Литва Республикасының Президенті В. Адамкустың Қазақстан Республикасына мемлекеттік сапарын әзірлеу және өткізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 2000 жылғы 10 мамыр N 689
Қазақстан Республикасы мен Литва Республикасы арасындағы екіжақты ынтымақтастықты нығайту және Литва Республикасының Президенті Валдас Адамкустың Қазақстан Республикасына 2000 жылғы 10-12 мамырдағы мемлекеттік сапарын әзірлеу және өткізу жөнінде Астана және Алматы қалаларында протоколдық-ұйымдастыру іс-шараларын қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі Литва Республикасының Президенті Валдас Адамкустың Қазақстан Республикасына 2000 жылғы 10-12 мамырдағы мемлекеттік сапарын (бұдан әрі - сапар) әзірлеу және өткізу жөніндегі Астана және Алматы қалаларындағы ұйымдастыру іс-шараларын қамтамасыз етсін.
2. Қазақстан Республикасы Президентінің Іс Басқармасы (келісім бойынша) Литва Республикасының ресми делегация мүшелерін орналастыру және оларға қызмет көрсету жөнінде қосымшаға сәйкес қажетті шаралар қабылдасын.
3. Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі ресми делегация мүшелері тұратын және баратын орындарда қауіпсіздікті, сондай-ақ жүретін бағыттары бойынша бірге жүруді қамтамасыз етсін.
4. Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникациялар министрлігі белгіленген тәртіппен:
Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігімен бірлесіп Литва Республикасы Президентінің арнайы ұшағының Қазақстан Республикасы аумағының үстінен ұшып өтуін, Астана және Алматы қалаларының әуежайларында қонуын және ұшып шығуын;
Астана және Алматы қалаларының әуежайларында арнайы ұшаққа техникалық қызмет көрсетуді, тұрақ беруді және жанармай құюды қамтамасыз етсін.
5. Қазақстан Республикасының Экономика министрлігі қазақстан-литва сауда-экономикалық ынтымақтастық жөніндегі үкіметаралық комиссиясының бірінші мәжілісін Астана қаласында ұйымдастырсын.
6. Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрлігі:
Алматы қаласының әкімімен бірлесіп Алматы қаласында Қазақстан Республикасының іскер топтарының өкілдері және Литва Республикасы делегациясының құрамында келетін іскер топтар өкілдерінің қатысуымен бизнес-форум ұйымдастырсын;
Астана қаласының әкімімен бірлесіп Астана қаласында Қазақстан Республикасының мүдделі мемлекеттік органдарының, іскер топтарының өкілдері және Литва Республикасы делегациясының құрамында келетін іскер топтар өкілдерінің қатысуымен "Дөңгелек үстел" ұйымдастырсын.
7. Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келісім министрлігі сапардың бұқаралық ақпарат құралдарында жария етілуін қамтамасыз етсін.

О подготовке и проведении государственного визита Президента Литовской Республики В.Адамкуса в Республику Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 10 мая 2000 года N 689
В целях укрепления двустороннего сотрудничества между Республикой Казахстан и Литовской Республикой и обеспечения протокольно-организационных мероприятий по подготовке и проведению государственного визита Президента Литовской Республики Валдаса Адамкуса в Республику Казахстан 10-12 мая 2000 года в городах Астане и Алматы Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Министерству иностранных дел Республики Казахстан обеспечить организационные мероприятия по подготовке и проведению государственного визита Президента Литовской Республики Валдаса Адамкуса в Республику Казахстан 10-12 мая 2000 года в городах Астане и Алматы (далее - визит).
2. Управлению Делами Президента Республики Казахстан (по согласованию) принять необходимые меры по размещению и обслуживанию членов официальной делегации Литовской Республики согласно приложению.
3. Министерству внутренних дел Республики Казахстан обеспечить безопасность членов официальной делегации в местах проживания и посещения, а также сопровождение по маршрутам следования.
4. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан в установленном порядке обеспечить:
совместно с Министерством обороны Республики Казахстан пролет специального самолета Президента Литовской Республики над территорией Республики Казахстан, посадку и вылет в аэропортах городов Астаны и Алматы;
техническое обслуживание, стоянку и заправку специального самолета в аэропортах городов Астаны и Алматы.
5. Министерству экономики Республики Казахстан организовать в городе Астане первое заседание казахстанско-литовской Межправительственной комиссии по торгово-экономическому сотрудничеству.
6. Министерству энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан:
совместно с акимом города Алматы организовать в городе Алматы бизнес-форум с участием представителей деловых кругов Республики Казахстан и прибывающих в составе делегации представителей деловых кругов Литовской Республики;
совместно с акимом города Астаны организовать в городе Астане "Круглый стол" с участием представителей заинтересованных государственных органов, деловых кругов Республики Казахстан и прибывающих в составе делегации представителей деловых кругов Литовской Республики.
7. Министерству культуры, информации и общественного согласия Республики Казахстан обеспечить освещение визита в средствах массовой информации.

