтық органы қаржыландыру лимиттерi келiп түскен кезде немесе Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Қазынашылық комитетiнiң жазбаша нұсқауын алған кезде, кредиторлық берешектi өтеудің есеп айырысуларына қатысушы мемлекеттiк мекемелердiң тiзiлiмдерiн қоса бере отырып, электронды почтамен 2000 жылғы 20 қаңтардағы жағдай бойынша расталған күнi өтелмеген және берешектiң сомасынан аспайтын республикалық бюджетке төленетiн төлемдер бойынша кредиторлық берешектiң бар екендiгiне растау алу үшiн салық төлеушiнiң тiркелген жерi бойынша тиiстi салық органына N 8 нысан бойынша сұрау салу-растау жолдайды.
35. Салық органы салық төлеушiнiң бұрын N 3 нысан бойынша тиiстi анықтамада көрсетiлген берешегiн N 8 нысан бойынша растайды.
36. Мемлекеттiк мекеме тiкелей берушiге оның ағымдағы шотына төлем тапсырмасын жазып бередi және оны төлеу үшiн қазынашылық органына ұсынады.

5. Порядок проведения расчетов по
погашению кредиторской задолженности
31. Министерство финансов Республики Казахстан готовит заключение по представленным документам при соответствии документов требованиям, изложенным в пунктах с 6 по 30 настоящих Правил.
Министерство государственных доходов Республики Казахстан готовит заключения по справкам налоговых органов о наличии кредиторской задолженности по платежам в республиканский бюджет.
Администратор республиканских бюджетных программ после регистрации документов в Рабочем органе Комиссии направляет членам Комиссии копии схем с пояснениями и заключений Министерства государственных доходов и Министерства финансов Республики Казахстан.
32. Комиссия рассматривает представленные документы и вырабатывает предложения по ним. Администратор республиканских бюджетных программ на основании протокола заседания Комиссии подготавливает проект решения Правительства Республики Казахстан о погашении кредиторской задолженности по одобренным Комиссией схемам и в установленном порядке вносит его на рассмотрение в Правительство Республики Казахстан.
33. На основании решения Правительства Республики Казахстан о погашении кредиторской задолженности Комитет казначейства Министерства финансов Республики Казахстан выписывает казначейское разрешение администратору республиканских бюджетных программ. Администратор республиканских бюджетных программ выписывает разрешение государственному учреждению согласно реестру государственных учреждений, участвующих в расчетах по погашению кредиторской задолженности.
34. Территориальный орган казначейства, в котором открыт счет государственного учреждения, при поступлении лимитов финансирования или при получении письменного указания Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан с приложением реестров государственных учреждений, участвующих в расчетах погашения кредиторской задолженности, направляет электронной почтой запрос-подтверждение по форме N 8 в соответствующий налоговый орган по месту регистрации налогоплательщика для получения подтверждения наличия кредиторской задолженности по платежам в республиканский бюджет, не погашенной на дату подтверждения и не превышающей сумму задолженности по состоянию на 20 января 2000 года.
35. Налоговый орган подтверждает задолженность налогоплательщика по форме N 8, указанную ранее в соответствующей справке по форме N 3.
36. Государственное учреждение выписывает платежное поручение непосредственному поставщику на его текущий счет и представляет его в орган казначейства для оплаты.

37. Қаржыландыру лимитi түскен қазынашылықтың аумақтық органы салық органы растаған соманы кредиторлық берешектi өтеу сызбасымен және мемлекеттiк мекеменiң төлем тапсырмасымен салыстырады. Олар сәйкес келген жағдайда төлем тапсырмасы арналымы бойынша жөнелтіледi. Егер салық органы растаған берешектiң сомасы сызбада, мемлекеттiк мекеменің төлем тапсырмасында көрсетiлген сомадан аз болса, салық органының растауында көрсетiлген сомаға ресiмделедi. Лимиттiң қалған сомасы керi қайтарып алуға жатады. Салық органы сұрау салуды растамаған жағдайда, қазынашылықтың аумақтық органы төлем тапсырмасын қабылдамайды.
38. Тiкелей берушi 107101 "Берешектердiң республикалық бюджетке түсуi" кiрiс кодымен салық төлеушiнiң тiркелген жерi бойынша салық органының СТН-iн көрсете отырып, ағымдағы шоттан 080 "Бюджеттердiң арасында бөлiнетiн кiрiстер" шотына төлем тапсырмасын жазады.
Бұл ретте төлем тапсырмасында мынадай деректермелер:
МФО;
шоттың нөмiрi;
берушiнiң (салық төлеушiнiң) атауы;
реттік нөмiрiмен бiрге тiркеудiң тоғыз орынды коды, мәтiндiк кеңiстiкте "Кредиторлық берешектi өтеу" деген сөздер және төлемдердi тағайындау түрлерi бойынша сомасы;
төлемнiң тағайындалған коды (107101);
шығыстардың тоғыз орынды коды (мемлекеттiк мекемелер үшiн);
төлемнiң жалпы сомасы көрсетiлуi мiндеттi.
39. Тiкелей берушіде республикалық бюджетке төленетiн төлемдер бойынша кредиторлық берешегi болмаған жағдайда тiкелей берушi 2-Берушінің расталған берешегінің сомасына оның орналасқан жерi бойынша қазынашылықтың аумақтық органы ашқан оның ағымдағы шотына төлем тапсырмасын жазады. 2-Берушi, өз кезегiнде, осы Ереженiң 38-тармағына сәйкес республикалық бюджеттiң кiрiсiне төлем тапсырмасын жазады.
Сызбаларға сәйкес бiрнеше Берушi қатысқан жағдайда төлем тапсырмасы бiр Берушiнiң ағымдағы шотынан екiншi Берушінің ағымдағы шотына жазылады.
Салық органдары заңды тұлғалардың бөлiмшелерiнiң республикалық бюджетке төленетiн төлемдер бойынша кредиторлық берешегiн растаған жағдайда, заңды тұлға өзiнің төлем тапсырмасымен олардың бөлiмшелерінің тiркелген орны бойынша салық органының СТН-iн және бөлiмшенiң атауын көрсете отырып, 107101 "Берешектердiң республикалық бюджетке түсуі" кодына берешектiң сомасын есепке алады.
Ресми түрде банкрот деп жарияланған не ол бойынша таратудың соттан тыс рәсiмiн жүргiзу туралы шешiмдер қабылданған Берушiлердiң шоттарына ақша қаражатын аударуға рұқсат етiлмейдi. Егер, соған қарамастан, көрсетiлген ұйымдардың шоттарына ақша қаражаты есепке алынған болса, онда операция қате болып саналады, ал ақша қаражаты мемлекеттiк мекеменiң бюджеттiк шотына қайтаруға жатады, ал лимиттер керi қайтарып алуға жатады.

