Астана қаласын 2000 жылы дамыту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2000 жылғы 14 маусым N 888
Астана қаласын одан әрі дамыту мақсатында және Қазақстан Республикасы Президентінің 2000 жылы Астана қаласының құрылысын салу мәселелерін қарау жөніндегі 2000 жылғы 27 қаңтардағы N 01-9/13 хаттамасын орындау үшін Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қоса беріліп отырған 1-7-қосымшаларға сәйкес Астана қаласында 2000 жылы салынуға тиісті объектілердің тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Астана қаласы бойынша мынадай объектілердің құрылысын:
1-қосымшаға сәйкес қайтарымсыз негізде республикалық бюджеттің қаражаты есебінен;
2-қосымшаға сәйкес сыртқы мемлекеттік заемның қаражаты есебінен қаржыландыруды қамтамасыз етсін.
3. 3-қосымшада көрсетілген объектілер, 1999-2000 жылдары Қазақстан Республикасы Үкіметінің кепілдігімен берілген мемлекеттік емес сыртқы заемдардың есебінен қаржыландырылатыны ескерілсін.
4. 4-қосымшаға сәйкес Астана қаласы әкімінің қала объектілерін Астана қаласының арнайы экономикалық аймағын әлеуметтік және экономикалық дамыту қорының және бюджеттің қаржысы есебінен қаржыландыру туралы ұсынысына келісім берілсін.
5. 5-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Экономика министрлігінің Астана қаласы объектілерінің құрылысын гранттардың есебінен қаржыландыру туралы ұсынысы қабылдансын.
6. 6-қосымшаға сәйкес Астана қаласында өз қаражаты есебінен объектілерді салу туралы тапсырыс берушілердің - мемлекеттік емес ұйымдардың жоспарлары назарға алынсын.
7. Қазақстан Республикасының Инвестициялар жөніндегі агенттігі үстіміздегі жылы Астана қаласының жекелеген басымдықты объектілерін салуға және дамытуға тарту мақсатында отандық және шетелдік инвесторларды іздестіруді жүзеге асырсын (7-қосымша).
8. Осы қаулының 7-қосымшасында көрсетілген Астана қаласы объектілерінің құрылысына жауапты мемлекеттік органдар объектілерді қаржыландыру көздері мен көлемдерін анықтасын, сондай-ақ олардың белгіленген мерзімде іске қосылуын қамтамасыз етсін.
9. 1-3, 5-қосымшаларға сәйкес Қазақстан Республикасының Экономика
министрлігі 2000-2002 жылдарға арналған мемлекеттік инвестициялар
бағдарламасына, құрылысы осы қаулымен көзделген жобаларды енгізуді
көздесін.
10. Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникациялар министрлігі
2000 жылы "Астана-Қарағанды" және "Астана-Көкшетау" бағыттары бойынша
электр поездарының жылдам жүретін жолдарын ашуды қамтамасыз етсін.
11. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары Д.К.Ахметовке жүктелсін.

О развитии города Астаны в 2000 году
Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 июня 2000 года N 888
В целях дальнейшего развития города Астаны и во исполнение Протокола рассмотрения Президентом Республики Казахстан вопросов застройки города Астаны в 2000 году от 27 января 2000 года N 01-9/13 Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые перечни объектов, подлежащих строительству в 2000 году в городе Астане согласно приложениям 1-7.
2. Министерству финансов Республики Казахстан обеспечить финансирование строительства объектов по городу Астане:
за счет средств республиканского бюджета на безвозвратной основе согласно приложению 1;
за счет средств внешнего государственного займа согласно приложению 2.
3. Учесть, что объекты, указанные в приложении 3, финансируются за счет негосударственных внешних займов, выданных под гарантии Правительства Республики Казахстан 1999-2000 годов.
4. Согласиться с предложением акима города Астаны о финансировании городских объектов за счет средств фонда социального и экономического развития специальной экономической зоны города Астаны и бюджетных ассигнований согласно приложению 4.
5. Принять предложение Министерства экономики Республики Казахстан о финансировании строительства объектов города Астаны за счет грантов согласно приложению 5.
6. Принять к сведению планы заказчиков - негосударственных организаций о строительстве объектов в г.Астане за счет собственных средств согласно приложению 6.
7. Агентству Республики Казахстан по инвестициям в текущем году осуществить поиск отечественных и зарубежных инвесторов с целью привлечения к строительству и развитию отдельных приоритетных объектов города Астаны (приложение 7).
8. Государственным органам, ответственным за строительство объектов города Астаны, указанным в приложении 7 настоящего постановления, в установленном порядке определить источники и объемы финансирования объектов, а также обеспечить их ввод в установленные сроки.
9. Министерству экономики Республики Казахстан предусмотреть включение в Программу государственных инвестиций на 2000-2002 годы проектов, строительство которых предусмотрено настоящим постановлением согласно приложениям 1-3, 5.
10. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан обеспечить в 2000 году открытие скоростного движения электропоездов по маршрутам "Астана-Караганда" и "Астана-Кокшетау".
11. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Ахметова Д.К.

12. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2000 жылғы 14 маусымдағы
N 888 қаулысына
1-қосымша
Республикалық бюджеттің қаражаты есебінен Астана қаласында
2000 жылы салынуға тиісті объектілердің
тізбесі
млн. теңге
---------------------------------------------------------------------------
N ! Объектінің атауы !Жауапты мемлекеттік!Құрылыстың мерзімдері!2000 жылғы
р/р!                  !орган/Тапсырыс     !---------------------!қаржылан.
!                  !            беруші !  басталуы !аяқталуы !дыру
!                  !                   !           !         !көлемі
---------------------------------------------------------------------------
1  Манас көшесіндегі       ҚР ІІМ           2000 ж.    2001 ж.     50
ҚР ІІМ-нің әкім.
шілік ғимараты
2  "Алатау" спорт          ҚР ІІМ           1999 ж.    2001 ж.     300
сарайы
3  ҚР Жоғарғы сотының     ҚР Жоғарғы соты   1999 ж.    2000 ж.     125
әкімшілік ғимараты
4  Қала айналасындағы    ҚР Көліккоммині    1998 ж.    2000 ж.     658,5
айналмалы жол                            қаңтар     қыркүйек
5  Қала айналасындағы    ҚР Табиғатқорғау.  1997 ж.    2000 ж.     178,6
орман қорғау алқабы   мині                          мамыр
2000 ж.
қазан
6  Есіл өзенінің сол     ҚР Табиғатқорғау.  2000 ж.    2002 ж.      13,8
жақ жағасындағы       мині
жаңа қаланың
айналасында
орманды-паркті алап
---------------------------------------------------------------------------
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2000 жылғы 14 маусымдағы
N 888 қаулысына
2-қосымша
Мемлекеттік сыртқы заемдардың есебінен Астана қаласында
2000 жылы салынуға тиісті объектілердің
тізбесі
млн. АҚШ долл.
---------------------------------------------------------------------------
N ! Объектінің атауы!Жауапты мемлекеттік! Құрылыстың !Қаржылан.!2000 жылғы
р/р!                 !орган/Тапсырыс     ! мерзімдері !дыру көзі!қаржылан.
!                 !            беруші !------------!         !дыру
!                 !                   !баста.!аяқ. !         !көлемі
!                 !                   !луы   !талуы!
---------------------------------------------------------------------------
1  240 орынды           ҚР Денсаулық     1998ж. 2000ж.  Сосьете    10,32
аурухана кешені       агенттігі              маусым  Женераль
заемы

12. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 14 июня 2000 года N 888
Перечень
объектов, подлежащих строительству в городе Астане в 2000 году
за счет средств республиканского бюджета
млн.тенге
---------------------------------------------------------------------------
N  ! Наименование объекта!Ответственный  !Сроки           !Объем
п/п!                     !государственный!строительства   !финансирования
!                     !орган/Заказчик !----------------!в 2000 году
!                     !               !начало!окончание!
---------------------------------------------------------------------------
1  Административное       МВД РК         2000 г.  2001 г.     50
здание МВД РК по
ул. Манаса
---------------------------------------------------------------------------
2  Дворец спорта "Алатау"  МВД РК        1999 г.  2001 г.     300
---------------------------------------------------------------------------
3  Административное        Верховный     1999 г.  2000 г.     125
здание Верховного       Суд РК
Суда РК
---------------------------------------------------------------------------
4  Объездная дорога        Минтранском   январь  сентябрь   658,5
вокруг города           РК            1998 г.  2000 г.
---------------------------------------------------------------------------
5  Лесозащитная            Минприроды    1997 г.  май       178,6
полоса вокруг           РК                     2000 г.
города                                         октябрь
2000 г.
---------------------------------------------------------------------------
6  Лесопарковая зона       Минприроды    2000 г.  2002 г.   13,8
вокруг нового города    РК
на левом берегу
р.Ишим
---------------------------------------------------------------------------
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 14 июня 2000 года N 888
Перечень
объектов, подлежащих строительству в городе Астане в 2000 году
за счет государственных внешних займов
млн. долл. США
---------------------------------------------------------------------------
N  ! Наименование !Ответственный  !Сроки           !Источник  ! Объем
п/п! объекта      !государственный!строительства   !финансиро-!финансиро-
!              !орган/Заказчик !----------------!вания     !вания в
!              !               !начало!окончание!          !2000 году
---------------------------------------------------------------------------
1  Больничный     Здравагентство  1998 г.  июнь     Заем          10,32
комплекс на    РК                       2000 г.  Сосьете
240 коек                                         Женераль
---------------------------------------------------------------------------

2  Халықаралық әуежай        ҚР          2000ж. 2004ж.  Жапония     3
Көліккоммині                   Үкіметінің
заемы
---------------------------------------------------------------------------
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2000 жылғы 14 маусымдағы
N 888 қаулысына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кепілдігімен мемлекеттік емес
сыртқы заемдардың есебінен Астана қаласында 2000 жылы
салынуға тиісті объектілердің
тізбесі
млн. АҚШ долл.
