Астана қаласын салу жөніндегі бірыңғай тапсырыс берушіні ұйымдастыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 2000 жылғы 5 маусым N 845
Бас қаланы дамытудың бас жоспарына сәйкес Астана қаласын кешенді және жоспарлы салу мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Астана қаласының әкіміне Астана қаласында тұрғын үй-азаматтық және
коммуналдық мақсаттағы объектілердің құрылысы жөніндегі бірыңғай тапсырыс
берушінің қызметін жүзеге асыру тапсырылсын.
2. Заңды тұлғаларға, меншік нысанына қарамастан, Астана қаласының
аумағында объектілер салу кезінде қаржылық қаражатын үлестік негізде
бірыңғай тапсырысшыға беру ұсынылсын.
3. Астана қаласының әкімі құрылыс салушылардың қаражаты есебінен
инженерлік инфрақұрылым объектілерін үлестік негізде жобалауды және
құрылысты жүргізуді қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Оқығандар:
Қобдалиева Н.М.
Икебаева А.Ж.

Об организации единого заказчика по застройке города Астаны
Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 июня 2000 года N 845
В целях комплексной и планомерной застройки города Астаны в соответствии с генеральным планом развития столицы Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Поручить акиму города Астаны осуществление функций единого заказчика по строительству объектов жилищно-гражданского и коммунального назначения в городе Астане.
2. Рекомендовать юридическим лицам, независимо от их форм собственности, при строительстве объектов на территории города Астаны на долевых началах передавать финансовые средства единому заказчику.
3. Акиму города Астаны обеспечить проектирование и строительство
объектов инженерной инфраструктуры на долевых началах за счет средств
застройщиков.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Мартина Н.А.,
Умбетова А.М.)