Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 20 мамырдағы N 592 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 2000 жылғы 2 наурыз N 345. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2002.09.11. N 993 қаулысымен. ~P020993
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. "Қазақстан Республикасының Премьер-Министрi Кеңсесiнiң мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 20 мамырдағы N 592 P990592_ қаулысына мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
1) көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң Кеңсесi туралы ережеде:
1 "Жалпы ережелер" деген бөлiмнiң 9-тармағының мемлекеттiк тiлдегi мәтiнi дұрыс;
2 "Премьер-Министр Кеңсесiнiң негiзгi мiндеттерi, функциялары және құқықтары" деген бөлiмде:
10-тармақта:
2) тармақша "өз құзыретiнiң шегiнде" деген сөздермен толықтырылсын;
3) тармақшада:
"сондай-ақ" деген сөз алынып тасталсын;
", сондай-ақ мемлекеттiк органдар дайындаған, Қазақстан Республикасының Үкiметiне ұсынылатын талап-арыздық өтiнiштер мен қарсылықтарға пiкiрлердiң жобаларына сараптама жүргiзу" деген сөздермен толықтырылсын;
6) тармақшада:
"әзiрлеу" деген сөз "әзiрлеудi ұйымдастыру" деген сөздермен ауыстырылсын;
"агенттiк төрағаларының" деген сөздер "агенттiктер басшыларының және" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 7-1) тармақшамен толықтырылсын:
"7-1) Премьер-Министрде, оның орынбасарларында, Премьер-Министр Кеңсесiнiң басшылығында кеңестер өткiзудi ұйымдастыру кеңестердiң материалдарын, хаттамаларын ресiмдеу және жөнелту";
8) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"8) Қаржы, Әдiлет министрлiктерiнiң және басқа да мүдделi мемлекеттiк органдардың тиiстi қорытындыларын ескере отырып қаржы-экономикалық және құқықтық сараптама жүргізу, Қазақстан Республикасының Үкiметi енгiзетiн заңдар мен Қазақстан Республикасының Президентi актiлерiнiң жобалары бойынша, сондай-ақ Үкiмет, Премьер-Министр, оның орынбасарлары және Премьер-Министр Кеңсесiнiң Басшысы қабылдайтын шешiмдер бойынша қорытындылар мен анықтамалар дайындау";
9) тармақшадағы "Премьер-Министрдiң" деген сөздерден кейiн ", оның орынбасарларының, Премьер-Министрдiң Кеңсесi Басшысының" деген сөздермен толықтырылсын;
10) тармақшадағы "қаулылар шығару" деген сөздер "Үкiметтiң қаулылары мен Премьер-Министрдiң өкiмдерiн шығару" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 11-1) тармақшамен толықтырылсын:
"11-1) Үкiмет пен Премьер-Министр шешiмдерiнiң жобаларын жедел пысықтау және қол қоюға дайындау мақсатында оларға мемлекеттiк органдардың вице-министрден (агенттiктер төрағаларының орынбасарларынан) төмен емес қызмет атқаратын лауазымды тұлғаларын шақыру арқылы Премьер-Министрдiң орынбасарларында, Премьер-Министр Кеңсесiнiң Басшысында хаттамалық кеңестер өткiзудi ұйымдастыру";

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 мая 1999 года N 592
Постановление Правительства Республики Казахстан от 2 марта 2000 года N 345. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 11 сентября 2002 г. N 993 ~P020993 .
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 мая 1999 года N 592 P990592_ "Вопросы Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан" следующие изменения и дополнения:
1) в Положении о Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан, утвержденным указанным постановлением:
в пункте 9 главы 1 "Общие положения" слово "государственного" заменить словом "республиканского";
в главе 2 "Функции, основные задачи и права Канцелярии Премьер-Министра":
в пункте 10:
подпункт 2) дополнить словами "в пределах своей компетенции";
в подпункте 3):
слова "а также" исключить;
дополнить словами ", а также проведение экспертизы проектов отзывов на исковые заявления и претензии, предъявляемые к Правительству Республики Казахстан, подготовленных государственными органами";
в подпункте 6):
слово "подготовка" заменить словами "организация подготовки";
слова "председателей агентств и руководителей" заменить словами "руководителей агентств и";
дополнить подпунктом 7-1) следующего содержания:
"7-1) организация проведения совещаний у Премьер-Министра, его заместителей, руководства Канцелярии Премьер-Министра, оформление и рассылка материалов, протоколов совещаний";
подпункт 8) изложить в следующей редакции:
"8) проведение финансово-экономической и правовой экспертизы, с учетом соответствующих заключений Министерств финансов, юстиции и других заинтересованных государственных органов, подготовка заключений и справок по проектам законов и актов Президента Республики Казахстан, вносимым Правительством Республики Казахстан, а также по принимаемым Правительством, Премьер-Министром, его заместителями и Руководителем Канцелярии Премьер-Министра решениям";
в подпункте 9) после слов "Премьер-Министра" дополнить словами ", его заместителей, Руководителя Канцелярии Премьер-Министра";
в подпункте 10) после слов "выпуск постановлений" дополнить словами "Правительства и распоряжений Премьер-Министра";
дополнить подпунктом 11-1) следующего содержания:
"11-1) организация проведения протокольных совещаний у заместителей Премьер-Министра, Руководителя Канцелярии Премьер-Министра и его заместителей в целях оперативной доработки и подготовки к подписанию проектов решений Правительства и Премьер-Министра с приглашением на них должностных лиц государственных органов, занимающих должности не ниже вице-Министров (заместителей председателей агентств)";

