"Тараз қанаты" авиакомпаниясы", "Сыр сұңқары" ашық акционерлiк қоғамдарын қайта ұйымдастыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 2000 жылғы 8 сәуір N 541
Авиакомпаниялардың бәсекелестiк қабiлеттiлiгiн арттыру және Жамбыл, Қызылорда облыстарының халқына қызмет көрсетудi жақсарту мақсатында Қазақстан Республикасының Yкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Әуежайды мүлiктiк кешен ретiнде бөлу жолымен "Тараз қанаты" авиакомпаниясы" ашық акционерлiк қоғамы қайта ұйымдастырылсын және оған бөлiнген мүлiктiк кешендi беру арқылы "Әулиеата" ашық акционерлiк қоғамы құрылсын;
әуежайды мүлiктiк кешен ретiнде бөлу жолымен "Сыр сұңқары" ашық акционерлiк қоғамы қайта ұйымдастырылсын және оған бөлiнген мүлiктiк кешендi беру арқылы "Қызылорда" әуежайы" ашық акционерлiк қоғамы құрылсын.
2. Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгi Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетiмен бiрлесiп, заңдарда белгiленген тәртiппен осы қаулыдан туындайтын iс-шараларды жүзеге асырсын.
3. "Акциялардың мемлекеттiк пакеттерiне мемлекеттiк меншiктiң түрлерi
және ұйымдарға қатысудың мемлекеттiк үлестерi туралы" Қазақстан
Республикасы Yкiметiнiң 1999 жылғы 12 сәуiрдегi N 405
P990405_
қаулысына
(Қазақстан Республикасының ПYАЖ-ы, 1999 ж., N 13, 124-құжат) мынадай
толықтырулар енгізілсін:
көрсетiлген қаулыға 1-қосымшада:
"Жамбыл облысы" деген бөлiм мынадай мазмұндағы реттiк нөмiрi
545-2 - жолмен толықтырылсын:
"545-2 "Әулиеата" ААҚ";
"Қызылорда облысы" деген бөлiм мынадай мазмұндағы реттiк нөмiрi
768-1 - жолмен толықтырылсын:
"768-1 "Қызылорда" әуежайы" ААҚ".
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Оқығандар:
Қобдалиева Н.М.
Орынбекова Д.К.

О реорганизации открытых акционерных обществ "Авиакомпания "Крылья Тараза", "Сыр Сункары"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 8 апреля 2000 года N 541
В целях повышения конкурентоспособности авиакомпаний и улучшения обслуживания населения Жамбылской и Кызылординской областей Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Реорганизовать:
открытое акционерное общество "Авиакомпания "Крылья Тараза" путем выделения аэропорта как имущественного комплекса и создать открытое акционерное общество "Аулие-Ата", с передачей ему выделенного имущественного комплекса;
открытое акционерное общество "Сыр Сункары" путем выделения аэропорта как имущественного комплекса и создать открытое акционерное общество "Аэропорт "Кызылорда", с передачей ему выделенного имущественного комплекса.
2. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан совместно с Комитетом государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке осуществить мероприятия, вытекающие из настоящего постановления.
3. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 1999 года N 405 P990405_ "О видах государственной собственности на государственные пакеты акций и государственные доли участия в организациях" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 13, ст. 124) следующие дополнения:
в приложении 1 к указанному постановлению:
раздел "Жамбылская область" дополнить строкой, порядковый номер 545-2, следующего содержания:
"545-2 ОАО "Аулие-Ата";
раздел "Кызылординская область" дополнить строкой, порядковый номер 768-1, следующего содержания:
"768-1 ОАО "Аэропорт "Кызылорда".
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Умбетова А.М.,
Склярова И.В.)