37. Территориальный орган казначейства, куда поступил лимит финансирования, сверяет сумму, подтвержденную налоговым органом, со схемой погашения кредиторской задолженности и платежным поручением государственного учреждения. При их соответствии платежное поручение отправляется по назначению. Если сумма задолженности, подтвержденная налоговым органом, оказывается меньше суммы, указанной в схеме, платежное поручение государственного учреждения оформляется на сумму, указанную в подтверждении налогового органа. Оставшаяся сумма лимита подлежит отзыву. В случае неподтверждения налоговым органом запроса платежное поручение территориальным органом казначейства не принимается.
38. Непосредственный поставщик выписывает платежное поручение с текущего счета на счет 080 "Доходы, распределяемые между бюджетами" по коду дохода 107101 "Поступление задолженности в республиканский бюджет" на сумму подтвержденной задолженности по платежам в бюджет с указанием РНН налогового органа по месту регистрации налогоплательщика.
При этом в платежном поручении обязательно указание следующих реквизитов:
МФО;
номер счета;
наименование поставщика (налогоплательщика);
девятизначный код регистрации с порядковым номером, слова
"Погашение кредиторской задолженности" и суммы по видам
платежей в текстовом пространстве назначения платежа;
код назначения платежа (107101);
десятизначный код расходов (для государственных учреждений);
общая сумма платежа.
39. В случае отсутствия у непосредственного поставщика кредиторской задолженности по платежам в республиканский бюджет, непосредственный поставщик выписывает платежное поручение на сумму подтвержденной задолженности поставщику 2 на его текущий счет, открытый территориальным органом казначейства по месту его нахождения. Поставщик 2, в свою очередь, выписывает платежное поручение согласно пункту 38 настоящих Правил в доход республиканского бюджета.
В случае участия нескольких Поставщиков согласно схеме платежное поручение выписывается с текущего счета одного Поставщика на текущий счет другого Поставщика.
В случае подтверждения налоговыми органами кредиторской задолженности по платежам в республиканский бюджет подразделений юридических лиц, юридическое лицо своим платежным поручением зачисляет на код 107101 "Поступление задолженности в республиканский бюджет" сумму задолженности с указанием РНН налогового органа по месту регистрации этих подразделений и наименования подразделения.
Перечисление денежных средств на счета Поставщиков, которые официально объявлены банкротами, либо по которым приняты решения о проведении внесудебной процедуры ликвидации, не допускается. Если, тем не менее, денежные средства зачислены на счета указанных организаций, то операция считается ошибочной, денежные средства подлежат возврату на бюджетный счет государственного учреждения, а лимиты подлежат отзыву.

40. Қазынашылықтың аумақтық органы өтеу сызбасына сәйкес республикалық бюджеттiң кiрiсiне соңғы төлем жүргiзгеннен кейiн төлемдер жүргiзiлген қазынашылық органдарына төлем тапсырмаларын жiбередi. Жауапты атқарушы арнайы жүргiзiлген iс қағазына төлем тапсырмасын тiгедi және кредиторлық берешектi өтеу сызбасына және кредиторлық берешектердi өтеу сызбаларын тiркеу журналына белгi соғады.
Одан басқа, кредиторлық берешектi өтеудiң сызбасы тiркелген қазынашылықтың аумақтық органы салық төлеушiнiң тiркелген жерi бойынша салық органына оның бұрын осы салық органы растаған республикалық бюджетке төленетiн төлемдер бойынша кредиторлық берешегiнiң өтелгендiгi туралы N 8 нысан бойынша растау жолдайды.
Салық органы берушiнiң төлем тапсырмасына сәйкес кредиторлық берешектi өтеудiң есептемесiн жүргiзгеннен кейін республикалық бюджетке төленетiн төлемдер бойынша кредиторлық берешектiң бар-жоғы туралы анықтамаларды тiркеу журналында тиiстi белгi соғады.
6. Есеп және есептiлiк
41. Мемлекеттiк мекеме төлем тапсырмасы көшiрмесiнiң негiзiнде бухгалтерлiк есеп пен есептiлiкте тiкелей берушiлердiң алдындағы кредиторлық берешектiң өтелгендiгiн көрсетедi.
Мемлекеттiк мекемелердiң берешектi өтеудi бухгалтерлiк есепте көрсетуi Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Қазынашылық департаментiнің 1998 жылғы 27 қаңтардағы N 30 бұйрығымен бекiтiлген Мемлекеттiк мекемелердегi бухгалтерлiк есеп жөніндегi нұсқаулыққа сәйкес жүргiзiледi. Бухгалтерлiк есеп Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнің 1998 жылғы 15 мамырдағы N 217 бұйрығымен бекiтiлген "Мемлекеттiк мекемелердiң жылдық, тоқсандық бухгалтерлiк есептiлiгінің көлемi мен нысандары туралы" Нұсқаулықта белгiленген тәртiппен және мерзiмдерде ұсынылады.
42. Аумақтық салық органы қазынашылықтың аумақтық органының осы Ереженің 40-тармағында көзделген тәртiппен берiлген төлем тапсырмасы мен растауын алған кезде төлем тапсырмасында көрсетiлген төлемдердiң түрлерi бойынша салық төлеушiнiң кредиторлық берешегiн есептеп шығарады. Түсiмдер туралы есепте аталған төлемдер 107101 "Берешектердiң республикалық бюджетке түсуі" коды бойынша көрсетiледi.
43. Есепте бiр Берушiнiң екiншi Берушiнiң алдындағы кредиторлық берешегiн есептен шығару үшiн қазынашылықтың аумақтық органы растаған ағымдағы шот бойынша үзiндінің көшiрмесi мен төлем тапсырмасының көшiрмесi негiздеме болып табылады.
6-1. Жергiлiктi облыстық атқарушы органдардың екіншi
деңгейдегi банктер алдындағы әлеуметтiк мақсаттарға
пайдаланылған, осы мiндеттемелер бойынша ортақ жауапкершiлiкте
болатын орталық атқарушы органдар жүзеге асыратын несиелер
бойынша кредиторлық берешегін өтеудiң ерекшеліктері <*>
Ескерту. 6-1-бөліммен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2000.03.21. N 430 қаулысымен .