-------------------------------------------------------------------------
N !  Объектінің    !Жауапты         ! Құрылыстың      ! Қаржыландыру
р/р!     атауы      !мемлекеттік     !   мерзімдері    !     көзі
!                !орган/Тапсырыс  !-----------------!
!                !         беруші !басталуы!аяқталуы!
-------------------------------------------------------------------------
1   Бас прокуратура   Бас прокуратура  2000 ж. 2001 ж.   "PIGHETI ANGELO"
ғимараты                                             итальян фирмасының
заемы
2   Су ағызғының     Астана қаласының                    шетелдік банктің
үшінші желісі    әкімі/            2000 ж. 2001 ж.   заемы
"Горводоканал"
МКК
3   "Сити-Палас"     "Астана қаржы"    2000 ж. 2002 ж.      Заем
ғимараты         ААҚ
4   "Астана-Сити"    "Астана қаржы"
жобасы:          ААҚ               1999 ж. 2000 ж.    Seagas lnt.
"Астана УОК"                               маусым       Ltd. заемы
коммерциялық
орталығы
-------------------------------------------------------------------------
таблицаның жалғасы:
млн. АҚШ долл.
----------------------------------------
Кепілдік   ! Кепілдік !  2000 жылғы   !
берілген   ! мөлшері  ! қаржыландыру  !
жыл      !          !    көлемі     !
----------------------------------------
2000 ж.       2            2        !
!
2000 ж.      38           18        !
!
1999 ж.      80           10        !
!
1999 ж.       8          0,35       !
----------------------------------------
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2000 жылғы 14 маусымдағы
N 888 қаулысына
4-қосымша
Арнайы экономикалық аймақты ӘЭДҚ-ның және Астана қаласының жергілікті
бюджетінің қаражаты есебінен Астана қаласында 2000 жылы салынуға тиісті
объектілердің тізбесі
млн.теңге
---------------------------------------------------------------------------
N ! Объектінің атауы  ! Тапсырыс  !  Құрылыстың     !Қаржылан. !Қаржылан.
р/р!                   !   беруші  !    мерзімдері   !дыру көзі !дыру
!                   !           !-----------------!          !көлемі
!                   !           !басталуы!аяқталуы!          !
---------------------------------------------------------------------------
1  Ұлттық мұражай        Астана     1998 ж.  2000 ж.   ӘЭДҚ мен     0*
қаласының             мамыр    РБ қаражаты
әкімі
2  Еуразия универси.     Астана     1998 ж.  2000 ж.   ӘЭДҚ мен     0*
тетінің оқу корпусы  қаласының             мамыр    РБ қаражаты
әкімі
3  Этно-мемориалдық      Астана     1998 ж.  2000 ж.   ӘЭДҚ         489
парк (Қазақстанның   қаласының            маусым    қаражаты
картасы)              әкімі
4  Есіл өз. жағасын      Астана     өтпелі   2000 ж.   ӘЭДҚ         420
қайта жаңарту        қаласының            қазан     қаражаты
әкімі
5  Ащысай жылғасын       Астана     өтпелі   2000 ж.   ӘЭДҚ         490
көркейту (Абылай     қаласының            тамыз     қаражаты
хан д-лынан Манас     әкімі
к-сіне дейінгі
учаске, "Алатау"
спорт сарайына
қарама-қарсы учаске,
Манас к-сінен Есіл
өз. сағасына дейінгі
учаске)
6  "Жастар" сарайын      Астана     2000 ж.  2000 ж.   ӘЭДҚ          70
қайта құру (1-       қаласының    мамыр   тамыз    қаражаты
кезегі)              әкімі
7  Министрліктер үйіне   Астана     2000 ж.  2000 ж.   ӘЭДҚ         229
қарама-қарсы жаңа    қаласының    мамыр   қыркүйек  қаражаты
алаң                  әкімі

2  Международный  Минтранском     2000 г.  2004 г.  Заем            3
аэропорт       РК                                Правительства
Японии
---------------------------------------------------------------------------
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 14 июня 2000 года N 888
Перечень
объектов, подлежащих строительству в городе Астане в 2000 году
за счет внешних негосударственных займов под гарантию Правительства
Республики Казахстан
-------------------------------------------------------------------------
N  !  Наименование  ! Ответственный  !   Сроки        ! Источник
п/п!  объекта       ! государственный!строительства   ! финансирования
!                ! орган/Заказчик !----------------!
!                !                !начало!окончание!