8. Астана және Алматы қалаларының әкімдері Литва Республикасының ресми делегациясын күтіп алу және шығарып салу, Астана және Алматы қалаларының әуежайлары мен көшелерін безендіру жөніндегі ұйымдастыру іс-шараларының орындалуын қамтамасыз етсін.
9. Қазақстан Республикасы Президентінің Іс Басқармасы (келісім
бойынша) 2000 жылға арналған республикалық бюджетте "Ресми делегацияларға
қызмет көрсету" бағдарламасы бойынша көзделген қаражаттың есебінен сапарды
өткізу шығыстарының қаржыландырылуын қамтамасыз етсін.
10. Осы қаулының іске асырылуын бақылау Қазақстан Республикасының
Сыртқы істер министрлігіне жүктелсін.
11. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2000 жылғы 10 мамырдағы
N 689 қаулысына
қосымша
Литва Республикасының ресми делегациясы мүшелерін орналастыру және
оларға қызмет көрсету жөніндегі ұйымдастыру шаралары
1. Литва Республикасының ресми делегациясы мүшелерін (1+1+10) Астана қаласында "Интерконтиненталь-Астана" қонақ үйіне, Алматы қаласында Қонақтар павильонына және "Алмалы" қонақ үй кешеніне, бірге жүретін адамдарды Астана қаласында "Интерконтиненталь-Астана" қонақ үйіне орналастыру, тамақтандыру және оларға көліктік қызмет көрсету.
2. Қазақстан Республикасы Президентінің Күзет қызметі қызметкерлерін "Интерконтиненталь-Астана" қонақ үйіне орналастыру.
3. 2000 жылғы 10-12 мамырда сапарды өткізуге жұмылдырылған адамдар үшін жедел байланыс құралдарын (5 дана) жалдау.
4. Баспа өнімдерін (бейдждер, автокөліктерге арнайы рұқсатнамалар) дайындау.
5. Кәдесыйлар және делегация басшысы үшін сыйлық сатып алу.
6. Литва Республикасының ресми делегациясын Астана және Алматы қалаларының әуежайларында күтіп алу және шығарып салу кезінде шай дастарханын ұйымдастыру.
7. Литва Республикасының ресми делегациясын Астана және Алматы қалаларының әуежайларында күтіп алу және шығарып салу рәсімдерін техникалық безендіру (VIР-зал, сусындар, шай, жалаулар, Астана және Алматы қалаларының әуежайлары мен делегацияның жүретін бағыттары бойынша қазақ және литван тілдерінде жазылған қошаметтік ұрандар).
8. Литва Республикасы Президентінің Қазақстан Республикасы мен Литва
Республикасының іскер топтары өкілдерімен кездесуін және Алматы қаласында
бизнес-форумды өткізуді ұйымдастыру.
9. Қазақстан Республикасының Президенті Н.Ә. Назарбаев пен зайыбы
атынан Литва Республикасының Президенті В. Адамкус пен зайыбы құрметіне
Астана қаласында ресми қонақасы ұйымдастыру.
10. Қазақстан Республикасының Парламенті Сенатының Төрағасы мен
Мәжілісінің Төрағасы атынан қонақасы ұйымдастыру.

8. Акимам городов Астаны и Алматы обеспечить выполнение организационных мероприятий по встрече и проводам официальной делегации Литовской Республики, оформлению аэропортов и улиц городов Астаны и Алматы.
9. Управлению Делами Президента Республики Казахстан (по согласованию) обеспечить финансирование расходов на проведение визита за счет средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2000 год по программе "Обслуживание официальных делегаций".
10. Контроль за реализацией настоящего постановления возложить на Министерство иностранных дел Республики Казахстан.
11. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 10 мая 2000 года N 689
Организационные меры по размещению и обслуживанию
членов официальной делегации Литовской Республики
1. Размещение, питание и транспортное обслуживание членов официальной делегации Литовской Республики (1+1+10) в городе Астане в гостинице "Интерконтиненталь-Астана", в городе Алматы в Гостевом павильоне и гостиничном комплексе "Алмалы", сопровождающих лиц в городе Астане в гостинице "Интерконтиненталь-Астана".
2. Размещение сотрудников Службы охраны Президента Республики Казахстан в гостинице "Интерконтиненталь-Астана").
3. Аренда мобильных средств связи (5 штук) для лиц, задействованных в проведении визита, с 10 по 12 мая 2000 года.
4. Изготовление печатной продукции (бейджи, спецпропуска на автомобили).
5. Приобретение сувениров и подарка для главы делегации.
6. Организация чайного стола в аэропортах городов Астаны и Алматы при встрече и проводах официальной делегации Литовской Республики.
7. Техническое оформление церемонии встречи и проводов официальной делегации Литовской Республики в аэропортах городов Астаны и Алматы (VIР-зал, напитки, чай, флаги, приветственные транспаранты на казахском и литовском языках в аэропортах городов Астаны и Алматы и по маршрутам следования делегации).
8. Организация встречи Президента Литовской Республики с
представителями деловых кругов Республики Казахстан и Литовской Республики
и проведение бизнес-форума в городе Алматы.
9. Организация официального обеда от имени Президента Республики
Казахстан Н.А.Назарбаева с супругой в честь Президента Литовской
Республики В.Адамкуса с супругой в городе Астане.
10. Организация обеда от имени Председателя Сената Парламента и
Председателя Мажилиса Парламента Республики Казахстан.

11. Қазақстан Республикасының Премьер-Министрімен таңертеңгілік жұмыс
қонақасын ұйымдастыру.
12. Алматы қаласы әкімінің атынан түстік қонақасын ұйымдастыру.
13. Ресми делегацияның мүшелеріне және бірге жүрген адамдарға
медициналық қызмет көрсету.
Оқығандар:
Қобдалиева Н.М.
Орынбекова Д.К.

11. Организация рабочего завтрака с Премьер-Министром Республики
Казахстан.
12. Организация обеда от имени акима города Алматы.
13. Медицинское обслуживание членов официальной делегации и
сопровождающих лиц.
(Специалисты: Мартина Н.А.
Польский В.Ф.)