40. После проведения заключительного платежа в доход республиканского бюджета территориальный орган казначейства согласно схеме погашения пересылает платежное поручение в соответствующие органы казначейства, где проводились платежи. Ответственный исполнитель подшивает платежное поручение в специально заведенное дело и делает отметку в схеме погашения кредиторской задолженности и в журнале регистрации схем погашения кредиторской задолженности.
Кроме того, территориальный орган казначейства, в котором зарегистрирована схема погашения кредиторской задолженности, направляет подтверждение по форме N 8 в налоговый орган по месту регистрации налогоплательщика о погашении его кредиторской задолженности по платежам в республиканский бюджет, подтвержденной ранее данным налоговым органом.
Налоговый орган после проведения расчетов погашения кредиторской задолженности в журнале регистрации справок о наличии кредиторской задолженности по платежам в республиканский бюджет делает соответствующую отметку согласно платежному поручению поставщика.
6. Учет и отчетность
41. На основании копии платежного поручения государственное учреждение отражает в бухгалтерском учете и отчетности погашение кредиторской задолженности перед непосредственными поставщиками.
Отражение погашения задолженности в бухгалтерском учете государственных учреждений производится в соответствии с Инструкцией по бухгалтерскому учету в государственных учреждениях, утвержденной приказом Департамента казначейства Министерства финансов Республики Казахстан от 27 января 1998 года N 30. Бухгалтерская отчетность представляется в порядке и сроки, установленные Инструкцией V980517_  "Об объеме и формах годовой, квартальной бухгалтерской отчетности государственных учреждений", утвержденной приказом Министерства финансов Республики Казахстан от 15 мая 1998 года N 217.
42. Территориальный налоговый орган при получении платежного поручения и подтверждения территориального органа казначейства, выданного в порядке, предусмотренном пунктом 40 настоящих Правил, списывает кредиторскую задолженность налогоплательщика на сумму и по видам платежей, указанным в платежном поручении. В отчете о поступлениях данные платежи отражаются по коду 107101 "Поступление задолженности в республиканский бюджет".
43. Основанием для списания в учете кредиторской задолженности одного Поставщика перед другим Поставщиком является копия выписки по текущему счету и копия платежного поручения, заверенная территориальным органом казначейства.
6-1. Особенности погашения кредиторской задолженности местных
областных исполнительных органов перед банками второго уровня
по кредитам, использованным на социальные цели, осуществляемого
центральными исполнительными органами, несущими солидарную
ответственность по данным обязательствам <*>
Сноска. Правила дополнены разделом 6-1 - постановлением Правительства РК от 21 марта 2000 г. N 430 P000430_  .

43-1. Жергілiктi облыстық атқарушы органдардың екiншi деңгейдегi банктер (бұдан әрi - Банктер) алдындағы облыстық әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктердiң әлеуметтiк мақсаттарына алынған және пайдаланылған несиелер бойынша кредиторлық берешегiн өтеудi, егер орталық атқарушы органдар осы мiндеттемелер бойынша ортақ жауапкершілікте болған жағдайда, орталық атқарушы органдар жүргiзедi.
Соттың тиiстi шешiмiнiң болуы орталық атқарушы органдардың ортақ жауапкершiлiгiне растама болып табылады.
43-2. Жергiлiкті облыстық атқарушы органдармен бiрге екiншi деңгейдегi банктер алдындағы ортақ мiндеттемелер бойынша кредиторлық берешектi өтеудi республикалық бюджетке төленетiн төлемдер бойынша кредиторлық берешектiң бар-жоғы туралы анықтаманы салық органы растаған сәтiнде қалыптасқан, "Бюджет жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес республикалық және жергiлiктi бюджеттер арасында бөлiнетiн салықтарды және басқа да мiндеттi төлемдерден басқа, негiзгi борышты, өсiмақыны және айыппұлдарды қоса есептегенде, салық және республикалық бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер бойынша шаруашылық жүргiзушi субъектiлердiң берешегiн өтеу есебiнен орталық атқарушы органдар жүргiзедi (бұдан әрi - Субъектiлер).
43-3. Жергiлiктi облыстық атқарушы орган Банкпен бiрге әлеуметтiк мақсаттарға алынған және пайдаланылған несие бойынша берешектi салыстыру актiсiн жасайды. Егер соттың шешiмi болған жағдайда, онда салыстыру актiсi соттың шешiмiмен расталған сомаға жасалады.
43-4. Банк оларға N 9 нысан бойынша салық органдары анықтама берген сәтiнде толығымен республикалық бюджетке есепке алынатын салық және басқа да мiндеттi төлемдер бойынша берешегi бар Субъектiлердi, оның iшiнде осы Ереженiң 4-тармағына сәйкес 1999 жылғы 1 қаңтардан кейiн Астана қаласының салық органдарында тiркелген Субъектілердi анықтайды және олармен осы берешектi өтеу үшiн банктiк несиелер беру туралы несиелiк шарттар жасасады.
43-5. Банк жергiлiктi облыстық атқарушы органмен бiрлесiп Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiне (немесе жергiлiктi облыстық атқарушы органның мiндеттемелерi бойынша ортақ жауапкершiлiкте болатын тиiстi орталық атқарушы органға, егер Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi осы бөлiмнiң шарттары бойынша осындай болып табылмаса) мынадай құжаттарды (нотариалды куәландырылған бес данада):
шарттары бойынша әлеуметтiк мақсаттарға несие алынған және пайдаланылған Банк пен жергiлiктi облыстық атқарушы органның несиелiк шартын;
Банктен жергiлiктi облыстық атқарушы органның несие алғаны мақұлданған облыстық мәслихаттардың шешiмдерiн;
әлеуметтiк мақсаттарға алынған несиенiң пайдаланылуы туралы жергiлiктi облыстық атқарушы органның анықтамасын (түпнұсқа);

43-1. Погашение кредиторской задолженности местных областных исполнительных органов перед банками второго уровня (далее - Банки) по кредитам, полученным и использованным на социальные цели областных административно-территориальных единиц, производится центральными исполнительными органами в случае, если центральные исполнительные органы несут солидарную ответственность по данным обязательствам.
Подтверждением солидарной ответственности центральных исполнительных органов является наличие соответствующего решения суда.
43-2. Погашение кредиторской задолженности по солидарным с местными областными исполнительными органами обязательствам перед банками второго уровня производится центральными исполнительными органами за счет погашения задолженности хозяйствующих субъектов по налогам и другим обязательным платежам в республиканский бюджет, включая основной долг, пени и штрафы, кроме налогов и других обязательных платежей, распределяемых между республиканским и местными бюджетами согласно Закону Республики Казахстан "О бюджетной системе", сложившейся на момент подтверждения налоговым органом справки о наличии кредиторской задолженности по платежам в республиканский бюджет (далее - Субъекты).
43-3. Местный областной исполнительный орган составляет с Банком акт сверки задолженности по кредиту, полученному и использованному на социальные цели. В случае, если имеется решение суда, то акт сверки составляется на сумму, подтвержденную решением суда.
43-4. Банк выявляет Субъекты, имеющие задолженность по налогам и другим обязательным платежам, полностью зачисляемым в республиканский бюджет, на момент выдачи им справки налоговыми органами по форме N 9, в том числе Субъекты, зарегистрированные в налоговых органах города Астаны после 1 января 1999 года в соответствии с пунктом 4 настоящих Правил, и заключает с ними кредитные договоры о предоставлении банковских кредитов для погашения данной задолженности.
43-5. Банк совместно с местным областным исполнительным органом представляет в Министерство финансов Республики Казахстан (или в соответствующий центральный исполнительный орган, несущий солидарную ответственность по обязательствам местного областного исполнительного органа, если Министерство финансов Республики Казахстан не является таковым по условиям настоящего раздела) следующие документы (в пяти экземплярах, нотариально удостоверенных):
кредитный договор Банка и местного областного исполнительного органа, по условиям которого был получен и использован на социальные цели кредит;
решения областных маслихатов, которыми было одобрено получение кредита местного областного исполнительного органа от Банка;
справка местного областного исполнительного органа об использовании полученного кредита на социальные цели (оригинал);

43-3-тармаққа сәйкес берешектi салыстыру актiсiн (түпнұсқа);
Субъектiге республикалық бюджетке берешектi өтеу үшiн несие беру туралы Банк пен Субъектi арасындағы несиелiк шартты (түпнұсқа);
Салық органдарының N 9 нысан бойынша анықтамасын (түпнұсқа) ұсынады.
43-6. Орталық атқарушы орган ұсынылған құжаттарды қарағаннан кейiн оларды Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiне бередi.
43-7. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi ұсынылған материалдардың негiзiнде есеп айырысуды жүргiзу жөнiнде ұсыныстар даярлайды және оларды Комиссияның қарауына енгiзедi.
43-8. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi берешектi өтеудiң ұсынылған нұсқасын Комиссия мақұлдаған жағдайда, мұнда кредиторлық берешектi өтеу жөнiндегi есеп айырысуды жүргiзу үшiн республикалық бюджеттен қаражат бөлiнетiн республикалық бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiсiн көрсете отырып, Банк алдындағы берешектi өтеу туралы тиiстi қаулының жобасын белгiленген тәртiппен Қазақстан Республикасының Үкiметiне енгiзедi.
43-9. Банк пен Субъектілерге белгiленген тәртiппен Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Қазынашылық комитетiнiң хаттары негiзiнде қазынашылық органдарында ағымдағы (уақытша) шоттар ашылады.
43-10. Берешектi өтеу туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шешімі негiзiнде Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Қазынашылық комитетi белгiленген тәртiппен республикалық бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiсiне қазынашылық рұқсат жазып бередi.
43-11. Республикалық бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiсi қазынашылықтың аумақтық органында Банктiң ағымдағы шотына ақша аударуға төлем тапсырмасын толтырады және қазынашылықтың осы аумақтық органына 43-5-тармақта санамаланған құжаттардың екi данасын жiбередi.
43-12. Банк Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiнен түскен ақшаны банктiк несие ретінде Субъектiлердiң ағымдағы шоттарына аударуға төлем тапсырмасын жазып бередi.
43-13. Банктiң шоты ашылған Қазынашылықтың аумақтық органы Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiнен қаражат түскен кезде республикалық бюджетке төленетiн төлемдер бойынша растаманың күнiнде өтелмеген кредиторлық берешектiң бар-жоғына растама алу үшiн Субъектiнiң тiркелген жерiндегi тиiстi салық органына N 8 нысан бойынша сұрау салу-растауды электрондық почта арқылы жібередi.
43-14. Салық органы N 9 нысанға сәйкес бұрын тиiстi анықтамада көрсетiлген N 8 нысан бойынша Субъектiнiң берешегiн растайды.

акт сверки задолженности согласно пункту 43-3 (оригинал);
кредитный договор между Банком и Субъектом о предоставлении Субъекту кредита для погашения задолженности в республиканский бюджет (оригинал);
справки налоговых органов по форме N 9 (оригинал).
43-6. После рассмотрения представленных документов центральный исполнительный орган передает их Министерству финансов Республики Казахстан.
43-7. Министерство финансов Республики Казахстан на основании представленных материалов готовит предложения по проведению расчетов и вносит их на рассмотрение Комиссии.
43-8. В случае одобрения Комиссией предлагаемого варианта погашения задолженности Министерство финансов Республики Казахстан вносит в установленном порядке соответствующий проект постановления о погашении задолженности перед Банком в Правительство Республики Казахстан с указанием в нем администратора республиканских бюджетных программ, которому выделяются средства из республиканского бюджета для осуществления расчетов по погашению кредиторской задолженности.
43-9. Банку и Субъектам в установленном порядке открываются текущие (временные) счета в органах казначейства на основании писем Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
43-10. На основании решения Правительства Республики Казахстан о погашении задолженности Комитет казначейства Министерства финансов Республики Казахстан в установленном порядке выписывает казначейское разрешение администратору республиканских бюджетных программ.
43-11. Администратор республиканских бюджетных программ выписывает платежное поручение на перечисление денег на текущий счет Банка в территориальном органе казначейства и отправляет два экземпляра документов, перечисленных в пункте 43-5, данному территориальному органу казначейства.
43-12. Банк выписывает платежное поручение на перечисление поступивших от Министерства финансов Республики Казахстан денег на текущие счета Субъектов в органах казначейства в качестве банковского кредита.
43-13. Территориальный орган казначейства, в котором открыт счет Банка, при поступлении средств от Министерства финансов Республики Казахстан направляет электронной почтой запрос-подтверждение по форме N 8 в соответствующий налоговый орган по месту регистрации Субъекта для получения подтверждения наличия кредиторской задолженности по платежам в республиканский бюджет, не погашенной на дату подтверждения.
43-14. Налоговый орган подтверждает задолженность Субъекта по форме N 8, указанную ранее в соответствующей справке согласно форме N 9.

43-15. Қазынашылықтың аумақтық органы салық органдары растаған соманы Банктiң төлем тапсырмасымен салыстырады. Олар сәйкес келген жағдайда, төлем тапсырмасы Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiнен алынған құжаттардың бiр данасымен қоса мақсатты жерiне жiберiледi. Егер салық органы растаған берешек сомасы N 9 нысанға сәйкес салық органының анықтамасында көрсетiлген сомадан кем болып шықса, Банктiң төлем тапсырмасы салық органының растамасында көрсетiлген сомаға ресiмделедi. Лимиттiң қалған сомасы керi қайтарып алуға жатады. Салық органы сұрау салуды растамаған жағдайда, Қазынашылықтың аумақтық органы төлем тапсырмасын қабылдамайды.
43-16. Субъектiлердiң ағымдағы шоттарына Банктен ақша түскеннен кейiн ағымдағы шотынан олар салық төлеушiнің тiркелген жерiндегi салық органының СТН-i көрсетiле отырып, бюджетке төлемдер бойынша расталған берешектiң сомасына кiрiстiң 107101 "Республикалық бюджетке берешектiң түсуi" коды бойынша 080 "Бюджеттердiң арасында бөлiнетiн кiрiстер" шотына төлем тапсырмасын жазып бередi.
Бұл ретте төлем тапсырмасында мынадай деректемелердiң көрсетiлуi мiндеттi:
МФО;
шоттың нөмірі;
Субъектiнiң (салық төлеушiнің) атауы;
"Кредиторлық берешектi өтеу" деген сөздер және төлем мақсаттарының мәтiндiк кеңiстiгiнде төлемдердiң түрлерi бойынша сомалар;
төлем мақсаттарының коды (107101);
төлемнiң жалпы сомасы.
43-17. Республикалық бюджеттiң кiрiсiне қорытынды төлем жүргiзiлгеннен кейiн қазынашылықтың аумақтық органы ол туралы Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігiне хабарлайды.
Бұдан басқа, қазынашылықтың аумақтық органы салық төлеушi ретiндегi Субъектiнiң тiркелген жерi бойынша салық органына республикалық бюджетке төленетiн төлемдер бойынша бұрынырақта салық органының деректерiмен расталған, оның кредиторлық берешектi өтегенi туралы N 8 нысан бойынша растаманы Субъектiнiң тұрған жерi бойынша жiбередi.
43-18. Салық органы кредиторлық берешектi өтеу жүргiзiлгеннен кейiн республикалық бюджетке төленетiн төлемдер бойынша кредиторлық берешектiң бар-жоғы туралы анықтаманы (N 4 нысан) тiркеу журналында Субъектiнiң төлем тапсырмасына сәйкес тиiстi белгi соғады.

