Қазақстан Республикасы Президентінің резиденциясын салуды қаржыландырудың жекелеген мәселелері
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 2000 жылғы 30 маусым N 981. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 28 маусымдағы N 702 ~P020702 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Президентінің резиденциясын салуды қаржыландыруды қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Энергетика, индустрия және сауда министрлігінің Қазақстан Республикасы Президентінің резиденциясын салуды қаржыландыру үшін "Сарыарқа" кешенді даму орталығы" мекемесіне берілетін кредитті қайтаруын қамтамасыз ету мақсатында "Теңізшевройл" жауапкершілігі шектеулі серіктестіктен заем туралы шарт бойынша несие пайызын өтеу есебіне алынған 50 (елу) миллион АҚШ доллары мөлшеріндегі ақшаны депозитке орналастыру туралы "Қазақстанның Халықтық Жинақ Банкі" ашық акционерлік қоғамымен "Қазақойл" ұлттық мұнай-газ компаниясы" жабық акционерлік қоғамының келісім жасасуы жөніндегі шешімді заңнамада белгіленген тәртіппен қабылдау туралы ұсынысына келісім берілсін. Депозитті орналастыру және кредитті беру Қазақстан Республикасы Президентінің резиденциясын салуды қаржыландыру қажеттігіне қарай үйлесімді жүзеге
асырылуы тиіс.
2. Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда
министрлігі мен Қаржы министрлігі заңнамада белгіленген тәртіппен осы
қаулыдан туындайтын тиісті шешімдерді қабылдасын және қажетті рәсімдерді
жүзеге асырсын.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Оқығандар:
Бағарова Ж.А.
Орынбекова Д.Қ.

Отдельные вопросы финансирования строительства резиденции Президента Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2000 года N 981. (Утратило силу - постановлением Правительства РК от 28 июня 2002 г. N 702 ~P020702 )
В целях обеспечения финансирования строительства резиденции Президента Республики Казахстан Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Согласиться с предложением Министерства энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан о принятии в установленном законодательством порядке решения о заключении закрытым акционерным обществом "Национальная нефтегазовая компания "Казахойл" соглашения с открытым акционерным обществом "Народный Сберегательный Банк Казахстана" о размещении денег в размере 50 (пятьдесят) миллионов долларов США, полученных от товарищества с ограниченной ответственностью "Тенгизшевройл" в счет погашения ссудного процента по договорам о займах, на депозит с целью обеспечения возврата кредита, который будет представляться учреждению "Центр комплексного развития "Сары-Арка" для финансирования строительства резиденции Президента Республики Казахстан. Размещение депозита и предоставление кредита должны осуществляться пропорционально по мере необходимости финансирования строительства резиденции Президента Республики Казахстан.
2. Министерству энергетики, индустрии и торговли и Министерству финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке принять соответствующие решения и осуществить необходимые процедуры, вытекающие из настоящего постановления.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Мартина Н.А.,
Петрова Г.В.)