-------------------------------------------------------------------------
1   Здание            Генеральная      2000 г. 2001 г.      Заем
Генеральной       Прокуратура                        итальянской
Прокуратуры                                             фирмы
"PIGHETI ANGELO"
2   Третья                Аким                              Заем
нитка             г. Астаны/ГКП    2000 г. 2001 г.   иностранного
водовода          "Горводоканал"                        банка
3   Здание            ОАО "Астана      2000 г. 2002 г.      Заем
"Сити-палас"         финанс"
4   Проект "Астана-   ОАО "Астана                           Заем
Сити":               финанс"       1999 г. июнь       Seagas lnt
коммерческий                               2000 г.      Ltd
центр "Астана УОК"
-------------------------------------------------------------------------
Продолжение таблицы
млн. долл. США
------------------------------------------
N ! Год выдачи ! Размер   !   Объем       !
пп! гарантии   ! гарантии !финансирования !
!            !          ! в 2000 году   !
------------------------------------------
1     2000          2            2        !
!
2     2000         38           18        !
!
3     1999         80           10        !
!
4     1999          8          0,35       !
-------------------------------------------
Приложение 4
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 14 июня 2000 года N 888
Перечень
объектов, подлежащих строительству в городе Астане в 2000 году
за счет средств ФСЭР специальной экономической зоны и местного бюджета
г. Астаны
млн.тенге
---------------------------------------------------------------------------
N  ! Наименование      !  Заказчик   !Сроки           !Источник  ! Объем
п/п! объекта           !             !строительства   !финанси-  !финанси-
!                   !             !----------------!рования   !рования
!                   !             !начало!окончание!          !
---------------------------------------------------------------------------
1  Национальный музей      Аким      1998 г.  май      средства     0*
г. Астаны            2000г.    ФСЭР и РБ
2  Учебный корпус          Аким      1998 г.  май      средства     0*
Евразийского         г. Астаны            2000г.    ФСЭР и РБ
университета
3  Этно-мемориальный       Аким      1998 г.  июнь     средства     489
парк (карта          г. Астаны             2000г.   ФСЭР
Казахстана)
4  Реконструкция           Аким      переход. октябрь  средства     420
набережной           г. Астаны             2000г.   ФСЭР
р.Ишим
5  Благоустройство         Аким      переход. август   средства     490
ручья Ащи-Сай        г. Астаны             2000г.   ФСЭР
(участок от пр.
Абылай хана до
ул.Манаса, участок
напротив Дворца
спорта "Алатау",
участок от ул.
Манаса до устья
р.Ишим)
6  Реконструкция           Аким        май    август    средства      70
Дворца "Жастар"      г. Астаны     2000г.  2000г.    ФСЭР
(1 очередь)
7  Новая площадь           Аким        май    сентябрь   средства    229
напротив Дома        г. Астаны     2000г.   2000г.    ФСЭР
министерств

8  "Жерұйық" жаңа        Астана     өтпелі   2002 ж.   ӘЭДҚ          70
паркі                қаласының                      қаражаты
әкімі
9  Тұрғын үй бағдар.     Астана     2000 ж.  2000 ж.   ӘЭДҚ        2242,8
ламасы (60 мың шар.  қаласының   қаңтар  желтоқсан  қаражаты
шы метрлі муниципал.  әкімі
ды тұрғын үй,
оның ішінде:
Шұбар кентіндегі
тұрғын үйлер кешені,
Иманов көшесіндегі
тұрғын үйлер кешені,
Гумилев көшесіндегі
65 пәтерлі тұрғын үй,
Бараев көшесіндегі
тұрғын үй, Абылайхан
көшесіндегі тұрғын үй,
Гумилев көшесіндегі
149 пәтерлі тұрғын үй,
Бараев көшесіндегі 65
пәтерлі тұрғын үй,
Бараев көшесіндегі 64
пәтерлі тұрғын үй,
VIР-қалашық,
"Ақмолақұрылысинвест"
ККЗ-нің 84 пәтерлі
тұрғын үйі, "Ай-Су
Астана" ЖШС-нің 78
пәтерлі тұрғын үйі)
10 Қала мешітін қайта    Астана     2000 ж.  2000 ж.    ӘЭДҚ         70
жаңарту              қаласының   қаңтар   наурыз    қаражаты
әкімі
11 Есіл өз. арқылы       Астана     2000 ж.  2001 ж.    ӘЭДҚ        438,3
өтетін автожол       қаласының                      қаражаты
көпірі                әкімі
12 Сол жақ жағадағы      Астана     2000 ж.  2001 ж.    ӘЭДҚ        350
110/10 кВ кіші       қаласының                      қаражаты
станция                әкімі
13 Сол жақ жағаның       Астана     2000 ж.  2001 ж.    ӘЭДҚ        1085,6
инженерлік желілері  қаласының                      қаражаты
(сумен жабдықтау,     әкімі
кәріз, энергиямен
жабдықтау) - 1
кезегі
14 Сол жақ жағаның       Астана     2000 ж.  2001 ж.    ӘЭДҚ         804,4
автожолдары          қаласының                      қаражаты
(1-кезегі)            әкімі
15 Иманов к-сін          Астана     өтпелі   2000 ж.    ӘЭДҚ         142,8
Абай к-сін қайта     қаласының            тамыз     қаражаты
құру                  әкімі              ----------
2000 ж.
