Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1997 жылғы 20 тамыздағы N 1272 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 2000 жылғы 11 сәуір N 556. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2007.06.28. N 545 (2007 жылғы 9 тамыздан бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. "Қазақстан Республикасындағы Мал дәрiгерлiк қызметтi лицензиялау туралы ереженi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1997 жылғы 20 тамыздағы N 1272  қаулысына  (Қазақстан Республикасының ПYАЖ-ы, 1997 ж., N 38, 365-құжат) мынадай өзгерiстер енгiзiлсiн:
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасындағы Мал дәрiгерлiк қызметтi лицензиялау туралы ережеге:
3-тармақтағы "немесе патентiнiң" деген сөздер алынып тасталсын;
7-тармақтағы "Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң Мал дәрiгерлiгi комитетi" деген сөздер "уәкiлеттi мемлекеттiк орган" деген сөздермен ауыстырылсын;
8-тармақтың төртiншi, бесiншi және алтыншы абзацтары алынып тасталсын;
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Кәсiпкерлiктің жекелеген түрлерiмен айналысу құқығы үшiн алымның мөлшерi, оны төлеу тәртiбi Қазақстан Республикасының салық заңдарымен белгiленедi.".
18-тармақтың екiншi абзацы алынып тасталсын;
20-тармақта "лицензиар" деген сөз алынып тасталсын;
23-тармақта:
екiншi абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Лицензия жоғалған жағдайда лицензиаттың төлнұсқа алуға құқығы бар. Лицензиар лицензиаттың жазбаша өтiнiшi бойынша 10 күн iшiнде лицензияның төлнұсқасын бередi";
үшiншi абзац алынып тасталсын;
"III бөлiм. Мал дәрiгерлiк қызметке лицензия алу үшiн тұлғаларға қойылатын талаптар" атауындағы "талаптар" деген сөз "бiлiктiлiк талаптары" деген сөздермен ауыстырылсын;
24-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"24. Мал дәрiгерлiгi жөнiндегi жұмыстарды орындауға және қызметтердi жүзеге асыруға мынадай заңды және жеке тұлғалардың құқығы бар:
Заңды тұлғаларға арналған бiлiктiлiк талаптарына мыналар енедi:
мал дәрiгерлiк қызметке лицензия алуға үмiткер заңды тұлға басшысының арнаулы мал дәрiгерлiк бiлiмi және мамандығы бойынша кемiнде 3 жыл еңбек стажы болуы;
мал дәрiгерлiк қызметті жүзеге асыратын қызметкерлерде арнаулы мал дәрiгерлiк бiлiмi болуы;
қызметкерлердiң денсаулығының жай-күйi туралы анықтама (құжаты) болуы;
санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау және өртке қарсы күрес органдарының қорытындысы болуы;

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 августа 1997 года N 1272
Постановление Правительства Республики Казахстан от 11 апреля 2000 года N 556. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 июня 2007 года N 545 (вводится в действие с 9 августа 2007 года)
Сноска. Постановление Правительства Республики Казахстан от 11 апреля 2000 года N 556 утратило силу  постановлением  Правительства Республики Казахстан от 28 июня 2007 года N 545 (вводится в действие с 9 августа 2007 года).
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 августа 1997 года N 1272  P971272_  "Об утверждении Положения о лицензировании ветеринарной деятельности в Республике Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1997г., N 38, ст.365) следующие изменения:
в Положение о лицензировании ветеринарной деятельности в Республике
Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в пункте 3 слова "или патент" исключить;
в пункте 7 слова "Комитетом ветеринарии Министерства сельского
хозяйства" заменить словами "уполномоченным государственным органом";
абзацы четвертый, пятый и шестой пункта 8 исключить;
пункт 13 изложить в следующей редакции:
"13. Размер сбора за право занятия отдельными видами
предпринимательской деятельности, порядок его уплаты устанавливаются
налоговым законодательством Республики Казахстан";
абзац второй пункта 18 исключить;
в пункте 20 слова "лицензиаром" исключить;
в пункте 23:
абзац второй изложить в следующей редакции:
"При утере лицензии лицензиат имеет право на получение дубликата. Лицензиар в течение десяти дней производит выдачу дубликата лицензии по письменному заявлению лицензиата".
абзац третий исключить;
в разделе III. Требования, предъявляемые к лицам, для получения лицензии на ветеринарную деятельность: слова "Требования" заменить словами "Квалификационные требования,... ".
пункт 24 изложить в следующей редакции:
"24. Право получения лицензии на выполнение работ и осуществление услуг по ветеринарии имеют юридические и физические лица.
Квалификационные требования для юридических лиц включают следующее:
руководитель юридического лица, претендующий на получение лицензии на ветеринарную деятельность, должен иметь специальное ветеринарное образование и стаж работы по специальности не менее 3-х лет;
наличие у сотрудников, осуществляющих ветеринарную деятельность, специального ветеринарного образования;
наличие справки (документа) о состоянии здоровья сотрудников;
наличие заключения органов санитарно-эпидемиологического надзора и противопожарной службы;

СНТЖ 8-81 талаптарына және СН-245-71 санитарлық нормаларына сай өндiрiстiк үй-жайы және тиiстi бейiндегi технологиялық жабдықтың толық жиынтығы болуы тиiс.
Жеке тұлғаларға арналған бiлiктiлiк талаптарына мыналар енедi:
арнаулы мал дәрiгерлiк бiлiмi және мамандығы бойынша:
жоғары бiлiмi бар адамдарда - кемiнде бiр жыл еңбек стажы, арнаулы орта мал дәрiгерлiк бiлiмi бар адамдарда - кемiнде екi жыл еңбек стажы болуы;
қатты әсер ететiн препараттарды сақтауға арналған күзетiлетiн үй-жайы (сейфi), сондай-ақ лабораториялық жабдығы мен құралдары (лицензияланатын мал дәрiгерлiк қызметтiң тиiстi түрi жүзеге асырылатын жағдайда) болуы;
денсаулығының жай-күйi туралы анықтама (құжат) болуы;
санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау және өртке қарсы күрес органдарының қорытындысы болуы тиiс.
25-тармақ алынып тасталсын.
26-тармақтағы "Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң Мал дәрiгерлiк комитетi" деген сөздер "уәкiлеттi орган" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi және жариялануға жатады.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

наличие производственного помещения, отвечающего требованиям в соответствии ОНТП 8-81 и санитарным нормам СН-245-71, и полный набор технологического оборудования соответствующего профиля.
Квалификационные требования для физических лиц включают следующее:
наличие специального ветеринарного образования и стаж работы по специальности: для лиц с высшим образованием - не менее одного года, со средним специальным образованием - не менее двух лет;
наличие охраняемого помещения (сейфа) для хранения сильнодействующих препаратов, а также лабораторного оборудования и инструментов (в случае осуществления соответствующего вида лицензируемой ветеринарной деятельности);
наличие справки (документа) о состоянии здоровья;
наличие заключения органов санитарно-эпидемиологического надзора и противопожарной службы".
пункт 25 исключить;
в пункте 26 слова "Комитетом ветеринарии Министерства сельского хозяйства" заменить словами "уполномоченным органом".
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания и подлежит опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Мартина Н.А
Чунтонов В.В.)