43-15. Территориальный орган казначейства сверяет сумму, подтвержденную налоговым органом, с платежным поручением Банка. При их соответствии платежное поручение вместе с одним экземпляром документов, полученных от Министерства финансов Республики Казахстан, отправляется по назначению. Если сумма задолженности, подтвержденная налоговым органом, оказывается меньше суммы, указанной в справке налогового органа согласно форме N 9, платежное поручение Банка оформляется на сумму, указанную в подтверждении налогового органа. Оставшаяся сумма лимита подлежит отзыву. В случае неподтверждения налоговым органом запроса платежное поручение территориальным органом казначейства не принимается.
43-16. После поступления денег от Банка на текущие счета Субъектов они выписывают платежные поручения с текущего счета на счет 080 "Доходы, распределяемые между бюджетами" по коду дохода 107101 "Поступление задолженности в республиканский бюджет" на сумму подтвержденной задолженности по платежам в бюджет с указанием РНН налогового органа по месту регистрации налогоплательщика.
При этом в платежном поручении обязательно указание следующих реквизитов:
МФО;
номер счета;
наименование Субъекта (налогоплательщика);
слова "Погашение кредиторской задолженности" и суммы по видам платежей в текстовом пространстве назначения платежа;
код назначения платежа (107101);
общая сумма платежа.
43-17. После проведения заключительного платежа в доход республиканского бюджета территориальный орган казначейства сообщает об этом в Министерство финансов Республики Казахстан.
Кроме того, территориальный орган казначейства по месту нахождения Субъекта направляет подтверждение по форме N 8 в налоговый орган по месту регистрации Субъекта как налогоплательщика о погашении его кредиторской задолженности по платежам в республиканский бюджет, подтвержденной ранее данным налоговым органом.
43-18. Налоговый орган после проведения погашения кредиторской
задолженности в журнале регистрации справок о наличии кредиторской
задолженности по платежам в республиканский бюджет (форма N 4), делает
соответствующую отметку согласно платежному поручению Субъекта.

7. Жауаптылық
44. Республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері, мемлекеттік мекемелер, тікелей берушілер, Берушілер, қазынашылықтың аумақтық органдары, салық органдары және басқа да ұйымдар қолданылып жүрген заңдарға сәйкес теріс және әдейі жалған мәліметтер ұсынғаны үшін жауаптылықта болады.
N 1-нысан
-----------------------------------------
(Қазынашылықтың аумақтық органының атауы)
Берілген күні 2000 жылғы "----"----------

7. Ответственность
44. Администраторы республиканских бюджетных программ,
государственные учреждения, непосредственные поставщики, Поставщики,
территориальные органы казначейства, налоговые органы и другие организации
несут ответственность за представление недостоверных и заведомо ложных
сведений в соответствии с действующим законодательством.
Форма N 1
___________________________________________________
(наименование территориального органа казначейства)
Дата выдачи "___"________________2000 г.
Справка N____
о наличии кредиторской задолженности

2000 жылғы 1 қаңтардағы
кредиторлық берешектің бар екендігі туралы
N------АНЫҚТАМА
-----------------------------------------
(облыстың коды)
--------------------------------
(мемлекеттік мекеменің коды)
Осы анықтама ------------------------------------------берген
(мемлекеттік мекеменің атауы мен СТН-і)
-----------------------------салыстыру актісінің негізінде жасалды:
--------------------------------------------------------------------
N !        Беруші        !Тіркеу! Актінің деректері!  Экономикалық
р/!----------------------! коды !------------------!    жіктеме
р !атауы!орналасқан!СТН-і!      !  күні  ! Сомасы  ! ерекшелігінің     !     !   жері   !     !      !        ! теңге   !     коды
-------------------------------------------------------------------

на 1 января 2000 года
___________________________
(код области)
__________________________________
(код государственного учреждения)
Настоящая справка составлена на основании представленных ____________
(наименование
_______________________________________________актов сверок:
и РНН государственного учреждения)
__________________________________________________________________________
N !          Поставщик           !  Код      !Данные акта !Код специфики
п/п!------------------------------!регистрации!------------!экономической
!наименова-!местонахождение!РНН!рации      !дата!Сумма  !классификации
!ние       !               !   !           !    !(тенге)!
--------------------------------------------------------------------------

1 !  2  !    3     !  4  !  5   !    6   !    7    !          8
-------------------------------------------------------------------
-------------------------------------------------------------------
Жиыны
Кредиторлық берешек сомасының жиыны -----------теңге---------------
(санмен)      (сомасы жазумен)
----------------------------------------------------------------
Осы анықтамаға мыналар қоса беріліп отыр:
1. -------------------------------------------------
2. -------------------------------------------------
3. -------------------------------------------------
4. -------------------------------------------------
Қолдары: -----------------------------     ------------------------------
(қазынашылықтың аумақтық органының   (мемлекеттік мекеменің басшысы,
басшысы, лауазымы және аты-жөні)          лауазымы және аты-жөні)
МО                                       МО
N 2-нысан
Мұқабаның үлгісі
----------------------------------------
(Қазынашылықтың аумақтық органының атауы)
Кредиторлық берешектің бар екендігі
туралы анықтамаларды тіркеу
ЖУРНАЛЫ
Ескерту. 2-нысан өзгерді - ҚР Үкіметінің 2000.07.27. N 1134    қаулысымен.
---жылғы--------басталды
---жылғы--------аяқталды
Жалғасы
Журналдың барлық парақтары осы үлгі бойынша басылсын
Мемлекеттік мекеменің атауы -----------------------------
-------------------------------------------------------------------
Анықтаманың! Анықтама ! Тіркеу !      Тікелей беруші   ! Ұсынылған    N         !берген күн!  күн   !-----------------------!салыстыру
!          !        !Атауы !Орналасқан!СТН-і!актісіне
!          !        !      !   жері   !     !және
!          !        !      !          !     !бухесептің
!          !        !      !          !     !деректеріне
!          !        !      !          !     !сәйкес
берешектің
сомасы (теңге)
--------------------------------------------------------------------
1           2         3       4        5        6           7
--------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------
таблицаның жалғасы:
--------------------------------------------------------------------
Анықтама берген     !   Анықтама алған     !      Анықтама  алған
тұлғаның аты-жөні    ! тұлғаның аты-жөні    !       тұлғаның қолы
--------------------------------------------------------------------
8             !          9           !            10
--------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------
N 3-нысан
----------------------------------------------------------------
(Аумақтық салық органының атауы, СТН-і)
2000 жылғы "-----"--------------
Республикалық бюджетке төленетін төлемдер бойынша
кредиторлық берешектің бар екендігі туралы
N ------ АНЫҚТАМА
--------------------------------------------------------------
(салық төлеушінің атауы)
----------------------------------------------------------------
(Салық төлеуші заңды тұлғаның бөлімшесі болып табылған жағдайда,
заңды тұлғаның атауы)
----------------------------------------------------------------
(Мемлекеттік мекеменің кредиторлық берешегін өтеу үшін)
-----------------------
(облыстың коды)
-----------------------
(салық төлеушінің СТН-і)