мамыр
16 Мемлекеттік           Астана     өтпелі   2000 ж.    ӘЭДҚ          10
сәулет үйі           қаласының            наурыз    қаражаты
әкімі
17 Оқушылар сарайын      Астана     2000 ж.  2000 ж.    ӘЭДҚ          42
күрделі жөндеу       қаласының   маусым   тамыз     қаражаты
әкімі
18 Отан қорғаушыларға   Астана      2000 ж.  2000 ж.    ӘЭДҚ         120
ескерткіш            қаласының   ақпан    мамыр     қаражаты
әкімі
19 Қалалық пункт         Астана     2000 ж.  2003 ж.    ӘЭДҚ         140
қондырған АҚ         қаласының   шілде   желтоқсан  қаражаты
басқармасымен         әкімі
бірге өрт депосы
20 Көркейту және         Астана     2000 ж.  2000 ж.    ӘЭДҚ        165,2
кешенді көгалдан.    қаласының   қаңтар  желтоқсан  қаражаты
дыру (көгал алаң.     әкімі
дар, гүлзарлар,
ағаш отырғызу)
21 Қаланың бірінші       Астана     2000 ж.  2000 ж.    ӘЭДҚ         710
кезекті объекті.     қаласының   сәуір   қыркүйек   қаражаты
леріне инженерлік     әкімі
желілер
22 Қаланың орталық       Астана     2000 ж.  2000 ж.    ӘЭДҚ         567
бөлігіндегі          қаласының   мамыр    қазан     қаражаты
жолдарды қайта        әкімі
жаңарту
23 Жолдарға қиыршық      Астана     2000 ж.  2003 ж.    ӘЭДҚ         50,4
тас төсеу және       қаласының   мамыр    қазан     қаражаты
шұңқырларды жөндеу    әкімі
24 Су құбыры, кәріз      Астана     2000 ж.  2000 ж.    ӘЭДҚ         194
желілерін қайта      қаласының   ақпан    қараша    қаражаты
жаңарту               әкімі
25 Қаланы жарықтандыру   Астана     2000 ж.  2000 ж.    ӘЭДҚ         99,4
объектілерін         қаласының   мамыр   желтоқсан  қаражаты
қайта жаңарту және    әкімі
жаңадан салу
26 N 6 сорғыш станция.   Астана     2000 ж.  2001 ж.    ӘЭДҚ          49
сын (жылу желісін)   қаласының   шілде              қаражаты
салу                  әкімі
27 Қаланы электрмен      Астана     2000 ж.  2000 ж.    ӘЭДҚ         90,2
жабдықтау            қаласының   қаңтар  желтоқсан  қаражаты
объектілерін қайта    әкімі
жаңарту және салу
28 Құрылыс жайларды      Астана     2000 ж.  2000 ж.    ӘЭДҚ         977
бұзу                 қаласының   қаңтар  желтоқсан  қаражаты
әкімі
29 Қалалық әскери        Астана     өтпелі   2000 ж.   жергілікті    25,2
комиссариаттың       қаласының            қыркүйек   бюджет
шақыру пункті         әкімі

8  Новый парк              Аким       переход. 2002г.    средства     70
"Жеруйык"            г. Астаны                        ФСЭР
9  Жилищная программа      Аким       январь   декабрь   средства  2242,8
(муниципальное жилье- г. Астаны      2000г.  2000г.    ФСЭР
60 тыс.кв.метров
в том числе:
комплекс жилых
домов в пос.Чубары,
комплекс жилых домов
по ул.Иманова,
65-кв.жилой дом по
ул.Гумилева, жилой
дом по ул.Бараева,
жилой дом пр.Абылай
хана, 149-кв.жилой
дом по ул.Гумилева,
65-кв.жилой дом по
ул.Бараева, 64-кв.
жилой дом по
ул.Бараева, VIP-
городок, 84-кв.