мынадай мазмұндағы 13-1) тармақшамен толықтырылсын:
"13-1) Үкiметтiң iс-қимыл бағдарламасының орындалү барысы туралы Үкiметтiң Қазақстан Республикасының Президентiне тоқсан сайынғы баяндамасын дайындауға қатысу";
14) тармақшадағы "дайындау" деген сөз "дайындауды ұйымдастыру" деген сөздермен ауыстырылсын;
15) тармақшада "Премьер-Министрдiң" деген сөздерден кейiн "және оның орынбасарларының, Премьер-Министрдiң Кеңсесi Басшысының" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы 16-1) тармақшамен толықтырылсын:
"16-1) Премьер-Министрдiң немесе оның орынбасарларының тапсырмасы бойынша Yкiметтiң Қазақстан Республикасының Парламентiнде қаралатын мәселелер бойынша ресми позициясын Парламент депутаттарының назарына жеткiзу";
18) тармақша "сондай-ақ, Премьер-Министрдiң тапсырмасы бойынша өзге де ақпараттарды" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы 19-1) тармақшамен толықтырылсын:
"19-1) халықаралық қатынастар мен Қазақстан Республикасының Үкiметi мүшелерiнiң халықаралық ынтымақтастығын ұйымдастырушылық камтамасыз етуге қатысу";
11-тармақта:
1) тармақшадағы "Премьер-Министрiнiң" деген сөздерден кейiн "және Үкiметiнiң" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы 4) тармақшамен толықтырылсын:
"4) Премьер-Министр, оның орынбасарлары және Премьер-Министр Кеңсесiнiң Басшысы үшiн, олар тиiстi құжаттарға қол қою не оларды келiсу туралы шешiм қабылдауы кезiнде, ақпараттық-ұсынымдық сипаты болатын материалдарға қаржы-экономикалық және құқықтық сараптама жүргiзу";
12-тармақта:
5) тармақшадағы "Премьер-Министрдiң" деген сөздерден кейiн "және оның орынбасарларының" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы 6-1) тармақшамен толықтырылсын:
"6-1) мүдделi мемлекеттiк органдармен бiрге нормативтiк құқықтық актiлердiң жобаларын келiсудiң бар-жоғын бақылау және ол болмаған жағдайда тиiстi жобаны келiсу үшiн қайтару";
7) тармақшадағы "қайтару" деген сөздiң алдынан "жолдау және" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы 8-1) тармақшамен толықтырылсын:
"8-1) Премьер-Министр Кеңсесiнiң нормативтiк құқықтық актiлердiң жобалары бойынша ескертпелерiн жою мақсатында кеңестер өткiзген жағдайларда оларға мемлекеттiк органдардың вице-министрлерден (агенттiктер төрағаларының орынбасарларынан) төмен емес қызмет атқаратын лауазымды тұлғаларын шақыру";
9) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"9) әзiрлеушi сараптамалар жүргізу барысында айтылған ескертпелердi жоюға келiскен жағдайларда мемлекеттiк органдармен нормативтiк құқықтық актiлердiң жобаларын әзiрлеушiлермен бiрлесiп жұмыс тәртiбiмен Үкiметтiң қаулылары мен Премьер-Министр өкiмдерiнiң жобаларын пысықтау";
10) тармақша мынадай жаңа редакцияда жазылсын:
"10) Президенттiң, Үкiметтiң, Премьер-Министрдiң, оның орынбасарларының және Премьер-Министрдiң Кеңсесi Басшысының актiлерi мен тапсырмаларының атқарылуына тексеру жүргiзудi ұйымдастыру мен оған қатысу және олардың атқарылу мерзiмдерiн бақылауды жүзеге асыру";
12) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"12) Үкiмет мүшелерiнiң атына келiп түскен депутаттық сауалдарға жауап берудiң мерзiмдерiн бақылауды жүзеге асыру";