1 !     2    !       3       ! 4 !     5     ! 6  !   7   !     8
--------------------------------------------------------------------------
---!----------!---------------!---!-----------!----!-------!--------------
---!----------!---------------!---!-----------!----!-------!-------------
!Итого     !               !   !           !    !       !
_________________________________________________________________________
Итого сумма кредиторской задолженности ________ тенге ______________
(цифрами)     (сумма прописью)
____________________________________
К настоящей справки прилагаются:
1.______________________________
2.______________________________
3.______________________________
4.______________________________
Подписи:
________________________________     _____________________________________
(руководитель территориального       (руководитель государственного
органа казначейства, должность       учреждения, должность, ФИО)
и ФИО)
МП                                      МП
Форма N 2
Образец обложки
Сноска. Внесены изменения - постановлением Правительства
РК от 27 июля 2000 г. N 1134  P001134_  .
___________________________________
(наименование территориального
органа Казначейства)
Журнал
регистрации справок о наличии
кредиторской задолженности
Начато ________ г.
Окончено _________ г.
По данному образцу печатать все листы журнала            Продолжение
Наименование государственного учреждения ___________________
___________________________________________________________________________
N справ-!Дата  !Код регист-!Непосредственный поставщик!Сумма задолженности!
ки      !выдачи!рации      !--------------------------!согласно представ -!
!справ-!           !Наимено-!Место нахож-!РНН !ленному акту сверки!
!ки    !           !вание   !дения       !    !и данных бухучета  !
!      !           !        !            !    !(тенге)            !
--------------------------------------------------------------------------!
1    !  2   !      3    !    4   !      5     !  6 !       7           !
--------------------------------------------------------------------------!
(продолжение таблицы)
__________________________________________________________________________
Ф.И.О. лица, выдавшего справку!Ф.И.О. лица, получившего справку!Подпись
!                                !лица,
!                                !получившего
!                                !справку
--------------------------------------------------------------------------
8                 !                9               !    10
-------------------------------------------------------------------------
Форма N 3
_______________________________________________________________________
(Наименование территориального налогового органа, РНН)
"_____"_________________2000 г.
Справка N ____
О наличии кредиторской задолженности по платежам
в республиканский бюджет
__________________________________________________________________________
(наименование налогоплательщика)
__________________________________________________________________________
(Наименование юридического лица, в случае если налогоплательщик является
подразделением юридического лица)
__________________________________________________________________________
(Для погашения кредиторской задолженности государственного
учреждения)
_____________________
(код области)
_____________________
(РНН налогоплательщика)

1. ------------------------ қалыптасқан, бірақ 2000 жылғы 20
(анықтама берілген күн)
қаңтардағы жағдай бойынша пайда болған төлеушінің дербес шоты
бойынша көрсетілген осындай берешектің сомасынан аспайтын
республикалық бюджетке төленетін төлемдер бойынша берешектің жалпы
сомасы ---------- теңгені құрайды, оның ішінде төлемдердің түрлері
(теңге)
бойынша:
--------------------------------------------------------------------
Төлемнің!Төлемнің атауы!Берешектің!Негізгі!Өсімақы!Айыппұлдар! Мем.
коды  !              !   жалпы  ! борыш !       !          ! меке
!              !  сомасы  !       !       !          !менің          !              !          !       !       !          !креди
!              !          !       !       !          !торлық
!              !          !       !       !          ! бере-
!              !          !       !       !          ! шегін
!              !          !       !       !          ! өтеу
!              !          !       !       !          !сызба-
!              !          !       !       !          ! сына
!              !          !       !       !         енгізуге
!              !          !       !       !        !арналған
!              !          !       !       !          ! сома
--------------------------------------------------------------------
1    !      2       !    3     !   4   !   5   !    6     !   7
--------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------
Жиыны
--------------------------------------------------------------------
2.  -------------------------
(1999 жылғы 1 қаңтардан кейін Астана қаласының салық органдарында тіркелген берушілер бойынша тіркеу күні мен нөмірі)
3. Осы анықтама ---------- данада берілді.
Салық комитетінің төрағасы ---------- ------------
МО                  (қолы)     (аты-жөні)
Талдау және есеп бөлімінің бастығы ----------- ------------
(қолы)     (аты-жөні)
N 4-нысан
Мұқабаның үлгісі
----------------------------------------
(аумақтық салық органының атауы)
Республикалық бюджетке төленетін төлемдер бойынша
кредиторлық берешектің бар екендігі туралы анықтамаларды тіркеу
ЖУРНАЛЫ
---жылғы--------басталды
---жылғы--------аяқталды
Жалғасы
Журналдың барлық парақтары осы үлгі бойынша басылсын
Салық төлеушінің аты-жөні -----------------------------
--------------------------------------------------------------------
Анықтаманың! Анықтама !  Төлем !СТН-і !   Берешектің  ! Мемлекеттік
нөмірі    !берген күн!  коды  !      ! жалпы сомасы  !  мекеменің
!          !        !      !    (теңге)    !    атауы
--------------------------------------------------------------------
1      !    2     !   3    !  4   !       5       !         6
--------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------
таблицаның жалғасы:
--------------------------------------------------------------------
Мекеменің кредиторлық       !              Өтеу туралы белгі
берешегін өтеу сызбасына енгізуге !--------------------------------
арналған сома             !төлем тапсырм. ! Күні !  Сомасы                                     !    нөмірі     !      ! (теңге)
--------------------------------------------------------------------
7                    !      8        !   9  !      10
--------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------
N 5-нысан
N ---------- кредиторлық берешекті өтеу сызбасы
-------------------------------------------------------------
(мемлекеттік мекеменің атауы, орналасқан жері, СТН-і, коды)
тауарларды, жұмыстарды, қызмет көрсетулерді берушілер алдындағы
----------------------------------------------------сомаға
(сомасы жазумен, мың теңгемен)
---------------қ.                         --------------
(күні)
-----------------------
(қазынашылық органдарында кредиторлық берешектің тіркеу N,            қазынашылық органы басшысының қолы, мөрі)

