Әлеуметтік салдары бар аурулардың және айналадағылар үшін қауіп туғызатын аурулардың тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 30 наурыз N 468 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 4 желтоқсандағы N 2018 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2009.12.04 N 2018 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз) Қаулысымен.
"Қазақстан Республикасында азаматтардың денсаулығын сақтау туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қоса беріліп отырған Әлеуметтік салдары бар аурулардың және айналадағылар үшін қауіп туғызатын аурулардың тізбесі бекітілсін.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді және жариялауға жатады.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
бірінші орынбасары
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2000 жылғы 30 наурыздағы
N 468 қаулысымен
бекітілген
Әлеуметтік салдары бар аурулардың және айналадағылар
үшін қауіп туғызатын аурулардың
Тізбесі
І. Әлеуметтік салдары бар аурулар
1. Онкологиялық аурулар
2. Онкогематологиялық аурулар
3. Қант диабеті
4. Қантсыз диабет
5. Ревматизм
6. Жүйелі қызыл жегі
7. Байланыстырғыш талшықтардың таралмаған аурулары
(склеродермия, Бехчет синдромы, дерматомиозит)
8. Бехтерев ауруы
9. Балалардың церебральді параличі
10. Жүйке жүйесі мен бұлшық еттердің тұқым қуалайтын дегенеративтік аурулары (Паркинсон ауруы, миастения, миопатия, мишықтың Мари атаксиясы гипофизикалық нанизм т.б.)
11. Жүйке жүйесінің демиелиниленген аурулары
12. Психикалық аурулар
13. Эпилепсия
14. Наркологиялық аурулар
15. Созылмалы гипокортицизм
16. Аддисон ауруы
17. Муковисцидоз
18. Фенилкетонурия
19. Псориаз
20. Дымданғыш экзема
21. Туа біткен ихтиоз
22. Мешел
23. Темірдің жетіспеушілігінен қанның аздығы
24. Қолқа демікпесі
25. Жүрек талмасы (алғашқы алты ай)
26. Өмірлік маңызды органдарға жасалған операциядан кейінгі жағдай
ІІ. Айналадағылар үшін қауіп туғызатын аурулар
1. Туберкулез
2. Венерологиялық аурулар (мерез, соз)
3. ВИЧ инфекцияланғандар, СПИД-пен ауырғандар
4. Оба
5. Тырысқақ
6. Геморрагикалық вирустық безгектер, оның ішінде:
а) сары безгек
ә) Эбол безгегі
б) Марбург ауруы
в) Ласса безгегі
г) Қырым геморрагикалық безгегі
7. Іш сүзегі және А, В, С, паратифтері
8. Сібір түйнемесі
9. Малярия
10. Алапес
11. Дифтерия
12. Көкжөтел
13. Қызылша
14. Эпидемиялық паротит
15. Вирустық гепатиттер
16. Инфекциялық менингит
17. Бруцеллездің ауыр түрі
18. Психикалық аурулар

Об утверждении перечня социально значимых заболеваний и заболеваний, представляющих опасность для окружающих
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 марта 2000 года N 468. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 декабря 2009 года N 2018
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 04.12.2009 N 2018 (порядок введения в действие см. п. 3).
В целях реализации Закона Республики Казахстан Z970111_ "Об охране здоровья граждан в Республике Казахстан" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый перечень социально значимых заболеваний и заболеваний, представляющих опасность для окружающих.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания и подлежит опубликованию.
Первый заместитель
Премьер-Министра
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 марта 2000 года N 468
Перечень социально значимых заболеваний и заболеваний, представляющих опасность для окружающих I. Социально значимые заболевания 1. Онкологические заболевания 2. Онкогематологические заболевания 3. Диабет сахарный 4. Диабет несахарный 5. Ревматизм 6. Системная красная волчанка 7. Локализованные болезни соединительной ткани (склеродермия, синдром Бехчета, дерматомиозит) 8. Болезнь Бехтерева 9. Детский церебральный паралич 10. Наследственно-дегенеративные заболевания нервной системы и мышц (болезнь Паркинсона, миастения, миопатия, мозжечковая атаксия Мари гипофизарный нанизм и др.) 11. Демиелинизирующие заболевания нервной системы 12. Психические заболевания 13. Эпилепсия 14. Наркологические заболевания 15. Хронический гипокортицизм 16. Аддисонова болезнь 17. Муковисцедоз 18. Фенилкетонурия 19. Псориаз 20. Экзема мокнущая 21. Врожденный ихтиоз 22. Рахит 23. Железодефицитная анемия 24. Бронхиальная астма 25. Инфаркт миокарда (первые шесть месяцев) 26. Состояние после операции на жизненно-важных органах II. Заболевания, представляющие опасность для окружающих 1. Туберкулез 2. Венерические заболевания (сифилис, гонорея) 3. Инфицированные вирусом иммунодефицита человека, больные синдромом приобретенного иммунодефицита 4. Чума 5. Холера 6. Геморрагические вирусные лихорадки, в т.ч.: а) желтая лихорадка б) лихорадка Эбола в) болезнь Марбурга г) лихорадка Ласса д) крымская геморрагическая лихорадка 7. Брюшной тиф и паратифы А, В, С 8. Сибирская язва 9. Малярия 10. Лепра 11. Дифтерия 12. Коклюш 13. Корь 14. Эпидемический паротит 15. Вирусные гепатиты 16. Инфекционный менингит 17. Тяжелая форма бруцеллеза 18. Психические заболевания (Специалисты: Умбетова А.М., Миць О.Я.)