Тәжікстан Республикасының Кеден одағы туралы келісімдерге қосылуы туралы шартты бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 2000 жылғы 4 сәуір N 498.
РҚАО-ның ескертпесі!
Шарттың қолданысы тоқтатылды - ҚР 24.12.2014 № 266-V Заңымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі Қаулы Етеді:
1. 1999 жылғы 26 ақпанда Мәскеу қаласында жасалған Тәжікстан
Республикасының Кеден одағы туралы келісімдерге қосылуы туралы шарт
бекітілсін.
2. "Тәжікстан Республикасының Кеден одағы туралы келісімдерге қосылуы
туралы шартты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы"
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 6 шілдедегі N 933 қаулысының
күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Тәжікстан Республикасының Кеден одағы
туралы келісімдерге қосылуы туралы
Шарт
Бұдан әрі Тараптар деп аталатын, 1995 жылғы 6 және 20 қаңтардағы Кеден одағы туралы келісімдердің және 1996 жылғы 29 наурыздағы Қырғыз Республикасының Кеден одағы туралы келісімдерге қосылуы туралы Шартқа қатысушылар болып табылатын Беларусь Республикасының Үкіметі, Қазақстан Республикасының Үкіметі, Қырғыз Республикасының Үкіметі, Ресей Федерациясының Үкіметі бір жағынан және екінші жағынан, Тәжікстан Республикасының Үкіметі,
теңдестірілген және өзара тиімді экономикалық қатынастарды одан әрі дамытуға ұмтыла отырып,
Кеден одағының принциптеріне, мақсаттарына және міндеттеріне бет бұруға дайындықтарын растай отырып,
1995 жылғы 6 қаңтардағы Кеден одағы туралы Келісімнің 8-бабының 5-тармағын басшылыққа ала отырып,
1999 жылғы 26 ақпандағы Тәжікстан Республикасының 1995 жылғы 6 және 20 қаңтардағы Кеден одағы туралы келісімдердің шарттарын орындау жөніндегі жұмысты аяқтаудың кезеңдері мен мерзімдері туралы Хаттаманы негізге ала отырып,
мына төмендегілер туралы шарттасты:
1-бап
Тәжікстан Республикасы 1995 жылғы 6 және 20 қаңтардағы Кеден одағы туралы келісімдерге қосылады және олардан, интеграцияны басқару органдарының шешімдерінен, сондай-ақ Кеден одағының мақсаттарына, принциптеріне, шарттарына, қалыптасу кезеңдеріне және қызмет етуіне қатысты басқа құжаттардан туындайтын құқықтар мен міндеттемелерді өзіне толық көлемде қабылдайды.
2-бап
Тараптар, Тәжікстан Республикасымен сыртқы экономикалық қызметті реттеудің бірыңғай жүйесін қалыптастыру жөніндегі міндеттемелердің орындалғанын ескере отырып, олардың арасындағы екіжақты сауда-экономикалық қатынастарда алып тастаулар мен шектеулерсіз, толық көлемде еркін сауда
режимін енгізеді. Мұндайда еркін сауда режимінен алып тастауға қатысты
Тараптар арасында ертеректе жасалған келісімдер мен хаттамалар күшін жояды.

Об утверждении Договора о присоединении Республики Таджикистан к Соглашениям о Таможенном союзе
Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 апреля 2000 года N 498
Примечание РЦПИ!
Действие Договора прекращено Законом РК от 24.12.2014 № 266-V
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить Договор о присоединении Республики Таджикистан к Соглашениям о Таможенном союзе, совершенный в городе Москве 26 февраля 1999 года.
2. Признать утратившим силу постановление Правительства Республики Казахстан от 6 июля 1999 года N 933 "О проекте Закона Республики Казахстан "О ратификации Договора о присоединении Республики Таджикистан к Соглашениям о Таможенном союзе".
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Договор
о присоединении Республики Таджикистан
к Соглашениям о Таможенном союзе
Сноска. Нота МИД Республики Казахстан депонирована 27 апреля 2000 года.
Правительство Республики Беларусь, Правительство Республики Казахстан, Правительство Кыргызской Республики, Правительство Российской Федерации, являющиеся участниками соглашений о Таможенном союзе от 6 и 20 января 1995 года и Договора о присоединении Кыргызской Республики к соглашениям о Таможенном союзе от 29 марта 1996 года, с одной стороны, и Правительство Республики Таджикистана, с другой стороны, именуемые в дальнейшем Сторонами,
стремясь к дальнейшему развитию сбалансированных и взаимовыгодных экономических отношений,
подтверждая готовность следовать принципам, целям и задачам Таможенного союза,
руководствуясь пунктом 5 статьи 8 Соглашения о Таможенном союзе от 6 января 1995 года,
основываясь на Протоколе от 26 февраля 1999 года об этапах и сроках завершения Республикой Таджикистан работы по выполнению условий соглашений о Таможенном союзе от 6 и 20 января 1995 года, договорились о нижеследующем:
Статья 1
Республика Таджикистан присоединяется к соглашениям о Таможенном союзе от 6 и 20 января 1995 года и принимает на себя в полном объеме права и обязательства, вытекающие из них, а также решений органов управления интеграцией и других документов, касающихся целей, принципов, условий, этапов формирования и функционирования Таможенного союза.
Статья 2
Стороны, с учетом выполнения Таджикской Стороной обязательств по формированию единой системы регулирования внешнеэкономической деятельности, вводят режим свободной торговли в полном объеме без изъятий и ограничений в двусторонних торгово-экономических отношениях между ними. При этом ранее заключенные соглашения и протоколы между Сторонами, касающиеся изъятий из режима свободной торговли, утрачивают силу.