1. Общая сумма задолженности по платежам в республиканский бюджет,
сложившаяся на _______________, но не более суммы такой задолженности,
(дата выдачи справки)
образовавшейся по состоянию на 20 января 2000 года, отраженной по лицевому
счету налогоплательщика, составляет ______________ тенге, в том числе по
видам платежей:
(тенге)
________________________________________________________________________
Код   !Наименование!Общая сумма  !Основной!Пеня!Штрафы!Сумма для
платежа! платежа    !задолженности!  долг  !    !      !включения в схему
!            !             !        !    !      !погашения
!            !             !        !    !      !кредиторской
!            !             !        !    !      !задолженности гос.
!            !             !        !    !      !учреждения
--------------------------------------------------------------------------
1   !      2     !      3      !    4   !  5 !   6  !       7
--------------------------------------------------------------------------
!Итого       !             !        !    !      !
--------------------------------------------------------------------------
2. __________________________
(дата и номер регистрации по поставщикам, зарегистрированным в
налоговых органах в городе Астане после 1 января 1999 года)
3. Настоящая справка выдана в ___________ экземплярах.
Председатель налогового комитета ______ ______________________
МП                   (подпись)       (Ф.И.О.)
Начальник отдела анализа и учета _________ ___________________
(подпись)       (Ф.И.О.)
Форма N 4
Образец обложки
___________________________________
(наименование территориального
налогового органа)
Журнал
регистрации справок о наличии
кредиторской задолженности
по платежам в республиканский
бюджет
Начато _________ г.
Окончено __________ г.
По данному образцу печатать все листы журнала              Продолжение
Наименование налогоплательщика ___________________
___________________________________________________________________________
Номер  !Дата !Код !РНН!Общая сумма!Наименование !Сумма для!Отметка о
справки!выда-!пла-!   !задолжен - !государствен-!включения!погашении
!чи   !тежа!   !ности (тен-!ного учрежде-!в схему  !---------------
!справ!    !   !ге)        !ния          !погашения!номер!Дата!Сумма
!ки   !    !   !           !             !кредитор-!плат.!    !(тен-
!     !    !   !           !             !ской за- !поруч!    !ге)
!     !    !   !           !             !долженнос!     !    !
!     !    !   !           !             !ти гос.  !     !    !
!     !    !   !           !             !учрежде- !     !    !
!     !    !   !           !             !ния      !     !    !
---------------------------------------------------------------------------
1   !  2  !  3 ! 4 !     5     !       6     !    7    !  8  !  9 ! 10
-------------------------------------------------------------------------
Форма N 5
Схема погашения
кредиторской задолженности №______
__________________________________________________________________
(наименование государственного учреждения, местонахождение, РНН и код)
перед поставщиками товаров, работ, услуг на сумму
_____________________________________________
(сумма прописью, в тенге)
г._________________                                   ________________
(дата)
___________________________
(регистрации кредиторской задолженности в органах казначейства,
подпись руководителя органа казначейства, печать)
___________________________________________________________________________
Задолженность !Задолженность !Задолженность !Задолженность непосредственно-

Мемлекеттік мекеменің!Беруші алдындағы!2, 3 және т.б.!Республикалық бюд.
тікелей беруші алдын.!тікелей беруші. !берушінің бе.  !жетке төленетін тө.
дағы берешегі        !нің берешегі    !решегі         !лемдер бойынша тіке.
!                !               !лей берушінің, Беру.
!                !               !шінің берешегі
Экономикалық !Сомасы,! Атауы, !Сомасы,!Атауы, !Сомасы,!Атауы,!Кіріс.!Сомасы
жіктеменің  ! теңге !орналас.! теңге !орна.  ! теңге !орна. ! тер  !теңге
ерекшеліктері!       !қан жері!       !ласқан !       !ласқан! коды !
!       !  СТН-і !       !жері,  !       ! жері,!      !
!       !        !       !СТН-і  !       ! СТН-і!      !
---------------------------------------------------------------------------
1       !   2   !   3    !   4   !   5   !   6   !   7  !   8  !   9
---------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------
Жиыны      !       ! Жиыны  !       ! Жиыны !       !      !Жиыны !
---------------------------------------------------------------------------
Жиыны, өтелуге тиіс сома жиыны -----------------------------
(сомасы жазумен)
Осы сызбаға мыналар қоса беріліп отыр:
1. -------------------------------------------
2. -------------------------------------------
3. -------------------------------------------
Мемлекеттік мекеме                 Тікелей беруші-ұйым.
басшысының қолы                    басшысының қолы
------------------                 --------------------
аты-жөні, лауазымы                 аты-жөні,лауазымы
МО                                 МО
1-беруші-ұйым                      2-беруші ұйым
басшысының қолы                    басшысының қолы
-----------------                  --------------------
аты-жөні, лауазымы                 аты-жөні, лауазымы
МО                                 МО
Кредиторлық берешекті өтеу туралы белгі:
Өтелгені: ----------------------------------------------------------
(төлем тапсырысының N, қазынашылық органы басшысының қолы)
Ескерту: 2 және 9-бағандардың сомалары тең болуы керек
N 6-нысан
Мұқабаның үлгісі
----------------------------------------
(Қазынашылықтың аумақтық органының атауы)
Кредиторлық берешекті өтеу сызбаларын тіркеу
ЖУРНАЛЫ
---жылғы--------басталды
---жылғы--------аяқталды
Жалғасы
Журналдың барлық парақтары осы үлгі бойынша басылсын
---------------------------------------------------------------------------
Сызбаның!Тіркеу! Мемлекеттік!Тіркеу! Тікелей ! Сызба ! Өтеу туралы белгі
нөмірі ! күні !  мекеменің ! коды !берушінің!бойынша!-------------------
!      !    атауы   !      !  атауы  !сомасы !Төлем  !Күні!Сомасы
!      !            !      !         !(теңге)!тапсыр.!    !(теңге)
!      !            !      !         !       !нөмірі !    !
---------------------------------------------------------------------------

государствен- !непосредствен-!Поставщика 2,3!го поставщика, Поставщика по
ного учрежде -!ного поставщи-!и т.д.        !платежам в республиканский
ния перед     !ка перед      !              !бюджет
непосредствен-!Поставщиком   !              !
ным поставщи- !              !              !
ком           !              !              !
--------------!--------------!--------------!------------------------------
Специ- !Сумма,!Наиме- !Сумма,!Наиме -!Сумма,!Наименование,   !Коды   !Сум-
фики   !тенге !нова - !тенге !нова - !тенге !местонахождение,!доходов!ма,
экономи!      !ние,   !      !ние,   !      !РНН             !       !тенге
ческой !      !местона!      !место- !      !                !       !
класси-!      !хожде- !      !нахож- !      !                !       !
фикации!      !ние,РНН!      !дение, !      !                !       !
!      !       !      !РНН    !      !                !       !
--------------------------------------------------------------------------
1  !   2  !    3  !   4  !   5   !   6  !         7      !   8   !  9
--------------------------------------------------------------------------
Итого  !      !Итого  !      !Итого  !      !                !Итого  !
-------------------------------------------------------------------------
Итого сумма, предполагаемая к погашению
_____________________________
(сумма прописью)
К настоящей схеме прилагаются:
1._____________________________
2._____________________________
3._____________________________
Подпись руководителя                       Подпись руководителя
Государственного учреждения             организации-непосредственного
_________________________               поставщика __________________
Ф.И.О., должность                                 Ф.И.О., должность
МП                                               МП
Подпись руководителя                       Подпись руководителя
организации-поставщика 1                  организации-поставщика 2
_________________________                    ___________________
Ф.И.О., должность                                 Ф.И.О., должность
МП                                               МП
Отметка о погашении кредиторской задолженности:
Погашено:___________________________________________________________
(N платежного поручения, подпись руководителя органа казначейства)
Примечание: суммы граф 2 и 9 должны быть равны
Форма N 6
Образец обложки
___________________________________
(наименование территориального
органа Казначейства)
Журнал
регистрации схем погашения
кредиторской задолженности
Начато__________г.
Окончено___________г.
Продолжение
По данному образцу печатать все листы журнала
__________________________________________________________________________
Номер!Дата   !Наименование!Код ре-!Наименование!Сумма !Отметка о погашении
схемы!регист-!государствен!гистра-!непосредст -! по   !-------------------
!рации  !ного учреж- !ции    !венного     !схеме !номер  !Дата!Сумма
!       !дения       !       !поставщика  !(тен- !плат.  !    !(тенге)
!       !            !       !            !ге)   !поруч. !    !
--------------------------------------------------------------------------

