Қытай Халық Республикасы Үкіметінің Қазақстан Республикасының Үкіметіне өтеусіз көмек беруі туралы келісімге қол қою туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 2000 жылғы 19 сәуір N 602
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі ұсынған және
қытай тарапымен алдын-ала пысықталған Қытай Халық Республикасы Үкіметінің
Қазақстан Республикасының Үкіметіне өтеусіз көмек беруі туралы келісімнің
жобасы мақұлдансын.
2. Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрі Ерлан Әбілфайызұлы
Ыдырысов қоса беріліп отырған Қытай Халық Республикасы Үкіметінің
Қазақстан Республикасының Үкіметіне өтеусіз көмек беруі туралы келісімге
қол қойсын.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қытай Халық Республикасы Үкіметінің
Қазақстан Республикасының Үкіметіне
өтеусіз көмек беруі туралы
Келісім
(ҚР халықаралық шарттары бюллетені, 2001 ж., N 3, 26-құжат)
Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Қытай Халық Республикасының
Үкіметі (бұдан әрі Тараптар деп аталады)
екі елдің арасындағы достық байланыстарды одан әрі нығайту және
техникалық-экономикалық ынтымақтастықты дамыту мақсатында мына
төмендегілер туралы келісті:
1-бап
Қытай Халық Республикасы Үкіметінің Қазақстан Республикасының
Үкіметіне достық қарым-қатынасының және қытай мен қазақстан халықтары
достығының белгісі ретінде, Қытай Халық Республикасының Үкіметі Қазақстан
Республикасының Үкіметіне 10 (он) миллион қытай юаны мөлшерінде өтеусіз
көмек береді.
2-бап
Жоғарыда аталған көмектің қаражаты Тараптардың арасындағы
уағдаластыққа сәйкес жабдықтардың жиынтығын беру жөніндегі жобаларды
жүзеге асыру үшін немесе Қазақстан Республикасына жалпы мақсаттағы
тауарларды беру үшін пайдаланылатын болады.
3-бап
Осы Келісімді жүзеге асыру үшін есеп жүргізудің тәртібі Қазақстан
Республикасының Ұлттық Банкі мен қытай Банкінің арасында қосымша
келісілетін болады.
4-бап
Осы Келісім қол қойылған сәттен бастап күшіне енеді және Тараптар
өздеріне қабылдаған міндеттемелерді толық орындағанға дейін қолданылады.
2000 жылғы 19 сәуірде Астана қаласында әрқайсысы қазақ, қытай және
орыс тілдерінде екі данада жасалды, әрі барлық мәтіндердің бірдей күші
бар. Осы Келісімнің ережелерін түсіндіруде келіспеушіліктер пайда болған
жағдайда Тараптар орыс тіліндегі мәтінді басшылыққа алатын болады.
Қазақстан Республикасының         Қытай Халық Республикасының
Үкіметі үшін                       Үкіметі үшін
Мамандар:
Қобдалиева Н.М.
Орынбекова Д.К.

О подписании Соглашения о предоставлении безвозмездной помощи Правительством Китайской Народной Республики Правительству Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 апреля 2000 года N 602
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Одобрить представленный Министерством иностранных дел Республики Казахстан и предварительно проработанный с китайской стороной проект Соглашения о предоставлении безвозмездной помощи Правительством Китайской Народной Республики Правительству Республики Казахстан.
2. Подписать Министру иностранных дел Республики Казахстан Идрисову
Ерлану Абильфаизовичу прилагаемое Соглашение о предоставлении
безвозмездной помощи Правительством Китайской Народной Республики
Правительству Республики Казахстан.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Соглашение
о предоставлении безвозмездной помощи Правительством
Китайской Народной Республики Правительству Республики Казахстан
(Вступило в силу с момента подписания - "Бюллетень международных
договоров РК", 2001 г., N 3, ст. 26)
Правительство Республики Казахстан и Правительство Китайской Народной
Республики (далее именуемые Стороны),
в целях дальнейшего укрепления дружественных связей и развития технико-экономического сотрудничества между обеими странами,
согласились о нижеследующем:
Статья 1
В знак дружественного отношения Правительства Китайской Народной Республики к Правительству Республики Казахстан и дружбы китайского и казахстанского народов, Правительство Китайской Народной Республики предоставляет Правительству Республики Казахстан безвозмездную помощь в размере 10 (десяти) миллионов китайских юаней.
Статья 2
Средства вышеуказанной помощи используются для осуществления проектов по поставкам комплектов оборудования в соответствии с договоренностью между Сторонами или для поставок Республике Казахстан товаров общего назначения.
Статья 3
Порядок ведения счетов для осуществления настоящего Соглашения будет согласован между Национальным Банком Республики Казахстан и Банком Китая дополнительно.
Статья 4
Настоящее Соглашение вступает в силу с момента подписания и действует
до полного выполнения Сторонами принятых на себя обязательств.
Совершено 19 апреля 2000 года в городе Астане в двух экземплярах,
каждый на казахском, китайском и русском языках , причем все тексты имеют
одинаковую силу. В случае возникновения разногласий в толковании положений
настоящего Соглашения Стороны будут руководствоваться текстом на русском
языке.
За Правительство                     За Правительство Китайской
Республики Казахстан                 Народной Республики
(Специалисты: Мартина Н.А.
Чунтонов В.В.)