жилой дом ККЗ
"Акмоластройинвест",
78-кв.жилой дом ТОО
"Ай-Су Астана")
10  Реконструкция           Аким       январь   март      средства     70
городской             г. Астаны    2000г.   2000г.    ФСЭР
мечети
11  Автодорожный мост       Аким       2000г.   2001г.    средства  438,3
с подходами через     г. Астаны                       ФСЭР
р.Ишим
12  Подстанция 110/10       Аким       2000г.   2001г.    средства     350
кВ на левом берегу    г. Астаны                       ФСЭР
13  Инженерные сети         Аким       2000г.   2001г.    средства  1085,6
левого берега         г. Астаны                       ФСЭР
(водоснабжение,
канализация,
энергоснабжение)-
1 очередь
14  Автодороги левого       Аким       2000г.   2001г.   средства    804,4
берега (1 очередь)   г. Астаны                       ФСЭР
15  Реконструкция                              август !средства
ул.Иманова,             Аким               2000г. ! ФСЭР
ул.Абая              г. Астаны    переход. ------------------    142,8
май   !средства
2000г. ! ФСЭР
16  Здание гос-             Аким      переход.  март   средства        10
архитектуры          г. Астаны             2000г.   ФСЭР
17  Капремонт Дворца        Аким       июнь    август  средства        42
школьников           г. Астаны     2000г.  2000г.   ФСЭР
18  Монумент защитникам     Аким       февраль  май    средства        120
Отечества            г. Астаны     2000 г.  2000г.  ФСЭР
19  Пожарное депо со        Аким       июль    декабрь средства        140
встроенными          г. Астаны     2000 г.  2003г.   ФСЭР
городским пунктом
управление ГО
20  Благоустройство и       Аким       январь  декабрь средства       165,2
комплексное          г. Астаны     2000 г. 2000 г. ФСЭР
озеленение (газоны,
цветники, посадка
деревьев)
21  Инженерные сети к       Аким       апрель  сентябрь средства       710
первоочередным       г. Астаны     2000 г. 2000 г.  ФСЭР
объектам города
22  Реконструкция дорог     Аким       май     октябрь  средства       567
в центральной части  г. Астаны     2000 г. 2000 г.  ФСЭР
города
23  Щебенение и ямочный     Аким       май     октябрь  средства      50,4
ремонт дорог         г. Астаны     2000 г. 2000 г.  ФСЭР
24  Реконструкция сетей     Аким       февраль ноябрь   средства      194
водопровода,         г. Астаны     2000 г. 2000 г.  ФСЭР
канализации
25  Реконструкция и новое   Аким       май     декабрь  средства      99,4
строительство        г. Астаны     2000 г. 2000 г.  ФСЭР
объектов освещения
города
26  Строительство           Аким       июль    2001 г.  средства        49
насосной станции     г. Астаны     2000 г.          ФСЭР
N 6 (теплосети)
27  Реконструкция и         Аким       январь  декабрь  средства      90,2
строительство        г. Астаны     2000 г. 2000 г.  ФСЭР
объектов
электроснабжения
города
28  Снос строений           Аким       январь  декабрь  средства       977
г. Астаны     2000 г. 2000 г.  ФСЭР
29  Призывной пункт         Аким      переход. сентябрь местный       25,2
горвоенкомата        г. Астаны             2000 г.  бюджет
---------------------------------------------------------------------------

Жиыны                                                          10141,3
---------------------------------------------------------------------------
* 2000 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша Ұлттық мұражайды және
Еуразия университетінің оқу корпусын салуға қажетті, тиісінше 25,74 және
24,78 млн. АҚШ долл. бара-бар қаражат Астана қаласының әкіміне толық
көлемде бөлінген болатын.
Ескерту: Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан
Республикасындағы арнайы экономикалық аймақтар туралы" 1996 жылғы
26 қаңтардағы N 2823 заң күші бар Жарлығына сәйкес Президент Әкімшілігінің
келісімі бойынша Астана қаласының әкімі өзгерістер енгізуі мүмкін.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2000 жылғы 14 маусымдағы
N 888 қаулысына
5-қосымша
Гранттардың есебінен Астана қаласында
2000 жылы салынуға тиісті объектілердің
тізбесі
млн. АҚШ доллары
---------------------------------------------------------------------------
N !Объектінің   ! Тапсырыс !Құрылыстың мерзімдері!Қаржылан. ! 2000 жылғы
р/р!   атауы     !  беруші  !---------------------!дыру көзі !қаржыландыру
!             !          !басталуы !аяқталуы   !          !    көлемі
---------------------------------------------------------------------------
1  Әкімшілік      Астана      2000 ж.   2001 ж.    АЭДКҚ-ның        5
ғимараты      қаласының                         гранты
әкімі
2  ҚР Парламенті  Астана      2000 ж.   2001 ж.    Сауд Арабиясы    10
Сенатының     қаласының                         Корольдігінің
ғимараты      әкімі ҚР                          гранты
Парламен.
тінің
Сенаты
3  Есіл өз.       Астана      2000 ж.   2003 ж.    Катар            2
сол жақ       қаласының                         мемлекетінің
жағасына       әкімі                            гранты
ислам
орталығын
(мешіт пен
медресе) салу
---------------------------------------------------------------------------
Ескерту: Қаржыландыру көлемдері бағдарлы болып табылады және қол
қойылған келісімдерді қаржыландыру көлемдеріне сәйкес нақтыланады.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2000 жылғы 14 маусымдағы
N 888 қаулысына
6-қосымша
Тапсырыс берушілердің қаражатының есебінен
Астана қаласында 2000 жылы салынуға тиісті объектілердің
тізбесі
---------------------------------------------------------------------------
N !   Объектінің атауы       !Жауапты        ! Құрылыстың мерзімдері
р/р!                          !мемлекеттік    !--------------------------
!                          !орган/Тапсырыс !   басталуы  ! аяқталуы
!                          !        беруші !
