Ақыл-есі кеміс балаларға арналған интернат үйлері, психоневрологиялық интернаттар, қарттар мен мүгедектерге арналған жалпы үлгідегі интернат үйлері ұсынатын тауарлар мен қызмет көрсетулерді сатудан түсетін қаражатты пайдалану ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 2000 жылғы 15 мамыр N 719
"2000 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Ұсынылып отырған Ақыл-есі кеміс балаларға арналған интернат үйлері, психоневрологиялық интернаттар, қарттар мен мүгедектерге арналған жалпы үлгідегі интернат үйлері ұсынатын тауарлар мен қызмет көрсетулерді сатудан түсетін қаражатты пайдалану ережесі бекітілсін.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді және жариялауға жатады.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2000 жылғы 15 мамырдағы N 719
қаулысымен бекітілген
Ақыл-есі кеміс балаларға арналған интернат
үйлері, психоневрологиялық интернаттар,
қарттар мен мүгедектерге арналған жалпы
үлгідегі интернат үйлері ұсынатын тауарлар
мен қызмет көрсетулерді сатудан түсетін
қаражатты пайдалану Ережесі
1. Ақыл-есі кеміс балаларға арналған интернат үйлері, психоневрологиялық интернаттар, қарттар мен мүгедектерге арналған жалпы үлгідегі интернат үйлері ұсынатын тауарлар мен қызмет көрсетулерді сатудан түсетін қаражат заңнамаға сәйкес мынадай бағыттар бойынша:
қамқорлыққа алынғандарды тамақтандыруды және дәрігерлік көмек көрсетуді жақсартуға;
емдеу-еңбек шеберханаларының, қосалқы шаруашылықтардың материалдық-техникалық базасын нығайтуға;
ақыл-есі кеміс балаларға арналған интернат үйлерінде және қарттар мен мүгедектерге арналған жалпы үлгідегі интернат үйлерінде тұратын қамқорлыққа алынғандарды көтермелеуге;
емдеу-еңбек шеберханалары, қосалқы шаруашылықтар қызметкерлерінің еңбегіне ақы төлеуге;
интернаттарды материалдық-тұрмыстық қамтамасыз етуге;
мәдени шараларды өткізуге және демалысты ұйымдастыруға пайдаланылады.
2. Интернаттардың тауарлар мен ақылы қызмет көрсетулерді сатудан алынатын қаражаты интернаттардың "Ақылы қызметтерден түскен қаражат" ағымдағы шотына енгізіледі және мақсатты орны бойынша қатаң жұмсалады.
3. Тауарлар мен қызмет көрсетулерді сатудан түсетін қаражатты жұмсау үшін, Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі белгіленген тәртіппен, шығыстар сметасы жасалады және бекітіледі.
4. Тауарлар мен ақылы қызметтерді сатудан түсетін қаражаттың есебін жүргізу және олардың пайдаланылуы туралы есеп беру Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.

Об утверждении Правил использования средств от реализации товаров и услуг, предоставляемых домами-интернатами для умственно-отсталых детей, психоневрологическими интернатами, домами-интернатами для престарелых и инвалидов общего типа
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 мая 2000 года N 719
В соответствии с Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2000 год" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые Правила использования средств от реализации товаров и услуг, предоставляемых домами-интернатами для умственно-отсталых детей, психоневрологическими интернатами, домами-интернатами для престарелых и инвалидов общего типа.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания и подлежит опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 15 мая 2000 года N 719
Правила
использования средств от реализации товаров
и услуг, предоставляемых домами-интернатами
для умственно-отсталых детей, психоневрологическими
интернатами, домами-интернатами для престарелых
и инвалидов общего типа
1. Средства от реализации товаров и услуг, предоставляемых домами- интернатами для умственно-отсталых детей, психоневрологическими интернатами, домами-интернатами для престарелых и инвалидов общего типа, в соответствии с законодательством используются по следующим направлениям:
на улучшение питания и медицинской помощи опекаемых;
на укрепление материально-технической базы лечебно-трудовых мастерских, подсобных хозяйств;
на поощрение опекаемых, проживающих в домах-интернатах для умственно-отсталых детей и домах-интернатах для престарелых и инвалидов общего типа;
на оплату труда работников подсобных хозяйств, лечебно-трудовых мастерских;
на материально-бытовое обеспечение интернатов;
на проведение культурных мероприятий и организацию досуга.
2. Средства, получаемые интернатами от реализации товаров и платных услуг, зачисляются на текущий счет интернатов "Средства от платных услуг" и расходуются строго по целевому назначению.
3. Для расходования средств от реализации товаров и услуг составляются и утверждаются сметы расходов в порядке, устанавливаемом Министерством финансов Республики Казахстан.
4. Учет средств, поступающих от реализации товаров и платных услуг, и отчет об их использовании осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

5. Тауарлар мен ақылы қызмет көрсетулерді сатудан түсетін қаражаттың иелік етушісі, бюджет қаражатына иелік ету құқығы берілген, интернаттардың басшылары болып табылады.
6. Тауарлардың және интернаттар көрсететін қызметтердің бағасын жергілікті атқарушы органдар бекітеді.
Оқығандар: Қобдалиева Н.М. Орынбекова Д.К.

5. Распорядителями средств, поступающих от реализации товаров и платных услуг, являются руководители интернатов, которым предоставлено право распоряжаться бюджетными средствами.
6. Цены на товары и услуги, оказываемые интернатами, утверждаются местными исполнительными органами.
(Специалисты: Мартина Н.А., Петрова Г.В.)