3-бап
Осы Шартқа қол қойған күнінен бастап Тәжікстан Республикасы Кеден
одағы органдарының жұмысына олар туралы ережелерге және олардың жұмыс
регламенттеріне сәйкес толық көлемде қатысады.
4-бап
Тараптар арасындағы осы Шарттың ережелеріне қатысты даулар мен қайшы
пікірлер кеңестер және/немесе келіссөздер жолымен шешілетін болады.
5-бап
Осы Шарт Тараптардың басқа халықаралық шарттарынан туындайтын, осы
Шартқа қайшы келмейтін міндеттемелерін қозғамайды.
6-бап
Интеграциялық Комитет осы Шарттың депозитариі болып табылады.
7-бап
Тараптардың әрқайсысының осы Шарттан өзінің ниеті туралы шығатын
күнінен 12 ай бұрын депозитариге хабарлама жіберу жолымен шығуға құқығы
бар.
8-бап
1999 жылғы 26 ақпанда Мәскеу қаласында жасалған Тәжікстан
Республикасының 1995 жылғы 6 және 20 қаңтардағы Кеден одағы туралы
келісімдердің шарттарын орындау жөніндегі жұмысты аяқтаудың кезеңдері мен
мерзімдері туралы Хаттама осы Шарттың ажырамас бөлігі болып табылады.
9-бап
Осы Шарт қол қойылған күнінен бастап уақытша қолданылады және
Тараптардың тиісті мемлекетішілік рәсімдерді орындағаны туралы
депозитариге соңғы хабар берген күнінен бастап күшіне енеді.
1999 жылғы 26 ақпанда Мәскеу қаласында бір данада орыс тілінде
жасалды.
Осы Шарттың түпнұсқа данасы Тараптарға оның расталған көшірмесін
жіберетін Интеграциялық Комитетте сақталады.
Беларусь Республикасы Тәжікстан Республикасы
Үкіметінің атынан Үкіметінің атынан
Қазақстан Республикасы Қырғыз Республикасы
Үкіметінің атынан Үкіметінің атынан
Ресей Федерациясы
Үкіметінің атынан
Оқығандар:
Қобдалиева Н.М.
Орынбекова Д.К.

Статья 3
С даты подписания настоящего Договора Республика Таджикистан в полном объеме принимает участие в работе органов Таможенного союза в соответствии с положениями о них и регламентами их работы.
Статья 4
Споры и разногласия между Сторонами относительно положений настоящего Договора будут решаться путем консультаций и/или переговоров.
Статья 5
Настоящий Договор не затрагивает обязательств, вытекающих из других международных договоров Сторон в части, не противоречащей настоящему Договору.
Статья 6
Депозитарием настоящего Договора является Интеграционный Комитет.
Статья 7
Каждая из Сторон имеет право выйти из настоящего Договора путем направления уведомления депозитарию о своем намерении за 12 месяцев до предполагаемой даты выхода.
Статья 8
Неотъемлемой частью настоящего Договора является Протокол об этапах и сроках завершения Республикой Таджикистан работы по выполнению условий соглашений о Таможенном союзе от 6 и 20 января 1995 года совершенный 26 февраля 1999 г. в г. Москве.
Статья 9
Настоящий Договор временно применяется с даты его подписания и
вступает в силу с даты предоставления последнего уведомления депозитарию о
выполнении Сторонами соответствующих внутригосударственных процедур.
Совершено в г. Москве 26 февраля 1999 года в одном экземпляре на
русском языке.
Подлинный экземпляр настоящего Договора хранится в Интеграционном
Комитете, который направит Сторонам его заверенную копию.
За Правительство                       За Правительство
Республики Беларусь                   Республики Таджикистан
За Правительство                       За Правительство
Республики Казахстан                   Кыргызской Республики
За Правительство
Российской Федерации
(Специалисты: Умбетова А.М.,
Склярова И.В.)