---------------------------------------------------------------------------
1  Темір жолшылар мәдениет     "Қазақстан        ауыспалы     2000 ж.
сарайын опералық театр      темiр жолы"                    маусым
етіп қайта жаңарту          РМК
2  "Рамстор" фирмасының        Астана қаласы.     2000 ж.     2001 ж.
ғимараты                    ның әкімі/
тапсырыс беруші

Итого                                                          10141,3
---------------------------------------------------------------------------
*)По состоянию на 01.01.2000 г. средства, необходимые на строительство Национального музея и Учебного корпуса Евразийского университета в сумме, эквивалентной соответственно 25,74 и 24,78 млн.долларам США, были выделены акиму г.Астаны в полном объеме.
Примечание. В соответствии с Указом Президента Республики Казахстан, имеющим силу Закона, от 26 января 1996 года N 2823 Z962823_ "О специальных экономических зонах в Республике Казахстан" Акимом г. Астаны по согласованию с Администрацией Президента Республики Казахстан могут вноситься изменения.
Приложение 5
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 14 июня 2000 года N 888
Перечень
объектов, подлежащих строительству в городе Астане
в 2000 году за счет грантов
млн. долл. США
---------------------------------------------------------------------------
N !Наименование! Заказчик !Сроки строительства! Источник !   Объем
п/п!   объекта  !          !-------------------!финансиро-!финансирования
!            !          ! начало !окончание !вания     !  в 2000 году
---------------------------------------------------------------------------
1  Здание        Аким       2000 г.   2001 г.  грант
акимата       г. Астаны                     КФАЭР           5
2  Здание        Аким       2000 г.   2001 г.  грант
Сената        г. Астаны                     Королевства
Парламента                                  Саудовской     10
РК                                          Аравии
3  Строительство Аким       2000 г.   2003 г.  грант
исламского    г. Астаны                     государства     2
центра                                      Катар
(мечеть и
медресе) на
левом берегу
р. Ишим
---------------------------------------------------------------------------
Примечание. Объемы финансирования являются ориентировочными и
уточняются в соответствии с объемами финансирования подписанных соглашений.
Приложение 6
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 14 июня 2000 года N 888
Перечень
объектов, подлежащих строительству в городе Астане
в 2000 году за счет средств заказчиков
---------------------------------------------------------------------------
N !   Наименование объекта   !Ответственный  !   Сроки строительства
п/п!                          !государственный!--------------------------
!                          !орган/Заказчик !  начало   ! окончание
---------------------------------------------------------------------------
1  Реконструкция Дворца        РГП "Казакстан    перех.     июнь
культуры железнодорожников  темiр жолы"                  2000 г.
под оперный театр
2  Здание фирмы "Рамстор"      Аким г.Астаны/    2000 г.    2001 г.
заказчик

3  Сол жақ жағадағы            Халықтық Банк,     2000 ж.     2002 ж.
әкімшілік ғимараттар        ҚазТрансОйл
4  ҚазТрансОйлдың тұрғын       ҚазТрансОйл        1999 ж.     2000 ж.
үйлері                                         қараша      желтоқсан
5  ҚазақОйлдың тұрғын          ҚазақОйл           1999 ж.     2000 ж.
үйлері                                                     қыркүйек
6  "Базис-А" бизнес            Астана қаласы.     1999 ж.     2000 ж.
орталығы                    ның әкімі/                     мамыр
"Базис-А"
фирмасы
---------------------------------------------------------------------------
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2000 жылғы 14 маусымдағы
N 888 қаулысына
7-қосымша
Бюджеттен тыс көздердің есебінен
Астана қаласында 2000 жылы салынуға тиісті объектілердің
тізбесі
---------------------------------------------------------------------------
N !   Объектінің атауы        !Жауапты мемлекет.!  Құрылыстың мерзімдері
р/р!                           !тік орган/       !-------------------------
!                           !Тапсырыс беруші  ! басталуы ! аяқталуы
--------------------------------------------------------------------------
1  Қазақстан Республикасы      ҚР Президентінің   1999 ж.      2000 ж.
Президенті Іс Басқармасының  ІБ                 мамыр        тамыз
спорт кешені
2  Орталық әмбебап дүкенін     Астана қаласының   1999 ж.  2000 ж. маусым
қайта жаңарту               әкімі/тапсырыс
беруші
3  "Аксель" бизнес орталығы    Астана қаласының   ауыспалы 2000 ж. маусым
(сауда орталығымен бірге)   әкімі/тапсырыс
беруші
4  SОS-Киндердорф балалар      Астана қаласының   1999 ж.  2000 ж. маусым
қалашығы                    әкімі/тапсырыс
беруші
5  Есіл қонақ үйін қайта       ҚР Президентінің   2000 ж.       2000 ж.
жаңарту                     ІБ
6  Дипқалашық                  ҚР СІМ             2000 ж.       2001 ж.