дополнить подпунктом 13-1) следующего содержания:
"13-1) участие в подготовке ежеквартальных докладов Правительства Президенту Республики Казахстан о ходе выполнения Программы действий Правительства";
в подпункте 14) слово "подготовка" заменить словами "организация подготовки";
в подпункте 15) после слов "Премьер-Министра" дополнить словами "и его заместителей, Руководителя Канцелярии Премьер-Министра";
дополнить подпунктом 16-1) следующего содержания:
"16-1) по поручению Премьер-Министра или его заместителей доведение до сведения депутатов Парламента официальной позиции Правительства по вопросам, рассматриваемым в Парламенте Республики Казахстан";
подпункт 18) дополнить словами ", а также иной информации по поручениям Премьер-Министра";
дополнить подпунктом 19-1) следующего содержания:
"19-1) участие в организационном обеспечении межгосударственных отношений и международного сотрудничества членов Правительства Республики Казахстан";
пункт 11:
в подпункте 1) после слов "Премьер-Министра" дополнить словами "и Правительства";
дополнить подпунктом 4) следующего содержания:
"4) проведение финансово-экономической и правовой экспертизы материалов, которая носит информационно-рекомендательный характер, для Премьер-Министра, его заместителей и Руководителя Канцелярии Премьер-Министра при принятии ими решений о подписании либо согласовании соответствующих документов";
в пункте 12:
в подпункте 5) после слова "Премьер-Министра" дополнить словами "и его заместителей";
дополнить подпунктом 6-1) следующего содержания:
"6-1) контролировать наличие согласования проектов нормативных правовых и иных актов с заинтересованными государственными органами и в случаях его отсутствия возвращать соответствующие проекты на досогласование";
в подпункте 7) перед словом "возвращать" дополнить словами "направлять и";
дополнить подпунктом 8-1) следующего содержания:
"8-1) в случаях проведения совещаний в целях устранения замечаний Канцелярии Премьер-Министра по проектам нормативных правовых актов приглашать на них должностных лиц государственных органов, занимающих должности не ниже вице-Министров (заместителей председателей агентств)";
подпункт 9) изложить в следующей редакции:
"9) дорабатывать проекты постановлений Правительства и распоряжений Премьер-Министра совместно с государственными органами-разработчиками проектов нормативных правовых актов в рабочем порядке в случаях, когда разработчик согласен с устранением замечаний, высказанных в ходе проведения экспертизы";
подпункт 10) дополнить словами ", его заместителей и Руководителя Канцелярии Премьер-Министра и осуществлять контроль за сроками их исполнения";
подпункт 12) изложить в следующей редакции:
"12) осуществлять контроль за сроками представления ответов на депутатские запросы, поступившие в адрес членов Правительства";

мынадай мазмұндағы 14-1) тармақшамен толықтырылсын:
"14-1) қаралатын мәселелер бойынша түсiндiрулер үшiн мемлекеттiк органдар мен өзге де ұйымдардың лауазымды тұлғаларын шақыру";
мынадай мазмұндағы 14-1-тармақпен толықтырылсын:
"14-1. Премьер-Министр Кенсесiнiң өзiнiң құзыретiне кiретiн мәселелер бойынша шешiмi мемлекеттiк органдар мен лауазымды тұлғалардың атқаруы үшiн мiндеттi";
4 "Премьер-Министр Кеңсесiнiң қызметiн ұйымдастыру" деген бөлiмнiң 20-тармағында:
мынадай мазмұндағы 2) тармақшамен толықтырылсын:
"2) заңдарға сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi тағайындайтын
адамдарды қоспағанда, Премьер-Министр Кеңсесiнiң қызметкерлерін қызметке
тағайындайды және қызметтен босатады";
3) тармақшадағы "қызметкерлерiне" деген сөз "қызметкерлерiн
көтермелейдi және оларға" деген сөздермен ауыстырылсын;
5) тармақша "олардың арасындағы мемлекеттiк органдар енгiзетiн
мәселелердi қарау жөнiндегi функционалдық мiндеттердi нақты бөле отырып"
деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы 5-1) тармақшамен толықтырылсын:
"5-1) құрылымдық бөлiмшелердiң өзара iс-қимылын үйлестiредi";
2)
<*>
ЕСКЕРТУ. 2-тармақша күшін жойды - ҚР Үкіметінің 2000.07.10.
N 1039 қаулысымен.
P001039_
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Оқығандар:
Қобдалиева Н.М.
Орынбекова Д.К.

дополнить подпунктом 14-1) следующего содержания:
"14-1) приглашать должностных лиц государственных органов и иных организаций для пояснений по рассматриваемым вопросам";
дополнить пунктом 14-1 следующего содержания:
"14-1. Решения Канцелярии Премьер-Министра по вопросам, входящим в ее компетенцию, обязательны для исполнения государственными органами и должностными лицами";
в пункте 20 главы 4 "Организация деятельности Канцелярии Премьер-Министра": дополнить подпунктом 2) следующего содержания:
"2) в соответствии с законодательством назначает на должности и освобождает от должностей работников Канцелярии Премьер-Министра, кроме лиц, назначаемых Правительством Республики Казахстан";
в подпункте 3) после слова "компетенции" дополнить словами "поощряет и";
подпункт 5) дополнить словами "с четким распределением функциональных обязанностей между ними по рассмотрению вопросов, вносимых государственными органами";
дополнить подпунктом 5-1) следующего содержания:
"5-1) регулирует взаимодействие структурных подразделений";
2) (Подпункт утратил силу согласно постановлению Правительства РК от 10 июля 2000г. N 1039 P001039_ ).
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Умбетова А.М.,
Склярова И.В.)