1    !  2   !     3      !  4   !    5    !   6   !   7   !  8 !   9
---------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------
N 7-нысан
Кредиторлық берешекті өтеуге қатысатын
мемлекеттік мекемелердің тізілімі
---------------------                          -----------------
(республикалық бюджеттік                            (күні)
бағдарламалардың әкімшесі)
----------------------------------------------------------------------
N   !     Мемлекеттік    !     Орналасқан        !      Сомасы
р/р !   мекеменің атауы  !        жері           !       теңге
---------------------------------------------------------------------
1 !         2          !           3           !         4
---------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------
Барлығы
---------------------------------------------------------------------
Осы тізілімге мыналар қоса беріліп отыр:
1. -------------------------------------------
2. -------------------------------------------
3. -------------------------------------------
Республикалық бюджеттік
бағдарламалар әкімшісінің
қолы
-----------------------
аты-жөні, лауазымы
МО
N 8-нысан
2000 жылғы "---"------------
-------------------------------
(облысы, салық органының атауы)
СҰРАУ САЛУ - РАСТАУ
-------------------------------------------------------салық органының
(қазынашылықтың аумақтық органының атауы)
2000 жылғы "---"-------------N---- анықтамасында аталған------------------
(салық төлеуші -
---------------бюджетке төлемдер бойынша берешек сомасын растауды сұрайды.
ұйымның атауы мен СТН-і)
----------------(қазынашылықтың аумақтық органы басшысының қолы, аты-жөні)
---------------------------------------------------------------------------
(салық төлеуші - ұйымның атауы мен СТН-і)
---------------------------------------------------------------------------
2000 жылғы "--"------------N--- анықтамада көрсетілген 1999 жылғы "---"
------------- өтелуге жататын 2000 жылғы "--"---------- республикалық
бюджетке төленетін төлемдер бойынша кредиторлық берешек ---------------
(сомасы санмен)
(------------------------) теңгені құрайтындығын растаймыз.
сомасы жазумен
оның ішінде төлем түрлері бойынша:
--------------------------------------------
--------------------------------------------
---------------(аумақтық салық органы басшысының қолы, аты-жөні)
2000 жылғы "--"------------  N----      МО
------------ салық органының 2000 жылғы "---"---------N-----
растауында көрсетілген республикалық бюджетке төленетін төлемдер бойынша
---------------------------------------------------кредиторлық берешегі
(салық төлеуші ұйымның атауы мен СТН-і)
----------------(-----------------------------------------) теңгені
(сомасы санмен)             (сомасы жазумен)
құрайтынын растаймыз.
----------------(қазынашылықтың аумақтық органы басшысының қолы, аты-жөні)
2000 жылғы "---"--------------  N ----
МО

1  !   2   !       3    !    4  !     5      !   6  !   7   ! 8  !  9
--------------------------------------------------------------------------
Форма N 7
Реестр государственных учреждений, участвующих в
погашении кредиторской задолженности
____________________________                           _____________
(администратор республиканских                          (дата)
бюджетных программ)
__________________________________________________________________________
N№ !     Наименование          !  Местонахождение  !       Сумма
п/п!государственного учреждения!                   !       (тенге)
--------------------------------------------------------------------------
1 !               2           !           3       !        4
--------------------------------------------------------------------------
!Всего                      !                   !
_________________________________________________________________________
К настоящему реестру прилагаются:
1._______________________________
2._______________________________
3._______________________________
Подпись администратора
республиканских бюджетных
программ
________________________
ФИО, должность
МП
Форма N 8
"____"_________2000 г.
_______________________________
(область, наименование налогового
органа)
Запрос-подтверждение
__________________________________________________ просит подтвердить сумму
(наименование территориального органа казначейства)
задолженности по платежам в бюджет ______________________________________,
(наименование и РНН организации
-налогоплательщика)
указанную в справке _________ налогового органа N№___от "___"___________.
__________________________(подпись,Ф.И.О. руководителя территориального
органа казначейства)
------------------------------------------------------------------------
Подтверждаем, что кредиторская задолженность______________________
(наименование и
____________________________________по платежам в республиканский бюджет,
РНН организации-налогоплательщика)
сложившаяся на "___"____________2000 года и подлежащая погашению,
указанная в справке N ____от "___"___________2000 года, составляет________
(числа)  (месяц)                 (сумма цифрами)
__________________________________________________________________________
(сумма прописью)
в том числе по видам платежей:
_____________________________
____________________________
_____________________ (подпись, Ф.И.О. руководителя территориального
налогового органа)
"___"_____________2000 г.         N _______
МП
------------------------------------------------------------------------
Подтверждаем, что кредиторская задолженность ______________________
(наименование и
____________________________________по платежам в республиканский бюджет,
РНН организации-налогоплательщика)
указанная в подтверждении ______________ налогового органа N№___ от ____
погашена на сумму ______________________________________________________
(сумма цифрами)                  (сумма прописью)
__________________ (подпись, Ф.И.О. руководителя территориального
органа казначейства)
"___"_____________2000 г.         N№_______
МП
форма N 9
____________________________________________________________________
(наименование территориального органа, РНН)
___________________ 2000 г.
Для погашения задолженности
Справка N __________
О наличии кредиторской задолженности
по платежам в республиканский бюджет
____________________________________________________________________
(наименование налогоплательщика, РНН)
1. Общая сумма задолженности по платежам в республиканский бюджет,
сложившийся на _____________, отраженная по лицевому счету
налогоплательщика, составляет ____________ тенге, в том числе по видам
платежей:
_________________________________________________________________________
|Код     |Наименование |Общая сумма    |Основной    | Пеня   |Штрафы    |
|платежа |платежа      |задолженности  | долг       |        |          |
|________|_____________|_______________|____________|________|__________|
|________|_____________|_______________|____________|________|__________|
|Итого:  |             |               |            |        |          |
|________|_____________|_______________|____________|________|__________|
1. Настоящая справка выдана в _________ экземплярах.
Председатель налогового комитета ______________________________
Начальник отдела анализа и учета _______________________________
Сноска. Правила дополнены формой N 9 - постановлением Правительства РК от 21 марта 2000 г. N 430  P000430_  .