"Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлігінiң "Ұлттық ғылыми-практикалық дене тәрбиесi орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнын құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2000 жылғы 19 мамыр N 766
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Мемлекеттiк кәсiпорын туралы" 1995 жылғы 19 маусымдағы N 2335 заң күшi бар Жарлығына, "Дене тәрбиесi және спорт туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 2 желтоқсандағы Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Yкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. "Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлігінiң "Ұлттық ғылыми-практикалық дене тәрбиесi орталығы" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорны (бұдан әрi - Ұлттық орталық) құрылсын.
2. Ұлттық орталықты мемлекеттiк басқару органы, сондай-ақ оған қатысты мемлекеттiк меншiк құқығының субъектiсi қызметiн жүзеге асыратын орган болып, Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылым министрлiгi анықталсын.
3. Ұлттық орталық қызметiнiң негізгi мәнi:
1) балалар мен жастардың дене тәрбиесi жөнiндегi ғылыми және оқу-әдiстемелiк қамтамасыз етуге мақсатты кешендiк бағдарламалар әзiрлеуге қатысу;
2) спорт түрлерi бойынша республиканың спорттық резервiн даярлауға және жасөспiрiмдер мен студенттiк құрама командаларын жасақтауға қатысу;
3) спорт түрлерi бойынша республика құрама командасының мүшелерiне педагогикалық, психологиялық және дәрігерлiк-биологиялық көмек көрсету;
4) дене тәрбиесi жөнiндегi педагог кадрларды қайта даярлауға және бiлiктiлiгiн арттыруға қатысу болып белгiленсiн.
4. Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылым министрлiгi:
1) Ұлттық орталықтың жарғысын бекiтсiн және оның мемлекеттiк тiркелуiн қамтамасыз етсiн;
2) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
5. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкiмдерi, Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылым министрлiгi білiм, ғылым және дене тәрбиесi ұйымдарының желiлерiн және құрылымдарын оңтайландыруды жүргiзуден түскен қаражат есебiнен аймақтық дене тәрбиесi орталықтарын құру мәселесiн қарастырсын.
6. Алматы қаласының әкiмi белгiленген тәртіппен Ұлттық орталықты орналастыруға арналған үй-жай бөлсiн.
7. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен.
8. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

О создании Республиканского государственного казенного предприятия "Национальный научно-практический центр физической культуры" Министерства образования и науки Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 мая 2000 года N 766
В соответствии с Указом Президента Республики Казахстан, имеющим силу Закона, от 19 июня 1995 года N 2335 Z952335_ "О государственном предприятии", Законом Республики Казахстан от 2 декабря 1999 года Z990490_ "О физической культуре и спорте" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Создать Республиканское государственное казенное предприятие "Национальный научно-практический центр физической культуры" Министерства образования и науки Республики Казахстан (далее - Национальный центр).
2. Определить органом государственного управления Национальным центром, а также органом, осуществляющим по отношению к нему функции субъекта права государственной собственности, Министерство образования и науки Республики Казахстан.
3. Основным предметом деятельности Национального центра определить:
1) участие в научном и учебно-методическом обеспечении, разработке целевых комплексных программ по физическому воспитанию детей и молодежи;
2) участие в подготовке спортивного резерва и комплектовании юношеских и студенческих сборных команд республики по видам спорта;
3) оказание педагогической, психологической и медико-биологической помощи членам сборной команды республики по видам спорта;
4) участие в переподготовке и повышении квалификации педагогических кадров по физической культуре.
4. Министерству образования и науки Республики Казахстан:
1) утвердить устав Национального центра и обеспечить его государственную регистрацию;
2) принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
5. Акимам областей, городов Астаны и Алматы, Министерству образования и науки Республики Казахстан рассмотреть вопрос создания региональных центров физической культуры за счет средств проводимой оптимизации сети и структуры организаций образования, науки и физической культуры.
6. Акиму города Алматы в установленном порядке выделить помещение для размещения Национального центра.
7. Утратил силу постановлением Правительства РК от 05.08.2013 № 796.
8. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан