Қазақстан Республикасының аумағы арқылы Ресей Федерациясынан Тәжiкстан Республикасына жарылғыш материалдардың (тринитротолуол) транзитiне рұқсат беру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2000 жылғы 15 маусым N 895
"Қару-жараққа, әскери техникаға және екi ұдай мақсаттағы өнiмге экспорттық бақылау туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 18 маусымдағы Z960009_ Заңына және "Экспорттық бақылауға жататын өнiм транзитiнiң жекелеген мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 11 тамыздағы N 1143 P991143_ қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. 1999 жылғы 19 қарашадағы N 1511 келiсiм-шарт бойынша "Химзавод" ашық үлгiдегi акционерлiк қоғамы (Исфара қаласы, Ленинабад облысы) үшiн "Заря" қазыналық химия заводы (Рубежное қаласы, Луганск облысы) беретiн 1-қосымшаға сәйкес мөлшердегi жарылғыш заттардың (тринитротолуол) Қазақстан Республикасының аумағы арқылы Ресей Федерациясынан Тәжiкстан Республикасына транзитiне рұқсат етiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгi Халықаралық темiржол жүк қатынасы туралы келiсiмнiң Қауiптi жүктердi тасымалдау ережелерiне (2-қосымша) және өзге де нормативтiк құқықтық кесiмдерге сәйкес қауiпсiздiктiң ерекше шараларын қамтамасыз ете отырып, жүктi 2 және 3-қосымшаларға сәйкес тиеу кестесiне орай және қозғалыс бағыты бойынша Қазақстан Республикасының аумағы арқылы темiр жол көлiгiмен транзиттiк тасымалдауды жүзеге асыруды қамтамасыз етсiн.
3. Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк кiрiс министрлiгінiң Кеден
комитетi заңнамада белгiленген тәртiппен жарылғыш материалдардың
(тринитротолуол) Қазақстан Республикасының аумағы арқылы транзитiн
бақылауды қамтамасыз етсiн.
4. Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда
министрлiгi осы қаулыны iске асыру мақсатында қажеттi шаралар қабылдасын.
5. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2000 жылғы 15  маусымдағы
N 895 қаулысына
1-қосымша
19.11.1999 жылғы N 1511 келісім-шарт бойынша "Заря"
қазыналық химия заводы (Рубежное қаласы), "Химзавод" ашық
үлгідегі акционерлік қоғамына (Исфара қаласы) беретін
тауарлардың
өзіндік ерекшелігі
---------------------------------------------------------------------------
Р/с!       Тауардың атауы        !  Өлшем  !  Саны  !   АҚШ    !   АҚШ
N !                             ! бірлігі !        !доллары.  !долларымен
!                             !         !        !мен бағасы!жалпы құны
---------------------------------------------------------------------------
1.  Гранулданған тринитротолуол     тонна     1000      705       705000
ГОСТ 25857-83
2.  Қабыршықтанған тринитротолуол   тонна     2000      725      1450000
---------------------------------------------------------------------------
Келісім-шарттың жалпы сомасы:
2155000
Екі миллион бір жүз елу бес мың АҚШ доллары
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2000 жылғы 15  маусымдағы
N 895 қаулысына
2-қосымша
19.11.1999 жылғы N 1511 келісім-шарт бойынша "Заря" қазыналық химия
заводы (Рубежное қаласы), "Химзавод" ашық үлгідегі акционерлік қоғамына
(Исфара қаласы) өнімдер жөнелтуінің 2000 жылға арналған
кестесі
---------------------------------------------------------------------------
Р/с!       Өнімнің  атауы        !  Өлшем  !Барлығы !Оның ішінде тоқсандар
N !                             ! бірлігі !  бір   !      бойынша
!                             !         ! жылға  !----------------------
!                             !         !        !  ІІ   !  ІІІ  !  IV
---------------------------------------------------------------------------
1.  Тринитротолуол                  тонна     3000     500     1000   1500
---------------------------------------------------------------------------
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2000 жылғы 15  маусымдағы
N 895 қаулысына
3-қосымша
2000 жылы беруге арналған жарылғыш заттардың
(тринитротолуол) қозғалысының
бағыты
Жарылғыш заттардың (тринитротолуол) қозғалу бағыты мына бағыттар
бойынша жүзеге асырылады:
Жөнелту станциясы: Рубежное, Донская т.ж;
Баратын станциясы: Исфара;
Шекарадан өту станциясы: Озинки - Шеңгелдi (Қазақстан).
Алушы: "Химзавод" АҮАҚ компаниясы, Исфара қаласы, Тәжiкстан.
Оқығандар:
Қасымбеков Б.А.
Орынбекова Д.Қ.

О выдаче разрешения на транзит через территорию Республики Казахстан взрывчатых веществ (тринитротолуол) из Российской Федерации в Республику Таджикистан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 июня 2000 года N 895
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 18 июня 1996 года Z960009_ "Об экспортном контроле вооружений, военной техники и продукции двойного назначения" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 августа 1999 года N 1143 P991143_ "Отдельные вопросы транзита продукции, подлежащей экспортному контролю" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Разрешить транзит взрывчатых веществ (тринитротолуол) через территорию Республики Казахстан из Российской Федерации в Республику Таджикистан, поставляемых казенным химическим заводом "Заря" (город Рубежное, Луганская область) для акционерного общества открытого типа "Химзавод" (город Исфара, Ленинабадская область) по контракту N 1511 от 19 ноября 1999 года, в количестве согласно приложению 1.
2. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан, обеспечить осуществление транзитной перевозки груза железнодорожным транспортом через территорию Республики Казахстан с соблюдением особых мер безопасности в соответствии с Правилами перевозок опасных грузов (приложение 2) Соглашения о международном железнодорожном грузовом сообщении и другими нормативными правовыми актами, в соответствии с графиком отгрузки и по маршруту перемещения согласно приложениям 2 и 3.
3. Таможенному комитету Министерства государственных доходов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить контроль за транзитом взрывчатых веществ (тринитротолуол) через территорию Республики Казахстан.
4. Министерству энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан принять необходимые меры в целях реализации настоящего постановления.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
15 июня 2000 года N 895
Сертификация
товаров, поставляемых казенным химическим заводом
"Заря", г. Рубежное, акционерному обществу открытого
типа "Химзавод", г. Исфара, по контракту N 1511
от 19.11.1999 года
---------------------------------------------------------------------------
N !   Наименование товара   ! Ед.изм ! Кол-во ! Цена в   !  Общая
п/п!                         !        !        ! долларах !стоимость
!                         !        !        ! США      !в долларах США
---------------------------------------------------------------------------
1   Тринитротолуол            тонн      1000      705       705000
гранулированный ГОСТ
25857-83
2   Тринитротолуол            тонн      2000      725       1450000
чешуированный
---------------------------------------------------------------------------
Общая сумма контракта:                                  2155000
Два миллиона сто пятьдесят пять тысяч долларов США
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
15 июня 2000 года N 895
График
отгрузки продукции на 2000 год казенным химическим заводом
"Заря", г. Рубежное, акционерному обществу открытого
типа "Химзавод", г. Исфара, по контракту N 1511
от 19.11.1999 года
--------------------------------------------------------------------------
N !     Наименование       ! Ед.  ! Всего  !  В том числе по кварталам
п/п!       продукции        ! изм. ! на год !-----------------------------
!                        !      !        !   II   !  III   !   IV
--------------------------------------------------------------------------
1   Тринитротолуол           тонн    3000     500     1000      1500
--------------------------------------------------------------------------
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
15 июня 2000 года N 895
Маршрут
перемещения взрывчатых веществ
(тринитротолуол) для поставок в 2000 году
Маршрут перемещения взврывчатых веществ (тринитротолуол)
осуществляется по следующему направлению:
Станция отправления: Рубежное, Донская ж.д.
Станция назначения: Исфара;
Станция погранперехода: Озинки - Ченгельды (Казахстан).
Получатель: Компания АООТ "Химзавод", г.Исфара, Таджикистан.
(Специалисты: Мартина Н.А.,
Цай Л.Г.)