7  Қазақстан Республикасы
Президенті Іс
Басқармасының тұрғын
үйлері, оның ішінде:
Жағалаудағы 120 пәтерлі     ҚР Президентінің   2000 ж.       2000 ж.
тұрғын үй                   ІБ                 наурыз       желтоқсан
184 пәтерлі тұрғын үй       ҚР Президентінің   1997 ж.       2000 ж.
ІБ                              желтоқсан
8  Сол жақ жағаны              ҚР Көліккоммині    1999 ж.       2000 ж.
телефондандыру (1-кезегі)                                    тамыз
9  Астана-Көкшетау автожолы    ҚР Көліккоммині    2000 ж.       2002 ж.
10  Этнопарктегі көрініс        Астана қаласының   2000 ж.       2000 ж.
алаңы бар мейрамхана        әкімі/тапсырыс     мамыр        желтоқсан
беруші
11  Есілдің сол жақ жағалау.    ҚР Президентінің   1999 ж.       2000 ж.
ына мейрамхана              ІБ                 қараша        маусым

3  Административные здания     Народный Банк,    2000 г.    2002 г.
на левом берегу             Казахойл,
КазТрансОйл
4  Жилые дома КазТрансОйла     КазТрансОйл       ноябрь     декабрь
1999 г.    2000 г.
5  Жилые дома КазахОйла        КазахОйл          1999 г.    сентябрь
2000 г.
6  Бизнес-Центр "Базис-А"      Аким г.Астаны/    1999 г.    май 2000 г.
фирма "Базис-А"
---------------------------------------------------------------------------
Приложение 7
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 14 июня 2000 года N 888
Перечень
объектов, подлежащих строительству в городе Астане
в 2000 году за счет внебюджетных источников
---------------------------------------------------------------------------
N !   Наименование объекта    ! Ответственный   !   Сроки строительства
п/п!                           ! государственный !-------------------------
!                           ! орган/Заказчик  !  начало  ! окончание
--------------------------------------------------------------------------
1  Спорткомплекс Управления    УД Президента РК     май      август
делами Президента                               1999 г.   2000 г.
Республики Казахстан
2  Реконструкция ЦУМа          Аким г. Астаны/     1999 г.   июнь 2000 г.
заказчик
3  Бизнес-центр "Аксель"       Аким г. Астаны/     перех.    июнь 2000 г.
(с шоп-центром)               заказчик
4  Детская деревня SOS-        Аким г. Астаны/     1999 г.   июнь 2000 г.
Киндердорф                    заказчик
5  Реконструкция гостиницы     УД Президента РК    2000 г.   2000 г.
"Ишим"
6  Дипгородок                  МИД РК              2000 г.   2001 г.
7  Жилые дома Управления
Делами Президента
Республики Казахстан,
в том числе:
120-кв. жилой дом на        УД Президента РК    март      декабрь
набережной                                      2000 г.   2000 г.
184-кв. жилой дом           УД Президента РК    1997 г.   декабрь
2000 г.
8  Телефонизация левого        Минтранском РК      1999 г.   август
берега (1 очередь)                                        2000 г.
9  Автодорога Астана-          Минтранском РК      2000 г.   2002 г.
Кокшетау
10  Ресторан со смотровой       Аким г. Астаны/     май       декабрь
площадкой в этнопарке          заказчик         2000 г.   2000 г.
11  Ресторан на левом           УД Президента РК    ноябрь    июнь
берегу р. Ишим                                  1999 г.   2000 г.

12  Көк базар                   ҚР Президентінің   2000 ж.       2001 ж.
ІБ, ҚР Энергоин.
дустсаудамині,
Астана қаласының
әкімі
13  Ақкөл ауданындағы дема.     ҚР Президентінің    2000 ж.       2001 ж.
лыс аймағы                  ІБ
14  Тікелей инвестициялар       Астана қаласының    2000 ж.       2001 ж.
бойынша қаланың                  әкімі          қаңтар      желтоқсан
инфрақұрылымын (дүкендер,
дәмхана, мейрамхана,
демалыс, ойын-сауық
объектілері, АЗС және
т.б.) дамыту бағдарламасы
15  "Қала маңы" бағдарламасы    Астана қаласының    2000 ж.       2000 ж.
әкімі          қаңтар      желтоқсан
---------------------------------------------------------------------------
Оқығандар:
Қасымбеков Б.А.
Орынбекова Д.Қ.

12  Зеленый базар               УД Президента РК,   2000 г.   2001 г.
Минэнергоиндусторг
РК, Аким г. Астаны
13  Зона отдыха в Аккольском    УД Президента РК    2000 г.   2001 г.
районе
14  Программа развития          Аким г. Астаны      январь    декабрь
инфраструктуры города                           2000 г.   2000 г.
(магазины, кафе,
рестораны, объекты досуга,
развлечений, АЗС и др.)
по прямым инвестициям
15  Программа "Окраины"         Аким г. Астаны      январь    декабрь
2000 г.   2000 г.
(Специалисты: Цай Л.Г.,
Мартина Н.А.)