Азия Даму Банкінің ауыл шаруашылығы секторына арналған бағдарламалық заемының кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 2000 жылғы 14 сәуір N 574
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. "Қазақстан Эксимбанкі" жабық акционерлік қоғамы мен "Қазагроөнеркәсіпбанкі" ашық акционерлік қоғамының Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігімен және Қаржы министрлігімен келісілген, Азия Даму Банкінің бірінші траншы шеңберінде ауыл шаруашылығы секторы үшін 3 (үш) жылға дейінгі мерзімге бөлінген несиелік ресурстарды қайтарудың мерзімдерін заңдарда белгіленген тәртіппен ұзарту туралы ұсынысы назарға алынсын.
2. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі заңдарда белгіленген тәртіппен:
"Қазақстан Эксимбанкі" жабық акционерлік қоғамы мен "Қазагроөнеркәсіпбанкі" Азия даму Банкінің алдындағы міндеттемелерінің сомасына сәйкес және көрсетілген банктердің берешектеріне теңбе-тең бөлінген негізгі борыш бойынша мерзімі өткен берешектерінің бір бөлігін, сондай-ақ Азия Даму Банкі заемының несиелері бойынша сыйақының (мүдденің) мерзімі өткен сомаларын өтеуді;
несиелер бойынша алда тұрған кезекті төлемдерді өтеуді бірдей үлестермен жарты жылда бір рет: әр жылдың 1 сәуірінде және 1 қазанында өтеуді;
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің және тиісті банктердің арасында жасалған көрсетілген банктердің берешектерін акцептсіз тәртіппен есептен шығару туралы 1996 жылғы 1 тамыздағы Несиелік шарттардың 3.4-тармағын іске асыруды қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі мен Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігіне осы қаулының 2-тармағының ережелерін ескере отырып, көрсетілген банктермен тиісті несиелік келісім жасасу ұсынылсын.
4. "Қазақстан Эксимбанкі" жабық акционерлік қоғамы мен
"Қазагроөнеркәсіпбанкі" ашық акционерлік қоғамына түпкі несиелік
заемшылармен несиелердің мерзімдерін ұзартуға арналған тиісті несиелік
келісім жасасу ұсынылсын.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Оқығандар:
Қобдалиева Н.М.
Орынбекова Д.К.

О некоторых вопросах Программного займа Азиатского Банка Развития для сельскохозяйственного сектора
Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 апреля 2000 года N 574
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Принять к сведению предложение закрытого акционерного общества "Эксимбанк Казахстан" и открытого акционерного общества "Казагропромбанк", согласованное с Министерством сельского хозяйства и Министерством финансов Республики Казахстан о пролонгации в установленном законом порядке сроков возврата кредитных ресурсов, выделенных в рамках первого транша займа Азиатского Банка Развития для сельскохозяйственного сектора, сроком до 3 (трех) лет.
2. Министерству финансов Республики Казахстан в установленном законом порядке обеспечить:
погашение части просроченной задолженности закрытого акционерного общества "Эксимбанк Казахстан" и открытого акционерного общества "Казагропромбанк" по основному долгу, соответствующей сумме обязательств Республики Казахстан перед Азиатским Банком Развития и распределенной пропорционально задолженностям указанных банков, а также просроченной суммы вознаграждения (интереса) по кредитам займа Азиатского Банка Развития;
погашение предстоящих очередных платежей по кредитам осуществлять равными долями один раз в полугодие: 1 апреля и 1 октября каждого года;
реализацию п. 3.4. Кредитных договоров от 1 августа 1996 г., заключенных между Министерством финансов Республики Казахстан, Министерством сельского хозяйства Республики Казахстан и соответствующими банками о списании в безакцептном порядке задолженностей указанных банков.
3. Рекомендовать Министерству финансов Республики Казахстан и Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан заключить соответствующие кредитные соглашения с указанными банками, учитывая положения пункта 2 настоящего постановления.
4. Рекомендовать закрытому акционерному обществу "Эксимбанк Казахстан" и открытому акционерному обществу "Казагропромбанк" заключить соответствующие кредитные соглашения с конечными заемщиками на пролонгацию сроков кредитов.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Мартина Н.А.
Сельдемирова И.Г.)